M5 35 miljoen vluchtelingen wereldwijd Vergeet ze niet Giro 999 v on SSSsUL r WH VLUCHTELING Litex terug van weggeweest aan de Van Weedestraat Jan van Zal weg uit 't Hart ll?5 uard SrJi GIRO 999 STICHTING ES 5 yljcol' M h IDe Graaf van Spakenburg vijf jaar in Soest Landelijke erkenning voor De Vries Open Haarden HEtiziNES Fiat VUtl du lyundai IAltijd gratis kibbeling proeven! nn Nederlandse RVn Vereniging van Hjjll Huisvrouwen Mantelzorg Wandeling ELKE WEEK EEN L SOESTERScOURAnrr; www.vluchteling.org Natuur Nabij IVN-wandeling in Paardenbos 20 JAAR DIA/IA Tapijtzaak wordt 'superstore' Autoschadebedrijf naar Oostergracht Voor tuinen- keuring Groei Bloei WENSKAARTEN 2002 Met gratis envelop KALENDER 2002 VANOOSTEN PAGINA 14 j WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 15 i Service B.V. service en wasautomaten afwassers e.d 3) 298 85 24 29951 69 io@zonnet.nl iCIALIST 'joMMEVS 21 - Tel. 601 24 25 Dnderdag t/m zaterdag 18.550,- 17.950, 11.350,- 10.950, 0 24.950,- 23.950,- 9 14.950,- 13.950,- 19 18.550.- 16.950,- 19 36.550,- 33.950,- 10 25.550,- 23.950, )0 20.550,- 19.950, >9 21.550,- 19.950, '98 14.530,- 13.950,f '98 17.550,- 15.950,-1 '98 25.550,- 23.950,- '96 12.350,- 11.950,- '99 15.550,- 14.950,- '01 24.550,- 22.950,- '00 34.550,- 29.950,- '99 20.350,- 18.950,' - fii K.'HUI I iNf H H I \N«»M w**' Annetje en Ellie, het duo van de Grif af van Spakenburg. Foto: Soester Courant I Alweer vijf jaar is de Graaf van [Spakenburg met zijn visspecia- lliteilen elke vrijdag in Soest te [vinden. De krant ging voor een [kort gesprek langs bij Arie, de lenige echte Graaf van Spaken burg, aan de Parallelweg bij de [Boni-supermarkt. l'Goedemorgen, wilt u een stukje [kibbeling proeven?' is het eerste [wat er tegen me gezegd wordt als [ik aan de ruim opgezette, schone [en frisse verkoopwagen verschijn. ■Lachend pak ik een goudbruin [stukje kibbeling aan en verklaar (snel dat ik alleen maar voor een gesprekje met Arie kom. De vrien delijke verkoopster, die Ellie blijkt [te heten, verzekert me dat dat niets uitmaakt, omdat iedereen kibbe ling krijgt aangeboden. En inder- zie ik dat later met eigen ogen. |'Hoe ben je in Soest terechtgeko- nen?' vraag ik Arie. 'Nou, vijf jaar keieden stond ik zoals altijd bij de Gemar met de echte Hollandse nieuwe haring. Vroeger deed ik dat altijd met een kraam, maar met de hieuwe regels mocht dat niet meer. Dus kwamen we toen met een ver koopwagen en we verkochten er ook een warm gebakken visje bij. Dat sloeg heel goed aan bij de klanten. Die zeiden: Waarom doe je dit niet elke week? En zo is het begonnen. De toenmalige bedrijfs leider Cor van Boeijen regelde een vergunning, en zo zijn we vanaf 2 november 1996 gestart met de ver koop bij de vroegere Gemar. Mijn rechterhand Annetje was er vanaf het begin al bij; later kwam Ellie erbij en zo is het gezellige team ontstaan. Want het laatste is pok een sterk punt, de gezellige sfeer die er aan de wagen heerst. Kwa liteitsvis en de snelle bediening zijn de pijlers van het succes van Arie's vis'. Als we vragen wat de reden is voor een visfeestje, legt Arie uit: 'We staan dus vijf jaar in Soest. Daar om hebben we nog een keer de zelfde reclame als vijfjaar geleden (zie de advertentie elders in deze krant). Ik wil graag iets terugdoen voor de mensen, want het bevalt me hier uitstekend in Soest. De bevolking is vriendelijk en spon taan. Bovendien heb ik de afgelo pen jaren al heel wat mensen leren kennen,' vertelt 'de Graaf van Spa kenburg', die ook nog verklapt dat hij vanaf begin januari met een splinternieuwe verkoopwagen in Soest zal verschijnen, die geheel aan de HCAAP eisen zal voldoen. Tot slot van het gesprek beant woordt Arie nog wat korte vragen. - Waarom is je vis zo lekker? 'Al tijd verse olie (soja) gebruiken en steeds de beste vis inkopen.' - Wat zijn Ellie en Annetje voor meiden? 'Ellie Broos is een spon tane, 22-jarige vrijgezelle meid, die altijd in Soest werkt en alles weet en alles kan op vis-gebied. Annetje (zeg geen Annie, want dan wordt ze boos!) is ook 22 jaar jong en ook nog zoekende naar een vriend, zij is meestal achter de bakpan te vinden ,waar ze de lek kerste kibbeling bakt (heeft ze van haar opa geleerd).' - Hoe lang blijf je nog in Soest ko men? 'Zolang het bord 'Wegens rijkdom gesloten' nog niet in de tuin staat blijf ik elke vrijdag naar Soest komen.' We nemen nog een stukje kibbe ling en sluiten ons bij de Graaf van Spakenburg aan: hopelijk blijft hij de bewoners van Soest nog heel lang voorzien van zijn visspeciali- teiten!. Tijdens een speciale bijeen komst in de RAI te Amsterdam zijn onlangs de eerste diplo ma's van de Vakopleiding Sfeervenvarming uitgereikt. Een van de 32 gediplomeerden is Rudolf Koenen van De Vries Haardengroep te Soest. De uitreiking werd gedaan door de voorzitter van de Stichting Promo tie Sfeerverwarming, de heer A.P.J. van Wijlick. De Vakoplei ding Sfeerverwarming is een sa menwerkingsverband van produ centen die verenigd zijn in de Ver eniging Haard en Rookkanaal (VHR) en ruim 90 detaillisten bin nen het Sfeerverwarmings Gilde (SVG). De heer Rudolf Koenen maakt deel uit van de directie van Secretariaat, tel. 601 52 83 Alles wat het Steunpunt Mantel zorg doet, wordt dinsdag 6 novem ber verteld door mevrouw C. Stoop. Zij werkt er en illustreert haar lezing met videobeelden. Het steunpunt geeft informatie en ad vies over voorzieningen en regelin gen, biedt een luisterend oor en organiseert onder meer cursussen. De lezing begint om 14:00 uur in Het Brandpunt aan de Oude Utrechtseweg in Baarn. Vanaf Kasteel Groeneveld maken de verenigde huisvrouwen vrijdag 9 november een wandeling. Die begint om 10:00 uur en wordt. Voor de lunch afgesloten met een consumptie in Groeneveld. Bij twijfelachtig weer, tel. 6017418. IN DE BUS? Neem een abonnement: f 17,50/€ 7,94per halfjaar! tel.(035)6014152 De Vries Haardengroep BV aan de Koninginnelaan 84, Juist in deze tijd, waarin veel aan dacht moet worden besteed aan de ontwikkelingen op het gebied van sfeerverwarming en de daaraan verbonden milieuwetgeving, prijst de directie van De Vries Haarden groep zich gelukkig dit vakman schap en landelijke erkenning in huis te hebben. In de cursus komen alle aspecten van houtgestookte en gasgestook te toestellen ruimschoots aan de orde. Dat levert allround specialis ten op voor de sfeerverwarmings- branche. De opleiding zal zeker bijdragen tot een hogere kwaliteit en controleerbaarheid van de dienstverlening, wat van groot be lang is voor de consument. IVN-Eemland houdt op zondag middag 11 november een natuur wandeling in het Paardenbos aan de Amsterdamsestraatweg in Baarn. De start is om 14:00 uur op het parkeerterrein bij de mare chausseekazerne naast de tuin van paleis Soestdijk. In dit bos zijn di verse soorten naald- en loofbomen te bewonderen, naast vele struiken, planten en paddenstoelen. Het Paardenbos is onderdeel van Bos- wachterij de Vuursche. Tot 1981 behoorde het tot het Koninklijk Domein, maar sinds die tijd is het van 'Staatsbosbeheer en vrij toe gankelijk. De naam Paardenbos is mogelijk ontstaan toen ons land in 1795 bezet werd door de Fransen, die het paleis gebruikten om er hun paarden te stallen. Er staan enige zeer grote dennen en er zijn een paar mooie beukenlanen. Het is een aantrekkelijk wandelgebied waarin ook verschillende soorten vogels, o.a. spechten, te zien en te horen zijn. Informatie: @6014410. JUBILEUMAGENDA Zaterdag 3 november Fissier pannen Deze dag vertelt de demon- stratrice van Fissier alles over pannen, koekenpannen en snelkookpannen, (in Soest) Zaterdag 10 november De broodmachines staan deze dag centraal In onze zaak. Er gaat niets boven de geur van vers brood in de ochtend. Met de vol-automatiscbe broodbakmachine behoort dat tot de mogelijkheden. Zaterdag 17 november Magimixsapcentrifuge Deze dag demonstreren wij in beide zaken de Magimix sap centrifuge voor u. van wortel- sap tot tomatensap maakt deze machine. Zaterdag 24 november Wijnproeverij door Wijnhandel Gommers en demonstratie van de "grillpan". Zaterdag 1 december GRATIS popcorn voor de jeugd, wantvandaag demonstreren wij de POPCORN-automaten waarmee u in een handom draai de lekkerste popcorn maakt. Voor de ouderen schenken wij een lekker glaasje bisschopswijn. JUBILEUA/I AANBIEDINGEN POPCORNAUTO/WAAT van 129,00 voor99,00 LECREUSET GRILLPLAAT van 99,00 voor75,00 FISSLER "GENOVIS" PANNENSET 5-delig, van 1.368,00 voor.899,00 DREIZACK KOKSMES 20 CM 20jaarDlMA J_. 20,- korting SCHOTTZWIESEL doos a 6 wijnglazen van 75,00 voor49,95 SAP-/WATERGLAASJES in leuke kleurtjes perstukvan4,95voori,95 6 voor10,00 ONDERZETTER "CLOVERLEAF" doosje a 6 stuks diverse motieven van 29,95 voor15,00 Aanbiedingen geldig zolang de voorraad strekt. (Er komen iedere week aanbiedingen bij) kook- en tafelcultuur kado en design Van Weedestraat 48 - Soest Na ongeveer tweeëneenhalf jaar is Litex, de bekende tapijt zaak, weer terug in Soest. Aan de Van Weedestraat 251 waar tot voor kort garage Al- blas gevestigd was - opent de winkel komende vrijdag om 10:30 uur zijn deuren. Volgens Litex-directeur H. van Lierop is er met de terugkeer naar Soest inderdaad sprake van een 'grote sprong voorwaarts'. Dat blijkt niet alleen uit de naar ver houding gigantische bedrijfsruim te die hem ter beschikking staat (nu bijna 1000 vierkante meter, dat is ongeveer vijf maal zo veel als destijds), maar ook uit de enorme collectie op Het gebied van karpet ten en vloerbedekking. De zaak is iri vergelijking met de winkel van destijds - op de plek waar nu de Etos-drogisterij gevestigd is - een flink stuk groter opgezet. De voor malige garage biedt daarvoor alle mogelijkheden. Om te beginnen heeft Litex met zijn ca. 2000 karpetten ('vloerkle den') een enorme collectie in huis. 'De gemiddelde zaak heeft er twintig, misschien vijftig,' aldus Van Lierop, 'maar wij willen het groots aanpakken en ook met de prijzen werken.. De klant hoeft voor een kwalitatief goed en voor deling karpet echt deze regio niet uit.' De voorraad omvat verder ruim 100 rollen kamerbreed tapijt - zowel op vier als vijf meter (wat men zelden aantreft)! - daarnaast zo'n 25.000 tapijttegels en daar naast nog een forse hoeveelheid andere vormen van vloerbedek king, zoals 'loopschoon'-matten etc. Ook matrassen en boxsprings, van goede kwaliteit en tegen een betaalbare prijs, maken deel uit van het winkelaanbod. Korting tot 50% Ter gelegenheid van de (helope ning geeft Litex de kopers 25 korting op de adviesprijs 'uit voor raad', dus op wat er momenteel in de zaak aanwezig is. Op de ope ningsdag, aanstaande vrijdag, kun nen klanten de korting nog aan zienlijk verhogen door mee te doen aan een dartspel; het gewor pen pijltje bepaalt de extra korting, die wel tot 25 kan oplopen. In totaal kan dat dus een korting van 50 procent opleveren! Litex houdt uiteraard rekening met de bestaande trends en voorkeuren voor kleuren en dessins, maar door de omvangrijke en zeer gevarieer de collectie zal iedere klant er naar zijn of haar eigen smaak en belang stelling gemakkelijk kunnen sla gen. De consument wisselt ook sneller van vloerbedekking, aldus Van Lierop. 'Vroeger lag zo'n ta pijt er wel twintig tot dertig jaar; tegenwoordig is men sneller aan wat anders toe. Daar moet je met je prijzen ook op inspelen.' 'Superstore' Wat hem voor ogen staat is een 'superstore', met name op het ge bied van karpetten. 'Er ligt nu zó veel laminaat in Nederland, maar daar ligt dan helaas dikwijls maar een goedkoop kleedje op. Vloer bedekking is sowieso te vaak nog een sluitpost bij de begroting van de woninginrichting.' Kwaliteit staat bij Litex voorop - of het nu om handgeknoopte kleden of fa brieksmatig geproduceerde tapijt gaat - en de prijzen kunnen alleen maar worden aangeduid als 'zeer scherp'. Wie zich daarvan wil overtuigen moet vanaf vrijdag beslist een kijk je gaan nemen in de nieuwe zaak aan de Van Weedestraat 251, met het poortje tussen de beide etala ges, direct tegenover de 'zebra' naar de Hema en de AH-super- markt. De openingstijden zijn: maandag 13:00-18:00 uur; dins dag t/m donderdag 09:30-18:00 uur; vrijdag 09:30-21:00 uur; za terdag 09:30-17:00 uur. 'Aan de ene kant is het jam mer; 26 jaar midden in Soest tussen de mensen, tussen de huizen. Het heeft altijd iets ge moedelijks aan ons bedrijf ge geven, maar de verhuizing naar de Oostergracht in Soest biedt verder vele voordelen', zegt Jan van Zal van het gelijknamige autoschadebedrijf. 'Ons bedrijf blijft groeien en dan krijg je met ruimtegebrek te ma ken. De regels op het gebied van milieu worden steeds strenger. Te recht, maar in een woonwijk wordt het moeilijk alle aanpassingen te blijven doen om zo milieuvriende lijk te blijven. Voor de jongens in de werkplaats wordt het werk een luxe. Hier in de Beckeringhstraat hebben we alle middelen en ge reedschappen om optimaal te wer ken en goede producten af te leve ren. Maar als het straks allemaal een stukje moderner en technisch beter kan, werkt dat natuurlijk prettiger. Dat begrijpt iedereen.' De vast klanten van Autoschade bedrijf Van Zal zullen even moe ten wennen. Maar Jan van Zal denkt, dat de oude werkplaats straks snel vergeten zal zijn. De receptie, de parkeerplaats en last- but-not-least de bereikbaarheid bieden vanaf de zomervakantie juist die extra service! Het nieuwe pand, dat Van Zal momenteel laat bouwen door aan nemer Van de Grift, ligt aan de doorgaande weg. Vlakbij de Boe- renstreek. We zullen bij Soesters voortaan meer opvallen. Van Zal: 'Ach, en die gemoede lijkheid en service; dat zit wel goed! Dat is een menselijk aspect. Dat is bij ons altijd goed geweest. Eerlijk en open tegen je klanten zijn en voor ze klaar staan, heeft niets met een wijziging in adres te maken. Dat komt van binnen uit.' Elders in deze uitgave van de Soester geeft Van Zal Autoschade f 100,= cadeau, als u meedoet aan zijn prijsvraag. Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant BLOEI M tö O 065 Koninklijk! Maatschappij Afd. SOEST In samenwerking met de gemeen te Soest organiseert de afdeling Soest van Groei Bloei in 2002 een voortuinenkeuring. Daarbij is niet gekozen voor geheel Soest, maar voor een of twee wijken. Voor belangstellenden wordt er op donderdag 8 november een lezing c.q. voorlichtingsavond georgani seerd. De heer Wiert Nieuman (werkzaam voor de Botanische Tuinen Utrecht) is uitgenodigd om praktische tips en ideeën aan te dragen over tuinen in de verschil lende seizoenen. Dit alles wordt geïllustreerd met veel dia's. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. Op deze avond is ieder een welkom, ook voor niet-leden is de bijeenkomst gratis toeganke lijk. De avond wordt zeer interes sant, ook voor wie niet aan de tui- nenkeuring wil meedoen! De bij eenkomst van donderdag 8 no vember duurt van 20:00 tot 22:00 uur. Plaats: EHBO-gebouw, Paral lelweg IA. Kenldogen Gelukkig WENSKAARTEN KERST/NIEUWJAAR Wij printen uw eigen foto met tekst vnnqf 69 ct per kaart. Ook voor APS! UIT EIGEN LAB, DUS SNEL KLAAR IGeplastificeerde ^derHVan I met de COItlp eicjen favoriete 1 (niet groter dan 21 x I liefst Op liggend- formaat) Slecht* Wl LLtM 1 i/vr SerV\oc- Plein van Zuid 32/34 Tel. 035 6013109 fax 035 6027269 www.willem van oosten.nl

Soester Courant | 2001 | | pagina 15