Werken aan toekomst Dorpsplein 'rif Carolusschool, werken is er genieten School eventjes een circus... I Odeon klaar voor zwaar concours in Veldhoven org! 10 N WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 Plannen uitvoerbaar bij voldoende draagvlak Uw totaalinstallateur PA van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk Tevens: GasWÓCrflOud 'De Drie Eiken' Spellenmiddag Frysk toaniel Sinterklaas- kaartmarathon Uniek concert in Cenakel KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING R.WESTRA Gemeente houdt geld over aan nieuwe vorm financiering -i BEN BLIJ dal er s aan de verljch- g is gedaan. Nu g het parkeer- ableem. Ik erger e groen en geel in al die auto's de stoep, waar tor mensen met derwagen er 1IJN DROOM over :n (duurzaam en) efbaar Soest in Dl 5? an ben ik ruim ver de 50... iteraard ben ik og kerngezond, ou ja, voor die ik gelukkig nog Dij de poli terecht laag is het een eer ik als ik na stdijk uit de trein ;ig nooit wegbe- k pak de fiets en ondje Soest te aar de Eem, waar- oi rustig fietspad oerf helemaal Hier is veel veran- Het stuk tussen tos is ingericht als jrgebied, met hier tende waterpartij- en lekkere avon- tn voor kinderen. doorheen dus...' lieubeheer 'IK DROOM van een plaats waar geen ruimte is voor beledigingen, scheldpartijen en fysiek geweld. Geen winkeldief stallen, geen inbraken, geen lingen. Een plaats is voor ontmoeting rassen. tch bedrog zijn, of aar oppakken?' 'IK DROOM van een Soest waar ouderen niet meer een doelgroep van specifieke zorg zijn, maar dankzij o.a. nieu we woonvormen, grotere flexibiliteit Iwaardig kunnen aatschappij'. Soest/Soesferberg beider TOSS soesterbergseULcourant Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'Het is van groot belang dat een aantal 'spelers' rondom het Dorpsplein elkaar trachten te vinden, zoals de bewoners en de gebruikers, het gezond heidscentrum, de school, De Drie Eiken en het Dorpshuis. Er is veel mogelijk, maar dat vergt nog wel wat overleg. Het eerste rapport zal veel duidelijk moeten maken, ook wie er alle maal meedoen en bij wie het hart voor Soesterberg op de goede plaats zit. Daarvan zal het resultaat afhangen.' Zo vatte secretaris Arie Treur van de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) de discussie samen over de toekomst van het Dorpsplein en j tegelijk ook die van Soesterberg- noord, al bleef dat grotendeels on besproken. Naar het eerste rapport hierover, dat nog dit jaar wordt verwacht, kijkt Soesterberg met 1 spanning uit. Namens het CDA zei Bart Krol I dat de discussie in Soest en Soesterberg heel lang is gegaan over waar nog mogelijkheden zijn om uit te breiden. 'Daarbij zijn het Dorpsplein en Soesterberg-noord I erg belangrijk voor de toekomst van de hele gemeente. Hier is het mogelijk kwaliteit te realiseren bin- i nen de gemeente zonder dat er sprake is van uitbreiding. En wat is er nu mooier hier een plan voor te maken, terwijl de gemeente geld krijgt van het rijk en de provincie om iets te doen aan stedelijke ver nieuwing.' Uit Soesterberg zelf kwam het ver zoek aan het gemeentebestuur om na te denken over het Dorpsplein. Daaruit is de vraag ontstaan hoe voor de beperkte ruimte van het Dorpsplein en omgeving, waar nu woningen voor onder meer oude ren staan, het dorpshuis en een school, iets nieuws bedacht kan worden dat niet alleen financieel haalbaar is, maar ook de kwaliteit van Soesterberg behoorlijk kan verbeteren. Krol noemde dit een voorbeeld waar de komende tijd heel veel tijd, energie en aandacht aan moeten worden geven. 'Aan het verbeteren van de stedelijke, in ons geval dorpse, kwaliteit: meer woningen voor ouderen, dichter bij de voorzieningen, parkeren en groen beter regelen, misschien de school een betere plek of een be tere kwaliteit geven - dat kun je allemaal bereiken als je iets doet aan de kwaliteit van je binnenste delijke gebied, zoals op het Dorps plein.' Wil Stekelenburg (PvdA) herin nerde eraan dat een jaar of twaalf geleden Soesterbergse raadsleden zelf al een plan hadden gemaakt voor de herinrichting Dorpsplein en het Carolusterrein. 'Nu komt het er misschien toch nog van. Zo lang kan het duren...' Ze vindt het Dorpsplein een uitstekend gebied voor stedelijke vernieuwing. 'Her inrichting is een goede ontwikke ling omdat je er bij een goede in vulling meer woningen kwijt kunt. Je krijgt er iets nieuws voor terug wat past in deze tijd. Je komt te gemoet aan de,wensen van mensen die er wonen en de kern van het dorp wordt erdoor versterkt.' Ze ziet vooral mogelijkheden om er ouderen op een creatieve manier zowel in de huur- en de koopsfeer als in de vrije sector te huisvesten. Het openbaar vervoer komt steeds verder weg te liggen ('als het er al is.''), wat volgens Stekelenburg ook een reden is om de mogelijkheden die er nog zijn zo goed mogelijk te benutten. Bovendien lopen de winkelvoorzieningen op het Dorpsplein terug. Wat er nog over blijft, zal waarschijnlijk geconcen treerd worden aan de Rademaker- straat. Ten slotte denkt zij dat er geprobeerd moet worden ruimte te winnen van mensen die nu nog in het dorp in een te groot huis wo nen om daarin jonge gezinnen te huisvesten. 'Als je dat voor elkaar krijgt, krijg je een behoorlijke doorstroming. Dat betekent dat het draagvlak in het dorp groter wordt, zowel voor het verenigings leven, de scholen en de kerken als de sportvoorzieningen.' Kortom, het op een goede manier benutten van inbreidingsmogelijkheden, komt in dit geval niet alleen het Dorpslein ten goede, maar het hele dorp.' Bert Krijger (WD) beaamde dit, en waarschuwde dat het bij het ontbreken van eenstemmigheid nog heel lastig zal worden om 'in het belang van de leefbaarheid in Soesterberg een plan voor het Dorpsplein inclusief het Dorpshuis uitgevoerd te krijgen.' Dat zal so wieso nog vier, vijfjaar duren. Uit voering van het plan betekent dat mensen langer kunnen blijven wo nen in de omgeving die hen lief is, als er tenminste een woningaanbod is waaraan de meeste behoefte is, aangepast aan de leeftijd van ouderen zowel als starters. Uit de zaal kwam met het oog op de mogelijkheid tot doorstromen de vraag of er cijfers bekend zijn over 'scheefwoners' in Soesterberg. Hiermee wordt iemand bedoeld die in een woning zit met een lage huur, maar in verhouding een veel te grote ruimte bewoont. Vaak gaat het dan om ouderen. Naar de me ning van Bart Krol wordt de haal baarheid van het realiseren van dit soort plannen bepaald door de be reidheid van de mensen om te ver kassen naar een duurdere woning. 'Het punt is dat er heel weinig aan bod is, zeker voor ouderen, aan toch een wat grotere woning. Daar is ontzettend veel vraag naar. Ik durf de stelling aan, al kan ik die niet onderbouwen, dat de Soester bergse ouderen in groten getale bereid zijn te verhuizen op het moment dat wij in Soesterberg ge- Loodgieter Centrale verwarming Sanitair Elektra Gasonderhoud Verhuur gastoestellen Laanstraat 34a - Soest Tel. 035 - 601 24 72 - Fax 035 - 601 11 87 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 In ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein 18 wordt op vrijdag 16 november een spellenmiddag gehouden in het te ken van de euro. Er wordt een cir cuit uitgezet waar met tweetallen gespeeld wordt om de meeste eu ro's. Het beste team krijgt een prijs. Na afloop van het spel wordt erwtensoep geserveerd. De kosten voor de middag bedragen f 5,-. Opgeven kan tot donderdag f 15 november 12:00 uur. Omdat een officiële opening doorgaans niet bepaald tot de kinderfeesten gerekend kan worden, was het voor de kinde ren van de St. Carolusschool een dag eerder feest. En ook een beetje voor hun ouders en andere familie, want zij waren ook welkom. Niet alleen om al vast een kijkje in de school te nemen, maar ook om de pres taties van de kinderen op cir- cusgebied te bewonderen. Die hadden ze zich in een paar uur tijd eigen gemaakt dankzij het kindercircus Kristal. In de piste in de grote zaal konden de leerlingen de hele dag leren jongleren, lopen op ballen, koorddansen, fietsen op eenwielers, goochelen, fantasiebel len blazen, kortom alles doen wat in een echt circus gebeurt. De ochtend was gereserveerd voor de kleinsten, die daarna een uit voering mochten geven voor de oudere leerlingen en er zichtbaar plezier aan beleefden, ook al ging er wel eens iets mis. Dat gebeurde trouwens ook wel bij de ouderen en een enkele keer in de schmink- klas als er een stift uitschoot terwijl een leerling zichzelf aan 't schmin ken was. Het was muisstil in het schminklokaal, waar iedereen voor een spiegeltje zat om een zo mooi mogelijke uitbeelding en uitstraling te krijgen, 's Middags mochten de oudere kinderen de piste in om ouders en familie te laten zien wat ze geleerd hadden. Dat was soms verbazingwekkend veel, zo bewe zen degenen die kennelijk 'feeling' hadden voor hetgeen ze voor het voetlicht brachten. 'Het was een geweldige ervaring voor de kinderen, alleen hadden we niet gerekend op zo'n zaal vol Niet alleen voor ouders en fami lieleden van kinderen van de St. Carolusschool was de circusvoor stelling een feest, ook de leerlingen zelf vermaakten zich uitstekend met het ztch eigen maken van allerlei circusstunts. Foto: Eemland Pers. mensen. We hadden gedacht dat er wel een paar vaders en moeders zouden komen, maar zoveel men sen... Het was in ieder geval wel gezellig druk,' kijkt directrice An neke Koning met een voldaan ge voel terug. 'Voor de ouders was het leuk en ze hadden bovendien de gelegenheid om de school te bekijken. Degenen die de kinderen naar school brengen, hadden al een kijkje genomen, maar de ouders van kinderen die zich niet meer laten wegbrengen hebben moeten wachten tot donderdag.' schikte projecten voor hen weten te realiseren, die weliswaar duur zijn maar die voldoende ruimte en kwaliteit (vooral daar zijn de men sen in geïnteresseerd) hebben en dicht bij de belangrijkste voorzie ningen liggen.' Bert Krijger wees op het grote be lang van het antwoord op de vraag: Komt Soesterberg tot een keuze voor bouwen of niet. 'Is dat niet het geval, dan zul je het mondjesmaat moeten doen met de herstructurering van het Dorps plein. Als men meer niet wil, is er ook niets meer uitvoerbaar. Terwijl het toch de bedoeling is dat men sen die hier wonen en een binding hebben, lang kunnen blijven wo nen, met goede verzorging, in een woning die past bij hun leeftijd, status en inkomen. Krijger ten slotte, zich vooral rich tend tot het bestuur van de VSB: 'Wij willen best meer doen voor Soesterberg. Als u waarmaakt dat Soesterberg wil bouwen, dat dit gedragen wordt door de meerder heid, dan is het logisch dat de meerderheid van de raad u steunt.' Wat het Dorpsplein betreft gaat het de VSB vooral ook om 'wonin gen waar het kan, van welke cate gorie dan ook,' aldus Treur. Als iedereen elkaar kan vinden in de plannen, is dit ook mogelijk. Bert van 't Holt (Gemeentebelan gen Groen Soest) concentreerde zich als enige op Soesterberg- noord. Hij zei verheugd te zijn dat niet het hele gebied uitsluitend als industriegebied is aangewezen, zo als de bedoeling was, maar dat dankzij het initiatief van de bewo ners van deze wijk nu plannen worden ontwikkeld om er een geïntegreerd woon-bedrijfsgebied van te maken. 'Daar zijn we blij mee en die plannen steunen wij.' Arie Treur zei hierover dat de VSB 'de harmonie steunt die nu na drukkelijk gevonden wordt in dit woon-werkgebied tussen bewoners en bedrijven. We zijn blij dat men, zoals het er nu naar uitziet, elkaar wat meer kan vinden. Vooralsnog is er sprake van een positieve ont wikkeling.' Op zaterdag 10 november speelt de toneelploeg van de Zeister Frie se Vereniging Mei-Inoar een vro lijk stuk met de titel 'Het heft in handen', of in goed Fries 'It heft yn hannen'. Ieder met belangstelling- voor Friesland of voor de Friese cultuur is welkom in de zaal vai) de Berg- wegkerk, Bergweg 92B, Zeist. Aanvang: 20:00 uur. Toegang f 12,50. Er is ook weer volop ge legenheid om Friese boeken en cd's aan te schaffen. De traditione le oranjekoek ontbreekt evenmin. Ook dit jaar wordt er weer een klaverjasmarathon gehouden in het dorpshuis Burgstede te Soester berg: op zaterdag 1 december. Er wordt volgens het Rotterdams sys teem gespeeld. De inschrijving is vanaf 9:00 uur en gestart wordt om 10:00 uur. Eindtijd: 18:00 uur. Ook bestaat deze dag de mogelijk heid om te jokeren. Voor de deel nemers zijn er mooie prijzen te winnen en tevens is er een verlo ting. De kosten voor deze dag zijn f 14,50 6,58), inclusief een kopje koffie. Ook de inwendige mens wordt niet vergeten. Graag van tevoren opgeven via @0346- 351975, tijdens openingsuren van dorpshuis Burgstede. Pianist Roderigo Robles de Medi na zal op zondag 25 november een bijzonder recital geven in de kapel van het klooster Cenakel in Soesterberg. Op het programma staan 24 etudes voor piano van Frederic Chopin. Dit concert is een voorbereiding voor een cd- opname die later deze maand ge pland staat. Robles de Medina behoort tot de toonaangevende jonge pianisten generatie. Hij geeft concerten als solist en speelt daarnaast veel ka mermuziek. Hij is in 1964 geboren in Utrecht en studeerde piano bij Mila Baslawskaja. In 1982 ging hij naar Engeland om zijn studie voort te zetten. De pianist won prijzen op het Eduard Plipse Con cours in Rotterdam (1987), het internationaal pianoconcours in Italië (1988) en het Concours van de Ecole Normale de Musique en de Alliance Fran$aise in Parijs (1999). Naast zijn drukke praktijk als solist en kamermuziekspeler is Roderigo Robles de Medina als docent verbonden aan het Rotter dams Conservatorium. Het concert begint om 15:00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Stichting Cenakel Cultuur, 0346-332518. Een kaartje kost 27,50 en f 22,50 met CJP en pas 65+. Zaterdag 17 november zondag 18 november Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 aalm. R. v.d. Vring; cantores Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; dameskoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos VVorld Outreach Church (info locatie: @0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, ©351200. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, 880346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, @352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, @033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: @0900-8844; alarmnummer: @1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, @035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, @351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, @352391. Grof vuil, @035-6093666. De muziekvereniging Odeon uit Soesterberg verzorgde za terdag in samenwerking met mannenkoor Apollo uit Soest haar najaarsconcert. Voor Odeon was dit tevens een try- out voor bet concours dat op 24 november in Veldhoven wordt gehouden. Het concert in de Vredekerk te Soesterberg was goed bezocht. De pro gramma-onderdelen werden verbonden door de vaste lady speaker van Odeon, Karin de Lange. Zoals inmiddels traditie is gewor den, nodigt Odeon voor haar na jaarsconcert een ander muziekge zelschap uit om gezamenlijk een concert mee te verzorgen. Dit jaar was de keus gevallen op het gere nommeerde mannenkoor Apollo. Het koor onder leiding van diri gent Gerard van Dolder heette het publiek welkom door middel van een luchtig openingslied. Daarna werd een afwisselend programma ten gehore gebracht met liederen van diverse grote componisten. Zo waren bekende werken te horen als het 'Slavenkoor' uit de opera van Verdi, 'Stay with me till the mor- ning' van Mozart, maar ook 'Nor- ma' van Bellini en het overbeken de 'Kalinka' (arrangement O. Grol). Het aandachtige publiek was zichtbaar onder de indruk van de warme klanken van het man nenkoor. Als toegift werd het Amerikaanse strijdlied 'The Batt- le hymn of the republic' vol over gave door de heren van Apollo uitgevoerd, waarbij ook het pu bliek de kans kreeg om uit volle borst het refrein mee te zingen. Na de pauze was het harmonieor kest van muziekvereniging Odeon gereed om acte de présènce te ge ven. Onder de deskundige leiding van dirigent Gerrit de Weerd opende het met het prachtige in- speelwerk 'Jupiter Hymn' uit the Planets van Gustav Holst. Daarna werden de concoursstukken uitge voerd waarmee Odeon op 24 no vember in Veldhoven in de ere-af- deling zal uitkomen. Met het tech nisch hoogwaardige en muzikaal zeer bijzondere werk 'Reminiscen- cia Gitana' van André Waignein gaf Odeon blijk van een toppres tatie. Bovendien werd het, door dirigent Gerrit de Weerd gekozen, vrije werk 'Third Suite for Band' van Alfred Reed door het publiek zeer gewaardeerd. Met dit mees terwerk wist het orkest de aan dacht van het publiek tot de laat ste noot op te eisen. Als laatste bracht het orkest op uitstekende wijze nog een ander werk van componist Alfred Reed ten gehore gebracht, namelijk het gepassioneerde 'El Camino Real'. De avond werd geslaagd concert van mannenkoor Apollo en het harmonieorkest van Odeon. Al met al een zeer muzikaal afgeslo ten met de overweldigende 'Deep Purple Medley'. Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. Door het wegtrekken van een gordijn, waardoor een halfrond glas-in-Iood-raam uit de oude school zichtbaar werd, heeft Han Veraar, oud-ambtenaar van de afdeling onderwijs van de gemeente Soest, vorige week de officiële opening verricht van de Sint Carolusschool aan de Chr. Huygenslaan. Onderwijswethouder Harry Witte vond de school een aanwinst voor Soest en Soesterberg. Hij wees erop dat dit het eerste project was waarvan de bouw 'op een aparte, niet gebruikelijke manier' was ge realiseerd: gefinancierd uit een deel voor woningbouw. Het ge meentebestuur vindt het een groot succes. Logisch: het is prettig dat er nog geld aan overgehouden is ook!' In aanwezigheid van onder ande ren de beschermvrouwe van de school, mevrouw B. van As, wedu we van onderwijzer (1954-1984, waarvan de laatste 25 jaar school hoofd) Bert van As, heette de voorzitter van het r.k. schoolbe stuur, Ko Kagenaar, de talrijke be langstellenden welkom. Hij herin nerde aan de oprichting, inwijding en opening van de eerste Carolus school door het toenmalige kerk- schoolbestuur, bijna tachtig jaar geleden. Later kwam de Titus Brandsmaschool erbij, waarmee in de jaren tachtig een fusie werd aangegaan. Als naam voor de fu- sieschool, gerealiseerd op de plek van de voormalige Titus Brands maschool, koos men voor Carolus school. Die zit nu in een nieuw gebouw en is 'een school waar we apetrots op zijn,' zo besloot Kage naar. Wethouder Witte sprak de wens uit 'dat deze school een inspiratie zal zijn voor het team en de kinde ren om er goede prestaties neer te zetten. Ik hoop dat we nog meer van dit soort mooie scholen in Soest en Soesterberg kunnen rea liseren. Op dit moment hebben we te maken met enkele scholen die eigenlijk niet meer helemaal vol doen aan de eisen van het onder wijs. Deze school is er wel hele maal op ingesteld.' De wethouder wenste de Carolusschool een goe de toekomst. De rijksinspecteur van het primair onderwijs, mevrouw drs. J. van Putten, feliciteerde de Carolus school met 'deze bijzondere ge beurtenis, want een volledige nieuwbouw komt maar zelden voor. In de twaalf jaar dat ik in specteur ben, is het aantal openin gen van nieuwe scholen op de vin gers van één hand te tellen.' Over haar eerste bezoek aan de Carolus school zei ze destijds geschrokken te zijn van de kleurstelling en het achterstallig onderhoud. Dankzij de ouders kreeg 'de slecht ge bouwde school een complete face lift en werd hij weer aantrekkelijk gemaakt.' Citerend uit een brief van een schoolopziener uit 1912, waarin hij schreef dat 'in drie loka len 228 kinderen waren samenge drongen', ging zij in op de begin jaren van het onderwijs. 'Voor de les plantkunde had men een on derwerp dichtbij, want de cham pignons groeiden tussen de tegels,' zei ze. Ze prees het gemeentebe stuur van Soest 'dat de huisvesting van scholen serieus neemt', en stel de tenslotte vast 'dat het r.k. basis onderwijs in Soesterberg er een sterke kant bij heeft gekregen: een aantrekkelijke leeromgeving.' Han Veraar, die in zijn periode als ambtenaar van de afdeling onder wijs nauw betrokken was bij de realisering van het project, ging in op de geschiedenis van de tot standkoming en de ontwikkeling van het onderwijs in Nederland en de stichting van de eerste r.k. (Bonifacius)school eind negentien de eeuw in Soest (nu de Montes sorischool) en (de Carolusschool) in Soesterberg in 1922. Aan het eind van zijn betoog trok hij het gordijn weg waardoor het verlich te glas-in-lood-raam uit de oude school werd onthuld. Direct daar na was er klokgebeier te horen van de nabijgelegen r.k. kerk Carolus Borromeus aan de Rademaker straat. Legeraalmoezenier Jan Schutte zorgde indirect voor hilariteit, toen door onbekende oorzaak de. ge luidsinstallatie enorm tekeer ging op het moment dat hij de naamge ver van de school, de heilige Ca rolus Borromeus (1538-1584) die veel heeft gedaan voor de kwali teitsverbetering van het onderwijs, afschilderde als 'een privé uiterst akelig mens, een asceet tot in het absurde en dat heeft hij met een zeer vroege dood moeten beko pen.' Hij bood directrice Anneke Koning-Rozemeijer een brandende kaars aan en zei daarbij 'te hopen en te bidden dat de school een venster op het licht mag blijven.' 'Bouwpastoor' Paul Hilhorst, die zichzelf een gesjeesde seminarist noemde,schilderde beeldend de totstandkoming van de school, die hij 'een mooie afsluiting van het dorp' noemde. Hij spoorde colle ga-schoolbestuurders in Soest aan 'te proberen hetzelfde voor elkaar te krijgen voor de St. There- siaschool en de Montessorischool. Architect Hans Vellekoop bedank te iedereen voor de samenwerking en bood directrice Anneke Koning niet alleen een bord aan met de naam van de school erop, maar ook alvast een bord voor het naastgelegen kinderdagverblijf De Linde, dat morgen z'n poorten opent. Anneke Koning sprak ten slotte een dankwoord en bood Paul Hilhorst, 'zowel de man ach ter de coulissen als op de barrica des', bloemen aan. Hiermee kwam een eind aan het officiële deel van de bijeenkomst, die werd afgewisseld door een op treden van een leerlingenkoortje. Het voerde telkens een couplet uit van een zelfgemaakt lied. De kin deren zongen over de school, die een feest is voor groot en klein, Legeraalmoezenier Jan Schutte tijdens zijn toespraak met op dt achtergrond het eerder onthulde glas-in-lood-raam uit de oude Ca rolusschool. Foto: Eemland Pers waar werken voortaan genieten is in de klas, kortom een school waar ze na een week al van waren gaan houden. Daarna was er voor de belangstellenden de gelegenheid de nieuwe school te bekijken. Foto: Eemland Pers Directrice Anneke Koning laat het cadeau zien, aangeboden door de architect van de nieuwe school, Hans Vellekoop: het naambord van de school.

Soester Courant | 2001 | | pagina 23