De Rietpluim: 'Wijs of onwijs?' Voortreffelijk concert Pepe Romero in Muziekkring Feestelijke Ghana-avond bij Derde Wereldgroep Soest Wereldwinkel Soest viert 10-jarig bestaan Julianakoor (70) geeft jubileumconcert artfóhocK fCULTUUR T PAGINA 6 WOENSDAG 7 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 7 I uttenberg Vrijdag 16 en zaterdag 17 november in De Rank irdij! alcelaardij.nl A LIFE LESS ORDINARY expert schoemaker Keizer Kuzco' Poppenkast Informatie, muziek, dans, theater, fototentoonstelling flB Zaterdag feest aan Steenhoffstraat Kerstkaarten maken en bingo Vrijdag 16 november, Julianakerk BESTEL NU! VERRASSENDE WIJNGESCHENKEN «i* f www.tromslager.nl Schilderijen van Arjen v.d. Linden in 'De Bereklauw' 'Lotz of Music': jazzdiversiteit Open Atelier in jazzsfeer Tout va bien, on s'en va iKSHOPS in Soest; bor n op papier; kaarten ma in 3D; werken met rana- iren en ponsen. Kosten t 0 per les. Adri Wilden tel. 035-6018801, Erna jenb@wariadoo.nl ratie alle merken rotoren 's 50 Soest 6023608 enbrochure die /verpers zet, biedt irediënten voor Bel voor een ie 035-6016251. camerhoek- Ti2) met zonnig balkon openbaar vervoer. In- jche en vaste wastafel, t deur naar balkon, keuken met aansluiting Jeeltelijk voorzien van 35,- inclusief voorschot chtscanon. ;.k. el uit van een gelegen op één van yenlaan. Het 3-kamer- en berging in de onder aan de voor- als acbter- itree, badkamer met zit- t, lichte woonkamer met r het balkon, 2 slaapka- in bijkeuken met aanslui- grotendeels v.v. dubbel voorschot stookkosten), c.k. _Wël en 4) met roy- groene Colensopark. Het i de directe nabijheid van n, winkels en openbaar inbouwkast en voorzien Donkamer (ca. 38 m2) met x, dichte keuken met deur kamers, badkamer met aat toilet. Het gehele ap- cozijnen met dubbel glas. ,ef voorschot verwarming. k.k. irenzend aan de ivrijstaande woning met reeks 1953. Indeling: zon- amen en inbouwkast, hal ast, keuken met huurgeiser agang naar de tuin. Eerste n één met Frans balkon. 2e toilet. Vaste trap naar ilaapkamer met dakkapel, te 213 m2; inhoud woning i3. I,- k.k. n sfeervolle, ge- aning (bouwjaar 1990) met in. Niet alleen het bos- en holen, winkels en openbaar je binnen een mum van tijd met fonteintje, riante living )er en openslaande deuren met inbouwapparatuur. 1e hte slaapkamer met Frans cleedjkamer te bereiken is I met aansluitend een werk- aste wastafel, separaat toi- Ider. Vanuit het woonhuis is i gebruik is als berging. In- 50 m3. Perceelsgrootte 283 5,- k.k. -8TS1 garage en groene, a in Soest-Zuid. In dit aart ophalen, want de huidige van karakteristieke kenmer- ed onderhoud toegepast. U ed, winkels, rust en uitvals- atie binnen handbereik. Inde- <elderkast, zonnige woonka- et inbouwapparatuur en mar- )p, riante slaapkamer aan de achterzijde, waarvan één met ie, vaste wastafel en separaat lar voorzolder en kamer. In- elsgrootte 430 m2. 856,- k.k. 1 De Soester toneelvereniging De Rietpluim brengt op vrijdag 16 en zaterdag 17 november het toneelstuk 'Wijs of onwijs •f: (Goeie ruis, Kruimel)' een j blijspel in 3 bedrijven van Dick Maasland, op de planken. Dat gebeurt beide avonden in De Rank, Soesterbergsestraat 18. Kunt u het zich voorstellen? Een vriendelijk ogende, bedaarde, rus tige man blijkt zich in de plaatse lijke horecagelegenheid plotseling te gedragen als een beest! Hij heeft hierbij deze zaak niet alleen ver bouwd, maar er zijn ook nog ge wonden bij gevallen. Nee, natuur lijk kunt u zich dat niet voorstellen Sterker, de persoon in kwestie kan het zich ook niet voorstellen. Nóg sterker, hij is ervan overtuigd dat hij het niet geweest kan zijn! Helaas voor hem zijn er vrij veel mensen die met eigen ogen hebben gezien wat hij heeft aangericht. Wat kan er gebeurd zijn? Het antwoord op deze vraag is te achterhalen op vrijdag 16 en zater- De spelersgroep van De Riet pluim tijdens een van de repetities in De Rank. dag 17 november in De Rank. Bei de voorstellingen beginnen om 20:00 uur precies. Kaarten zijn in voorverkoop te verkrijgen bij de volgende adressen: H. Hagen, Lange Brinkweg 25, 6011416; M. Posthuma, Eikenlaan 83, §8 6020073; H. Starink, Hazepad 74, 88 6022070; T. Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, £8 6010490. U BENT OOK VAN HARTE WELKOM M 0.00 TOT 14.00 UUR De nieuwe BeoCenter 1 is de combinatie van een state-of-the-art tv, een dvd/cd-speler en een intelligente FM-radio, alles in één. Bediend wordt dit alles met één handige, gemakkelijk te gebruiken afstandsbediening, de Beol. De dvd/cd-houder komt vanuit het niets tevoorschijn. En met de indrukwekkende beeldkwaliteit en een krachtig actief luidspreker systeem biedt de BeoCenter 1 complete ont spanning binnen een minimum aan ruimte. Een echt vlakke 100 Hz breedbeeld beeldbuis met daarvoor een aan twee zijden gecoat vlak anti reflex scherm dat bijna alle storende reflectie absorbeert (VisionClear technologie). Een royaal 16:9 beeldscherm, een elektronisch bioscoop gordijn, een op afstand bediende gemotoriseerde voet, een ingebouwde videorecorder en in combi natie met de actieve Bang 8i Olufsen luidsprekers een indrukwekkend Dolby Digital® surround- systeem (optioneel op de 28" uitvoering). Dat is de BeoVision Avant RF, die u heel dicht bij het bioscooptheater in de huiskamer brengt. Leverbaar in een 70 cm (28") en 81 cm (32") versie. De BeoCenter AV5 laat u tv kijken op een 63 cm scherm met anti-reflex coating. En even later draait u op diezelfde AV5 een cd of u luistert naar een concert op de radio. De ingebouwde luidsprekerset is in elk geval volledig op die taak berekend: uitschuivende stereospeakers plus een machtige subwoofer. Kortom, eindelijk zijn televisie en stereo-installatie volledig geïntegreerd. In een even compacte als elegante vorm. Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG 8. OLUFSEN Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Woensdag 14 november In een land hier ver vandaan woont de meest verwende jonge keizer ooit. Keizer Kuzco is zijn naam en wat keizer Kuzco wenst zal hij krijgen ook! Een dorpje platgooien voor een nieuw zomer huisje? Daar draait keizer Kuzco zijn hand niet voor om! Ook niet als de boer Pacha hem smeekt om zijn dorp te sparen. Aan Kuzco's machtspositie komt plotseling een einde als hij door zijn jaloerse ad viseuse Yzma en haar assistent Kronk (die trouwens heel aardig kan koken) wordt veranderd in een lama! Een lama? Ja dus, en dan begint het verhaal pas echt, want hoe vindt een verdwaalde, verwen de lamakeizer zijn weg in de voor hem onbekende wildernis en hoe wordt hij ooit weer zijn knappe zelf? Stemmen: Keizer Kuzco/Lama Kuzco - Roeland Fernhout; Pacha - Jack Wouterse; Yzma - Simone Kleinsma; Kronk - Erik Van Muis winkel. Aanvang: 14:00 uur. Filmduur: 78 minuten. Filmkeuring: alle leeftij den. Toegang: f 7,50/f 10,00 (vol wassenen). Kaarten reserveren bij de Theaterkassa, §86095829; ma t/m vr 10:00-18:00 uur. Niet zoals gewoonlijk een con cert op de zondagmiddag bood de Muziekkring Eemland deze keer de muziekliefhebber aan, maar een extra avondconcert met de vermaarde Spaans- Amerikaanse gitarist Pepe Ro- mero. Het concert had als titel 'Pepe Romero meets friends meegekregen. Die vrienden waren Wilhelm Hei lweg, die als duo-partner vele jaren heeft samengewerkt met de solist van het concert, en als tweede 'vriend' een van zijn eveneens gi taar spelende broers, Celin Rome ro. Het programma van de eerste helft was hoofdzakelijk gewijd aan twee werken voor gitaar en piano van de Oostenrijkse componist Anton Diabelli (1781-1858), die jaren in Wenen werkzaam was als leraar piano en gitaar. Van hem werden een sonatine en de Gran de Sonate brillante gespeeld. Aar dige, aangenaam klinkende maar wat simpele werken, die werden aangevuld met Mozarts '12 Varia ties over 'Ah, vous dirai-je ma- man'.' Dit alles voortreffelijk ge speeld. Voor de pauze was het dus een klassiek getint programma. Maar in de tweede helft kwam de mu ziek aan de beurt waarvoor de meeste bezoekers gekomen waren: Kinderparadijs I De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Op woensdag 14 november zal op Kinderparadijs De Vrije Teugel een poppenkastmiddag plaatsvin den van 14:00 uur tot 16:00 uur. De kinderen krijgen een poppen- kastverhaal te zien en kunnen daarna een eigen poppenkast ma ken om een voorstelling aan elkaar te geven. Alle kinderen tussen de vier en tien jaar zijn welkom. Van wege de verbouwing kunnen maxi maal 25 kinderen meedoen. De kosten bedragen 5 gulden per kind. de Spaanse gitaarmuziek waarmee de Romero's beroemd zijn gewor den. Eerst het langzame deel uit het 'Concerto d'Aranjuez'; daarna speelden de beide broers samen en afzonderlijk een aantal Spaanse dansen en verrukkelijke flamenco- muziek, afgewisseld door twee dansen van Granados voor piano solo. De belangstelling voor dit extra concert was buitengewoon groot. De zaal van het Holiday Inn-com- plex was geheel gevuld met mu ziekliefhebbers, onder wie de bur gemeester en zijn echtgenote. Het Pepe Romero (r.) en zijn broer Celin Romero. enthousiasme voor het gebodene was groot en uitte zich in een staand applaus. Het volgende concert zal, zoals gewoonlijk, weer op zondagmid dag plaatsvinden (11 november, 15:00 uur). Dan zal in plaats van de verhinderde violist David Gri- mal onze plaatsgenote Janine Jan sen optreden, met werken van o.a. Schumann en César Franck. J.W. Vrijdag 9 november is in het Griftland College aan de Noor- derweg in Soest een informatie ve en feestelijke Ghana-avond. De Derde Wereldgroep Soest presenteert dan niet alleen in formatie over een project voor Ghanese meisjes en vrouwen waarvoor de groep zich inzet, maar ook muziek, dans, theater en een bijzondere expositie van foto's van Hein Biezeman. Joa en Henk Bosch vertellen over Ghana in West-Afrika, onder an dere over de Volta-streek, waar UniversaI Peace for Humanity (UPH) actief is. Kerndoel van deze in Hohoe gevestigde Ghane se vrouwenorganisatie is het te rugdringen van oude rituelen waarvan talloze jonge meisjes het slachtoffer waren en nog zijn. Als ze ouder worden en de animisti sche priesters ze niet meer kunnen gebruiken, worden zij iri de regel als paria's op straat gezet, versto ten door familie en omgeving. Dan rest deze vrouwen niets an ders dan bedelen en prostitutie om in leven te blijven. UPH trekt zich het lot van deze vrouwen aan en biedt momen teel ruim 500 vrouwen onder dak, opleiding en scholing die het mogelijk maken een nieuw, zelf standig leven te beginnen. Ook wordt er voor lichting gegeven aan de bevolking om deze praktij ken terug te drin gen en op den duur uit te kun nen bannen. Recottl gebroken Elk jaar gaan de tweedeklassers van het Griftland College op de laatste dag voor de herfstvakantie een ochtend klussen ten bate van een van de lopende projecten van de Derde Wereldgroep (DWG), dit jaar voor deze vrouwen in Ghana. Er werd bijna 9200 gulden verdiend met allerlei karweitjes en activitei ten, waarbij het nog vorig jaar ge vestigde record ruimschoots werd gebroken. De Derde Wereldgroep (DWG) heeft die record-cheque dankbaar aanvaard en gaat dit prachtige bedrag doorgeven aan de UPH. Naast informatie is er een exposi tie van schitterende foto's uit Ghana van Hein Biezeman, kan men genieten van een hapje en drankje en er is een stand van Wereldkinderen. Ook is er een Ghanese groep van twee vrou wen en zes mannen. Zij brengen een programma in drie onderde len: een optreden waarin het da gelijks leven in een Ghanees dorp getoond wordt, een levendige show van Ghanese kleding, en dans en muziek, waar trommel- muziek een hoofdrol in speelt. Gratis toegang Deze informatieve en feestelijke DWG-Ghana-avond op vrijdag 9 november in het Griftland Colle ge aan de Noorderweg in Soest is gratis toegankelijk voor iedereen. De school is open vanaf 19:30 uur, het programma begint om 20:00 uur. Komende zaterdag, 10 novem ber, hoopt de Stichting Wereld winkel Soest er een feestelijke dag van te maken. In november is het namelijk tien jaar gele den dat de ('eerste') winkel aan de Steenhoffstraat werd geo pend. Heel precies zal dat op 23 november zijn, maar dan is het te druk rond de eindejaars feesten. Een korte geschiedenis: Al in 1986: koffieverkoop in de kerken. 1987: oprichting werkgroep We- reidvoedselvraagstuk. 1989-1991: voedselkraam aan de Van Weedestraat. 24-7-1991: De stichting Wereld winkel Soest komt tot stand met het passeren van de stichtingsakte bij notaris Elferink. 23-11-1991: onder één dak met VVV en Volksuniversiteit. Augustus 2000 - januari 2001: noodbehuizing op het parkeerter rein. 20-01-2001: voorlopige opening nieuw pand. 7 april 2001: officiële opening pand Steenhoffstraat 9a. Voor ieder die de Wereldwinkel in de afgelopen jaren steunde en haar ook op een afgelegen plek wist te vinden, en alle andere belangstel lenden, staat op zaterdag 10 no vember van 9:30 tot 17:00 uur de deur wijd open. Met verschillende activiteiten en aanbiedingen hoopt de Wereldwinkel er een gezellige dag van te maken. Volgende week zijn er verschillen de activiteiten voor 55-plussers in ontmoetingscentrum De Klarinet. Zo kunnen belangstellenden op donderdag 15 november kerstkaar ten maken. Opgeven voor deze cursus kan tot 14 november. De kosten bedragen 5 gulden, exclu sief materiaal. Het is daarom han dig zelf materialen mee te nemen. Op vrijdag 16 november is er om 14:00 uur weer een bingo. Deelna- mekaarten kosten 5 gulden per stuk. Het Julianakoor bestaat 70 jaar en viert dat met een feeste lijk concert op vrijdagavond 16 november in de Julianakerk, Julianalaan 19. Het koor werd in november 1931 opgericht en bestond aanvankelijk enkel uit damesleden. Later kwa men er ook heren bij en werd de naam Julianakerkkoor. Sinds 1970 heeft het koor zich echter verbreed tot een algemene zangvereniging op christelijke grondslag, door ook profane werken in het repertoire op te nemen. Door de verkoop van de Julianakerk komt echter, na 40 jaar, een einde aan het gebruik van dit gebouw als vaste repetitieruim te. Dat is de reden om het concert, als gebaar naar de Soester ge meenschap, gratis toegankelijk te laten zijn, al wordt een vrijwillige bijdrage in de kosten op prijs ge steld. Het concert begint om 20.00 uur en bevat liederen van Bach, Brahms, Mendelssohn en Schubert (Rosamunde), alsmede het beken de Gloria van Vïvaldi en de Missa brevis in G (KV 140) van Mozart. Medewerking wordt verleend door Astrid Lammers, sopraan; Mariët- te Nollen, alt; Paul Hörmann, te- KWALITEITSWIJNEN nor; Gijs Nijkamp, bas; Annemie- ke Jussen, piano; Nico Brandon, le viool; Joos van Bekkum, 2e viool; Machteld Eilander, altviool; Hanny Parreira, cello; Fred Wil- lems, hobo; Marcus van der Hei de, orgel. De algehele leiding is in handen van Miriam Westgeest. Het koor telt momenteel circa 35 leden, maar om in de toekomst concerten te kunnen blijven geven is er behoefte aan meer zanglusti ge dames en (vooral) heren. De repetities vinden op de woensda gen van 20:00 tot 22:00 uur plaats. Inlichtingen: 286011515. Tel. 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest In galerie 'De Bereklauw', Steen hoffstraat 63, zijn tot eind decem ber schilderijen te zien van Arjan van der Linden. Als kunstschilder werkt Aijen (1956) het liefst met grote doeken en grove kwasten. Uitgangspunten van zijn werk zijn 'de verbeelding' en 'de rondingen van de natuur', het menselijk lichaam in het bijzonder. 'Alles heeft ritme en ritme heeft alles,' is een uitspraak die voor de volle 100 procent voor hem opgaat. In al zijn activiteiten. Elk doek kent een probleem. Ergens klopt er iets niet... en dat wat vragen oproept moet de spanning in het schilderij opwekken en houden. De penseel voering is krachtig en royaal. De verf moet gaan leven. Door de lage prijzen die Arjen vraagt voor zijn doeken, alsmede de lease-koop formule moet zijn werk voor een ruim publiek haalbaar zijn en bindt hij de strijd aan met de 'postercul tuur'. Op de expositie hangen enkele werken uit de serie 'poses' De eenvoud van de kracht staat hier centraal. 'Minder is meer en meer is minder,' aldus Arjen. Ook in moderne trendy meubelzaken (o.a. Matser Design Amersfoort, Mat- ser Wageningen en Cosy Katten broek) worden zijn doeken aange boden. Tevens werkt bij in op dracht: privéwensen kunnen op die manier ingewilligd worden. Steenhoffslraal 46, tel. 601 95 77 Zaterdag 10 november Een volgend spraakmakend con cert in de reeks activiteiten in de jazzmaand november in Artishock is het optreden van Lotz of Music. Deze tien jaar bestaande groep munt uit door het gebruik van een diversiteit aan instrumenten, rit mes en stijlen. Ze is constant ver kennend bezig in de jazzmuziek. In clubs en op festivals in heel Euro pa en op Cuba treedt ze al expe rimenterend op. Dat heeft inmid dels geleid tot veel prijzen, zoals het Middelsea Jazz Festival, het Amsterdam Jazzconcours, de Le- verkusen Jazz Festival Competi- tion e.a. Lovende recensies in veel kranten onderstrepen de goede naam die Lotz of Music heeft in de internationale jazzwereld. Naamgever Mare Alban Lotz be speelt diverse fluiten. Maarten Ornstein neemt de (bas)clarinet en tenorsax voor zijn rekening. Mare van Roon speelt piano, Eric Sum- merheim (cum laude aan het con servatorium in Amsterdam) de contrabas en Stefan Kruger (vol gens de slagwerkkrant beste drum mer van Nederland) het slagwerk. Het verrassende repertoire en de aanstekelijke improvisaties geven een mengeling van Afrikaanse rit mes, populaire dansmuziek, be bop, semi klassieke muziek en et nische invloeden. Zaterdag 10 november, aanvang 21:00 uur. Entree: 12,50; leden 10,00. Zondag 11 november Om in november ook aan te slui ten bij het thema jazz heeft de te kenclub van Artishock dit onder werp gekozen voor het Open Ate lier van zondag 11 november. Voor de deelnemende tekenaars en schilders vormt dit een aardige combinatie van horen en zien. Deelnemers kunnen spelende jazz musici portret- en modelschilde ren. De sessie is voor iedereen toe gankelijk, zowel voor leden als niet-leden van Artishock. Deelne men kost niets. Wel moet iedereen zijn eigen materialen meenemen. Er is begeleiding aanwezig voor wie dat wil. Deelnemers kunnen desgewenst vragen stellen of op weg worden geholpen. Deze middag kan men tevens kij ken naar de expositie van de Stich ting Kunstzinnige Vorming Bun schoten, georganiseerd door de coördinator van de tekenclub van Artishock, Henk Ligtenbarg. Er is zeer uiteenlopend werk te zien van cursisten van deze Stichting van docente Anki van de Kamp. Het Open Atelier is zondag 11 november van 12.00 tot 14.30 uur. De toegang is gratis. Maandag 12 november Familierelaties blijven een onuit puttelijke bron van inspiratie voor kunstenaars in de meest uiteenlo pende disciplines. Filmmakers over de hele wereld storten zich, keer op keer op het veelzijdige onderwerp en weten steeds weer een onverwachte blik op het feno meen familie te werpen. Drie Franse zusjes hebben ondanks hun grote onderlinge verschillen en ge bruikelijke ruzietjes een hechte band. De oudste, Laure, woont in het ouderlijk huis met haar achtja rige dochter. Ze leidt een romme lig, maar gezellig leven, ondanks haar constante geldgebrek. Zelf zit ze daar niet zo mee, dit in tegen stelling tot haar ambitieuze zus Beatrice, die druk bezig is met haar loopbaan. Het jongste zusje, Claire, is de rebel van de familie en verkeert in vaag artistieke kringen. Hun harmonieuze omgang komt onder druk te staan wanneer hun vader na jarenlange afwezigheid plotseling ten tonele verschijnt. Bovendien wordt al snel duidelijk dat zijn geestelijke vermogens ver re van optimaal zijn. De drie zus sen worden ieder geconfronteerd met een verleden waaraan ze met gemengde gevoelens terugdenken. Net als in zijn vorige film Dis-moi que je rève geeft Mourièras in Tout va bien een beeld van zowel de grote liefde als de sterke conflicten die binnen families kunnen voor komen. Gesteund door het elegan te camerawerk van William Lubtchansky maakte hij een film met een doordacht, verontrustend en onverwacht plot rondom het onontkoombare verschijnsel fami lie. En zoals het hoort bij dit soort films, levert de Franse sterrencast prachtig genuanceerde vertolkin gen. Aanvang 20:30 uur; entree 10,00 - c.j.p./65+ 7,00; reserveren: maandag-vrijdag 9:00-13:00 uur, 88 035 60195 77.

Soester Courant | 2001 | | pagina 7