BDC pas in laatste deel bij de les w Hoopvolle nederlaag WZ'49 SE Volleybalsters 'angstaanjagend' Laatste minuut weer fataal ERNST Veranderingen op til op bestuurlijk vlak WZ'49 Elf minuten genoeg voor hattrick Jeffey Dorrestein "PAGiNAli WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 elaardij o.g. Handballers buigen 16-18-achterstand om in zege SOESTER COURANT PAGINA 21 035 -601 61 51 3AG GEOPEND inbi ns HANDBAL Pech in slotfase voor goed voetballende Soesters VOETBAL zaterdag Ledenvergadering uitgesteld tot 19 november ZWEMMEN Medailles VOETBAL SEC geeft twee spitsen van AH te veel ruimte Stam/SoVoCo veegt Drachten De Bunt uit VOLLEYBAL ZAALVOETBAL Monsterscore DVS tegen drie man van OSO: 19-3 BADMINTON Selby maakt zich op voor topper tegen lnside'82 Wolfskamerloop Soest laat gelijkspel uit handen glippen: 2-3 VOETBAL zondag WATERPOLO Geen eer te behalen voor De Duinkikkers BADMINTON Badso afgetroefd door Leusder BC VOETBAL Scheidsrechter Dakwerken RTE HARTWEG n de voorzijde na irlijk niet te zien ar de diepe achter n op het westen t een schuur is wel n heel aantrekkelijk nt bij deze in uitste nde staat van on rhoud verkerende oroorlogse midden :eker het vermelden er, open haard, schuif- nbouwapparatuur, toi- Diltrap naar zolder mei is c.v. met combikete! AANNEMELIJK BOD: ÉÉÜw iwstESBBRÏSr achtertuin is heerlijk re met hal, toilet, woon- vaste trap naar zolder ;n. Alle inspraak is nog v.o.n. 528.653,95) iOESTDIJK ULIANALAAN i Soestdijk ligt deze harmante rietgedekte lalfvrijstaande villa net zonnige achter- uin op het zuidwes- en. Ind.: entree, toilet, rapkast, zeer ruime voonkamer, uitgebouwd tan de zijkant waardoor 3r een studeer- en televi- ;t inbouwapparatuur, bij- is voorzien van een par- met kastenkamer (voor- ite badkamer, vaste trap n ruime kamer. 000,- k.k. 533.191,75) )0 TOT 16.00 UUR) UIT 100 OCCASIONS ÏKEURD EN INRUIL IOGELIJK. 0 SHOWMODELLEN 3 MEEST VERKOCHTE DE NUMMER 2 1 SNELST GROEIENDE De Cannenburg Caravans De Steiger 13-16 Industrieterrein De Steiger 1351 AA Almere-Haven B (036)531 3470 JaxJ036^53U50j)^^^^ (jde laatste twaalf minuten lot Smeeing/BDC achterin brijen en dat was maar goed «ik. Anders was de 16-18-ach- jirstand niet omgebogen naar «n24-20-overwinning op Ac id, De tweede seizoenzege in drie wedstrijden kwam dan ook moeizamer tot stand dan de uitslag op het eerste oog zou doen vermoeden. Ej Volgens het schema van de afwe- zige Paul van den Deijssel (de trai- Der/coach keert deze week terug van een vakantie in China waar hij I onder meer een marathon liep) waren de handballers in sporthal Beukendal 'verplicht' te winnen 'i van de tegenstander uit Kla- zienaveen. Dat gebeurde dus, maar het kostte menige zweetdruppel. Dat had Smeeing/BDC voor een belangrijk deel aan zichzelf te wij ten. De aanvallers van Actief kre gen aanvankelijk veel te veel ruim te, zodat ze steeds aan de gunsti ge kant van de score stonden. Toen Smeeing/BDC de gaatjes in de verdediging dichtte, waren de rol len omgedraaid. Vooral via de break-out nam Smeeing/BDC een voorsprong van drie doelpunten, maar toen het kansen ging missen, werd het plotseling weer 11-10, een stand waarmee de rust aan brak. In de tweede helft startte Smeeing/BDC andermaal bene- denmaats. In de afronding ontbrak de overtuiging bij de Soester ploeg, terwijl de noorderlingen met 'ge weld' in ieder bresje in de Soester defensie doken. De gevolgen wa ren pijnlijk: 12-16. Pas daarna kreeg Smeeing/BDC achterin de zaken op orde. Dat le verde veel balwinst op en moge lijkheden om snelle uitvallen te plaatsen. Smeeing/BDC kwam zowaar op voorsprong en mocht het verschil in de slotfase nog 'flat teren'. Hoewel er nog het een en ander kan worden aangemerkt op het spel van de eerste divisieploeg, is aanvoerder Aijan Roest content met de vorderingen van de selec tie die, zoals bekend, veel mutaties onderging. Het nadeel van de sterk gewijzigde samenstelling is volgens hem dat in moeilijke fases van de wedstrijden niet kan worden terug gevallen op automatismen. Afspraken 'Er zijn veel afspraken voor nodig om je aanvallende lijnen te lopen en de verdediging dicht te houden. Daar ligt nog een stukje braaklig gend terrein voor de trainers. Maar je ziet wel dat we meer en meer aan elkaar gewend raken. In de afgelopen week hebben we veel getraind op de aanvalssystemen, dan zie je meteen dat de loopba nen beter gevuld worden, maar ook verdedigend is het nog wen nen. Dat bleek zondag wel', aldus De hoek voor het uitkiezen, maar een doelpunt zal deze situatie niet opleveren. Smeeing/BDC miste wel meer kansen, maar won uiteinde lijk toch. Foto: Herman van Dam Roest, die progressie ziet en denkt dat Smeeing/BDC over een maand of twee nog weer beter zal zijn. Topscorer in het duel met Actief was overigens Charles van Kordel- aar (achtmaal). Hij profiteerde van het feit dat de aanvallen, opgezet vanaf links, goed liepen en hij aan de rechter zijde van de opbouw vaak ruimte kreeg. Van Kordelaar wordt dit seizoen op last van Van den Deijssel hoofdzakelijk in de aanval gebruikt. In de verdediging maakt hij, volgens de zogenoemde Roemeense wissel, als het kan plaatsvoor Patrick Versteegh. Die was zondag echter geblesseerd en werd vervangen door Dave de Jong die in de hoofdmacht debu teerde met drie doelpunten, alle gescoord uit een break-out. jerde woonlaag gelegen 4-kamer- uitzicht op het park Colenso centraal gelegen en in de directe en, uitvalswegen en winkels il, modern toilet, badkamer met :he, slaapkamer aan voorzijde rslaapkamer, keuken en een bal en achterzijde nva:.lid Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTÉLLEN Tevens Gasoviderfioud Laanstraat 34a - Soest Tel,: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 WZ'49 leed zaterdag een 'hoopvolle nederlaag'. Het is tekenend voor de situatie waar in de Soester eersteklasser zich bevindt. De ploeg had de pech dat Zuidvogels vijf minuten voor tijd plotseling op 2-1 kwam, maar de spelers stapten met opgeheven hoofden van het veld. Het voetbal dat WZ'49 etaleerde, was van aanzienlijk beter niveau dan dat van de voorafgaande we ken, waarin het de kluts kennelijk kwijt was. Tegen Zuidvogels, waarvan in mei in de beslissings wedstrijd om het kampioenschap van de tweede klasse met 4-2 was gewonnen, speelden de Soesters eindelijk weer met zelfvertrouwen. De eerste, kans van de wedstrijd was voor ex-prof Jorg Smeets die de bal voorlangs het doel van WZ'49 schoot. Het volgende memorabele moment kwam op naam van Gijs Schaap die alleen voor de keeper verscheen, maar de bal te hoog stiftte. Dat Smeets de Huizers in de zes tiende minuut met een mooi schot aan de leiding hielp, verontruste WZ'49 niet. In de resterende vijf kwartier had WZ'49 veelal het beste van het spel. Na een half uur schoot Gerrit van de Roest vanuit een vrije trap de groenwitten naast de Huizers. Daarna controleerde het de wedstrijd aardig en creëer de het de betere situaties. Mogelijkheden WZ'49 putte hoop uit het goede spel en kreeg vooral in de tweede helft mogelijkheden om een voor sprong te nemen. De vrije schiet kans van Jordie Brouwer, de vrije kopkans van Gijs Schaap en een halve omhaal van Marcel van Es sen leverden geen resultaat op. De drie opgelegde kansen gaven wel Bij WZ'49 staan er op het be stuurlijke vlak veranderingen optil. De ledenvergadering die eergisteren zou worden gehou den, is er zelfs voor verschoven naar maandag 19 november. Naar verwachting zullen Anto- nio van den Hengel en Aart Bosman het bestuur verster ken, mogelijk volgen er nog meer nieuwkomers. 'Het huidige bestuur bestaat uit zes mensen, dat moeten er zeven zijn. Bovendien heeft Ruud Prior (pen ningmeester-red.) aangegeven dat hij wil stoppen. De bestuursleden hebben nu veel te zware taken, daarom willen we bepaalde func- 'ies splitsen', aldus woordvoerder tetedfé CtHtKUil Tel. 601 33 37 Voor uw heerlijke lunch en diner; geopend van woe. t/mza. vanaf 11.30 uur, op zondag vanaf 16.00 uur OüHlooMie Tel. 603 33 33 Cafetaria open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Catering verzorgen wij altijd: salades, luxe hapjes, broodjes en warme buffetten etc. Birkstraat7 Van den Hengel, die alle geruch ten als zou er sprake zijn van een 'coupe' als belachelijk en uit de lucht gegrepen kwalificeert. Ries Brouwer heeft bijvoorbeeld nu terrein- en accommodatiebe- heer en de kantine in zijn porte feuille. Wellicht wordt de kantine bij iemand anders ondergebracht, net zoals het niet ondenkbaar is, dat bijvoorbeeld technische zaken in tweeën wordt gedeeld. Bij de verdeling van de functies is een 'stoelendans' niet uitgesloten. Morgenavond komen het huidige bestuur en de kandidaten voor de tweede keer bijeen en worden de 'poppetjes' óp de plek gezet. Gisteren was nog niet bekend of - afgezien van Prior - alle overige zittende bestuursleden aanblijven. Momenteel worden nog tal van zaken besproken, zo leggen de hui dige en potentiële bestuursleden de begroting voor komend jaar opnieuw onder de loep. Die zal worden gewijzigd als gevolg van verschillende ontwikkelingen, zoals een nieuwe kledingsponsor. Vrijdag gaat een brief de deur uit naar alle leden van de sportvereni ging, die dan zaterdag of maandag bij hen in de bus moet vallen. Zo als de statuten voorschrijven, zijn de voetballers dan tenminste twee weken vóór de algemene ledenver gadering ingelicht. Het is de ledenvergadering die de bestuursleden moet benoemen. Tevens krijgen de leden op 19 no vember de gelegenheid de bouw commissie te kiezen en het licht op groen te zetten voor deze commis sie die met de subsidie van de ge meente (ruim 5 ton), sponsorgel den en zelfwerkzaamheid de uit breiding en/of het opknappen van het clubgebouw aan de Eemweg (volgend jaar mei tot september) gaat voorbereiden. De beoogde bouwcommissie komt overigens vapavond bijeen. aan, dat WZ"49 het meeste recht maakte op de overwinning. Het wachten was op de 1-2, maar omdat het doelpunt niet viel en de tijd verstreek, namen de Soesters genoegen met een gelijkspel en drongen ze in de slotfase minder nadrukkelijker aan. En toen sloeg het noodlot toe. Terwijl WZ'49 aan het uitverdedigen was, speel de aan de rechter zijde Joep Ak kerman de bal in de voeten van de tegenstander. Die ging er meteen vandoor en vond in het deels ver laten centrum van de achterhoede van WZ'49 een medespeler. In eerste instantie kon Eddy van der Heijden nog redding brengen, op de tweede inzet was hij kansloos. In het duel liet de uitstekend lei dende J.E.T. Angevare zijn gele en rode kaart overigens op zak. Ondanks het negatieve resultaat lijkt het erop dat WZ'49 uit het dipje is gekomen. Voor de boeg heeft de ploeg evenwel twee zwa re karweien. Zaterdag komt Am stelveen (een zware dobber) langs en een week later moet VVZ'49 naar Zwaluwen dat zaterdag Ajax de baas was. VOETBAL zaterdag Een saaie, doelpuntloze eerste helft en een waanzinnig tweede bedrijf met een scoreverloop dat nauwelijks was bij te benen, speelden zich zaterdag af aan de Verlengde Oude Utrechtse- weg. Toen de kruitdampen wa ren opgestegen, bleek Hees met 4-3 te hebben gewonnen vanSVMM. In de zwakke drie kwartier voor rust verzuimde Hees het tempo op te schroeven tegen de oude, maar geroutineerde Maarnaars. Kort na de hervatting kregen Olaf Reijerse en Jeffrey Dorrestein het op hun heupen, de eerste als aangever, de tweede als afmaker. Tussen de elf de en 22s,c minuut maakte de spits met zijn hoofd een hattrick, telkens werd de bal vanaf de rechter kant door Reyerse voorgegeven. De van een blessure herstelde Dor restein was nota bene tien minuten voor de pauze ingevallen voor Danny Brandenburg die een kwet suur had opgelopen. Direct na de derde treffer gaf Hees op schle mielige wijze een doelpunt weg, maar na de daaropvolgende aftrap hoorde de doelman van SVMM iets voor bijkomen, nadat Peter de Jong van 35 meter afstand had uit gehaald: 4-1. Positie Toen wilden alle roodwitten wel hun doelpuntje meepikken en het gevolg was dat vrijwel iedereen zijn positie verliet, tot ergernis van Ron Daselaar. De trainer kon schreeuwen wat hij wilde, hij vond geen gehoor. Toen het acht minu ten voor tijd 4-2 werd, schrokken de Soesters nog niet wakker. Toen Robert Schadee in de 90s,c minuut met een domme overtreding een strafschop veroorzaakte (Mare Walen stopte de pingel, deed dat dit seizoen reeds tweemaal eerder) nog niet. Toen het in de 97s,e mi nuut alsnog 4-3 werd, leken de Hezianen nog niet te beseffen wat er aan de hand was, maar hadden ze het voordeel dat de scheidsrech ter eindelijk affloot. 'Ik hoop dat ze hiervan hebben geleerd', rhopperde Daselaar die dankzij de winst zijn ploeg naast SVMM op de derde plaats zag ko men. De verschillen zijn echter ge ring. Argon (tiende en voorlaatste) heeft vier puntjes minder en komt 10 november naar Soest. Komen de zaterdag gaat Hees naar het puntloze VOP. De roodwitten zijn dus gewaarschuwd. De Duinkikkers zijn zaterdag met veel medailles teruggekeerd van wedstrijden in Lelystad. De Soes ter zwemploeg won de eerste prijs en op het individuele vlak werden veel records verbeterd. Tot slot won De Duinkikkers ook nog eens de 4 x 50 meter schoolslag estafet te. Op de zaterdag komt SEC moei lijk tot scoren, maar als er veel doelpunten vallen, levert het ook weinig tot niets op. De ploeg speelde al met 3-3 en 2-2 gelijk, maar bleef verder vaak droog staan. Zaterdag scoorde ze drie maal, maar verloor met 3-4. Van AH'78. Voor rust speelde het elftal van Ruud van Rouwendaal slecht. Na het vroege openingsdoelpunt van Dave van Leyenhorst, kregen de twee sterke spitsen van de Huizer tegenstander alle ruimte en was het voornamelijk aan doelman Meshut te danken dat het halver wege niet 1-7, maar 'slechts' 1-3 stond. Daarna tapte SEC uit een ander vaatje. Een blunder van de AH- keeper betekende 2-3 (Maarten Smedema), daarna maakte Bas van der Heijden dom 'hands' in het strafschopgebied (2-4). Tien minuten voor tijd knalde Smede ma de bal vanaf een meter of 30 in de bovenhoek (3-4) en vlak voor het eindsignaal had invaller Rein Westra zich bijna tot de held van de dag gekroond. Uit een vrije trap schoot hij de bal op de lat. Als je 's avonds laat in je eentje thuis zit en de services van de dames van Stam/SoVoCo zou den op het beeldscherm ver schijnen, zou je van schrik als een bezetene gaan zappen. Angstaanjagend hard, mes scherp en genadeloos waren de meeste opslagen die de volley balsters zaterdag lieten zien. Turfstekers Drachten liep het soms dun door de broek. Op het moment dat er nog toe schouwers de zaal van De Bunt binnenwandelden, stond het al 2- 0 in sets voor de volleybalclub uit Soest: 25-14, 25-9. Het niveauver schil tussen beide eerste divisie- ploegen was soms gênant, vond ook Gert Veldhuizen naderhand. 'Heel indrukwekkend' bestempel de hij het spel waarmee zijn ploeg het publiek aanvankelijk vermaak te. De manier waarop de volley balsters punten afdwongen, had zijn overtuiging bevestigd, dat hij met een 'zeer interessante groep' aan het werk is. De speelsters van Drachten, vorig seizoen met een voorsprong van 20 punten kampioen in de tweede divisie, zochten schichtig naar een nooduitgang in de kleine sportzaal, maar moesten de sportieve afstraf fing tot het eind toe ondergaan. Als Drachten de bal al eens in het spel kon houden, stonden daar de boomlange SoVoCo-ers aan het net of leidden de verdedigers van de thuisploeg de volgende mokers lag in. De Friezinnen wisselden, spraken elkaar moed in, keken hoopvol naar boven, wisselden nog eens, maar waren machteloos. Hele en halve aces volgden elkaar op alsof er een drummer aan het roffelen was. Relatieve troost kregen ze dankzij de volleybalwet, die zegt dat de winnende ploeg in de derde set mentaal moeite heeft om door te drukken. Zo was het zaterdag ook. Het scoreverloop werd ineens gril lig (7-12, 13-12, 14-16), mede doordat Stam/SoVoCo fouten ging maken. Op 21-22 greep Veld- huizen in. In een time-out liet hij zijn speelsters duidelijk weten dat direct na de hervatting zou worden beslist of het een 4-0-overwinning (goed voor de maximale buit van vijf punten) zou worden of niet. Zijn speelsters hadden hem begre pen en scoorden viermaal op rij. De vierde set was een formaliteit: 25-18. Veldhuizen: 'Ik had vooraf veel informatie gekregen over Drach ten. Het is een lastige, trage ploeg met veel routine, die je niet in haar spel moet laten komen. Dat heb ben we twee sets perfect uitge speeld. De organisatie was goed. We hebben veel aan kracht en snelheid gewonnen, maar zo ge makkelijk als zaterdag zullen we het niet zo snel meer krijgen, denk ik.' De trainer beteugelde echter zijn enthousiasme: ik ben gema tigd tevreden tot nu toe.' Het damesteam van Stam/SoVo- Co klom zaterdag naar de derde plaats met vijf punten achterstand op Donitas en één op Lycurgus, twee ploegen die het Soester team reeds ontmoette. Heren Rick en Sander van Ginkel, Roy van de Broek en alle andere spe lers van het herenteam van Stam/ SoVoCo bleven in het weekeinde langs de kant. Gisteravond speel den ze, na het ter perse gaan van deze editie, een bekerwedstrijd te gen keizer Otto. Voor de formatie van Juijan van Slooten wordt het zaterdag spannender. Dan ont vangt de koploper het Weesper Oberon, om 19:00 uur in De Bunt. DVS heeft maandag in Beukendal de thuiswedstrijd tegen OSO met ruime cijfers gewonnen; 19 - 3. Anders dan de uitslag doet ver moeden was het spel van de Soes ters niet overtuigend. Aangezien OSO de gehele wedstrijd met een man minder speelde, leek het of DVS de wedstrijd als een verplicht nummer opvatte. In plaats van te profiteren van de overtalsituatie, en door middel van combinaties de tegenstander te overmeesteren, waren de eerste 25 minuten ge woonweg rommelig. In de eerste helft vond de Soester formatie maar vijf keer het net, OSO een maal. Ondanks de donderspeach van coach Bert van Doorne in de rust, kwam OSO in de eerste vijf minu ten van het tweede gedeelte zelfs terug tot 5-3. Nadat OSO een paar kansen op 5- 4 niet benutte en DVS de 6-3 maakte, was het gedaan met het verzet van de Loosdrechters. Dankzij een 3-5-zege bij Zeewal- ly heeft Selby voorlopig de twee de plaats opgeëist in het algemeen klassement. In Zeewolde was de strijd na de singles en dubbels be slist (1-5), daarna gingen de mixen verloren. Johan Meijer (8-15, 10-15), Harold Topper (9-15, 4-15), Jo- landa van Cleef (7-15, 2-15) en Monique Visser (6-11, 11-9, 4-11) leken de klus vlot te klaren toen ze op een 0-4-voorsprong kwamen te staan. De doorslag kwam vervol gens in het herendubbel dat Top per en Herman Scheerhoorn on danks een 10-2-achterstand naar zich toe trokken: 12-15, 5-15. Daarna ging het bergafwaarts met de Soester badmintonners. Van Cleef en Visser moeten nog steeds aan elkaar wennen en gingen door de knieën: 15-2, 15-6. In de mix partijen kon Zeewally het verschil verder verkleinen. Scheerhoorn en Van Cleef kwamen de eerste game met 10-1 achter, pakten die alsnog met 12-15, verloren de tweede met 15-9 en gingen een spannende der de game in. Op 12-12 waren er veel rally's te zien en sloeg de ver moeidheid toe. Drie fouten achter elkaar betekenden 15-12 voor de thuisploeg. Meijer en Visser knok ten voor wat ze waard waren, maar het vuur was er kennelijk uit: 15- 11, 15-13. Of Selby de tweede plek kan vast houden, of zich wellicht weet te verbeteren, zal zaterdag blijken. De Soesters ontvangen dan in C-drie koploper lnside'82. Het duel met de Baarnaars begint om 12:30 uur. Berend Drenth en Adri van der Zon deden zondag mee aan de Wolfskamerloop in Huizen. Om het heuvelachtige, bochtige en deels onverharde parkoers te over bruggen, hadden ze respectievelijk 36.54 en 48.06 minuten nodig. Als sommige wedstrijden een paar minuten korter had ge duurd, zou Soest nu tenminste twee punten meer hebben ge had en niet de laatste plaats be zetten in de hoofdklasse A. Een doelpunt in blessuretijd kostte de ploeg zondag een schijnbaar zeker gelijkspel te gen Westlandia: 2-3. Trainer Ruud Vork kon in de thuiswedstrijd nog steeds niet put ten uit een volledige selectie. Inte gendeel, Pascal Wissink was bij de hervatting van de training weder om geblesseerd geraakt (Vork: 'ik hoop dat de medische staf hem heel snel fit krijgt') en Peter Schrumpf stond met een schorsing tussen het publiek. John van Slie- drecht zat nog in de ziekenboeg en Stefan van Wijk (ziek geweest) en Gerdo Kuenen (rug) zaten op de bank, evenals Michel Vlaswinkel. Lichtpuntje was dat Vork Ramon Stofmeel weer de wei kon insturen. De Montfoortse trainer had geko zen voor een behoudend concept met Guy Dekker in de punt van de aanval en twee controlerende spe lers daarachter. De tactiek werkte in de eerste helft goed. Soest had alleen moeite met de hoge ballen van de gasten. Bovendien kwam Soest op voorsprong, nadat Hen- drin Khadan de diepte was inge stuurd. Tijdens het duel met de doelman kwam-de bal bij Dekker die vanaf 20 meter inschoot. Op een rot moment, luttele seconden voor het rustsignaal, viel de gelijk maker, uit een vrije trap. Tussen de bedrijven door had Marco Lam een vrije kopkans gemist en mocht Soest z'n handen dichtknijpen dat de scheidsrechter de bal niet op de stip had gelegd. Tevreden Vork was tevreden over de eerste helft en de spelers verlieten de kleedkamer met het gevoel dat er gewonnen zou kunnen worden. Na de hervatting bleek dat Westlandia het betere van het spel had en Soest minder aan voetballen kwam dan voor de rust. De linies schoven te veel terug, wat volgens Vork ook het gevolg was van de werk lust van de blauwwitten. 'Iedereen wilde de 1-1 vasthouden. Het was geen gebrek aan scherpte, maar we hadden wel iets meer vanuit onze tactiek moeten spelen', stelde de trainer. Het betekende wel dat Westlandia het spel bepaalde en de bezoekers kwamen bovendien op voorsprong na een aanval over de linker flank. Tien minuten voor tijd krulde Jeroen Dorrestein een vrije trap over de muur in het doel en dacht Soest een serie nederlagen te kun nen gaan doorbreken. Dat dacht iedereen, tot in de 92s,e minuut toen Soest de bal niet weggewerkt kreeg en Paul van de Meer het meest gedecideerd was met de winnende treffer. Het was een her haling van het thuisduel met Elinkwijk toen Soest eveneens in de laatste minuut een gelijkspel uit handen liet glippen. Omdat de andere ploegen uit het rechter rijtje één of meer punten pakten, staat Soest (waarvan Jaap ten Haaf en de invallers Vlaswin kel en Kuenen een boeking oplie pen) nu alleen op de veertiende en laatste plaats. Foto: Herman van Dam Dennis van der Horst schermt de bal af voor een tegenstander. In de laatste seconden zou Westlandia het 'zekere' gelijkspel van Soest aan flarden schieten. Voor De Duinkikkers viel er wei nig eer te behalen in de thuiswed strijd tegen Zeist. De promoven dus verloor met 3-11 van de de gradant die op alle fronten beter was. De Soesters probeerden het met de tactiek die ze hadden ge leerd van de opgestapte coach Tompson, maar bij Zeist hadden ze het inzwemmen en kruisen gauw door en werden meteen maatregelen getroffen. Via 0-4 en 0-7 werd het 0-10 na drie perio den. Pas toen veranderde Duinkik kers van tactiek door als vanouds met een midvoor te spelen. Daar na kon de ploeg zowaar nog wat aan de stand friemelen. In een eenzijdig duel verloor Bad so met 7-1 van Leusder BC. Van de acht partijen werd de helft pas in de vijfde set beslist, waarbij al leen de mix van Claudine Schüs- sler en Henny Vernooy in Soester- bergse handen kwam. Veel groter was het verschil in bijvoorbeeld de enkelpartij van Vernooy. Hij scoor de in drie sets slechts één punt. Vooral de heren van Badso moes ten erkennen dat de Leusder te genstanders veel beter waren. Zo wel de enkelspelen als het dubbel werden in drie games verloren. Spannender ging het eraan toe in de dameswedstrijden. Schüssler en Myriam de Lange gaven zich pas na vijf games gewonnen. Voor de tweede keer dit seizoen reisde SEC onnodig naar Utrecht. Wie er zondag ook op het veld van Ardahanspor stond, geen scheids rechter. Een maand geleden over kwam de groenwitten hetzelfde, toen ze op bezoek gingen bij VSC, eveneens in de Domstad. 'In onze poule (5G-red.) is het geloof ik al de zevende keer dat een scheids rechter niet komt opdagen', aldus trainer Balthus Burgman. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 2001 | | pagina 21