Wensenlijstjes zijn korter ƒ6, Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan 'Ridder' Frits van Wesemael Soester krijgt lintje igsmiin Handtekeningenactie voor behoud van MC Molendael Optimisme en ongerustheid COSBO over ziekenhuisfusie Man ontkent mishandeling ex Gemeenteraad behandelt vandaag begroting ADE B.V. Leerlingen Griftland werken voor goede doel LELIESHOW wmm, Van Breukelen Vast-goed Assurantiën PAGINA4 renraad iociale ng Soester lokaal, nationaal en Europees actief Lichtontwerper Jan Hofstra geridderd LELIE "LONÖIFLORUM" Makelaars die u op de hoogte houden voor vèrkoopinformatie: ■HH Soester ook verdacht van stalking en vernieling www.tromslager.nl Conditietest in samenwerking met Hartstichting Service bij Schoemaker snraad Soest organiseert ingsavonden onder de eggen van nieuwe con- ;emakkelijker dan u e bijeenkomsten vinden rdagavond 8 en 15 no- aats, van 19:30 tot 22:00 EHBO-gebouw aan de :g 7a in Soest, ing ligt de nadruk op het ;n van sociale vaardighe- t overwinnen van belem- Deelneemsters leren jst te worden van hun n en deze te benutten, rit en conflicthanteringen >k aan bod. Speciale aan- :r voor het omgaan met rit andere culturen. De raad Soest wil met het i van deze training een ng geven aan vrouwen i werken aan doorgaande Doiing en vorming. De a worden door een des- ureau verzorgd, trainingsavonden kosten inclusief koffie en de syl- elangstellenden kunnen net A. Bijl-Roest, (tussen 18:00 en 19:00 WOENSDAG 17 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 I Vijftig mille boven op de 2 ton extra onderhoudssubsidie voor C-drie, 30 duizend gulden voor een lift in het St. Josephge- bouw, 3.000 piek voor zomer- activiteiten op de ijsbaan in Soesterberg en een jeugdvoor- i zieningin Overhees. De raadsfracties hebben hun wen- I senlijstjes alweer klaar liggen. Ze I zijn korter dan in voorgaande ja- I ren, omdat er nauwelijks geld is uit f te delen. Dankzij een meevaller uit het gemeentefonds (de subsidie- I kraan die het rijk opendraait voor gemeenten) is het verwachte tekort van 2,9 miljoen voor dit jaar ineens r omgebogen in een overschot van 4 I ton, maar daarmee kun je Soest nu ook weer niet op zijn kop zetten. De WD vindt dat een deel van h het overschot kan worden benut K om nabij winkelcentrum Overhees een blokhut voor de jeugd te rea- liseren. In Utrecht staat er al één en de WD stelt voor daar met de doelgroep een kijkje te gaan ne men. Dat werd maandagavond duidelijk tijdens de behandeling van de meeijarenbegroting die vanmiddag om twee uur is hervat en vermoe delijk tot in de avonduren zal du ren. Vandaag zullen er ongetwij feld weer verschillende moties worden ingediend, waarmee frac ties een meerderheid hopen te vin den voor hun voorstellen. Zo werd er maandag al een lans gebroken voor bijvoorbeeld een fietsroute naar Amersfoort (met een fietsbrug over de Eem) en een renteloze lening voor S.O. Soest en WZ'49, zodat zij hun clubge bouw respectievelijk kunnen ver vangen en uitbreiden. Het CDA wil dat de gemeente gaat bekijken hoe ze de voorwaar de kan scheppen voor de komst van een Zorghotel (Zotel), waar mensen terechtkunnen, die niet meer in het ziekenhuis hoeven te blijven, maar eigenlijk nog niet thuis kunnen zijn. De PvdA pleitte voor de inzet van junioragenten, dat zijn 15- tot 22- jarigen, van wie er al veertig in de regio Utrecht actief zijn op admi nistratief gebied, tijdens evene menten, bij het toezicht op straat en bij preventieprojecten. Burge meester Koos Janssen beloofde bij de Regio Politie Utrecht te infor meren naar de mogelijkheden van het inzetten van junioragenten in Soest. Hij weet dat er 80 functies van dit nieuwe fenomeen op de wachtlijst staan. Vrijwel alle fracties willen dat de gemeente zich sterk maakt bij Rijkswaterstaat en desnoods bij het ministerie om de snelheidsli miet op de A28 (bij Soesterberg) te verlagen tot 100 kilometer. Het kan enigszins bijdragen aan de te rugdringing van de geluidsoverlast. Daarvoor zijn meer maatregelen nodig (zoals ander asfalt), maar die zijn in elk geval niet op korte termijn te realiseren. Ook gaan er stemmen op om de afsluiting tijdens de spits van de spoorwegovergang tussen de Foe- kenlaan en de Den Blieklaan op te heffen. Dat en nog veel meer komt van daag nog uitgebreid aan de orde en over de meeste voorstellen zal waarschijnlijk een besluit worden genomen. Drium iviezen. 'oon 035 - 602 02 49 ing Communicatie Tweeënhalve week geleden was de Soester Frits van Wese mael nog directeur consumen tenzaken en milieu van Ko ninklijke Vendex KBB nv. Nu is hij gepensioneerd, maar heeft hij, net als twee jaar gele den zijn voormalige werkgever, een royaal tintje gekregen. Tij dens zijn afscheidsreceptie werd hij namelijk geridderd. Om Van Wesemael de versierselen van de onderscheiding te overhan digen, was burgemeester Koos Janssen bij die gelegenheid zater dagavond naar Bomencentrum Nederland in Baarn getogen. De kersverse Ridder in de Orde van Oranje Nassau bouwde in de afgelopen veertig jaar een lange staat van dienst op; niet alleen bij Vroom Dreesmann die hij vier decennia trouw bleef en waar hij de laatste elf jaar het genoemde directeurschap uitoefende. Een scala van instanties, instellingen en verenigingen profiteerde van zijn betrokkenheid, deskundigheid en tomeloze inzet én voortrekkersrol die hij menigmaal vervulde. Voortvloeiend uit zijn functie bij Vendex was Van Wesemael onder meer lid van de Raad voor de Ne derlandse Detailhandel, verschil lende VNO-commissies en voor zitter van de CW-Werkgroep Mi lieukeur. Op Europees niveau zet te de Soester zich in voor de belan gen van de detailhandel en vooral op het gebied van consumentenza ken staat hij natuurlijk nog steeds bekend als iemand met kennis en Sinds 1984 is Van Wesemael lid van de Lions Soest. In die hoeda nigheid zet hij zich al jarenlang in voor onder meer de Vereniging Spierziekten Nederland (VSN). Hij is al zeven jaar voorzitter van de Stichting Vrienden van de VSN. Ook op lokaal en provinciaal ni veau stelde hij zich beschikbaar voor talloze functies. Hij was actief in een schoolbestuur, een vereni ging van oud-studenten van Nijen^ rode, een ziekenhuis in Enschede en de landelijke Lions organisatie. Vandaag de dag is Van Wesemael nog steeds lid van het rooms-ka- tholiek kerkbestuur in Soest en vice-voorzitter van de Maria Paro chie Soestdijk, voorzitter van de coördinatiecommissie van de Soes ter parochies en bestuurslid van de Stichting Vrienden Medische Mis siezusters te Utrecht. Burgemeester Janssen toonde zich zaterdag, vlak voor de officiële plechtigheid, onder de indruk: 'U heeft zich gedurende tientallen ja ren, gesteund door uw vrouw en Burgemeester Koos Janssen speldt Frits van Wesemael de bijbe horende versierselen op. gezin, zowel beroepsmatig als maatschappelijk, wat ik wil noe men nadrukkelijk en voorbeeldig gemanifesteerd.' Leerlingen van het Griftland College uit het tweede leerjaar houden op vrijdag 19 oktober een actiedag. Van 9:00 tot 13:00 uur gaan de scholieren de straat op om allerlei klussen uit te voeren. Het geld dat hier mee opgehaald wordt, gaat naar een project van de Derde Wereld Groep Soest in Ghana. Het project in Ghana steunt vrou wen die overgeleverd zijn aan priesters. Zij mogen geen scholing hebben en worden door de buiten wacht beschouwd als paria's, om dat deze vrouwen aan een godheid zijn toegewijd. Vaak moeten de vrouwen bedelen of in de prostitu tie gaan om in leven te blijven. Volgens officiële cijfers gaat het om bijna 9000 vrouwen en meis jes in de leeftijd van 8 tot 75 jaar. Universal Peace for Humanity houdt zich bezig met dit probleem en begon in 1998 een campagne tegen deze religieuze vorm van 'slavernij'. De organisatie geeft voorlichting aan de bevolking, pro beert de meisjes vrij te krijgen en werkt aan de sociale rehabilitatie en economische zelfstandigheid van de slachtoffers. Om geld in te zamelen voor dit goede doel zullen in alle winkel straten in Soest leerlingen van het Griftland College rondlopen, die schoenen gaan poetsen, koffie te koop aanbieden en winkelwagens terugbrengen. Het is de bedoeling dat mensen hiervoor geld geven. Er is een aantal spelregels. Zo mogen leerlingen geen individue le activiteiten doen en mag er niet gecollecteerd worden. Naam en bedrag van mensen die geld geven wordt op de klussenkaart opge schreven. De school stelt het op prijs wanneer zij geïnformeerd wordt over eventueel slecht gedrag van de leerlingen. De 66-jarige Jan Hofstra is vo rige week dinsdag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Hij ontving het lintje uit handen van S. Bruines, Wet houder Cultuur van de ge meente Amsterdam, tijdens de premièrevoorstelling 'Groot meesters van de dans' van Het Nationale Ballet. Hofstra was als lichtontwerper van 1964 tot 1996 bij Het Nationale Ballet betrokken. Hij werkte sa men met vele vooraanstaande cho reografen, onder wie Hans van Manen, Rudi van Dantzig en Toer van Schayk. De Soester geldt als een van de hoofdrolspelers in de ontwikkeling van artistieke licht ontwerpen. 'Hij weet het techni sche en het artistieke in zijn ont werpen te laten samenspelen', al dus wethouder Bruines. Zijn lichtontwerpen zijn over de hele wereld geëxporteerd. Ze zijn te zien geweest op onder andere Broadway, in Hong Kong, het Londense Covent Garden en aan de voet van de Akropolis in Athe ne. Na het beëindigen van zijn loopbaan bij Het Nationale Ballet is hij 'overal op pad' met Hans van Ridder Jan Hofstra. Manen voor de enscenering van diens balletten in tal van landen. Daarnaast wordt hij door theater directies in binnen- en buitenland gevraagd als gastbelichter. Ook de komende tijd heeft Hofstra het nog erg druk, omdat hij nog steeds een onmisbare kracht is voor de belich ting van balletvoorstellingen en concerten. :n eventuele vergunning kun- naking kenbaar maken bij de 760 CA Soest, telefoonnum- rs van plan zijn de volgende ng van de daarbij j garage, Beukenlaan 64a; 0 lid 4 van de Woningwet) 'berging, Den Blieklaan 62; 0 lid 4 van de Woningwet) g 45; eder bevoegd binnen een ter- met woensdag 14 november (ouders in te dienen, gedurende diezelfde termijn, planologie en bouwen (balie GEDIEND n van een woonhuis 2-10-2001 urtje 5-10-2001 arport in een garage 2-10-2001 urtje 5-10-2001 erre 2-10-2001 Donhuis 2-10-2001 huisje 4-10-2001 huisje 5-10-2001 plein 1, afdeling planologie en 1.30 uur. /MELDINGEN :hut 3-10-2001 [ge/berging (26) en het ver in een woonhuis (24) 3-10-2001 oonhuis 3-10-2001 bel woonhuis 5-10-2001 Jrker 4-10-2001 woonboerderij 3-10-2001 lebbenden een gemotiveerd be- schrift worden gericht aan Bur- Soest. Het bezwaarschrift moet diend. 1, Afdeling Planologie en Bou- 1 uur. bij Jasmijn kunt u dit weekeinde volop genieten van de lelie, kom ook even kijken naar de betoverende schoonheid van deze bloem. Grootbloemig of kleinbloemig, Jasmijn heeft ze allemaal! Meer dan 20 soortenen natuurlijk. dag in dag uit veilingvers. We doen er ook een aantal in de aanbieding, er zijn al lelies v.a. 4,95 per bos. grootbloemig, wit, bos van 10 stelen r zolang de voorraad strekt bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21 Met een grootschalige handte keningenactie wil de Stichting Behoud Molendael het voor el kaar krijgen, dat het zieken huis voor Soest, Baarn, Bun schoten en Eemnes daadwer kelijk blijft bestaan. De actie begint zaterdag 20 okto ber en loopt tot en met 3 novem ber. Vanaf 29 oktober gaan vrijwil ligers zelfs huis aan huis om hand tekeningen te verzamelen. 'We zijn er van overtuigd dat we met een zichtbare ondersteuning van de bevolking beter in staat zullen zijn om de belangen van de klanten van Molendael te behartigen bij alle instanties en overheden,' zegt voorzitter F.W. Vlek van de stich ting. Alle bestuursleden achten het zin vol dat de inwoners van Soest en de drie andere gemeenten zich massaal achter de stichting scharen en een duidelijk signaal afgeven. De stichting is in het leven geroe pen uit angst voor het sluiten van Molendael dat is gefuseerd met Ziekenhuis Eemland. Hoewel de directie van het zieken huis dit bestrijdt, is de stichting er zeker van, dat het de bedoeling is Molendael op (korte) termijn te sluiten. Vast staat inmiddels dat de afdeling gynaecologie in Baarn wordt opgedoekt en verhuist naar Amersfoort. Dat komt doordat er in Baarn nog maar twee specialis ten in de maatschap zitten, die bo vendien hebben aangekondigd el ders aan de slag te zullen gaan. Directeur J.W. Brinkman van Mo lendael en Eemland heeft aangege ven, dat er mogelijk meer afdelin gen worden ingekrompen of over geheveld naar Ziekenhuis Eem land. Uit kostenoverwegingen zal de Spoedeisende Hulp in Baarn straks alleen nog tijdens 'kantoor uren' zijn geopend. Brinkman heeft ook verklaard dat andere af delingen in het Baarnse ziekenhuis juist kunnen worden versterkt en dat het geenszins de bedoeling is dat het medisch centrum dichtgaat. De Stichting Behoud Molendael lijkt geen woord te geloven van wat de directie zegt en vindt dat er snelheid is geboden bij het voeren van acties. 'Anders zullen de ont wikkelingen de plannen inhalen.' Het bestuur van de stichting be staat uit afgevaardigden uit ver schillende maatschappelijke orga nisaties en personen met specifie ke deskundigheid. De activiteiten bestaan uit onder andere overleg, informatieverstrekking, onderhan delingen, protest en het ontwikke len van alternatieve mogelijkhe den. Volgens de stichting hebben zich reeds vrijwilligers gemeld om handtekeningen te gaan verzame len, maar ze kan er nog veel meer gebruiken. Wie ook met een lijst langs de deur wil gaan, kan zich aanmelden bij J.R Geytenbeek, SE 5411602 of L.A. Vromen, 82 5414094. Piet Floor en Nicolette Versloot - Makelaars/Taxateurs O.G. Van Weedestraal 3 - Soest - Telefoon (035) 60 16 824 www.devtijtmakelaardij.nl - devtijtmaketaardijOhetnel Het Centraal Overleg van de Samenwerkende Bonden van Ouderen (COSBO) is ongerust en optimistisch tegelijk over de ziekenhuisfusie en de regiovi sie ouderenbeleid. Het COSBO heeft zich gewend tot huisartsen, specialisten, patiënten- raad, de Raad van Bestuur van Molendael, de interim-manager J.W. Brinkman, burgemeester Koos Janssen en de politiek en voorgesteld om ervoor te zorgen dat ten minste poliklinische hulp in Soest geboden blijft, waarvoor niet een geheel ziekenhuis op de ach tergrond nodig is. Daarnaast is voorgesteld om te komen tot een 'zorghuis' in Soest voor patiënten die pas zijn geopereerd en daarvan in dat zorghuis kunnen bijkomen. De mondelinge ondersteuning aan die twee voorstellen stemt het COSBO optimistisch, maar ge hoopt wordt dat de bepalende in stanties daar ook daadwerkelijk mee zullen instemmen. Begrepen is dat de financiering uiteindelijk moet komen van het Zorgkantoor die de centjes van minister Borst beheert. Hoewel dit onderwerp geen speci fiek ouderenbeleid betreft, is wel duidelijk dat de toenemende ver grijzing van de Soester bevolking, in 2010 is 31% ouder dan 55 jaar, meer zorg zal vragen. En dan is het ook voor hen van belang dat hulp bij ziekte zo dicht mogelijk bij huis wordt geboden. Regiovisie Na veel beraad is provinciaal een zogenoemde Regiovisie Ouderen beleid geformuleerd voor de jaren 2001 tot 2006. Daarin is verwoord hoe het ouderenbeleid zich de ko mende jaren moet ontwikkelen in de zeven regio's van de provincie. Een van die regio's is Eemland, waar Soest toe behoort samen met nog 7 gemeenten. Een regionale werkgroep moet de noden in Eem land inventariseren. Het COSBO heeft de gemeente bereid gevon den om de ouderen zelf daarover aan het woord te laten op donder dag 1 november in het gemeente huis. Maar omdat het over veel zaken gaat, zoals preventie, indica tie, zorgtoewijzing en zorgverle ning, is vooralsnog besloten om het accent deze keer specifiek te laten vallen op preventieve voor zieningen. Preventie betekent 'voorkomen van' in de brede context van zorg en welzijn. Met deze voorzieningen is te berei ken dat ouderen - naar eigen wens - ondanks toenemende lichamelij ke of psychosociale klachten, zo lang mogelijk in de eigen woon omgeving kunnen blijven functio neren. Dat moeten voorzieningen zijn op maat, in de nabijheid, toe gankelijk, vindbaar, kwalitatief in orde en goed op elkaar afgestemd. Een goede woon- en leefomgeving met eventuele aanpassingen in ge val van gebreken waarmee oude ren geconfronteerd kunnen wor den; thuiszorg op maat personena- larmering, maaltijdvoorziening, maatregelen om vereenzaming te voorkomen, etc. Aldus de uitnodi ging voor de openbare bijeen komst. Ook hierover bestaat enige onrust bij het COSBO. Weliswaar is het blij met de gelegenheid die wordt geboden om suggesties te doen aan de regionale werkgroep, maar tegelijk bang dat het zal leiden tot weer een rapport dat mogelijk in de la verdwijnt, omdat er uiteinde lijk geen geld zal zijn om de sug gesties uit te voeren. Maar de ouderenbonden zijn on versaagd en optimistisch aan de slag om de knelpunten in Soest onder de aandacht te brengen van de regionale werkgroep. Ook zul len zij ervoor waken dat het eind resultaat niet teloorgaat. NIEUW IN DE VERKOOP Willem de Zwijgerlaan SOEST In het centrum van Soest aan rustige kindvriendelijke laan gelegen, royale hoekwoning met garage en zonnige tuin (215 m2, zuidligging). Ind.: hal, k.k., toil. met fontein, keuken, ruime woon-eetkm. met open haard. Verd.: overl., douchecel met 2e toilet en 3 ruime slaapkm. Zolder: met vaste trap en mog. voor 4e slaapkm. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 645.000.- k.k. Beckeringhstraat SOEST Koopsom 995.000.-k.k. Aan de rand van het industriegebied, aan doorgaande weg gelegen helft van dubbel karakteristiek woonhuis met multifunctionele bedrijfsruimte (ca. 250 m2), ruime oprit en tuin (637 m2). Ind. woonhuis: grote L-vormige living met open haard, mod. keuken, bijkeuken, hal. kelder, m.k. en toilet. Verd.: 2 ruime sl.km., overloop, badkm. met douche en 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime sl.km. Ind. bedrijfsruim te: bedrijfshal van ca. 240 m2 ind. spuitcabine en magazijn, aparte kantoorruimte, douche- en toiletruimte en cv-installa- tie, Alg.: zowel de woning als bedrijfsruimte verkeren in per fecte staat van onderhoud. Colenso SOEST Schitterend gelegen, parterre 2-kamer hoekappartement met berging, carport en grote vrije tuin met oprit (90 m2). Ind.: hal, toilet, woonkm. met laminaatvloer, ged. open mod. keuk. met inb.app. (o.a. ker. kookpl., koel-vrieskast). Bijkeu ken met aansl. wasm. en droger, ruime slaapkm., gemod. douchecel met v.w.t. Alg.: dit app. verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van laminaatvloeren en nieuwe keukeninrichting. Servicekosten 196,- p.m. (inclu sief voorschot c.v.). Gevraagde koopsom 325.000.- k.k. Nog 1 maisonnette te koop (ca. 145 m2) NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe mai- sonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom 598.000,- v.o.n. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO MAKELAAR 1 Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukelfsvorldonline. Verontwaardigd reageerde een 41-jarige man uit Soest vrijdag op de beschuldiging dat hij zelfs de banden van het busje, waarin zijn ex-vrouw hun ge handicapte dochter vervoerde, zou hebben lek gestoken. De Soester ontkende verder ook dat hij gedurende anderhalf jaar zijn ex zou hebben ge- stalkt. De Utrechtse officier van justitie mr. M. van Leent dacht daar heel anders over. Die achtte belaging bewezen en eiste een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaar delijk. Van Leent eiste als bijzon dere voorwaarde een straatverbod. Als de rechtbank dat overneemt, moet de verdachte die vier maan den uitzitten als hij opnieuw bij zijn ex in de straat verschijnt. Eerder legde de president van de Utrechtse rechtbank in een kort geding een straatverbod op met een dwangsom van vijfhonderd gulden per overtreding, maar dat hielp niet. Het stel is overigens al tien jaar geleden gescheiden, maar volgens de verdachte zijn ze toen slechts drie weken uit elkaar ge weest. Tweeënhalf jaar geleden was het huwelijk echt voorbij en vertrok de verdachte samen met hun oudste dochter naar elders. De verhoudingen bleven redelijk normaal totdat de vrouw een half jaar later aan de verdachte vertel de dat ze een nieuwe vriend had. In de daaropvolgende maanden zou de verdachte zijn ex telefo nisch hebben bedreigd. Verder spoot hij lijm in de sloten van de gehandicaptenbus en bovendien was hij haar huis binnengedrongen, verklaarde zij. De verdachte werd in februari voor de eerste keer aangehouden, nadat hij een ruit vernield zou hebben. Hij zat een paar dagen vast en werd gesom meerd zich aan het straatverbod te houden. Maar tussen maart en juli zou hij, volgens het slachtoffer en verschillende getuigen, dat verbod heel vaak hebben overtreden. De verdachte zou regelmatig over de schutting hebben gegluurd, de banden van de bus hebben lek ge stoken en vernielingen hebben aangericht in de tuin. Deurwaarder In juli barstte de bom toen een deurwaarder bij de verdachte vijf duizend gulden kwam innen van wege tien overtredingen van het straatverbod. De verdachte snelde naar zijn ex en eiste dat ze de deur waarder zou terugroepen. Hij zou toen hebben geprobeerd haar te wurgen. De verdachte ontkende dat ten stelligste. Hij gaf toe dat hij niet in de straat had mogen komen. Hij 'V sp Tel. 035-602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest Voor minderbedeelden wordt een gratis conditietest gegeven bij Aangepast Bewegen Sporten. Dat gebeurt in samenwerking met de Nederlandse Hartstichting. De Nationale Gezondheidstest vindt plaats op zaterdag 20 oktober is vooral bestemd voor mensen die een slechte conditie hebben of tot weinig of niets in staat zijn (ge weest). Daarbij kan worden ge dacht aan mensen die ziek zijn of waren, overgewicht hebben of reeds een oudere leeftijd hebben bereikt. Er is onder meer een test op een inspanningsfiets. Aan de hand van de resultaten op de on derdelen kan de conditie van de deelnemer worden bepaald. De bedoeling is dat ze daarna actiever gaan bewegen. Wie wil meedoen, kan bellen voor een afspraak met Aangepast Be wegen Sporten aan de Beuken laan 63, SE 6029805. vertelde dat zijn ex weliswaar was gaan gillen, maar hij haar met geen vinger had aangeraakt. Hij gaf ver der toe dat hij het straatverbod enkele keren had overtreden als hij op verzoek van zijn ex de kinderen thuisbracht. Hij voerde ook aan dat hij op haar verzoek vier dagen in haar huis had ge klust. Dit laatste werd door de vrouw bevestigd. Officier van justitie M. Van Leent vond ondanks de rode striemen in de nek van de ex-vrouw poging tot doodslag niet bewezen. Stalking achtte de officier wel bewezen. Van Leent vond een bandje waar op de verdachte zijn ex-vrouw be dreigt en de getuigenverklaringen doorslaggevend. Van Leent advi seerde de voormalige echtelieden om samen met een tussenpersoon, desnoods een advocaat, een goede omgangsregeling op poten te zet ten. Raadsvrouwe G. Dorhout stelde dat het bewijs van de officier op vermoedens en 'van horen zeggen' was gebaseerd. Zij vroeg vrij spraak. Dorhout vroeg de recht bank ook om de verdachte vrij te laten uit voorarrest, omdat zijn 17- jarige dochter al enkele maanden vrijwel zonder geld in hun huis zit. Dat verzoek wees de rechtbank af. Zij doet op 26 oktober uitspraak. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2001 | | pagina 5