Koffiehuis aan het spoor Impuls ambulancezorg Utrecht Ook scholen in Soest niet veilig en schoon genoeg Regiotaxi Eemland gegund aan Klomp Groepsvervoer Soest GGD-Eemland wil fuseren om te kunnen overleven Kinderdagverblijf in kerkje deels toegestaan Soest laat ingelicht over plannen station de Birkt Stichting wil Eemvallei tot Nationaal Park maken Soester bijna 2 jaar cel in PAGIN/U WOENSDAG 24 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 E L Stationsgebouw Soestdijk niet langer leeg Projecten en vervolgonderzoek www.tromslager.nl specialist in AU Wheel Drive AWD Service bij Schoemaker Nieuw 'openbaar vervoer' start 1 januari Voor bezit cocaïne en wapen Organisatie is te sterk afgeslankt 1.13//2®° 2.9S 6.50 O.99/ 2.19 1-57// 3.45 1 Communicatie vergunning ingevolge de duceren en verkopen van :kking. bonden ter bescherming ïtrekking hebbende stuk- 2001: 12.30 uur JJKE BEDENKINGEN tuur (postbus 2000, 3760 indiener van een beden- :nd gemaakt. Dit verzoek jtuur worden ingediend. 5EDENKINGEN inbren- en gedachtewisseling. De n u van deze gelegenheid raak te maken. er en de adviseurs, slechts :nkingen heeft ingebracht, veest (tijdig) bedenkingen erg zijn komen wonen, zijn donderdag 8 november in tonaf 19.30 uur is men van in op zaken die op dit rao- neentebestuur wil daarnaast i zijn opgevallen, gere gemeente geregeld was. is begrepen. Op die manier elijk apparaat. ^gelijkheden als Internet en id bij besluit van 17 oktober voerd. De bedragen zijn vol- :durende vier weken voor een nen 6 weken na verzending van jrgemeester en wethouders van liegden en 1 larix Dr een eventuele vergunning kun- endmaking kenbaar maken bij de '0, 3760 CA Soest, telefoonnum- Het lege gebouwtje van station Soestdijk heeft een nieuwe be stemming gekregen. De Soes- ters Verhoeks en Doorman willen het monumentale pand omtoveren tot koffiehuis. Be gin november zal het voorstel besproken worden met eige naar NS Vastgoed. Het pand van het station aan de Spoorstraat 1 heeft geruime tijd leeggestaan. Oorspronkelijk deed het gebouw dienst als verkooppunt (loketfunctie) van de NS. In 1996 is een bouw- en monumentenver gunning verleend voor het gebruik van het gebouw als kantoor. Ver volgens is een uitzendbureau in het pand gevestigd en een computer bedrijf 'Steijaert webstore'. Het computerbedrijf kon het gebouw niet gebruiken voor detailhandel en zodoende staat het rijksmonu ment sinds januari 2001 leeg. De gemeente heeft het verzoek van Verhoeks en Doorman toege juicht. Gezien de ligging dichtbij het winkelgebied langs de Van Weedestraat is een horecabestem- ming met ondergeschikte detail handel een goed passende functie voor het gebouwtje. Het stations gebouw is relatief klein. De ge meente heeft dan ook aangegeven dat er geen grootschalige activitei ten op deze locatie kunnen plaats vinden, zoals een grote detailhan del. De parkeervoorzieningen zul- Het rijksmonument bij station Soestdijk, dat dienst zal doen als koffiehuis. Foto: Soester Courant len niet aangepast worden. Vol gens de gemeente zullen geen par keerproblemen ontstaan wanneer het koffiehuis gerealiseerd is. Het is de bedoeling dat het een koffiehuis wordt met een chique uitstraling, waar allerlei soorten koffie te koop is. Het is de vraag of er nog ruimte is voor een klein winkeltje waar de producten wor den verkocht. Na de onderhande lingen met NS Vastgoed over de feitelijke uitwerking van het pro ject kan begonnen worden met de oprichting van het koffiehuis. De ambulancehulpverlening in het CPA-gebied Utrecht (glo baal de provincie) krijgt een impuls met de uitvoering van in totaal elf projecten en onder zoeken. De verschillende deel nemers aan het Platform Am bulancehulpverlening Utrecht hebben dat vorige week afge sproken. Ook over verantwoor delijkheden voor de verschil lende projecten zijn afspraken gemaakt. Met deze plannen wil het platform de knelpunten aanpakken die ge signaleerd zijn in een eerder dit jaar verschenen onderzoek naar de aanrijtijden van ambulances. Toen bleek dat het in het algemeen met het ambulancevervoer in het CPA- gebied Utrecht redelijk is gesteld, maar dat in een aantal Utrechtse gemeenten de aanrijtijd van 15 minuten nogal eens niet werd ge haald en er een aantal verbeterin gen mogelijk is. Eén van de projecten heet 'Besteld Vervoer' (het vervoer van patiën ten zonder dat er spoed is, bijvoor beeld van een ziekenhuis naar een verpleeghuis). Dit project richt zich op het maken van een plan waar bij bestelde vervoerritten beter in planningen passen, zodat daarmee een bijdrage geleverd wordt aan de reductie van overschrijding van aanrijtijden. Een project van ge heel andere orde is het meer ge bruik maken van busbanen. Ge meenten en provincies moeten hun regelgeving aanpassen om dit ook bij het niet-spoedeisende ambulan cevervoer mogelijk te maken; dit kan behoorlijke tijdwinst opleve ren. Verder komt er onder andere ook een project dat zich richt op het verbeteren van managementin formatie; meer eenduidige rappor tages en analyses geven immers beter en sneller inzicht in mogelij ke verbeterpunten voor het ambu lancevervoer. Bij het onderzoek naar de aanrij tijden werd al geconstateerd dat de spreiding van de ambulances over het CPA-gebied Utrecht verbeterd moet worden. Ook hiervoor wor den nu tegelijk verschillende plan nen uitgevoerd. Zo wordt er mo- Tel. 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest menteel gewerkt aan een nieuw spreidingsplan. Omdat deze struc turele oplossing op z'n vroegst medio 2002 te verwachten is, werkt men tussenoplossingen uit. Daarom wordt nu eerst in beeld gebracht waar zogenaamde 'witte vlekken' ontstaan; door vertrek van een ambulance uit plaats A kan bijvoorbeeld plaats B wellicht niet binnen de normtijd bereikt worden. Oplossingen voor deze 'witte vlek ken' en het huidige capaciteitspro bleem werkt het platform nu uit door de mogelijkheid van tijdelij ke uitrukpunten (plekken waar vandaan ambulances vertrekken) te onderzoeken en de inzetbaar heid van hulpambulances te bekij ken. Voordat hiertoe wordt over gegaan wil het platform eerst ant woord op vragen als waar zo'n hulpambulance precies inzetbaar is en wat de financiële consequenties zijn. Verder zijn de Centrale Post Am bulancevervoer (CPA) en de am bulancediensten (RAVU, Rijn en Venen en Broeder de Vries) in overleg om op korte termijn te ko men tot een verdergaande vorm van samenwerking in één Regiona le Ambulancevoorziening. Het platform heeft een strikte planning gemaakt bij de onderzoeken en projecten. In de eerste helft van het volgend jaar verwacht men al een aantal verbeteringen echt in praktijk te kunnen brengen. Foto: Soester Courant Kinderdagverblijf 'Het Speel- dorp' heeft een verzoek inge diend bij de gemeente om zich te vestigen in de Heeskapel aan de Insingerstraat 53. De ge meente heeft hier geen be zwaar tegen, maar staat een uit bouw aan de kerk niet toe. Zonder dit gebouw is de vesti ging financieel niet haalbaar. Het perceel is gelegen binnen het plangebied Hees 1998. Het ver zoek is in strijd met het uitbrei dingsplan 'Landelijk Gebied'. Voor het terrein wordt het bestem mingsplan 'Uithees' voorbereid. Hiervoor is een maatschappelijke functie vastgelegd die past binnen het kader van de gezondheidszorg. Een kinderdagverblijf valt te om schrijven als een maatschappelijke instantie en de gemeente gaat dan ook akkoord met de vestiging van het kinderdagverblijf in het kerkje. Het Speeldorp heeft verder het verzoek ingediend tot uitbreiding van het kerkje, zodat er voldoen de ruimte is om het kinderdagver blijf te realiseren. Het kerkje is een gemeentelijk monument en het is niet toegestaan om een semi-per- manent gebouw te plaatsen. Het bestemmingsplan staat eveneens geen uitbreiding toe. De gemeente zal het verzoek tot uitbreiding van het gebouw of plaatsing van een semi-permanent gebouw niet in willigen. Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42 Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 60234 31 De gemeente Soest heeft be denkingen over de aanvraag van een milieuvergunning door de NS voor het laad- en lossta- tion de Birkt. Gedeputeerde staten van Utrecht hebben in middels een ontwerpbeschik king afgegeven aan de NS. Het college van Soest is niet op de hoogte gesteld van de plannen van de NS aangaande de milieuvergun ning. De NS willen deze vergun ning zodat het op het station kan laden en lossen gedurende de dag door verschillende goederentrei nen. Het laad- en losstation be vindt zich op het nieuwe industrie terrein bij het viaduct Amsterdam- seweg/Middelhoefseweg op de grens tussen Soest en Amersfoort (het station valt een klein stukje binnen Soest). Begin van dit jaar hebben de NS een aanvraag inge diend, maar de gemeente was hier niet van op de hoogte. Wegens de mysterieuze verdwijning van de stukken (iets misgegaan met de verzending) kwam het ontwerpbe sluit pas in een zeer laat stadium op het bureau bij afdeling Groen en Milieu. 'Het is zeker niet fraai wat hier gebeurd is', aldus de Jong van afdeling Groen en Milieu. Ge deputeerde staten van Utrecht hebben twee keer een gedoogbe- schikking afgegeven voor de be drijfsactiviteiten op het perron de Birkt, omdat de definitieve aan vraag lang op zich bleef wachten. Dat zeer tegen de zin van de ge meente Soest. De gemeente heeft bezwaren tegen het ontwerp van de NS, omdat het teveel geluidshinder met zich mee brengt. Meer dan de 70 decibel ge luid wordt geproduceerd door de diesellocomotieven. Dat is meer dan het maximum aan geluid dat geproduceerd mag worden. Hier kunnen de gebouwen in de omge ving last van ondervinden. Op Soester grondgebied bevindt zich een veehouder en een particulier die daar hun perceel hebben. Bo vendien is sprake van het gebruik van verschillende diesellocomotie ven die niet allemaal dezelfde hoe veelheid geluid produceren. De gemeente Soest wil precies weten om welke locomotieven het gaat. De NS hebben in het rapport aan gegeven dat de laad- en losactivi- teiten alleen overdag plaatsvinden en dat niet tot een hoog geluidsni veau leidt. :V Soesterbergsestraat 32A, 3768 EJ Soest Tel. 035-601 31 82 De Stichting 'Behoud de Eem vallei' heeft de zes Eem-ge- meenten (Amersfoort, Baarn, Blaricum, Bunschoten, Eem- nes en Soest) gevraagd na te denken over de realisatie van Nationaal Park Eemvallei. De stichting acht het nationaal park als enig middel om het natuurgebied te behouden. De stichting is in de lente van 2000 opgericht met het doel om het stroomgebied van de rivier de Eem en de uitgestrekte Eempolders te beschermen. Zij zien de Eem als uniek omdat het de enige rivier is die binnen Nederland ontspringt en ook uitmondt. Het stroomge bied is van grote nationale waarde. De stichting vreest dat wanneer het gebied niet tot nationaal park verheven wordt, bedrijfsterreinen en woningbouw de natuur zullen opslokken. Een nationaal park is een aaneen gesloten natuurgebied van tenmin ste 1000 hectare. De parken in Nederland zijn zo gekozen dat ze samen een representatief beeld vormen van de Nederlandse na tuur. Het kan ook landbouwgrond zijn, voor zover dit onderdeel vormt van de Ecologische Hoofd structuur (EHS). De Eemvallei valt buiten de EHS en dus kwets baar voor bebouwing en verdwij ning van de Eempolder. Volgens de stichting is een nationaal park de enige garantie voor het behoud van de Eemvallei. Modelboerderijen met biologische landbouw, wandel- en fietspaden in overvloed, een bezoekerscen trum midden in het gebied, excur sies met parkboot of per bus; de stichting ziet het al helemaal voor zich. Het park kan niet alleen een beschermende status geven aan het gebied, maar ook voor veel bezoe kers zorgen. De stichting wil pro vincie, rijk en gemeenten aanzetten tot nadenken over het idee van een Nationaal Park. Bescherming op provinciale basis is volgens de stichting onvoldoende. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige eparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Onveilige verkeerssituaties, onhygiënische plekken in en rond het schoolgebouw en te weinig personeelsleden met een EHBO-diploma; dat zijn enkele conclusies uit het rap port 'Schoon en veilig?', dat GGD Eemland tussen 1994 en 2000 heeft uitgevoerd op 137 scholen voor primair onder wijs in de regio Eemland. In Soest zijn bij de zestien onder zochte scholen al enkele maat regelen genomen om de veilig heid te vergroten. Het rapport is tot stand gekomen door bezoeken van GGD-mede- werkers en door het invullen van een vragenlijst door de scholen. Inmiddels hebben ze advies en ondersteuning gekregen om de huidige situatie te verbeteren. In het rapport is gekeken naar veilig heid en hygiëne in en rondom de scholen. Een aantal zaken is voor verbetering vatbaar. De GGD Eemland heeft in het rapport een aantal constateringen gedaan over veiligheid en hygiëne. Als het gaat om veilieheid dan gaan de meeste scholen de mist in. Zo is de verkeerssituatie bij ruim eenderde van de scholen voor pri mair onderwijs onveilig. Het ont breekt aan verkeersvoorzieningen parkeerplaatsen en oversteekplaat sen) en snelheidsremmers (ver keersdrempels). Bovendien is sprake van onvoldoende toezicht bij het oversteken. Op verschillen de schoolpleinen zijn giftige of ste kelige planten aangetroffen. Speel toestellen zorgen bij veel scholen voor gevaarlijke situaties, omdat de ondergrond niet in goede staat verkeert (losse tegels, kuilen en uitstekende boomwortels). Als het gaat om veiligheid voor de kinde ren is geconstateerd dat meer dan eenderde van de scholen niet be schikt over mensen met een EHBO-diploma. Ook de brand veiligheid laat bij de meeste scho len te wensen over. De hygiëne op de scholen is niet optimaal. Bij 20 procent van de onderzochte scholen wordt onvol doende schoongemaakt. Ook het zand in de zandbakken wordt niet tijdig ververst, zodat kinderen het gevaar lopen geïnfecteerd te wor den met spoelwormeieren van honden en katten. Met het sanitair is het eveneens slecht gesteld. Los se zeep en textiele handdoeken werken bacteriën in de hand. Ver der is vaak geen deugdelijk sanitair met waterspoeling en een stankvrij stelsel van afvoer aanwezig. Ook zijn er maar weinig scholen die een toilet voor gehandicapten hebben. Een kwart van alle scholen heeft een onvoldoende schoon gymnas tieklokaal. Al deze mankementen zijn zowel door de scholen als de GGD-medewerkers geconstateerd. De GGD Eemland heeft aanbeve lingen gedaan aan de scholen om verbeteringen aan te brengen. Aan de desbetreffende gemeenten is geadviseerd extra aandacht te be steden aan de verkeersvoorzienin gen rondom scholen. De scholen zelf moeten tijdens de schooluren en tijdens het overblijven altijd minimaal één maar liever twee personen inzetten die in het bezit zijn van een EHBO-diploma. De GGD zal ondersteuning bieden waar mogelijk en de vorderingen bijhouden. Bovendien zal gekeken worden naar de uitvoerbaarheid en haalbaarheid van het uitgebrachte advies. De gemeente Soest zal er bij de schoolbesturen op aansturen de adviezen op te volgen. De provincie Utrech'f en de ge meente Amersfoort hebben, in overleg met de bestuurscom missie Eemland, het vervoer van de Regiotaxi gegund aan Klomp Groepsvervoer uit Soest. De Regiotaxi, die op 1 januari 2002 van start gaat, heeft tot doel de mobiliteit en de bereikbaarheid van de in woners in de regio Eemland te verbeteren. De Regiotaxi is een nieuwe aan vulling op het bestaande openbaar vervoer en is toegankelijk voor ie dereen. Er kan op afroep gereisd worden van deur tot deur, of van en naar bestaande OV-halten. Bij de aanbesteding zijn de diverse in schrijvingen beoordeeld op van te voren vastgestelde criteria, waar onder kwaliteit van de centrale, materieel en personeel, klachtenaf handeling en afstemming met het reguliere openbaar vervoer. Klomp kwam daarbij als beste vervoerder uit de bus. De verantwoordelijke vervoersautoriteiten - de provincie Utrecht en de gemeente Amers foort - vinden het voorstel van extra's en kan juist voor groepen mensen die in hun mobiliteit be perkt zijn veel betekenen. De Re- Klomp ambitieus, waarbij vooral de aandacht en zorg voor de klant en voor het personeel in het oog springen. Een ritje met de Regiotaxi kost straks 1,32 (f 2,90) per strip. WVG-geïndiceerden betalen 0,36 (f 0,80) per strip. De reden daarvan is dat zij geen goed alter natief hebben om te reizen, zoals fiets of auto. Gemeenten betalen de meerkosten vanuit hun zorg plicht voor het vervoer van gehan dicapten (Wet Voorziening Ge handicapten). De Regiotaxi is aanvullend open baar vervoer voor iedereen. De Regiotaxi is ook zeer geschikt voor mensen met een functiebeperking, doordat hij beschikt over speciale voorzieningen en hooggekwalifi- Een 27-jarige Soester is dins dag door de Utrechtse recht bank wegens drugs- en verbo den wapenbezit veroordeeld tot dertig maanden gevange nisstraf, waarvan tien maanden voorwaardelijk. De opgelegde straf is aanzienlijk lager dan de zes jaar cel die door de officier van justitie was geëist. De rechtbank achtte de Soester schuldig aan het bezit van twee kilo cocaïne en een verboden nep- vuurwapen. De verdachte was op 25 juni in de woning van zijn ouders aangehouden na een ano nieme tip. De drugs werden ge vonden in een kast in een slaapka mer. Het nepwapen lag in de woonkamer. Hoewel de verdachte aanvankelijk had verklaard dat de cocaïne van hem was, wijzigde hij op de zitting zijn verhaal. Volgens de Soester bewaarde hij de drugs voor iemand anders. Voor wie durfde hij uit angst voor represailles niet te zeg gen. Evenals de officier van justi tie hechtte de rechtbank geen waarde aan de gewijzigde verkla ring van de Soester. ceerd en servicegericht personeel. Het is openbaar vervoer met iets giotaxi is ook betrouwbaar en flexibel. Er kan op afroep gereisd worden van deur naar deur, of van en naar OV-halten in de regio Eemland. Doordat openbaar ver voer en vervoer van doelgroepen als ouderen en gehandicapten nu worden geïntegreerd in één sys teem ontstaat er een betere bereik baarheid in de regio. De Regiotaxi is een gezamenlijk initiatief van de provincie Utrecht, verantwoordelijk voor het open baar vervoer in het oostelijk deel van de provincie, de gemeente Amersfoort, verantwoordelijk voor het lokale stadsvervoer in haar ge meente, en de gemeenten Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Nijkerk, Soest en Woudenberg vanuit hun zorgplicht voor het ver voer van gehandicapten (WVG). In juni 2001 is er een nieuwsbrief verschenen over de vervoersont- wikkelingen binnen de regio Eem land. In dat eerste nummer kan men lezen wat Collectief Vraagaf hankelijk Vervoer is, hoe de Re- giotaxi eruit gaat zien en in welk gebied hij gaat rijden. Nieuwsbrief nummer 2 verschijnt begin novem ber. De nieuwsbrief is op te vragen bij de deelnemende gemeenten en bij de provincie Utrecht (88030- 2583713). Piet Floor en Nicolette Verstoot - Makelaars/Taxateurs 0.6. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (03S) 6016 824 www.devlijtmakelaardtj.nl - devtijtmaketaardij@hetnel De GGD-Eemland gaat onder zoeken of de regionale gezond heidsdienst in de nabije toe komst kan fuseren. Het is vol gens het bestuur van groot be lang dat er een sterke Openba re Gezondheidsdienst ont staat, die voor de Eemland-ge- meenten beter is toegerust op haar toekomstige rol: het aan bieden en uitvoeren van kwali tatief verantwoorde preventie ve gezondheidszorg volgens de basistaken, het bieden van keu zemogelijkheden aan gemeen ten binnen dit basispakket en het aanbieden naar behoefte van extra 'plustaken' aan ge meenten. De gemeenten zijn bezig om lokaal gezondheidsbeleid te formuleren en uit te (laten) voeren. Daarvoor hebben ze behoefte aan een breder inzetbare en beter toegeruste GGD-organisatie. De komende maanden wordt duidelijk of een eventueel fusieproces k ans van slagen heeft. De bestuurs commissie van de GGD Eemland beraadt zich reeds geruime tijd op de continuïteit van de dienstverle ning en de wijze van voortbestaan van de GGD-activiteiten. Een be langrijke aanleiding daartoe was de vaststelling dat de GGD Eemland door de jaren heen een aantal ta ken heeft moeten afstoten, zoals de afdeling arbozorg, de advisering aan het Regionaal Indicatie Or gaan (RIO) en de Ambulance dienst. Daardoor ontstonden in toenemende mate problemen op het gebied van ontwikkelcapaciteit, kwaliteitsborging en continuïteit van dienstverlening. Ook de dage lijkse 24-uursuitvoering van wette lijke taken - *.oals de forensische geneeskunde en infectieziektebe- strijding - kwam onder druk te staan. Vanaf voorjaar 2000 onderzoekt het Adviesbureau BMC uit Leus den een mogelijk toekomstscena rio van de GGD Eemland. Daar voor is fasegewijs onderzoek ver richt naar het verwachtingspatroon ten aanzien van de verschillende functies van de GGD. Enquêtes en interviews vonden plaats onder de portefeuillehouders volksgezond heid van de aangesloten gemeen ten en de verschillende professio nals binnen de GGD. De GGD Eemland heeft het totale produc tenpakket helder geformuleerd, waardoor het huidige aanbod in zichtelijk werd. Verder werden er enkele werkconferenties georgani seerd. Daar werden de knelpunten, mede ontstaan door vermindering van het draagvlak door afstoting van enkele taken, inzichtelijk ge maakt, evenals de veranderende vraagstelling vanuit de gemeenten. De kern hiervan betrof de consta tering dat m.n. het lokaal volksge- zondheidbeleid maatgevend zal zijn voor de rol die de GGD daar in kan, moet en wil vervullen. Toekomstige rol Vastgesteld is dat de toekomstige rol van de GGD moet zijn: het aanbieden en uitvoeren van kwalitatief verantwoorde (collec tieve) preventieve gezondheids zorg voor wat betreft de basista ken, waaronder de wettelijke taken conform de Wet Collectieve Pre ventie Volksgezondheid (WCPV); het bieden van keuzemogelijkhe den binnen het basispakket op ge leide van individuele eisen/ wen sen van gemeenten; het bieden van 'plustaken' bui ten het basispakket voor zo ver ge meenten en overige klanten daar behoefte aan hebben. Een dergelijke GGD-organisatie vereist draagvlak, continuïteit, flexibiliteit en de mogelijkheid om (nieuwe) producten te ontwikkelen en uit te voeren en dan bij voor keur tegen zo gering mogelijke kosten. De laatste jaren is de GGD echter, door afstoting van de afde ling arbozorg, de advisering aan het Regionaal Indicatie Orgaan (RIO) en de Ambulancedienst, zodanig afgeslankt dat zonder sub stantiële verandering niet voldaan zal kunnen worden aan de toe komstige rol van de GGD. De bestuurscommissie van de GGD heeft daarom vastgesteld dat het gewenste GGD-profiel niet haalbaar is op de schaal van de huidige GGD-Eemland en dat schaalvergroting absoluut aange wezen is. In de optiek van de be stuurscommissie is een fusie de beste oplossing voor de langere termijn. De komende maanden wordt de toekomstvisie m.b.t. de GGD Eemland aan de orde ge steld in de acht Colleges van B. en W. van de Eemland-gemeenten.

Soester Courant | 2001 | | pagina 5