November Jazzmaand in Artishock r aruóhocK Jeugdtheater: 'Kleine, 'kleine zeemeermin' I Tinkerbells: 'Elfenstreken' SCHRAVEMADE B.V. Guus Kruis houdt lezing in Spirituele Kring Goed gezien in woord en beeld (11) Frescokunst in C-drie CULTUUR WÉ Thrillerschrijver René Appel in C-drie/bibliotheek WOENSDAG 24 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT (irLiCKXh Woensdag 31 oktober, 14:00 uur [Zaterdag 3 november, 14:30 uur 1 'Homeopathie en bloesemtherapie' Lambertus v.d. Kooy Workshop en lezing NPB-lezing over paradijsverhalen Medium bij PASO Dronkeman Welkomstavond nieuwe bewoners Vrijdagmiddag 2 november PAGINA 11 Meningen j van lezers I Zwaar getafeld Wereldwinkel tien jaar in Soest The Goddess of 1967 Mala 'Spotted Eagle' Pope op Griftland De maand november staat bij Artishock in het teken van de jazz. De jazznerkgroep is erin geslaagd om een programma samen te stellen dat uniek is voor Soest en omgeving. In sa menwerking met andere werk groepen is een agenda in el kaar gezet waarin de veelzijdig- t heid van Artishock perfect tot uiting komt. I Met maar liefst acht evenementen L met het thema jazz staat het nog i boller van activiteiten aan de I Steenhoffstraat dan normaal. De 1 werkgroep, die bestaat uit Ron van I Ewijk, Semmy Prinsen, Albert van I der Heide, Ank van den Berg, j Roos en Mint Faas, Frans Kingma 1 en Wilma Rouwenaar, gaat dan ook een drukke periode tegemoet. Naast de vaste agenda, zoals het optreden door Perron 5B bij de opening van de maandelijkse ex positie, de jazzsessie en het concert zijn er fraaie thema's gevonden in samenwerking met film, literair, eetcafé en tekenclub. De jazzmaand begint op zaterdag avond 3 november met de opening van een expositie van de Stichting Kunstzinnige Vorming Bunscho ten. Op de zondagmiddag erna staat Artishock echt op zijn kop door het optreden van een heuse w band: The Dual City Concert Band onder leiding van Johan Plomp. Het jazzconcert van 10 november wordt ingevuld door het kwintet Lotz of Music met een enorme diversiteit aan instrumen ten en stijlen. Op zondag 11 no vember heeft de tekenclub van Artishock weer open atelier. Het onderwerp van deze middag is ui teraard de jazz. Op 16 november is er weer de jazzsessie waarin ama teurs zich onder deskundige bege- OS1TJ leiding kunnen uitleven. Een ander bijzonder evenement vindt plaats op zaterdag 17 novem ber: het jazzdiner. Deze keer ook toegankelijk voor niet leden. Tus sen de gangen door speelt het fan tastische Job Helmer-septet. Na 22.00 uur gaat het concert gewoon door voor iedereen, maar dan zon der eten. Op zondagmiddag 25 november is er een Gershwin-project. Er is een samenwerkingsverband met de Volksuniversiteit, die een lezing verzorgt; Henk Meutgeert met zijn groep maakt de muziek en Fran- cien van Tuinen zingt daarbij. Lief hebbers van Gershwin mogen dit niet te missen. Voor de afsluiting van de jazz maand op vrijdagavond 30 novem ber is er nogmaals een bijzonder De jazzwerkgroep van Artishock. project: de jazzfilm. Deze avond gaat over het leven van Thelonious Monk. Van deze legendarische pianist zijn live opnamen te zien en interviews met vrienden en familie. Alles bij elkaar een programma waarbij Artishock laat zien wat het in huis heeft. De evenementen zijn zo divers dat velen aan hun trek ken zullen komen. In de komende weken zullen alle details over de evenementen uitgebreid in de me dia vermeld worden. Iedereen kan in ieder geval vast reserveringen doen in de agenda voor de komen de geweldige jazzmaand. |De jeugdtheatervoorstelling J'Kleine, kleine zeemeermin' in I C-drie is een muzikale ode aan I de liefde, een 6+ muziekthea- J tervoorstelling van Prima I Rima i.s.m. Het Lab van De f Berenkuil. De moeder van de kleine zeemeer min is de koningin van de zee en beschikt over een koor van tongen. Met de zingende tongen paait ze de wind. Maar er ontbreekt nog één tong. De koningin maakt een storm om een schipbreukeling in haar macht te krijgen. Met zijn tong zou haar koor voltallig zijn. De drenkeling klampt zich wanho pig vast aan een stuk hout. De kleine zeemeermin wordt verliefd op de drenkeling en weet hem in een onbewaakt ogenblik aan land te duwen. Ze mag van haar moe der de drenkeling houden als ze haar tong afstaat voor het tongen koor. Toch verkiest de drenkeling een landmeisje boven de kleine zeemeermin zonder stem. Tekst: Irme Dros. Muziek: Ber- nard van Beurden. Regie: Joanne Swaan. Zang en spel: Karin Jönsthövel (moeder), Jeannette Illustratie: Hans van Lun teren. Huizinga (zeemeermin), Karin van As (meisje), Laurens Fernhou' (drenkeling), Kirsten van der Ho gen (harp), Monique Kokkeler (accordeon), Bente Olie (slag werk), Muriel van Hemel (viool). Aanvang 14:00 uur. Leeftijd: van af 6 jaar (familievoorstelling). Toe gang: f 10,00/15,00 (volwasse nen). Informatie en reserveren bij de Theaterkassa, 82 6095829, ma t/m vr 10:00-18:00 uur, Willaert- straat 49. De Tinkerbells spelen en zin gen in C-drie het theater sprookje 'Elfenstreken': de leukste, swingendste en meest ontroerende liedjes uit o.a. 'Jungleboek', 'Pinokkio', 'Leeuwenkoning' en 'Peter Phn'. Na het grote succes in het eerste theaterseizoen zetten De Tinker bells hun toernee met de theater show Elfenstreken dit seizoen on verminderd voort. Voor de pauze reizen ze door het grote sprookjes bos, waar alles op zijn kop staat. Wat begint als een swingend Jrinderconcert ontaardt al snel in een spannend avontuur. De twee elfen hebben stiekem aan het gro te sprookjesboek van Walt Disney jezeten, waardoor alle sprookjes door elkaar zijn gehusseld! Met toverspreuken, liedjes, elfenstof en latuurlijk de hulp van de kinderen /orden de sprookjes hersteld. Na [de pauze zingen De Tinkerbells de [bekende liedjes van hun eerste en [tweede cd, wordt er een zwem- 'dansje gedaan bij het lied van De De Tinkerbells in 'Elfenstreken Foto: Jeroen Scheelings. Kleine Zeemeermin en spelen de kinderen voor kabouter. Elfenstre ken is een bijzondere, wervelende theatershow voor kinderen van 5 tot 10 jaar. De Tinkerbells zijn hard op weg om één van de bekendste kinder- acts van Nederland te worden. Zo is in september de nieuwste cd 'El fenstreken' uitgebracht. In mei hebben de Tinkerbells in Grieken land een splinternieuwe tiendelige kinderserie opgenomen: 'Tinker bells op zoek naar de toverspreuk'. Deze serie zal vanaf september op Kindernet te zien zijn en de video is vanaf november te koop in de winkel. Zang en spel: Elly Mach- tel en Mirjam van Dam. Zaterdag 3 november. Aanvang: 14:30 uur. Leeftijd: 5-10 jaar. Toe gang: f 10,00/15,00 (volwasse nen). Informatie en reserveren bij de Theaterkassa, 82 6095829, ma t/m vr 10:00-18:00 uur, Willaert- straat 49. ff—pi tandtechnisch laboratorium Voor a! uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 Op zondag 4 november houdt Guus Kruis, klassiek homeo- paat, een inleiding over 'Ho meopathie en bloesemthera pie' in de Spirituele Kring Soest. De lezing behandelt de essentie van ziek-zijn. Wat is nu eigenlijk ziekte? Waarom treedt een verstoring op en waar om juist op dat moment in ons le ven? Hoe komt het eigenlijk dat sommige mensen gevoelig zijn voor bijvoorbeeld hoofdpijn en anderen steeds last hebben van hun maag? Wat kunnen we leren van ziekte en wat kunnen we zelf doen om beter te worden? In de homeopathie en de bloesem therapie wordt op een heel ande re manier tegen deze vragen aan gekeken dan in de reguliere ge neeskunde. Om de homeopathie en de bloesems beter te leren ken nen, zullen we eerst antwoord moeten zoeken op deze vragen. Daarover gaat het eerste deel van de lezing. In het tweede gedeelte wordt ingegaan op de filosofie ach ter de homeopathie en de bloe- In het kippenhok Kippen, die zijn net als mensen rennen steeds maar heen en weer soms zijn zij heel rustig en dan gaan zij weer tekeer Kippen, die zijn net als mensen die zijn er ook in elke maat en in allerhande kleuren maar zij doen elkaar geen kwaad Kippen, die zijn net als mensen kakelen de hele dag kraaien doen alleen de heren 't is de kip die eieren leggen mag Kippen, die zijn net als mensen lijken meestal heel tevree zorgen dat ie niks te kort komt en pikken graag een graantje mee Op zaterdag 3 november ver zorgt Marian Schreven een workshop fresco in Cultureel Centrum C-drie. Fresco is een zeer oude techniek voor muur schilderingen die zich ken merkt door het gebruik van een structuurlaag als ondergrond voor het schilderen en het ge bruik van antieke kleuren. De voorstelling die de deelnemers maken is echter gebaseerd op hun eigen ontwerp. Men leert een ei gen schets (of, als men dat lastig vindt, een voorbeeld) in het groot over te zetten op een houten pa- peel van 60 x 80 cm. Het centrale thema is 'engelen', een veel voor komend onderwerp in de klassie ke schilderkunst. Aan het eind van de dag is het resultaat een eigen schilderij dat ook een prachtig ca deau kan zijn of als mooie versie ring kan dienen voor de komende kerstperiode. De begeleiding is individueel, zo dat men alle gelegenheid heeft om het eigen idee te leren gebruiken. Tekenvaardigheid is niet nodig, wel zin om creativiteit te gebrui ken. Docente Marian Schreven is van oorsprong zijdeschilderes en heeft zich toegelegd op de fresco technieken. Zij heeft met haar zij deschilderijen onder meer geëxpo seerd in het Slakkenhuis en de Bundeling in Soest. De dag start om 11:00 uur en eindigt om 17:00 uur. De kosten zijn f 95,00 inclu sief materiaal. De deelnemers brengen zelf hun lunch mee, kof fie en thee kan men kopen aan de bar. De workshop vindt plaats in het goed geoutilleerde vaklokaal tekenen en schilderen op de eerste verdieping. Een dag eerder, op vrijdag 2 no vember, 20:00-22:00 uur, verzorgt kunsthistoricus/journalist drs. B. Spijker een lezing over de culturele context waarin de hoogtepunten van de ffescokunst ontstonden. De geschiedenis van de wanddecora tie is zo oud als de mens zelf. De oudste kunstuitingen zijn rotsteke ningen. Tijdens de klassieke oud heid werden, naast wandschilde ringen en mozaïeken, fresco's ge maakt: pigment, vermengd met bindmiddel, werd aangebracht op een vochtige mortellaag van kalk en zand. Welgestelde Romeinen decoreerden hun villa's met illusio nistische voorstellingen en vervolg de christenen verluchtten hun schuilplaatsen en ondergrondse kerkhoven, de catacomben. Na de volksverhuizingen bepaalde de kerk de kunstuitingen met grote decoratieprogramma's van Giotto in Assisi, Padua en Florence. Door de kruistochten werd het contact hersteld met het Byzantijnse rijk, waar de islam floreerde. Michelan- gelo en Leonardo da Vinei gaven de frescokunst een nieuwe impuls. De lezing wordt verzorgd in het lokaal audiovisueel op de eerste etage. Het verhaal wordt onder steund met dia's. Kosten: f 17,50 Inschrijven kan tot en met maan dag 29 oktober, 82 6095829 (da gelijks 10:00-18:00 uur) of via de cursusadministratie, 82 6095839 (dagelijks 13:00-17:00 uur). Voor de workshop ontvangt men van C- drie het inschrijfformulier waar mee men, na ontvangst bij de ad ministratie, definitief wordt inge schreven. Men kan zich ook in schrijven via het formulier in het programmaboekje cursussen kunst en cultuur, of bij de receptie van C-drie, Willaertstraat 49 in Soest (pauze van 12:30-13:30 uur). Ver meld voor de workshop cursus nummer 63MS1; voor de lezing nummer 63BS2. Workshop en le zing starten bij voldoende aanmel ding. semremedies en op het ontstaan en de werking van de beide genees wijzen. Dit alles met veel voorbeel den uit de praktijk. Na afloop is er ruim tijd voor discussie. Guus Kruis is klassiek homeopaat en bloesemtherapeute. Ze heeft een praktijk in Soest en Baarn. Belangstellenden zijn op zondag 4 november vanaf 15:00 uur van harte welkom in De Deel, achter de Oude Kerk. Er wordt gezorgd voor een kopje koffie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding, waar na er gelegenheid is voor vragen. Rond 17:00 uur volgt er een infor meel samenzijn, waarbij nog een glaasje kan worden gedronken. De bijdrage in de onkosten is f 15,00 (incl. consumpties). De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor ieder die zich met zingeving, spiritualiteit en levensvraagstukken bezighoudt in een besef van wederzijdse gelijk waardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Ieder een is van harte welkom en kan gewoon als belangstellende bin nenlopen. Voor nadere informatie kan men bellen met een van de initiatiefnemers: Marijke en Bert Smit, 82 6019815. Op zondag 28 oktober organiseert de NPB-Soest weer een bijzonde re bijeenkomst in het kerkje aan de Rembrandtlaan 20. Mevr. dr. A.M.Z. Hajenius uit Bilthoven komt spreken over het thema 'op zoek naar het paradijs'. Niet zo maar het paradijs, maar de tuin van Eden, zoals de middeleeuwers zich die voorstelden. De lezing gaat uit van de legende van het kruishout - het hout van het kruis van Christus zou afkomstig zijn van de boom van goed en kwaad - maar laat zien dat er in de mid deleeuwse literatuur heel wat pa radijsverhalen zijn te vinden. De nadruk zal liggen op de motieven waaruit deze zijn opgebouwd. Ge zien haar vakgebied zal mevrouw Hajenius met name voorbeelden geven uit de Franse literatuur, maar het principe van steeds te rugkerende elementen vindt men ook in andere talen terug. Aanvang: 10:15 uur. Er is parkeer gelegenheid aan de achterzijde van het kerkgebouw (Pieter de Hoog- hlaan). Op maandag 29 oktober verzorgt het medium Sonja v.d. Linden bij PASO een avond met waarnemin gen aan de hand van een foto van een overledene en bloemen in een vaasje. Aanvang 20:00 uur, in De Vriendschap, Nachtegaalweg 8A. Entree: leden 2,50; niet-leden f 7,50. Een 61-jarige man uit Soest is za terdagmiddag rond half vijf aange houden op de Nieuwstraat. Hij zat met teveel alcohol op achter het stuur. Een agent had de man dui delijk dronken zien rijden en toen de man parkeerde werd hij aange houden. Op het politiebureau bleek de man 2,45 promille, bijna vijf maal de toegestane hoeveel heid, alcohol in zijn lichaam te hebben. Zijn rijbewijs is ingevor derd en de man zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. Inwoners van de gemeente Soest, die dit jaar in Soest of Soesterberg zijn komen wonen, zijn van harte welkom op een speciale welkom stavond die voor hen op donder dag 8 november in het gemeente huis wordt gehouden. De leden van het college van B&W zullen tijdens de avond die per ingaan op zaken die op dit moment in de gemeente spelen en ook het 'waarom' vertellen. Het gemeentebestuur wil daarnaast graag de mening van de nieuwe inwoners horen over zaken die hen zijn opgevallen. Misschien komen er suggesties naar voren over hoe het in hun vroegere gemeente geregeld was. In deze bijeenkomst is ook een rondleiding door het gemeentehuis inbegrepen. Op die manier leert men in voorkomende gevallen de weg vinden in het gemeentelijk apparaat. Aandacht wordt ook besteed aan de gemeentelijke informatiemoge lijkheden als Internet en Teletekst. De avond begint om 20:00 uur en duurt tot ongeveer 22:00 uur. Vanaf 19:30 uur is men van harte welkom. De 'Swing Selection' uit Soest zorgt voor een muzikale omlijsting. Op vrijdagmiddag 2 november, vanaf 14:00 uur, treedt de be kende thrillerauteur René Ap pel op in het theater van de bi- bliotheek/C-drie aan de Wil laertstraat. Hij is de schrijver van thrillers als Geronnen bloed', 'De echtbreker', 'Gewe ten', 'Handicap' en 'De derde persoon'. Voor deze laatste roman kreeg hij in 1991 de Gouden Strop, de jaar lijkse prijs voor het beste Neder landstalige misdaadboek. Hij is vijf keer genomineerd geweest voor deze prijs. Appel heeft een gede gen maar soepele stijl en is een meester in het schrijven van een natuurlijke, felrealistische dialoog. Hij blijft in zijn misdaadverhalen meestal dicht bij huis; zijn drama's zijn gesitueerd in doorzonwonin gen, waar doodgewone mensen worstelen met problemen die ken nelijk alleen maar kunnen wordt opgelost met geweld. Hij zegt daarover: 'Ik schrijf zoveel moge lijk vanuit de mensen, vaak Vanuit het perspectief van vrouwen. Over het algemeen hou ik van nuance ringen en suggesties.' René Appel heeft jarenlang thril lers gerecenseerd voor de NRC. Na tien jaar ging hij zelf schrijven en hield hij op met recensies. Zijn Mensen in de directe omgeving van de heer Jan Visser moeten het kunnen zien aankomen. Als de heer Visser eens (te) zwaar geta feld heeft en nog een stukkie moet schrijven' kun je wat ver wachten. Hij krijgt dan last van winderigheid of zijn gal speelt op. In beide situaties is het resultaat dat zijn kolom in de Soester Cou rant druipt van het venijn. Maar, hij is het kwijt. Zie de kolom in de Soester Courant van woensdag 17 oktober jl. Hoewel je zou verwachten dat de heer Visser als oud-raadslid, oud wethouder en oud-nestor weet dat een burgemeester zich nauwelijks kan verweren bij persoonlijke aan vallen, zoals in bedoelde kolom, slaat hij (Visser) flink om zich heen. Zonder bronnenonderzoek, zonder te verifiëren of wat hij schrijft ook maar enigszins in de buurt van de werkelijkheid komt. Het begint al zo aardig. De titel Drs. J.J.L.M. Janssen Een ve nijnig commentaar op de rol van de burgemeester als één van de le den van het dagelijks bestuur van het CDA. Alsof dat plaatselijk (in Soest dus), ook maar enige invloed zou hebben op zijn rol als burge meester. In Soest hebben wij er (met indertijd ook de heer J. Vis ser) voor gekozen dat de burge meester alleen zijn wettelijke por tefeuilles moet beheren. Voor de rest van het beleid is 'de politiek aansprakelijk. Dat geeft een burge meester wat tijd voor andere za ken. Niks mis mee! Maar wat altijd blijft is dat een burgemeester zich tegen persoon lijke aanvallen niet kan verweren. Als de heer Visser schrijft in een column, geldt in Nederland een haast onbegrensde vrijheid van meningsuiting. Echte columnisten beseffen dat zij wel kritisch mogen zijn, maar houden zich verre van beledigingen. De heer Visser weet dat en beledigt net niet. Maar kra ken doet hij wel, zonder ook maar enig belang voor Soest in zijn stuk kie aan te duiden. Wederom klink klare onzin schrijft de heer J. Vis ser als hij stelt dat de burgemees ter geen vinger uitstak toen de WD, het CDA en GGS het asiel zoekerscentrum sloten. Wat dit betreft wil de heer J. Visser niet weten van een afspraak tussen bur gemeester De Widt en de fractie voorzitters, allemaal, dus ook Groen Links/Progressief Soest, D66, Christenunie/SGP, WD, CDA en GGS, om met het COA (centraal orgaan opvang asielzoe kers) een overeenkomst voor drie jaar aan te gaan. Die overeenkomst is gewoon volgens afspraak nage komen. Daar is niks mis mee. Af spraak is afspraak. En als het COA komt om een nieuwe afspraak te maken, wordt meegenomen dat bij de eerdere afspraken met het COA alles naar wens is verlopen. De heer Visser schrijft dus bewust on juistheden als hij stelt dat WD, CDA en GGS het asielzoekerscen trum hebben gesloten. Hij beledigt zijn lezers, als die er al in grote getale zouden zijn, door ze bewust onjuist te informeren. De heer Visser raast nog even door in zijn column. Met wat knip- en jatwerk uit andere kranten, want zelf weet hij overal weinig van, ci teert hij andere mensen. Maar al leen om nog wat te sneren naar de heer Janssen. Dat is dus de cul tuur van heer Visser. Maar wat ben ik blij dat de cultuur van de heer Visser geen algemene cultuur is. En als de heer Visser zich nog eens opwerpt als cultuur-belangen-be- hartiger, weet hij van tevoren dat zijn cultuur niet als voorbeeld wordt genomen. Het gevolg? Kan hij weer schrijven over het gebrek aan cultuurbeleid in Soest. Gebrek aan cultuur? Kom nou. Met vriendelijke groet, Bert Krijger Raadslid grote voorbeeld is Ruth Rendell, het genre psychologische thrillers. Hij zegt: 'Ik ben een thrillerschrij ver met een boodschap. En die boodschap is eenvoudig: een thril ler kan veel beter zijn dan zomaar een boekje.' En: 'Ik schrijf niet voor een prijs, maar voor mijn le zers.' Naast zijn werk als auteur is René Appel hoogleraar Nederlands als tweede taal aan de Universiteit van Amsterdam. Hij geeft daar gedu rende drie dagen per week college, doet onderzoek en bestuurt. Appel houdt zich als linguïst intensief bezig met de problemen die kinde ren van buitenlandse werknemers hebben met de Nederlandse taal, in het jargon de tweedetaalverwer ving genoemd. De entree voor de lezing is vijf gulden. Kaartjes kunnen worden besteld bij de receptie van C-drie of in de bibliotheek. Eigenlijk begon de geschiedenis van de huidige Wereldwinkel al in 1986. Zelfs vele jaren daarvoor werden ook in Soest producten uit de ontwikkelingslanden verkocht, o.m. suiker en koffie. Na koffiever koop in de kerken en de oprichting van de Werkgroep Wereldvoedsel- vraagstuk kwam de voedselkraam aan de Van Weedestraat te staan. En ten slotte kwam de eerste We reldwinkel aan de Steenhoffstraat, die op 23 november 1991 onder één dak met de VW geopend werd. En kom nu maar eens kijken wat er in die tien jaar tot stand is ge bracht. Het zal duidelijk zijn dat het feit dat tien jaar geleden de Wereldwinkel startte niet zomaar voorbij zal gaan. Op zaterdag 10 november zal de deur wijd open staan voor iedereen die de Wereld winkel gedurende die jaren wist te vinden én voor iedereen die de winkel nu ook wel eens wil zien. Iedereen is van harte welkom. In een volgend stukje volgt meer hier over. Openingstijden: maandag 13:00- 17:30 uur; dinsdag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30- 17:00 uur; 82 6028132. Maandag 29 oktober De Japanse yup JM komt naar Australië om de auto van zijn dro men te kopen, een rode Citroën DS uit 1967. (DS is déesse: Engels goddess=godin.) Eenmaal aange komen blijkt de verkoper gedood in een echtelijke ruzie. De enige aanwezige is BG (Blind Girl), het nichtje van de man. Zij haalt hem over om in de DS de feitelijke ei genaar ervan te zoeken. De tocht dwars door Australië brengt heel andere zaken aan het licht dan ver wacht. 'I want to buy God' tikt een onzichtbare hand in de eerste mi nuten van The Goddess of 1967. Die contradictie tussen wat de mens wil en wat door andere machten (van natuurkundige wet ten tot spirituele) wordt bepaald, is het voornaamste thema van wat de uit Hongkong afkomstige Clara Law haar 'eerste Australische film' noemt. Maar humor zit er ook in. 'God' wordt 'a goddess', een Fran se Déesse, het Citroën-model waar yuppen van dromen. Australië is een duister land met onderaardse geheimen. Tijdens een ongewone roadmovie, die tegelijkertijd een reis in het onderbewuste, de tijd en naar het hart van de Australische outback is, laat Law een blind meisje en een Japanse jongen ver liefd op elkaar worden. Het land schap zelf is een van de voornaam ste karakters. Het spiegelt de ge moedstoestand van de hoofdper sonen. Ze maken een reis, die voornamelijk een innerlijke reis is. Het landschap waartegen de auto scènes zich afspelen, wordt steeds abstracter, soms haast psychede lisch. Maar gevoegd bij de opera muziek van Verdi, een doorjagend windgeluid en het terugkerend motief van de sterrenhemel levert het cinédramatiek van cachet op. Het extreme kleurgebruik in 'The Goddess of 1967', het isolement van de twee jonge hoofdpersonen in het landschap en het geluidsont- werp zijn Clara Laws filmische ver talingen voor een zoektocht naar de duistere aspecten van de men selijke natuur. De liefde relativeert dit alles weer. Met BG en JM komt de toeschouwer gelouterd uit de film tevoorschijn. (Australië 1999, 118 min.) Maandag 29 oktober, aanvang 20:30 uur. Entree 10,00; CJP/ 65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 09:00-13:00 uur, 826019577. Scène uit 'The Goddess of 1967 Steenhoffstraat 46, tel, 601 95 77 Vrijdag 26 oktober Shock-Inn Shock-Inn, Artishock's Poppo dium van weleer, is eenmalig terug op het oude nest voor een officieu ze Benefietparty. Dit benefiet vindt plaats op vrijdag 26 oktober en wordt georganiseerd om Artishock (financieel) te danken voor de vele positieve jaren Shock-Inn. Het uit eindelijke resultaat komt geheel ten goede aan Vereniging Artis hock. Shock-Inn's Benefit Party wordt ingeluid door niemand minder dan undergoundpionier Chill'Ing. Deze Utrechtse dj is als geen ander in staat traditionele Dub(Reggae) op vakkundige wijze te mixen met progressieve Elektronica. Haak Bootz, de vaandeldragers van de regionale clubscene, zijn inmiddels één brok aan jarenlange dj-ervaring. Vele pretentieuze op tredens in binnen- en buitenland hebben er voor gezorgd dat hun 'Dubdiscofunkhop' vooral aan diepgang heeft gewonnen. Omdat Haak Bootz nooit de dansvloer uit het oog verliezen, blijft het feestgehalte ten alle tijden gewaar borgd. DJ Uitsmijter is een feestbeest bij uitstek. Hij brengt in een korte maar krachtige set een medley van de grootste feestkrakers uit de ge schiedenis van het levenslied. Opperhoofd Djama Laser heeft voor de gelegenheid een selectie gemaakt uit de rijke House Techno geschiedenis. De afsluiter van de Benefit Party is zonder meer de meest talentvolle artiest van allen: DJ Wouter. Vlak voor zijn vertrek naar Valencia is hij nog bereid gevonden Artishock op z'n kop te zetten. Wouter draait niet zonder de nodige 'skills' en in een vlotte mixstijl de ene na de ande re technokraker. Zijn dansvloerge- richte aanpak bevindt zich met name in de Zweedse (Adam Beyer) en Oost-Europese (Umek) hoek. Oftewel: veel loops, harde beats, funky hi-hats en gekke samples. Aanvang: 21:30 uur; entree: 10 gulden. Zaterdag 27 oktober Bluesnight met Barrelhouse Zaterdagavond wordt de Artis- hock-bluesnight verzorgd door misschien wel de beste Nederland se rhythm- and bluesband: Barrel- house. Vanaf 1974 geldt Barrel- house als één van de meest hard werkende en vooraanstaande bluesbands. Na een periode van rust is de band sinds 1993 weer in zijn oorspronkelijke bezetting bij elkaar. Optredens van Barrelhou se kenmerken zich door dynamiek. Van prachtige ingetogen ballads, waar je kippenvel van krijgt, tot stompende boogies en broeierige soulnummers. Alles gebracht met enorm veel spelplezier. Boegbeeld van Barrelhouse is zonder enige twijfel zangeres Tineke Schoema- ker, een zangeres met een stem die Bonnie Raitt naar de kroon steekt. Zij wordt ondersteund door een zeer strakke ritmesectie met op bas Jan Willem Sligting, op drums Bob Dros, op gitaar de broers Guus en Johnny LaPorte en op piano de zeer begaafde Han van Dam. Het komt niet vaak voor dat een der gelijke formatie in Artishock op treedt. Zorg dat je dit niet hoeft te missen en koop tijdig je kaartje. Zaterdag 27 oktober, aanvang 22:00 uur. Entree 15,00 6,81); leden 10,00 4,54). Voorverkoop: zaterdag 27 oktober, 15:00-16:00 uur Tineke Schoemaker. De van Cherokee afkomstige in heemse Amerikaan Mala Pope, Spotted Eagle ('Gespikkelde Ade laar'), bezoekt woensdag 31 okto ber het Griftland College. Hij zal voor de 5-havo leerlingen een le zing verzorgen in het kader van de maatschappijleerlessen Multicultu rele samenleving. Spotted Eagle is op rondreis door Europa om fond sen te werven voor een traditioneel inheems project: 'Nanish Shontie'. Zo spreekt hij o.a. op de Erasmus Universiteit. Johan Baks, de docent maatschap pijleer aan het Griftland College, is zeer verguld met het bezoek. 'Het biedt een uitstekende gelegenheid om leerlingen kennis te laten ma ken met een andere cultuur en waarden en normen te vergelijken. Het onderwerp de multiculturele samenleving is namelijk een exa menonderdeel voor de leerlingen van 5-havo.'

Soester Courant | 2001 | | pagina 11