vb KRJE nderhoud zwembad niet optimaal ervelende show Springbokken MHC lijkt klaar voor topper Bridgetitel naar Soesterberg hot gaat voor troostprijs ids for Animals schenkt 1000 aan Paardenkamp SEC richt zich niet meer op te sterk Rivierwijkers PAGINA 15 Sportprogramma |j Sportuitslagen iJarige club beeldt bewegingsvormen spectaculair uit :YMNASTIEK AFELTENNIS ega 2 toont zich weer het sterkst aspedaal te iep ingedrukt ZWEMMEN Kringkampioenschap Financiële Diensten, Voor al uw Verzekeringen, A Hypotheken en Pensioenen Duel met concurrent Amersfoort over 11 dagen HOCKEY VOETBAL zondag WATERPOLO Duinkikkers wacht nog op eerste wedstrijdpunt BADMINTON Badso verliest duidelijk van De Bever: 2-6 SCHRAVEMADE B.V. Volledige montages van A tot Z. Al 33 JAAR MEERWAARDE !N WOHtH Echtpaar Van Dijk wint kampioenschap van Soest BRIDGE lijbaan Aqua Indoor twee weken gesloten fl/OENSDAG 14 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT iSrunTI Vrijdag 16 november Zaalvoetbal 19:00 GS'76 3-SEC (Amers foort) Basketbal 20:00 uur Goba-Red Stars (H) (Gorinchem) Tafeltennis 15:00 Shot-Quick'32 (Orlando- gebouw) Voetbal 14:30 VVZ'49-Veensche Boys (Eemweg) 14:30 ASV'65-SEC (Ankeveen) Volleybal 17:00 Stam/SoVoCo (D)-DOK (De Bunt) 17:00 Forza-Stam/SoVoCo (H) (Amersfoort) Waterpolo 18:15 De Vaart-Duinkikkers (D) (Eemdijk) Zondag 18 november Handbal 14:10 Smeeing/BDC (H)-Kol- ping (Beukendal) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Vianen (Bosstraat) Voetbal 14:00 Hollandia-Soest 14:00 SEC-De Zebra's (Bos straat-West) Maandag 19 november Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 20:50 DVS-GS'76 (Beukendal) BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Fysio en Fitness - Flinstones 4-1, SNS 1 - Big Splitters 2-3, Briljant- jes - Strajk 4-1, Pinshakers - Teamwork 1-4, Niemand - Outsiders 0-5. Dinsdag: BB-tjes - Guppies 0-5, Toverbal - Niemand 0-5, De Kronen - Heppie Hoekers 2-3, Niemand - In- framatica 1-4, De Noten - Stalenhoef 1-4. DANSEN Sepp Assen. Eric en Charlotte Voorn: 4° in hoofdklasse standaard; Veenendaal. Walter Koelewijn en Fleur van Eik: 4° in standaard 5C klas, Mark Sepp en Melissa van Buuren: 3e in 4® klas stan daard, Stef en Betty Isken: 5e standaard open klas. Country en western: dans- teams Sepp behalen 1% 2® en 3e plaats. Gerla Oosterhout. Berry Wienen en Karin Bredewout: 4° deb. 4 balhoorn en 6° deb. latin; Marco Roskam en Lenny Kuyer: 5° deb. 3 balhoorn en 2® deb. 4 latin; Harrie Herfst en Anita van de Hoek: 3® deb. 2 balhoorn; Eltjo Kats en Marieke de Gier: 1® deb. 2 ball- room. SKIËN Ski Club Soesterberg Kids Cup Soesterberg. Scholieren 1: Jolanda Koch 7® en 10®. Wedstrijdcircuit. Aspiranten; Pauline Koch 10®; scholieren: Jolanda Koch 7®, Birgit Klever 18®; scholieren 2: Noelle Pouw 12°, Aranka van der Wal 2®. VOETBAL Soest A-junioren: SO Soest Al - KFC Al 0-4; B-junioren: De Bilt BI - SO Soest BI 5-1; SO Soest B2 - De Bilt B2 1-2; CJW BI - SO Soest B3 11- 0; SO Soest B4 - Roda'46 B4 3-6; Roda' 46 B5 - SO Soest B5 2-2; C- junioren: De Bilt Cl - SO Soest Cl 4- 2; SVF Cl - SO Soest C2 4-3; SVM Cl - SO Soest C3 12-0; Hoogland C6 - SO Soest C4 0-6; D-pupillen: SO Soest Dl - GVW Dl 1-3; SO Soest D3 - Hoogland D3 2-5; Cobu Boys D3 - SO Soest D4 1-2; SO Soest D5 - Amsvorde D2 4-4; SO Soest D6 - Roda'46 D10 3-3; E-pupillen: CJW El - SO Soest El 1-7; SO Soest E2 - Spakenburg E2 2-4; SO Soest E3 - HVC El 0-2; SO Soest E4 - KWA E2 6-1; Eemdijk E3 - SO Soest E6 1- 19; SO Soest E8 - WZA E8 1-8; WZ'49 E4 - SO Soest E9 2-5; F- pupillen: SO Soest F1 - Roda'46 F2 7-2; SO Soest F2 - KWA F1 2-4; SO Soest F3 - WZ'49 F2 0-8; KWA F2 - SO Soest F4 1-5; SO Soest F5 - WZ'49 F3 1-4; Cobu Boys F2 - SO Soest F6 2-0; SO Soest F8 - HVC F2 7-0; SO Soest F9 - Achterveld F5 6- 0; G-voetbal: CJW G3 - SO Soest G1 11-7. WZ'49 WZ'49 Al - Kampong Al 6-2; WZ'49 BI - Hoogland B2 3-3; WZ'49 Cl - Dovo C2 14-1; Eem- boys Cl - WZ'49 C2 2-1; Greenstars Dl - WZ'49 Dl 1-5; WZ'49 D2 - Spakenburg D2 6-3; Greenstars D3 - WZ'49 D3 0-0; WZ'49 D4 - Ussel- meervogels D5 2-1; WZ'49 D5 - Hoogland D9 2-3; TOV El - WZ'49 El 5-1; Nieuwland E4 - WZ'49 E2 1-4; KWA E4 - WZ'49 E3 2-3; WZ'49 E4 - SO Soest E9 2-5; SO Soest F3 - WZ'49 F2 0-8; SO Soest F5 - WZ'49 F3 1-4; Quick F6 - WZ'49 F4 1-3; WZ'49 F5 - KWA D5 1-1; WZ'49 F7 - Roda'46 F14 4- 3; Spakenburg F9 - WZ'49 F8 0- 7; WZ'49 F9 - Amsvorde F3 2-6. terdag vierde de Algemene gymnastiek Vereniging De ringbokken haar 30-jarig staan met een groots opge- tte jubileumuitvoering in ua Indoor. Honderden le en leverden hieraan een bij- age, nog meer mensen na- 'en plaats op de overvolle tri- ne. voorbereiding voor de jubi- mshow was al een jaar geleden gonnen met het bestuursbesluit er een jubileumuitvoering op te 1 ten. De verschillende trainings- epen begonnen begin dit jaar ds met hun voorbereidingen, dat afspraken waren gemaakt er het centrale thema 'bewegen ~r de tijd' en het individuele ema voor die trainingsgroepen nuit het tijdsperspectief en het derdeel bewegen wat in de uit voering tot de uitdrukking moest worden gebracht. De presentatie van de verschillende groepen werd ondersteund door een 'beamer- presentatie' en een schets van het tijdsbeeld geschreven en gesproken door Ton Majoor daarbij onder steunt door Birgit Eijlers. De volgende bewegingen kregen voor de ogen van de toeschouwers een eigen plaats: kleuters aange kleed in het tijdsbeeld van de Flintstones toonden het slaan (on behouwen, ongecontroleerd), het stampen werd uitgevoerd in een soort versie van 'Jurassic Park', een geconcentreerde en gecontro leerde balans werd door de selec tie turnen getoond in het oude Egypte, het tuimelen met meisjes en jongens in een Romeinse kledij, het springen werd uitgevoerd in de riddertijd door de springgroep, verder het zwieren, het dansen in line-dance uitvoering, behendig heid door de selectie springen als indianen, het spelen in Amsterdam van vroeger en nu, het werpen in Blues Brothers sferen, als ook ver- wellicht een gelijkspel mogelijk geweest, maar zelfs dan had Shot nog tegen een flinke achterstand in wedstrijdpunten aangekeken. Merkus kwam tegen de koploper niet tot winst. Marcel Jansen, een week eerder ingeslagen, verliet eenmaal de tafel met een overwin ning. Martin Fransen was met twee zeges de meest succesvolle man bij Shot en zorgde voor een opvallend resultaat door Rega's kopman Luyer de eerste nederlaag van dit seizoen toe te brengen. 'Hij tafel tennist makkelijk, maar tegen mij sloeg hij geen bal raak. Maar ja, ei genlijk is Rega al kampioen', aldus Fransen. enals in de voorgaande orjaarscompetitie zal Shot t seizoen genoegen moeten men met de tweede plaats, eze troostprijs is het hoogst albare, want Rega 2 toonde ch wederom het sterkst: 7-3. e Soester tafeltennissers beseften terdag dan ook dat de strijd om et kampioenschap in de hoofd- lasse is beslist. Had Erik Merkus betere vorm gestoken, dan was schillende soorten van jazz-uitvoe- ringen rondom thema's als wui ven, dansen, het draaien met hoe pels en linten, het sprinten in tech- no-sfeer, het zweven, het schok ken, het steppen en het vliegen vanaf de trampolines in de 'space- tijd' met een heus ruimteschip. Bij elke presentatie werd natuurlijk gebruik gemaakt van de vaardighe den van de groep, ondersteund door muziek, licht en vooral kle ding. De uitvoering was zeer af wisselend en liet ieder zien welke vormen van bewegen zorgen dat de spieren en het lijf zich kunnen ontspannen. Aan de uitvoering werd door alle groepen deelgeno men. De deelnemers varieerden in leeftijd van anderhalf tot boven de 80 jaar. Al met al werd ervaren dat de uitvoering die van 5 jaar gele den op verschillende fronten eve naarde. Het jubileumcomité kan weer te rug zien op een zeer geslaagde uit voering, die een nieuwe impuls geeft aan een vereniging met meer dan 700 leden. Een grootschalige uitvoering is echter niet mogelijk zonder de inzet van vele vrijwilli gers, de spontane medewerking van de verschillende trainingsgroe pen en bijdragen vanuit het be drijfsleven zowel in geld als in na- tura door het ter beschikking stel len van faciliteiten. Voor een ver eniging wordt het in deze tijd wel steeds moeilijker om dit soort ac tiviteiten op te pakken, omdat aan een veelheid van eisen moet wor den'voldaan. Foto: Herman van Dam Scene uit de bewogen jubileum show van De Springbokken. Egyp- tenaren bouwen een piramide. e jeugdclub van de dierenbe- cherming, Kids for Animals, eeft Stichting de Paarden- amp aan de Birkstraat in oest 1000 gulden. Milou oorwinden uit Amersfoort al het bedrag dat afkomstig is it de Dierenhulpspaarpot, op oensdag 21 november om 3:30 uur overhandigen. nleiding voor de donatie was en brief van Milou aan Kids for nimals, waarin zij schreef dat De aardenkamp het geld goed kan ebruiken. Het rusthuis voor oude aarden heeft op dit moment 68 aarden onder haar hoede. Er is onvoldoende ruimte op het kamp om de 300 paarden op de wacht lijst ook een mooie oude dag te bezorgen. Het paardenkamp gaat dan ook uitbreiden en daar is geld voor nodig. Na de uitbreiding kan eenderde van de paarden die op de wachtlijst staan, in het kamp on dergebracht worden. De dierenhulpspaarpot is bedoeld om goede dierendoelen te onder steunen, zoals Stichting AAP, het Berenbos en zeehondencrèche Pieterburen. Met geld van extra postzegels, geplakt op bijvoorbeeld kleurwedstrijden, wordt de spaar pot gevuld. Een gedeelte van de opbrengst gaat dit jaar naar het Paardenkamp. politie heeft zondagmiddag ~ertig automobilisten bekeurd, ie te hard reden op de Amers- oortsestraat. De hoogst gemeten -elheid bedroeg 114 km per uur, aar 80 km per uur de maximum- nelheid is. In totaal reden 1137 utomobilisten langs de controle- ost. p de Vredehofstraat werd even- ens een snelheidscontrole gehou- en. Hier reden 220 automobilis- en te hard van de 1982 personen ie de controlepost passeerden. De oogst gemeten snelheid bedroeg :er 81 km per uur op een weg aar 50 km per uur gereden mag orden. Tijdens het kringkampioenschap voor wedstrijdzwemmers van 9 tot en met 11 jaar is het team van De Duinkikkers als derde geëindigd. Dat resultaat werd vooraf gezien als hoogst haalbare, zodat er na afloop alom tevredenheid heerste in het Soester kamp. Dat had ver der te maken met onder meer de diverse persoonlijke records die weer werden geboekt. Eline Schoenmaker verbeterde op de 50 meter vlinderslag het clubrecord door in een tijd van 36.97 aan te tikken. Het leverde haar ook nog eens de tweede plaats op. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl SoGStGr Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 OildCflillfl© 'Als we zo tegen Amersfoort spelen, heb ik er veel vertrou wen in. Er is natuurlijk altijd iets wat nog beter kan, maar we speelden erg goed.' Matias Slagt kon met een rustige ge moedstoestand terugkijken op de met 0-3 gewonnen uitwed strijd tegen Arnhem. De hockeyers haalden daarmee revanche voor het verloren duel tij dens de promotiewedstrijden, af gelopen voorjaar, en bleven zonder puntverlies in de aanloop naar de absolute topper in de derde klas se. Met de maximale score uit negen duels en een doelsaldo van plus 40 voert MHC Soest de ranglijst aan. Het eveneens ongeslagen Amers foort (plus 38) zal komend week einde waarschijnlijk de eerste plaats op doelsaldo overnemen na het duel met het zwakke Culem- borg. Soest is dan vrij. Een week later, zondag 25 november om 14:30 uur, weet iedereen letterlijk en figuurlijk hoe laat het is. Dan staan de twee favorieten, voor het eerst in deze competitie, tegenover elkaar. De ontmoeting is in Amersfoort, op de laatste speeldag (12 mei) komt Amersfoort naar Soest en als beide teams niet mor sen tegen de andere ploegen, valt pas dan de beslissing. Slagt zal zondag ongetwijfeld niet de gelegenheid aan zich voorbij laten gaan om Amersfoort open lijk te bespioneren. Twee dagen later oefent hij met Soest tegen een Australisch team dat op toernee is Na het tegenvallend spel tegen Kromhouters, nu anderhalve week geleden, was iedereen bij Soest door Nederland en overnacht in Hotel Het Witte Huis, op een steenworp afstand van de concur rent die niet tegen de 'Aussies' wil de repeteren. Het oefenduel vindt 20 november plaats aan de Bos straat, vanaf 20:30 uur. zich ervan bewust dat hij wat recht had te zetten, ook naar elkaar toe. Het gevolg was dat MHC vanaf het begin de Arnhemmers onder druk zette en zelf nooit in echte problemen kwam. De doelpunten werden gescoord door Rein Jansen (17® minuut na een strafcornersi- tuatie), Sietse Krijger (27e na een counter met Justin van der Born) en Wouter van Rensen (63® uit een strafcorner). In de vijfde klasse G van het zondagvoetbal kan de balans gedeeltelijk worden opge maakt, want het moet wel heel raar lopen wil Rivierwijkers geen kampioen worden. De Utrechters zijn in de ogen van Balthus Burgman verreweg de beste in de poule, vandaar dat de trainer van SEC zich nu richt op de tweede plaats. Het klonk allemaal logisch na de 4-1-nederlaag die de Soesters zon dag leden. Als ze het inhaalduel winnend afsluiten, heroveren ze de tweede plaats, maar bedraagt de achterstand op Rivierwijkers altijd nog tien punten en dat terwijl de competitie dan halverwege is. 'We hebben verdiend verloren', gaf Burgman ruiterlijk toe. Hij was danig onder de indruk van het ge mak, waarmee Rivierwijkers de bal in de ploeg hield. 'Als je in deze klasse vier man hebt, die er boven uit steken, dan ben je spekkoper, Rivierwijkers heeft er wel zeven of acht. Alles liep bij die jongens be ter, klaar.' SEC gaf zich niet zomaar gewon nen en begon zeer sterk wat resul teerde in een 0-1-voorsprong (Jef- frey van den Hoed). Meteen daar na was er een grote kans op 0-2 (Ed van de Luijtelaar), maar Ri vierwijkers raakte niet in paniek en kwam na een half uur langszij om SEC in het derde kwartier vervol gens onder druk te zetten. Na rust hoopte SEC opnieuw goed uit de startblokken te komen, maar twee persoonlijke fouten leidden snel twee tegendoelpunten in. Vanaf dat moment werd SEC niet meer gevaarlijk en moest het zelfs een vierde treffer toestaan aan de balvaardige en behendige Rivier wijkers. De Duinkikkers wacht nog steeds op het eerste puntje in de eerste klasse. Het bezoek aan De Snip pen, dat een jaar eerder dan de Soesters promoveerde, liep uit op een 8-4-nederlaag. Na één periode keek het Soester team al tegen een 4-0-achterstand aan. De ene scheidsrechter die er was, trad naar de smaak van de waterpoloërs veel te weinig op te gen de overtredingen van de Noord-Hollanders. In het tweede kwart was dat niet anders en liep de gastploeg uit naar 5-0. Daarna bleek dat de Soesters over een betere conditie beschikken. Ze profiteerden bovendien van een man meer situatie en kwamen te rug tot 5-2. Daarna was het woord weer aan De Snippen: 8-2. In het laatste kwart zette Dé Duin kikkers alles op alles en floot de scheidsrechter zowaar vaker voor overtredingen. Vincent van der Vaart verkleinde de achterstand met zijn derde treffer van de wed strijd, daarna maakte Marco Bre- mer er nog 8-4 van, maar daar bleef het bij. Drie partijen van vijf games, één van vier en vier van drie had De Bever nodig om Badso in de Ban- ninghal op de knieën te krijgen. Het werd zondag 2-6 voor de be zoekers uit Rijen. De ontmoetingen in het heren en kelspel waren meteen het span nendst. Waar Peter Lensselink na vijf games moest capituleren, trok Max Sibald in net zoveel games de stand in evenwicht. Claudine Schüssler kon tegen haar jonge te genstandster niet in haar spel ko men en verloor in drie games. Myriam de Lange kwam niet ver der dan één gewonnen game, zo dat de tussenstand 1-3 werd voor De Bever. Sibbald en Henny Vernooy kwa men er in de herendubbel niet aan te pas, maar de dames van Badso speelden zeer sterk en hielden de hoop op een gelijkspel levend: 7- 1, 7-5, 3-7, 5-7, 7-2. In de twee mix-partijen maakte De Bever echter snel een eind aan de vooruitzichten van de Soesterberg- se tweedeklasser. Beide partijen werden met identieke cijfers (3-7, 2-7, 3-7) door Badso verloren. TT*1 tandtechnisch laboratorium Voor a! uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 KEUKENCENTRUM BADKAMERS' SANITAIR WAND-en VLOERTEGELS vakkundige^ Showroom: Veldweg 4, Soest. Tel. 601 48 78 Geopend: dinsdag t/m zaterdag Het echtpaar Van Dijk uit Soesterberg heeft het Soester bridgekampioenschap voor paren op zijn naam geschreven. In de top-integraahvedstrijd van 24 spellen toonde het zich de beste van de 60 paren. De heer en mevrouw Van Dijk zijn lid van BC Soesterberg, een van de vijf clubs binnen de gemeentegren zen die, naast 'individuele paren' waren vertegenwoordigd. Tweede werd, met iets meer dan 1 procent achterstand, het echtpaar Van der Haar van BC Eemland. Als derde eindigde het paar Kelderman/ Swaalf van ONI. De prijzen werden zaterdag in ont moetingscentrum De Klarinet uit gereikt door voorzitter H.G.C. Koks van BC Eemland dat dit jaar de organisatie op zich had geno- Zestig paren deden zaterdag mee aan het Soester kampioenschap. Foto: Herman van Dam men. De organisatoren hadden de deelnemers scherpe, maar goed bespeelbare spellen voorgescho teld, zodat de aandacht geen mo ment kon verslappen. Door het vele 'uitbieden' werd in meer dan de helft van de spellen 'down' ge speeld. et sportcomplex aan de Dal- eg vertoont mankementen, en terugloop in het aantal be oekers is het directe gevolg, e glijbaan, het paradepaardje an het zwembad, moest vorige eek gesloten worden omdat eze niet langer aan de veilig- eidseisen voldeed. 'Leg dat aar eens uit aan je kind wan neer die in zijn zwembroek staat en van de glijbaan afwil', aldus Vincent Klarenbeek, ex ploitant van de bar in het zwembad. De verplichte veiligheidseisen wor den voor aanstaande zaterdag uit gevoerd en dan kunnen de kinde ren weer gebruik maken van de glijbaan. Er wordt een stoplicht geplaatst bij het begin van de glij baan, zodat de kinderen één voor één de slurf ingaan en ongelukken kunnen worden voorkomen. Voor heen konden er nog 'treintjes' ge vormd worden, maar dat werd te gevaarlijk. Door het akkefietje met de glij baan werd het geschil tussen Aqua Indoor en de gemeente weer eens merkbaar. Bovendien treft het deze keer ook de bezoeker. Bij de eerste gang naar de glijbaan is de teleurstelling het grootst; met rode linten en een pamflet op de paal wordt de bezoeker duidelijk ge maakt dat de attractie dicht is. Wie is er verantwoordelijk voor de re paratie? De gemeente, zegt de ex ploitant. De exploitant, zo zegt de gemeente. 'Ik vind het een heel erg vervelen de situatie, vooral omdat het de bezoekers treft. De gemeente moet hier z'n best voor doen', aldus Geurt Vermeulen, directeur van Aqua Indoor. Begin vorige week deed de exploitant de gemeente een fax toekomen waarin de situa tie werd uitgelegd. Van Vliet van de afdeling planologie en bouwen van de gemeente Soest ging don derdag kijken naar de glijbaan. Volgens Van Vliet wordt er alles aan gedaan om het probleem te verhelpen: 'Het heeft de hoogste prioriteit en het wordt nog deze week opgelost'. Wel wijst Van Vliet de vinger naar exploitant Vermeulen, die verantwoordelijk is voor het onderhoud in en om het bad. 'De onderhoudskosten zijn voor de gemeente, maar Vermeu len moet aangeven wat er moet gebeuren', zo meldt Van Vliet. Aqua Indoor heeft ook klachten over de directe omgeving. Bij de ingang is het slechte onderhoud al zichtbaar; onkruid overwoekert de parkeerplaats, een k.unstwerk waarvan de ombouw wankele plekken vertoont en waar de blik jes en papiertjes her en der liggen verspreid, is aan onderhoud toe. Onzekerheid Aan het getouwtrek tussen ge meente en Aqua Indoor zal op 21 december een einde komen. Dan wordt het contract ontbonden en komt er een nieuwe exploitant. Gegadigden daarvoor zijn SRO en Sportfondsenbad. Het bad zal dan in de kerstvakantie gesloten zijn. Per 1 januari treedt de nieuwe ex ploitant aan. Een onzekere tijd voor de medewerkers van het bad. 'We praten er regelmatig over, of we onze baan kunnen houden. We weten niets en ons wordt ook niets verteld', aldus Klarenbeek. Foto: Soester Courant De toegang tot de trap naar de glijbaan is reeds geruime tijd afge zet.

Soester Courant | 2001 | | pagina 15