Vork om gezondheid weg bij Soest 0E Stam/SoVoCo zet stap richting titel Soest staat eenzaam onderaan Kramer stapt op bij WZ'49 Wisselvallig BDC wint nipt Hoop WZ'49 valt in duigen Henk van Asch nieuwe trainer van hoofdklasser lij o.g. Jubileumshow Springbokken PAGINA 1 e WOENSDAG 7 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 17 VOETBAL zaterdag SEC kan tempo van OSO niet bijbenen: 5-2 Kranenburg laat blauwwitten kansloos: 5-2 VOETBAL zondag BADMINTON Badso sprokkelt bij Iduna eerste punt binnen ZWEMMEN Zilveren plak Aart Bosman wordt nieuwe voorzitter VOETBAL 500 Leden van 1 tot 82 jaar treden op Herenteam verstevigt koppositie; dames oerdegelijk £1 h/ VOLLEYBAL WATERPOLO Invloed leiding nadelig voor De Duinkikkers Fraaie combinaties, maar slechte dekking HANDBAL SKIËN Kids Cup ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: f 17,50/€ 7,94 per half jaar! tel. (035) 6014152 Geen eenheid, te weinig werklust; weer nederlaag VOETBAL zaterdag 1/anïooHtie Loodgieterswerk i uitzicht op de vier en ruim apparte- lervlakte van 100 m2 e onderbouw. Ver- i liftinstallatie aan- Dpenbaar vervoer in ig. ial, garderobekast, ca. 45 m2 met toe- ■legen op het zuid- iken, twee slaapka- .32 en 2.10x4.32, jaden separaattoi- J- 0,-/€ 171.529,- k.k. Fazantpad Het is mogelijk om De woning is voor- >00,-/ 216.907,-k.k. Irenelaan Dij winkels en open- ig gelegen uitge- woning met schuur tuin op het zuiden. gang, trapkast, toi- ïbouwde L-vormige parketvloer. Verdie- irie slaapkamers t groot balkon, badka- iaar zolder met kamer )bele dakkapel. De voorzien van gas c.v. ubbele beglazing. Mercury i.000,-/ 301.764,-k.k. Schrikslaan woonhuis werd in met garage en een be- itree, hal, toilet, L-vor- ler met open haard, ïn, provisieruimte, bij sping: badkamer met i, slaapkamer met c.v. pkamer met wastafel camer met vaste kast en en vlizotrap is het mo- bergzolder te berei- is van twee kanten te :n en heeft een werk- ine beglazing en kunst- eg. >.000,-/ €356.217,- k.k. Laanstraat Vervolg van pagina 1 Vork beseft dat zijn hoge bloed druk, afgezien van de lichamelijke klachten, ook gevolgen zal hebben voor het trainersschap. 'Ik ben veertien jaar hoofdtrainer geweest en weet hoe de voetbalwereld in elkaar zit. Als je zoiets overkomt als nu mij, dan zitten ze niet meer zo op je te wachten.' Vork lichtte vorige week woens dagavond het bestuur van Soest in, twee dagen later informeerde hij de spelersgroep tijdens een emo tioneel onderhoud. Nadat hij de slechte tijding van de specialist te horen had gekregen, liep Vork nog even met het idee rond om toch door te gaan. 'Maar gezondheid is belangrijker dan de passie.' Opvolger In de persoon van Henk van Asch krijgt Soest een trainer met een blauwwit hart. De Soester speelde ooit zelf in de hoofdmacht die des tijds werd geleid door onder ande ren Jan Zwartkruis. Van Asch was Indeling bedrijfsruim- kplaats/opslagruimte, ijfsruimte is in '98 in ge- lerhoud. Aanvaarding in >5.000,-/€406.133,-k.k. aldeck Pyrmontlaan~] ekkelijke en rustige loca- arakteristiek vrijstaand et garage en carport en Dten achtertuin. Bouw- pervlakte 365 m2. Inhoud itibule, hal, provisiekel- ime woonkamer met par- n haard en serre totaal hte woonkeuken. Verdie- Jime slaapkamers, badka- ad, douche en toilet, vaste der met twee kamers, j. Aanvaarding in overleg. I: 95.000,-/496.889,-k.k. Tel. 035 - 6030025 il Ruud Vork: gestopt om medische redenen. Foto: Herman van Dam graag eind jaren tachtig, begin jaren ne gentig trainer van het tweede elf tal. Twee jaar geleden werd hij met hetzelfde elftal kampioen in de eerste reserveklasse. Tussendoor was hij hoofdtrainer bij onder meer SEC en WZ'49, waarmee hij via de nacompetitie promoveer de, en vorig seizoen trainde hij WOP. Gisteravond zat Van Asch al op de bank bij de bekerwedstrijd tegen Vriendenschaar (als die niet op nieuw was afgelast). 'Mijn visie op voetbal heeft een bepaalde voorbe reiding nodig. Die tijd heb ik nu niet, daarom moet ik elke minuut benutten', aldus de ondernemer. Hij had vorig seizoen net besloten te stoppen als hoofdtrainer, maar toen hij donderdagavond werd ge beld door voorzitter Paul Smit (na overleg met onder anderen elftal leider Johan Staal en speler Jeroen Dorrestein) begon het direct te kriebelen. Van Asch heeft er nooit een probleem van gemaakt dat hij hoofdtrainer bij de club zou worden. Op het thuisfront werd dermate enthousiast gereageerd, dat hij weinig bedenktijd nodig had. Naar voren Van Asch zag dit seizoen drie thuiswedstrijden en één uitduel van de hoofdklasser. Onder zijn leiding zal er veel gaan veranderen. 'Ik ga proberen met de neus naar voren te voetballen. We gaan ver der op de huidige organisatie, maar in het veld zullen we meer druk naar voren gaan maken en proberen meer doelpunten te ma ken.' Aanvallender voetbal op de Bos straat-Oost is aangekondigd door Van Asch die voorlopig tot het eind van dit seizoen de technische leiding krijgt. Of de samenwerking daarna wordt voortgezet, is niet duidelijk. Mocht Soest met hem willen doorgaan, dan zal hij het vereiste trainersdiploma voor de hoofdklasse moeten halen, maar de bereidheid daarvoor heeft Van Asch reeds uitgesproken. Omdat er nu sprake is van een noodsitua tie, krijgt hij van de voetbalbond dispensatie. Voor SEC begrippen speelde OSO zaterdag een tempo te hoog en was de 3-0-achterstand in de rust snel verklaard. In Bussum werd het uit eindelijk 5-2. Zoals vaker dit seizoen lieten de Soesters in de eerste helft zich de kaas van het brood eten. Toen het na de hervatting vlot 4-0 werd, liet OSO de teugels vieren en kon SEC het tempo weer bijbenen. Prompt werd de marge verkleind. Middenvelder Remi van der Pol scoorde in de 65ste en 67ste mi nuut. Vervolgens had Rein Westra bijna succes met een vrije trap, anders was het wellicht nog span nend geworden. SEC gooide alles op de aanval, waarna OSO de zee van ruimte bevoer en de wedstrijd definitief naar zich toe trok. Vier punten achterstand op de nummers 13, 12 en 11. Soest begint zich onder aan de rang lijst eenzaam te voelen. De ploeg verloor, zonder uitzicht op beter te hebben gehad, met 5-2 van koploper Kranenburg dat een week eerder de eerste periodetitel had binnenge haald. Vanaf het beginsignaal was zicht baar hoe groot het verschil tussen beide clubs op de ranglijst is. Kra nenburg was, met onder anderen Edwin Grünholz, sterker en meer in balbezit. Aanvankelijk stonden de blauwwitten niet echt onder druk. Sterker nog, ze kregen kans jes via Guy Dekker, Marco Lam en wederom Dekker. Kranenburg zorgde voor meer ge vaar, vooral door Grünholz die Paul Dreef handenvol werk be zorgde en voorin overal was te vin den. Een doelpunt kon daarom niet uitblijven en het viel in de 31e minuut. De inleiding kwam van de voet van Grünholz. In het eerste kwartier van de twee de helft ontsnapte Soest meer maals aan een grotere achterstand. Kranenburg miste ze eenvoudig of Robert Hagen stak er een handje voor, zodat Soest telkens met de schrik vrij kwam. Tot verrassing van iedereen scoorde Soest daarop de 1-1. In de 67c minuut schoot de voor Martijn Schonewille ingeval len Pascal Wissink op doel. Zijn schot werd half gesmoord, maar daardoor kreeg de bal een dusda nig effect mee, dat hij in het doel belandde. Van korte duur was de vreugde, want twee minuten later stond het alweer 2-1. Met snel combinaties pel bleef Kranenburg daarna het doel van Soest bestoken. Interim- coach Ton van Leur probeerde de bakens te verzetten door Dennis van der Horst in te brengen voor Hendrin Khandan, maar de lijst aanvoerder in de hoofdklasse A liet zich niet van de wijs brengen. Grünholz bracht Paul van Leeu wen in stelling (3-1) en in de 82s,e minuut zorgde Rick van de Berg voor 4-1. Namens Soest scoorde Dekker drie minuten later uit een strafschop, maar in de slotfase had Johnny Grünholz (een neefje van) het laatste woord. Soest had de pech dat alle andere ploegen in de onderste regio wél één of meer punten pakten. Een daarvan is SVV/SMC dat over vier dagen naar de Bosstraat-Oost komt. Badso is van de nul af. Tegen Idu na 2 sleepten de Soesterbergse badmintonners een gelijkspel uit het vuur. De wedstrijd in Utrecht begon met een eenvoudige over winning in drie games van Peter Lensselink. Bij een 2-1-achter- stand verstapte Max Sibbald zich. Hij speelde door, maar verloor de vierde game en zijn partij. Het bleef gelijk opgaan in sporthal Catharijne. Cludine Schüssler had een goede dag en won in vier ga mes, Myriam de Lange had het moeilijker en moest na vier games capituleren. In de herendubbel be gonnen Henny Vernooy en Lens selink goed (5-7), maar werd het vervolgens driemaal 7-1 voorde Utrechters. De dames van Badso trokken de stand weer in even wicht in een spannende partij van vijf games. Daarna nam Badso een optie op de eindzege door de eerste mix (Vernooy en Schüssler) te winnen, maar Lensselink en De Lange red den het niet tegen vooral de ster ke heer van Iduna 2. De partij was na drie games voorbij: 4-4. Met een estafetteteam van het Amersfoortse AZ&PC heeft Mat- thijs Wijnmalen uit Soest een zil veren plak veroverd op de Neder landse kampioenschappen zwem men voor heren. De veertienjarige hield zich in Amsterdam met een splittijd van 56.8 staande in het geweld van de grote mannen op de vrije slag. Marcel Kramer stapt op als voorzitter bij WZ'49. Aart Bosman is de kandidaat om hem op te volgen. De huidige preses ervaart zijn functie niet meer als een plezierige hobby. Hoewel hij het vertrouwen ge niet van het huidige bestuur, kan hij niet meer rekenen op het vertrouwen van iedereen. Dat schrijft Kramer in een brief aan de leden van de sportvereni ging die is bijgesloten bij de uitno diging voor de algemene ledenver gadering van maandag 19 novem ber. Deze hebben de leden eergis teren per post ontvangen. De ledenvergadering zou aanvan kelijk anderhalve week geleden zijn gehouden. Maar omdat zich min of meer plotseling kandidaten aandienden voor de functie van onder meer voorzitter, en een va cature dreigde te ontstaan voor het penningmeesterschap, moest de zitting om statutaire redenen wor den uitgesteld. De ledenvergade ring moet immers tenminste twee weken vooraf zijn ingelicht over kandidaten die het bestuur naar voren schuift. De afgelopen anderhalve week is er achter de schermen regelmatig vergaderd door het huidige be stuur en de leden die zich beschik baar stellen voor een functie in dat bestuur. Onder hen Aart Bosman en Antonio van den Hengel die, als de leden het goedvinden, van af 19 november toetreden tot het bestuur. Bosman als nieuwe pre ses, Van den Hengel voor alles wat met de kantine (bargedeelte en keuken) te maken heeft. Verder zal Gerard Bosboom penningmeester worden. Hij krijgt ondersteuning van Marianne Brouwer, de laatste jaren reeds de rechterhand van Ruud Prior die te kennen had ge geven dat hij wilde stoppen. Prior blijft als lid van de sponsorcom missie wel de facturering naar de geldschieters voor zijn rekening nemen. De aanstaande 'nieuwkomers' in het bestuur hadden Kramer voor gesteld zich beschikbaar te stellen als penningmeester, maar Kramer voelde daar niets voor en bedankte voor die eer. Hij nam vorig jaar de hamer in handen, onder de na drukkelijke voorwaarde dat ieder een daar achter zou staan. Nu dat naar zijn gevoel niet meer het ge val is, stopt hij als bestuurslid. Wrok koestert hij niet jegens de club. In zijn brief aan de leden stelt Kramer dat hij WZ'49 nog steeds een warm hart toedraagt. 'Het is een perfecte club. Ik blijf lid en lei der van een juniorenelftal.' Jan Reitsma blijft secretaris van WZ'49, Ries Brouwer neemt ook komend jaar het beheer van de accommodatie onder zijn verant woordelijkheid, Wim Hospes houdt technische zaken (mogelijk met uitzondering van de selectie) en Frans Davelaar gaat als voorzit ter van het jeugdbestuur ook ver der in het hoofdbestuur. Wim van Empelen heeft te kennen gegeven dat hij het wedstrijdsecre tariaat zal blijven bemannen, maar dat hij af wil van een bestuursfunc tie. De huidige blijvende bestuursle den en de nieuwkomers hebben inmiddels ook een nieuwe begro ting opgesteld. Doel is om aan de kostenkant bezuinigingen door te voeren, onder meer op de posten materiaal, inkoop kantine en het clubblad. De contributie zal niet worden verhoogd. Tussen de 500 en 550 leden van De Springbokken, in leef tijd variërend van 1,5 tot 82 jaar, geven zaterdagavond een grote show. De sporthal van Aqua Indoor is geheel omgeto verd voor de jubileumuitvoe ring van de turn- en gymnas tiekvereniging die onder deze naam 30 jaar bestaat. Kruipen, lopen, rennen, sprinten, gooien, vangen en slaan zijn bewe gingsvormen die telkens door een andere groep worden uitgebeeld. De organisatoren beloven een wer velende show die wordt onder steund door professionele belich ting, geluidsweergave en video ondersteuning. Afwisseling zal troef zijn in de uit voering, waarvoor nauwelijks nog kaarten verkrijgbaar zijn. Maanden van voorbereiding zijn voorafge gaan aan de climax die zaterdag op het programma staat. De vereni ging bewees in het verleden al een indrukwekkende show te kunnen geven, wellicht overtreft De Springbokken zich over drie da gen. In een aaneenschakeling van optredens krijgt het publiek voor geschoteld welke bewegingsvor men er zijn. De aanvang is 19:00 uur en om 22:00 wordt de show afgesloten. rKöCAiD H 'V Het mag dan de doelstelling van de ploeg zijn, op het kam pioenschap wil Jurjan van Slooten niet vooruitlopen. Wel moest ook de trainer/coach van Stam/SoVoCo vaststellen dat de herenformatie een be langrijke stap richting titel zet te door Oberon met 4-0 te kloppen. Tegen de ploeg, die na de Soesters, de minste verliespunten had, speelde Stam/SoVoCo van meet af aan een gewonnen wedstrijd. Voor het eerst kwamen de heren in actie direct na het eerste dames team en in de goed gevulde De Bunt kreeg Oberon geen kans in het spel te komen. In de eerste set liep Stam/SoVoCo over de ploeg aan de andere zijde van het net heen (25-13). Hetzelf de gebeurde in de derde set (25- 14) en in beide andere sets kwa men de Weespers niet verder dan 18 punten. Van Slooten vond de tegenstander tegenvallen, maar dat kwam mede doordat Stam/SoVoCo zo goed speelde, voegde hij daaraan toe. 'We passten goed, waardoor we onze middenaanval goed konden gebruiken en dat is toch ons wa pen.' De trainer/coach was verder te spreken over de wisselwerking tussen spelverdeler Rick van Gin- kel en aanvaller Marcel Swart. 'En in passend opzicht was Richard van Rouwendaal erg sterk, maar dat is hij al weken, dat is bijna ge woon geworden.' Terwijl de competitie pas vijf ron den üan de gang is, heeft Stam/ SoVoCo alle concurrenten op gro te afstand gezet. Alleen het gat met Gemini is 'slechts' vier pun ten. Deze Hilversumse opponent komt 24 november naar De Bunt. Dames Het was niet de beste wedstrijd die de dames zaterdag in De Bunt af werkten, maar het spel was wel oerdegelijk. De in het nieuw gesto ken volleybalsters haperden even in de eerste set (19-22), maar toen Albertine de Haan (van wie enkele dagen eerder een vinger uit de kom was geraakt) de plaats innam van Judith Rouwenhorst, werd een 'stuntje' in de kiem gesmoord: 25- 22. Daarna had Stam/SoVoCo geen kind meer aan Sudosa dat volgens Gert Veldhuizen wel een leuke ploeg is: 25-17, 25-14, 25-18. 'Je bent "zo langzamerhand een top- ploeg voor je tegenstanders. Het jonge Susdosa speelde daarom on bevangen. Bij ons zie je gewoon dat de mentale processen zich po sitief ontwikkelen. Na een time- Stam/SoVoCo krijgt de bal op een presenteerblaadjezo lijkt het. De volleybalploeg is nu al hard op weg de hoog ingezette doelstelling te realiseren. Foto: Herman van Dam out geven ze gewoon vol gas en ook de uitstraling is geweldig. Ie dereen is de hele week 80 uur on derweg met werk of studie en vol leybal. Dan moet zaterdag de ont lading komen, de wedstrijd moet een groot feest zijn, ook daarna', aldus Veldhuizen. Het enige negatieve nieuws kwam op het vlak van de fysieke gesteld heid. Na Marjorie Borgmeijer (tij dens de training) liep Sakia Faber- Taylor tijdens het duel met Sudo sa een enkelblessure op, omdat een tegenstandster op haar voet terechtkwam. Twee andere speel sters liepen tijdens de training een gekneusde vinger op, maar voor de rest gaat alles goed. De heren van De Duinkikkers wachten nog steeds op het eerste wedstrijdpunt. In het vijfde duel verloren de waterpoloërs met 13- 9 van Orkano'75. In Bergen speel de de wedstrijdleiding een invloed rijke rol. Met name in de tweede periode snapten de Soesters menige beslis sing niet. Eén keer stuitte de bal terug van de kant het veld in. Een Noord-Hollander ving 'em en mocht pardoes scoren. In dit kwart liepen de gastheren uit van 2-1 naar 7-2. Daarna was De Duinkikkers niet de mindere. In de derde periode gooide het de tactiek om en kon het Orkana'75 goed volgen. Via 10-5 werd het 13-9. Bij De Duin- kikkers was Vincent van der Vaart topscorer met zes treffers. De ove rige doelpunten kwamen op naam van Ruud Lecluse, Peter Oosthof en Marco Bremer. Vier wedstrijden zijn er ge speeld en Smeeing/BDC ligt volledig op koers. Met zes pun ten bezetten de heren de derde plaats in de eerste divisie, maar er is toch het een en ander op te merken aan het spel van de handballers. Uitstekend posi tiespel wordt afgewisseld met onvoldoende inzet, waardoor de dekking nog te wensen over laat. In Hengelo werd het puntloze Olympia weliswaar verslagen, maar deze overwinning kwam moeizaam en op het nippertje tot stand: 25-26. Doelman Manasse Wisse moest in de slotminuten twee strafworpen keren om zijn ploeg op de been te houden. Door gebruik van een verkeerd schoonmaakmiddel was de speel- vloer in Hengelo spekglad. Hars mocht niet worden gebruikt, waar door het spelbeeld volgens Paul van den Deijssel soms leek op scè nes uit Comedy Capers. Handbal van een aanvaardbaar niveau was op de 'Holiday on Ice-vloer' on mogelijk, al maakte Van den De ijssel een uitzondering voor Arjan Roest die letterlijk en figuurlijk een '9' kreeg. De aanvoeder scoorde negenmaal, waarvan zeven keer uit een strafworp (hij miste er geen één). Omdat Smeeing/BDC goede en slechte fases aaneenreeg, was het scoreverloop grillig. Regelmatig namen de Soester afstand (3-6, 10-14 en 16-20) maar even zo vaak kon Olympia langszij komen. 'De dekking was bepaalde mo menten heel slecht, de keeper werd vaak in de steek gelaten. Bijna alle afspringende ballen wa ren voor Olympia en dat is een kwestie van inzet. We roteren nog met de spelerssamenstelling en Op de skibaan in Soesterberg wordt zaterdag 10 november een Kids Cup wedstrijd gehouden. Aan de Kerklaan wordt om 11:00 uur begonnen. De organisatie is in handen van de ski- en snowboard- club Soesterberg. SI 5T1JTNS De hoop die WZ'49 ander halve week terug bij Zuidvogels opbouwde, viel zaterdag aan de Eemweg in duigen. Het lukt de ploeg niet de mouwen op te stropen en als elftal aan de gang te gaan. Na de 0-6 van Geinoord werd het nu 1-5 voor Amstelveen. Het leek alsof er namens WZ'49 tien individuen in het veld ston den. De linies stonden niet kort op elkaar, zodat de groenwitten overal steeds een mannetje te kort kwa men. De afspraken werden niet Foto: Herman van Dam nagekomen en van goed voetbal was dan ook geen sprake. Dat viel aanvankelijk allemaal nog mee, want tijdens de pauze wacht te iedereen op het eerste doelpunt. Dat viel vervolgens heel snel, twee minuten na de hervatting, voor Amstelveen. Bij WZ'49 lieten ze daarna het 'koppie' weer hangen, zodat het niet lang duurde of de gasten konden weer scoren. Wat volgde was een fase, waarin WZ'49 eindelijk vanuit de taken voetbalde, zowaar goed voor de dag kwam en scoorde. Na vijf mi nuten kwam er evenwel weer een einde aan deze periode. Cruciaal was wellicht de 65ste mi nuut. Marcel van Essen had de gelijkmaker op zijn schoen, maar de inzet werd tot hoekschop ver werkt. Daaruit kon Amstelveen de bal veroveren, naar de overkant snellen en de wedstrijd op slot zet ten: 1-3. De twee volgende tegen treffers waren voor de statistieken, maar ogen natuurlijk allerminst prettig. Hetzelfde geldt voor de ranglijst van de eerste klasse, waar de Soes ters inmiddels zijn terug te vinden op de voorlaatste plaats. Om te voorkomen dat WZ'49 in dezelf de situatie terechtkomt als twee jaar geleden, moeten er punten worden binnengehaald. Duidelijk is inmiddels wel het niveauverschil tussen de eerste en de tweede klas se, maar met de kwaliteiten die WZ'49 herbergt, moet het hand having toch mogelijk zijn. Dan zal er vooralsnog eerst alieen maar kei- en keihard gewerkt moeten worden. hebben de juiste samenstelling nog niet gevonden', aldus Van den Deijssel, die zaterdagavond als as sistent-coach fungeerde. Een dag eerder was hij teruggekeerd uit China, zodat hij zijn vervanger en assistent Peter Stoelenga de coaching voor zijn rekening liet Het tweetal zag tot zijn schrik dat Olympia uit ogenschijnlijk gesla gen situatie kon terugkomen. Van 16-20 werd het zomaar 21-20 en het bleef de laatste minuten ijzing wekkend spannend, maar de ploeg (met 8 nieuwe gezichten ten op zichte van vorig seizoen) ontsnapte met een minimale zege. Smeeing/BDC heeft nu een zwa re serie wedstrijden voor de boeg met achtereenvolgens koploper Quintus, Kolping (tweede) en Swift Arnhem (vierde) als tegen standers. Vandaar dat Van den Deijssel de bekerwedstrijd van morgenavond (uit tegen Volendam 2, tiende in de eerste divisie) voor al als oefenwedstrijd zal gebruiken. CeHtnuil Tel. 601 33 37 Voor uw heerlijke lunch en diner; geopend van woe. t/m zo. vanaf 11.30 uur, op zondag vanaf 16.00 uur Tel. 603 33 33 Cafetaria open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Catering verzorgen wij altijd; salades, luxe hapjes, broodjes en warme buffetten etc. Birkstraat 7 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. LUS Telefoon (035) - 601 30 14 -

Soester Courant | 2001 | | pagina 17