Pronk 'vervangt' onderdelen van Soester Zonneglorendeal Visser (4f£ Draaginsigne Gewonden voor veteraan Chomin Ramos Neks Blommers boos op Roest yjSRGSK 'mm7 ACTUEEL r Zaak tegen geschorste agent nog aangehouden 'Vijf namen is genoeg' 'Meer dan triest dat het zo ver is gekomen...' Nog geen geld voor jongerenvoorziening Rechtbank acht misbruik van jongeman bewezen WOENSDAG 24 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 Streep door villa's, hotelkamers en appartementen Onderzoek naar ambulancepost voor Soest BRASSERIE KEUZEMENU Plechtige uitreiking in gemeentehuis Wethouder is verdachtmakingen spuugzat Kraakfeest Boerkoel doet zelf niet mee PvdA-voorzitter Rob Risseeuw: Wiel kwijt Service voor alle merken Spierballentaai BONI DAGAANBIEDINGEN VOLGENDE WEEK hnni zie ook de advertentie Minister Jan Pronk (VROM) heeft zijn eerder aangekondig de voornemen waargemaakt en een forse streep gehaald door de Zonneglorendeal, waarmee Soest de 'teruggave aan de natuur' van het voorma lige ziekenhuis wil financieren. Met name de bouw van drie nieuwe villa's op het Zonne- glorenterrein, de uitbreiding van het Royal Parc-hotel met 36 kamers en de permanente bewoning van 96 appartemen ten op het Natuurbadterrein vinden in 's ministers ogen geen genade. Officieel heeft de minister het goedkeuringsbesluit van Gedepu teerde Staten - het provinciebe stuur was akkoord met de overi gens ook in Soest niet onomstre den 'deal' - van het herziene be stemmingsplan Landelijk Gebied op de gewraakte onderdelen ver vangen, zoals het formeel heet. Al eerder had hij het voornemen daartoe aangekondigd - waarover in Soest al direct politieke bonje ontstond - en nu heeft hij de ge meente en de provincie via het advocatenkantoor De Brauw Blackstone Westbroek in Den Haag op de hoogte gesteld dat hij de daad bij het woord voegt. Uit het besluit - vier A-viertjes groot - wordt duidelijk dat Pronk zich van de protesten van de pro vincie Utrecht en de gemeente Soest, die o.a. vinden dat ze met de deal de 'verstedelijking' van het landelijk gebied juist tegengaan, niets zal aantrekken. De minister VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN vindt het natuurlijk óók heel fijn dat Soest het ziekenhuisterrein te ruggeeft aan de natuur, maar dat het voor de financiering daarvan nodig zou zijn om bebouwing toe te staan in het kostbare gebied van de ecologische hoofdstructuur (EHS) - waartoe de omgeving van Royal Pare behoort - wil er bij hem niet in. Dat Soest de sloop van het ziekenhuis inmiddels heeft voltooid (en dit deel van de ppe- ratie dus kennelijk kon voorfinan cieren zónder dat de gemeente al over de vijf miljoen gulden be schikte van de projectontwikke laars) heeft hem juist van het te gendeel overtuigd. Boemerang De gretigheid en voortvarendheid waarmee het Soester gemeentebe stuur, onder aanvoering van CDA- wethouder Bart Krol (Ruimtelijke Ordening), de Zonneglorendeal alvast maar zijn gaan uitvoeren blijken dus als een boemerang te werken. De invalshoek van ge meente en provincie ('dat er al met al toch een positief resultaat voor de natuur wordt bereikt') spreekt Pronk niet aan. 'Ik acht het niet aanvaardbaar dat dit positieve sal do wordt bereikt door het toelaten van nieuwe woonbestemmingen in het landelijk (EHS) gebied. Ik ben van oordeel dat de financiële kop peling niet als noodzakelijke en enige oplossing dient te worden beschouwd. Het complex Zonne gloren is inmiddels gesloopt, zodat dit blijkbaar uit andere voorhan- Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462. 3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. GGS wil dat er een aparte ambu lancepost komt voor Soest. Nu komt de ziekenwagen voor spoed gevallen vanuit Amersfoort om vervolgens het slachtoffer naar Baarn te brengen. Omdat in Molendael de Spoedei sende Hulp (SEG) komt te verval len, zou de ambulance weer terug moeten naar de keistad. Dat ge beurt overigens nu ook al regelma tig en volgens de GGS-fractie zijn de reistijden veel te lang. Burgemeester Koos Janssen be loofde vorige week dat de ge meente zich goed op de hoogte zal stellen van de feiten en gaat bekij ken wat er gaat veranderen door de ontwikkelingen van Medisch Centrum Molendael en Ziekenhuis Eemland. Daarna zal Janssen eventueel in overleg met de pro vincie en de GGD Eemland bekij ken of Soest een eigen ambulan cepost kan krijgen. De ambulance behoort volgens de norm binnen 15 minuten (nadat de melding via de Alarmcentrale is doorgegeven aan de GGD) op de plek des onheils te zijn. In ruim 7 procent van de gevallen lukt dat niet. De Soester politieagent die er van wordt verdacht op 29 juli vorig jaar geld te hebben gesto len uit het politiebureau in Soest, moest zich donderdag voor de Utrechtse politierech ter verantwoorden. De zaak werd echter aangehouden. De officier van justitie legde de man ten laste dat hij op de bewuste dag geld wegnam uit de kast met gevonden voorwerpen op het bu reau. De Soester zelf heeft dit ech ter altijd ontkend. Zijn raadsman mr. M. Verleun wilde vier collega's van zijn cliënt als getuigen laten horen. Volgens hem zal uit de ver horen de onschuld van de politie man blijken. Het openbaar minis terie kwam echter tot de conclusie ,dat er donderdag geen tijd was voor de verhoren, omdat de zitting aan het eind van de middag was gepland. Rechter mr. T. Reichardt stemde daarom in met de verzoeken van zowel de officier als de advocaat om de zaak terug te verwijzen naar de onderzoeksrechter. Die zal de getuigenverhoren afnemen. Bo vendien, zei Reichardt, zal naar aanleiding van de verhoren moeten worden bekeken of de zaak niet door de meervoudige kamer zou moeten worden behandeld. De onduidelijkheid van de zaak en het belang ervan zouden daartoe aanleiding kunnen zijn, meende zij. De politieagent is inmiddels ge schorst van zijn werk. den middelen is (voorgefinan cierd.' In de brief gaat de minister tame lijk uitvoerig in op het nationaal ruimtelijk beleid dat hem voor ogen staat en waarop de Soester plannen volgens hem zo'n inbreuk vormen. Van een 'zwaarwegend maatschappelijk belang' is volgens Pronk ook al geen sprake. Verder is de Zonneglorendeal volgens de minister ook duidelijk in strijd met het restrictieve beleid voor de Utrechtse Heuvelrug. In het EHS- gebied gelden groene contouren waarbinnen een 'nee-tenzij'-beleid van toepassing is. Principes Pronk baseert zijn besluit mede op het advies van de Rijksplanologi sche Commissie, die hem - in meerderheid - heeft aangeraden tot vervanging van het provinciale goedkeuringsbesluit over te gaan. Dat er sprake is van kennelijke strijd met het Nationaal Ruimtelijk Beleid en het Structuurschema Groene Ruimte vindt overigens de héle Rijksplanologisch Commissie. En de meerderheid van de RP vindt ook dat de handhaving van de ruimtelijke-ordeningsprincipes hier zwaarder moet wegen 'dan het in dit specifieke geval wellicht po sitieve eindresultaat voor de na tuur'. Tegen het besluit van de minister kan iedereen binnen zes weken in beroep gaan bij de afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State. Het lijdt, afgaande op eerde re uitspraken van het College en het feit dat Soest zijn verplichtin gen, voortkomend uit de 'deal', al min of meer heeft uitgevoerd (de sloop van Zonnegloren is uiteraard onomkeerbaar) geen twijfel dat de gemeente dat, samen met de pro vincie en wellicht ook met de be trokken ondernemers/projectont wikkelaars, zal gaan doen. ƒ39,99/€18,15 Spaanse salade met chorizo, tappenade en tomatendressing Gekookte verse mosselen met knoflook en room Lichtgebonden soep met padde stoelen van het seizoen Lasagne van zalm en geitenkaas Wahoosteak (stevige vissoort) gegrild met knoflook Gebakken eendenborst met bessensaus en crème fraïche Bladerdeeg gebak met amandelspijs, gepocheerde peer en gele room Sinaasappelijs met rijstepudding Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie °mcr 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl iryP t> Vervolg van pagina 1 Burgemeester Janssen heeft af gelopen zaterdagmorgen in het gemeentehuis het Draaginsig ne Gewonden uitgereikt aan de Soester Bosnië-veteraan Cho min Ramos. Hij heeft aan zijn deelname aan de vredesopera ties in voormalig Joegoslavië blijvend psychisch letsel over gehouden. De uitreiking vond plaats in aan wezigheid van zijn ouders, zijn dochtertje Amaia, andere familie leden en vrienden, onder wie een aantal collega-'blauwe baretten'. Sommigen van hen waren even eens in het bezit van het insigne. Burgemeester Janssen benadrukte in zijn toespraak dat het insigne 'een stuk erkenning' is - met name van de zijde van de overheid - maar ook 'een stukje verwerking van een indrukwekkende tijd met vele gevolgen', waarmee zichtbaar gehoor wordt gegeven aan wat Ramos had meegemaakt in een land in oorlog, en zijn bijdrage aan de vrede. Chomin Ramos (34) was in de ja ren 1993, 1994 en 1995 chauffeur van een militaire vrachtauto, die humanitaire transporten verzorgde van Kroatië naar de bevolking van Centraal Bosnië. Die transporten waren niet zonder gevaar, want de konvooien werden met grote regel maat beschoten door de drie strij dende partijen. 'Soms alleen om te intimideren, soms ook gericht op de voertuigen,' aldus de burge meester. 'Dat heeft op velen een indruk achtergelaten die nog steeds voelbaar is.' Hij verwees in dat verband naar de huidige span ningen in de Verenigde Staten en Afghanistan, die voor veel vetera nen herinneringen oproepen aan hun eigen uitzending. Ook voor Chomin Ramos was het een uit zending die hij nooit meer zal ver geten, aldus de burgemeester, een die zichtbare en onzichtbare litte kens heeft achtergelaten. 'De bui tenwereld kan vaak moeilijk zien wat er bij iemand leeft.' Volgens Janssen is het leven van veel veteranen beslissend bepaald door de ervaringen waarmee ze uit de strijd zijn gekomen, vaak uiter lijk geschonden maar dikwijls ook innerlijk verwond. Op hun vragen komt geen afdoend antwoord. Ze zijn in een kwetsbare situatie te rechtgekomen. Met het draaginsig ne geeft de minister van Defensie erkenning van de zijde van de overheid, waardoor de gewonde veteraan de problemen wat ge makkelijker kan dragen. 'De over heid is hem niet vergeten en wil alsnog waardering en respect tot Wim Roest (D66) en wethou der Neks Blommers (WD) vlogen elkaar woensdag (weer eens) verbaal in de haren. Om dat zij het zat was dat hij weer verdachtmakingen uitte over de situatie rond C-drie en de bibliotheek. Toen Roest de malaise van de twee instellingen en daar uit voort vloeiende kosten voor de gemeen te hekelde en met een motie pro beerde een commissie in het leven te roepen die de gang van zaken gaat evalueren, barstte bij Blom mers de bom. 'Ik heb het zo hele maal gehad met de opmerkingen over 12 miljoen, terwijl de verbou wing maar 3 miljoen heeft gekost. Ik krijg de ene na de andere ver dachtmaking, terwijl ik van ganser harte de raad steeds heb geïnfor meerd', aldus de wethouder. Van haar mocht de evaluatiecommissie meteen beginnen, zodat Roest op dit punt voor eens en voor altijd de mond gesnoerd zou kunnen wor- den. Roest probeerde weer vriendjes te worden met Biommers door te zeggen dat hij met de wethouder 'aardig weg loopt'. 'Ik wil een eva luatie om te voorkomen, dat je in de toekomst weer in de problemen komt. Het gaat niet erom de wet houder in een kwaad daglicht te stellen, de zwaartekracht ligt voor mij dan eerder bij de raad', zei Roest. Het gemeentebestuur heeft volgens hem de plicht de verant woording onder ogen te zien en dat moet gebeuren, terwijl de ver antwoordelijken nog deel uitma ken van het bestuur. 'Niet als ie dereen straks weg is', meende Roest die geen vertrouwen meer heeft in wat de gemeente doet in de kwestie C-drie en de biblio theek. Behalve de PvdA verwierpen de andere fracties evenwel de motie van Roest. WD-er Bert Krijger nam zijn wethouder in bescher ming en haalde uit richting Roest: 'Als de meerderheid een onder zoek wil, zal onze fractie loyaal meewerken. Is dat praktisch haal baar? Ja, als iedereen alles laat lig gen. Maar het wordt aan politieke verantwoording gebonden als er gezegd wordt: we moeten verant woording trekken voordat iedereen weg is.' Wat er met het laatste mis is, werd niet duidelijk uit Krijgers reactie. Onderhoud De discussie ontstond tijdens de reguliere raadsvergadering, waarin besloten werd dat C-drie en de bieb per jaar 2,9 miljoen subsidie krijgen. Daar wordt structureel 200.000 gulden aan toegevoegd, omdat de onderhoudskosten van het twee jaar geleden deels ge bouwde, deels verbouwde pand veel hoger uitvallen. Het bestuur had gevraagd om 270.000 gulden extra, maar vol gens het College is 2 ton voldoen de. Roest vond het onvoldoende en diende tijdens de begrotingsbe handeling (voorafgaande aan de reguliere raad) een motie in om de extra steun op te schroeven tot 250.000 gulden. Deze extra 50 mille zou dan door de instellingen kunnen worden benut voor het ac tiviteitenprogramma. Dat vond de raad niet met elkaar te rijmen, de motie werd dan ook verworpen. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKl-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Burgemeester Janssen feliciteert Chomin Ramos met het insigne. Foto: Soester Courant uitdrukking brengen voor mensen die aan den lijve hebben moeten ondervinden wat het kan beteke nen als overheid en volksvertegen woordiging van je vragen om je persoonlijk belang ondergeschikt te maken aan het algemeen belang en daarbij tot de uiterste grenzen te gaan.' Gedicht Na de uitreiking las Chomins zus ter Anusca een gedicht van zijn hand voor, dat hij destijds heeft ge schreven en waarin hij zijn per soonlijke ervaringen en de emoties die daarvan het gevolg zijn op ge heel eigen wijze heeft verwoord. Het gedicht maakte dan ook gro te indruk op de aanwezigen. Na afloop werd de Soester veteraan soms op emotionele wijze gelukge wenst met het insigne, dat hij het liefst door prins Bernhard uitge reikt had zien worden, voor wie hij een enorme bewondering heeft. Maar volgens de burgemeester werd, tot zijn geruststelling, de uit reiking door hém ook gewaar deerd. Het Draaginsigne Gewonden heeft de vorm van een zilverkleurig kruis (45x45 mm) met de tekst 'Vul- neratus Nee Yictus' (Gewond maar niet verslagen), met een lau wertak (voor vrede en overwin ning) en een eikentak (moed en volharding) en in de hoeken de toppen van de vaandels van de verschillende krijgsmachtonderde len, waarmee ook de verbonden heid met het Huis van Oranje wordt gesymboliseerd. Tijdens de surveillance merkte de politie in de nacht van zaterdag op zondag dat een groep van onge veer zestig personen in een kraak pand op de Richelleweg een feest hield. Een deel van de bezoekers kwam van de illegale houseparty die eerder die nacht op de Tractie- weg in Utrecht werd gehouden en door de politie is weggestuurd. Omdat de indruk bestond dat meer feestgangers zich zouden ver plaatsen naar het kraakpand, ver zocht de politie de krakers het feest te beëindigen. Die gaven ge hoor aan het verzoek en vroegen de bezoekers het terrein te verla ten. De ontruiming van de feest gangers verliep zonder problemen. 'Vijf namen is genoeg. Als het bestuur die nou maar kan vinden, kunnen ze nog wel een afgewogen lijst maken. Dat zijn er dan helaas geen twaalf of twintig, maar ja, dat zij dan zo.' Voormalig PvdA-fractievoorzit- ter Kees Boerkoel, volgens som migen nog altijd 'geestelijk lei der' van de partij, gaat ervan uit dat de PvdA niet meer dan het huidige aantal zetels in de Soes ter gemeenteraad zal halen. Hij denkt dat een bescheiden kandi- datenlijstje daarom ook wel ge noeg zal zijn. 'Verder dan die drie of vier zetels komen we in Soest toch nooit. Als je dan ook nog rekening wilt houden met eventuele tussentijdse opvolging heb je aan vijf, zes mensen dus al genoeg.' Boerkoel doet zelf definitief niet mee, dat staat in elk geval wel vast. 'Dat heb ik het afdelingsbe stuur al een half jaar geleden la ten weten. Ik wil anderen niet in de weg lopen, heb ik gezegd. Maar als ze me na de verkiezin gen eventueel als wethouder wil len hebben, zoals de nieuwe ge meentewet dat mogelijk maakt, dan zou ik dat wel willen over wegen.' De twee resterende namen voor de lijst zijn volgens Boerkoel 'goeie kandidaten'. Ook hij moet er niet aan denken dat de PvdA niet meer in de Soester raad ver tegenwoordigd zal zijn. 'De PvdA heeft het in Soest altijd goed gedaan en goeie bestuur ders geleverd. Ik vind het te gek voor woorden als we nu niet met een lijst kunnen komen...' PvdA-afdelingsvoorzitter Rob Risseeuw vindt het 'meer dan triest' dat de partij tot dusver niet in staat is gebleken meer dan twee kandidaten voor de gemeenteraad te werven. 'Het is jammer dat het zo ver is ge komen; we kunnen blijkbaar onvoldoende mensen enthou siast maken.' Risseeuw zegt dat het heel moei lijk is om een lijst samen te stellen van voldoende omvang, 'zeker als je voor wat betreft de kwaliteit geen water bij de wijn wilt doen.' Hij vindt het overigens niet vol strekt ondenkbaar om met een lijstje van slechts enkele namen aan de verkiezingen mee te doen. 'Twee of drie is misschien ook in derdaad wel genoeg...' De twee kandidaten die het be stuur wél bereid heeft gevonden om op de lijst te gaan staan zijn volgens Risseeuw 'helemaal nieuw'. Van de huidige driemans fractie - Stekelenburg, Ten Hove, Naseri - zou dus niemand beschik baar zijn. Volgens Risseeuw staat dat van het 'overgrote deel' (twee van de drie dus) inderdaad vast, 'wegens medische redenen, verhui zing en zo. De derde is nog een vraagteken nee, dat is niet Nase- Volgens Risseeuw is de gang van zaken 'meer dan triest, en niet al leen voor de PvdA. Hier is nie mand mee gebaat.' De oorzaak ligt volgens hem bij de cumulatie van werkzaamheden door een steeds kleiner groepje vrijwilligers. 'Dat geldt niet alleen bij de PvdA.' Hij verwacht dat dit lot in de toekomst ook andere partijen wel eens be schoren zou kunnen zijn. Nog voordat het jongerenpa- nel is ingesteld, wil Groen- Links 150 duizend gulden re serveren voor voorzieningen voor de jeugd. De motie van de fractie werd tijdens de be grotingsbehandeling echter van tafel geveegd door de rest van de gemeenteraad. Begin deze maand gaf het ge meentebestuur 5 mille uit voor het jongerenpanel dat wordt op gezet door de Stichting Balans. De welzijnsmedewerkers moe ten in gesprekken met de jonge ren uitvinden waaraan bij hen de meeste behoefte bestaat, zodat de gemeente actie kan onderne men. Vooruitlopend daarop wil de GroenLinks alvast geld opzij leggen. Bij de behandeling van de Voorjaarsnota, in april vol gend jaar, zou dan bekeken moeten worden hoeveel geld er nog bij moet om aan de wensen van de jongeren tegemoet te kunnen komen, aldus Ans Mann van GroenLinks. Maar de andere fracties en het College van Burgemeester en Wethouders vonden het nog te vroeg om nu al geld apart te leg gen. 'Eerst met de jongeren pra ten, dan een plan maken', luid de de algemene mening. D66 drong erop aan, dat er dan wel snel duidelijkheid moet komen. Bekend is al dat de jeugd op straat vooral haar zinnen heeft gezet op een jeugdhonk, maar daar zal de gemeente geen ge hoor aan geven. Andere wensen zijn een jongerencafé (waarvan er onlangs een is geopend aan de Stadhouderslaan) en een bio scoop. Op dat laatste heeft de gemeente nauwelijks invloed, omdat zulks afhankelijk is van ondernemers die een dergelijke voorziening willen beginnen. Twee mannen zijn maandagavond aangehouden door de politie nadat ze dronken achter het stuur had den gezeten. De mannen reden op de Soester Hoogt. Het personenbusje waarin zij reden verloor omstreeks half- twee een wiel en reed vervolgens de berm in. De politie werd ge waarschuwd en trof hier de 24-ja- rige bestuurder uit Soest naast zijn auto aan. Onderzoek wees uit dat hij had gedronken en hij werd overgebracht naar het bureau (uit slag blaastest nog niet bekend). De andere passagier wilde na de repa ratie van de auto weer verder rij den. Agenten constateerden dat de 26-jarige passagier uit Baarn ook had gedronken en gaven hem te kennen dat hij niet mocht gaan rij den. Twintig minuten later zagen agenten de 26-jarige man toch rij den op de Monnikenboschweg. Hij werd aangehouden en op het bu reau blies hij 1.40 promille. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Een 46-jarige ex-inwoner van Soest is woensdag door de Utrechtse rechtbank veroor deeld tot negen maanden ge vangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, en een werkstraf van honderd veertig uur. De rechter achtte bewezen dat de verdachte in januari in zijn woning in Soest ontucht pleegde met een 19-jarige jongen die onder de in vloed was van een joint. Het slachtoffer was met enkele anderen vanuit de kroeg met de verdachte naar diens woning getogen. Nadat de rest was vertrokken, zou de 46- jarige misbruik hebben gemaakt van de situatie en ontuchtige han delingen hebben gepleegd met de jongen. Die was zo onder de in vloed van een gerookte joint dat hij geen weerstand kon bieden. Volgens het slachtoffer lag hij 'voor pampus'. De rechtbank sprak de verdachte, die inmiddels in Voorthuizen woont, vrij van poging tot ver krachting. Bij het opleggen van de straf werd rekening gehouden met het feit dat de man in het verleden al eens was veroordeeld wegens een zedendelict. Tegen de ver dachte was anderhalf jaar gevange nisstraf geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk. De verdachte moet het slachtoffer bovendien duizend gulden smar tengeld betalen. SOEST Eigen technische dienst met 24-uurserv ice. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 De voetballers van Soest hebben financieel uitstekend gescoord. WZ'49 krijgt voor open doel 200.000 gulden extra en S.O. Soest een vrije schop van 300.000 gulden. Ze hebben er recht op. De coaches Bert Krijger en Henk Ko ning van respectievelijk de FC 'Voor Vrijheid en Democratie' en de FC 'Christen Democratisch Appèl' zongen vorige week in hun clubhuis aan het Raadhuisplein gezamenlijk 'We are the cham- pions'. Geld genoeg. Het woord 'cultuur' is tijdens de zeven uur durende begrotingswed strijd dit jaar niet gevallen. Geen geld. Cabrio moest op de bank zit ten, de bibliotheek en C-drie wer den uit het veld gestuurd en alleen Artishock mocht (dankzij een mo tie van GGS waarvan de overige partijen nog weer 10.000 gulden afknabbelden) een doelpuntje meepikken. Toch gloort er licht in de duister nis. De klankbordgroep 'Stop non-be leid' wil een Cultuurplatform op richten, zo meldt een virtueel pers bericht, die de 28 gemeentebe stuursleden gevraagd en onge vraagd kan adviseren over het kunst- en cultuurbeleid in de ge meente Soest. Het gaat hierbij na drukkelijk om advies en niet om belangenbehartiging. Voor dit Cultuurplatform zoekt de klank bordgroep leden die deskundig zijn op het gebied van onder meer kunst, cultuur, creativiteit, onder wijs, bestuurlijke processen en/of financiën. Belangstellenden kun nen zich vóór de TOSS-bijeen- komst op 6 november aanmelden bij wethouder Blommers, die het Cultuurplatform op 2 januari tij dens de nieuwjaarsreceptie in het Gemeentehuis zal installeren. Volgens de klankbordgroep heeft de gemeente een eigen verant woordelijkheid op het gebied van cultuur, die gedragen en uitge voerd moet worden binnen de nor male organisatiestructuren van het gemeentelijk apparaat blabiabla. Het Cultuurplatform kan beschik ken over 45.000 gulden, gelijk aan het budget van het Sportplatform. De georganiseerde en ongeorgani seerde cultuur, vervolgt het pers bericht, wordt gekenmerkt door een grote diversiteit aan indivi duen, groeperingen en organisa ties. De belangen zijn zeer uiteen lopend, maar hebben maar één doel voor ogen: DE SPELENDE MENS! Daarom acht de klank bordgroep een onafhankelijk en deskundig adviesorgaan noodza kelijk. Dit adviesorgaan adviseert onder meer over subsidietarieven, accommodatiebeleid en cultuur stimulering. De leden van zo'n orgaan moeten daarom niet alleen kennis hebben van het beleidsterrein kunst en cultuur, maar moeten ook op de hoogte zijn van de cultuurontwik kelingen in de gemeente Soest. Hun expertise en/of ervaring moeten ze kunnen uitstralen naar gemeentebestuur en Soester sa menleving. 'We mikken op negen onafhankelijke leden en gaan uit van een brede oriëntatie van het platform. Bij de selectie kijkt de klankbordgroep naar de deskun digheid van de kandidaten', aldus een anonieme beleidsmedewer ker, die niet met zijn naam in de krant genoemd wil worden. Hij (m/v) hoopt wel als cultuur- coördinator deze nieuwe functie te gaan bekleden. Hij moet de spin worden in het web als het gaat om kunst en cultuur. Hij dient de be hoefte aan culturele activiteiten van de straat te rapen en moet deze gestalte gaan geven. Jammer dat het 'Soester Spierbal- lencabaret' weer niet gevraagd is de nieuwjaarsreceptie 2002 op 2 januari op te luisteren. Er liggen prachtige teksten en liedjes op de plank over de junioragentjes, de nieuwe sexwinkel 'De Venusheuvel(weg)', Jan Pronk, de pasfotohokjes, de zwarte handel in PvdA-wijkaandelen, de nieuwe te lefooninstructies voor de ambte naren, etc. Te laat. Ik ben met vakantie. Wie vergelijkt leest de Soester Courant MAANDAG 29 OKTOBER GROENTEDAG HET HELE ASSORTIMENT AARDAPPELEN DINSDAG 30 OKTOBER BROODDAG FIJN OF GROF VOLKOREN ELKE WOENSDAG GEHAKTDAG RUNDER- 'CK- r GEHAKT €3.63 GEHAKT HALF OM HALF €3.17 ELKE DONDERDAG PIEKENDAG SCHOUDERHAM GEBRADEN GEHAKT FIJNE SNIJWORST LEVERKAAS BLIK BOTERHAMWORST €0.45 SUPERMARKT ,N DEZE KRANT!

Soester Courant | 2001 | | pagina 2