Eindelijk weerstand voor MHC Red Stars voelt zich lekker Selby moet in de wachtkamer Shot start tweede helft sterk Trainen vc i varia T iSPORTI Ontelbare kansen voor Hees Slechte eerste helft kost SEC ongeslagen status Combinatie Van Egdom en Van Hornsveld 'generalen' muj.u.n.i.iMi Schakers openen met zege WOENSDAG 7 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA J#}ENSDAG 7 NQVE Hockeyers winnen maar net van Kromhouters HOCKEY Basketballers manifesteren zich als middenmoter BASKETBAL Badmintonners kansloos in dubbelspelen I BADMINTON Uitleg over euro bij vrouwenberaad van het CDA Landelijke alcoholcontrole Illegale winkeldief Straatroof mislukt PVO geeft najaarsconcert Waarnemingen Sportuitslagen I ZWEMMEN Clubrecords VISSEN Huntelerslag Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Tweede plaats steviger in handen Soesters TAFELTENNIS Eén doelpunt voldoende tegen VOP VOETBAL zaterdag VOETBAL zondag DUIVENSPORT ATLETIEK Fun Runners van Terschelling naar Ecuador Sportprogramma ■.I.I.I.IJi.U.IJ.IJJ.lH IUJII.U.M.I.1IJJ..I.W1 Soest blijft 'Angstgegner' nu wel de baai SCHAKEN MOUNTAINBIKEN Veldtoertocht van Tempo Toer op 10 november BOWLING Open middag bij bij bowlingclub ELKE WEEK EEN Stut theater komt naar Soest Kinderen maken Sniitsveen schoon voor speelgoed ^°bin Ammerlaai Voor het eerst in deze competi tie kregen de heren van MHC Soest echte tegenstand te ver duren. Kromhouters maakte het de koploper bijzonder las tig en lange tijd leken de Soes- ters genoegen te moeten ne men met een gelijkspel. Acht minuten voor tijd scoorde Wouter van Rensen na een snel uitgevoerde aanval echter 1-2. Op dezelfde dag won Amersfoort met dezelfde cijfers van Beunin- gen, zodat er in de top 2 niets ver anderde. Leerzaam was het duel in Tiel alleszins. Ook aanstaande zondag en twee weken later tegen Amersfoort kan MHC Soest zich geen slechte dag veroorloven. Na een serie van zeven matige tot zwakke opponenten kwam het goed uit dat de hockeyers leerden om te gaan met een ploeg die niet alleen maar een beetje tegensput tert. Kromhouters speelde va banque en maakte het Soest knap lastig door de gasten regelmatig vast te zetten in de cirkel. Maar het was Jeroen van Tol die uit een strafcor- ner de 0-1 maakte. Dat was twee minuten voor de rust, maar nog in dezelfde minuut werd het gelijk, omdat Soest slordig uitverdedigde. Soest zette een tandje bij, maar het spel bleef onvoldoende. Het mid denveld werd overgeslagen en de spelers bewogen te weinig. Omdat Kromhouters kennelijk met de krachten had gesmeten, kon Soest wel verder van het eigen doel gaan spelen. Nadat Van Rensen had ge scoord, stelde Martijn Schneider de overwinning veilig met een fraaie redding. De doelman is her steld van een blessure en stond voor de tweede achtereenvolgende maal weer op doel. Tijdens zijn rentree had hij niet veel meer te doen gehad dan in de pauze naar de andere kant van het veld te lo pen. Trainer/coach Matias Slagt stelde zich tevreden met de zege. 'Tegen Arnhem kun je zondag net zo'n soort wedstrijd verwachten. De wedstrijd tegen Kromhouters heeft onze zwakke punten blootgelegd en daar kunnen we nog tweemaal op trainen, aldus de trainer na af loop van het duel. Dames Gescoord werd er niet in het duel tussen de dames van Soest en Doorn. Dat was vooral jammer voor Soest dat in de eerste helft verreweg de meeste kansen en een serie strafcorners had gehad. Een week eerder had Soest de voor laatste plaats overgedragen aan Doorn, maar het lukte niet om nu meteen meer afstand te nemen van de degradatiezone. Red Stars 'dreigt' in de eerste rayonkiassse een ferme mid denmoter te worden. Terwijl velen de herenploeg een zeer moeilijk seizoen hadden toege dicht, boekten de basketballers zaterdag hun derde zege in zes wedstrijden. In sporthal De Enk, waar ooit bas ketbalhistorie werd geschreven, werd Rotterdam-Zuid met 68-76 geklopt door de jongemannen van Dave Batts. 'Ze hebben snelle guards, een gro te jongen, maar zijn meer straat basketballers dan een team', ana lyseerde de trainer/coach van Red Stars de tegenstander. Batts kon geen beroep doen op Marco van Maanen die met een enkelblessu re naast Thomas Kok kon plaats nemen. Vandaar dat Dennis van Wijk in de basis begon. Nadat Rotterdam-Zuid met een driepunter de wedstrijd opende, kwam Red Stars op 3-4 om ver volgens de voorsprong nooit meer uit handen te geven. Via de tussen standen 16-25, 32-37 en 52-55 werd de overwinning binnenge haald. Als vanouds was Guido La Rose topscorer, ditmaal met 30 punten, maar Batts loofde hoofd zakelijk de teamprestatie die ga rant stond voor de zege. Blij was Batts te zien dat Frank van de Wal langzaam weer in oude vorm komt en dat Manfred Dikkers verdedi gend zijn mannetje stortd. 'Het was geen mooie wedstrijd, maar we hebben gewonnen', stelde hij na drie nederlagen tevreden vast. 'Van SBU hadden we gewoon moeten winnen en tegen Omni- world hebben we het weggegooid, anders stonden we nu bovenaan.' Dames De dames van Red Stars moesten de (gedeelde) koppositie afstaan. Ze verloren zaterdag in eigen huis met 39-46 van New Stars, één van de drie concurrenten voor de hoofdprijs. Twee periodes leidde de ploeg van Robert Oosterhof, daarna gooiden de Nieuwegeiners meer fysieke kracht in het duel en raakte Red Stars in. het vierde kwart de kluts kwijt. 'We proberen in een hoog tempo te spelen, maar het ging af en toe te langzaam en de aanval was te statisch. Het was rommelig en als collectief lukte het gewoon niet', aldus Oosterhof. Selby moet plaatsnemen in de wachtkamer na de 35-neder- laag tegen Inside'82. Inzet van het duel in C-drie was de eerste plaats. De Soesters staan nu derde en spélen zondag een uitwedstrijd tegen Irene dat de tweede plaats van Selby over- Tegen Inside'82 speelde Herman Scheerhoorn voor het eerst weer een enkelspel. Omdat hij na een blessure conditioneel nog niet op peil was, had hij in de eerste wed strijd alleen dubbels gespeeld. Zijn eerste optreden in zijn eentje liep uit op verlies. In de derde game leidde hij zeker tien minuten tot 11-4, maar toen was de pijp leeg: 12-15. Johan Meijer moest ook drie games spelen en trok de stand daarin gelijk. Winst was er voor Jolanda van Cleef (11-9, 11-0) en verlies voor Monique Visser (6-11, 1-11), zodat beide ploegen met een gelijke stand aan de dubbels begonnen. Daarin liet Selby het liggen. Of het de spanning was of iets anders, het liep niet meer bij de thuisclub die zowel de herendubbel (8-15, 5-15) als de damesdubbel (1-15, 8-15) kansloos verloor. Doordat Meijer en Van Cleef de eerste mix opeis ten, was er nog even hoop op een gelijkspel, maar Harrold Topper en Visser hadden geen schijn van kans in de tweede mix: 15-0, 15-3. In het enkelspel bleef Johan Meijer zijn opponent de baas. Foto: Herman van Dam Het CDA-Vrouwenberaad heeft een bijeenkomt belegd, waarop Theo F. Oskam van de Rabobank uitleg komt geven over de over gang van de gulden naar de euro. De informatiemorgen is op woens dag 14 november, van 9:30 tot 11:30 uur in het hoofdkantoor van de Rabobank aan het Kerkplein. Uiteraard kunnen de aanwezigen vragen over de invoering van het nieuwe, Europese betaalmiddel stellen aan Oskam. Hij is adjunct directeur cliënten bij de Rabobank Soest/Baarn. In het politiedistrict Eemland Noord zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag op verschillende loca ties alcoholcontroles uitgevoerd. Dat gebeurde in het kader van de landelijke alcoholcontrole. In to taal zijn 700 automobilisten gecon troleerd op het gebruik van alcohol in het verkeer. Negen personen zijn aangehouden voor het rijden onder invloed. Vijf van hen kregen een proces-verbaal. Het hoogst ge meten promillage bedroeg 1,25. In een winkel aan de Smitsweg heeft vorige week een diefstal plaatsgevonden. Het personeel zag een 47-jarige man diverse goede ren onder zijn jas stoppen. Een maal bij de kassa rekende de man niets af en wilde de winkel verla ten. Het personeel hield de man staande en waarschuwde de poli tie. De man heeft een bekeuring gekregen. Bij navraag bleek dat hij illegaal in Nederland verbleef en afkomstig was uit Zwitserland. Hij is overgedragen aan de vreemde lingenpolitie en in bewaring ge steld. Een 16-jarige jongen uit Soest werd zondagavond geconfronteerd met een dief. De jongen werd aan gesproken door een onbekende jongen die in eerste instantie vroeg om een sigaret. De Soester kon hem deze niet aanbieden. De ver dachte pakte plotseling een mes en vroeg de mobiele telefoon van het slachtoffer. Hij nam al snel het heft in eigen handen en maakte de 16- jarige zijn telefoon en pet afhandig. Op het moment dat de verdachte wegfietste zag de jongen zijn kans schoon om zijn eigendommen te-- rug te pakken. Hij liep hard weg en heeft de politie gebeld. Muziekvereniging, PVO houdt op zaterdag 10 november haar jaar lijkse najaarsconceit voor familie en vrienden van de leden, dona teurs en alle andere belangstellen den. Er zal een gevarieerd pro gramma ten gehore worden ge bracht door het leerlingenorkest, de drumband en het harmonie-or kest. Ook zal het harmonie-orkest samen met de drumband enkele stukken spelen. Het concert vindt plaats in het Griftland College aan de Noorder- weg. Aanvang 20:00 uur (zaal open vanaf 19:30 uur). De toegang is gratis. Maandagavond 12 november is Mar Verlaat voor het eerst te gast bij PASO (Paranormale en Socia le Ontwikkeling). Zij verzorgt een avond met waarnemingen aan de hand van bloemen, die door aan wezigen zelf worden meegenomen. De avond begint om 19:30 uur met een kopje koffie en vindt plaats in clubgebouw 'De Vriend schap' aan de Nachtegaalweg 8a. Entree voor leden fl. 2,50, voor niet-leden fl. 7,50. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Fysio en Fitness - Big Split- ters 1-4, Flinstones - SNS1 0-5, Nie mand - Teamwork 0-5, Strajk - Pins- hakers 2-3, Outsiders - Briljantjes 2V2 - 2Vi. Dinsdag: BB-tjes - Toverbal 0-5, Gup pies - Niemand 5-0, Inframatica - de Noten 0-5, Stalenhoef - de Kronen 3- 2, Niemand - Heppie Hoekers 0-5 SSC Soesterberg Runners Up slalom. Aspiranten 2: Sanne Vermeulen 2e en 5e- Pauline Koch 5C en 8e; scholieren 1: Birgit Kle ver 2C en 2' (twee deelnemers); scho lieren 2: Noëlle Pouw 4e en 5e; dames: Lois Bruggeman le en le (enige deel neemster). VOETBAL Hees VOP 1 - Hees 10-1; OSDO 3 - Hees 2 6-2; NVC3 - Hees 3 0-1; Hees 4 - Eemnes 3 0-4; Hees Al - WZA A2 4-3; Hees Cl - CJW C4 25-0; Eem- boys Dl - Hees Dl 8-0; Hoogland E3 - Hees El 9-1; Hees E2 - Cobu Boys E4 4-3;Quick 1890 AFC F9 - Hees Fl 0-8; Hees Kabouters - Gooi Tijgers 5-1. Soest A-junioren: U'vogels Al - SO Soest Al 2-1; B-junioren: SO Soest BI - Roda'46 B2 1-2; Zuidvogels B2 - SO Soest B2 8-3; SO Soest B3 - Hoog land B3 2-2; SO Soest B5 - Roda'46 B6 2-2; C-junioren: Argon Cl - SO Soest Cl 6-3; SO Soest C2 - VRC Cl 2-1; SO Soest C3 - Nieuwland Cl 0- 2; SO Soest C4 - WZA C4 2-4; D- pupillen: Argon Dl - SO Soest Dl 5- 2; SO Soest D2 - TOV Dl 2-5; TOV D2 - SO Soest D3 5-3; SO Soest D4 - TOV D4 7-0; Eemdijk D2 - SO Soest D5 1-5; Quick D6 SO Soest D6 0-1; E-pupillen: SO Soest El - Nieuwland El 4-2; IJ'vogels E2 - SO Soest E2 1-1; Roda'46 E4 - SO Soest E4 3-11; SO Soest E5 - Amsvorde El 2-4; SO Soest E6 - U'vogels E6 6-1; SO Soest E7 - Quick E5 2-8; Roda'46 Ell - SO Soest E8 2-7; SO Soest E9 - Spakenburg E5 3-3; SO Soest Ell - SO Soest E10 1-1; F-pupillen: Spa kenburg F2 - SO Soest F2 2-4; Nieuwland F5 - SO Soest F3 1-0; KWA F3 - SO Soest F4 2-8; SO Soest F5 - Nieuwland F6 1-3; TOV F2 - SO Soest F6 1-1; SO Soest F7 - U'vogels F6 1-1; SO Soest F7 - U'vogels F7 3-0; SO Soest F8 - Eem- boys Fl 3-0; Hoogland F10 - SO Soest F9 1-4; Dames junioren: SO Soest Ml - MSV'19 M2 7-0; G-voet- bal: SDO G1 - SO Soest G1 7-0. VVZ'49 KWA BI - WZ'49 BI 5-1; 't Gooi Cl - WZ'49 Cl 1-10; WZ'49 C2 - Hoogland C3 3-3; WZ'49 Dl - WZA Dl 1-2; WZA D4 - WZ'49 D2 2-7; WZ'49 D3 - Roda'46 D7 10-2; Spakenburg D3 - WZ'49 D4 2-2; Nieuwland D4 - WZ'49 D5 3- 3; WZ'49 El - Achterveld El 4-0; WZ'49 E2 - Hoogland E4 7-2; WZ'49 E3 - Eeinboys El 5-9; Hoogland Ell - WZ'49 E4 4-0; WZ'49 Fl - Hoogland F2 3-1; WZ'49 F2 - Amsvorde Fl 1-3; Hooglanderveen F2 - WZ'49 F3 0- 9; WZ'49 F4 - WZA F5 4-1; WZ'49 F5 - KWA F4 1-0; WZA F4 - WZ'49 F6 2-0; WZ'49 F7 - Hoogland Fll 1-0; Roda'46 F14 - WZ'49 F8 3-0; Greenstars F3 - WZ'49 F9 0-7. ZWEMMEN De Duinkikkers 50 meter vrije slag: Audrey Schellink hout 42.28, Bo van den Hoek 41.41, Maaike de Boer 36.04 (clubrecord), Eline Schoenmaker 35.42, Sven van Zanten 38.77, Jos Schimmel 33.52 100 meter vrije slag: Eline Schoenma ker 1.17.57, Maaike de Boer 1.23.98, Bo van den Hoek 1.33.56, Sven van Zanten 1.27.07, Jos Schimmel 1.12.52, Remko Hooft 1.06.09, Dam'elle van Tol 1.29.20, Martje van Velzen 1.18.16, Stephanie Epskamp 1.04.11 (clubre cord), Martijn Smeets 1.30.30, Sander Pastink 1.24.66, Niels Vlug 1.17.01, Robbin Blokpoel 58.77. 100 meter schoolslag: Danielle van Tol 1.45.47, Martje van Velzen 1.31.70, Stephanie Epskamp 1.29.82, Sander Pastink 1.45.27, Martijn Smeets 1.34.76, Niels Vlug 1.34.36 200 meter wisselslag: Robbin Blokpoel 2.30.53. Tijdens de eerste limietwedstrijd van dit seizoen werden door veel jeugdleden van De Duinkikkers persoonlijke records scherper ge steld. Maaike de Boer (36.04 op de 50 meter vrije slag) en Stepha nie Epskamp (1.04.11 op de 100 meter vrije slag) lieten bovendien een nieuw clubrecord noteren. Willem Huntelerslag is winnaar geworden van de tweede viswed strijd van de wintercompetitie. Hij was een uitschieter met 97 vang sten met een totale lengte van 18.12 meter. Tweede werd Nol Koot 12.44), derde Gert van Drie (12.17). De leden van de Snoek baars hadden gezamenlijk 1025 keer beet. De tweede helft van de najaars competitie is Shot sterk begon nen. Victoria, waartegen de Soesters in het 'heenduel' op 5- 5 waren blijven steken, werd in het Orlandogebouw met 8-2 geklopt. Daarmee nestelden de tafeltennis sers zich steviger op de tweede plaats. Ze waren gebrand op een overwinning, omdat ze beseften dat ze destijds in Hilversum onvol doende rendement hadden ge haald. Het begin zag er niet be paald hoopvol uit. Erik Merkus maakte te veel fouten tegen de de gelijke Dericks en moest in de der de game het hoofd buigen: 18-21. Daarna kreeg het publiek prachti ge partijen voorgeschoteld, waarin Shot steeds ietsje sterker was. Vic toria bood zeker tegenstand, maar op de beslissende momenten toon de Shot aan dat het wat meer in huis heeft. De Soesters wonnen vier singles en het dubbelspel, al vorens de Hilversummers weer eens tegen scoorden: 5-2. Daarna liet Shot bij vlagen uitste kend tafeltennis zien. Marcel Jan sen hield zijn hoofd koel tegen de lastige verdediger Bruns. Hij veeg de zijn opponent niet van tafel, maar speelde hem zorgvuldig, bijna systematisch naar een neder laag. Jansen bleef daardoor als eni ge ongeslagen. Hans van Gooi had aan twee games voldoende om Dericks te verslaan en met harde aanvalsslagen liet Merkus vervol gens Roquas kansloos. Tegen Victoria haalde Marcel Jansen een score van 100 procent. Foto: Herman van Dam Na de negentiende doelkans hield Ron Daselaar op met tel len. 'De voorhoedespelers en zelfs enkele middenvelders hadden nu topscorer in de re gio kunnen zijn', zei de trainer van Hees dat met de magerste zege (0-1) het puntloze VOP de rug toekeerde. In de eerste twintig minuten ver scheen zevenmaal een Heziaan al leen voor de keeper, maar schade liepen de Leusders niet op. 'Het was de wedstrijd van de gemiste kansen, zo'n wedstrijd heb ik nooit eerder gezien', blikte Daselaar te rug. Naarmate het duel vorderde en de mogelijkheden zich bleven opstapelen, nam de frustratie bij de trainer toe. In de rust stapte hij van zijn principe af en gooide hij het 4-4-2 systeem om in 4-2-4. Daarvoor moest verdediger Krijn Schouten zich opofferen voor spits Danny Brandenburg die was her steld van een blessure. VOP, dat wekelijks met 7-0 en 8- 2 om de oren krijgt, hield wonder boven wonder stand in een qua kansen waanzinnige ontmoeting. Toen het doelpunt van Hees uit bleef, kreeg zelfs VOP een dot van een kans, maar Mare Walen was in de één tegen één situatie heer en meester. Een kwartier voor tijd viel de ver lossende treffer. Peter de Jong gaf weer eens een dieptepass, Cees Dorrestein zette voor en Jeffrey Dorrestein mikte bij de tweede paal raak. Zelfs daarna had de sco re nog kunnen worden opgevoerd, terwijl vlak voor tijd Walen de bal bij de bovenhoek weghaalde en een gelijkspel voorkwam. Hees staat nu derde met vijf pun ten achterstand op Eemdijk. De ploeg speelt zaterdag thuis tegen Argon ter afsluiting van de eerste competitiehelft. Kortom, de pro movendus speelt een belangrijke rol in de vierde klasse. SEC toonde meer inzet en kwam sterker voor de dag. In de 55c mi nuut zorgde Michael van de Laan voor de gelijkmaker en zag het er naar uit dat de nummer twee van de vijfde klasse zich aan zijn stand zou gaan houden. Het volgende doelpunt kwam op naam van Joost Kroeze, maar de treffer werd wegens buitenspel af gekeurd. Met nog een kwartier te gaan doelpuntten de Amersfoor- ters wel uit een snelle uitval en daarmee werd het eerste verlies van de groenwitten een feit. Omdat Rivierwijkers wel won (met 1-2 bij Voorwaarts) groeide het verschil met SEC tot tien pun ten. Bovendien passeerde VCR (6- 0-zege op De Zebra's) de Soesters op de ranglijst. Het gaatje bedraagt slechts één punt en omdat SEC een wedstrijd minder heeft ge speeld, kan het de tweede plaats heroveren. Eerst moet SEC naar Rivierwijkers dat op de ranglijst een schier onaantastbare positie heeft ingenomen. Een week voor de topwedstrijd tegen Rivierwijkers heeft SEC geen goede zaken gedaan. De ploeg verloor nota bene op ei gen veld de ongeslagen status tegen Nieuwland: 1-2. De ne derlaag werd min of meer voor rust ingeleid. In die fase had de formatie van Balthus Burgman weinig of niets weg van het elftal dat in de eerste serie wedstrijden zo succesvol was. Felheid ontbrak in het eerste duel, zodat Nieuwland zich al snel aan genaam voelde op de Bosstraat- West en zelfs met een voorsprong mocht gaan rusten. Het enige doelpunt viel uit een strafschop die was geforceerd door Raymond van de Hoed. Het lukte Burgman in de kleedka mer zijn spelers met een andere in stelling het veld weer op te sturen. eindklassement tweede, Van Hornsveld derde, Van Es-Rij ksen vierde en De Bes-De Bree vijfde. Hieronder de afzonderlijke win naars per categorie met tussen haakjes de eigenaar van de duif kampioen. Vitesse. Onaangewezen: R. van Hornsveld; aangewezen: R. Ei- mers (J. van den Brakel Zn.). Midfond. Onaangewezen: R. van Hornsveld; aangewezen: Comb. Van Egdom (J. van den Brakel Zn.). Eendaagse fond. Onaangewezen: Comb. Van Egdom; aangwezen: R. van Hornsveld (H. de Bree). Overnachtfond. Onaangewezen: R. van Hornsveld; aangewezen: H. de Bree (R. van Hornsveld). Oude duiven. Onaangewezen: R. van Hornsveld; aangewezen: Comb. Van Egdom (J. van den Brakel Zn). Jonge duiven. Onaangewezen: R. Grift; aangewezen: L. Vogel (R. Grift). Natour. Onaangewezen: R. van Hornsveld; aangewezen: L. Vogel (L. Vogel). R. van Hornsveld (onaangewe zen) en de combinatie Van Eg dom (aangewezen) zijn dit jaar generaal kampioen geworden bij De Zwaluw. Dat is deze week bekend geworden na het opmaken van alle uitslagen van het afgelopen wedvluchtensei- In de categorie aangewezen was de eindzege van Van Hornsveld dui delijk. Er waren zeven rubrieken, waarin hij vijf eerste en een derde plaats behaalde. In het algemeen klassement van de onaangewezen vluchten werd de combinatie Van Egdom tweede, voor Van Es-Rijk- sen, L. Vogel en J. van den Brakel Zn. De combinatie Van Egdom eindig de als eerste in het aangewezen klassement. Dat had ze te danken aan twee eerste en twee derde plaatsen. L. Vogels werd in het Op Terschelling heeft Eddy Sevink zijn elfde marathon afgerond in 3 uur, 36 minuten en 25 seconden. Zijn broer Marco deed 1.41.01 over de halve marathon, Berrie Sevink en Bert Jansen hadden 1.47.44 nodig en AV Pijnenburger Ad van de Brul kwam binnen in 1.36.57. Fun Runner richt zich na de mara thon van Rotterdam, voorjaar 2002, helemaal op het project Run Climb for Children, dat gehan dicapte kinderen in Nederland en Joegoslavië ondersteunt. Sponsors kunnen zich hiervoor aanmelden, ook kunnen ansichtkaarten worden gekocht (13 gulden per stuk). De kaart wordt dan opgestuurd vanuit Ecuador, waar de expeditie van Fun Runner volgend jaar naar toe gaat Handbal 19:30 Volendam 2-Smeeing/BDl (H), beker (Volendam) Zaalvoetbal 21:00 Wijk bij Duurstede-Firti na'93 Basketbal 20:30 Red Stars (H)-BOB (Be| kendal) 17:00 Jump-Red Stars (D) (Ijl selstein) Mountainbike 09:00 Veldtoertocht ATB TemjJ Toer (Industrieweg) Tafeltennis 15:00 Rega 2-Shot (Nijkerk) Turnen 19:00 Jubileumuitvoering Springbokken (Aqua Indoor) Voetbal 14:30 ZwaIuwen'30-WZ'49 14:30 Hees-Argon (V.(j Utrechtseweg) 14:00 SEC-De Posthoorn (BoJ straat-West) Volleybal 19:00 DIO-Stam/SoVoCo (tj (Oosterwolde) 14:30 Omniworld 3-Stam/SoV(J Co (H) (Almere) Waterpolo 21:00 Snippen-Duinkikke^ (Amstelveen) Zondag 11 november Badminton 13:00 Badso-De Bever (Bai^ ninghal) 09:30 Irene 4-Selby (Bilthoven)] Handbal 13:30 Quintus 2-Smeeing/BDd (H) (Hengelo) Hockey 12:45 Voordaan-MHC Soest (D|| (Groenekan) 14:30 Arnhem-MHC Soest (Hj (Arnhem) Voetbal 14:00 Soest-SVVSMC (Bosf straat-Oost) 14:00 Rivierwijkers-SEd (Utrecht) Maandag 12 november Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdaj (C-drie) Zaalvoetbal 19:55 DVS-'s Graveland (Beu kendal) 20:50 Firtina'93-Argon (Beuken dal) Het eerste achttal van de Soes ter Schaakclub is de competitie in de promotieklasse begon nen met een overwinning op ZZC uit Zaltbommel. Het duel werd met zorg tegemoet gezien, want ZZC was een soort 'angst gegner'. Vorig jaar verloor Soest na gigantische blunders aan de topborden en een jaar eerder werd ternauwernood een gelijkspel bereikt. Bovendien misten de Soesters tweede bordspeler Hugo van Hen gel. Ook ditmaal werd het een felle strijd, die aanvankelijk gelijk op liep. Na twee uur spelen stond het 1,5-1,5. Bram Otto (2e), Roderick Loeber (3e) en Marcel Wijnhof (7e) bereikten bijna gelijktijdig re mise. Op dat moment stonden kopman Gerrit Muis en Koen Veg- ter (6e) al wat beter, maar de stel lingen van René Molenaar (5C) en invaller Guus van Lingen waren zorgwekkend en Harry Wilting (4C) leek te worden overlopen. Dil bord stond in vuur en vlam. Zoals verwacht won Muis als eer ste, meteen daarna zegevierde ook Harry Wilting. Dat was toch min der verrassend dan het aanvanke lijk leek, want de witte aanval bleek alleen optisch gezien gevaar lijk en de zwarte dreigingen on weerlegbaar. Een snelle mataanva! leverde Wilting de volle winst op: 3,5-1,5. Het winnende punt in de wedstrijd moest komen van het zesde bord, waar Vegter zijn voor deel inmiddels had vergroot en de witte stukken terugdrong naar slechte velden. Een venijnige com binatie bracht hier de beslissing. Molenaar en Guus van Lingen be landden beiden in een slecht staand toreneindspel en deze wer den door de schakers uit Zuilin- chem bekwaam tot winst verdicht: 4,5-3,5. Tempo Toer houdt in het winter seizoen vier veldtoertochten voor ATB-ers. De eerste is zaterdag 10 november met start en finish bij het clubhuis van de vereniging aan de Industrieweg. Deelnemers kunnen tussen 9:00 en 10:00 uur starten en kiezen uit twee parkoersen, van 30 of 45 ki lometer. Meedoen kost 6 gulden, maar leden van de NTFU krijgen twee gulden korting. Hetzelfde geldt voor de veldtoert ochten die op 1 december, 12 ja nuari en 23 februari worden ge houden. De Soester Bowling Vereniging houdt zaterdag 17 november een open middag. Tussen 14:00 en 16:00 uur kunnen belangstellen den terecht op de baan in C-drie aan de Willaertstraat. Leden van de club staan er klaar om informa tie en een demonstratie te geven. De teams van de Soester Bowling Vereniging spelen elke maandag en dinsdagavond wedstrijden in de huisleague, van 19:30 tot 21:00 uur en van 21:00 tot 22:30 uur Wie op 17 november niet kan, i: welkom tijdens deze competitie avonden. Ook telefonisch kan men inlichtingen inwinnen bij J.Peters tel. 6014820, en M. Haije, tel. 6018261. IN DE BUS? Neem een abonnement: f 17,50/€ 7,94 per halfjaar! tel.(035)6014152 Het stut theater treedt op donder- w 8 november op in cultureel Jtnim c-drie aan de Willaert- taat. De voorstelling begint om °,.30 uur en is georganiseerd door j, gemeente Soest en Stichting Balans in het kader van wijkbeheer Ltsveen en De Eng. Stut speelt ■Het is hier Holland', een toneel- „k over het leven in stadwijken Lpeeld door Nederlandse, Turk- Marokkaanse en Antilliaanse liiortbewoners. Het stuk komt (0ort uit hun eigen ervaringen ,e[ het samenleven in een wijk. problemen van alledag komen 3 het stuk aan de orde. Bewoners je zich actief inzetten voor de wij ten Smitsveen en de Eng zijn uit- ■enodigd. Na de voorstelling is er -elegenheid om met de spelers en jet elkaar na te praten. Twintig kinderen uit het Smitsveen vaan drie woensdagen de flats in bon wijk een grondige poetsbeurt «even. Zo zullen ramen gelapt en Je galerijen schoongemaakt wor den. Schone flats zijn niet het eni- sedoel van de actie. Het is tevens bedoeld om het contact tussen kin deren en de bewoners van de wijk ie verbeteren. De actie komt voort uit het project Annemaria Koe koek van Stichting Balans. Annemaria Koekoek heeft als doel om kinderen te leren op een goe de manier met elkaar om te gaan en daarnaast verantwoordelijkheid le nemen voor hun omgeving. Met de verschillende klusjes die zij doen kunnen zij 'koekoeks' verdie nen, waarmee ze speelgoed kun nen lenen. Stichting Rommelmarkt beeft 250 gulden ter beschikking :ld waarvan binnenspeelgoed cht gaat worden (met de win ter in aantocht is het speelgoed zeer welkom). In ruil voor deze fi nanciële bijdrage gaan de kinderen de flats schoonmaken. Na de gro- te klus kunnen de kinderen met de verdiende 'koekoeks' hun favorie tespeelgoed ophalen. Dat gebeurt op woensdag 7 november. VWO-leerlingen uit de bovenb rnd College kwamen vorige week ten training debatteren. Het Griftl schreven voor het Nederlands Kan teren. De training werd verzorgd dc "0si trainer van het Nederlatu (NDI). Er werden die middag alh _an- Zo moesten leerlingen et et Tekst TV Slem uw televisietoestel ook eens af aP kanaal 29 en u komt waarschijn- ')k tot uw verrassing oog in oog niet de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwer- ng met elkaar 24 uur per dag pre steren. Van 's middags 5 uur tot s nachts 1 uur en 's morgens van 8 01 10 uur wordt de Tekst TV uit gebreid met een echt tv-jouraal. Waarin elke dag het lokale en regio- aa'e nieuws in beeld wordt ge acht. De Tekst TV en het tv jour naa'. elk ongeveer een kwartier mden continue herhaald. Teksi wordt dagelijks ververst en waai ?d|g aangevuld met actuee a,euws. Wilt u meer informatie vin- aen 0Ver Radio Soest kijkt u dan of kerstpagina 540 voor de uitge- programma-informatie var IpTl C'®en '°ka'e omroep. Deze te k Pagina's kunnen door de kij r °P elk moment worden geraad P'eegd. het programma 'Ontmoetir vriin" Praat Marijke de Jong c niet o* 9.n°vember om 13:00 ui een Ammerlaan. Dat wor sP°rtieve ontmoeting met de:

Soester Courant | 2001 | | pagina 18