gio ra ■- - laertstraat 49, SOEST Arie Rosema nieuwe commandant lartskampioenschappen bij lames lokale aangelegenheid 1 Afscheidsreceptie heeft 't karakter van een reünie mia1 fM PAGINA 12 NVM OPEN? nakelaar mee. W-makelaar derzorgen WOENSDAG 24 OKTOBER 2001 Van brigade Soesterberg Koninklijke Marechaussee 'De Drie Eiken' Bingo reslaagde 'Eerste Open' Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Gerrit Stekelenburg uitgeluid fis?» f 1: li Onderzoek naar subsidie op Regiotaxi voor Soesterberg Liefhebber komt aan zijn trekken tot 29 oktober Modelbouw luchtvaartmuseum Wegwerk Wie vergelijkt leest de Soester Courant Klachten bezorging 1 SOESTERBERGSE .COURANT üchtiging, ïtigd of als loet de met mij ing heeft de wat uw positie instelling Ie makelaar u dient hij deze ■al 3n goed onderhouden een café-restaurant met 'rije) parkeermogelijk- it Schmidt touwtjes- i keuken met onder meer irkbank, spoelkeuken met o, afzuiginstallatie en o- en HACCP-eisen. jan een aparte ingang sestraat 43, M on: 035 - 601 53 60 nvm I: van 9.30 -13.00 uur. makelaars@deelen.nl o Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 )e brigade Soesterberg van het fapen der Koninklijke Mare- haussee (KMar) heeft een ieuwe commandant. Kapitein trie Rosema heeft de leiding vergenomen van de eerste lui- nant Anton Gakes; hij is per november benoemd tot bri- adecommandant in Den Hel- losema hecht vooral aan samen- 'erking met de regiopolitie, 'want raarom zullen we niet over en 'eer van elkaar gebruik maken? Je loetje eigen identiteit niet verloo- henen, daar sta je nu eenmaal oor, maar waarom zou je geen ebruik maken van de mogelijkhe- en die er zijn. We hebben alle- laal hetzelfde doel. Daarom kun- en we in het kader samenwer- ing, ook naar buiten toe, dingen amen oppakken.' )e nieuwe commandant is pas inds 1994 verbonden aan de Ko- linklijke Marechaussee. Voor die ijd was hij vanaf 1972 in verschil- ende standplaatsen werkzaam bij iet Korps Rijkspolitie. Zijn laatste unctie vervulde hij sinds 1989 bij de beveiliging van de burgerlucht vaart op Schiphol. Toen deze taak door de KMar werd overgenomen, treeg Rosema het verzoek de overstap naar het Wapen te maken Dm te voorkomen dat door de overname van de bewaking de tennis en ervaring die de rijkspo- itie in al die jaren had vergaard in een keer zou verdwijnen. Hij be sloot die stap te maken en de ad judant bij de rijkspolitie werd ad judant-onderofficier bij de KMar. Vorig jaar volgde zijn benoeming tot commandant van de brigade Hilversum. Al kort daarna viel, in et kader van een nieuwe bedrijfs- oering, het besluit deze brigade ip te heffen omdat het aantal mi litairen in het bewakingsgebied sneden de limiet was gedaald. Hij solliciteerde vervolgens met succes iaar dezelfde functie in Soester- •erg. Daar volgt hij luitenant Ga les op, die in september 2000 aarnemend commandant werd ia het plotseling overlijden van zijn voorganger. Gakes was des tijds commandant van de afdeling politiedienst op de brigade Soesterberg. Rosema solliciteerde omdat een eigen eenheid en een grotere eigen verantwoordelijkheid voor perso neel en materieel hem aantrokken. 'Op Schiphol heb ik al die jaren in een grote massa gewerkt waarin alles veel verder van je af stond. In Hilversum heb ik het nieuwe werk rustig kunnen opbouwen. Dat was niet zo'n grote brigade, achttien man, tegen Soesterberg nu 48.' Deze bestrijkt ongeveer de helft (het oostelijk gedeelte) van de pro vincie Utrecht, de brigade Utrecht het andere deel. Dat Rosema na zijn benoeming niet eerder naar Soesterberg kon komen, had te maken met zijn op leiding voor en uitzending (voor zes maanden) naar Bosnië. 'Ik heb toen alleen wat oriënterend in Soesterberg rondgekeken, want ik wilde niet voor drie weken 'stoor zender' worden.' Hij wil ook niet beschouwd worden als 'een nieu we bezem'. Dat is ook niet nodig, zegt hij, 'want de signalen die ik over de bedrijfsvoering van deze brigade kreeg waren goed, dus "never change a winning team". Een team dat er staat en elkaar goed weet te vinden, moet je laten staan. Natuurlijk heb ik wel be paalde ideeën, maar structureel, zoals het nu draait, wil ik daar op verder bouwen, met hier en daar nuances en wijzigingen waar ik m'n eigen ideeën op los kan laten. Maar dat heeft niets te maken met de vorige leiding, want ik kom hier in een gespreid bed.' De rol van de Koninklijke Mare chaussee is ten opzichte van vroe ger veranderd. Een aantal jaren geleden is de tendens ingezet van meer openheid, de serviceverle ning aan de 'klantenkring' is verbe terd en de preventieve taak heeft meer aandacht gekregen. Er is vol gens Rosema ten opzichte van vroeger veel ('geen 100, maar mis schien wel 200 procent') ten goe- van andere Nederlandse militairen onder SFOR- of UN-vlag. Die uit zendingen worden altijd begeleid De nieuwe commandant van de brigade Soesterberg van de Ko ninklijke Marechaussee, kapitein Arie Rosema (links), met naast hem de naar Den Helder vertrek kende eerste luitenant Anton Ga kes. Foto: Eemland Fers de veranderd in de omgang met de 'klanten'. 'De toenadering tussen de leiding van militaire complexen en de Koninklijke Marechaussee als zelfstandig politieapparaat is een stuk verbeterd. We hebben bij voorbeeld op de marinierskazerne in Doorn op vaste tijden personeel van ons zitten dat als een soort wijkagent de mariniers over alle mogelijke onderwerpen informeert en adviseert.' Al blijft de politietaak het belang rijkste deel van het werk, de rode draad van de laatste jaren laat zien dat de KMar drempelverlagend werkt door meer dan aan het re pressieve optreden aandacht te besteden aan het preventieve aspect, serviceverlening en het aanspreekbaar zijn. Hoewel de bri gade Soesterberg een nieuwe weg is ingeslagen van een goede com municatie en een transparante houding, staat wel het vasthouden aan de eigen identiteit voorop. Die nieuwe houding heeft inmiddels positieve resultaten opgeleverd. Dit is onder meer merkbaar tijdens oefeningen van de mariniers en/of uitzendingen naar het buitenland Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Op vrijdag 26 oktober is er weer een bingo in ontmoetingscentrum De Drie Eiken, Dorpsplein 18. Er zijn weer veel mooie prijzen te winnen. De kaarten kosten 7,00, inclusief een kopje koffie. Aan vang: 20:00 uur. De zaal is open vanaf 19:00 uur. Het staat wel vast dat volgend jaar opnieuw het open darts- impioenschap van Soester berg wordt georganiseerd. De erste editie van dit evene ment, afgelopen weekend in afé Het Wapen van Soester berg gehouden, was zo'n suc ces, dat er voor organisator Jan-Willem Hovestad geen twijfel bestaat over een vervolg van dit toernooi met de plaat selijke titel als inzet. Hoewel geen van de twintig Soes terbergse deelnemers erin slaagde een titel te behalen, waren hun re sultaten in het sterke deelnemers veld niettemin goed. Het twee daagse toernooi," waarvoor het cafe met medewerking van de gemeen te met twee grote tenten was uit gebreid, werd op tien banen afge werkt. Er hadden zich 53 duo's voor het koppeltoernooi aange meld en 71 darters voor het indi viduele toernooi. Zij speelden na loting volgens het poulesysteem om een prijzengeld van in totaal 5.000 gulden. Drie wedstrijdlei ders zagen erop toe dat het toer nooi vlekkeloos verliep. Wedstrijd leider Hans Senders, die zondag avond de prijsuitreiking voor z'n rekening nam, stelde dan ook met voldoening vast dat er sprake was geweest van niet alleen een gezel lig, maar ook een sportief dus ge slaagd evenement. Met een donde rend applaus werd organisator Jan- Willem Hovestad van Het Wapen van Soesterberg bedankt voor zijn initiatief. Het was dan ook een bijzondere »ebeurtenis geweest. Met een heu- ;e 'master caller', bekend van wed- trijden op televisie, werden de »cores van de wedstrijd aan de in ruime mate aanwezige supporters 'gecalled'. Dankzij een intern vi deocircuit kon men het verloop van de wedstrijden ook op tv vol gen. De finale bij de koppels ging tussen de toppers Manuel Torres en Eric Ebben enerzijds en Brau- lio Roncero en Mingus Manuhutu anderzijds. Torres en Ebben trok ken aan het langste eind en won nen de hoofdprijs van 1.000 gul den. Soesterbergs talent Hoewel de hoofdprijzen aan de Soesterbergse deelnemers voorbij gingen, viel er toch plaatselijk ta lent in de pijzen. Bij de dames leg de Fie van Heugten knap beslag op de derde plaats. Zij moest win nares Saskia van Zoeren en Miran da Scheurwater (tweede), beiden uit Soest, voor laten gaan. Bij de heren wist Karei Foulon, die van De winnaars van het Eerste Open Dartskampioenschap van Soesterberg bij de dames: Fie van Heugten (3) uit Soesterberg en Sas kia van Zoeren (1) en Miranda Scheurwater (2), beiden uit Soest. Foto: Eemland Pers de latere winnaar verloor (Rob Mulder uit Nieuwegein), een ne gende plaats te behalen. Daarmee was hij de beste Soesterberger in de herenklasse. Herman Vonk uit Soesterberg legde beslag op de derde plaats in de verliezerronde. Alle deelnemers waren het er na afloop over eens dat het Eerste Open Soesterbergse Dartskam pioenschap een geslaagd evene ment was dat het in zich heeft in de volgende jaren uit te groeien tot een begrip in dartsspelend Mid den-Nederland. door marechausseepersoneel van de verschillende brigades. Ook Soesterberg levert daaraan regel matig een bijdrage. Rosema hecht aan goede contac ten; niet alleen met de gemeente en hulpverleningsinstanties, bij voorbeeld in het kader van ram pen- en rampenbestrijdingsplan nen, maar ook met organisaties en instanties in Soesterberg; hetzelfde geldt voor de samenwerking met de regiopolitie. In de Politiewet staan immers ook duidelijk de ta ken van de KMar omschreven. 'We zijn een politiekorps met een aan tal eigen taken, maar er is een overlapping met de regiopolitie. Er moet dan ook sprake zijn van een drachtige samenwerking (die is er ook, want in het brigadegebouw van de KMar aan de Veldmaar schalk Montgomeryweg is ook de politiepost van de wijkagent Soesterberg gevestigd) en het el kaar zoveel mogelijk ondersteu nen. Dat gebeurt hier ook, bijvoor beeld op het gebied van verkeers controles. Een recent voorbeeld is ook de bommelding bij Kontakt der Kontinenten, waar de mare chaussee als eerste aanwezig was, de eerste maatregelen nam en la ter de politie verder ondersteunde. Voor de bevolking van Soesterberg moet het een geruststelling zijn om te weten dat er extra politiezorg geleverd kan worden als die nodig is in het geval dat er iets ernstigs aan de hand is. 'Dan kunnen we bijspringen of zelfs voor de politie uitgaan.' Zaterdag 27 oktober zondag 28 oktober Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag geen viering Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk; eucharistieviering; dameskoor Vrijdag 14:30 pr. P. Claassen; de Heybergh Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. W. Vijfwinkel Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: SS 0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, ®351700. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, SS0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, SS352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, SS033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: S50900-8844; alarmnummer: SS 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, SS035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, SI351940, b.g.g. 351658. ffllMfiïHiUIfml Met een drukbezochte receptie heeft Gerrit Stekelenburg vori ge week officieel afscheid ge nomen als directeur van de openbare Wethouder De Haanschool. Het was in het Dorpshuis Burgstede vooral een gezellige bijeenkomst, die het karakter van een reünie had. Niettemin vielen er enke le opmerkelijke uitspraken te noteren. Gert Lamers, collega van Steke lenburg, zei onder meer 'dat er mensen op het gemeentehuis zijn die zich moeten schamen voor de manier waarop ze de laatste perio de met jou zijn omgegaan. Ik vind dat iemand die altijd menselijkheid en het nakomen van afspraken zo hoog in het vaandel had staan, op een andere manier benaderd had mogen worden. Ik hoop dat men zich dat ook realiseert bij volgen de personen'. Stekelenburg zelf stelde vast dat bij instanties 'niet altijd het gevoel voor de mens aan wezig is.' Naast tal van (oud)leerlingen en ouders van leerlingen waren onder meer het voltallig college van bur gemeester en wethouders met ge meentesecretaris drs. W. de Kam en leden van de gemeenteraad naar het Dorpshuis gekomen om afscheid te nemen van de vertrek kende directeur. Ook oud-raads- en collegeleden waren aanwezig, zoals Hans de Widt, Piet Pieren, Kees Boerkoel, Frans Kingma, Pieter ten Hove. Uiteraard ontbra ken niet de vertegenwoordigers van de verenigingen en organisa ties waarin Stekelenburg in zijn Soesterbergse jaren actief is ge weest. Arie van den Heuvel, medewerker van de afdeling Sport, Onderwijs en Welzijn, beet als spreker na mens het schoolbestuur het spits af. Hij heeft twintig jaar contact met Stekelenburg gehad, niet zel den per 'hot-line'. Met een aantal anekdotes schetste hij de goede verstandhouding en overhandigde tenslotte een boekje met wandel en fietsroutes. Homme Heringa sprak als mede werker van de Onderwijsbegelei dingsdienst (OBD) Eemland. Door de bezoekers te betrekken bij een tekenopdracht, legde hij het werk van de OBD uit. Tegelijk gaf hij daarmee aan dat de creatieve vakken niet tot de meest favoriete van Stekelenburg behoorden. Niet temin - of juist daarom - bood hij hem een boek over tekenen aan. Betrokkenheid Namens Ouderraad en Locatieo- verleg van de Wethouder De Haanschool typeerde Chris Vroon land de vertrekkende directeur als 'een onderwijsdier in hart en nie ren. 'Je bent ontzettend betrokken bij en begaan met het welzijn van de kinderen en je collega's. Met de ouders was die betrokkenheid mis schien wat minder, maar je had wel degelijk het besef dat ouders en leerkrachten elkaar nodig hebben waar het gaat om de opvoeding van de kinderen.' Hij sprak de wens uit 'dat ouders iets van de betrokkenheid van jou in zich mo gen hebben' en stelde ten slotte vast 'dat niet alleen de maatschap pelijke veranderingen, maar met name alle interim-zaken zijn voor jou obstakels geweest die niet meer te nemen waren. Betrokken heid moest vervangen worden door zakelijkheid.' Gert Lamers, leerkracht aan de Wethouder De Haanschool, herin nerde eraan dat Stekelenburg de naam voor de school heeft geïntro duceerd, want enkel 'de openbare' vond hij maar niks. Hij typeerde zijn directeur als eerlijk, rechtvaar dig, gemakkelijk benaderbaar, vol droge humor en altijd bezig een hechte eenheid van het team te maken. Maar het meest dankbaar was hij hem toch 'voor het vechten bij de gemeente om je voor het team volop in te spannen.' Als een van de problemen in de huidige tijd noemde Lamers de menselijke omgang. Op het ge meentehuis heeft het daaraan zijns inziens vooral de laatste tijd ten opzichte van Stekelenburg ontbro- Oud-wethouder Jan Menne (links) was één van de gasten op de afscheidsreceptie van Gerrit Steke lenburg; hier in gesprek met Gerrit en echtgenote Wil. Foto: Eemland Pers ken. Na deze opmerking, 'die mis schien wat hard overkomt', bood hij de scheidende directeur een bladblazer aan. Plus en min In zijn dankwoord zei Stekelen burg met grote voldoening terug te kijken op de leden van het school team met wie hij in de afgelopen 33 jaar heeft samengewerkt. In die jaren heeft hij zelf zo'n 1.000 kin deren in de klas gehad. 'Werken met leerlingen was het leukste.' Ook bewaart hij goede herinnerin gen aan de samenwerking met de opeenvolgende oudercommissies en ouderraden evenals met de Onderwijsbegeleidingsdienst en de kunstzinnige vorming. Wat de sa menwerking met ambtenaren, de politiek (in feite het bestuur van de school) en de inspectie betrof gaf hij 'sommigen een plus, anderen een min.' Over het bestuur zei hij 'dat ze geen van allen technisch waren, maar er waren er wel bij die gevoel hadden voor de mens.' Ste kelenburg noemde met name oud wethouder Jan Menne en oud-bur gemeester Hans de Widt. Stekelenburg schetste enkele hoog tepunten uit zijn jaren op de Wet houder De Haanschool, ging niet aan vervelende en soms trieste din gen voorbij, maar stelde alles over ziende vast dat hij 'een fantastische tijd' had gehad. Dat hij toch voor tijdig een punt achter zijn loop baan zette, was een gevolg van het feit dat hij steeds meer administra teur werd en steeds minder onder wijzer. Aan het eind van zijn dank woord wilde hij de leiding van de school symbolisch overgeven aan zijn collega Gert Lamers door hem de sleutelbos te overhandigen die hij in z'n jaszak had zitten maar er niet meer bleek te zijn: Lamers had die er zelf al uitgehaald.... De gemeente gaat onderzoe ken of Soesterbergers vanaf volgend jaar korting kunnen krijgen op het gebruik van de Regiotaxi. Een retourtje Soest met dit vervoer zou 14 gulden kosten, maar bekeken wordt of Soesterbergers kunnen vol staan met 'normale bustarief. Doordat de provincie gaat snijden in het busplan, rijden er vanaf 1 januari geen bussen meer tussen Soest en Soesterberg. De reden van deze maatregel is dat er te weinig reizigers gebruik maken van de buslijn. De PvdA diende vorige week tij dens de begrotingsbehandeling een motie in. Ze wil dat de gemeente nog voor het eind van dit jaar met een voorstel komt, zodat Soesters en Soesterbergers tegen het gel dende openbaarvervoertarief kun nen blijven reizen tussen Soest en Soesterberg. Een ov-verbinding tussen Soest en Soesterberg behoort tot de basis voorzieningen en omdat Soester bergers net zoveel onroerendza- kenbelasting betalen als Soesters, hebben ze recht op deze voorzie ning,' aldus Wil Stekelenburg van de sociaal-democraten. Zo ver wilde wethouder Harry Witte nog niet gaan. Hij vindt dat het onderzoek moet worden afge wacht, zodat beter bekeken kan worden hoe hoog de kosten zou den oplopen. Daar was de meerderheid van de raad het mee eens. De motie van de PvdA werd alleen gesteund door GroenLinks en verdween dus in de prullenbak. GGS wees erop dat mensen die recht hebben op bijdragen volgens de Wet Voorzie ningen Gehandicapten (WVG) sowieso korting kunnen krijgen op de regiotaxi. De Regiotaxi werkt volgens het zelfde principe als de seniorenbus. Je kunt hem vooraf bellen en wordt dan thuis opgehaald en voor de deur van de bestemming afge zet (en vice versa). De kosten val len echter aanzienlijk hoger uit. Vandaar dat de gemeente nu gaat bekijken in hoeverre er op het fi nanciële vlak iets kan worden ge daan voor burgers die tussen Soest en Soesterberg moeten reizen. A28 Het College nam vorige week wel moties aan van de WD en GGS. Dat betekent dat wethouder Har ry Witte bij Rijkswaterstaat gaat pleiten voor verlaging van de maximumsnelheid op de A28. Die moet omlaag worden gebracht van 120 naar 100 kilometer per uur. Ook moet Witte, c.q. het College, een brief schrijven aan de minister van verkeer en waterstaat om erop te wijzen dat Rijkswaterstaat niet bereid is andere geluidwerende maatregelen te treffen, zoals het aanbrengen van een geluidsarm wegdek en het verhogen en verlen gen van de geluidsschermen. Ijsbaan De gemeenteraad besloot vorige week tevens om 3.000 gulden uit te trekken, waarvan tijdens de zo mermaanden jeugdactiviteiten op de ijsbaan kunnen worden gehou den. Het moet een stimulans zijn voor de vrijwilligers en gezien de opkomst tot nu toe voorzien de activiteiten in een behoefte, aldus WD en PvdA in hun motie. De subsidie geldt voor elk jaar, maar na het eerste jaar zullen wel nadere afspraken worden gemaakt over een eventueel structureel ka rakter van de activiteiten. Modelbouwliefhebbers komen tot en met zondag 28 oktober - met uitzondering van zaterdag 27 oktober - aan hun trekken in het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist aan de Kampweg in Soesterberg. De International Plastic Modellers' Society (IPMS) heeft in samenwerking met het museum voor die pe riode de Nationale Model bouw Manifestatie georgani seerd. Tijdens dit jaarlijks terugkerend evenement komt de bezoeker van het Militaire Luchtvaart Museum alles te weten over het bouwen en besturen van vliegtuigmodellen, scheepsmodellen en voertuigen. Diverse modelbouwclubs demon streren de kunst van het bouwen van (bestuurbare) schaalmodellen. Het Meccano Gilde toont bewe gende Meccano constructies. Da gelijks worden in de Vreeburghal demonstraties gegeven met model len van race auto's, 4-wheeldrive auto's en vrachtwagens. Op het buitenterrein bij de Geleide Wa pens wordt een grote racebaan ge bouwd, waarop op zondag 21 en zondag 28 oktober ongekend spannende races zullen plaatsvin den. Voor het eerst sinds de samenwer king tussen de IPMS en het Mili taire Luchtvaart Museum geeft de Dutch Rocket Research Associa- tion (DRRA) acte de présence. In de Vreeburghal is de Association met een stand aanwezig zijn. Maar dat is nog niet alles; op alle openingsdagen bestaat de moge lijkheid voor een beperkt aantal bezoekers (minimum leeftijd is 10 jaar) om tegen een redelijke ver goeding materiaal voor een een voudige raket te kopen in de nieu we Museumwinkel van het Militai re Luchtvaart Museum. Onder deskundige leiding van de DRRA zullen de raketten gebouwd wor den en na afloop van de bouwses- sie zullen de modellen, als klap op de vuurpijl, direct gelanceerd wor den op een.van de buitenterreinen van het Militaire Luchtvaart Mu seum. Dit alles is natuurlijk wel afhankelijk van de weersomstan digheden. Eveneens op het buitenterrein tus sen de Douglas Dakota C-47 en de Lockheed Neptune SP-2H is het grote waterbassin opgebouwd waarin door de Vaargroepen Bilt- hoven en Flevoland en de NVM Marinegroep demonstraties geven met radiografische bestuurbare scheepsmodellen, die tot in detail zijn uitgewerkt. De Stichting "Phantasy in Blue" stelt in de Vreeburghal een aantal van haar schitterende vliegtuig schaalmodel len tentoon die het bekijken meer dan waard zijn. Aan de receptie van het Militaire Luchtvaart Museum is een pro grammaoverzicht verkrijgbaar, zo dat de bezoeker geen enkele de monstratie hoeft te missen. Vorig jaar trok de Nationale Modelbouw Manifestatie de belangstelling van ruim 16.000 bezoekers. De Nationale Modelbouw Mani festatie is op zondagen voor be zoekers geopend van 12:00 tot 16:30 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 16:30 uur. Doorgaans is het museum ge sloten op maandag, zaterdag, Eer ste Paasdag, Koninginnedag, Eer ste Pinksterdag, beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag. De toegang is gratis. In verband met rioleringswerk zaamheden zal het fiets- en voet pad Gen. Winkelmanstraat (tussen Moerbessenberg en Rademaker straat) niet toegankelijk zijn van 25 t/m 31 oktober 2001. Soesterberg Voor de abonnees in Soes-ter- berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes ter Courant op donderdag na bezorgd.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13