Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan zs W#RTMANN De PvdA doet toch weer mee 'Zorg'-vrijwilligers gehuldigd Dertig jaar de Soester Duinen 75°/ KBO: 'Burgemeester moet ouderenzorg coördineren' Milieudefensie Soest laat EKO-producten proeven nieuw bij eicpert »i) SCHOEMAKER Van Breukelen - Vast-goed Assurantiën Gris ff WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 echtpaar ekeinde id Texel Gemeente Soest week lang van internet afgesloten Genoeg aanmeldingen voor kandidatenlijst Prijs voor mevrouw E. van Hensbergen Vrijdag bij Hoogvliet Het theater thuis met de BeoVision 3 expert schoemaker Friese avond Service bij Schoemaker voor verkoopinformatie: 'De flat was hard aan vernieuwing toe' L www.tromslager.nl RAAGD EZORGERS st voor de ^COURANT o: tel. 6014152 Ruitenberg uit Soest geworden van een txel. Ze krijgen een i in een hotel. De en dat te danken aan aan een enquête tij- eurs die in september rd gehouden. De en- n de VW Texel die van de reacties beter inen inspelen op de (potentiële) toeristen eiland komen. ommunicatie rijn komen wonen, zijn nderdag 8 november in r 19.30 uur is men zaken die op dit leentebestuur wil lie hen zijn opgevallen. 2 gemeente geregeld s begrepen. Op die ma- elijk apparaat, ïeden als Internet 'ergunning ingevolge de jonden ter bescherming rekking hebbende stuk- 2001: 12.30 uur IJKE BEDENKINGEN uur (postbus 2000, 3760 indiener van een beden- •-ndgemaakt. Dit verzoek tuur worden ingediend. EDENKINGEN inbren- gedachtenwisseling. De u van deze gelegenheid jraak te maken. ;r en de adviseurs, slechts nkingen heeft ingebracht, 'eest (tijdig) bedenkingen eldingen in het kader van nde instellingen zullen aan maatregel van bestuur vol- ex artikel 19 lid 1 WRO op- schadeovereenkomst is on- :ggen conform delegatiebe- ;vergunning verlenen. bezwaren ongegrond verkla- in stand laten met dien ver drijving mede gericht is aan 5 eigenaar van de grond. De <en de tijd geven te voldoen houwen als premature ziens- k.in te dienen officiële bouw ergunning verlenen. Jtaaibedrag van f. 31.475 vast- Van vorige week dinsdag tot gistermiddag een uur heeft de gemeente Soest te kam pen gehad met een internet- storing. Behalve interne mails, kon de buitenwereld niet meer bereikt worden. Soesters konden logischer wijs niet terecht op de site van de gemeente. Een kapot te glasvezelkabel was de oor zaak. De kabel is in onderhoud bij ka belexploitant Casema. Zij had aangegeven dat het probleem maandag verholpen zou zijn, maar dat werd een dag later. Een vervelende zaak, die door een medewerker van de ge meente als 'afgrijselijk' wordt omschreven. De fax werd afge lopen week dan ook weer vol op in gebruik genomen, maar die vorm van communicatie gaat veel langzamer dan via de elektronische snelweg. Het materiaal waar de gemeen te Soest gebruik van maakt is nog uit de tijd dat REMU het kabelnet onderhield. Casema heeft het kabelnet overgeno men. Probleem is nu dat dit be drijf met andere materialen werkt dan de REMU indertijd. 'Wij werken met andere com ponenten in de glasvezelverbin ding. We hebben deze materia len niet op de plank liggen en dus duurt het langer dan nor maal', aldus Dirk Spaans van Casema. Een kapotte glasvezel kabel kan normaal gesproken binnen een halve dag gerepa reerd worden. De bewuste componenten van de glasvezel- In samenwerking met 'Marz' hebben we een Voordelige Euro-Aanbieding voor u! Een uniek lage euro-prijs voor een superieure kwaliteit-, 100% merinowol. En... machine- wasbaar! We bieden u kortingen van bijna J /O Onze aanbiedingen* voor Najaar 2001 zijn: Voor dames: Col-pullover, in 10 kleuren Ronde hals-pullover, in 5 kleuren Voor heren.- Col-pullover, in 4 kleuren Ronde hals-pulJover. in 5 kleuren V-hals-pullover, in 4 kleuren Slipover, in 4 kleuren van f. 219,- voor 75,-*' van f. 219,- voor 75,-*' van f. 219,-voor 75,- van f. 219,-voor 75,- van f. 219,- voor 75,- van f. 193,- voor 65,- Deze aanbieding geldt tot en met 11 november 2001 of zolang de voorraad strekt. Uiteraard kunt u nü nog alleen in guldens betalen. Om u rekenwerk te besparen: 75,- is gelijk aan f 165.24, v 65,- is f. 143,24. 3743 BB BAARN Laanstraat 65 (035) 541 5418 3761 Cl SOESTDHK Burgemeester Grothestraat 7 (035) 601 4488 EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE Ziekenhuisfusie en regiovisie wat hebben beide zaken met el kaar te maken? De KBO-Soest beraadde zich over die logische vraag, want morgenochtend donderdag 1 november wordt in het gemeentehuis ge discussieerd over knelpunten in het ouderenbeleid voor de komende vijfjaren. Tijdens de KBO-bijeenkomst bleek men het erover eens dat ouderen het nog nooit zo goed hadden als nu. Maar het aantal ouderen in Soest boven de 65 zal volgens het CBS in 2010 bijna een vijfde deel van de bevolking uit maken, en dan is het goed om eens na te denken of we daar goed op zijn voorbereid. Het is goed als ouderen zo lang mogelijk op zich zelf kunnen blijven wonen, maar zijn die woningen daar dan ook geschikt voor? En is er hulp in tijd van nood? Is dan mantelzorg nog beschikbaar of wonen kinderen en familie elders en zijn de buren tweeverdieners en ook niet be schikbaar? Men meent dat de thuiszorg onvoldoende op haar taak is berekend. Coördinatie Vragen van belang voor een goed beleid. En wie voert dat beleid uit? Het gemeentebestuur is grondwet telijk verantwoordelijk voor de zorg en het welzijn van de burgers. Dan zou het goed zijn om te ko men tot een coördinerend be windspersoon, want de verschil lende voorzieningen vallen onder verschillende diensten van het ge meentelijke apparaat. 'De linker hand weet vaak niet wat de rech terhand doet'. Misschien is de bur gemeester daarvoor de aangewe zen persoon? Hij bemoeit zich te recht ook met de mogelijke gevol gen van de ziekenhuisfusie, en dat die te maken heeft met ouderenbe leid zal duidelijk zijn. Ouderdom komt met gebreken en meer oude ren zullen dus meer zorg behoe ven. Dat vraagt visie. Maar de KBO-leden zien de uitvoering van die visie liever niet regionaal, want dan weet niemand meer wie waar voor kan worden aangesproken. Hete hangijzers!, aldus de KBO. 'Het belooft donderdag een inte ressante discussie te worden.' Piet Floor en Nicolette Versloot - Makelaars/Taxateurs O.G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (035) 4016 824 vwwdevtijtmakelaardij.nl - </evüjtm3kelaar<)ij@hetnet Het schokeffect heeft resultaat gehad. De noodkreet van het Soester Pvd A-bestuur, dat er te weinig namen waren om met een fatsoenlijke kandidaten lijst de verkiezingen in te gaan, heeft in elk geval gewerkt. Tij dens de ledenvergadering van afgelopen maandag is geble ken dat er toch meer gegadig den zijn voor het raadslidmaat schap. 'Nogal wat leden hebben gelukkig heel positief op de brief gerea geerd,' aldus een opgeluchte afde lingsvoorzitter Rob Risseeuw na afloop van de volgens hem druk bezochte bijeenkomst. 'Die zeiden: als de vlag er zó bij hangt willen we wel een actievere rol gaan spe len.' Volgens hem gaat het nu ze ker lukken om een lijstje met min stens tien kandidaten op te stellen. Namen kan hij nog niet geven, omdat de vertrouwencommissie nog een advies moet opstellen. Pas in december beslist de ledenverga dering over de definitieve samen stelling van de lijst. De mensen die zich nu hebben aangemeld hebben inmiddels wel de wettelijk voorge schreven bereidverklaring onderte kend. Risseeuw maakt zich dus geen zorgen over de 'hardheid' van hun toezegging. 'Dat hebben we nadrukkelijk geverifieerd.' 'We hebben mensen gevonden die aanvankelijk vonden dat ze ande re prioriteiten hadden, maar die zich nu toch beschikbaar willen stellen. Daar zit ook jong talent bij, dat een actievere rol wil spelen dan ze zich eerst hadden voorgeno men,' aldus Risseeuw. Hij kijkt dan ook 'met een grote mate van tevre denheid' terug op de grote op komst tijdens de ledenbijeen komst, waar hij naar eigen zeggen 'zeker wel een stuk of vijftien mij tot dusver onbekende gezichten' ontwaarde. Ook de roep om nieu we kandidaat-bestuursleden voor de afdeling heeft gehoor gevon den, stelt Risseeuw dankbaar vast. Er hebben zich drie leden aange boden voor een bestuurlijke func tie. Burgemeester Janssen heeft vorige week de vrijwilligers ge huldigd die door de inwoners genomineerd waren voor de ti tel 'Soester vrijwilliger van de maand september'. Daarbij ging het om mensen die onbe taald actief zijn in de (gezondheids)zorg. Mevrouw E. van Hensbergen, re gio-coördinatrice van het Diabe tesfonds maar evenzeer actief voor o.a. het Koningin Wilhelmina- fonds, de Hartstichting, het Ast mafonds en de Nierstichting, was door de notaris uitverkoren tot winnares. Zij kreeg het beeldje van 'de duim omhoog' en een envelop met 250 gulden. De andere geno mineerden waren mevrouw R. Wiemans-Hendriks (o.a. actief voor EHBO en Hartstichting), de heer D. van Amerongen (Reuma patiënten en PCOB), de heer en mevrouw A. Barnat (Groot Eng- endaal), mevrouw C.D. v.d. Beek van Dok (Mariënburg) en de da mes E. Leertouwer, R. Kerkum- van Wegen, T. van Baalen-Gie- zem, R. Roeten-Kraan en de heer C, Breedijk, allen nauw betrokken bij de Seniorenbus. Allen kregen een fraai boeket. Burgemeester Janssen onder- Burgemeester Janssen feliciteert mevrouw Van Hensbergen met haar uitverkiezing tot vrijwilliger van de maand. Foto: Soester Courant streepte dat de vrijwilligers in de Soester gemeenschap een belang rijke functie vervullen. Hij schatte dat er wel 10.000 a 15.000 Soester(berger)s maatschappelijk actief zijn, allen op hun eigen ma nier en in en grote diversiteit van activiteiten. De uitverkoren vrijwil liger is niet per se de beste, bena drukte hij, maar wordt gekozen als 'inspirerend voorbeeld'. De crises die zich de laatste ja ren in landbouw en veeteelt hebben voorgedaan, roepen de vraag op of veranderingen op dat terrein niet dringend nood zakelijk zijn. Daarover is door de Vereniging Milieudefensie, in samenwerking met De Rode Hoed, een debat gehouden op donderdag 25 oktober j.1. Voor een goed gevulde zaal betoog de landbouwminister J.L. Brinkhorst dat hij zijn best doet voor de omschakeling van gangbare naar biologische landbouw. Momenteel bedraagt de bijdrage van de biologische landbouw on geveer 2% van de totale produc tie. Het streven is dit in de komen de jaren op te voeren tot 10%. Tij dens de discussie in De Rode Hoed merkte een jonge bioboer op, dat er onderscheid bestaat tus sen burgers en consumenten. Bur gers weten eigenlijk wel dat de gangbare landbouw met zijn lage prijzen veel onkosten veroorzaakt door de vervuiling van het milieu, maar deze kosten worden niet doorberekend in de prijzen. De' burger verandert vaak in consu ment, als die in de winkel toch weer kiest voor de goedkopere gangbare levensmiddelen. Een suggestie van een van de deelne mers aan de discussie EKO-pro ducten vrij te stellen van BTW, kreeg een krachtig applaus van de aanwezigen. Ook minister Brink horst leek dit een goed idee. In de meeste supermarkten in Ne derland, ook in Soest, is weer de jaarlijkse enquête gehouden naar het aantal EKO-producten dat er verkrijgbaar is. De uiteindelijke uitslag daarvan komt binnenkort. De werkgroep Soest van Milieude fensie, waarvan vier leden bij de discussie in De Rode Hoed aanwe zig waren, is ervan overtuigd dat promotie van EKO-producten van groot belang is en dat het uiteinde lijk de consument is die zorgt voor EKO in het land. Onbekendheid ermee en onjuiste geruchten erover staan groei van de omzet in de weg. Daarom is de werkgroep op vrijdag 2 november van 10:00 tot 16:00 uur met een proef- en voor lichtingsstand aanwezig in super markt Hoogvliet aan de Wiardi Beckmanstraat. Iedereen is daar hartelijk welkom. Een televisie waar u altijd op heeft gewacht De breedbeeld- beeldbuis van 81 cm is omgeven door een sierlijk passe-partout in een door u te kiezen kleur. Een werkelijk groots geluid komt uit de vier actieve luidsprekers, elk met hun eigen versterker, die zorgen voor het gevoel middenin de film te zitten. Nog mooier wordt het als u gebruik maakt van de optionele Dolby Digital Decoder en extra BeoLab luidsprekers voor een fantastisch home-cinema effect De bediening van de BeoVision 3 is uiterst comfortabel met de Beo4 afstandsbediening. A LIFE LE5S ORDINARY Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG 6. OLUFSEN De Friese vereniging 'Frysk en Frij' voor Gooi en Eemland organiseert op vrijdag 9 november een toneel avond in de zaal van zorgcentrum Zuiderheide, Diependaalselaan 337 in Hilversum. De zustervere niging 'Us Memmetael'; uit Assen voert het kluchtig blijspel 'Sa fêst as in hüs' van Pyt de Vries uit. Er zijn ook weer 'diskes' met Friese specialiteiten, zowel culinair als li terair. Aanvang: 20:00 uur. En tree: leden 7,50; niet-leden 15,00. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eHpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Gevraagde koopsom 310.000.- k.k. Colenso SOEST Schitterend gelegen, parterre 2-kamer hoekappartement met berging, carport en grote vrije tuin met oprit (90 m2). Ind.: hal, toilet, woonkm. met laminaatvloer, ged. open mod. keuk. met inb.app. (o.a. ker. kookpl., koel-vrieskast). Bijkeu ken met aansl. wasm. en droger, ruime slaapkm., gemod. douchecel met v.w.t. Alg.: dit app. verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van laminaatvloeren en nieuwe keukeninrichting. Servicekosten 196,- p.m. (inclu sief voorschot c.v.). Willem de Zwijgerlaan SOEST (n het centrum van Soest aan rustige kindvriendelijke (aan gelegen, royale hoekwoning met garage en zonnige tuin (215 m2, zuidligging). Ind.: hal, k.k., toil. met fontein, keuken, ruime woon-eetkm. met open haard. Verd.: overl., douchecel met 2e toilet en 3 ruime slaapkm. Zolder: met vaste trap en mog. voor 4e slaapkm. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 645.000.- k.k. Nog 1 maisonnette te koop (ca. 145 m2) NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe mai- sonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom 598.000,- v.o.n. Gevraagde koopsom 995.000,- k.k. Beckerillghstraat 5 SOEST Aan de rand van hetinevTL: ian de doorgaande weg gelegen he\ftv>^^^^-^^aicferïst\ek woonhuis met multifunctiona TS^rrsrtjfnTte (ca. 250 m2), ruime oprit en Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.ni VBOil^k Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.al Serviceflat de Soester Duinen heeft een feestje te vieren. Op donderdag 8 november is het precies dertig jaar geleden dat de eerste palen in de grond werden gelagen. Een uitgebrei de borrel met verschillende ac tiviteiten vindt twee dagen la ter plaats. 'Voor mij nog een verrassing, het feest organi seert de penningmeester', glimlacht mevrouw. A.A. Nag- tegaal-Bijlsma, bestuurslid van de flat. Al tien jaar lang is mevrouw A. Nagtegaal lid van het bestuur, met een na haar komst op de Soester- bergsestraat 111. Haar jarenlange inzet op het gebied van vrijwilli gerswerk werd bekroond met het ereburgerlidmaatschap, maar ook nu nog is zij zeer actief. 'Ik had me voorgenomen niets meer te doen, maar ik kon het toch niet laten', zo vertelt ze. Haar argumenten zijn simpel en recht door zee: 'Ik ben gesteld op mensen en ik ben zeer sociaal'. Ook de flat is haar zeer lief en ze raakt dan ook niet uitge praat over alle aanpassingen die zijn gedaan. Toch is niet alles pais en vree. Zo werden de bewoners kort geleden opgeschrikt door een oplichter die geld afhandig maak te. 'Ik heb extra sloten en doe voortaan het raam op slot. zelfs als ik alleen even naar beneden ga. Als er bezoekers komen ontvang ik ze nu beneden, dat lijkt me vei liger', vertelt het kwieke bestuurs lid. Het dertigjarig bestaan van de flat zal uitgebreid gevierd worden. Niet in de laatste plaats omdat het ijk- punt van 25 jaar niet met een feest is bekroond. 'Precies in die tijd zijn twee bestuursleden overleden. Ik vond het niet gepast om toen iets te doen', aldus mevrouw Nagte gaal. Bovendien is dit jaar extra feestelijk vanwege de verbouwing die heeft plaatsgevonden in de ser viceflat. Acht maanden lang heeft de operatie geduurd en het resul taat is er naar. Een geheel nieuwe bestuurskamer is uit de grond ge- 'fa _C Tel. 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest De totaal vernieuwde recreatie zaal van serviceflat de Soester Dui nen. Er wordt al volop van gebruik gemaakt door een aantal mensen, dat bridge leert spelen. Mevrouw A.A. Nagtegaal-Bijlsma kijkt toe. Foto: Soester Courant stampt, twee logeerkamers voor kleinkinderen en andere gasten ligt er pal naast. Het hele flatgebouw ademt de geur van vernieuwing, waardoor het lijkt alsof alles een opknapbeurt heeft gehad. De inrichting van de logeerkamers op de benedenverdieping is aan het bestuurslid toevertrouwd. 'Ze vroegen me of ik niet wat kon doen, dus dan doe ik dat', vertelt ze nuchter. Ook de bewoners van de 42 woningen zijn niet overge slagen. Een nieuwe recreatiezaal en vijf garages werden in een moeite door gemaakt. Niet ieder een was even gelukkig met de grondige verbouwing, aangezien zij de servicekosten omhoog zagen gaan. 'Ach dat hou je altijd, men sen die negatief zijn, maar geluk kig is het merendeel zeer tevre den', aldus het bestuurslid. 'Ik heb alles al ingekocht voor het feest. Zelfs advocaat met slag room', glundert mevrouw Nagte gaal. Het gehele programma kent ze niet, dat is geheim. Maar dat ze zelf een flinke speech gaat afsteken staat buiten kijf.

Soester Courant | 2001 | | pagina 5