['Steun de Zonnebloem! 20 JAAR DIA/IA D RH A .f wasper Indhond-fotowedstrijd toont 'wind' in allerlei vormen Soest 50 jaar geleden^ hfi. 98,00 Prins Bas I hoogste 'knots' JBSMIKL III E DEMONSTRATIE 'BROODBAKKEN SCHRAVEMADE B.V. CORDUROY PANTALONS BANDPLOOI-JEANS iOP SOEST! Bunschoter kunstenaars exposeren in Artishock Kaarten voor Unicef scialiteiten I leverbaar, eit en ndelijk! rop. Deutische leiding, cooling-down. n (max. 10 pers.), oepsverband. I trainen, sfeer. itheid doe je bij: ESTDIJK ice- vol beweging. Telefonische ledenwerfactie in Soest(erberg) De Zonnebloem Soest zoekt penningmeester ïxpositie tot 26 november in C-drie A.S. ZATERDAG VANAF 11.00 UUR Bovendien is de machine 50,- in prijs verlaagd. VAN 549,- VOOR 499,- SPECIALE "NAJAARS AANBIEDING Zolang de voorraad strekt van: hfl. 179,00 (81,22 euro) nu voor de stormachtige prijs van: Praalprinsen nieuwe carnavalsvereniging Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Kopen voor het goede doel WOENSDAG 7 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT 10. DA Soest - 601 38 14 ïnen, ees est GREVE AVANG ECCO LLOVD MEPHISTO j BERKELMANS bj.prijs 01-w 17.470,54 t 38.500,- 05-'00 17.470,54 38.500,- 01-'01 21.214,23 f f 46.750.- 08-00 19.852,88 43 750,- 11-00 23.823,46 52.500,- n 07-00 22.575,57 49.750,- 01- 98 18.037,76 39.750,- 03-01 40.613,33 89.500,- 07-O8 22.462,12 49 500.- 02-01 40.613,33 89.500,- 04-01 39.705,77 87.500.- 11-00 €45.151,13/99.500,- 01-00 45.151,13 99.500,- 05-06 22.462,12 49.500,- >e 04-00 40.613,33 89 500,- 01-09 45.151,13 99 500.- ML site van Nederland met Eurogarantie. "ogarantie, Nationale Autopas: "'ijsgarantie, mobiliteitsgurantie trant ie, gegarandeerd goed. 1-s Ster OccasftML liurnKuruntii' Mercedes-Benz Van 12 tot en niet 16 november houdt de Nationale Vereniging De Zonnebloem een telefoni- iche ledenwerfactie in Soest en oesterberg. Op die wijze ordt getracht het aantal on- :rsteunende leden op peil te buden. In de dagen daarvóór rijgen alle inwoners een brief ^n De Zonnebloem. fat is en wat doet De Zonne- ffoem? De organisatie is in 1945 litstaan uit een radioprogramma, peciaal voor zieken en gehandi capten. In 1949 werd de Stichting ge Zonnebloem opgericht en ont- önden overal in het land plaatse lijke afdelingen. In 1964 werd de ^mchting omgezet in een vereniging net ondersteunende leden uit alle jezindten, die met een jaarlijkse bijdrage voor de financiën zorgen, nans kent de Nationale Vereni- Bng De Zonnebloem ruim 1450 afdelingen met circa 35.000 vrij willigers. Üs haar voornaamste taak ziet De onnebloem het regelmatig bezoe ken door haar vrijwilligers van langdurig zieken, lichamelijk ge handicapten en hulpbehoevende buderen. Het is niet de bedoeling dat de vrijwilligers allerlei zorgt aken op zich nemen. Ze kunnen Wel een belangrijke aanvullende unctie op sociaal gebied vervullen. Uit het bezoekwerk is een aantal activiteiten ontstaan. In de zomer maanden worden maandelijks wandelingen georganiseerd met rolstoelgebonden gasten. Daar naast zijn er de dagboottochten en een theatertournee, speciaal voor gasten van De Zonnebloem. Op regionaal en landelijk niveau wor den voor de doelgroep van De Zonnebloem vakantieweken geor ganiseerd in speciaal aangepaste vakantieoorden, verspreid over het land. Ten slotte is er het volledig aangepaste hotelschip 'De Zonne bloem' voor vakantiereizen met zieken en gehandicapten. Al deze activiteiten kosten geld, veel geld, dat wordt opgebracht door de ondersteunende leden. Daarom: als u wordt gebeld door het telefoonteam van de Nationa le Vereniging De Zonnebloem, meld u dan aan als ondersteunend lid en/of als vrijwilliger! Het on dersteunend lidmaatschap van De Zonnebloem kost slechts 22,00 per jaar 10,00). Voor nadere informatie over De Zonnebloem kan men terecht bij het bestuur van de plaatselijke af delingen, in Soest mevrouw A.A. Siddré, Valeriaanstraat 108, SS 6018029, of de heer J. Duns, Türf- streek 24, SS 6020660; in Soester- berg de heer G. Kenter, Apollo 7, SS 0346-353725. Zonnebloem-vrijwilligers bege leiden rolstoelgebruikers tijdens een wandeling in park Groeneveld. Foto: Ankie Siddré. Welke man of vrouw komt als penningmeester het enthou siaste bestuur van De Zonne bloem-Soest versterken, zodat het weer als voltallig team kan functioneren? De activiteiten van De Zonnebloem richten zich op langdurig zieken, licha melijk gehandicapten en hulp behoevende ouderen en be staan uit huisbezoeken, rol stoelwandelingen, dagboot tochten, ontspanningsmidda gen en een winkelochtend. Het is wenselijk dat potentiële kan didaten beschikken over een pc. Nadere inlichtingen bij me vrouw A.A. Siddré, voorzitter, SS 6018029, of de heer J. Duns, secretaris, SS 6020660. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Vind daar draaide het om in de fotowedstrijd die het be stuur van de Stichting De Windhond, die de befaamde korenmolen op de Eng wil her bouwen, in dit actiejaar heeft georganiseerd. Vorige week vond in C-drie de prijsuitrei king plaats, die tevens de ope- ling vormde van de expositie. iet maar liefst 76 foto's heeft het fotograferend deel van Soest zich liet onbetuigd gelaten. De inzen- lingen kwamen volgens Wind- iond-bestuurslid Peter Kwantes :erst wat aarzelend op gang, maar lij was uiteindelijk best tevreden met het aantal reacties. Drie prij zen konden alvast worden toege kend; de vierde - de publieksprijs volgt aan het einde van de expo sitie, als alle stembiljetten (in de stembus bij de tentoonstelling) ver zameld zijn. Koos Postema - sinds kort ook Soester ingezetene - verklaarde de expositie met een korte medede ling voor geopend. Volgens hem was het thema Wind 'ontzettend Nederlands', want wind is er in dit land altijd. De kwaliteit van de in zendingen sprak hem aan, al leken sommige foto's nogal 'bedacht'. De prijzen waren toegekend door een jury bestaande uit de fotogra fen Willem van Oosten (Van Oos ten Fotografie), Henk Koster (Foto Video Combi Soest) en Fred Ver meulen (Stichting Statief). Postema reikte vervolgens de prij zen uit die door de Soester foto winkels beschikbaar waren gesteld. De eerste prijs - een jaar lang gra tis fotograferen t.w.v. 500,00, beschikbaar gesteld door Foto Vi deo Combi Soest - ging naar dhr. De Graaf uit Spakenburg voor zijn schitterende foto van een hand met verwaaiend zand. De tweede prijs - een Fuji zoom-camera t.w.v. 349,00, beschikbaar gesteld door Van Oosten Fotografie - was voor mevrouw Smits uit Venhuizen, die (geheel toevallig) de kleindochter is van de laatste molenaar van de Koos Postema (l.) met de prijs winnaars en dhr. Koster van Foto video Combi (r.). oude Windhond. Zij leverde een foto in van 'koeienballonnen in de lucht'. De derde prijs - een Fuji- camera t.w.v. 299,00, beschik baar gesteld door Foto Plus Swa- ger - was voor dhr. Dorrepaal, die een bijzonder stukje strandland- schap vastlegde. Alle inzendingen zijn te zien in de gang op de eer ste verdieping van C-drie. De winnende foto van dhr. De Graaf uit Spakenburg. OP DEZE DAG KUNT U ZIEN EN PROEVEN HOE DEZE MACHINE WERKT. BHbmHhI kook- en tafelcultuur kado en design Van Weedestraat 48 - Soest Kijk ook op www.dimadesign.nl Uit de Soester Courant van Dinsdag 6 november 1951 Meningen van lezers. Nogmaals de bomen. Geachte redactie. Aan het inge zonden stuk 'nog meer bomen' in uw courant sluit ik mij als bewoner van het laatste gedeelte der Konin- ginnelaan, gaarne aan. De vele ver zwaren daarin genoemd, gelden ook zeer zeker voor dit gedeelte. Ik woon daar nu reeds 12 jaar. Elk jaar ziet men de bomen groter worden, dus steeds minder zon licht enz. Volgens mij wordt het wel eens tijd, dat deze oude bo men door kleinere worden vervan gen of weten de betreffende in stanties een andere oplossing? Een bewoner van bovengenoemd ge deelte. Geachte Redactie, Ook de bewo ners van de Julianalaan (hoogste gedeelte) gaan letterlijk gebukt onder de bladermassa van de daar staande bomen. De straatverlich ting gaat geheel schuil onder het blad der laag hangende takken. Ook ons dreigt ogenbederf, rheu- ma en Engelse ziekte. Wij zien vanuit onze ramen slechts een zeer klein stukje van de vrije hemel. Moge de bevoegde instanties ook in onze laan lucht en vrij uitzicht brengen. Hoogachtend. Een be woonster van de Julianalaan. Motorrijder tegen auto. Op het beruchte kruispunt Ossen- damweg hoek Schoutenkampweg had Vrijdag weer een aanrijding plaats. De 41-jarige motorrijder L. alhier kwam vanuit de Schouten kampweg en zag te laat een perso nenauto vanaf de richting Soeste- bergsestraat aankomen. De motor rijder botste tegen de rechter ach terzijde van de auto en werd tegen de straat gesmakt. Hij liep wonden op aan hoofd en handen, terwijl auto en motorrijwiel werden be schadigd. De ijsbaan komt. fndien de gemeenteraad a.s. Vnj dagavond haar goedkeuring hecht aan het voorstel van Burgermees ter en Wethouders, zal de ijsclub welke onlangs is opgericht, de be schrijving krijgen over de vroege re ijsbaan aan de Eemweg. B. en W. stellen de raad voor de grond van deze ijsbaan te ruilen voor grond aan de Lange Brinkweg. Deze ruiling gaat met gesloten beurs doch de gemeente moet de kosten van overdracht zijnde f 1.000.- betalen, terwijl de gron den aan de Lange Brinkweg f 3.477.50 hoger gewaardeerd zijn dan de ijsbaangrond. Tegenover deze uitgave staat een redelijke bedrag aan pacht van de ijsbaan- grond in de zomermaanden. Het gevonden herenrijwiel. Een sigarenwinkelier belde zater dag de politie, op en deelde mede dat hij een hem onbekende heren rijwiel had aangetroffen. De poli tie ontfermde zich over het voer tuig en kreeg later de eigenaar op bezoek. Deze was met een auto meegereden en had zijn fiets bij zijn sigarenwinkelier geparkeerd. man onder motorrijwiel. Zaterdag stak de 70 jarige L. alhier per rijwiel de Beukenlaan over en werd daarbij gegrepen door een juist passerende motorrijder. De bejaarde wielrijder werd tegen het wegdek gesmakt, doch liep geen ernstige verwondingen op. Trailer nam de bocht te ruim. Vrijdag nam de bestuurder van een truck met trailer de bocht nabij 'Birkhoven' te ruimwaardoor een militaire vrachtauto welke uit te genovergestelde richting naderde, tegen de trailer botsteDe militai re vrachtauto werd zodanig aan de voorzijde beschadigd, dat deze met een kraanwagen* moest worden weggesleept. (CC) tandtechnisch laboratorium Voor a! uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 (44,47 euro) KOM SNEL WANT HET LOOPT STORM BIJ: MODE ZUIDPROMENADE 12 3768 EM SOEST TELEFOON 035 - 602 35 30 PAGINA 9 Prins Bas I heeft komend jaar de touwtjes in handen bij de Plattelandsgenotsknotsen. De Soester, die bij de burgerlijke stand beter bekend staat als Bas van Doorn, volgde zater dag prins Rik (Kok) I op. De 23-jarige Van Doorn mocht zich in de kantine van WZ'49 zaterdagavond om elf over elf la ten toejuichen door de toege stroomde feestgangers. Van Doorn, die al penningmeester was van de Plattelandsgenotsknotsen, werkt in het dagelijks leven bij ASSURANTIËN Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl email: info@korenassurantien.nl Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Oud-Hollandse gerechten Naast de vele buitenlandse kook- workshops zoals La douce France, Sherry en tapas, de Normandische, Italiaanse of Thaise keuken die de laatste jaren bij de Volksuniversi teit Soest zijn gegeven staat de workshop Oud-Hollandse gerechten enigs zins als een vreemde eend in het rijtje. Het een interessante work shops voor liefhebbers van de va derlandse keuken. Op het menu staan soep, stamppotten, stoofpot ten en ambachtelijk gebakken brood en puddingen. Dinsdag 27 november, 13:00- 17:00 uur; f 55,- (workshop), f 45,-. (ingrediënten) Communicatiekracht Communicatiekracht is de titel en het trefwoord van de cursus Neu- ro-Linguistisch Programmeren, kortweg NLP. Dit is een cursus die binnenkort nogmaals wordt gege ven bij Volksuniversiteit Soest van wege de grote belangstelling. Neu- ro Linguïstisch Programmeren is een methode voor verandering van gedrag, gebaseerd op vaardighe den. NLP gaat over ons handelen en gedrag, over ons denken en spreken. Dat zijn de kanalen die de verbinding leggen met de anderen en de wereld. NLP betekent een effectiever contact met anderen. Docente Ellen de Valk is oplei dingsadviseur bij de Bestuursaca- demie Nederland. Woensdag 21 november, 19:00- 22:00 uur; cursusduur: zes lessen; kosten: 140,- syllabus 15,-. Voor diegenen die de laatste jaren de cursus Communicatiekracht gevolgd hebben start in februari een vervolgcursus. Voor informatie, inschrijving en aanvragen van het cursusprogram ma kan men terecht bij Volksuni versiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 6022195, e- mail: vu-soesl@csnet.nl. De ope ningstijden zijn: maandag 13:00- 16:00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. ELKE WEEK EEN SOESTER-XX)URAOT> IN DE BUS? Neem een abonnement: f 17,50/€ 7,94 per half jaar! tel.(035)6014152 Veevoederhandel Eemland aan de Birkstraat. Het was zaterdag niet bepaald een besloten feest dat de elfjarige club hield. Behalve 'broeders' uit Hoogland waren er leden van de oudste Soester carnavalsvereniging De Narre Knollen én van de kers verse carnavalsclub de Praalprin sen. Deze is onlangs opgericht door onder anderen Bart en Toon van Doorn en is de derde carna valsvereniging van Soest. Prins Bas I mocht zaterdag met een het woord richten tot zijn 'on derdanen Foto: Herman van Dam De Plattelandsgenotsknotsen hou den zich voorlopig 'koest', maar zullen tijdens het carnavalsweek einde ongetwijfeld weer opzien baren met onder meer hun praal wagen. In het vooijaar vieren ze hun el^arig bestaan. Algelopen weekend opende Henk Ligtenbarg de expositie voor de maand november in Artishock, door huisorkest Perron 5B met stemmige klan ken omlijst. Ligtenbarg die ook nog eens werkgroepcoördina tor is van de tekenclub van Ar tishock, vertelde dat het de tweede expositie is van de groep. De eerste was in 1998, en had als het onderwerp Landschap. Deze keer heeft de Stichting Kunstzinni ge Vorming Bunschoten gekozen voor het thema Ruimte. Hiermee werd voortgeborduurd op de eer ste expositie, maar nu met meer mogelijkheid in uitvoeringen. De SKVB heeft zelf al enkele jaren te kampen met ruimtegebrek. Vroe ger hield men atelier in een boe renschuur. Na het overlijden van de eigenaresse verviel die moge lijkheid en nu moet men gebruik maken van een schoollokaal. Ook in Bunschoten is men, zoals in vele gemeenten, afhankelijk van een plaatselijke overheid die cultuur niet altijd boven aan de prioritei ten lijst heeft staan. Er gloort ech ter noop aan ae nonzon. De expositie zelf was verzorgd en veelzijdig. Door de uiteenlopende technieken, variërend van potlood tot viltstift, acryl en olieverf tot aquarel, is een fraaie verscheiden heid van beelden ontstaan. Van eenvoudig zwart tot kleurrijk met namen als Laan langs het water, De Eem, Champ-Thibaut, Boisson en Schiermonnikoog gaven de kunstenaars aan een brede achter grond te hebben. Cursusleidster Anki van der Kamp is enthousiast over de werkwijze. Hoewel het vaak improviseren is in het (te kleine) schoollokaal komen er gemiddeld 8 tot 10 deelnemers. De Stichting bestaat al meer dan 15 jaar en heeft naast trouwe deel nemers ook regelmatig nieuwe le den. Van der Kamp probeert bij deze laatste groep altijd eerst af te tasten wat men wil. Is de voorkeur bijvoorbeeld moderne kunst dan gaat men met daarmee aan de slag. Vaak struikelt men in eerste in stantie over de techniek: zelf doen valt niet altijd mee. Voor Van der Kamp is er dan de uitdaging om samen met de cursist de juiste rich ting te vinden. De verkoop van wenskaarten en cadeauartikelen van Unicef vindt dit jaar plaats bij A Ibert Heijn aan de Smitshof. Voorheen stond de stand bij AH aan de Burgemeester Grothestraat, maar door ruimtegebrek is dat niet mogelijk. De verkoop voor Unicef zal van donderdag 15 tot en met zater dag 17 november tussen 08:00 uur en 20:00 uur plaatsvinden. Vrijwilligers die in de stand willen helpen kunnen bellen met mevrouw Weitzel, tel. 6016182. De Unicefwinkel aan de Lange Brinkweg 62 is in middels weer dagelijks open in de zomer was de winkel door ziekte vaak gesloten).

Soester Courant | 2001 | | pagina 9