oest en YYZ kunnen (ver)bouwen (Situatie Soest steeds somberder Klad zit er nog in bij YYZ'49 Shot nestelt zich op 2e plek SEC sluipt verder naar boven Stam/SoVoCo blijft koploper Concentratieverlies Red Stars WOENSDAG 24 OKTOBER 200Ï SOESTER COURANT remeente stelt extra geld beschikbaar voor clubhuizen laardij o.g. ATLETIEK 1500 Gulden van gemeente voor Sylvestercross Uauwwitten zakken naar voorlaatste plaats 5-60161 51 DANSEN M-makelaar onder zorgen anspaar 13de p WK in Italië Supporters van betaalde clubs spelen in Soest Vierdeklasser knikkert Soesters uit bekertoernooi BEKERVOETBAL Achterstand op lijstaanvoerder wel groot ZAALVOETBAL DVS boekt in vierde duel eerste zege Sportprogramma| Bingo bij SEC i-022.31.91 Buuren uizingen bv IERKENDE RHUIZERS TAFELTENNIS Sanitair VRC in rechtstreeks duel verslagen: 1-2 ZONDAGVOETBAL BASKETBAL PAGINA 15 Heren maken geen fout in Amersfoort: 0-4 Omniworld 2 knalt elf driepunters raak telcafe^ Centraal UW IN VERKOOP ligt deze hoekwoning iet meubel, waskamer zuiden, open keuken mers en luxe badkamer kamermeubel T ENSLAAN p DRIEKAMER. KAPPARTE- T op de derde ilaag met berging onderbouw. Ind.: e, gang, hal, woon- r, 2 slaapkamers, n, keuken, bijkeu- badkamer met te, apart toilet. - k.k. 117.529,0.7) Soest kan nieuwbouw i plegen op de Bosstraat- flost en WZ'49 kan de ac commodatie aan de Eemweg Bitbreiden. De gemeenteraad ïtelde vorige week bij de begro tingsbehandeling respectieve lijk 3 en 2 ton extra ter beschik king, zodat de financiële strui kelblokken zijn geruimd. [et waren VVD en CDA die met n motie een lans braken voor :ide voetbalverenigingen. Ze kre- steun van GroenLinks en de ■dA. Deze laatste fractie wilde in ;n eigen motie nog verder gaan or 5 ton en 275.000 gulden ra bij te leggen, maar dat vond CDA te ver gaan. >at er nu ineens meer geld be- :hikbaar komt voor de bouw- lerkzaamheden op de twee sport- implexen, is te danken aan de leevaller voor de gemeente. Zij |uit dankzij extra subsidie uit Den laag dit jaar af met een overschot an 9 ton in plaats van het tekort, >aarmee onlangs nog rekening ierd gehouden. ;0wel bij S.O. Soest als WZ'49 verheugd gereageerd. Soest tond op het punt de plannen voor jeuwbouw te bevriezen, omdat de lub het financiële plaatje niet rond eeg. Aan het laatste plan hing (inclusief inflatie) een prijskaartje van 4,4 miljoen. Soest gaat zelf 350.000 gulden lenen en kan de kosten drukken dankzij de mede werking van bevriende onderne mingen. Niettemin zal het nieuwbouwplan nu nog een keertje aangepast moe ten worden, zodat de totale kosten 2 ton lager uitvallen. Daarbij valt te denken aan bijvoorbeeld beton nen in plaats van betegelde muren in de gangen en kleedkamers. Ook moet waarschijnlijk het aantal vier kante meters van 1370 (was bij de eerste versie 1600) met circa 50 worden teruggebracht. Voorzitter Paul Smit denkt dat die 'winst' ge zocht moet worden in de bestuurs- en commissiekamers, omdat er niet geknepen mag worden in de kleedvoorzieningen. 'Het wordt lastig, omdat we in twee lagen gaan bouwen. Wat je beneden weghaalt, valt boven ook weg.' Ondanks dat er een tweede verso beringsoperatie nodig is, over heerst de tevredenheid bij Smit. 'Ik ben heel content over het feit dat de politiek heeft ingezien dat er wat moet gebeuren en ze ervan doordrongen zijn dat we geen on redelijke dingen hebben gevraagd. Het is prettig dat ze prioriteit heeft gegeven aan de sport, nu er finan cieel wat meer mogelijk is, anders was ons nieuwe clubhuis op de lange baan geschoven. Nu gaan we het ermee doen.' Voor de nieuwbouw van het club gebouw (die volgens de oorspron kelijke planning van de gemeente eigenlijk al 10 jaar geleden had zullen plaatsvinden) moet worden afgeweken van het bestemmings plan. Als tijdens deze wettelijke procedure geen vertraging wordt opgelopen, zou volgend voorjaar de spa in de grond kunnen tussen het hoofdveld en veld 2. De ver wachting is dat de bouw acht, ne gen maanden in beslag zal nemen. 'Facelift' Als de ledenvergadering op maan dag 29 oktober akkoord gaat, kan ook VVZ'49 aan de slag met de verbouwing en uitbreiding van het clubgebouw. Die zal dan in mei volgend jaar beginnen en zijn afge rond, voordat het nieuwe seizoen begint. Het plan behelst de bouw van een commissiekamer en een grotere hal met berging, een 'face lift' van de kantine, een grotere bestuurskamer, verplaatsing van de toiletgroep en vernieuwing van de keuken en het horecagedeelte. Het enige wat niet kan worden uit gevoerd, is de bouw van twee extra kleedkamers, maar die hangt sa men met de norm die de gemeen te hanteert voor wat betreft het aantal speelvelden. Dat zijn er momenteel drie. Pas als ze bepaalt, dat WZ'49 weer recht heeft op vier velden, moet de gemeente er 'automatisch' twee kleedkamers bij bouwen, maar die discussie is nu nog niet aan de orde. Door de 2 ton extra krijgt WZ'49 nu 525.000 gulden van de ge meente voor de uitbreiding en op knapbeurt die (exclusief de kleed kamers) zijn geraamd op 9 ton. Het resterende bedrag dekt de club door onder meer zelfwerkzaam heid en sponsoring (183.000). Bo vendien kan WZ'49, door zelf als bouwheer op te treden, 185.000 gulden op de 'normale kosten' be sparen. Net als S.O. Soest wordt daarbij een beroep gedaan op (onder)aannemers die op de een of andere manier bij de sportver eniging betrokken zijn. Het kwaliteitsniveau van de veld- sportaccommodaties krijgt hier mee een nieuwe impuls. Als ge volg van de sportclustering betrok ken MHC Soest en de Knicker bockers onlangs een nieuwe ac commodatie aan de Bosstraat. De gemeente heeft verder ruim 4 ton beschikbaar gesteld voor de reno vatie van het clubgebouw van SEC en geld uitgetrokken vooï de uit breiding van het onderkomen van AV Pijnenburg. Het organisatiecomité van de Syl vestercross krijgt 1500 gulden van de gemeente. Het geld wordt uit het fonds sportstimulering ge haald. Verder krijgen de organisa toren toestemming om in aanloop naar de wedstrijd een persconfe rentie in het gemeentehuis te be leggen. Ook mag de club het logo van de gemeente gebruiken in haar (reclame)uitingen. De Sylvestercross wordt ieder jaar gehouden op 31 december met start en finish in de Lange Duinen. De wedstrijd maakt deel uit van het nationale crosscircuit. Maar er worden ook wedstrijden gehouden voor minder snelle atleten en voor recreanten. Somber ziet het er momenteel lit voor Soest. Het inhaalduel net AFC'34, dat nog maar wee punten had, werd met 3-0 erloren. Daardoor zakten de ilauwwitten naar de voor- aatste plaats met een iets min- ler ongunstig doelsaldo dan lekkensluiter KBV. n Alkmaar kreeg de pijnlijke ne erlaag binnen 25 minuten gestal- Trainer Ruud Vork had ge- loopt dat Soest lang de 'nul' zou ;unnen houden, maar zag tot zijn ichrik dat zijn ploeg op domme ijze doelpunten moest incasse- n. In de tiende minuut stapte niet iedereen mee bij een vrije trap van de thuisclub, zodat de buitenspel- val mislukte en AFC'34 mocht doorgaan. Niet veel later schoot doelman Robert Hagen de bal te snel en niet goed uit. Een meter of tien buiten het strafschopgebied be landde de bal bij een Noord-Hol lander die meteen uithaalde: 2-0. Balverlies leidde daarna de derde tegentreffer in. Achteraf gezien was de wedstrijd op dat moment gespeeld. Hoewel Vork vooraf de indruk had, dat zijn spelers er klaar voor waren, ontbrak bij Soest de scherpte en was de wil om te 'overleven' ken nelijk te gering. Pas in de tweede helft, toen AFC'34 op de ruime voorsprong leunde, waren er twee kansen voor Soest, maar Gerdo Kuenen en Guy Dekker slaagden er niet in de achterstand te verkleinen. In het tweede deel mocht Paul Dreef het proberen op de positie van Marco Lam die aan zijn flank moeite had de Alkmaarders te stoppen. Vork, die weigert onrustig te wor den, heeft nog steeds het gevoel dat iedereen 'stinkend zijn best doet'. Niettemin vielen er onder ling wat woorden in de kleedka mer na de vijfde nederlaag. 'Ieder een moet maar kritisch naar zich zelf kijken. Webrengen voetballend nog te weinig. Het nodigt met deze stand ook niet uit om lekker te voetballen. Ik hoop dat we een keer in een goede waaier komen.' Tijdens de wedstrijd kreeg Dennis van der Horst een rode kaart, om dat hij te onbesuisd op de keeper zou zijn ingelopen. Geel was er voor onder anderen Kuenen en Peter Schrumpf. Soest moest gisteravond een be kerwedstrijd spelen tegen Vrien denschaar. In dat duel zou moge lijk Ramon Stofineel zijn rentree maken. De voetballer had zondag weer voor het eerst gespeeld in het tweede. Verder hoopt Vork dat Pascal Wissink komend weekeinde bij de selectie kan worden ge voegd. Hij hervatte vorige week de training. eet verzorgde zingen aal en itionaal 'p de wereldkampioenschappen lansen voor senioren van 35 jaar |n ouder zijn Eric en Charlotte 7oorn als dertiende geëindigd. Het paar van Danscentrum Sepp kwam in Turijn één punt te kort om de alve finale te bereiken. In de Ita liaanse stad deden 66 paren uit 33 inden mee. De mondiale titel ;wam terecht bij een Italiaans •aar. Dalfsen deed het Get Danced ;am van Sepp mee aan de NK iuntry and western. In hun cate gorie legden de Soesters beslag op le zesde plaats. Supporters van onder meer Feye- poord, Sparta, FC Twente en De Sraafschap gaan zaalvoetballen in iporthal Beukendal. Het toernooi ifvordt georganiseerd door Amers- 'oorter Willem Ruitenbeek. Hij ;ormt zelf een team met Feye- hoord-supporters uit de regio Utrecht. Onder hen bevinden zich jeen Soesters. Elders in het land worden ook wel toernooien gespeeld door fans van profclubs. Ruitenbeek jesloot in deze regio ook een toer- Jiooi van de grond te tillen en weet zich verder verzekerd van de deel name van de supportersverenigin gen van Haarlem en RKC. De keuze van de locatie viel op Beukendal vanwege het gunstige zaalhuurtarief in Soest. Inzet van het toernooi, dat plaats zal vinden op zondag 23 decem ber, is een wisselbeker. De klad zit er nog in bij WZ'49. Zaterdag bleek dat de groenwitten de 0-6-neder- laag tegen Geinoord nog niet te boven zijn. Vierdeklasser SVM profiteerde van de malaise bij de Soesters en knikkerde hen in de noodzakelijke strafschop- penserie (na de reguliere speel tijd was het 3-3) uit het beker toernooi. WZ'49, vorig seizoen nog halve finalist, kwam na drie minuten al op achterstand. Barry van den Berg werd gehinderd door de zon, zodat een Maartensdijker zijn voordeel kon halen uit een voor zet. Marcel van Essen hielp WZ'49 na een kwartier weer in het zadel. Er ging een fout aan vooraf van een verdediger die de bal pardoes in de voeten van de spits speelde. Vlak voor rust werd het 1-2 door Stephan de Koning en nog voordat de spelers de kleedkamer opzochten, had Bas van Doorn een unieke mogelijk heid meer rust in de gelederen te brengen. Hij miste evenwel de strafschop, hetgeen een slecht voorteken was voor wat later zou komen. In de tweede helft moest WZ'49 weer wakker worden geschud. Een dekkingsfout bood een tegenstan der de gelegenheid de bal binnen te glijden, zodat het weer gelijk was. Van Essen bracht WZ'49 later op voorsprong en het leek erop dat WZ'49 met een 2-3- zege zou ontsnappen naar de vol gende bekerronde. Tot vijf minu ten voor tijd, toen Alendar Kurt de fout inging. Doelman Eddy van der Heiden riep hem toe dat hij de bal vooral niet moest terugspelen, maar Kurt deed dat toch. Een SVM-er was er als de kippen bij. en bediende een teamgenoot die zijn ploeg in de strafschoppenserie schoot. Ook daarin ontbrak het WZ'49 aan overtuiging. SVM won het 'elfmetercircus' met 3-1. Bij WZ'49 is Peter van de Munt vanwege drukke werkzaamheden gestopt als elftalleider. Mare Brou wer, die in het vooijaar afscheid nam als doelman van de selectie, is de voormalige middenvelder opge volgd. In de vierde wedstrijd van het sei zoen is het DVS gelukt de volle winst te pakken. Na een gelijkspel in de eerste wed strijd tegen SEB en twee verlies- partijen tegen Sint Boys en Vebo'78, versloeg de formatie van coach Bert van Doorne het Hilver- sumse ADAM. In Dudok Arena ontspon zich woensdag een spannende strijd met kansen over en weer. Het was ADAM dat via een mooi uitge speelde aanval als eerste scoorde. Vlak daarna was het alweer gelijk door een goal van Marcel van Es sen, maar de Hilversummers gin gen de rust in met een 2-1-voor- sprong. Daarna ging DVS ten aanval. Het waren meteen de beste tien minu ten van de kant van de Soesters: 2- 4. De wedstrijd leek gelopen, maar met een meevoetballende keeper kwam ADAM binnen een minuut terug tot 4-4. In de hectische slot fase zorgde Van Essen met zijn vierde treffer voor 5-6. zaterdag 27 oktober Voetbal 14:30 Zuidvogels-WZ'49 (Hui zen) 14:30 Hees-SVMM (V.O. Utrechtseweg) 14:00 SEC-AH'78 (Bosstraat- West) Volleybal 17:00 Stam/SoVoCo (D)-Turfste- kers (De Bunt) zondag 28 oktober Badminton 10:00 Zeewally-Selby (Zeewolde) Handbal 14:10 Smeeing/BDC (H)-Actief (Beukendal) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Culemborg Waterpolo 19:00 Duinkikkers (H)-ZC Zeist (Aqua Indoor) In de kantine op Bosstraat-West houdt SEC vrijdag 26 oktober een bingo. De eerste van de tien regu liere en een extra ronde begint om 20:00 uur. ke opslag ieverhuizingen tverhuizingen IELGRATIS\ '"/mi i' isweg 29 IA Soest atis 06 - 022 31 91 Tel. 601 33 37 voor uw heerlijke liinch en diner geopend van woe. t/m za. vanaf 11.30 uur, op zondag vanaf 16.00 uur Tel. 603 33 33 Cafetaria open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Catering verzorgen wij altijd: salades, luxe hapjes, broodjes en warme buffetten etc. Birkstraat 7 Halverwege de najaarscompetitie bezet Shot de tweede plaats in de hoofdklasse. In de laatste 'heen wedstrijd' klopten de Soester tafel tennissers in het Orlandogebouw het Amersfoortse Over 't Net met 6-4. Het duel was nog niet lang aan de gang toen Shot met 3-0 leidde. De thuisclub had geen kind aan de voormalige clubgenoot Jorrit Kroon die niet in goede doen was. Marcel Jansen, Erik Merkus en Hans van Gooi versloegen hem. Met de andere tegenstanders had Shot meer moeite. Jansen en Mer kus verloren van Noliet, maar kre gen met knap tafeltennis de 'lasti ge' Verheulen op de knieën. Bij Van Gooi ging het net andersom, hij had geen kans te winnen van Verheulen, maar was de enige die met sterke spinballen Noliet tot capituleren bracht. In het dubbelspel maakten Jansen en Van Gooi te veel fouten om de score op te voeren. Noliet en Ver heulen won deze partij na drie lan ge games. Na twee zeges, twee gelijke spelen en een nederlaag staat Shot fraai gerangschikt. De afstand ten op zichte van koploper Rega 2 is Erik Merkus in volle actie. De Shot-speler scoorde twee punten voor zijn ploeg. Foto: Aldo AJlessie evenwel van dien aard,jdat er in het Soester kamp niet echt meer rekening wordt gehouden met een titel. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 In de zevende wedstrijd bleef SEC niet alleen ongeslagen, maar passeerde het bovendien VRC op de ranglijst. In een rechtstreeks duel, met als inzet de tweede plaats, werd de Utrechtse fusieclub met 1-2 verslagen. Omdat het veldspel de twee voor gaande optredens te wensen over liet, had Baithus Burgman wat omzettingen uitgevoerd. Antek Wojtkowski mocht op het midden veld spelen en Ramon van de Hoed en Joost Kroeze speelden in de basis. Mohammed Touhami werd daardoor bankzitter. Het was direct schrikken, toen VRC in de tweede minuut scoor de, maar de treffer werd afge keurd, omdat de indirecte vrije trap in één keer werd genomen. Daarna nam SEC het initiatief, maar was het toch weer VRC dat een doelpunt maakte. Ook de laat ste twintig minuten van de eerste helft was SEC sterker en de belo ning viel een minuut of acht voor rust in de vorm van een strafschop (hands). Michael van de Broek vhield zijn zenuwen in bedwang, zodat SEC met een gelijke stand ging rusten. Daarna dicteerden de Soesters grotendeels het spel en beperkte VRC zich tot countervoetbal. De kansen waren voor SEC dat in de 67sle minuut scoorde via Kroeze. Hij werd fraai aangespeeld door Wojtkowski, zich het strafschopge bied op en legde de bal in de ver re hoek. In de resterende fase kwam SEC, met achterin Thimo Timmer als uitblinker, niet meer in gevaar. Met vijf zeges en twee gelijke spe len slopen de groenwitten naar de tweede plaats in de vijfde klasse. De achterstand op koploper Ri- vierwijkers, dat alle duels won, bedraagt vier punten. VRC staat nu twee punten achter op' SEC dat zondag op bezoek gaat bij Arda- hanspor en daarna Nieuwland op bezoek krijgt. De dames verzekerden zich van een vervolg in het bekertoernooi door donderdagavond laat in War- menhuizen te winnen van Dinto dat in de competitie één divisie la ger uitkomt. Het waren meer om standigheden als files en tijdstip dan de tegenstander die de volley- balsters in de weg stonden. Het enige voordeel was dat Stam/ SoVoCo kon oefenen onder druk, wat in normale oefenpotjes niet het geval is. 'Het was een moeiza me avond. Alle speelsters zijn druk met studie en werk en dan moet je aan het eind van de wePek zo laat nog op pad. In zulke wedstrijden heb je weinig te winnen, je kan al leen maar verliezen', aldus Gert Veldhuizen. Stam/SoVoCo kwam tijdens de wedstrijd niet echt in de proble men, leverde alleen de derde set in (21-25, 21-25, 28-26, 16-25) en hoopt in de volgende ronde op een leuke ploeg uit de eerste divisie en eventueel in januari op een eredi visieclub. De derde achtereenvolgende nederlaag van Red Stars is een feit. In sporthal Beukendal ver loren de basketballers de twee de thuiswedstrijd tegen het sterke Omniworld 2, een kweekvijver voor de gelijkna mige eredivisieploeg die z'n beste spelers echter thuis had gelaten. Het eerste (23-22) en derde kwart (20-19) waren de Soesters gelijk waardig aan de Almeerders, maar in de twee andere periodes braken concentratieproblemen de ploeg van Dave Batts op. 'Veel te veel balverlies, ze gooiden de bal soms zo maar weg', keek de coach terug op het duel dat uiteindelijk in 73- 86 eindigde. In de rust bedroeg de achterstand acht punten. Red Stars liep in het derde kwart een puntje in en verkleinde daar na het verschil binnen drie minu ten tot 4. Net zo snel sloeg Omni world een nieuwe bres: 65-76. Voor Red Stars was Metselaar de grote plaag. Hij schoot zeven drie punters raak. In totaal benutte Omniworld elf driepunters. Aan de kant van de Soesters was Gui- do La Rose met 28 punten het productiefst. Red Stars dat de eerste twee duels min of meer verrassend won, is nu in een serie verliespartijen terecht gekomen. Gezegd moet worden dat de ploeg vooraf de nederlagen tegen Punch en Omniworld had ingecalculeerd. Deze twee teams zuilen naar verwachting een voor name rol spelen in de strijd om de titel van de eerste rayonklasse. Tussendoor ging Red Stars ook het schip in tegen SBU. Na dat duel klaagde Batts eveneens over het feit dat zijn spelers het nog niet Frank van der Wal meldt zich in de rebound, maar Guido La Rose (57) heeft al gezien dat de bal door de ring is gegleden. Foto: Ronald Kersten kunnen opbrengen om 40 minuten geconcentreerd te spelen. Dames Het damesteam van Red Stars blijft stevig in de kopgroep zitten van de eerste kernklasse. De bas- ketbalsters boekten onder leiding van Robert Oosterhof de derde zege in vier optredens. Daarvoor moest het tweede team van Shoo- ters wijken. In de streekderby leid de Red Stars halverwege met 22- 39 en werd het 52-75, onder meer doordat de Soesters verdedigend veel druk uitoefenden en na iede re balwinst er snel vandoor gingen. In tegenstelling tot de meeste an dere sporten, die afgelopen week einde vrijaf hadden, kunnen de basketballers nu een pauze inlas sen. De heren van Stam/SoVoCo blijven Fier koploper in de com petitie. De Soesters maakten in Amersfoort geen fout bij Kei- stad 5 (0-4) en zagen dat de concurrenten twee of meer punten verspeelden. Zonder flitsend te volleyballen, maar met veel servicedruk pakten de Soesters de eerste twee sets snel in (20-25, 15-25), daarna dachten ze de wedstrijd op 75 procent in zet te kunnen afmaken, maar daar kwamen ze snel van terug. Op 19- 11 greep trainer Juijan van Sloot- en in. Na een reprimande en het terugwisselen van Roy van Ginkel voor Lars van de Broek liep Stam/ SoVoCo punt voor punt in om uit eindelijk met 23-25 ook de derde set naar zich toe te trekken. De vierde was een formaliteit: 18-25. Van Slooten had er na de tweede set op gehamerd om bij de les te blijven. 'Doe je dat niet, dan is het moeilijk om je niveau weer op te pakken. Dit was een goede waar schuwing voor ons. In dit soort wedstrijden is het zonde om pun ten weg te geven.' Met 19 punten uit vier duels neemt Stam/SoVoCo de eerste plaats in, gevolgd door Oberon met 14 (en een wedstrijd minder), AGAVS met 13 en Odis met 12. De volleyballers uit Soest zijn ko mend weekeinde vrij, maar 'beke ren' dinsdag 30 oktober om 21:00 uur in Naarden tegen Keizer Otto. Zaterdag 3 november volgt, om 19:00 uur (na dames 1 in De Bunt) de 'topper' tegen Oberon. Dat duel stond aanvankelijk ge pland voor donderdag 1 november in Aqua Indoor, maar is dus ver schoven. Dames

Soester Courant | 2001 | | pagina 15