R.0UD Verhuur I PROGRAMMA - OVERZICHT Trainen voor NK debatteren ;n met zege OÜRIOT JPRIKBORD]- Janine jansen zondag in MuziekkrtttsEemland PAG I NA~Ï8 Lj vjÓEN S D AG 7 NOVÈMBFRPm^ SOESTEFti irtprogramma jiut theater ^nit naar Soest Kinderen maken Smitsveen schoon ^Ivoor speelgoed ;r' nu wel de baas 50WLING pen middag bij j bowlingclub KEEN De lopers van de week Dierenlief Dierenleed Klederdracht bij vrijwilligersunie b v O 'Burgerlijke stand' KLv^ PAGINA 19 ^i^NSTEN Jeugddienst in De Open Hof MEDISCHE DIENST 10 november 2001 Inloopochtend E o Bloemen en hun vrienden: insecten Bingomiddag Robin Ammerlaan Soest Klassiek G.G.M. v. Wesemael B. Littooij jS5lut theater treedt op donder- w g november op in cultureel sultuut C-drie aan de Willaert- straat. De voorstelling begint om t30uur en is georganiseerd door je gemeente Soest en Stichting galans in het kader van wijkbeheer Smitsveen en De Eng. Stut speelt jet is hier Holland', een toneel- juk over het leven in stadwijken •jspeeld door Nederlandse, Turk- j. Marokkaanse en Antilliaanse buurtbewoners. Het stuk komt jloort uit hun eigen ervaringen na het samenleven in een wijk. je problemen van alledag komen het stuk aan de orde. Bewoners if dcb actief inzetten voor de wij- a) ;en Smitsveen en de Eng zijn uit- jntainbike ïnodigd- Na de voorste"ing is er •Ifennis Rega 2-Shot (Nijkerk) 'olendam 2-Smeeing/BDC ker (Volendam) Ivoetbal Wijk bij Duurstede J ubileumuitvoering bokken (Aqua Indoor) De :tbal r [wintig kinderen uit het Smitsveen Zwaluwen'30-WZ'49 jj :aan drie woensdagen de flats in Hees-Argon (V.O. Sun wijk een grondige poetsbeurt itseweg) t Leven. Zo zullen ramen gelapt en SHC-De Posthoorn (Bos- Je galerijen schoongemaakt wor- jen. Schone flats zijn niet het eni- jedoel van de actie. Het is tevens edoeld om het contact tussen kin ieren en de bewoners van de wijk :e verbeteren. De actie komt voort sit het project Annemaria Koe- ioek van Stichting Balans. ■West) leybal DIO-Stam/SoVoCo (D) erwolde) Omniworld 3-Stam/SoVo- I) (Almere) terpolo Snippen-Duinkikkers telveen) dag 11 november dminton I Badso-De Bever (Ban- al) l Irene 4-Selby (Bilthoven) mdbal Ouintus 2-Smeeing/BDC Hengelo) •ckey i Voordaan-MHC Soest (D) enekan) Arnhem-MHC Soest (H) hem) etbal 3 Soest-SVVSMC (Bos- t-Oost) D Rivierwijkers-SEC :cht) andag 12 november >wling 0 Competitie Soester Bow- Vereniging, ook op dinsdag rie) ïalvoetbal 5 DVS-'s Graveland (Beu- lal) 0 Firtina'93-Argon (Beuken 6C) al wat beter, maar de stel en van René Molenaar (5e) en iller Guus van Lingen waren ^wekkend en Harry Wilting leek te worden overlopen. Dit i stond in vuur en vlam. tls verwacht won Muis als eer- meteen daarna zegevierde ook ry Wilting. Dat was toch min- verrassend dan het aanvanke- leek, want de witte aanval ;k alleen optisch gezien gevaar- en de zwarte dreigingen on zegbaar. Een snelle mataanval :rde Wilting de volle winst op: *1,5. Het winnende punt in de lstrijd moest komen van het ie bord, waar Vegter zijn voor- 1 inmiddels had vergroot en de :e stukken terugdrong naar hte velden. Een venijnige com- atie bracht hier de beslissing, lenaar en Guus van Lingen be iden beiden in een slecht ind toreneindspel en deze wer- i door de schakers uit Zuilin- m bekwaam tot winst verdicht: -3,5. Soester Bowling Vereniging ïdt zaterdag 17 november een ïn middag. Tussen 14:00 en 00 uur kunnen belangstellen- 1 terecht op de baan in C-drie i de Willaertstraat. Leden van club staan er klaar om informa- en een demonstratie te geven, teams van de Soester Bowling reniging spelen elke maandag dinsdagavond wedstrijden in de sleague, van 19:30 tot 21:00 en van 21:00 tot 22:30 uur. e op 17 november niet kan, is Ikom tijdens deze competitie inden. Ook telefonisch kan men entingen inwinnen bij J.Peters, 6014820, en M. Haije, tel. 18261. JS? 9/€ 7,94 per halfjaar! 4152 Annemaria Koekoek heeft als doel :m kinderen te leren op een goe ie manier met elkaar om te gaan :n daarnaast verantwoordelijkheid :e nemen voor hun omgeving. Met de verschillende klusjes die zij ;Joen kunnen zij 'koekoeks' verdie nen, waarmee ze speelgoed kun- cen lenen. Stichting Rommelmarkt Éi heeft 250 gulden ter beschikking gesteld waarvan binnenspeelgoed eetocht gaat worden (met de win- ier in aantocht is het speelgoed zeer welkom). In ruil voor deze fi nanciële bijdrage gaan de kinderen de flats schoonmaken. Na de gro- te klus kunnen de kinderen met de verdiende 'koekoeks' hun favorie te speelgoed ophalen. Dat gebeurt op woensdag 7 november. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Ilhan Kocer Luuk Akkermans Sebastiaan Blom Amivedi Telefoon 601 34 87,1 bgg 06-51 96 38 73 f De Unie van Vrijwilligers afdeling Soest houdt op dinsdag 13 novem ber de tweede bijeenkomst van dit seizoen. Leden, donateurs en an dere belangstellenden kunnen van af 14:00 uur terecht in ontmoe tingscentrum KJaarwater (voor heen Honsbergen) aan de Wiardi Beckmanstraat. Niet alleen wordt gepraat over het vrijwilligerscircuit, maar ook kun nen aanwezigen genieten van een klederdrachtpresentatie. Een dame uit Spakenburg zal in Spakenburg- se klederdracht verschijnen en ver halen vertellen. Op een amusante en geestige manier zal ze uitleg geven over 'kraplappen, onger- mutsen, pluummutsen en zeven- wekenfries'. VERMIST: Rode kater, witte neus met rood puntje, witte hals, buik, 4 sokken, knik in punt staart, Meentweg (Eemnes). Tabby kater, Madoerastraat (Baarn). Zwarte kater, witte bef, 4 sokjes, klein, antwoordt als je met hem praat, Corkeestraat (Bunschoten). Cyperse kater, grijs-zwart, witte borst, buik, snuit, sokjes, forse kop voor leeftijd, stevig, bruine vlooienband, jong- volwassen, Eemhof (Baarn). Cavia, zwart, gladharig, Ericaweg (Soest). Postduiven, (2), wit, Meent (Soest). GEVONDEN: Dwergpoedel, reu, wit, slipketting, Wolfstedelaan (Eemnes). Reu, kruising, lijkt op labrador, groen-rood stoffen halsbandje +zwarte vlooienband, vrij oud, Chr. Huygenslaan (Soesterberg). Witte kater, blauw halsbandje, groot abces linkerkant kop, Birk- straat (Soest). Zwart- witte poes, zwart dek, witte bles, linker oog zwart, zwart neus gat, witte voorpoten, achter laars jes, Beukenlaan (Soest). Lapjespoes, wit-rood-cypers, erg jong, Zuidereind (Baarn). Lapjespoes, vlooienband, achter mank, oud, Schaepmanlaan (Baarn). Konijn, bruin, staande oren, Ant v/d Horstlaan (Bunschoten). Valkparkiet, grijs, wit op vleugels, geel gezichtje, oranje wangen, Montgomeryweg (Soesterberg).. - LU Verkoop Verhuur - Reparatie van gereedschappen en machines voor devakmanende doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 6019589 VWO-leerlingen uit de bovenbouw van het Grift- fond College kwamen vorige week dinsdag bijeen voor Kn training debatteren. Het Griftland heeft zich inge schreven voor het Nederlands Kampioenschap debat ten. De training werd verzorgd door Roderik van den Bos, trainer van het Nederlands Debat Instituut mi). Er werden die middag allerlei oefeningen ge daan. Zo moesten leerlingen et een oranje bal in hun handen voor de klas staan, een oefening in geloof waardigheid en het goed overkomen voor een groep mensen. Het Griftland is een van de 32 scholen uit het hele land die meedoen aan de wedstrijd. Op 23 en 30 november worden de voorrondes gehouden. De finale vindt plaats op 8 december, waaraan de 16 beste teams (twee personen per team) deelnemen. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 25 oktober tot 1 'novem ber. GEBOREN: Julia Janique, dochter van P. Schaap en I.N. Verduijn. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Raymond John van Leeuwen en Pauline Ingeborg Knol. - Richard Ferdinand Platell en Lisette Nadi- ne van Kesteren. \OLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Marinus Wilhelmus Antonius Leo- nardus van Wees en Miranda Isa- bella van Boeijen. OVERLEDEN: Astrid Jolanda Tjerks. - Wilhel mus Petrus Schrijver, e.v. J.H. Ma- ris. - Margaretha Dielhof, w.v. A, van der Flier. - Mathilde Hendri- ka Roest, w.v. P.J.C. Dijkman. - Geertruida Aleida Loman, w.v. H.J. Bieshaar. - Johanna Maria Derks. - Jacoba Lodewijks, e.v. J. Kamer. Zaterdag 10 iy„, Zondag 11 november Op zondag 11 november wordt er om 10.00 uur een jeugddienst ge houden in De Open Hof aan de Veenbesstraat 2. Aan deze dienst werkt de band 'Op Pad' mee. Jon geren van de jongste groep van de jeugdkerk hebben deze dienst voorbereid. Het thema luidt: 'Ver...ZOENEN kost wat!' Zoenen is in. Was het tien jaar ge leden nog heel gewoon om op ver jaardagen of andere feestjes te vol staan met een handdruk, tegen woordig kom je er bijna niet meer onderuit: er moet gezoend wor den. Deze zoenen, hoe hartelijk ook gegeven, zijn meestal opper vlakkig en hebben een totaal ande re betekenis dan een echte intense zoen, die niet zonder echte vriend schap of liefde gegeven wordt. Geen wonder dat vanouds het woord zoen ook verzoening kan betekenen. Hetzelfde lot van vervlakking be dreigt niet alleen de zoen, maar ook het begrip verzoening. Bij conflicten wordt al snel verzoenen de taal gesproken. De boel wordt snel gesust. Maar is dat nu echte verzoening? We kennen allemaal situaties waarin mensen onver zoenlijk tegenover elkaar staan. Ruzies tussen ouders en kinderen, tussen broers en zussen. De verwij dering tussen twee vriendinnen, nadat de één er met de vriend van de ander vandoor is gegaan. Hoe veel moeite kost het niet om in deze situaties verzoening tot stand te brengen. Want, hoe vaak zijn de haat en de vijandschap niet terecht en begrijpelijk. Echte verzoening is er niet zomaar. Het is iets anders dan zeggen: 'zand erover' of 'vergeten en ver geven'. Zo'n nepverzoening valt al snel door de mand. Het blijkt dan niet meer te zijn dan een doekje voor het bloeden. Verzoening blijkt helaas soms niet meer dan een mooie droom, een visioen. Haat en vijandschap zijn krachten die vaak sterker zijn. Maar des te groter is de blijdschap bij iedere verzoening, zeker als er weer ruimte kan komen voor res pect en liefde. Tussen ouders en kinderen, tussen vrienden, zussen en broers, tussen partijen en volke ren. En de zoenen die dan worden uitgewisseld zijn dan tekenen van echte liefde. Het verhaal van Jakob en Esau loopt als een rode draad door de dienst. De broers zoenden elkaar uit oprechte blijdschap omdat ze elkaar terugzagen. Verzoend gin gen ze verder, elk hun eigen weg. Rooms-katholiek, Ki 19:00 pr. S. Nijian»? Jnïaulusk(,rk Kerkplein 2 Zondag 11 november Utuevier»ng; Coro Mediante Rooms-katholiek, Petrus en Psw 09:30 pr. H. v.d. Schepop; Kerkplein 2 Rooms-katholiek, Mariakerk,Bure.^vvenna. 11:00 pr. S. Nijland; communiS^Vsi Rooms-katholiek, H. Familiekerk, W\U\bi^tQchiekoor 11:00 prs. J. Kodden en H. Goddijn; euch-^^at 19 mino Cantate Do- Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 09:30 pr. K. van Schadewijk; eucharistieviering Samen op Weg, Julianakerk, Julianalaan 19 10:00 ds. P., van Winden en H. Somhorst; gez. dienst Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 kand. M.T. Reichmann, Vleuten Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. L.C. Rietveld, Hoevélaken Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. A. Mensink, Ernst; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 stud. M.A. Kempeneers, Ederveen Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. H. Jagersma, Veenendaal; 17:00 ds. H. Sj. Wiersma, Spa kenburg Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 19:00 ds. J.S. van der Net Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19 10:00 ds. P. van Winden en H. Somhorst; gez. dienst Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens M.C. Molendael, Molenweg 2 10:00 drs. C. Geraets Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. H.J.A. Haan, Zeist Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Vic- tory Life Jeugd Evangeliegemeente De Tabernakel, 'De Roef, Assenraadstraat 2 10:30 G.A. Anthony Zaterdag 10 november /zondag 11 november Huisarts groep A, zaterdag 08:00 - zondag 08:00 uur: J P Krijger, Schoutenkampweg 4, S86U1Z4Z5. Huisarts groep A, zondag 08:00 - z(U.dag24dK)uur: B van Dongen, Schoutenkampweg 4, ffi06-12445886. Huisarts groep B, zaterdag 08:00 - zondag 08:001 uur: H.B. Huitema, Regentesselaan 14, ffl6U12388. Huisarts groep B, zondag 08:00 - maandag 08:00 uur: 'De Linde', Lindenlaan 4B, 6014545 Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, sP5j|>"8' Vrijmoet, Walter. Groep B: Von Bartheld, De Haan, Vd. Geest/Verberni^_ar, tr>r. i Uniipma Oiiftshnorn. Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan Thuis ten ('De Linde'), Huitema, Oudshoorn, Overbeek, Smits-Schaffels, te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, 886012487. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00—13:30 uur: J.B.M. Eggink, Speenkruidstraat 41, 886013517. iVszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ®033-422QS00 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en Wtln weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). %jis' vr,jdag 20:00 - zondag 24:00 uur: Diere^a Pu*"s,ng, Van Mecklenburglaan 13-15, S86015215. DWT'24 uur dag: uiance Amersfoort e.o., S506-54337407. Er is heel wat voor nodig om er op zaterdag 10 november voor te zor gen dat er voldoende nijverheids- artikelen en leuke voedselaanbie- dingen in de Wereldwinkel liggen. De groep 'inkoop' moet op ver schillende plaatsen in Nederland bij de importeurs geschikte artike len uitzoeken. Dan volgt het uit pakken, prijzen en etaleren. Daar is vaak een hele dag (plus vaak een avond) mee gevuld. Daarna moe ten de artikelen in de computer kassa ingevoerd worden. Gelukkig hebben de importeurs met het oog op de feestdagen een uitgebreide collectie'aan te bieden. We hopen dat op 10 november, de dag waarop de Wereldwinkel fees telijk wil vieren dat 10 jaar geleden de eerste winkel werd geopend, velen komen kijken. Een hapje, een drankje, thee of koffie met iets van de Wereldwinkel erbij. Daar naast een kleurplaat maken voor de kleintjes, een puzzel door de winkel voor de wat groteren, bal lonnen, een verrassing bij aankoop van f 10,00 of meer, de grabbelton en de koopjestafel - er is voor ie dereen wat te doen. Allemaal wel kom! Openingstijden: winkel: maandag 13:00-17:30 uur; dinsdag t/m vrij dag 09:30-17.30 uur; zaterdag 09:30-17:00 uur; #6028132. Wie vergelijkt leest de Soester Courant De inloopochtend van het Com- mittee Vrouv/en in de Bijstand Soest/Soesterberg wordt gehou den op vrijdag 9 november van 10:00 uur tot 12:00 uur. De och tend vindt plaats in het Internatio naal Vrouwen Centrum aan de Smitsweg 313, tel. 6023549. BLOEI O Afd. SOEST Groei Bloei Soest organiseert op woensdagavond 14 november een lezing over het on derwerp 'Bloemen en hun vrienden: insecten', door F.J. Siemensma uit Kortenhoef. In de afgelopen milde oktobermaand met de vele mooi laatbloeiers kon den we nog eens zien en horen hoe groot de aantrekkingskracht is van bloemen op insecten. De lezing gaat dieper in op de relatie tussen planten en insecten, op hun onder linge afhankelijkheid en de 'tech nieken' om elkaar te vinden. Unie ke opnamen laten bijvoorbeeld zien hoe een rups zich tot vlinder ontwikkelt, hoe kevertjes zich met afval camoufleren, hoe libellen hun vleugels met spanten versterken en hoe het komt dat bladluizen de wereld niet overheersen! De lezing begint om 20:00 uur in het EHBO-gebouw, Parallelweg 7A. Entree: leden gratis; niet-le- den 5,00 (incl. koffie/thee). Janine Jansen. Na het weergaloze concert met de gitaarvirtuozen, Bepe en Ce- lin Romero en Wilhelm Heil weg aan de vleugel, waarbij 250 bezoekers op het puntje van hun stoel de musici hebben gevolgd, zal op zondagmiddag 11 november om 15.00 uur de violiste Janine Jansen met pia nist David Kuyken optreden bij de Muziekkring Eemland in Holiday Inn Soestduinen Royal Pare. Janine Jansen, geboren in 1978 te Soest, begon op zesjarige leeftijd met vioolspelen en studeerde ver der bij Coosje Wijzenbeek. In 1993 won ze, als jongste deel neemster (15) aan het Oskar. Back- vioolconcours, de derde prijs en een jaar later won zij in Parijs de 'Bourse Hennessy Mo- zart'. In oktober 1997 tenslotte werd ze eerste prijswinnares van het prestigieuze Concours Interna tional de Musique de Chimay, dat plaatsvond in het Paleis der Scho ne Kunsten te Brussel. In januari 1997 maakte ze een zeer succesvol debuut bij het Residentie Orkest. In mei 1997 gaf ze met groot suc ces haar eerste belangrijke recital in het Amsterdam Concertgebouw en is daar nu regelmatig te gast. In 1998 behaalde ze haar diploma van Uitvoerend Musicus met de hoogste onderscheiding aan het Utrechts Conservatorium waar zij les had van Philipp Hirschhom. Ze bezocht masterclasses bij Mena- hem Pressler' en Isaac Stern. In middels heeft ze ook haar debuut gemaakt bij het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest en het Con certgebouw Kamerorkest. Ook in het buitenland is ze zeer actief, o.a. in Duitsland, Tsjechië en België, en ze speelde in april 2000 in Ja pan. Janine maakte recentelijk haar debuut in Carnegie Hall te New York. Janine Jansen bespeelt een zeer bijzondere viool, vervaardigd door Antonio Stradivari, Cremona David Kuyken. (1727), ook wel de 'Barrere' ge noemd, en werd onlangs in het NRC tot 'zonder twijfel het groot ste... Nederlandse violisten' be stempeld. David Kuyken David Kuyken maakte in 1984 zijn debuut in het Concertgebouw resp. in de Queen Elizabeth Hall in Londen. Naast vele optredens in eigen land geeft hij ook recitals in de rest van Europa en in de Vere nigde Staten, Zuid Amerika en Japan. David Kuyken was prijs winnaar op het Tromp Concours in Eindhoven en het Internationaal Pianoconcours in Santander in Spanje. Daar ontving hij ook de prijs voor de beste interpretatie van hedendaagse muziek. Het programma bestaat uit Sona tes van Brahms, Schumann en Franck. Doelstelling van de Stich ting Muziekkring Eemland is om voor haar inmiddels 180 vrienden, klassieke muziek van niveau te brengen, waarna er onder het ge not van een drankje met elkaar en de musici kan worden nagepraat. Kaarten kunnen vanaf heden be steld worden bij de Klassieke Vak- handel 'De Gouden Snaar', Steen- hoffstraat 15, 886012132. De kos ten voor niet-'vrienden' bedragen f 20,00, incl. een glaasje wijn na afloop. Vrienden van de Stichting kunnen met voorrang reserveren bij de bekende reserveringsadres sen. De KBO houdt vrijdag 9 novem ber de jaarlijkse bingomiddag voor 55-plussers. Locatie van deze mid dag is het ontmoetingscentrum 'De Klarinet'. Om 13:30 uur is de zaal open. Dit keer zijn er extra mooie prijzen te winnen, waaronder bloe men en drank. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af °P kanaal 29 en u komt waarschijn lijk tot uw verrassing oog in oog "iet de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwer- liing met elkaar 24 uur per dag pre senteren. Van 's middags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uit gebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lokale en regio nale nieuws in beeld wordt ge bracht. De Tekst TV en het tv jour naal, elk ongeveer een kwartier, worden continue herhaald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vin den over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagina 540 voor de uitge breide programma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze te letekstpagina's kunnen door de kij ker op elk moment worden geraad- ln het programma 'Ontmoeting m=<-' praat Marijke de Jong op vnjdag 9 november om 13:00 uur met Robin Ammerlaan. Dat wordt een sportieve ontmoeting met deze kampioen rolstoeltennisser uit Soest, die vorig jaar een gouden medaille behaalde tijdens de Olympische Spelen voor Gehandi capten in Sydney. Van 14 tot en met 18 november worden in de tennishal De Bokkeduinen in Amersfoort de wheelerchairtennis- kampioenschappen gehouden. Sa men met zijn medespeler Ene Schuurman doet Robin, die op de derde plaats van de wereldranglijst staat, mee in het enkel- en dubbel spel. Het gaat erg goed met Robin, die ook dit jaar in verscheidene landen triomfen vierde. Door de musici werd Joseph Haydn in zijn latere jaren pappa Haydn genoemd, omdat hij zo ver standig en wijs was, iemand bi] wie ie goed om raad kon vragen. Haydn bezat een enorme werklust en hij heeft talloze composit.es gemaakt in ieder genre. Het com poneren van een strijkkwartet voor twee violen, een altviool en een cello is de hoogste vorm die een componist zich kan voorstellen. Op zondagmiddag 11 november om twee uur kunt u in het pro gramma 'Soest klassiek luisteren naar drie strijkkwartetten van Haydn, die hij in 1798 gemaak heeft en die als behorend tot het beste van zijn werk worden be schouwd. Ze worden gespeeld door het Tacaks String Quartet. Om drie uur zet Jacques van de Griendt zijn serie Meesterpianisten voort. Deze keer de befaamde Ali- cia De Larrocha. Zij kreeg vele prijzen, speelde met allerlei diri genten van naam en verzorgde pia norecitals voor vorstenhuizen en grootmachten. 'Ik wil de muziek eigen onderdeel van mijn lichaam maken, van mijn hart, van mijn longen en andere belangrijke orga nen. De muziek bevredigt mijn ba sale behoefte en heimwee - zo eenvoudig is dat', aldus de Spaan se pianiste. Zij speelt zondag in 'Soest Klassiek' stukken van Albe- niz, Ernesto Halffter en Frederico Mompou. Prsentatie: Berna Kousemaker. In het programma 'Soesters en hun muziek' op donderdag 8 november om 17:00 uur aandacht voor de heer G.G.M. van Wesemael. Tot zijn pensionering was hij o.a. direc teur Consumentenzaken en Milieu van de Koninklijke Vendex KBB nv. Daarnaast bekleedde hij een aantal functies, waaruit zijn maat schappelijke betrokkenheid blijkt. Voor zijn verdiensten werd hij vo rige maand door burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. Heeft deze actieve man nog tijd gehad voor muziek? En wat bete- Wim de Kam. kent muziek voor hem? Marijke de Jong vraagt het hem. Herhaling: maandag 11 november om 10:00 uur. Op zondag 11 november van 12:00 tot 13:00 uur is er de derde uitzending in de serie 'Waar blijft de tijd?' In deze serie worden in terviews uitge zonden die door leden van de His torische Vereniging Soest zijn op genomen bij oudere inwoners van Soest en Soesterberg, ten behoeve van het archief van mondelinge ge schiedenis, dat wordt bewaard in het museum Oud Soest aan de Steenhoffstraat. Deze keer wordt een interview uitgezonden dat Jan Visser in november 1999 heeft ge houden met de toen 83-jarige heer B. Littooij uit Soesterberg. Littooij heeft zijn jeugd doorge bracht in Soest, in de omgeving van de Bosstraat. Zijn ouders maakten deel uit van de gemeen schap Chreestarchia, waarvan de grote leider de filosoof en vegeta riër Felix Ortt was. Littooij heeft Ortt persoonlijk gekend, evenals de stichter van de Van der Hucht- school. Bij zijn vader leerde hij het vak van drukker en legde hij de basis voor het drukkersbedrijf dat hij tot in de jaren zeventig in Soesterberg leidde. Met veel warmte vertelt Littooij ook over de gemeenschap van Soesterberg en het onderscheid tussen Soester berg en Soest. In het interview worden door Littooij ook herinne ringen opgehaald aan Soester kun stenaars die hij persoonlijk heeft gekend, zoals de koordirigent Jan Bartelmans en Maarten Kooij. Ook de natuurminnaar en dichter Rinke Tolman en zijn vrouw ken de hij persoonlijk. Een boeiend in terview bij uw eigen lokale zender dat u niet mag missen! De tech niek en presentatie van het pro gramma 'Waar blijft de tijd?' is in handen van Wim de Kam. Hij treedt ook op als contactpersoon voor het project mondelinge ge schiedenis. Het programma wordt elke tweede zondag van de maand uitgezonden van 12:00 tot 13:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 8 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en Cabaret 14:00 Operetteland Romantiek in operette en musical 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soester en zijn muziek gast: Frits van Wesemael 18:00 Radio Soest non-stop 19:00 Radio M VRIJDAG 9 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Radio Soest non-stop 11:00 Soest 55-pIus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: Robin Ammerlaan 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Radio M ZATERDAG 10 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud Goud 12:00 Cocktail 15:00 Radio M ZONDAG 11 NOVEMBER 0?j:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Historische Vereniging 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 Kleinkunst Cabaret 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst H. Carolus Borromeus S'berg 19:00 Christelijke muziek 20:00 Samen bijbel lezen 21:00 Radio M MAANDAG 12 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soester en zijn muziek (h) 11:00 Muziek voor bedrijven 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De derde helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 13 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio Soest non-stop 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker chr. kinderprogramma 19:30 Het kompas chr. jongerenprogramma 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Bijbelverzen 22:00 Radio M WOENSDAG 14 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting, met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Ra dio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enkele uit zondering na) worden uitgezonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overge schakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuis plein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, 035-6093851; fax: 035- 6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor programma-ideeën, pers berichten, aankondigingen, vereni- gingsnieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2001 | | pagina 19