Geen 'theekransje' meer bij Soest BDC doet zichzelf veel te kort Eind aan slechte reeks WZ Red Stars verliest niet alleen de concentratie Bijna elke klap SoVoCo raak Hees mist eerst kansen en komt daarna nog goed weg Henk van Asch wil fundering leggen onder hoofdklasser ffe: ZONNESTUDIO - SOEST (^adfrch&iM -fAGjNA 15 WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 13 m v VOETBAL zondag Van den Broek eindigt derde in wegcircuit Soesters klampen zich vast aan Zwaluwen: 2-4-zege Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 BASKETBAL Onnodige nederlaag tegen topploeg Quintus 2 HANDBAL VOETBAL zaterdag Nederlaag werpt SEC terug naar laatste positie BADMINTON Selby beslist in spannende game duel met Irene Dames spoelen kater weg; heren nog ongeslagen VOLLEYBAL - r. V 1 t:/ een 'kippenhok- en thee- jansjestaferelen'. Henk van sch, de nieuwe trainer van best, heeft de selectie van de pofdklasser duidelijk ge naakt dat hij er niet van is ge iend als spelers elkaar ander- alf uur lang lopen af te bek en. Wat dat betreft vond Van sdi dat er zondag winst was jeboekt in het verloren duel net SVVSMC: 1-2. De donderdag voor de wedstrijd Vas de trainer het gesprek met zijn beiers aangegaan. 'Om ze op hun verantwoordelijkheden te wijzen. Het is zo makkelijk om steeds te oepen dat het niet loopt.' "wee dagen voor het gesprek was n Asch behoorlijk geschrokken i het 'geouwehoer' tijdens het bekerduel met Vriendenschaar, dat overigens pas in de strafschoppen- serie (3-0) werd gewonnen. 'Dat was dramatisch.' Van meer belang was de competitiewedstrijd tegen SWSMC, waarin het een kwestie was van aanpikken of verder ach terop raken. Het werd het laatste. 'Maar elke wedstrijd is belangrijk. Als het deze week niet lukt, moet het volgende week maar en anders de week erna. Ik probeer hier een fundering neer te leggen, waarop ze een aantal jaren verder kunnen bouwen. Als dat niet gepaard gaat met handhaving, dan heb ik daar geen pijn aan. Ik zit hier niet voor mezelf, maar voor de club. Die moet straks verder met een gezon de basis', aldus Van Asch. 'We zullen veel vriendschappelijke wedstrijden spelen om te oefenen wat ik wil. Tijdens de trainingen zullen we gaan proberen om voet- baltechnisch meer te brengen, want op inzet alleen red je het niet.' Tevreden De opvolger van Ruud Vork was bijzonder tevreden over het spel dat Soest in de eerste helft liet zien tegen de Dordtse tegenstander. Het scheelde weinig of Guy Dek ker had vroeg voor de openings treffer gezorgd. Die viel, tegen de verhouding in, aan de andere kant na een misverstand tussen Robert Hagen en de defensie. De schade werd vlot verholpen, want in de 19e minuut kopte Dekker wel raak uit een voorzet van Pascal Wissink. In de tweede helft leken de blauw- witten het goede spel voort te zet ten, maar vanaf de 50e minuut kwam Soest onder druk te staan. Toen het later ook nog eens 1-2 werd, was het gedaan met Soest. Het had geluk dat SWSMC zich niet slagvaardiger toonde en de achterstand niet werd uitgebouwd tot twee, drie doelpunten. Zo kon het gebeuren dat Soest in de slotfase nog bijna gelijk maak te. Marco Lam kreeg in volledig vrije positie de bal op zijn schou der. Uit de daaropvolgende hoek schop kopte de meegestormde doelman Robert Hagen de bal richting bovenhoek, waar zijn col- Henk van Asch (met pet) op-de bank bij Soest: 'We zullen veel vriendschappelijke wedstrijden spé len om te oefenen wat ik wil. Tij dens de trainingen zullen we gaan proberen om voetbaltechnisch meer te brengen, want op inzet alleen red je het niet. Foto: Herman van Dam lege evenwel een antwoord op had. Soest beëindigde de wedstrijd met tien man, omdat drie spelers met een blessure uitvielen. Michel Everts had last van zijn hamstring, Paul Dreef en Jaap ten Haaf ver lieten het strijdtoneel met een pro bleem aan de knie. Niet bekend is op welke termijn de Soester spe lers weer inzetbaar zijn. Op de ranglijst staat Soest mo menteel zeven punten onder de 'rode streep'. Behalve SWSMC won ook KBV. De andere ploeg die acht punten had, AFC'34, ver loor. Soest blijft vooralsnog steken op vier. Dick van den Broek is derde geworden in het eindklassement van het nationale wegcircuit. Na een hardnekkige rugblessure deed hij zondag met een be houdende strategie mee aan de afsluitende Zevenheuvelenioop, de zesde en laatste wedstrijd uit het circuit. Onder toeziend oog van zijn trainer René van Zee probeerde de Soester atleet zijn tweede plaats in het klassement te consolideren. Dat lukte niet, omdat Marco Gielen meer pun ten pakte en Van den Broek in het algemeen klassement pas seerde. Van den Broek hield Nederlandse toppers als Jeroen van Damme, Luc Krotwaar en Greg van Hest achter zich. Installatiebedrijf l^™Z; j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 Met een heerlijke en eerlijke overwinning maakte WZ'49 een einde aan een negatieve reeks resultaten. Door met 2-4 bij Zwaluwen te winnen voor kwamen de Soesters dat dezelf de tegenstander de voorsprong van drie punten verdubbelde. WZ'49 behield daardoor de aansluiting. Het duel had niet slechter kunnen beginnen voor de ploeg. Na drie minuten was het al 1-0 voor de thuisclub en zag Steef van der Oosterkamp angstig voetbal van zijn elftal. Het liep niet en verschil lende spelers zaten na de tegenval lende prestaties niet lekker in hun vel. In het tweede deel van de eer ste helft kwam VVZ'49 ineens be ter in het spel en daar werd in de tweede helft op voortgeborduurd. Toch zou het nog tot de 65£ mi nuut duren alvorens het gelijk werd. Jordie Brouwer kreeg toen een opleving en bediende Ronald de Rooij die bij de tweede paal klaar stond. Even later haalde Brouwer met het 'buitenkantje links' uit en zette hij zijn ploeg op fraaie wijze op voorsprong. Daar bleef het niet bij. Alendar Kurt ging negen minuten voor tijd op avontuur, soleerde het straf schopgebied in en werd gevloerd. Bas van Doorn kwam naar voren om de trap vanaf de stip te verzil veren en WZ'49 zat op rozen. Op ongelukkige wijze werd het in de slotfase toch nog spannend. In de verdediging werkte Gerrit van der Roest de bal weg, maar die kwam tegen een speler van Zwa luwen aan en verdween achter Eddy van der Heiden die weder om een puike wedstrijd speelde, maar in deze onverwachte situatie kansloos was. Natuurlijk probeerde Zwaluwen de gelijkmaker te forceren, maar het was WZ'49 dat scoorde. De ploeg counterde en de bal kwam uiteindelijk bij Marcel van Essen die een vervelende periode voor de Soesters afsloot. Bij WZ'49 ontbrak zaterdag Joep Akkerman. Zijn plaats werd inge nomen door Wobbe Jan Reitsma die vanuit het tweede elftal was overgekomen en een zeer goede indruk achter liet. Hij moest dat wel met een gele kaart bekopen, evenals Kurt en Berry van den Brink. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Leuk om weg Ie geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 xf 95,00 per keer f 12,00 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x 125,00 per keer IS, 00 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 xf 175,00 per keer 20,00 Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Dave Batts gaat vrijdagavond met zijn spelers om de tafel zit ten. Hij heeft er geen verkla ring voor waarom ze steeds concentratieproblemen heb ben tijdens wedstrijden. In deze periodes komt er van bas ketbal weinig terecht, zoals za terdagavond tot tweemaal toe tegen BOB het geval wds. De gasten uit Oud-Beijerland wonnen daarom het duel met 70- 87. Optisch waren ze net iets leni ger, iets geraffineerder, iets beter dan Red Stars. Batts vond van niet. 'Ik moet eerlijk zeggen dat wij een beter team hebben, maar mijn spelers hadden geen zin. Niemand had pit, ze waren moe, wilden een wissel. Ze zoeken excuses om zich zelf niet de schuld te geven, maar dat accepteer ik niet. Wat willen ze nu, op de bank zitten of zoveel mogelijk minuten spelen?' Soms had Red Stars de smaak te pakken in sporthal Beukendal en werd een achterstand verkleind. Zoals in de eerste helft toen het verschil werd teruggebracht tot drie punten. Een aantal slechte passes en gemiste kansen verder was de kloof alweer dertien pun ten. Zulke minutenlange fases van concentratieverlies braken de ploeg op en dat was niet de eerste keer dit seizoen. Het laatste kwart speelde Red Stars eigenlijk al een kansloze wedstrijd in Beukendal, waar Christiaan Glerum en Ger- ben Schouten weer een brokje er varing konden oppikken. Dames In IJsselstein liep alles op rolletjes voor de dames van Red Stars. Het maakte ze ogenschijnlijk niet eens uit dat de gastvrouwen van Jump een zonedekking hanteerden. Op dit niveau is het vaak lastig deze verdedigingsvorm te omzeilen, maar Red Stars had daar zaterdag geen moeite mee. In het eerste kwart kon Jump nog redelijk bij blijven (12-16), daarna namen de Soesters afstand. Via 16-33 en 25- 54 werd het 33-76, wat de vierde overwinning van de basketbalsters betekende. ietcofé^^ CeHtMoi Tel. 601 33 37 Voor uw heerlijke lunch en diner; geopend van woe. t/m za. vanaf 11.30 uur, op zondag vanaf 16.00 uur 0OH LOOMie Tel. 603 33 33 Cafetaria openwoe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Catering verzorgen wij altijd; salades, luxe hapjes, broodjes en warme buffetten etc. Birkstraat 7 Bij het tweede van Quintus lo pen jongens rond die met enige regelmaat in de eredivisie spe len, die viermaal per week trai nen. Dan is het geen schande als Smeeing/BDC daarvan ver liest, zoals zondag gebeurde (20-18). Maar de handballers uit Soest deden zichzelf in Kwintsheul veel tekort, vond trainer/coach Paul van den Deijssel. Als er een mogelijkheid was ge weest om de nummer twee te kloppen, dan was het drie dagen geleden wel in het hol van de leeuw. Het ontbrak Smeeing/BDC aan raffinement in de afronding. Daarmee was eigenlijk het enige slechte punt aan Soester zijde ver meld, het was alleen zuur dat het de reden was van de onnodige ne derlaag. Cruciale momenten waren er in de tweede helft, onder meer op een 10-11-voorsprong voor Smeeing/ BDC. In die fase werd een straf- worp gemist en kwam er een spe ler alleen op de keeper af, maar er werd niet gescoord. Alsof Quintus rook dat de Soester ploeg op dat moment kwetsbaar was, scoorden de gastheren binnen enkele minuten driemaal en was het ineens 14-11. Niet eerder was het verschil groter geweest dan een doelpunt. Nog was Smeeing/BDC niet ge slagen, want via 16-12 werd het 19-17 en kreeg het wederom een zevenmeterworp: weer mis. De volgende kans: weer mis. Het ge volg: de eindstand van 20-18. Afgezien van het resultaat en het feit dat zijn spelers in de afwerking niet altijd het hoofd koel hielden, was Van den Deijssel na de wed strijd tevreden over het spelpeil. 'Als je 20 doelpunten tegen krijgt tegen Quintus, is dat goed, want die ploeg scoort normaal veel va ker. Sommige jongens trainen vier keer in de week en dat merk je in de een tegen een situaties, dan weet je dat je het moeilijk krijgt. Verdedigend heeft het team heel goed werk afgeleverd. Ze heeft zich prima hersteld van een minde re periode, het is alleen jammer dat ze zich daarvoor niet heeft be loond.' Bij de Soesters werd Koen Smeeing topscorer met vijf doel punten. Rob Wijnen scoorde vier maal, Arjan Roest driemaal. De laatste twee spelers misten in de tweede helft ieder een strafworp. De overige treffers kwamen op naam van Richard van den Hoef, Charles Kordelaar (beiden 2), Jos Lans en Bas de Pijper. Dat Van den Deijssel het beker toernooi beschouwt als bijzaak bleek donderdag toen hij aanvoer der Roest, Van Kordelaar en De Pijper rust gunde voor het duel met Quintus. Smeeing/BDC was kansloos in Volendam, waar het tweede team van de gelijknamige vereniging met 23-15 een einde maakte aan deze reeks van ver plichtingen voor de Soesters. Het 'tussendoortje' werd door Van den Deijssel aangegrepen om vol uit te experimenteren met spelers uit de brede selectie, zodat ook handballers uit het tweede team mochten opdraven. Halverwege (11-6) was het vertrouwen in een goede afloop al diep gezonken. Door de komst van een elftal nieu we spelers is er nog veel werk aan de winkel, maar zonder Roest en enkele vaste waarden nog veel meer, was de les die de handbal- trainer uit de bekerwedstrijd trok. In de eerste helft speelde SEC zo als Ruud van Rouwendaal het graag ziet. Tot een kwartier voor tijd rook SEC zelfs aan de eerste overwinning in deze competitie, maar uiteindelijk stapte de ploeg toch weer met een nederlaag van het veld: 2-3. De Posthoorn kwam daarmee bij zonder goed weg. Vooral voor rust was SEC beter en namen de groenwitten een 2-1-voorsprong. Het was Juanito die in de 20e en 44e minuut de doelpunten maakte. Tussendoor scoorden de Amers- foorters uit een strafschop. Op de Bosstraat-West speelde SEC later meer naar achteren en probeerde De Posthoorn met op portunistisch voetbal op gelijke hoogte te komen. Dat lukte via een toevalstreffer. Bij een schot uit de tweede lijn werd de bal door Henk van der Heijden van richting ver anderd en die kaatste vervolgens via beide palen in het doel. Alsof dat nog niet genoeg was, scoorde De Posthoorn in de 81e minuut met een lob. Volgens de grensrechter van SEC was er spra ke van buitenspel, maar de scheidsrechter wilde daarvan niets weten. Toen Danny van der Heij den even later in de ogen van Van Rouwendaal een glaszuivere goal maakte, luisterde de scheidsrechter wel naar de grensrechter van De Posthoorn die had gevlagd voor buitenspel. Door de nederlaag staat SEC nu laatste in de vijfde klasse. Van Rouwendaal wil echter niets weten van verdedigend voetbal met tien man voor de goal. Zaterdag speelt zijn ploeg tegen zijn vorige club ASV'65. Selby heeft zich in de kopgroep gehandhaafd door in Bilthoven Irene met 3-5 te kloppen. In een spannende derde game pakten de Soesters in de tweede mix het be slissende punt. Omdat Harold Topper in de fina le van een tennistoernooi stond, speelde Selby zonder hem. Her man Scheerhoorn en Monique Vis ser verloren hun enkelspelen in twee games, Johan Meijer en Jo- landa van Cleef wonnen in twee games: 2-2. De beide heren verspeelden in hun dubbel bijna de eerste game, maar kwamen van 13-6 sterk terug: 13- 15 en 5-15. Van Cleef en Visser gingen tweemaal in de verlenging (17-14) onderuit, zodat het weer gelijk was. De mixen zouden de doorslag moeten geven. Scheerhoorn en Visser, op papier het beste koppel, speelden wisselvallig, kwamen met 13-8 achter, maar wonnen met 13- 15 en 6-15. Groot was de spanning in de mix van Meijer en Van Cleef, op papier het sterkste koppel van Selby. Ze leverden de eerste game in (15-6), maar trokken de stand recht door vanaf 12-12 driemaal achter elkaar te scoren. In de alles- beslissende game werd Irene ver volgens weggevaagd: 4-15. Komend weekeinde is Selby vrij, maar Scheerhoorn en Meijer spe len dan in het Duitse Seedorf om het kampioenschap badminton (enkel) van de Koninklijke Lucht macht. Beiden kwalificeerden zich in de voorronde. In Oosterwolde spoelde Stam/ SoVoCo een kater weg van vo rig jaar. Toen werd kansloos verloren van DIO, nu werd het 0-4 voor de Soester club. Bijna elke klap was raak, vertelde Gert Veldhuizen, de trainer die opnieuw vaststelde dat het col lectief de grote kracht is van de eerste divisieploeg. Hoewel vier volleybalsters bij de manueel- of fysiotherapeut lopen, gaat de ploeg met de week beter spelen. Saskia Faber (enkel) kon nog niet meedoen, tweede spelver- deelster Maijorie Borgmeijer (en kel) evenmin. Vandaar dat Veld huizen Petra Hendrikse en Ma- rianne Goebertus van stal had ge haald. De eerste kreeg zaterdag drie invalbeurten, Goebertus hoef de niet in actie te komen, omdat Monique Wismeijer de wedstrijd uitspeelde en deze week rust krijgt vanwege haar rugklachten. Alber- tine de Haan (rug) kwam nog an derhalve set in actie. In tegenstelling tot vorig seizoen liet Stam/SoVoCo zich niet over donderen door de menigte die vlak langs het veld de wedstrijd bekeek en DIO aanmoedigde. 'Ondanks dat we onvolledig hebben getraind, waren we goed geprepareerd', zei Veldhuizen. De blokkering van Stam/SoVoCo richtte zich op de twee beste aan- valsters van DIO dat daardoor het stereotiepe spelletje niet uit de verf zag komen. Via de service legde de Soester ploeg ook druk op de ge vaarlijkste opponenten. Alleen in de eerste set dacht DIO eventjes het volleybalgeweld van Stam/SoVoCo te kunnen weer staan. Ondanks de 13-8-achter- stand bleef het team van Veldhui zen rustig en won het de set met 19-25. 'Daarna hebben we ze geen vinger meer gegeven', aldus de coach na het duel dat via 21-25, 15-25 en 14-25 zijn beslag kreeg. Veldhuizen is in zijn sas met zijn ploeg, hoopt alleen dat de blessu res snel verdwijnen. 'Het is indruk wekkend wat voor een trainingsin tensiteit deze meiden hebben. We moeten ze eerder afremmen dan motiveren. Het zijn allemaal vol- leybaldieren.' Heren In twee sets was het een dubbeltje op zijn kant, maar geen moment was Jurjan van Slooten bang dat zijn ploeg setverlies zou lijden in Almere. Op de ogenblikken dat het erop aankwam, stonden de heren van Stam/SoVoCo hun mannetje. Het kostte soms extra tijd, maar het werd 0-4 voor de schier onaantastbare lijstaanvoer der uit Soest. In de eerste (29-31) en derde set (25-27) had het team te kampen met de onbevangen speelstijl van de jonge tegenstanders van Omni- world 2, die - gelet op de ranglijst - niets te verliezen hadden. Tot 22- 22 in de eerste was het niet best, maar op het moment suprème was het Maurice van Vliet die de be slissende tikken uitdeelde. Van Slooten prees de verbetenheid waarmee zijn ploeg de setpunten tegen wegwerkte. In de tweede set (25-14) liep het allemaal vlotter dankzij meer servicedruk en een goede passing, in de vierde set (25-18) lagen de blokkering en enkele serviceaces ten grondslag aan de maximale winst van de on geslagen koploper. VOETBAL zaterdag Eemdijk en SVM zijn verder weggelopen bij Hees en andere achtervolgers. De Soesters raakten twee punten meer ach terop door het gelijkspel tegen Argon (1-1). Ron Daselaar had op meer gerekend, maar was achteraf niet ontevreden. Voor hetzelfde geld had zijn ploeg met 1-4 verloren, want in de twee de helft werd ze regelmatig over klast door de Mijdrechters die de bal goed rondtikken als ze de ruimte krijgen. 'Dankzij doelman Mare Walen en mijn 37-jarige ver dediger Krijn Schouten zijn we overeind gebleven en we mogen blij zijn dat we op het middenveld in Johan Walen en Olaf Reijerse (19-red.) twee jongens hebben die keihard werken en veel vuil werk opknappen. Beiden hebben longen als een paard', aldus Daselaar over de tweede helft, waarin Hees goed wegkwam, maar in blessuretijd zo waar nog twee mogelijkheden op de 2-1 kreeg. Voor rust had Hees het betere van het spel en kreeg het zeker vijf opgelegde kansen die onbenut ble ven. Door de linies kort te houden en strak te dekken kreeg Argon niet de gelegenheid aan voetballen toe te komen. Uit een onmogelij ke situatie scoorde het wel 0-1. Na een hoekschop in de 27e minuut bleef de bal 'hangen' en kwamen de gasten geheel tegen de verhou ding in op voorsprong. Op slag van rust werd het gelijk. Peter de Jong vond van 35 meter afstand het hoofd van Jeffrey Dorrestein die alleen maar hoefde te knikken: 1-1. Een kwartier na de hervatting werd duidelijk dat het spel van Hees veel kracht kostte. De dek king werd niet meer zo kort uitge voerd, waardoor Argon kon gaan combineren. 'Als je in de A2 van een hoofdklasser hebt gespeeld, heb je dat wel geleerd', stelde Da selaar. Met 15 uit 10 neemt Hees de der de plaats in, die het overigens deelt met SVMM. Eemdijk en SVM hebben respectievelijk 6 en 7 pun ten meer en bovendien nog een wedstrijd te goed. Omdat er een oneven aantal ploegen in de vier de klasse zijn ingedeeld, heeft Hees komend weekeinde vrij. De week daarna is er een inhaalpro gramma, zodat Hees voor de com petitie pas weer op 1 december in actie hoeft te komen. Foto: Herman van Dam Uiteen afgemeten voorzet van de niet zichtbare Peter de Jong kopt Jeffrey Dorrestein de gelijkmaker binnen tegen Argon. ."w- v HnHHHBI

Soester Courant | 2001 | | pagina 13