u krijgt meer rendement bij uw bank VAL' RS uur Bewonersvereniging behartigt belangen, ook als ze botsen T)ogteïom Bewoners Smitsveen ongeduldig Speciaal ijstoetje' Holiday Inn Van wandelende tak tot koe met kalf en paard Feestelijke doop voor lustrum-cd Rotaryclub Hoveniersbedrijf Spijker gaat zelfstandig verder POUW ferRobPouw d! Uitvaartverzorging Van Pijpen geeft informatie IL7 MÊÊk - DE HOOFDSTAD BV. de bestede fekkerste TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN PAGlNAg .WOENSDAG 17 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 7 Van 8 tot en met 26 oktober biedt Rabobank weer Ledencertificaten aan. Daarmee krijgt u in principe een hoger rendement dan op een staatslening. En bent u verzekerd van een solide investering. Voor meer informatie kunt u terecht op rabobank.nl of bij uw lokale bank. Heeft u uw geld al veilig geïnvesteerd? 'Waarom worden alle plannen afgewimpeld?' Hotel laat tijdelijke kunstijsbaan aanleggen r moet zijn! lag 2 ±2 uur f 12,50 Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Wethouder Jan Visser prikkelde Soest-Zuid Bij Dierenspeciaalzaak De Hoofdstad Campagne Emmakerk voor orgel Brommercontrole DVD, CD, Radio en Televisie! expert 0 schoemaker hoveniersbe- Frank Spijker en Dirk Lam gaan i zelfstandige zelfstandig verder met hun hove- DIERENSPECIAALZAAK jeven. NHG Bezint eer u aan kamerbreed tapijt begint! et huisorkest van Rotaryclub aam-Soest heeft een eigen cd pgenomen ter ere van het ne gende lustrum van de club. De pbrengst gaat naar de 'Fred eerbauni Stichting'. Op zon- lag 21 oktober om 16:00 uur :al het eerste exemplaar wor- en uitgereikt aan Carla Beer- iaum, vrouw van de overleden Fred Beerbaum. rotaryclub telt al jarenlang le- den die zich bezighouden met jazz muziek. Zij vormen samen een or- cest, dat allerlei activiteiten binnen de club van muziek omlijst. Inmid dels is de band uitgegroeid tot een regionale Rotary-jazzband onder de naam 'The Sunday Swing Se- ection'. Voor het uitbrengen van de cd werd de naam gewijzigd in ■The Rotary Swing collection'. De cd bevat zestien swingende jazz stukken. Over de Stichting De Fred Beerbaum Stichting is in september 2ÜÜU opgencnt voor n- nanciële ondersteuning van projec ten, gericht op aanvullende hulp aan mensen die worden gecon fronteerd met de ziekte kanker. Dit betreft niet alleen kankerpa tiënten, maar ook hun partners, familieleden en hulpverleners. Fred Beerbaum was lid van de club en zette zich actief in voor activiteiten op maatschappelijk gebied. Hij overleed aan de ziek te. De stichting ondersteunt pro jecten in de regio Eemland. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.03l 8-571225, www.vanheugten.com Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels, Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. 3,75 p.t. 50x50 cm Bel s.v.p. voor gratis kleureninfo! www.rabobank.nl Rabobank Midden in de samenleving Rabobank Ledencertificaten N.V. is een Beleggingsinstelling die beschikt over een vergunning van De Nederlandse Bank N.V. op grond van de Wet toezicht beleggingsinstellingen. Iedere lokale Rabobank en bepaalde onderdelen van de Rabobank Groep zijn als effecteninstelling aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Raadpleeg het prospectus voor u inschrijft, deze is kosteloos verkrijgbaar bij uw lokale bank. De waarde van uw belegging kan fluctueren en in het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Na de Engh waren vorige week dinsdag de bewoners van Smitsveen aan de beurt om hun ideeën en suggesties te geven over de toekomst van hun wijk. De opkomst was boven ver wachting. Zo'n 80 buurtbewo ners maakten de weg naar de bijeenkomst. Stankoverlast, te veel groenvoorziening en de bekende hondenpoep waren enige knelpunten die genoemd werden. Net als tijdens het wijkperspectief in de Engh moesten de bewoners van Smitsveen de positieve en ne gatieve zaken op de borden plak ken. 'Het is niet te geloven, we hebben al onze ideeën al drie keer gegeven', verzuchtte een bewoner. Het was dan ook niet verwonder lijk dat een aantal mensen de Open Hof aan de Veenbesstraat voortijdig verliet. Voor hen was de avond een diepe teleurstelling. Smitsveen heeft een flinke klach tenlijst voor de gemeente. Zo zijn er te weinig afvalbakken in de wijk en is er te veel groen (belemmert het zicht vanaf de woning). Ande ren vonden de groenvoorziening in de wijk juist positief. Het basket balveld op de Weegbreestraat ver oorzaakt de nodige opwinding. Jongeren laten hun troep slingeren. Enkele bewoners hadden klachten over de stankoverlast in de trap penhuizen. Ook geluidsoverlast is een punt van discussie. Een bewo ner stelde voor geluiddempers te plaatsen op de brievenbussen, omdat de klepjes zoveel lawaai maken. Vooral ouderen uit de wijk lieten zich zien op de bijeenkomst. De bewoners stonden te popelen om hun zegje te doen. Dat bleek wel uit de vele keren dat de toespraken van wethouder Bart Krol en Mar jolein Bekkers (coördinator wijk perspectief) geïnterrumpeerd wer den. 'Waarom worden alle mooie plannen afgewimpeld en is er nooit geld voor?', zo liet een bewoner zich ontvallen. De bewoners van Smitsveen vragen al sinds geruime tijd aandacht van de gemeente voor de situatie in de wijk. Zij had den dan ook gehoopt dat deze avond meer vragen zou oplossen dan opwerpen. Vervolgafspraak De volgende bijeenkomst staat ge pland op 29 november. De bedoe ling is dat de visie dan verder uit gewerkt is mede aan de hand van alle klachten. De bewoners kunnen dan hun mening geven over wat er met de informatie is gedaan. Uit eindelijk zal er in het voorjaar van volgend jaar een eindrapport klaar zijn. Tien jaar geleden prikkelde de toenmalige wethouder Jan Vis ser de bewoners van Soest- Zuid door enkele heikele pun ten op de agenda van de perio dieke praatavond met B&W te zetten. Deze periodieke ontmoetingen werden meestal niet bijster goed bezocht door de wijkbewoners, maar toen het ineens over bebou wing tussen Zonnegloren en de Van Beuningenlaan, verplaatsing van De Paardenkamp en bebou wing tussen Maarschalksteeg en de Bartolottilaan zou gaan, had Visser hen uit hun tent gelokt. Het gevolg was dat de bewonersvereniging Soest-Zuid werd opgericht en die vierde zondag in restaurant Van de Brink aan de Soesterbergsestraat het eerste decenniumfeest. Terugkijkend op de oorsprong ligt de 'manoeuvre van Visser' nog vers in het geheugen bij menige bewoner. In het nieuwsblad van de vereniging omschrijft A.J. de Koek het als volgt: 'Insiders was bekend, dat het dis functioneren van de praatavonden met name wethouder Visser danig de keel uithing.' 'Gezien zijn politieke kleur was hij zonder twij fel tegen bebouwing van het na tuurgebied. Anderzijds kon hij vanwege zijn 'linkszijdig' geweten moeilijk bezwaren hebben tegen de woonwensen van jongeren en min der goedgesitueerde Soesters. De burgers in Soest-Zuid in onzeker heid verkerend welke ziel van de heer Visser zou domineren, rea geerden voor de zekerheid als door wespen gestoken.' Sindsdien heeft de bewonersvere niging, die inmiddels 200 leden telt, vaak van zich laten horen. Het was de vereniging die grotendeels de plannen maakte voor diverse afsluitingen in de wijk, die enkele jaren geleden werden uitgevoerd, maar nu weer ter discussie worden gesteld door een klankbordgroep, waarin onder meer de bewoners vereniging is vertegenwoordigd. Dat de meningen in de klankbord groep verdeeld zijn, moge duidelijk zijn. De vraag is nu hoe het ge meentebestuur gaat reageren op de burgerlijke beleidsaanbevelingen. Meningsverschillen zijn er ook omtrent de locaties voor speel- voorzieningen in de wijk, waarover al enkele jaren geen consensus kan worden bereikt. Een clown luisterde het feestje van de bewonersvereniging Soest- Zuid op. Foto: Soester Courant In hetzelfde nieuwsblad schreef voorzitter Paul Frijling onlangs, dat de bewonersvereniging is gegroeid, maar nog lang niet volgroeid. 'Met zo'n 200 leden hebben wij een be langrijke stem die ook gehoord wordt door de politiek en het ge meentebestuur. Desalniettemin willen wij verder groeien en de be woners van deze wijk verenigen, omdat wij een gemeenschappelijk belang hebben, namelijk het be houd en het verbeteren van onze schitterende wijk en de ons omrin gende natuur. Kortom, ons aller woongenot. Het bestuur realiseert zich daarbij maar al te goed dat belangen onderling kunnen botsen. Het is dan juist de taak van de ver eniging om door onderling overleg, het organiseren van discussieavon den, het vinden van compromissen en het uiteindelijk innemen van een standpunt de bewoners van de wijk te dienen.' 3 van de Vereniging I. hebben wij een ihaald. rookworst in de ntastische cijfers 9.7. ivoor een bezoek profiteren van de inbieding: rapportcijfer! Paté v.d. week: Viernotenpaté IKE IT ;uze ts Salade v.d. week: Krabsalade üfoon 035-602 84 84 onder de gasten. In eerste instantie is de kunstbaan bestemd voor de gasten van het hotel. Op beide kerstdagen kun nen deelnemers aan de brunches ook gratis gebruik maken van deze winterse verrassing. Vorig jaar lag de voorziening er drie dagen. Sa- les-manager Monique Dericks: 'We hebben de baan toen gebruikt voor enkele bedrijfsfeesten. Onze gasten willen steeds iets anders, dus je moet creatief zijn. Het is zo goed aangeslagen, dat we het nog een keer wilden doen, maar dan uitgebreider.' De baan wordt 21 december geo pend en ligt in elk geval tot 13 ja nuari, wellicht een weekje langer, achter het hotel op het terras van de golfbaan. Een heuse koek-en- zopie, warmtelampen, maar na tuurlijk ook een installatie die het ijs op de juiste temperatuur houdt, het hoort er allemaal bij. Om te voorkomen dat regen de ijspret Werken met atieAdri Wildenburg, phstraat 3,3764 TK Soest 5-601 8801 awildenb@wanadoo.nl www.soesteronderlinee.nl info@soesteronderlinge. nl SO0St©f Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 On<fl©rliVl(}© in nieuwe relaties. .es lagere rentes worden rkt :rantwoordelijk voor de ont- kkeling van de rente op de ldmarkt is de Europese antrale Bank. (ECB stellen de rente vast en •bben hiermee direkt vloed op de kortlopende 'potheekrentes en band- eedtehypotheken. De gra- ik laat de ontwikkeling van ize rente zien. die beter aansluit bij de vra- potheek maakt u een aantal tethode van aflossen van de e rentelasten. Hoe langer u n dit renteoverzicht hebben ie tarieven voor een rente- len met de ontwikkeling van .keling van deze rente heeft bandbreedtehypotheken. Uitvaartverzorging A. van Pij pen houdt donderdag 18 okto ber een informatiebijeen komst. Die vindt plaats in uit vaartcentrum De Ark aan de Reigerstraat 17 te Baarn en be gint om 20:00 uur. De jaarlijkse bijeenkomst kent een programma met onder meer een lezing van notaris G.J. van der Heide. Hij zal vragen over het na latenschap beantwoorden en uit leggen hoe men zijn wensen kan vastleggen in een testament of co dicil. Een medewerker van Axent licht de bezoekers in over uitvaart verzekeringen. Tijdens de biieenkomstt wordt te vens informatie gegeven over wat er allemaal komt kijken bij het re gelen van een uitvaart en hoe men daar van te voren iets aan kan doen. Volgens Van Pijpen kan nabe staanden veel werk worden be spaard door van te voren diverse zaken te regelen. 'Dood hoort bij het leven, maar we praten er liever niet over. Toch is het raadzaam dat wel te doen. Stelt u zich eens voor wat er allemaal op de nabestaan den afkomt bij een overlijden', zegt de Baarnse uitvaartverzorger. Iedereen is welkom op de informa tieavond. Vanaf 19:45 uur staat de koffie klaar. In de Soester Courant is je gulden al bijna een euro waard Foto: Soester Courant straat 111. Tot januari 2000 hadden Frank Spijker en Asbo beiden 50 procent van de aandelen in hun bezit. Toen kwam Dirk Lam als nieuwe com pagnon erbij. Gisteren vond de officiële overdracht van de aande len van Asbo plaats, zodat Spijker en Lam nu met zijn tweeën en de medewerkers verder gaan. Behal ve in de bedrijfswereld, is hove niersbedrijf Spijker ook op de par ticuliere markt actief. Het orgelfonds van de Emma kerk is een campagne gestart om de renovatie van het 70-jaar oude instrument te kunnen be kostigen. Inmiddels is fl. 52.000 opgehaald binnen de kerkge meente. Met de grondige repa ratie is een totaalbedrag van fl. 100.000 gemoeid. De Emmakerk gaat diverse ac ties starten om de gelden bin nen te krijgen. Allereerst wordt begonnen met het zoeken van sponsors. Deze zijn nodig, om dat de bouwsom voor de kerk niet voldoende is. Het hervorm de kerkgebouw zal nieuw leven worden ingeblazen door de res tauratie. Dankzij de opbrengst van de verkoop van de gerefor meerde Julianakerk kan hier mee begonnen worden. De be doeling is dat het orgel wordt opgeknapt en hiervoor is een orgelfonds opgezet. Mensen die een steentje willen bijdragen aan de renovatiekos- ten kunnen dit doen door een bijdrage te storten op rekening nummer 656588594 t.n.v. 'or gelfonds'. Meer informatie bij de heer Streef Buijtenhuis, 286017852. zwemmen op net voormalige Soester Natuurbadterrein is niet meer mogelijk, maar kin deren kunnen er de komende winter wel schaatsen. Royal Pare Holiday Inn laat achter een overkapte kunstbaan van 120 vierkante meter aanleg gen, geeft kunst- en ijshockey- schaatsen in bruikleen én steunt en passant 'Give Kids the World'. Het bijzondere 'ijstoetje' wordt zondag 23 december geserveerd aan alle kinderen uit Soest en Soesterberg. Tegen een vergoeding van 2,50 gulden - het geld wordt overgemaakt aan het goede doel - mogen de kinderen er de hele dag op de ijzers aan de gang. Smaakt het naar meer, dan stelt Holiday Inn de baan mogelijk vaker open voor de plaatselijke bevolking. Dat zal deels afhangen van de bezet ting van het hotel en de animo bederft, zal de baan worden over kapt. 'Er zullen straks meer dan vol doende schaatsen in het hotèl be schikbaar zijn, behalve voor de kinderen die ze met dubbele ijzers moeten hebben. De mensen waren vorig jaar superenthousiast en wij zelf ook. Vandaar dat we de bevol king nu ook de mogelijkheid bie den om te komen schaatsen', zegt Monique Dericks. 'Ze steunen dan meteen "Give Kids the World". Dat is een organisatie die overal ter wereld projecten opzet voor terminale kinderen. Op de balies van de recepties van de Holiday Inn hotels staat een spaarpotje, waarin bezoekers geld kunnen storten. Dat gaat ook naar deze in stelling.' In district Eemland Noord heeft vrijdag een grootscheepse brom mer- en scootercontrole plaatsge vonden. De politie onderzocht in samenwerking met het Regionale Scooterteam voertuigen op diver se technische onderdelen. Ook werd gecontroleerd op het dragen van een helm en het in het bezit zijn van verzekeringsplaatjes. In Soest werden 39 brommers ge controleerd. Twintig brommers bleken opgevoerd te zijn. Verder werden bekeuringen uitgedeeld voor rijden met versleten banden en onverzekerd rijden. Tevens volgde een aanhouding van een bestuurder, omdat zijn brommer een vals framenummer had. De bromfiets is in beslag genomen. Vanaf vandaag is drijf Spijker een zelfstandige onderneming die niet langer onderdeel uitmaakt van Asbo. Wel blijven Frank Spijker en Dirk Lam samenwerken met het concern aan de Zuider gracht. Daaruit blijkt volgens Frank Spij ker dat het 'uitstappen' in goed overleg en in goede harmonie is gemaakt. De huidige werkplaats en de opslaghal aan de Zuider gracht blijven in gebruik van de hoveniers, uit praktische overwe gingen en omdat op dat perceel alle vergunningen zijn afgegeven. Het kantoor van het hoveniersbe drijf is verplaatst naar de Birk- Sfeerbeeld van vorig jaar, toen de overkapte ijsbaan enkele dagen bij Royal Pare lag. Foto: Soester Courant ggmgshypotheken. vast 'Van watervlo tot paard' was zaterdag 6 oktober het thema bij De Hoofdstad dat ieder jaar Dierendag viert. Iedereen mocht zijn (huis)dier neenemen naar de Dierenspeciaalzaak aan de Soesterbergsestraat. Het kleinste dier dat werd meegebracht, was een wandelende tak. In de [categorie 'big size' was Berta 23 (een koe met kalf) van Leo en Arjan van Dijk een opvallende verschijning. Andere beesten die de revue passeerden, 'waren onder meer enkele geiten, weer iemand anders stond met zijn paard bijna in de gang. WEr waren veel pronkstukken bij', vonden Patrick en Ingrid van de win kel. 'Helaas was de dag te kort om alle mensen persoonlijk aandacht te De BeoCenter 1 is een even fascinerend beeld- als geluidssysteem. Vol magie en verborgen kwaliteiten. DVD- en cd-speler, radio, tv en actieve luidsprekers. 4A Dit alles volmaakt geïntegreerd zonder dat er ook maar één draad te zien is. En bovendien met slechts één afstandsbediening, de Beo1, in de hand te houden. Logisch toch en gemakkelijk. Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG OLUFSEN 50

Soester Courant | 2001 | | pagina 7