iERS l! De Italiaanse Primeur is binnen: MERLOT Visser Iml VETCEK Vlug sluit automobielbedrijf Spanje-reünie test voor Soester TJogterSm Fugers: al 175 jaar een begrip Open dag Molendael voor 'Week van het oor' Ecokids maken van Soest een leuke en groene stad PAGINA 2 WOENSDAG 7 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 41 52 iitsiooitr Amerlanden BRASSERIE KEUZEMENU Verboden in te rijden Te hard Rijverbod Fugers wil panden aan Kerkstraat 60 gaan huren specialist in All Wheel Drive AWD 'Netwerken en dan rustig aan inkoppen' de bestede lekkerste Service voor alle merken Ruitersportzaak barst uit haar voegen Honden los 'n hele mooie per doos a 6 VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Grievengerecht BOIUI DAGAANBIEDINGEN VOLGENDE WEEK GROENTEDAG BROODDAG GEHAKTDAG PIEKENDAG hnni ZIE OOK DE advertentie IN DEZE KRANT! in Zuid-Holland, it zich in Alphen ;te medewerkers oogvliet voorop. i tevreden gevoel aliteitsproducten itwoordelijkheids- lest, telefoon- In totaal zullen 70 arkt met hun vaca- rer werk kunt u die .00 UUR in de Flint, ROC De Amerlan- je klaar (op=op). 39,99/€18,15 Pastrami op linzensalade met mosterd vinaigrettedressing Salade met gebakken bospaddestoelen, spek en geconfijte paprika Pompoensoep met peperroom Gebakken sliptong met citroenboter Gegrilde rumpsteak met dragonsaus Hertengoulash met wildgarnituur Warme apfelstrudel met vanille-ijs Geglaceerde verse ananas met koffiemousse Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie "ester 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl De politie heeft zaterdagmiddag rond 13:00 uur een verkeerscon trole gehouden op de A.P. Hil- horstweg. In een uur tijd reden zestien automobilisten de verbo den richting op. De overtreders kregen hiervoor een bekeuring. 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal De politie heeft vrijdagmiddag tus sen kwart voor drie en kwart voor vijf op de Vredenhofstraat een snelheidscontrole gehouden. In totaal reden 1800 personen langs het controlepunt. Hiervan reden 175 automobilisten te hard. De hoogst gemeten snelheid was 83 km per uur. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Een 19-jarige man uit Soest is vo rige week woensdag aangehouden op de Torenstraat. De politie had het vermoeden dat de man met een glaasje op achter het stuur zat. De blaastest bevestigde het ver moeden. De Soester bleek 0,8 pro mille alcohol in zijn bloed te heb ben. Hij werd met een rijverbod van twee uur en een boete van 410 gulden naar huis gestuurd. éi--yu> ia, -vw fwvUy De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 76 5 AB Soest Tel 035 6037490 n*n rvt Fax 035 6037491 p|| c.jagtenberg@wxs.nl Vlug Automobielbedrijf gaat na 34 jaar uit het Soester straatbeeld verdwijnen. Het bedrijf aan de Kerkstraat heeft, net als 150 collega-onderne mingen, onlangs het dealer schap van Peugeot moeten in leveren, zodat het zakelijk ge zien geen zin meer heeft verder te gaan. Eigenaar Vlug verwacht per 1 ja nuari de deur voorgoed te sluiten. Hij heeft in elk geval geen moeite meer gedaan om zich voor te be reiden op de komst van de euro. Veertig jaar geleden begon het be drijf in Baarn, zes jaar later kwam de Soester vestiging erbij. Nu is het voorbij omdat de Franse autofabri kant het beleid heeft omgegooid. In plaats van met 220 dealers gaat Peugeot in Nederland verder met 57 grote verkooppunten. Daar moeten jaarlijks duizend tot 1500 gepoetste nieuwe wagens de deur uitrijden. Bij de dealers waren dat er 100 tot 200 per jaar. 'Net als 150 andere dealers zijn we gewoon weggestuurd. In Gooi en Eemland zijn het voornamelijk de vestigingen van Nefkens die mo gen doorgaan, die hebben één gro te directie', aldus Vlug. Op de percelen 60 en 62 aan de Kerkstraat beschikt de onderne mer over in totaal 2100 vierkante meter bedrijfsruimte. Een flink aantal projectontwikkelaars heeft interesse getoond en een gesprek gehad met Vlug. Zijn eerste optie is om het geheel te verkopen. Om een idee te krijgen van wat er er op de percelen mogelijk zou zijn, heeft de autoverkoper een archi tect een schetsplan laten maken voor de bouw van 12 appartemen ten. Op het gemeentehuis laat men weten dat deze nieuwbouw vol gens het bestemmingsplan door de beugel kan. Of de appartementen er daadwerkelijk komen te staan, is de vraag. Dat hangt af van de eventuele verkoop aan een project ontwikkelaar en de ideeën die de nieuwe eigenaar met de grond heeft. 'Ik heb vandaag nog ge sprekken met twee kandidaten', aldus Vlug afgelopen vrijdag. Ruitersport Liever vandaag nog dan morgen zou Fugers Ruitersport perceel 60 in gebruik nemen. De zaak aan de Torenlaan is volledig uit haar jasje gegroeid. Eigenaar Ben Fugers heeft in zijn huidige winkel 140 vierkante meter tot zijn beschik king en heeft elders in Soest vier magazijnruimtes 'volgestouwd'. In de 800 vierkante meter op de Kerkstraat 60 zou Fugers veel be ter uit de voeten kunnen, is er ruimte voor omzetgroei, plaats voor twee tot drie nieuwe mede werkers en voldoende parkeerge legenheid. Hij zegt dat hij de panden voor tien jaar zou kunnen huren met een optie op nog eens tien jaar. De gemeente wil er evenwel niet aan meewerken, omdat nog niet duide lijk is wat er dan met de 'andere helft' van Vlug gaat gebeuren. Er zou een 'splitsing van bedrijvig heid' ontstaan en in het gemeente huis heet het dat zoiets steden bouwkundig niet gewenst is. De houding van de gemeente be grijpen doet Fugers niet. 'We heb ben geen uitstoot, zijn een super milieuvriendelijk bedrijf en aan de Kerkstraat zouden we tien par keerplaatsen hebben. Dat is vol doende. Hier aan de Torenstraat is er wat dat betreft eerder sprake van overlast. Hier kan de omzet niet groeien, daar wel. Het is er veel praktischer en ik zou er alles veel beter kunnen presenteren.' Naar verluidt zou Doublé D Dump, elders aan de Kerkstraat gevestigd, wel oren hebben naar een verhuizing naar het andere ge deelte van Vlug. 'Die zou dan onze buurman kunnen worden, ik zie het probleem niet. Het is jammer dat hier nooit iemand van de ge meente is komen kijken. Dan zou den ze de situatie veel beter begrij pen.' Fugers beseft dat als Vlug zijn per celen verkoopt, hijzelf buiten de boot valt. Tenzij de toekomstige eigenaar de panden eerst gaat ver huren. Voor de ruitersportzaak is dat alleen zinvol wanneer ze er langer kan blijven zitten. Fugers heeft hier en daar in Soest naar al ternatieven gezocht, maar tot op heden niet gevonden. Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42 Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 60234 31 De 24-jarige Richard van Rou wendaal uit Soest heeft het druk. Hij holt van radiopro gramma naar televisieoptre den en reist stad en land af in zijn auto. De reden? Richard heeft een feest te promoten. Enige spanning over het ver loop van het feest valt niet van zijn gezicht af te lezen. 'Het wordt de heetste Spanje-reünie ooit', zegt hij trefzeker. Op 19-jarige leeftijd vertrok Ri chard richting Salou (Spanje) om daar in de zomerperiode achter de bar te werken. Dat deed hij vier jaar lang, waarbij hij veel contac ten maakte in de 'promotiescene'. 'Ik mocht meewerken aan de orga nisatie van een feest in Salou en was eigenlijk meteen verkocht', al dus Richard, die toen begon met het opzetten van zijn eigen bedrijf, R-Events. Onder deze naam wil hij feesten in Nederland organise ren en promoten. Op zaterdag 10 november moet blijken of Richard in staat is om een feest voor 5000 man op te zetten. 'Het feest is een graadmeter voor de sponsors. Als dit lukt dan kan ik mijn netwerk verder uitbouwen en rustig aan in koppen'. Behalve de promotie van het feest is Richard bezig met de afronding van zijn studie commerciële eco nomie aan de Hogeschool van Utrecht. Op het moment komt dat in de verdrukking, want het feest vergt veel van zijn tijd. De voorbe reiding begon een half jaar gele den. Hij sloot contracten af met kroegbazen in de Spaanse vakan tieplaatsen lloret, Blanez, Salou en Calelia. Met het promotieteam struinde hij twee maanden lang de stranden en discotheken af om jongeren enthousiast te maken voor het feest. 'Ze zijn in een va kantiestemming en je moet ze in een relaxte sfeer pakken. Dat ge voel willen ze in Nederland herle ven, een soort reünie dus', zo legt hij het concept uit. 'Het nieuwe is dat er een feest- en een clubge deelte is samengevoegd. Van Blues Brothers en Nana Mouskouri tot bekende dj's zoals dj Jean en dj Jurgen', aldus Richard. Handige jongen Voor zijn studie liep Richard sta ge bij Radio 538. Hij liet deze kans niet onbenut en sleepte een con tract met dit radiostation binnen voor zijn feest. Ook andere grote sponsors bezweken onder de char mes van de jonge Soester. 'Je moet inspelen op de mogelijkheden die er voor de sponsors zijn', legt hij uit. Hij is een handige jongen die zijn vlotte babbel goed combineert met zijn commerciële instincten. In de toekomst wil hij Spaanse bedrij ven in Nederland vertegenwoordi gen. 'Ik wil een goed marketeer worden, contracten afsluiten, beet je netwerken en koppelen', zo vat hij zijn ambities samen. Inmiddels is meer dan de helft van Richard Rouwendaal voor zijn auto, waarmee hij door het land toert om zijn feest te promoten. Foto: Soester Courant de kaarten verkocht. Hij verwacht deze week nog een behoorlijk aan tal te kunnen slijten. Deze week gaat hij benutten om jongeren uit de regio aan te spreken. 'Er zijn zoveel feesten dat het moeilijk is om de mensen te trekken, maar uiteraard is dit het beste feest. Dat gaan we duidelijk maken aan de jongeren'. Voor de Soester jonge ren worden speciaal bussen ingezet die hen naar het feest rijden. De reünie vindt plaats in evenemen tenhal NBC-Blokhoeve 1 in Nieu- wegein. De Spanje-reünie 'hoe he ter hoe beter' begint om 22:00 uur en eindigt om 07:00 uur. De bus sen vertrekken om 22:00 uur vanaf 'De Kuil' in Soest en de rit kost twintig gulden. Het entree voor het feest bedraagt vijftig gulden. Ieder een die het feest niet wil mislopen, kan bellen met Richard van Rou- wen-daal, SS 6478889. Voor meer informatie kunnen de feestgangers terecht op de internetsite, www.spanjereunie.nl. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 De polikliniek van Medisch Centrum Molendael houdt op zaterdag 10 november een open dag. De KNO-artsen C.A.V. Jongejans en R.J. van der Wal spelen daarmee in op de 'Week van het Oor', een ini tiatief van de Nationale Hoor- stichting. Mensen die alles willen weten over horen en het oor kunnen tussen 11:00 uur en 14:00 uur terecht in de poli aan de Molenweg 2 in Baarn. In het ziekenhuis is een kleine ex positie ingericht met allerlei KNO- instrumenten en er staat een mo del van een oor. Daarnaast kan het oor bekeken worden door een mi croscoop, een videocamera en een beeldscherm. Ook zullen er in be perkte mate gehoortests gedaan worden. De KNO-arts Jongejans en haar assistentes Judith Stallings en Saskia de Wilde geven uitleg over ooronderzoek, oorsuizen, slechthorendheid, oorontstekingen en ooroperaties. Er is alle gelegen heid om vragen te stellen. Een er varingsdeskundige van de Neder landse Vereniging van Slechtho rende (NWS) is met een informa tiestand aanwezig. Al 175 jaar is Fugers Ruiters port b.v. een begrip in Soest en inmiddels ver daarbuiten. Wie aan de Eemweg in de Kerke- buurt gaat kijken naar het eer ste onderkomen, kan (als het geregend heeft) nog iets onder scheiden van de toenmalige naamgeving: Touwslagerij De Hoop B. Fugers Zadelmakerij. Sinds 1936 is de zaak gevestigd aan de Torenstraat. In de winkel kan de klant zich nog net een weg banen tussen de halsters, bitten, borstels, zadels, helmen, boeken over paarden en andere artikelen die met ruitersport te maken heb ben. De zaak barst uit haar voegen, zo blijkt ook op de bovenverdie ping, waar Ben (de vijfde genera tie) tekst en uitleg geeft over de noodzaak van verhuizing. Als we W. Fugers (de vierde generatie) mogen geloven, en waarom niet, staan er zelfs spullen opgeslagen in de slaapkamer. Garageboxen en andere ruimten, op vier andere lo caties in Soest, worden gebruikt als magazijn. Fugers heeft verder een borduuratelier, verhuurt trailers en beschikt over een webwinkel (www.fugersruitersport.nn. Dat laatste is geen overbodige luxe voor de onderneming die het hele land als afzetmarkt heeft. Gelet op bijna twee eeuwen plaat selijke historie wil Fugers het liefst dichtbij de huidige locatie blijven. Hij heeft een publieksgerichte zaak, waar overal vandaan mensen gericht op afstappen. Het heeft Foto: Soester Courant Piet Roor en Nicolette Verstoot - Makelaars/Taxateurs O.G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (035) 60 16 024 www.devlijtmakelaardij.nl - devtijtmakelaardij@hetnet De politie heeft zondagmorgen een controle uitgevoerd in de bos gebieden rondom Soest. In het bos werd een groot aantal mensen aan gesproken, omdat zij verzuimd hadden hun hond aan te lijnen. Ook fietsers, die buiten de aange geven paden reden werden toege sproken. Voor drie hondenbezit ters is een bekeuring uitgeschre ven. Deze mensen trof de politie na een eerste waarschuwing op nieuw met een loslopende hond aan. De gemeente Soest (Milieu Educatief Centrum de Kweke rij) en Stichting Balans (tiener centrum X-Change) starten op donderdag 15 november sa men een ecokidsprogramma voor 10- tot 12-jarigen die in Smitsveen wonen of daar naar school gaan. Het is het derde jaar dat deze tienerclub gaat draaien. Het Ecokidsprogram ma daagt kinderen uit om in clubverband acties te beden ken en uit te voeren om de leef omgeving leuker, groener en veiliger te maken. De kinderen gaan eropuit om de wijk te verkennen en te onderzoe ken. Met de uitkomsten wordt een plan gemaakt, waarin aangegeven wordt wat er verbeterd of veran derd zou moeten worden in de wijk. Samen met organisaties, die in de wijk werken, worden de ver beteringen gepresenteerd. Ook worden ervaringen uitgewisseld met kinderen, die elders met hun woon- en leefomgeving bezig zijn. Het programma wordt afgesloten op donderdagmiddag 31 januari 2002 met een presentatie van de resultaten aan belanghebbenden en buurtbewoners. Dat kan bijvoor beeld een zelfgemaakte tentoon stelling zijn. De activiteiten vinden op 10 donderdagmiddagen na schooltijd plaats, van 15:45 uur tot 17:45 uur. Buurtcentrum De Praatpaal aan de Smitsweg 311 vormt de thuisbasis. De- bijeen komsten worden begeleid door vaste krachten van het Milieucen trum de Kwekerij en van X-Chan- ge. Kinderen die zich willen opgeven voor het ecokidsprogramma moe ten toestemming hebben van hun ouders of verzorgers. De kosten voor deelname bedragen fl. 25,-. Inschrijven kan in tienercentrum De Schoof aan de Molenstraat 142 tot en met woensdag 14 november. Voor meer informatie, bel Marea de Bruyn Paul de Winter (St. Balans), SS 6039413 of Henriëtte Steijn Johan Simon (M.E.C. de Kwekerij/gemeente Soest), SS 6093454. per fles 6.99 39.99 voor hem geen zin om in een win kelcentrum een ruimte te betrek ken. Een van de twee percelen van Vlug Automobielbedrijf aan de Kerkstraat lijkt op dit moment de enige optie voor Fugers (zie artikel op deze pagina). Deze panden lig gen op twee steenworpen afstand van de ruitersportzaak. Vooralsnog ziet het ernaar uit dat Fugers ge noegen moet nemen met de huidi ge, veel te kleine behuizing aan de Torenstraat en het feit dat zijn magazijnen verspreid liggen. Het is hard werken in het familie bedrijf. Vader Fugers stapte in 2000 na 50 jaar werken uit de zaak, maar zet zich 'hobbymatig' nog regelmatig in voor de onder nemende dynastie. 'We doen het nu met z'n drieën, elke avond is het tien, elf uur, voordat we klaar zijn. Kunnen we verhuizen naar de Kerkstraat, dan nemen we er twee, drie mensen bij voor in de winkel', aldus Fugers die hoopt dat hij snel duidelijkheid krijgt. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. In de anderhalf uur durende voor stelling 'Recht onder het maaiveld' speelde Bart Krol vorige week donderdag de hoofdrol op de hoek van de Heuvelweg en de Buge- meester Grothestraat tussen het restaurant 'China' en 'La Vie Shop'. 'La Vie Shop' is een be scheiden sekswinkel met een rare naam. De Poolse eigenaar blijkt Bob Sluys te zijn, die ooit dreigde mij uit zijn 'Knollentuin' aan de overkant te meppen. Gert Beijen, volgend jaar weer WD-raadslid, redde mij toen net op tijd uit Bobs grijpgrage knuisten. De etalage van deze nieuwe zaak toonde decente dameslingerie. Binnen stonden langs de wanden keurige rekken met videobanden. Geen cabines, geen peepshows. Op de muur een kitscherige schil dering van een blote-vrouwenrug- in-landschap waarvan de klant on mogelijk een erectie kan krijgen. Achter de toonbank Jean-Pierre van der Stoel (inderdaad familie van), die de opwinding van de kinderrijke straat niet begrijpt. Men had het op straat nauwelijks meer over de seksboetiek tijdens het standrecht. Krol speelde in bet schouwspel voortreffelijk zowel de rol van ad vocaat ('Het wegenonderhoud in Soest is maar matig') als de rol van rechter. Hij verdedigde met verve de belangen van de bewoners. 'Ik woon daar en mijn vader woont daar. Ik weet er alles van', gebaar de de edelachtbare druk om zich heen. Binnen vijf minuten sprak hij recht en was de wachttijd van de slachtoffers met twee jaar te ruggebracht van 2005 tot 2003. En als de rioolinspectie van zijn ondergrondse cameraploeg vol gende week alsnog calamiteiten signaleert, gaat er nog een jaar af: 2002. Het grievengerecht - overgewaaid uit Amerika - was op de Heuvel- weg een staaltje pure democratie. De bevolking mort en protesteert, de overheid stelt zich vraaggericht en dienstbaar op en zoekt naarstig naar oplossingen. Kom daar eens om. Heeft u problemen in de straat of in de wijk, vraag het externe bu reau Muis/Bomhof om advies en succes is verzekerd. De laatste was Krols tegenspeelster in de dubbel rol van aanklaagster en beklagens waardige. Haar bewijslast bestond uit prachtige kleurenfoto's ('Ik moet ze wel terug hebben') van kolkende waterstromen, zwevende putdeksels en overlopende toilet ten. Verder droeg ze een video band over met parkeerperikelen, hoosbuien en ander ongerief. Even ontstond tijdens het straatto neel deining over de verkeerd ge plaatste parkeerpaaltjes en over een gedempte sloot, die de afwate ring zou kunnen bevorderen. Is de gemeente daar (welles nietes) ver antwoordelijk voor of de particu liere eigenaars van de grond? Zoe ken we op en nemen we mee. In de tweede akte van 'Recht on der het maaiveld' verplaatste het tribunaal zich door de dorpsstraat richting Noorderweg. Ondergete kende mocht als kroongetuige De- nise Bomhof (4 maanden) in haar wandelwagentje voortduwen over de hobbels, de gaten in het weg dek, langs de plassen en over de scheve klinkers. De baby viel prompt in slaap. Bij het huis van de vioollerares was de trottoir band volkomen ingezakt. 'Dat mag wat mij betreft zo blijven. Ik kan nu zo met de fiets mijn tuin pad oprijden', vertelde ze. Zo bereikten 'de Vrienden van het Hof het laatste corpus delicti: een midden op het voetpad geplaatst verkeersbord. De paal staat er al 25 jaar, maar vandaag struikelde iedereen er over. 'Het euvel kan binnen 24 uur door het meldpunt woonomgeving worden verhol pen', beloofde de judge. Terug in de late, zachte herfstna- middag naar 'China', waar tussen de huizen een weeë lucht hing van tjaptjoy en foeyonghai. Wethouder Krol gaf iedereen tevreden een hand en sloot de zitting. Verbaasd passeerde een drukke huisvrouw met een portie Babi Kamkam van de afhaalchinees de plek van een historisch kort geding. Doek. Applaus. Uitspraak 1 december. MAANDAG 12 NOVEMBER DINSDAG 13 NOVEMBER HOLLANDSE KASANDIJVIE CASINOWIT OF CASINOBRUIN ELKE WOENSDAG RUNDER 'CI\- GEHAKT €3.63 GEHAKT HALF OM HALF €3.17 ELKE DONDERDAG SCHOUDERHAM GEBRADEN GEHAKT FIJNE SNIJWORST LEVERKAAS BLIK BOTERHAMWORST €0.45 SUPERMARKT

Soester Courant | 2001 | | pagina 3