miers 'Kunst zit dicht bij het binnenste van onze ziel' Eerste plaats PVO-harmonie Thrillerschrijver René Appel in bibliotheek/C-drie Korendag aan 't Zand C-drie start korte cursus expressief schilderen Vrijdagmiddag 2 november Handgeschept papier TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN wnxBSESSmSi 'Du Bent' volgt mode in muziek Int. Dansinstuif bij Terpsichore Expo en jazzclub Liederen van Hildegard von Bingen Thema-avond vrouwengilde (irLïóhCCK .pagina- R- WEStra Bauers Kwintet f57,50/ 26,10 •r> Restaurant Tinkerbells met Elfenstreken 'Jurassic Park 3' Artishock levert 'cultuur' op TOSS-avond Cliniclowns bij Passage Echte Big Band in Artishock The House of Mirth' Op concours in Veenendaal Gezocht: Supervrouw in Artishock. Afgelopen zaterdag, 27 okto ber, heeft PVO een eerste prijs gehaald tijdens het concours georganiseerd door de KNFM (Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Muziekverenigin gen) in Veenendaal. Een paar weken eerder waren de drie tamboers, die de slagwerk groep vormen van het harmonieor kest, naar een topconcours van de KNFM in Barneveld geweest. Ste ven Akkerman en Daphne Kroes haalden een eerste resp. een twee de plaats in de basisklasse en Mat- thijs Hoebe een eerste plaats, waarmee hij zelfs landskampioen is geworden en gepromoveerd is naar de middenklasse. Op zaterdag 10 november geeft muziekvereniging PVO haar jaar- Op vrijdagmiddag 2 november, vanaf 14:00 uur, treedt de be kende thrillerauteur René Ap pel op in het theater van de bi bliotheek/C-drie aan de Wil- laertstraat. Hij is de schrijver van thrillers als lGeronnen bloed', 'De echtbreker', 'Gewe ten', 'Handicap' en 'De derde persoon. Voor deze laatste roman kreeg hij in 1991 de Gouden Strop, de jaar lijkse prijs voor het beste Neder landstalige misdaadboek. Appel heeft een gedegen maar soepele stijl en is een meester in het schrij ven van een natuurlijke, felrealis tische dialoog. Hij blijft in zijn mis daadverhalen meestal dicht bij huis; zijn drama's zijn gesitueerd in doorzonwoningen, waar doodge wone mensen worstelen met pro- Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Het maken van handgeschept pa pier is in Nepal een vaardigheid die al 200 jaar oud is. Het papier wordt gemaakt van de Lokta, een boomsoort die in de Himalaya op een hoogte van 2200 tot 3000 m groeit. De boom wordt om de drie jaar tot een halve me ter boven de grond gekapt en groeit daarna weer uit. Het ecolo gisch evenwicht wordt dus niet ver stoord. De dorpelingen verzame len en verwerken de Lokta en ma ken het halfproduct (het ruwe pa pier). In hun coöperatie of papier fabriek wordt het papier in ver schillende samenstellingen ge schept. De dikte is bepalend voor de kwaliteit; met bepaalde toevoe gingen kan men decoratief papier maken. Het ruwe vel geschept papier wordt eventueel in' een verfbad gedompeld. De natte prop wordt op een zinken plaat uitgewreven en in de zon te drogen gelegd. Na twee uur is het vel droog. Het gaat dan door een wals (twee gladde stalen platen) en zo ontstaat het gladde vel papier dat heel goed beschrijfbaar is. Na het knippen worden de vellen verder bewerkt tot o.a. enveloppen, briefpapier, notitiebloks, enz. Te zien en te koop in de Wereld winkel, Steenhoffstraat; maandag 13:00 -17:30 uur; dinsdag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30-17:00 uur; SS 6028132. René Appel blemen die kennelijk alleen maar kunnen worden opgelost met ge weld. René Appel heeft jarenlang thril lers gerecenseerd voor de NRC. Naast zijn werk als auteur is hij hoogleraar Nederlands als tweede taal aan de Universiteit van Am sterdam, waar hij zich bezighoudt met de problemen van de tweede taalverwerving. De entree voor de lezing is vijf gulden. Kaartjes kun nen worden besteld bij de receptie van C-drie of in de bibliotheek. Bezint eer u aan kamerbreed tapijt begint! Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.0318-571225, www.vanheugten.com Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. 3,TS p.t. 50x50 cm Bel s.v.p. voor gratis kleureninfo! Foto: Soester Courant lijks concert voor donateurs en andere belangstellenden. Er wordt een gevarieerd programma ten ge hore gebracht door het Harmonie orkest, het leerlingenorkest en de drumband. Dit concert wordt ge houden in het Griftland College aan de Noorderweg in Soest en de entree is gratis. Two-men-band 'Du Bent' is al eni ge jaren actief op feesten en par tijen. Binnenkort brengen ze hun tweede demo-cd uit. Het Soester duo is in voor elke soort muziek. Het duo wordt gevormd door Tom Fijnenberg, toetsen en achter grondzang, en Raymond ter Horst, gitaren en zang. De programme ring van de muziek is aan trends onderhevig. Zo passen ze hun re pertoire aan aan de wensen van de tijd. Nederlandstalige meezingers van Paul de Leeuw en Volumia, maar ook René Froger staan op de lijst. Ook dansmuziek uit de jaren "70 doet het goed onder de feest gangers. Het duo kan ingehuurd worden voor allerlei feesten en partijen, waarbij de bezoeker gega randeerd is van een spetterende act. Voor boekingen en informatie, 38 6024892. Op vrijdag 9 november organiseert de volksdansvereniging Terpsicho re Amersfoort een internationale dansinstuif. Deze avond wordt ge leid door Marlies Juffermans en duurt van 20:00 tot 23:00 uur. Het adres is de gymzaal aan het Spinet pad in de wijk Zielhorst in Amers foort. De toegangsprijs is zeven gulden voor leden en niet leden betalen een tientje. Zaalschoenen zijn verplicht. Informatie: Henny Kentie,88 0346-352637, en Helga Bosman, 38 035-6022937. Je bent een vrouw alleen. Ge plaagd door de droger van de bo venburen, getergd door kleffe stel letjes in de supermarkt. Gefasci neerd door de verkeerde mannen. Om de veelzijdigheid van Artis- hock nog meer te tonen is er op vrijdagavond 2 november een ca baretvoorstelling. De veelzijdige supervrouw Willy van der Griendt heeft een zang- en acteeropleiding. Daarnaast speelde ze in diverse films, tv-series en muziektheater en deed ze talloze commercials. Dit is haar eerste stap op het ge bied van solocabaret. Willy gaat op zelfonderzoek. Ze laat zien wat een mooie, alleen staande vrouw die slim, dom, wild en naïef tegelijk is kan gebeuren. Dit alles in een mengeling van hu mor, tragiek, satire en zelfspot. Herkenbare ervaringen worden door haar belicht en ze trekt hier uit vaak bizarre conclusies. Soms betekent dit voor toehoorders een welkome troost, voor anderen wel licht een onverwacht advies. Aanvang: 20:30 uur. Entree 12,50; leden/ 10,00. 1 Willy v.d. Griendt. Zaterdag 3 november Op 3 november is in Artishock de opening van de maandelijkse ex positie. Na De Jas van leerlingen van Marian van Zandvoort is deze keer de beurt aan de cursisten van de Stichting Kunstzinnige Vorming Bunschoten. Deze SKVB is al ja ren een begrip op dit gebied in Bunschoten-Spakenburg. De erva ring leert dat exposities van groe pen kunstenaars altijd een ware happening zijn op de zaterdaga vond aan de Steenhoffstraat. Het bijzondere van deze expositie is dat ze alleen recent werk laat zien. Deelnemers presenteren tekenin gen en schilderijen in diverse tech nieken. Het gerenommeerde huisorkest van Artishock, Perron 5B, zal ook deze opening opluisteren. Deze avond is tevens de start van de november jazzmaand in Artishock, met wekelijks bijna twee evene menten op het gebied van de jazz een unicum voor Soest en omge ving. De zaal is open vanaf 20:30 uur. De opening van de expositie is om 21.00 uur en de toegang is voor iedereen gratis. Perron 5B. Begin december organiseert de Koorgroep 't Zand Amersfoort (St. Franciscus Xaveriuskerk) een korendag, waarop een aan tal nieuwe kerkliederen wordt geoefend. Dat gebeurt in sa menwerking met de Stichting Nieuw Liedfonds. Koren en in dividuele zangers/zangeressen - ook uit de regio - zijn harte lijk welkom. Hildegard von Bingen (1098- 1179) was een mystica, die haar vi sioenen beschreef en er ook teke ningen bij maakte. Ze was naast dichteres en componist ook weten schapper en arts. Haar visie op de natuur en de kosmos getuigde van een groot gevoel van schoonheid. Jannet Delver, dichteres en voor ganger in de Amsterdamse Domi- nicusgemeente heeft een twintigtal teksten van Hildegard von Bingen hertaald. Veertien daarvan zijn door Mariëtte Harinck, Thom Jan sen en Tom Löwenthal op muziek gezet en de Stichting Nieuw Lied fonds, speciaal opgericht om tek sten van vrouwen te laten klinken, heeft er een cd 'Hildegard von Bingen' van uitgebracht. Op deze 'werkdag' staat deze cd centraal, evenals enkele kerstliederen van de eerste cd van de Stichting Nieuw Liedfonds, 'Tussen de tijd'. Tek sten daarvoor werden geleverd door Jannet Delver, Henriëtte Ro land Holst en Ida Gerhardt, op muziek van Tom Löwenthal, Ma riëtte Harinck en Bernard Huij- bers. Deze bijzondere korendag, waar voor de organisatoren ook veel be langstelling uit de regio verwach ten, vindt op zaterdag 8 december plaats in de kerk van de St. Fran- ciscus Xaverius Parochie, 't Zand 33, 3811 GB Amersfoort. De re petities staan onder leiding van di rigent Gert Bremer en worden muzikaal ondersteund door Martin Lorijn (piano en orgel). Jannet Delver is aanwezig om een toelich ting te geven op de hertalingen die zij gemaakt heeft van de teksten van Hildegard von Bingen. Aanvang: 10:30 uur; lunchpauze 12:30-13:30 uiir (lunch zelf mee nemen); einde ca. 16:30 uur. De kerk is open vanaf 10.00 uur. De kosten bedragen f 27,50 12.48) per persoon, inclusief koffie/thee en een boekje met achtergrondin formatie, teksten en partituren. Opgave: schriftelijk vóór 15 no vember op het adres: St. Francis- cus Xaveriusparochie, 't Zand 31, 3811 GB Amersfoort, of door overmaking van f 27,50 p.p. op rekening 177507, t.n.v. St. Francis- cus Xaveriusparochie, Amersfoort, o.v.v. Korendag 2001. Informatie: Janny Westdijk (Soest), 5880913, of Peter Jorritsma (Amersfoort), 88 033-4807977 of 06-22620843. Het katholiek vrouwengilde orga niseert op woensdag 7 november een thema-avond onder leiding van Pastor H. v.d. Schepop. Deze avond vindt plaats in gebouw Vo gelzang aan de Parallelweg 7b in Soest en begint om 20:00 uur. Het jaarthema is 'Sta eens even stiL.brengt welvaart ook welzijn?'. Pastor v.d. Schepop zal uitleg ge ven over het thema en een aantal vragen voorleggen in overleg met Nel Pelzer. Pelzer zal vertellen over vrijwilligerswerk. Zij is ver bonden aan het Centraal Meld punt Vrijwilligers Soest en de Hulpdienst Rode Kruis. De vragen zullen in groepsverband beant woord worden, waarna een uitge breid discussie zal plaatsvinden. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Dorresteinweg 60 ooest Telefoon 601 30 RR koopt LOMPEN, |JZER PAPIER en »--" metalen - 112.0 gesloten. Zate*a9 na 12.00 uu, Eendenpaté Kervelbouillon Champignonfantasie Parelhoen suprème Bitterkoekjesijs BURG. GROTHESTRAAT 55 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 2516 E-mail: restaurant@bauersj)l website: www.bauers.nl Ook verkoop dinerbonnen WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 Cultureel Centrum W'illaertstraat 49, tel. 609 58 21 Zaterdag 3 november De Tinkerbells spelen en zingen theatersprookje 'Elfenstreken'; de leukste, swingendste en meest jniroerende liedjes uit o.a. Jungle- joek, Pinokkio, Leeuwenkoning Peter Pan. De Tinkerbells zijn hard op weg om één van de be kendste kinderacts van Nederland te worden. In september werd de nieuwste cd uitgebracht. In mei hebben ze in Griekenland een splinternieuwe tiendelige kinderse rie opgenomen, 'Tinkerbells op zoek naar de toverspreuk'. Deze serie is sinds september op Kinder- net te zien en de video is vanaf november te koop in de winkel. Zang en spel: Elly Machtel en Mir jam van Dam. Zaterdag 3 novem ber, aanvang 14:30 uur. Leeftijd: 5-10 jaar. Toegang: f 10,00/ f 15,00 (volwassenen). Informatie en reserveren bij de Theaterkassa: 6095829; ma t/m vr 10:00- 18:00 uur. Woensdag 7 november 'Jurassic Park 3' is het vervolg op de succesvolle films 'Jurassic Park' en 'The Lost World'. De regie is in handen van Joe Johnston ('Octo- ber Sky', 'Jumanjii') die voor het eerst met Steven Spielberg samen werkte tijdens de opnamen van 'Raiders Of The Lost Ark'. Steven Spielberg is deze keer verantwoor delijk als 'executive producer'. De genieën van lndustrial Light Magie en Stan Winston werken weer samen om de meest fantas tische dinosauruseffecten te creë ren. In deel 3 van de succesvolle Juras sic Parkreeks komen we een oude bekende tegen, paleontoloog dr. Alan Grant. Hij is bezig met een studie naar de intelligentie van de venijnige velociraptor. Alan wordt door een rijke avonturier (Willlam H. Macy) en zijn vrouw (Tea Leo- ni) overgehaald om een rondvlucht te maken boven het dino-eiland Isla Sorna. Inmiddels is het eiland uitgegroeid tot een broedplaats voor allerlei soorten dinosaurussen en dat heeft een enorme aantrek kingskracht op allerlei avonturiers die de dino's van dichtbij willen zien. Na een tragisch ongeval met het vliegtuig komen Alan en zijn ge zelschap terecht op Isla Sorna. Hier ontdekt Alan de ware reden waarom hij is meegevraagd naar het eiland. Zijn studie naar de in telligentie van de velociraptor komt goed van pas wanneer de snelslinkende groep uit hun hache lijke situatie probeert te ontsnap pen. Maar ook de ervaren Alan moet alle zeilen bijzetten om te ontkomen aan de angstaanjagende nieuwe dino-soorten die destijds door InGen zijn gecreëerd en nu vrij rondlopen- Woensdag 7 november, aanvang 14:00 uur. Filmduur: 92 minuten. Meekijken gewenst met kinderen van 6 jaar en jonger. Toegang: f 7,50/10,00 (volwassenen). Kaar ten reserveren bij de Theaterkassa: 88 6095829; ma t/m vr 10:00- 18:00 uur. Soester Courant elke woensdag een belevenis! Vandaag (31 oktober) is in Cultureel Centrum C-drie een korte cursus expressief schilde ren gestart onder leiding van docente Judith Dekker. Deze cursus is gericht op een korte intensieve actie met directe re sultaten. Ervaring is niet ver eist, wel lef! Er zijn nog enkele plaatsen vrij. In vijf lessen laat Judith de cursis ten kennis maken met werken van diverse expressionisten. De lessen beginnen met een korte inleiding, ondersteund door kunstvoorbeel den. Daarna gaat men aan de slag, geïnspireerd dqor deze inleiding. Het programma ziet er in grote lij nen als volgt uit: Cobra, energiek schilderen met als inspiratiebron kindertekeningen. Schilderen met felle kleuren. Pollock en Gorki, verdunde acrylverf gaat zijn eigen weg. Het toeval gebruiken. Mate rieschilders Kiefer en Tapies. Wat kun je door je verf mengen (zand, stro, textiel e.d.) Colorfield pain- ting: Who's afraid of red, yellow en blue? Betekenis en diepte van kleurvlakken ontdekken. Schilde ren en muziek, o.a. aan de hand van Kandinsky. Het onzichtbare zichtbaar maken, door ritme, com positie en klankkleur. De lessen worden gegeven op woensdagochtend van 11:00 tot 13:30 uur. De kosten zijn f 125, 56,72). Inschrijven via het in schrijfformulier in het programma boekje. Nadere informatie bij de cursusadministratie van C-drie, 88 6095839 (13:00-17:00 uur). SOESTER COURANT PAGINA 17 De christelijk maatschappelijke vrouwenbeweging Passage heeft vorige maand haar 75 jarig bestaan gevierd met een feest. Ook deze maand komen de leden weer bij een en wel op 8 november a.s. om 20.00 uur in gebouw Credo naast de Julianakerk aan de Julianalaan. Speciale gast die avond is de am bassadeur van de Cliniclowns. In ziekenhuizen door heel Nederland proberen de clowns bij vaak ern stig zieke kinderen een lach op hun gezicht te toveren. Voor meer in formatie: tel. 6018338 (secreta riaat Passage). Zondag 4 november Na de opening van november jazz maand op zaterdagavond met Per ron 5B komt op de zondagmiddag een echte Big Band naar Artis hock. De maar liefst 17 man van The Dual City Concert Band pro beert een plaats te vinden in de grote zaal aan de Steenhoffstraat. Het dak gaat eraf. Op 7 oktober 1990 had de band de eerste repe titie in het Enschedese Jazzcafé De Tor. Het orkest is een initiatief van saxofonist Gerlo Hesselink en de huidige leider bassist Johan Plomp. Zij stelden een Big Band samen uit getalenteerde musici uit de regio. De meeste orkestleden hebben een afgeronde conservato riumopleiding of zijn muziekstu dent. Onder leiding van Jan Wes- sels, bekend van het Metropool Orkest en zijn samenwerking met Wim Overgauw werd gewerkt aan speciale arrangementen voor de band. Het zijn hoofdzakelijk bewerkingen van jazzstandaards. Het orkest debuteerde voor een stampvol en enthousiast Jazzcafé De Tol. In datzelfde jaar won de band de eerste prijs op het Pola roid Big Band-festival. De jury sprak van een dynamische en pret tige orkestklank, en sprak waarde ring uit over de kwaliteit en origi naliteit van de arrangementen. In september 1992 won de band de tweede prijs op het Tros Sesjun Big Band festival. Vele grote namen hebben sinds die tijd meegewerkt als gastsolist bij deze band. Een uniek optreden in Artishock dat je niet mag missen. Aanvang: 15:00 uur. Entree 15,00; leden/12,50. Maandag 5 november 'The House of Mirth' is een boek- verfilming. In besprekingen van de film in binnen- en buitenlandse periodieken lijkt bijna meer aan dacht te zijn voor de roman 'The House of Mirth', van succesauteur en Henry James-adept Edith Wharton (1862-1937), dan voor de gelijknamige film, terwijl ze al lebei toch zo prachtig zijn. 'The House Of Mirth' gaat over de te loorgang van een jonge vrouw in New Yorks hogere kringen, in het begin van de vorige eeuw. Lily Barth is mooi, intelligent, ontwik keld en niet onbemiddeld. Er ligt een mooie toekomst vóór haar. Als echter het ouderlijke vermo gen is verspeeld, begint de misère. Lily verkéért wel in hogere socia le lagen, maar krijgt geen toegang tot die elite. Terwijl ze er toch, tot op zekere hoogte, alles aan doet om er bij te horen. Als ze het spel van de haar omringende society niet meespeelt, wordt ze door die zelfde omgeving genadeloos ver stoten. De oorzaken van haar ondergang worden in de film voornamelijk gelegd bij het gedrag van haar mi lieu. Maar de roman Iaat indrin gender zien dat Lily ook slachtof fer is van haar integere karakter, haar geweten, haar onvermogen om te huichelen, de weigering om zonder scrupules te participeren in 'the house of mirth'. De kwaliteit van de film zit hem echter niet in de mate waarin de Roman wordt gevolgd, maar vooral in de wijze waarop de regisseur vorm gaf aan zijn Film, in zijn omzichtig omgaan met camera en geluid, zijn perso nages, zijn visie op de maatschap pij van toen - 1905 - en daarmee wellicht op die van nu. Regie en scenario: Terence Davies. Met Gilian Anderson, Dan Ay- kroyd, Eric Stoltz, Anthony La- Paglia, Elizabeth McGovern e.a. USA 2001, 142 min. Maandag 5 november, aanvang 20:30 uur. Entree 10,00; CJP/ 65+ 7,00. Reserveren: van maan dag t/m vrijdag 09:00-13:00 uur, 88 60195/7. AR GARANTIE den Bovag garantie en garantie op motor, en aandrijfassen. m, blauw met, E.C.C. I.E.C.C, lm velgen .79.500,- .74.900,- ik. ramen spiegels31.900,- 11.000 km, airco, LPG29.500,- 165.000 km, airco29.500,- 176.000 km, LPG12.900,- velgen12.950,- km, metallic, l.m. velgen 16.500,- ,167.000 km17.500,- m, rood9.900,- grijs, 128.000 km, LPG18.900- jroen met, airco, Ipg, mistf.24.900,- rl, 41.000 km, airco.. 58.900,- met, 27.500 km, E.C.C83.900,- mó pearl, 45.000 km, EC.C.48.900,- 13.000 km, airco47.950,- 8.000 km, airco36.500,- 0.000 km, airco46.950,- 135000 km, lui) options57.500,- ir, lm. velgen, airco37.900,- ).000km,E.C.C39.900,- .SOEST, 035-603 70 47 rva-soest.nl fstandsbediening :ket, verkrijgbaar sedan: e Air Hatchback 82,50). e Air Break -17). Dinsdagavond 6 november, om half acht, wordt in het gemeen tehuis al weer de vierde TOSS- avond georganiseerd. Ditmaal wil het gemeentebestuur graag van de inwoners horen hoe zij denken en dromen over 'de spelende mens' in het Soest en Soesterberg van pakweg 2015. Anders gezegd: Wat verwach ten de burgers van de gemeen te als het gaat om 'kunst en cul tuur, recreatie en sport'? Aan de vooravond van de TOSS- bijeenkomst over 'de spelende mens' een gesprek met Artishock- voorzitter Erik van Veldhuizen en gemeentelijk projectleider 'TOSS 2015' Joop van Haaften. 'Binnen het bestuur hebben we best nog stevig van gedachten ge wisseld over de vraag of we inder daad mee zouden doen,' aldus Erik van Veldhuizen. Sommige bestuursleden plaatsten vraagte kens bij het nut van de inbreng van de burgerij bij deze visieontwikke ling door de gemeente. De ge meente is in het nabije verleden niet altijd zo fraai omgesprongen met de belangen van de spelende of recreërende Soester. Ik hoef al leen maar te verwijzen naar de gang van zaken rond het Soester Natuurbad. Niettemin heb ik toch draagvlak verworven voor onze bijdrage aan de komende TOSS- sessie. Ooit zal het tij misschien keren, denk ik daarbij. Het thema kunst en cultuur is op zich toch iets anders dan bijvoorbeeld planolo gie. In feite komt het erop neer dat kunst op zich niet zo erg aan ver andering onderhevig is. Natuurlijk, elke periode heeft zijn eigen vor men en technieken veranderen. Zo spelen op het ogenblik de moder ne media in de kunst een grote rol. Maar in essentie zal het altijd zo blijven dat de kunstenaar schep pend bezig is met iets dat hij van uit zijn innerlijk kwijt wil, en dat een liefhebber daardoor van bin nen wordt geraakt.' Joop van Haaften beaamt dat. Als projectleider van TOSS 2015 is hij de afgelopen tijd druk geweest met het samenstellen van het ludieke gedeelte van de avond. Daarbij is veel improvisatie te pas gekomen. 'Bij het organiseren en improvise ren zag ik het als mijn taak om een evenwichtig programma samen te stellen. Er moest een balans ko men tussen cultuur en recreatie, tussen jong en oud, en tussen au tochtoon en allochtoon. Voor het gemak plaats ik Artishock maar even in de hoek van de kunst met een grote K. Omdat niet iedereen daarvan houdt, ben ik blij dat ik ook zanger/gitarist Lammert van de Velde, regelmatig spelend bij de AH-super in Soestdijk, heb kun nen aantrekken. Hetzelfde geldt voor de bijdragen van de Weef- kring Soest en de Turkse volks dansgroep. In het persbericht heb ik Artishock als hofleverancier be titeld, omdat deze vereniging maar liefst drie bijdragen levert.' Oscar Prinsen Erik van Veldhuizen: 'Wij komen inderdaad met drie afzonderlijke bijdragen. Allereerst zal Oscar Prinsen - namens de Werkgroep Bijzondere Projecten - een perfor mance verzorgen. Toen Oscar nog in Soest woonde trad hij als 'to taalkunstenaar' regelmatig op in Artishock. Als jongste zoon uit het kunstenaarsgezin Prinsen beheerst hij vrijwel alle disciplines: schilde ren, acteren, dansen, enz. Daar naast heeft hij een soort levens wijsheid die hij lardeert met de nodige humor. Hij bezit de nodi ge zelfspot, waarmee hij ondanks zijn creativiteit, zijn eigen presta ties relativeert. Oscar woont en werkt sinds enkele jaren in Arn hem, waar hij het 'Instituut voor de loslopende mens' heeft opge richt. Dat zijn kunstenaarschap ook over de grens wordt opge merkt, blijkt onder meer uit de toekenning van de cultuurprijs van de Stadt Moers (D.) Met Oscars act wordt het voorprogramma op 6 november geopend. Ik verwacht dat hij een brug zal weten te slaan tussen de 'loslopende mens' en de 'spelende mens' in Soest. Per slot van rekening liggen zijn wortels in Soest. Wat het gaat worden zullen we moeten afwachten, maar mijn verwachtingen zijn in ieder geval hooggespannen. Aansluitend - en ook in de pauze - treedt ons huisorkest 'Perron 5 B' op. Deze keer als trio, bestaande uit Semmy Prinsen (oprichter en leader op tenorsax), Rik Dijkman piano en Martijn Derrix op bas. Als zangeres treedt op Roos Faas. De derde pijl op de boog van Ar tishock is een bijdrage van onze tekenclub. Elke dinsdagavond wordt er in het Artishockgebouw door een vaste tekenclub geschil derd en getekend naar model. Voor de gelegenheid wordt nu uit geweken naar het gemeentehuis. De club heeft geen docent. De deelnemers hebben allemaal min of meer ervaring. Tussendoor be oordelen de leden eikaars werk. Door de opbouwende onderlinge kritiek groeit de kwaliteit. Het so ciale element is heel belangrijk Ook voor nieuwkomers is er Inhoud geven Gevraagd naar wat hij zich van de uitkomst van de TOSS-avond op 6 november voorstelt, hoeft de Ar- tishock-voorzitter niet lang na te denken. 'Ik hoop dat de conclusie zal zijn dat kunst en cultuur een grotere plaats in het dagelijks leven zullen moeten gaan innemen dan nu het geval is. Grote veranderin gen in het lokale kunst en cultuur- palet zijn niet echt nodig. Zoals ik aan het begin al zei, zolang er mensen leven, zullen er uitingen van kunst zijn. Zij die ze voort brengen genieten van het scheppen en zij die het resultaat meebeleven genieten daar op hun beurt weer van. Kunst, in de ruimste zin van het woord, zit dicht bij het binnen ste van onze ziel. Als we daar ge raakt worden, betekent dat vreug de en ontstaat er kracht om door te gaan. Ik vind dat er in de hui dige tijd te weinig aandacht is voor dit fenomeen. We zijn te zakelijk geworden. Met vaak als gevolg een grote leegte en kilte. Ik hoop dat de uitkomst van de avond zal zijn dat mensen zich meer met kunst en cultuur zullen willen bezighou den. In welke vorm dan ook. Om op die manier hun eigen leven en dat van anderen meer inhoud te geven. Totaal-kunstenaar Oscar Prin sen verzorgt een bijzondere perfor mance tijdens de TOSS-discussie- avond. Vrijdag 2 november

Soester Courant | 2001 | | pagina 17