OP'T HOOGT' TAXFREE SHOPPEN Voedselactie Dorkas voor Oost-Europa Van Arkel en brandweer doen hun voordeel met oefening Hoogste punt bij Stiltecentrum ftfé Klinkhamer 'Open Ochtend voor vrouwen is een soort grote huiskamer9 HëügajFelt VARIA t Nieuwjaars receptie vieren? Bazar in de Open Hof voor passantenverblijf m PAGINA 4 WOENSDAG 7 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT Vrijdag bij AH-Smitshof KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN TOT 11 NOVEMBER OLTPOST V. WEEDESTRAAT 4/6/8/9/12 SOEST PAGINA 5 Foutje in afvalkalender FACE SETTING www.tromslager.nl Menno v.d. Schoot gepromoveerd Zaterdag 17 november Thema: Leven in het heden met je verleden Snoepdieven Service bij Schoemaker ig Communicatie ventuele vergunning kunnen g kenbaar maken bij de af- .0 CA Soest, telefoonnum- :n 6 weken na verzending van 'emeester en wethouders van ;rs van plan zijn de volgende nde voorschriften: 0 lid 4 van de Woningwet) lat 131. ieder bevoegd binnen een ter en met woensdag 5 december ïouders in te dienen, gedurende diezelfde termijn, planologie en bouwen (balie nebben verleend op grond van gemeente Soest 2000 aan: •p 27 januari 2002 van 10.00 00 uur in de Lange Duinen. '31 oktober 2001) van dit be- s van Soest. Tevens kan er een GEDIEND ïangegeven datum /oonhuis >9886) oonhuis huisje oonhuis kkapel mbad en ;n van 'n woonhuis i de voortuin liepingsvloer 'oonhuis ken ikas 22-10-2001 24-10-2001 23-10-2001 24-10-2001 23-10-2001 22-10-2001 23-10-2001 23-10-2001 25-10-2001 23-10-2001 22-10-2001 24-10-2001 25-10-2001 •lein 1, afdeling planologie en 2.30 uur. /MELDINGEN ccepteerd en van 2 woningen 23-10-2001 kkapel in het 25-10-2001 eekkas 22-10-2001 port 23-10-2001 en van 'n woonhuis 25-10-2001 age/berging 25-10-2001 akkapellen, ri) 25-10-2001 serre 24-10-2001 hebbenden een gemotiveerd ■schrift worden gericht aan A Soest. Het bezwaarschrift moet ediend. i 1, Afdeling Planologie en Bou- 0 uur. ACTUEEL BESLUITEN B&W d.d 30 OKTOBER ONDERWERP Aanvullende bijdrage St. Vluchtelingenwerk/Opvang Nieuwkomers 2001 Sluitingstermijn grassport velden 2002 Regiovisie ouderenbeleid 2001-2006 Verplaatsing firma Fugers Ruitersport B.V.van de.To renstraat 23 naar de Kerk straat 60 in Soest Ingekomen melding voor het plaatsen van een berging aan de Dorsvlegel 40. Registra tienummer 010629 Principeverzoek voor het bouwen van een bijgebouw van 94 m2 op het perceel Meent 30 in Soest Parkeerverboden Anna Pau- lownalaan en Seminarihof Aanvragen om bouwvergun ning Boerenstreek, 3e fase (reg.nrs. 10413 en 10414) BESLISSING De St.Vluchtelingenwerk/Op- vang Nieuwkomers voor de 2e helft van 2001 een aanvullende subsidie verstrekken van 35.706,- 16.202,68) voor de begeleiding van WTV'ers en dit ten laste van de exploitatie ROA/ WTV 2001 brengen. De sluitingstermijn voor de gras sportvelden vastgesteld van 3 juni 2002 tot en met 9 augustus 2002 en voor de Stergrazo-oefenvelden van 6 mei 2002 tot en met 2 au gustus 2002. De regiovisie ouderenbeleid voor kennisgeving aannemen. 1. Niet akkoord gaan met verzoek van Fugers Ruitersport B.V. 2. Geen medewerking verlenen aan een vrijstellingsprocedure ex art.19 lid 3 WRO. 3. De firma Fugers Ruitersport B.V. berichten. 1. Geen medewerking verlenen aan een vrijstellingsprocedure ex artikel 19 lid 3 WRO. 2. Niet instemmen met melding. 3. De heer Van den Deijssel be richten. In principe geen medewerking verlenen aan het verzoek voor de bouw van een bijgebouw met een oppervlakte van 94 vierkante me ter op het perceel Meent 30 in Soest en vasthouden aan het in de Gemeente Soest gehanteerde beleid waarbij 10 met een maximum van 64 m2 aan bijge bouwen toegestaan is. Door middel van bijgevoegd be sluit parkeerverboden instellen op de Anna Paulown^laan en Semi narihof. Artikel 19 lid 1 WRO-procedure voor de bouwaanvragen nrs. 10413 en 10414 vervolgen: ver zoek om vrijstelling ter inzage leggen (inspraakprocedure en ter- visielegging samen laten vallen). Van 4 tot en met 11 november staat Nederland in het teken van de zesde Nationale Voed selactie. De hulporganisatie Dorkas Hulp Nederland houdt in ruim 350 gemeenten voed- selinzamelingen. Het streven is het aantal voedselpakketten van vorig jaar, 44.000, te over treffen. Honderden vrijwilligers in heel Nederland zijn op dit moment druk bezig met het organiseren van voedselacties in supermarkten, kerken en scholen. In Soest wordt op vrijdag 9 november een voed- selinzameling gehouden bij Albert Heijn aan de Smitshof. Het ingezamelde voedsel is be stemd voor de allerarmsten in di verse Oost-Europese landen, zoals Albanië, Roemenië, Rusland en Oekraïne. Met name bejaarden en alleenstaanden hebben het daar moeilijk. Ze kunnen nauwelijks rondkomen van het inkomen dat ze ontvangen. Sommige mensen hebben een tekort aan goede voe ding of hebben zelfs dagenlang helemaal niets te eten. Door het uitdelen van voedselpakketten, in samenwerking met plaatselijke ker ken, wil Dorkas deze mensen de winter door helpen. In 1996 zijn er in totaal 22.148 pakketten ver stuurd, in 1997 was dat aantal 28.224, in 1998 zijn er 50.023 voedselpakketten ingezameld en in 1999 ruim 40.000. Vorig jaar wer den ruim 44.000 mensen en gezin nen blij gemaakt met een voedsel pakket uit Nederland. Een pakket bestaat uit thee, suiker, bloem, rijst, macaroni, groente, droge bruine en witte bonen, ca cao, soep, tandpasta, tandenborstel en zonnebloemolie. Giften voor de distributiekosten zijn van harte welkom en kunnen worden over gemaakt op giro 2018 van Dorkas Hulp Nederland, o.v.v. Nationale Voedselactie. chinchillafook is de waardige opvolger van: C\ Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN sRENSWOUDE DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT. Utrechlseweg 4, RENSW0UDE Bel voor gratis kleureninfo. 0318-571225, fox 0318-573369, Zondags gesloten. www.vanheugten.com vAIM DE PRIJS U BETAALT SLECHTS Twintig kinderen en vier bege leiders in het donker; brand weer-, politie- en ambulance- inzet en zelfs de aanwezigheid van de ambtenaar rampenbe strijding - dat was de situatie vorige week dinsdagavond op het terrein van Van Arkel aan de Hellingweg. Gelukkig be trof het een oefening. Het was de afsluiting van een pe riode van ruim anderhalf jaar waarin Van Arkel zich volgens Harry Tolboom van de afdeling preventie van de brandweer 'op een eventueel incident heeft voor bereid op een manier die een voor beeld zou moeten zijn voor het contact tussen de brandweer en andere instellingen en bedrijven.' 'Het is een grote, zware inspanning geweest van het Van Arkel, met name ook op het financiële vlak, maar ook de brandweer heeft er De afvalkalender, die alle huishou dens in Soest eind vorig jaar heb ben ontvangen, bevat een fout. Op de kalender staat dat men in de laatste week van november de groene container (voor restafval) buiten moet zetten en dat deze bak de week daarna weer buiten kan worden gezet. Dat is niet correct. December begint met de bruine bak buiten, daarna weer groen en zo verder. In de laatste maand van het jaar blijft de wisseling tussen groene en bruine bak gehand haafd. Vragen over de afvalverza- meling kunnen gesteld worden aan het Reinigingsbedrijf Midden Ne derland, S8 6039222. veel aan gedaan om de risico's bij een calamiteit tot het uiterste be perkt te houden,' aldus Tolboom. 'Het Van Arkel heeft het allemaal heel goed opgepakt en doet daar, net als de brandweer, z'n voordeel mee.' Bij de oefening ging men ervanuit dat er door sluiting brand was ont staan in een koffiezetapparaat. Het gevolg was een binnenbrand in gebouw De Meerkoet. Via een doorloop werd ook gebouw De Vrije Vogel bedreigd, waardoor ook dit moest worden ontruimd. De kinderen werden naar een an der gebouw gebracht. De brand weer werd geconfronteerd met een zware rookontwikkeling, waardoor er vier slachtoffers vielen. Loze meldingen Tot anderhalf jaar geleden bleef de brandpreventie op het Van Arkel in hoofdzaak beperkt tot het con troleren van de blusmiddelen. In structies over hoe te handelen bij brand waren verouderd en niet bij iedereen bekend. Dit gold ook voor het ontruimingsplan. Als ge volg hiervan was het personeel niet voldoende voorbereid op calami teiten, zo werd duidelijk bij een aantal loze brandmeldingen. Groepsleider Bram de Rijke, ook lid van de vrijwillige brandweer, nam met instemming van de direc tie mede het initiatief tot een in tensiever contact met de brand weer. Dit leidde tot het opnieuw bekij ken van de situatie op het Van Arkel, zoals het controleren van de gebouwen op brandveiligheid en de staat van de technische installa ties. Ook het ontruimingsplan werd kritisch bekeken, waarbij de brandweer dringende aanbevelin gen gaf voor aanpassingen, naast Een unieke, revolutionaire, biologische methode om uw rimpels snel voorgoed te laten verdwijnen (zonder inspuitingen). Door pijnloze stimulatie van het rimpelgebied wordt jong bindweefsel aange spoord tot het ontwikkelen van collageen en elasti sche vezels, waardoor iedere rimpel wordt opge vuld. Face SettingNiet alleen uniek, maar ook al na één behandeling resultaat. alfred de lange O face setting O huidverzorging O visagie kerkstraat 13 soest 035 60 29133 Beeld van de oefening op het Van Arkel aan de Hellingweg ter afsluiting van een periode waarin het instituut zich optimaal heeft voorbereid op een eventueel inci dent. Foto: Brandweer Soest. het advies om gebruik te maken van de kennis van groepsleider De Rijke, die immers als vrijwillig brandweerman op de hoogte is van de repressieve brandbestrijding. De directie kreeg de aanbeveling hem in te schakelen voor het op zetten van een ontruimings- en een bedrijfshulpverleningplan. Groot voordeel hiervan is de kortst mo gelijke lijn naar de brandweer. Er kwam een inmiddels goed op geleide bedrijfshulpverleningsorga- nisatie (BHV) van de grond en er werd een bedrijfsnoodplan opge steld. De Rijke nam tevens op zich het in fasen voldoen aan de aanbe velingen van de brandweer met betrekking tot het verbeteren van de bouwkundige veiligheid en de technische installaties. Bovendien instrueerde hij bewoners, gebrui kers en collega's hoe te handelen bij brand. Leerzame momenten In de loop van de tijd zijn er en kele kleinschalige (ontrui- mings)oefeningen gehouden op het Van Arkel, waarbij enkele za ken aan het licht kwamen die ook verbeterd dienden te worden. Als afsluiting van die serie oefeningen werd vorige week een groot scheepse oefening gehouden met als belangrijk doel de Van Arkel- organisatie op de proef te stellen en de brandweer in te zetten ter ondersteuning van de bedrijfshulp verlening. Het heeft zowel voor de BHV als de brandweer leerzame momenten opgeleverd, waarbij duidelijk werd dat een aantal za ken verder verbeterd diende te worden. Al met al concludeert Tolboom dat het een geslaagde oefening is geweest, 'ook door de informatie overdracht naar elkaar toe.' O H St- UIT VOORRAAD LEVERBAAR Tel. 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest Het Stiltecentrum dat ge bouwd wordt bij de Petrus en Pauluskerk heeft vorige week woensdag zijn hoogste punt be reikt. De vlag ging in top; pan- nenbier was er niet, maar wel het gebruikelijk 'kaploon' voor de bouwers. Een klein gezelschap, o.a. bestaan de uit leden van de bouwcommis sie en andere betrokkenen, was getuige van deze niet onbelangrij ke mijlpaal in de totstandkoming van het stiltecentrum. Bouwcoör- dinator Wim van Doorn legde uit dat de vlag niet zomaar het hoog ste punt symboliseert, maar dat dit gebeurt zónder dat er ongelukken zijn gepasseerd. En pannenbier werd pas geschonken als het dak eenmaal waterdicht was. Voor aan nemer Peter van Asch en zijn me dewerkers was er een attentie. Ver volgens nam het gezelschap en kijkje op de bouwplaats. Naar ver wachting zal het gebouwtje aan de Steenhoffstraat tegen Kerstmis opgeleverd kunnen worden. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel J' Amsterdams café uit de jaren'50. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 Aan de Vrije Universiteit in Am sterdam is gisteren onze oud plaatsgenoot Menno van der Schoot gepromoveerd tot doctor in de (neuro)psychologie. Zijn proef schrift - 'Dyslexia and inhibition; a behavourial and electrophysiolo- gical examination - is gewijd aan het verband tussen dyslexie ('lees- blindheid') en gedragsvormen als hyperactiviteit en impulsiviteit. Het onderzoek heeft, eenvoudig sa mengevat, met name betrekking op de relatie tussen gedrag en her senen. Promotors waren de hoog leraren J.A. Sergeant en D.J. Bak ker. Dr. Van der Schoot (32) volg de in Soest onderwijs aan de Van der Huchtschool (Paulus Potter- laan) en het Griftland College. Hij woont in de hoofdstad en is als onderzoeker werkzaam aan de Vrije Universiteit. Volgende week zaterdag, 17 november, gonst het in de Open Hof het kerkgebouw aan de Veenbesstraat - van de activiteiten. Er is tijdens de jaarlijkse bazar weer van alles te doen en te beleven. Ditmaal staat de bazar in het teken van het passantenverblijf in Amersfoort, waar dak- en thuislo zen uit de regio worden opgevan gen. Dit onderdak - 'bed, bad en brood' - is een initiatief van de gezamenlijke kerken en voorziet in een grote behoefte. Het draait gro tendeels op vrijwilligers en vanuit kerkelijk Soest wordt deze voorzie ning regelmatig financieel onder steund. Zo is bijvoorbeeld vorig jaar het zgn. Dankdag-project ten goede gekomen aan het passanten verblijf en ook dit jaar is de Dank dag-collecte (11 november) be stemd voor dit doel. In de Open Hof wordt daarnaast maandelijks een min of meer ge richte inzameling van levensmid delen gehouden die de 'passanten' buiten de gebruikelijke warme maaltijd iets extra's biedt: de ene keer gaat het om koekjes, de ande re keer om fruit, weer een andere keer om blikgroenten. 'Dat levert altijd een kolossale hoeveelheid op,' zeggen Nel van der Haven en Matty Ringelberg, die samen met Rik Schoenmaker de bazarcom- missie van de Open Hof vormen. Binnenkort gaan verscheidene Openhoffers ook de handen uit de mouwen steken om het passanten verblijf een inmiddels hoogstnood zakelijke opknapbeurt te geven. In één dag tijd - op de manier van de 'Uitdaging' - wil men begin de cember met een ploeg vrijwilligers aan de slag om te witten, schoon te maken en tuinonderhoud te ple gen. Van alles Ook de opbrengst van de bazar van 17 november is bedoeld voor het passantenverblijf en er is, zo als gezegd, van alles te beleven. Zo is er een rommelmarkt en een boe kenmarkt, waarvoor intussen al een forse voorraad is opgebouwd. De dames van de 'creaclub' van de Open Hof verkopen allerlei fraaie handwerken. De leiding van de jeugdclubs organiseert diverse spellen voor de kinderen tot ca. 15 jaar, als het weer het even toelaat ook buiten op het plein. De klein tjes kunnen, verkleed als kabouter, voor vijf gulden op de foto bij een levensgrote paddestoel en verder zijn er oliebollen te koop, is er een 'Open Hof-café' waar koffie, thee, soep en cake worden geserveerd,, een grabbelton en een Rad van Avontuur ('bemand' door leden van de kerkenraad) waar fraaie prijzen te winnen zijn. En dan is er ook nog een verloting van een schilderij en moeten de bezoekers het gewicht zien te raden van een pop of knuffelbeest. Het startschot voor de bazar wordt 's morgens om tien uur gelost. Tot ca. drie uur kunnen de bezoekers die zaterdag in de Open Hof te recht. Daarna gaat de bazarcom- missie zich wijden aan het tellen van de opbrengst. 'Meestal zitten we in de buurt van de 7000 gul den. Het zou mooi zijn als we weer in de buurt van dat bedrag uitko men,' aldus Nel van der Haven en Matty Ringelberg. Volgende week dinsdagmor gen, 13 november, vindt in Cre do (achter de Julianakerk aan de Julianalaan 19) weer een Open Ochtend voor vrouwen plaats. Het is inmiddels de 22e keer dat deze bijzondere half jaarlijkse bijeenkomst in Soest wordt georganiseerd. Het the ma is ditmaal: 'Leven in het he den met je verleden'. De Open Ochtend is een initiatief van een groep christenvrouwen, afkomstig uit allerlei kerken, en bedoeld voor alle vrouwen van Soest die belangstelling hebben voor levens- en geloofsvragen, of ze nu een kerkelijke achtergrond hebben of juist niet. De bijeen komsten blijken aan te slaan: de vorige keer waren er wel 150 be zoeksters en zo langzamerhand wordt Credo dan ook een beetje te klein. Naast de werkgroep - be staande uit vijf vrouwen - zijn er momenteel nog eens 18 'gastvrou wen', die tijdens de bijeenkomst de (nieuwe) bezoeksters opvangen, eventueel de gesprekken leiden en erop toezien dat iedereen daarin 'aan bod' komt. Want daar draait het om tijdens de Open Ochtend: het gesprek met elkaar. Dat wordt gestimuleerd .door iemand die een inleiding houdt over een bepaald thema. Ditmaal is daarvoor uitgenodigd Marleen Ramaker, die o.a. actief is in het vrouwenwerk en bekendheid geniet als cursusleidster en schrijf ster van verschillende boeken over relaties en geloofsbeleving. Zij komt spreken over 'Leven met je verleden in het heden'. Volgens werkgroeplid Annelies Polderman is dat een actueel on derwerp, want veel vrouwen torsen een enorme ballast met zich mee. Sommigen moeten een scheiding verwerken, anderen de dood van een partner of een familielid, weer anderen hebben te maken gehad met incest of andere problemen. Tijdens de Open Ochtend ontdek ken vrouwen soms dat ze veel met elkaar gemeen hebben. Ze herken nen hun ervaringen en gevoelens bij .elkaar. Annelies: 'Wij hebben ervaren dat het geloof kracht en moed geeft om verder te gaan. Dat willen we graag doorgeven. Je bent nooit alleen...' Arm om je heen De Open Ochtenden hebben geen voorschrijvend, maar eerder een toerustend karakter. Er is dan ook ruimte voor ieders persoonlijke beleving, benadrukken ook de gastvrouwen Riny Verrips en Ine ke Veldkamp. 'Als je problemen hebt is een arm om je heen dikwijls al genoeg. We zwaaien ook niet voortdurend met bijbelteksten, maar we zoeken in de bijbel wel de bron van de wijsheid. En we bid den met elkaar om de Heilige Geest. Maar er móét niks.' Niemand hoeft dus bang te zijn dat het geloof of de kerkgang haar wordt opgedrongen, aldus de vrou wen. 'Vrijer kan het niet zijn. Wie je bent maakt niets uit. Je mag ko men zoals je bent. We laten men sen in hun waarde.' De bijeenkom sten hebben ook een duidelijk so ciaal karakter, om vrouwen met elkaar in contact te brengen. 'Veel vrouwen zijn zo alleen en ze voe len zich vaak zo eenzaam. Wij pro beren ze over de drempel te helpen en dóór te geven hoe we zelf staande zijn gebleven, met vallen en opstaan. Eigenlijk is de Open Ochtend een soort grote huiska mer...' Hand en hart Om misverstanden te voorkomen: je hoeft niet eerst niet diep in de problemen te zitten om een Open Ochtend te bezoeken en te waar deren. Veel vrouwen komen er ge woon graag, in alle blijmoedigheid, ook als ze van kinds af vertrouwd Drie jongens uit Soest zijn vorige week woensdag aangehouden na een winkeldiefstal. De jongens in de leeftijd van negen en tien jaar wilden een winkel aan de Smits- weg verlaten met een aantal pak ken snoep zonder deze af te reke nen bij de kassa. Het personeel had de diefjes in de gaten en waar schuwde de politie. De jongens verklaarden dat ze al drie keer eer der een winkeldiefstal hadden ge pleegd. Het trio zal een alternatie ve straf moeten ondergaan. V.ln.r. Ineke Veldkamp, Anne lies Polderman en Riny Verrips van de 'Open Ochtenden' voor vrou- wen- Foto: Soester Courant zijn met het geloof. En wie zich na de bijeenkomst nog verder wil ver diepen in de vragen rondom geloof en leven kan terecht bij een van de tweewekelijkse Hand en-hartgroe- pen - waarin gesprekken over het geloof worden afgewisseld met een creatieve activiteit - of deelnemen aan de cursus 'De Mens die het leven inhoud geeft', aldus Anne lies, die deze kleinschalige 'inlei ding in het christendom' zelf geeft. De Open Ochtend van dinsdag 13 november begint om kwart over negen, maar al vanaf kwart over acht staat de koffie in Credo klaar. Naast spreekster Marleen Rama ker werkt ook Cees van Dussel- dorp (piano) aan het programma mee, dat tot ca. kwart over elf duurt. Er is ook kinderoppas en een boekentafel. De toegang is gratis, maar er wordt wel gecollec teerd voor de bestrijding van de kosten. Wie meer informatie wil kan bellen met Annelies Polder man, #6031033, of Germa van Stralen, #6021809. Al meer dart 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke 1 apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! EHpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon'. 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2001 | | pagina 5