Aan de slag Herfst jassenaktie Voedselkraam terug in de tijd 'Rommelmarkt'-speelgoed voor kinderen van De Praatpaal Najaarsconcert jubilerende Soester Orkest Vereniging op alle jassen ~LHANDEL WANDEL I Najaarsconcert PYO weer uitstekend geslaagd Goed gezien in woord en beeld (14) ffraciy tot zien# />Jj Sllenujn Heren kapsalon Marcel Parkeerverboden A. Paulownalaan en Seminariehof ^diïtn]©^ 'VSS'PRCW#" Van der Goen Honds PAGINA 18 i WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 Wereldwinkel viert tienjarig bestaan SOESTER COURANT Telefoonnummer Logopuzzel 2002 PAGINA 19 'Doe nuchter, rij alcoholvrij' Julie Menne gepromoveerd Rijden zonder geldig rijbewijs D MET NAAM EN HOOFDPERSOON EEN EIGEN BOEK! pakker pakker Lambertus v.d. Kooy Siësta Donderdag 29 november, Petrus en Pauluskerk SONNEMA BERENBURG FLES 1 LITER allemaal BILLY beer WORST 100 GRAM I [Elders 2' •Soesterbergsestraat 13 Soest-Zuid (035 - 603 55 46) ovember geopend o tot 17.00 uur Behandeling volgens afspraak. BEETZLAAN 89, SOEST Telefoon 601 64 50 Perzische tapijten sinds 1965 Inkoop, verkoop, reparatie, reinigen Mahmoud Harzandi (vakman uit Perzië) Nieuwstr. 26, Baarn Tel. 035-5415577 GREVE AVANG ECC0 LLOVD MEPHISTO BERKELMANS De 'voedselkraam' waarmee de werkgroep Wereldvoedsel- vraagstuk - voorloper van de Wereldwinkel destijds de aandacht van het Soester pu bliek vestigde op de producten van de Derde Wereld, was za terdag weer even terug. De We reldwinkel (nieuwe stijl) vierde haar tienjarig bestaan. De oude kraam - exact dezelfde als die vroeger aan de Van Weede- Foto: Soester Courant SOEST: VAN WEEDESTRAAT 46c SOEST-ZUID ZUiDPROMENADE 2 straat stond - was nu ingericht als 'tientjeskraam'. De bemanning (merendeels bevrouwing trou wens) van de kraam ondervond op deze kille zaterdag nog eens wat het betekende om 'op straat te staan', want zeker in de winter maanden was dat vroeger niet al tijd een pretje. In de winkel zelf was het uiteraard warm en gezel lig en heel wat oude en nieuwe klanten kwamen er een kijkje ne men, een (zuiver) kopje koffie drinken en uiteraard iets van hun gading aanschaffen. Ook wat dat betreft is er sprake van vooruit gang: de collectie van de Wereld winkel overtreft die van de vroege re voedselkraam in alle opzichten. De gemeente gaat parkeerverbo den instellen op een deel van de Anna Paulownalaan en de Semi- nariehof: Die zullen worden aan gegeven met een gele, onderbro ken streep. Op de Anna Paulownalaan gaat het om de even zijde van de rij baan en dan de eerste twintig me ter vanaf de Burgemeester Gro- thestraat. Op de Seminariehof be treft het de even zijde en dan de eerste tien meter vanaf Thesaurier- state. Tegen het voorgenomen par keerverbod kan tot 18 december bezwaar worden aangetekend bij het College van burgemeester en wethouders van Soest. Vioolconcours Oskar Back van 1999. Ze trad al veelvuldig op als soliste in Nederland, Spanje, Italië, Portugal en Schotland met orkes ten als het Radio Symfonie Orkest, het Fries Jeugdorkest, het Haags Jeugdorkest, en vele andere. Ook binnen de kamermuziek is Nadia actief. Ze is primarius van het Quartetto Sabato. Dit kwartet viel in de prijzen tijdens het Char les Hennen Kamermuziekcon cours. Nadia volgde diverse mas- terclasses in Nederland en daar buiten, waar zij les kreeg van o.a. Igor Oistrach, Menahem Pressier, Mark Lubotsky en Rudolf Koel man. Naast het vioolconcert van Bruch zullen de volgende werken worden uitgevoerd: Bruckner: Ouverture (in G), Bruckner: Mars en 3 or keststukken, en van Sibelius: Ka- relia Suite en Finlandia. De Soester Orkest Vereniging gaf begin november met veel succes haar medewerking aan een uitvoe ring van het Gemengd Koor in Mijdrecht, waar koorwerken van Schubert en Mendelssohn werden begeleid, naast een paar orkestwer ken. Een drukke tijd dus voor het orkest, dat ook het heuglijke feit U Uautobeorijf y—'J de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 87,- (incl.) Rademakerstraat31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 Stijlvolle interieurs op een locatie in stijl Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035 - 6030303» www.vonkinterieurs.nl SiKetiteeuélijfiesUj. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 601 30 42 Zoals bekend houdt de landelijk en ook internationaal befaamde advocaat mr. Bob van der Goen kantoor in Soest. Zijn praktijk kent natuurlijk ook kleine, menselijke gebeurtenissen die niet direct in het nieuws komen, maar toch ver meldenswaard zijn. Hierover schrijft hij in zijn maandelijkse co lumn in de Soester Courant. Dat het onder hondenliefhebbers niet altijd pais en vree was, had hij wel eens gehoord, maar dat het zo hoog kon oplopen, had mr. Just toch niet kunnen vermoeden. Te genover hem zat Gerard-Jan, een jongeman met een tot in de puntjes verzorgd uiterlijk, wiens getinte huidskleur verraadde dat hij fre quent in aangename vakantieoor den vertoefde (of onder de zonne bankHij spreidde voor mr. Just het bewijsmateriaal uit in de zaak waarvoor hij kwam: een groot aan tal foto's, waaropf het gebruinde lichaam van Gerard-Jan in ver schillende poses te zien was. Be roepshalve was hij namelijk foto model. Maar zijn vrije tijd besteed de hij grotendeels aan zijn honden: hij bezat een kennel vol bouviers. Deze dieren te trainen was zijn lust en zijn leven en als hij niet op de Bahama's zat voor een fotosessie was hij met zijn troeteldieren in de weer op het terrein van de kynolo- genclub, samen met andere liefheb bers. Maar afgelopen zaterdag ging het mis. Het is een ongeschreven regel in de honden wereld, zo vernam mr. Just, dat je met een teef die loops is niet aan de training deelneemt. Je daar aan niet houden is onder honden- liefhebbers een doodzonde. Je hond kan neg zo goed getraind zijn, als het een reu is en hij krijgt de reuk te pakken, hou je hem niet meer. Dat wist Borckman natuur lijk ook. Volgens Gerard-Jan een onaangename kerel, met wie hij het al eens eerder aan de stok had ge had toen deze iets lelijks over zijn troeteldieren had geroepen. Maar hij was gewoon te beroerd geweest om zijn teef op loopsheid te contro leren voordat hij hem meenam naar de training. Toen had je de poppen aan het dansen: Boris, de bouvier van Gerard-Jan, had zich onmid dellijk bovenop dat mormel van Borckman gestort. En probeer die dieren dan nog maar eens uit el kaar te trekken. Het liep hoog op toen Borckman ook nog zo brutaal was hém ervan te beschuldigen dat hij zijn hond niet in bedwang hield. Een handgemeen ontstond, het werd één kluwen van vechtende honden en mensen. Het liep erop uit dat de valse Borckman de fra gieler gebouwde Gerard-Jan vloer de met een kopstoot, midden in zijn gezicht. Het gevolg: vier tanden uit zijn mond. En ja, het was de advo caat allang opgevallen dat zijn cliënt lispelend praatte en hij be greep waarom deze kwam: zonder een gaaf gebit kon hij niet poseren en kostte het hem elke dag veel geld. Dit werd een niet onaanzienlijke schadeclaim... Op de rechtszitting hield mr. Just een pleidooi over de regels in de honden wereld en de schade die de onachtzame Borckman had aange richt. De raadsman van deze vond na raadpleging van het bewijsmate riaal echter dat het vooral ging om het welgeschapen fysiek van Ger ard-Jan: als hij zijn mond stijf dichthield viel de beschadiging van het gebit niet op en derfde hij, zo lang dit niet gerepareerd was, der halve geen inkomsten. Maar mr. Just bracht hiertegen in dat Gerard- Jan nu juist gevraagd werd om te poseren vanwege zijn stralende glimlach en zijn gave gebit. Een profijtelijke opdracht op de Maladi- ven was geannuleerd en voorlopig was hij werkeloos. 'Glimlacht u eens,vroeg de rechter aan zijn cliënt, 'zoals hier op deze foto van u.In de rechtszaal waren nu alle ogen gevestigd op Gerard- Jan. Deze produceerde een zo er barmelijke grijns dat daarmee hei pleit beslecht was. 'Inderdaad geen gezicht,vond de magistraat en de schadeloosstelling werd toegewezen. Foto Aldo Allessie. In de aankondiging van de Soester Logopuzzel 2002, die in de krant van 31 oktober stond, is een hin derlijke fout geslopen in het tele foonnummer van Olga Goezinnen- Slagter. Soester ondernemers/ deelnemers kunnen zich daar al melden voor reservering of infor matie m.b.t. tot de logopuzzel die eind februari in de krant komt. Het juiste telefoonnummer is: (035) 6016341. jiedt u verder... Sanitair Meubels rf en behang Deuren ig Ijzerwaren Tuin vmaterialen De politie heeft op de Óssendam- weg op vrijdagavond een verkeers controle gehouden in het kader van de alcoholcampagne 'Doe nuchter, rij alcoholvrij'. Een 65-ja- rige man uit Soest werd aangehou den met een alcoholpromillage van 1,7 in zijn lichaam. Hij kreeg een rijverbod van acht uur en moest zijn rijbewijs inleveren. Op de Molenstraat in Soest werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een 28-jarige man uit Utrecht aange houden. De automobilist reed te hard en bovendien had hij 1,7 pro mille alcohol in zijn bloed. Zijn rij bewijs werd ingevorderd en hij kreeg een rijverbod van acht uur opgelegd. Aan de faculteit Wiskunde en In formatica van de Universiteit van Utrecht is tot doctor gepromo veerd onze oud-plaatsgenote, de onderwijskundige Julie Menne (33). Haar proefschrift 'Met sprongen vooruit' heeft tot doel de zwakke Tekenaartjes te helpen om hun achterstand in één jaar in te halen zonder extra lessen. Julie Menne is werkzaam op het Freu- denthal Instituut, het expertisecen trum voor reken- en wiskundeon derwijs, verbonden aan de Univer siteit van Utrecht. Haar nieuwe programma heeft zij ontwikkeld op basis van onderzoek op diverse ba sisscholen. Haar promotor is prof. dr. A. Treffers van de faculteit Wiskunde en Informatica van de Universiteit Utrecht. Dr. Julie Menne volgde in Soest onderwijs aan de Fatima-kleuter- school (Ericaweg), de St. Ludger- usschool (Vosseveldlaan) en in Amersfoort VWO aan het Eem- land College (Daam Fockema- laan). Dr. Julie Menne. I Afgelopen donderdag begonnen de kinderen van I groep 7 van de Desmond Tutuschool hun schoon- I maakactie in de wijk de Eng. Vanwege het slechte weer konden de kinderen niet schoonmaken. Daarom wer den de posters alvast opgehangen die de wijkbewoners moet aansporen om een handje mee te helpen met 'De Opruimbende'. Voordat de kinderen de posters in de wijk gingen ophangen kregen ze een milieules. Hef zat muziekvereniging P.V.O. niet in alle opzichten mee, afgelopen zaterdag tij dens het jaarlijkse najaarscon cert in het Griftland College. Er was veel concurrentie die avond van andere concerten, er waren wat technische proble men en degene die het concert aan elkaar zou praten was ziek geworden. Maar dit alles deed niets af aan de avond want die was zeer geslaagd. Het programma was gevarieerd; orkest, drumband (of liever gezegd slagwerkgroep) en leerlingenorkest wisselden elkaar af of speelden sa men. Maar liefst 17 werken ston den op het programma. Voor de pauze speelde het orkest het stuk 'Convergents', een ingewikkeld stuk vanwege de verschillende maatsoorten, maar o.l.v. dirigent Peter Rieken sloeg P.V.O. zich hier goed doorheen. Erica Ham ming en Sandra Bruinekreeft, so listen op dwarsfluit in het 'Adagio for Flute', kregen voor hun presta tie een bloemetje van de dirigent. De slagwerkgroep, een groep die zich onder leiding van instructeur Martin Oosterdijk steeds verder ontwikkelt, zorgde voor het nodi ge spetterwerk en af en toe een humoristisch tintje zoals het fluit je in 'Joking Bells and Drums'. Leuk dat er weer een (kleine) ly- ragroep bij is. Ook 'Four Old Dances', één van de werken die P.V.O. onlangs tij dens het concours in Veenendaal speelde, werd mooi uitgevoerd. Nog tijdens de pauze kon het pu bliek dat in de zaal was gebleven getuige zijn van een openbare les aan het leerlingenorkest. Dit on derdeel van P.V.O. wordt geen jeugaorKest genoemd ornaat een aantal leerlingen niet echt meer tot de jeugd gerekend mogen worden. In dit orkest spelen ook een aan tal geroutineerde spelers mee ter versterking en als tutor voor de soms nog jonge leerlingen. Na de pauze speelde het leerlingenorkest 'Quatro Bosquejos Espanjol' een Spaans getint werk van een com ponist met de Hollandse naam Rob Goorhuis. Om nog even in deze sfeer te blijven speelde de slagwerkgroep, voorzien van ech te Spaanse hoedjes 'Paso Espanjol' en 'Spanish Bells'. Na de 'T.H.G. (tactische helikop ter groep) Mars' en 'Five Conti- nents', waarin bekende melodietjes als Rule Brittania en Oh Susannah doorklonken, liet de drumband nog een imposant stukje slagwerk horen: 'Met P.V.O. op reis' waar in het fluitje van de conducteur, het vertragen en versnellen van de trein en de belletjes van de arren slee niet ontbraken. Het orkest speelde nog 'Birdland', een swingend stuk dat de vereni ging van het Deense harmonieor kest 'Kadence' heeft gekregen. De dirigent stond er zelf bij te swin gen. Daarna volgde de finale, het stuk 'Happening' en dat werd het ook want alle muzikanten speel den hier samen. Dat het fijn spelen is bij P.V.O. wordt wel bewezen door het feit dat er elk jaar weer speldjes uit te delen zijn aan trouwe leden. Deze keer waren dat twee leden van de drumband die 5 jaar lid zijn en drie leden van het orkest voor 15 jaar lidmaatschap. Na het nodige applaus en de uitreiking van de bloemetjes konden publiek en muzikanten met het gevoel een fij ne avond gehad te hebben naar huis. Marijke Verlaan 5 Het leek al een beetje Sinter klaas, vorige week woensdag bij de Praatpaal aan de Smits- weg. Namens de Stichting Rommelmarkten Soest werd er met gulle hand speelgoed uit gedeeld. Het was tegelijk ook de afronding van de schoonmaakactie waarmee de lieve jeugd dat speelgoed had 'verdiend'. Drie woensdagmidda gen waren ze in de buurt op stap gegaan om galerijen schoon te ve- Y gen, ramen te lappen en andere klusjes te doen. Ze werden daar voor beloond met de 'koekoeks' waarmee het speelgoed geleend kan worden. Dat speelgoed was beschikbaar gesteld door de Stich ting Rommelmarkt Soest (SRS), die een deel van de opbrengst van de laatste rommelmarkt (in het voorjaar) daarvoor had gereser veerd. Vandaar dat SRS-bestuurslid Ni- colette van der Heide het speel goed - o.a. puzzels, gezelschaps spellen, klei, Twister en zelfs het Nicolette van der Heide r.) en Esther van Heemst delen het nieu we speelgoed uit bij De Praatpaal. Foto: Soester Courant Big Brotherspel - kwam 'overhan digen' en uitdelen, samen met de Esther van Heemst en Judith Lof- feld van De Praatpaal. De kinde ren waren uiteraard zeer enthou siast en gingen direct met de nieu we spullen aan de slag. Een 51-jarige man uit Hilversum is zaterdagnacht aangehouden op de Nieuwstraat. De agenten roken dat de man had gedronken. De auto mobilist wilde niet meewerken aan de ademanalysetest. Zijn rijbewijs werd ingenomen. Vervolgens bleek dat hij een valse naam had opge geven en dat zijn rijbewijs al sinds 1996 ongeldig was verklaard. Te gen de man is proces-verbaal op gemaakt. KEUZE UIT MAAR LIEFST 8 TITELS ET f 10,- KORTING! iwe fantastische actie speciaal voor uw ten kinderboek dat voor u gedrukt zelf wie de hoofdrol speelt in welk ?le maand krijgt u bij aankoop van 1 i Bengel aanbiedingen uit de voordeel- Bengel waardebon Bij 3 bonnen hebt - korting. U betaalt dus geen 29,95 1 per boek- Spaar dus snel mee! PREI PER KILO Als de klok op 1 uur staat is het in de warme landen heel verstandig en gewoon dat men een paar uur rusten gaat. Als de man nog werken moet kan hij dat even onderbreken in de "taverne" kan men goed en prettig uit gaan rusten. Het is wel goed dat iedereen weet dat het wat gaat duren voor de klok op 3 uur staat en dat zoiets "Siësta" heet. Zijn trouwe hulp vindt dat wel fijn want die is ook een beetje moe maar blijft liever buiten staan hij wil dit keer de slimste zijn. 'oonworen. baarn ,741 gr baarn (el 035 5/48 61 u De Soester Orkest Vereniging is, onder de enthousiaste en kundige leiding van haar diri gent Stephan Pas, hard bezig met de voorbereidingen voor haar najaarsconcert op don derdag 29 november. Dat bete kent dat er iedere maandag avond stevig wordt gerepeteerd om het programma goed ten gehore te kunnen brengen. Dat is ook nodig omdat het pro gramma veeleisend is. Maar ook bijzonder mooi. Zo wordt het vioolconcert van Bruch uitgevoerd met als soliste Nadia Wijzenbeek. Nadia (1979) begon op zeer jeug dige leeftijd met vioolspelen. Zij kreeg les van haar tante Coosje Wijzenbeek. Vanaf 1996 studeerde zij bij de Engelse violiste Elisabeth Perry. Sinds september 1999 stu deert ze bij Herman Krebbers aan het Conservatorium van Amster dam. Nadia won diverse prijzen bij o.a. de Jordens viooldagen en het Prin ses Christina Concours. In 1997 won ze het Davina van Wely Con cours. Tevens was ze finaliste en prijswinnares van het Nationaal Stephan Pas, dirigent van het Soester Orkest. kan vieren van zijn dertigjarige be staan. Het concert op 29 november be gint om 20:15 uur, de kerk is van af 19:45 uur open. De toegang bedraagt f 20,00/17,50.

Soester Courant | 2001 | | pagina 19