Vork maakt zich nog geen zorgen Geinoord wast YYZ'49 de oren Stijldansers uit Soest naar WK SoVoCo komt dreun te boven Smeeing/BDC te mat bij UDSV SEC komt uit pingel terug MHC Soest omzeilt stroeve klus bij studentenvereniging Foutenlast nekt Red Stars £eteafe^ Cetttusai PAGINA 1 VOLLEYBAL BASKETBAL VOETBAL zaterdag ATLETIEK HOCKEY WOENSDAG 17 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 17 Eric en Charlotte Voorn succesvol bij 3 5-plussers Grootste nederlaag sinds mensenheugenis: 0-6 ATLETIEK KORFBAL VOETBAL zaterdag Nassau iakelaar tonder zorgen Soest zakt onder de 'rode streep' na verlies bij landskampioen [VOETBAL zondag BADMINTON Flink dringen geblazen in klasse Selby 'Erg belangrijke zege' in Groningen bij Lycurgus HUIS KOPEN? Neem je eigen makelaar mee. Hemelse Vrede Scheidsrechters spelen ook belangrijke rol HANDBAL Soesters handhaven zich in kopgroep Verdediging SEC staat als een huis bij Cobu Boys Eemvogels komt net te kort: 17-15 Bosmarathon op zondag 21 oktober SBU in slotfase toch langszij: 73-67 :um Makelaars! VOETBAL zondag ,*r. •psom op aanvraag De Soesters, die vrijwel de gehele wedstrijd op voorsprong hadden gestaan, kwamen in de laatste ne gen minuten nauwelijks nog aan scoren toe. Ze zagen dat SBU de achterstand binnen drie minuten ongedaan maakte en vervolgens doorstoomde naar een overwin ning. 'De jongens hebben nog vertrou wen in elkaar, maar ze moeten le ren om de concentratie 40 minu ten lang te bewaren. Daar ga ik aan werken. Tot die tijd kunnen we elke wedstrijd verliezen,' aldus Batts. Dames Op het fysieke 'geweld' van Al maar Meer moest Red Stars het antwoord schuldig blijven. Met een maximale achterstand van een punt of zes kon het de bezoekers in Beukendal nog lange tijd bijbe nen, maar vanaf de derde periode ging het bergafwaarts met de Soes ters, bij wie met name de meisjes junioren niet gewend waren aan het gespierde basketbal van Al maar Meer. Het verschil liep uit eindelijk op tot meer dan tien pun ten. Installatiebedrijf PS j. cornelisse bv. |l§5sW Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 Tel. 601 33 37 Voor uw heerlijke lunch en diner; geopend van woe. t/mza. vanaf 11.30 uur, op zondag vanaf 16.00 uur Tel. 603 33 33 Cafetaria open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Catering verzorgen wij altijd; salades, luxe hapjes, broodjes en warme buffetten etc. Birkstraat 7 Soester Courant veel gelezen veel geprezen Apeliotes? Nooit hadden ze er bij MHC Soest van gehoord. Het bleek zondagmiddag om een studentenvereniging in Nijmegen te gaan, die aanvan kelijk net zo stug te bespelen was als het stroeve veld. Niette min werd het uiteindelijk 0-4 voor de koplopers uit Soest. Matias Slagt had zich toch wel eni ge tijd zorgen gemaakt. Het veld, de temperatuur en het feit dat MHC Soest niet altijd slim speel de, betekende dat het tempo laag lag en er veel balverlies werd gele den. De withemden kwamen daar door niet in hun spel, maar slaag den er wel in om Apeliotes steeds buiten de 23 meterlijn te houden. De studenten scoorden weliswaar eenmaal, maar het doelpunt werd afgekeurd, omdat er overtredingen aan vooraf waren gegaan. De goals van Soest waren zuiver als water in een bergbeekje. Gar- reld Klaucke gaf het voorbeeld in de lSde minuut, dat na rust werd opgevolgd door Justin van der Born (47s,e en 70rte minuut) en Sietse Krijger (57s,c minuut). Min puntje was dat de routiniers Wou ter van Rensen en Tim van Tol een gele kaart wegens praten kregen. Op doelsaldo loopt MHC Soest steeds verder uit op Amersfoort dat evenmin verspeelde en op zon dag 25 november het reisdoel van de Soesters is. Bij MHC Soest staat overigens A- junior Edwin Dierselhuis al enige wedstrijden op doel. Hij vervangt de geblesseerde Martijn Schneider die misschien na het komende vrije weekeinde weer inzetbaar is. Dier selhuis doet het zo goed, dat Schneider zich bewust moet zijn van sportieve concurrentie. Dames Myra trakteerde de dames van MHC Soest op een gevoelige ne derlaag. De Soesters kregen een half dozijn treffers om de oren Na de eerste treffer kwam Soest lan ge tijd niet in het spel voor. Pas in het laatste kwartier hervond de ploeg, die het zonder reserves moest doen, zich een beetje. 5]6(D1 50 5D wijkmakelaars.nl NVM 'Geinoord was goed, wij hadden weer een snipperdag', stelde elftal- leider Peter van de Munt vast. Hij zag aanvankelijk een 'slome wed strijd' die werd wakker geschud door een snel genomen vrije trap. Eddy van der Heijden stond zijn muur nog op te steÜen, toen de bal in 'zijn' hoek verdween. Balverlies van Peter Wolfsen op het midden veld leidde na een half uur de tweede treffer in. Wellicht was het anders gelopen als Jordie Brouwer de bal in het doel in plaats van net voorlangs had geschoten. Misschien. Gein oord diende op slag van rust - na vermeend buitenspel - de genade klap toe. In de tweede helft verging het de Soesters niet veel beter. Brouwer schoot weer naast, alvorens Gein oord in een scrimmage voor het doel van WZ'49 attenter was. Het puntertje betekende 0-4. De resterende 35 minuten was het een kwestie van uitzingen en hopen dat de tijd snel zou verstrijken, maar WZ'49 bleef meer ellende niet bespaard. Natuurlijk lukte bij de gasten ineens alles. Het vijfde en zesde doelpunt waren daar mede voorbeelden van. In de 70ste mi nuut krulde een Nieuwegeiner de bal vanaf de punt van het straf schopgebied keurig in de verre hoek; acht minuten later schoot een teamgenoot de bal keihard in de muur, maar in tweede instantie stifte hij het leer ineens in de 'lan ge' hoek: 0-6. Met 'zeven uit zes' was WZ'49 aardig op weg zich te verzekeren van een stek in de middenmoot, de derde ruime nederlaag (na 4-0 en 4-1) geeft evenwel aan, dat de ploeg zich geen zwakke momenten kan veroorloven. De frustraties van het zwaarste verlies sinds men senheugenis kunnen de groenwit- ten zaterdag van zich afspelen in de bekerwedstrijd tegen SVM. Het duel in Maartensdijk begint om 14:30 uur. Hidde Reitsma wordt op de huid gezeten door twee Nieuwegeiners. Foto: Aldo Ailessie Eric en Charlotte Voorn. meest prestigieuze danstoernooi. In mei zal deze weer gehouden worden en het Soester danspaar zal ook daar aan mee doen. Voorbereiding Inmiddels is het echtpaar Voorn bezig met de voorbereidingen die prima verlopen volgens de dansle rares. In Engeland liep het ver- Eric en Charlotte Voorn zullen op zondag 21 oktober mee doen aan het WK stijldansen voor 35+ers in Turijn (Italië). Een unicum in de dansgeschie- denis van Soest, want nog nooit eerder schaarde een Soester danspaar zich in de wereldtop van het stijldansen. 'Een halve finaleplaats is zeker haalbaar, maar we hopen natuurlijk op meer', aldus Gina Sepp, de danslerares van het paar dat momenteel in het buitenland vertoeft. Al vijftien jaar dansen Eric en Charlotte samen. Na een tussen pose van 3 jaar (onder andere we gens zwangerschap) pakten ze de draad in 1995 op. Sinds die tijd hebben Charlotte (36) en Eric (35) zich alleen nog maar gestort op het stijldansen en met succes. Want vorig jaar werden ze tweede op de Nederlandse kampioen schappen in de seniorenklasse en dat gaf ze automatisch toegang tot het WK in Turijn. In totaal zullen ruim 60 paren uit meer dan 25 landen meedoen. Het WK bestaat pas vier jaar. De Black Pool in Engeland gold voor die tijd als het schillende wedstrijden af en dat resulteerde al in een tweede en eerste plaats. Normaal gesproken danst het paar drie keer in de week zelf en een keer in de week krijgen ze les van Gina en haar man Jan Sepp, die ooit samen de Black Pool wonnen. Voor het WK is een aparte voor bereiding noodzakelijk. Nooit eer der deden Eric en Charlotte mee aan zo'n grote internationale wed strijd. 'De druk en de spanning voor zo'n wedstrijd is toch anders dan een NK', zo legt Gina uit. Maar ze is optimistisch gestemd als het gaat om de kwaliteiten van het paar. 'Het zijn kanshebbers voor de toekomst. Op dit WK hoop ik toch al stiekem op een finale plaats'. Zijzelf zal de dansers niet begeleiden in Turijn. Die taak is weggelegd voor haar man. Stijldansen is een intensieve sport. Eric en Charlotte Voorn trainen dan ook hard voor het WK. Fit nessen, touwtje springen en spier- oefeningen, het hoort er allemaal bij als je mee wilt draaien in de top van het stijldansen. Dat het trainen zijn vruchten heeft afgeworpen, is al wel duidelijk. Pas 1 jaar bij de senioren heeft het echtpaar Voorn nog een mooie toekomst voor zich. Baronie is van een heel ander ka liber, toch hield Soest volgens Vork de zuiderlingen een half uur goed bij. Het was de fase, waarin Lam (schot) en Peter Schrumpf (na een sprint over 40 meter) dichtbij een doelpunt waren. Dat viel natuurlijk aan de andere zijde, na 33 minuten om precies te zijn. Michel Everts gleed uit bij een per soonlijk duel en Dennis Sep pro fiteerde. Door Hendrin Khadan in de ploeg te brengen voor Schonewille hoop te Vork meer aanvallende impul sen aan zijn elftal toe te voegen, maar vroeg in de tweede helft maakte Baronie 2-0 uit een situa tie, waarin de defensie niet kort genoeg dekte. Even kwam de hoop terug toen Guy Dekker werd gevloerd en Dennis van der Horst de strafschop benutte, maar enkele minuten later kwam Baronie al weer op 3-1 om er in de slotfase uiteindelijk 4-1 van te maken. Blieklaan 20.000,-k.k. 3k vrijstaand woonhuis riiscaande bedrijfsruimte olledig gerenoveerd jelelnden geschikt! rkoop en informatie: Telefoon 030 - 69.175.77 J KOOY MAKELAARS BV tlefoon 030- 22.913.79 L nn w 1 Soest Verloor al veertien nunten in Rarnnip is van een hppl anrlpr lrn- In Hp u/pHctriirl maalrtp Tprnpn Ruud Vork weigert de term 'de gradatie' te uiten. Twintig wed strijden voor het eind van de competitie is het nog veel te vroeg om te piekeren, ook al uerd Soest na de 4-1-nederlaag bij landskampioen Baronie op de ranglijst gepasseerd door iU)O'20 en staat het nu onder de denkbeeldige 'rode streep'. De Bredase titelverdediger bij de amateurs maakte een slechte start door, maar is inmiddels naar de tweede plaats gekropen. De ploeg heeft negen verliespunten, vier meer dan koploper Kranenburg, wat na zeven speelronden aangeeft dat alle hoofdklassers in IA veel laten liggen. Soest verloor al veertien punten in zes duels, maar Vork maakt zich nog geen zorgen. 'Dat kunnen we altijd nog doen als het echt nodig is. We weten waar we voor spelen en dat is niet om het kampioen schap.' De Montfoorter gelooft erin dat zijn selectie gaat groeien. Spelers als Marco Lam, Martijn Schonewille, Ramon Stofmeel en Gerdo Kuenen (met een gemid delde leeftijd van nog geen 20) kunnen alleen maar beter worden, hetzelfde geldt voor de wat oude ren die dit seizoen voor het eerst in de hoofdklasse uitkomen. In de 'donkere' tijden is het voor Vork zoeken naar lichtpunten en hij ziet ze nog wel. Het belang van de inhaalwedstrijd, zondag bij AFC'34 in Alkmaar, staat hem natuurlijk helder voor ogen. Bij verlies zal ook de huidige hekken sluiter de blauwwitten voorbijstre- In de wedstrijd maakte Jeroen van Veenendaal overigens onbedoeld zijn rentree. Vlak voor het duel meldde Kuenen zich af met griep en omdat het tweede elftal al on derweg was, deed Vork een beroep op de aanvaller die in de zomer een punt achter de selectie zette. Een minuut of 25 voor tijd viel hij in voor Paul Dreef die - vanwege de ziekte van Kuenen - voor het eerst weer in de basis stond na een blessure. Vork hoopt dat Stofmeel komen de week weer van de partij kan zijn. Hij voegde zich gisteren weer bij de groep. Pascal Wissink heeft de draad ook opgepakt, maar traint nog individueel. Voor de statistici: In de 70s,e mi nuut kwam Wresh Koruglu erin voor Van der Horst. Een gele kaart ontvingen Schrumpf en Everts, maar die heeft voor beiden nog geen consequenties. Spannend wordt het in de klasse waarin Selby uitkomt. Op het puntloze Eemnes na staan alle ploegen nu op één zege en één nederlaag. Nadat de Soesters het openingsduel thuis verloren, re vancheerden ze zich zondag in Eemnes met een overwinning van 2-6. Johan Meijer en Harold Topper hadden genoeg aan twee games, terwijl Jolanda van Cleef drie ga mes moest uitvechten om de tus senstand op 0-3 te brengen. Ook Monique Visser moest een derde game spelen en daarin trok ze aan het kortste eind. Herman Scheerhoorn en Meijer ondervonden tegen het herendub- bel van Eemnes 2 weinig proble men: 15-4, 15-12. Daarentegen legde het damesdubbel van Selby het af. Op 13-13 in de tweede game konden Van Cleef en Visser net niet doordrukken. In de mixpartijen was Selby te sterk. Scheerhoorn en Van Cleef klaarden de klus met 15-9 en 15- 13, Topper en Visser in 7-15, 17- 15,15-9. Op Het Plein van de Hemelse Vre de startten Jaap van den Berg en Paul van den Deijssel zondag aan de marathon van Peking. Tussen 20.000 deelnemers en naar schat ting 2 miljoen toeschouwers dach ten ze aanvankelijk aan een eind tijd van 3 uur en 30 minuten. Van den Berg kreeg echter last van zijn darmen en zijn neef voelde diens benen, zodat ze de laatste 10 kilo meter iets meer van de stad geno ten. Uiteindelijk finishten de Soest(erberg)ers in 3 uur, 43 mi nuten en 54 seconden. De mentale tik die Donitas had uitgedeeld, dreunde na in het kamp van Stam/SoVoCo, maar de volleybalsters herstelden zich zatenlag uitstekend, nota bene in Groningen waar meest al van Lycurgus werd verloren. Ditmaal werd het 2-3 voor de Soester club. 'Een erg belangrijke zege voor ons', stelde Gert Veldhuizen die Floortje Kok voor het eerst in de basis had opgesteld en had gezien dat deze 'ongecompliceerde' dia gonaalspeelster op de beslissende momenten de doorslag gaf. Stam/SoVoCo maakte het zich in de eerste drie sets bijzonder moei lijk en kwam daarin steeds dik ach ter te staan. In de eerste werd een grote achterstand tot 24-23 ingelo pen, maar verzuimde de ploeg door te slaan: 26-24. Daarna dreigde de ondergang en op 11-4 moest er wat gebeuren. Stam/ SoVoCo concentreerde zich bij de service op de hoofdaanvalster van Lycurgus en dat bleek een goede zet: 24-26. Het was in de derde set echter weer hetzelfde liedje. Van 9-3 werd het weliswaar 20-20, maar de inhaalslag kostte zoveel energie dat Lycurgus via 25-22 op een 2-1-voorsprong kwam. Toen werden de rollen definitief omgedraaid. Stam/SoVoCo domi neerde de rest van de wedstrijd. De sterkste aanvalster van de gast vrouwen had het niet meer, de spelverdeelster wist het niet meer en met harde klappen pakte Stam/ SoVoCo de winst: 15-25 en 9-25. Heren Ploegen, waarmee het herenteam van Stam/SoVoCo vorig seizoen grote moeite had, worden nu al bijna aan de lopende band opge rold. Na Unicornus (4-0) moest ook Keistad er aan geloven. De cijfers waren ondubbelzinnig: 25- 16, 25-15, 25-21, 25-17. Alleen in de derde set was concen tratieverlies aan Soester zijde er de oorzaak van dat de Amersfoortse gasten een voorsprong konden ne men. Juijan van Slooten greep in en paste twee wissels toe. Anton Verver en Roel Richmond vervin gen respectievelijk Brad Taylor en Sander van Ginkel. Van Slooten merkte tot zijn tevredenheid dat zijn team de zaken daarna eenvou dig rechtzette. Bij Stam/SoVoCo was de 20-jari- ge Roy van de Broek de uitblinker. 'Ik geloof dat hij één keer niet scoorde, voor de rest was zijn score honderd procent', aldus trainer/ coach Van Slooten die opnieuw vaststelde dat zijn herenploeg pro gressie heeft geboekt. Arjan Roest is niet snel boos, wel een voorbeeldig aanvoer der en de ideale speler voor ie dere coach. Toch had de routi nier van Smeeing/BDC weinig goede woorden over voor het scheidsrechtersduo dat de touwtjes in handen had tijdens de uitwedstrijd tegen UDSV. 'We hebben deze heren de laatste zes seizoenen in totaal een keer of tien gehad en zijn telkens met een nederlaag van het veld gestapt. Dat kan geen toeval meer zijn.' Roest ging nog net niet zo ver om de scheidsrechters de schuld van de 23-18-nederlaag in de schoenen te schuiven, maar veel scheelde het niet. 'Als ik ze zie, dan weet ik al dat ik drie, vier keer een aanval lende fout krijg.' Smeeing/BDC moest de hand ook in eigen boezem steken, vond de handballer. In de openingsfase was te vaak knullig balverlies geleden, zodat de Utrechters vooral via de break-out naar een 7-2-voor- sprong snelden. Pas daarna voch ten de Soesters zich in de wed strijd. 'We hadden moeite met hun dekking, maar dat komt deels doordat we nog geen geolied team zijn', keek Roest terug. Niettemin kwam Smeeing/BDC nog voor de rust terug tot 12-10 en niet lang na de hervatting was de stand in evenwicht: 12-12. En toen begon het koppel in het zwart (uit Utrecht) een staaltje van inconsequentie te tonen. In verge lijkbare gevallen werd Smeeing/ BDC zwaarder gestraft dan UDSV en op een gegeven moment ston den er nog maar drie veldspelers van de Soesters binnen de lijnen. Smeeing/BDC dat veel energie had verloren tijdens de aanvanke lijk succesvolle inhaalslag en daar na enkele kansen verprutste, vocht tegen de bierkaai en moest toezien hoe UDSV - bij wie het altijd moeilijk spelen is - uitliep naar een onoverbrugbare voorsprong van 19-12. 'Maar wij waren ook matter dan tijdens de eerste wedstrijd. Toen was iedereen scherp, nu waren er vier, vijf jongens niet thuis,' ver klaarde Roest het verlies. Smeeing/BDC werd zaterdaga vond gecoacht door oud-speler Peter Stoelenga die vorig jaar ook al de coaching op zich nam en dit seizoen de assistent is van Paul van den Deijssel die zondag de mara thon in Peking liep. Aan Soester zijde was Bas Pijper het meest trefzeker met vijf doel punten, Robert Wijnen en Richard van den Hoef scoorden beiden driemaal. Vanwege een blessure moest Ruud van Rouwendaal zijn laatste linie wijzigen, maar tegen Cobu Boys stond de verdediging als een huis. Het leverde de Soesters het derde punt op: 0-0. 'We hebben geen kans weggege ven', zei Van Rouwendaal die vond dat de Amersfoorters voet- baltechnisch iets beter waren, maar zijn ploeg dat op inzet en defensief had overtroffen. Het was daarom jammer dat Remi van der Pol en Juanito Da Costa hun kans voor rust misten. In de tweede helft concentreerde het spel zich op het middenveld. In vier van de zes duels scoorde SEC niet, de andere eindigden in 3-3 en 4-4. Van Rouwendaal vond het evenwel van belang dat zijn ploeg tegen de nummer 4 nu zelf ook de nul had gehouden. Met enkele invallers verscheen Eemvogels op het veld van Dindoa in Ermelo. Ondanks de gewijzigde samenstelling van het achttal ble ven de korfballers redelijk in het spoor. Halverwege de wedstrijd bedroeg het verschil slechts drie doelpunten: 12-9. Eemvogels had echter nog wat in de koffers, haalde dat eruit en kwam sterk terug tot 15-15. In de laatste minuten scoorde de gast- ploeg echter nog tweemaal en hield ze achterin de deur dicht: 17- 15. Zondag 21 oktober klinkt het startschot van de tweede bosmara thon van Soest. Om 10:30 uur gaan de deelnemers aan de 31,5 en 42,1 kilometer vanaf de atletiek baan aan de Wieksloterweg op pad, een half uur later volgen de lopers voor de 10,5 en 21 kilome ter. De organisatie is in handen van AV Pijnenburg en TV De Schieter. Zij hebben een parkoers van 10,5 kilometer uitgezet in het landgoed Pijnenburg. Deelname aan de bos marathon kost 7,50 gulden (10,5 kilometer), 15 gulden (21 kilome ter), 17,50 gulden (31,5 kilometer) of 30 gulden (marathon). Voor de twee laatste afstanden kan respec tievelijk een rijksdaalder en 5 gul den korting worden verkregen als men zich vooraf inschrijft bij Henk Schaak, Heuvelweg 23, 3761 XL Soest, 8S 6025627. Bij hem is ook meer informatie verkrijgbaar, evenals via www.run.to/bosmara- thonsoest Bij WZ'49 zijn ze dolblij dat de competitie wordt afgewis seld met een bekerweekeinde. Kunnen de groenwitten hun diepe wonden likken, nadat ze zaterdag aan de Eemweg de oren werd gewassen door Geinoord. Met 0-6 gingen ze de boot in, een uitslag waarvan niemand zich kon herinneren dat deze eerder was 'neerge zet'. Dat er sprake is van een aanzien lijk niveauverschil tussen de eerste en de tweede klasse, dat had WZ'49 twee seizoenen terug reeds aan den lijve ondervonden en was dit seizoen nog eens beves tigd. Maar de afstraffing van zater dag op eigen veld was wel een uit schieter in negatieve zin. Zonder de mandekkers Alendar Kurt en Gert van de Munt ging de forma tie van Steef van der Oosterkamp op 'historische wijze' knock-out. in Soest, nabij beschermd natuurge* i uniek plekje gelegen rietgedekt, vrijstaand, charmant m2 grond en bijgebouw (ca. 84 m2. ■denstallen), omgeven door en met is uitzicht over de weilanden, toilet, garderobe, woon-/ eetkamer 2n, open haard, balkenplafond en ir terras op het zuiden, moderne, pen keuken v.v. apparatuur, bijkeu- 'erdieping: 1 grote slaapkamer kamer, nieuwe badkamer met bad, ^erverwarming. Het woonhuis is v.v. is c.v. en verkeert in goede staat van leaal voor liefhebbers van stilte, rust ivacy. Aanvaarding: direct. 'uw Baarnstraat 93 3743 BP Baarnjl 541 84 45 fax (035) 542 34 45 Ondanks het gelijkspel op ei gen veld tegen BW'31 (2-2) blijft de zondagformatie van SEC bovenin meedraaien. Koploper Rivierwijkers lijkt op weg naar de eerste periode- titel, maar de Soesters volgen op de voet, met VRC de tegen stander van aanstaande zon dag. In de beginfase leek een aanvanke lijk gedreven SEC op weg naar eer ruime voorsprong. In de achtste minuut schoot topscorer Jeffrey van den Hoed zijn ploeg gedeci deerd op 1-0. Het tweede groen witte doelpunt hing in de lucht, maar viel niet. Ineens liep het niet meer bij SEC, waardoor de Blari- cummers meer in hun spel konden komen. Een goed uitgespeelde aanval leidde dan ook de gelijkma ker in. Balthus Burgman vond dat zijn voetballers niet actief genoeg wa ren als de tegenstanders aan de bal waren. Hij wees hen daarop in de kleedkamer, maar de trainer was nog onderweg naar de dug-out toen het al 1-2 werd. Er volgde een fase, waarin BW'31 de wedstrijd had kunnen beslissen, maar SEC - dat lange tijd tegen zichzelf speelde - had de mazzel dat het bij 1-2 bleef. In de laatste 20 minuten nam Burgman risico en schoof hij libero Michael van de Broek door naar het mid denveld en moest Marcel van Dor- restein doorstappen naar de aan- valslinie. Na vijf kwartier bedelde SEC om een strafschop bij een handsbal die de scheidsrechter over het hoofd Koppend ruimt de defensie van SEC op. Foto: Herman van Dam had gezien. Vijf minuten later wees hij alsnog naar de stip toen de bal weer met de hand in het straf schopgebied werd beroerd door een veldspeler. Van de Broek schoot SEC op gelijke hoogte, waarna Van den Hoed nog bijna voor de winst had gezorgd. Dat zou onterecht zijn geweest, meende Burgman die blij was dat SEC opnieuw niet verloor, on danks dat het voor de tweede ach tereenvolgende maal een mindere wedstrijd speelde. De Soesters moeten zondag voor een inhaalwedstrijd naar Utrecht, waar VRC staat te wachten. Inzet van het duel is de tweede plaats in de vijfde klasse. Tien minuten voor tijd zag al les er zonnig uit voor de heren van Red Stars. In Utrecht had den ze zeven punten meer dan SBU. Een minuut later zaten Manfred Dikkers, Marco van Maanen en Tommy van Eeten ineens met vijf persoonlijke fouten op de bank en trok SBU de wedstrijd naar zich toe: 73- 67. Onbegrip over de beslissingen van de scheidsrechters beheersten na afloop de kater van Dave Batts. De trainer/coach dacht het duel en daarmee de derde zege op zak te hebben, maar zonder de eerste keus voor de posities van center, point-guard en forward verloor Red Stars snel terrein. Een alterna tief voor de spelverdeler was er niet, omdat Thomas Kok ontbrak, en tweede center Christiaan Gle- rum is nog te licht om de kar te trekken in de buckfets. 'In de laat ste twee periodes floten de scheidsrechters alles tegen ons. Manfred kreeg twee aanvallende fouten, eenmaal raakte hij die jon gen niet eens,' mopperde Batts. Vooral Van Eeten had volgens hem in aanvallend opzicht een pui ke partij afgeleverd. Dikkers die tegen een twee meter lange basket baller mqest opboksen, en Van Maanen speelden niet top, maar hadden Wel hun momenten en zijn van belang voor het team.

Soester Courant | 2001 | | pagina 17