Bewoners De Eng werken zelf aan leefbaarheid wijk t 2002: hond zelf opgeven bij gemeente Ook in onze gemeente: nomineer de vrijwilliger van de maand g Nieuw paspoort of identiteitskaart nodig? Let op! J RONDJE RAADHUIS Wijk ÏM m .„.ERKENDE VERHUIZERS 2001: Het Internationaal Jaar van Vrijwilligers li® •rrAT*m - - Oi ['AWW Jbrandlaan jO.OOQ,- k.k. 3w met garage 150 m2); tuin grenzend aan bo irca 55 mH elaars .500,- k.k. ig met grote garage Dkamers ken en badkamer oppervlak 289 r ving, anderhalf jaar geleden geheel alfvrijstaande villa met veel privacy, n tuinhuis; ikamer ca. 50 m2 met open haard ier; n met inbouwapparatuur, bijkeuken; laapkamer met badkamer; slaapkamers met badkamer; ruime (leef)zolder. ïtuurgebied, een vrijstaande ar ruim perceel van ca. 1.685 m2 t parketvloer en open haard et inbouwapparatuur net bad, aparte douche insluiting was-/droogapparatuur IrCii^l nva i.. iid Hol Molenbeek g- en Assurantiemakelaars IZINGEN B.V. Compleet verzorgde verhuizingen Nationaal en internationaal Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projectverhuizingen O"»,. "bELGRATIS\ 06-022.31.91 Van Buuren verhuizingen bv Koningsweg 29 3762 EA Soest Tel.: gratis 06 - 022 31 91 Cjds maart van dit jaar houden be iers van de wijk De Eng zich in het fjkbeheerteam actief bezig met de gaarheid en veiligheid van hun «onomgeving. Zij vormen de scha ldissen de wijk en de gemeente. Zij in de wijk en weten wat er leeft, jjjsignaleren knelpunten, bedenken iel elkaar oplossingen en doen de jiDieente aanbevelingen. De afgelo- jen maanden hebben ze daarmee ader meer bereikt dat verlichting bij Jiflats aan de Albert Cuyplaan werd irbeterd en dat er een vandalisme- cstendig voetbaldoel bij het Van de leldeplantsoen komt. Hoogste tijd jas voor een nadere kennismaking. iet wijkbeheerteam de Eng werd .eformeerd na een - goed bezochte •wijkavond in januari van dit jaar. Jewoners konden toen aangeven hoe dachten over hun leefomgeving en ich aanmelden voor het wijkbeheer- i. De leden worden door verschil de instanties en personen begeleid: tijkagent Kees Ruiter, opbouwwer- ierJolanda Dijkman van Balans en ïertegenwoordigers van woningcor poraties Achtgoed en SCW. Het ftm staat onder leiding van wijkcoör dinator Carrien Eenhoorn van de ge meente Soest. Wijkschouw (Het wijkbeheerteam praat onder meer over de 'wijkschouw', de 'wijk- perspectieven', het dagelijks beheer van de wijk en stelt een actielijst op. Carrien Eenhoorn: "De wijkschouw doen we eens per jaar. Dan maken we een ronde op de fiets met buurt bewoners en ambtenaren langs ver- schillende knelpunten. In de wijkper- spectieven praten we over de toe- Beeld van de actie Zomerschoon, een doel dat voor alle jaargetijden geldt. komst van de wijk. Je kunt een pro bleem in het dagelijks beheer aan pakken, en structureel. Neem de af valcontainers bij de flats. Die zijn niet al te schoon, daar moet nu iets aan gebeuren. Dat staat op de actielijst. Maar we denken ook na hoe we de afvalstroom in de toekomst kunnen beheersen." Het wijkbeheer heeft een stevige ba sis in deze wijk. Dat is volgens Een hoorn te danken aan het feit dat het opbouwwerk al een aantal jaren goed georganiseerd is. "De opbouwwer kers hebben een groot netwerk en een persoonlijke benadering; ze be trekken de mensen bij het werk in de wijk. Nu is het vooral zaak die be trokkenheid groot te houden. Daar om moet de gemeente snel antwoord geven op vragen die uit de wijk schouw komen. De mensen moeten weten dat eraan gewerkt wordt." Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn voor het pubüek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie Publiekszaken is geopend tot 16.30 uur. Het informatie centrum in de hal van het ge meentehuis en het informatiepunt aan de Publiekszaken zijn even eens geopend tot 16.30 uur. Bij Publiekszaken kunt terecht voor onder meer: de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaar ten, uittreksels uit geboorte register, woonruimteverdeling, huursubsidie, voorzieningen voor gehandicapten, vergunningen voor markt en standplaatsen en zaken met betrekking tot de winkel sluitingswet. Op donderdagavond zijn het informatiecentrum en Publieks zaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. Aanvragen voor reis documenten en rijbewijs kunnen dan worden ingediend. Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 609 34 11. De dependance van Publiekszaken in het Dorpshuis Burgstede te Soesterberg is voor het publiek ge opend iedere donderdag van 9.30 tot 12.30 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis Burg stede aan het Dorpsplein zitting elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12. SPREEKUREN COLLEGE B. EN W. Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak.. Burgemeester J.J.L.M. Janssen of wethouder H.L. Witte kunt u spreken, na telefonische af spraak via secretaresse mevrouw Van der Marei, telefoon (035) 609 34 43. Een afspraak met de wet houders N. Blommers-Biezeno of R.W. Krol kunt u regelen via se cretaresse mevrouw Daselaar, tele foon (035) 609 35 11. TELEFOONNUMMERS Belangrijke telefoonnummers 112 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). (035) 609 34 50 Meldpunt klachten. Voor klachten over door de gemeente niet of te laat beantwoorde brieven of het niet nakomen van toezeggingen. (035) 609 36 65 Informatie telefoon. Op dit nummer is een bandje aangesloten met gemeente lijke informatie over raads vergaderingen en dergelijke, maar ook over opgebroken wegen in de gemeente. 0800 7662000 gratis nummer voor degenen die grof vuil aanbie den of klachten hebben over de vuilinzameling. Bereikbaar op werkdagen tussen 8.00 en 16.00 uur. (035) 609 36 66 Meldpunt Woonomgeving. Voor vragen en meldingen over het onderhoud van de woonomgeving. Bedoeld wordt de woonomgeving in ruime zin: groenvoorzieningen, vijvers, wegen, rijwielpaden, trottoirs, straatverlichting, verkeersborden, hondenpoep en zwerfvuil. E-mail: meldpunt@soest.nl. (035) 609 35 93 Klachten telefoon milieu. Voor al uw vra gen en klachten over milieu. Voor noodgevallen telefoon 0900-8844 (politie). AGENDA TOT 12 DECEMBER 15 november: gemeenteraadsver- 26 november: commissie algeme ne bestuurszaken, volksgezondheid en maatschappelijke dienstverle ning? 27 november: commissie ruimte lijke ordening, volkshuisvesting, openbare werken en recreatie; 28 november: commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en mi lieu; 6 december: commissie financiën, economische zaken, sociale zaketi en cultuur; 20 december: gemeenteraadsver gadering. Alle vergaderingen beginnen om 19.30 uur (tenzij anders aangege ven), zijn openbaar en vinden plaats in de raadzaal van het ge meentehuis aan het Raadhuisplein te Soest. De agenda en vergader stukken liggen ter inzage in het Informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis. Toekomst Oriëntatie Soest/ Soesterberg - TOSS 2015 22 november: jeugd en jongeren 3 december: mobiliteit Volgende Op 't Hoogt: 12 decem ber Maandelijks komt het wijkbeheer team bijeen voor overleg over ver keer, verlichting, onderhoud van we gen, speelplekken, afval en het breed educatief centrum (ook wel brede school genoemd). Wat is de motiva tie van de leden van het wijkbeheer team? Mooi en schoon is voor Dick Huls man niet half zo belangrijk als goede sfeer. "We wonen in een prachtige omgeving, maar als mensen elkaar gewoon voorbijlopen, dan vind ik er niets meer aan. Je moet elkaar leren kennen. Mensen moeten zelf verant woording voor hun eigen wijk nemen en samenwerken om de leefbaarheid te vergroten. Dat is leuker en effec tiever dan om de haverklap een po litieauto rond laten rijden." Sluipverkeer en de hoge snelheid van de auto's dreven Rick de Groot naar de informatieavond. "Ik woon op de Jac. van Looijlaan. Mijn kinde ren kunnen niet op de stoep spelen, dat is te gevaarlijk." Eigenbelang maakte al snel plaats voor betrokken heid bij de wijk. De Groot zit nu in de werkgroep verkeer, een onderdeel van het wijkbeheerteam. "We inven tariseren de verkeersproblemen in de wijk." Oplossingen liggen niet altijd voor het grijpen. Je kunt niet zomaar een paar straten afsluiten, ze maken deel uit van een groter geheel." Vol gens hem ligt een deel van de oplos sing besloten in een verandering van mentaliteit: "Mensen zouden zich meer bewust moeten zijn van hun rij gedrag en in een andere wijk net zo rijden als in hun eigen straat." Te gast Onbehoorlijk gedrag is ook waar Paul Hageman zich druk om maakt. Hij ergert zich daarbij vooral aan de troep op straat én laat de vervuiler niet zonder meer gaan: "Zie ik ie mand een asbak leeggooien uit de auto, dan zeg ik daar wat van. 'Mijn heer, u bent hier te gast in deze wijk, dan moet u zich ook gedragen!' De gemeente moet wat vaker opruimen, maar de mensen zelf moeten zich ook bewust worden van hun leefom geving." Philippe Kessels woont al twintig jaar in de wijk. De reacties uit de buurt op het werk van het wijkbeheerteam zijn over het algemeen positief. Dat je niet iedereen tevreden kunt stellen, hoort erbij. "Iedereen mag meepra ten over oplossingen. Ik vind het jam mer dat mensen achteraf klagen over de Abcoudebollen (de snelheidsrem- mende maatregelen op de Molen straat - red), terwijl ze niet van zich lieten horen toen we de problemen op de Molenstraat bespraken." Open spreekuur Kessels is iedere dinsdag, samen met opbouwwerker Jolanda Dijkman, bij het open spreekuur met de wijkagent, dat van 10.00 tot 11.00 uur wordt gehouden in het buurthuis aan de Albert Cuyplaan. "Daarvan wordt nog te weinig gebruikgemaakt. Men sen kunnen er met hun vragen, pro blemen en klachten terecht. Maar soms willen ze alleen maar even hun verhaal kwijt." Het stemt Philippine la Maitre hoop vol dat een aantal aanvragen van het wijkbeheerteam al is gehonoreerd. "Ik ben blij dat er iets aan de verlich ting is gegaan. Nu nog het parkeer probleem. Ik erger me groen en geel aan al die auto's op de stoep, waar door mensen met een rollator, rol stoel of kinderwagen er onmogelijk langs kunnen." Memeth Jigitsoy werkte vroeger in de bouw en zit nu in de WAO. Liever dan dat hij thuis zit, vergadert hij met het wijkbeheerteam. Over de drempels in de Molenstraat - die vol gens sommige Soesters te glad zijn en te veel verkeersoverlast veroorzaken - is hij niet tevreden. "Ze zijn echt een probleem. Ik hoop dat er een oplossing voor wordt gevonden." Wijkbeheerteam De Eng, schakel tussen wijk en gemeente. Het jaar 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internatio naal Jaar van Vrijwilligers. Het gehe le jaar wordt wereldwijd aandacht besteed aan vrijwilligers en vrijwilli gersorganisaties. Ook de gemeente Soest wilt graag aandacht vestigen op de vele vrijwilligers en het werk dat zij doen. Elke maand wordt daarom de vrij williger van de maand gekozen. Maandelijks is er een sector of doel groep waarvoor u een nominatie kunt indienen: November Maatschappelijk belang December Religie De vrijwilliger van de maand wordt bepaald door loting uit genomineer den door notaris mr. J. Jager van Ja ger, Bokdam en de Visser. Nomineren Iedereen in Soest en Soesterberg kan de nominatie, met een korte toelich ting, inzenden aan: Gemeente Soest, Vrijwilliger van de maand, Ant woordnummer 120, 3760 VB Soest. E-mailen kan ook, het adres is: ekerg@soest.nl. De nominatie moet voor de 1ste van elke volgende maand worden ingediend. U kunt ook gebruik maken van het onderstaande formulier: Naam Adres Woonplaats Ik draag de volgende persoon c.q. personen voor in het kader van Vrijwilliger van de maand: Naam Adres Woonplaats De reden voor deze nominatie in de sector maatschappelijk belang de volgende: Inzenden voor 1 december 2001 De gemeenteraad heeft in oktober 2001 de Verordening op de heffing en invordering van hondenbelasting 2002 vastgesteld. De belangrijkste wijziging voor degene die een of meer honden bezit, is dat de aan slag met ingang van 1 januari 2002 verandert in aangifte. Dit betekent dat hondenbezitters niet langer automatisch een aanslag in de bus krijgen, maar zelf ieder jaar aangifte moeten doen. In 2002 en volgende jaren zal de gemeente aan iedereen die geregis treerd staat voor de hondenbelas ting een aangifte en acceptgiro wor den verzonden. Tot nu toe stuurde de gemeente een aanslag met een acceptgiro naar de ongeveer drieduizend in woners die als hondenbezitter gere gistreerd staan. Hieraan komt een eind door de wijziging van de ver ordening. Hondenbezitters zijn dus zelf verantwoordelijk voor de aan gifte. Het is belangrijk onmiddellijk aangifte te doen van het bezit van een hond of honden. Wie dit ver zuimt, kan op een forse boete re kenen. De belasting bedraagt per twaalf kalendermaanden 54,60, voor elke volgende hond 81,— en voor kennels geregistreerd bij de Raad van Beheer op Kynologisch gebied in Nederland 274,20. Controle De invoering van de nieuwe veror dening leidt ertoe dat de controle op het houden van honden aan zienlijk wordt verscherpt. Het is de bedoeling meer mensen in te zetten om honden op te sporen. Zij zul len niet alleen vaker controleren, maar bovendien op tijdstippen waarop de meeste mensen thuis zijn. Een tijdige betaling is van be lang, evenals het in een keer vol doen van het totaal verschuldigde- bedrag. Wie vlagen heeft over de nieuwe verordening, kan telefonisch con tact opnemen met de gemeentelij ke afdeling Belastingen, (035) 609 35 08. Aanmeldingsplicht voor hondenbezitters gemeente Soest Ik doe aangifte vanhonden. Naam: Adres: Postcode en woonplaats: De ingevulde bon kunt u opsturen naar: gemeente Soest, afdeling Belastingen Antwoordnummer 120 3760 VB Soest Voor een verslag van de uitreiking van de vrijwilligersprijs van de maanden augustus en september en de namen van alle genomineer den voor die maandelijkse prijs zie pagina 3. rrm verfrekP GEt>ULt> 'Klaar terwijl u wacht' is vervallen. U kunt een nieuw reisdocument persoonlijk bij de balie in de hal van het gemeentehuis aanvragen en een week later ophalen; Wilt u als ouder/gezaghouder een kind of meerdere kinderen bij schrijven? Dan heeft u een toe stemmingsverklaring nodig van de andere ouder/gezaghouder. Van de ouder/gezaghouder die toe stemming geeft, dient een legitima tiebewijs te worden getoond. Het bijschrijven van kinderen op een Nederlandse identiteitskaart is niet mogelijk; De kinderen die moeten worden bijgeschreven, dienen in persoon te verschijnen. Ook dient u een pasfoto van het kind mee te bren gen. Meer informatie; www.soest.nl of Publiekszaken, telefoon (035) 609 34 11.

Soester Courant | 2001 | | pagina 29