RA! Té 'Stil asfalt' op doorgaande wegen 8000 Soesters tekenen voor behoud Molendael Visser ikozk Minister Borst wil spanning rond Molendael weghalen VERBOUWINGS OPRUIMING Kwaliteit brandweer lijdt niet onder 'hectische zaken' VE3CE4C iscgtS) 1 ACTUEEL :eam Kraaksters mogen nog even blijven zitten in woning PAGINA 2 WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 ureau /v) ontane IACHT/ EKEINDE IST)ER lovember deuren. an staat er danteen ie klaar. BRASSERIE KEUZEMENU TE KOOP Rijk subsidieert aanleg van speciale deklaag - mmm EET-VILLA j Van Den Brink Service voor alle merken Handtekeningenactie succesvol MEUBELEN 3 etages meubelen Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM Begeleiding grote evenementen noodzaak Net niet BONI DAGAANBIEDINGEN VOLGENDE WEEK GROENTEDAG BROODDAG GEHAKTDAG PIEKENDAG il verwerkt. PTT Post i 3 december tot en d hard nodig, nbermaand ook ben je in deze >or ochtend-, en? o-Team Uitzendbureau 11 12 in Soest i. www.tempo-team.nl nebben een enthou- ernemers met name bij doen zich aan de ardoor het werk een te termijn een: en verzekeraars, lie graag verder op- lan 30 jaar. i gelijkwaardige ngramma (Excel); leveling, maar geen lezamenlijk overleg een (035-5417171, chten aan: 3aarn den). jaar. lig, wel een flinke <t het je leuk om te werken, schrijf laar onderstaand en). Zuidpromenade 3768 EM Soest Tel. 035-6016877 Fax 035 - 6029221 11 in 23 Overhees 39,9918,15 Pastrami op Linzensalade met mosterd vinaigrettedressing Salade met gebakken bospaddestoelen, spek en geconfijte paprika Pompoensoep met peperroom Gebakken sliptong met citroenboter Gegrilde rumpsteak met dragonsaus Hertengoulash met wildgarnituur Warme apfelstrudel met vanille-ijs Geglaceerde verse ananas met koffiemousse Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie 'ester 'P^ 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Speen kruidstraat 65 3765 AB Soest T Telefoon 06 53 89 60 90 Fax/Tel. 035 60 137 32 m Gemshoorn 33 te Soest Zoekt u een rustig en gunstig gelegen hoekwoning met veel ruimte en in een uitstekende staat van onderhoud? Dan is dit het huis waarnaar u wellicht op zoek bent! Moderne hoekwoning gelegen aan zeer rustig woonerf met zowel aan de voor als achterzijde een vrij uitzicht over een plantsoen. Alle dagelijkse voorzie ningen in de directe nabijheid en slechts een tiental minuten lopen naar het bos. Bijzonder fraaie serre met dubbele toegang tot besloten tuin met gunstige zonligging, waardoor u ook in de winter heerlijk in uw eigen 'wintertuin' kunt zitten. Belangrijke kenmerken gelegen aan rustig woonerf langs 'houtwal' met veel bomen woonkamer met ruime lichte serre moderne open eetkeuken 3 slaapkamers op le verdieping luxe badkamer met ligbad/douche, toilet, wastafelmeubel en design radiator bergruimte, wasruimte en 1 ruime slaapkamer op 2e verdieping vrijstaande berging bouwjaar circa 1978 geheel voorzien van kunststof kozijnen en isolerende beglazing zonneboiler in comb. met CV-gas HR combi ketel perceelsgrootte 151 m^ vraagprijs fl. 539.000,- k.k. e 244.588,- k.k Documentatie over deze zeer fraaie hoekwoning kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. y twAt/y De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 j 1*11 RVT Fax 035 6037491 c.jagtenberg@wxs.nl III MMI "T*- J Restaurant "a la carte"\ Riant terras in het bos Lunch J Diner Receptie Vergaderingen en arrangementen Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid J Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott,^ Peter Spier uw gastheren Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 Op steeds meer doorgaande wegen in Soest zal zogenaamd 'stil asfalt' worden aangelegd. Onlangs werd een deel van de Birkstraat er onder bedekt, volgend jaar zijn de Vondel laan, de Ossendamweg en een deel van de Soesterbergsestraat aan de beurt, het jaar daarna de route Beckeringhstraat- Beukenlaan. Het grote voordeel van de dunne open deklaag is dat er veel minder geluid wordt geproduceerd wan neer er verkeer over rijdt. Om die reden heeft het ministerie van ver keer, ruimtelijke ordening en mi lieu een stimuleringsfonds in het leven geroepen, waaruit de ge meenten tot en met 2004 subsidie kunnen krijgen. In principe komen in Soest alle 50 en 80 kilometer wegen er in aanmerking voor. Wordt een verzoek gehonoreerd, dan krijgt de betreffende gemeen te alle kosten vergoed. De aanvra gen dienen elk jaar vóór 15 no vember worden ingediend. Soest zou daarom vóór morgen nog een subsidieverzoek indienen voor het reeds gerenoveerde deel van de Birkstraat (tussen de Von dellaan en de Zandlaan). Volgend jaar wil Soest de Vondellaan en de Ossendamweg van het 'stille asfalt' voorzien, zodat daar eveneens het verkeerslawaai afneemt. Dan wordt tevens een deel van de Soes terbergsestraat (vanaf de Vondel laan tot aan de grens van de be bouwde kom) meegenomen. Dat zal, evenals bij de Birkstraat het geval was, worden uitgevoerd door Ballast Nedam. Omdat inmiddels ook andere bedrijven bezig zijn geluidsarm asfaltmengsel te ont werpen, kan het zijn dat een ande re wegenbouwer in 2003 aan bod komt. In dat jaar wil Soest de Beckeringhstraat, de Laanstraat en de Beukenlaan van de nieuwe laag voorzien. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 Medisch Centrum Molendael moet blijven bestaan met de huidige beddencapaciteit, maar indien de noodzaak hier van wordt aangetoond, moeten veranderingen mogelijk zijn. Dat is de mening van minister Els Borst van volksgezondheid, welzijn en sport. Ze zei dat tijdens het gesprek dat ze donderdag voerde met een de legatie van het Baarnse gemeente bestuur, die onder leiding stond van burgemeester mevrouw M.R.Th.J.G. Wolterink-Oremus. Doel van het bezoek was om de minister op de hoogte te stellen van de verwikkelingen rond Mo lendael, die met name in Baarn de laatste maanden onrust veroorza ken onder een grote groep inwo ners en op den duur mogelijk ook gevolgen hebben voor het voortbe staan van de polikliniek aan de Dalweg in Soest. De minister sprak uit dat ze zich persoonlijk zal inzetten om de spanningen uit het proces te halen en dat ze daartoe ook de vereiste actie zal ondernemen. 'Gelet op deze uitspraak hebben we zeker niet vergeefs een appèl op de mi nister gedaan', aldus burgemeester Wolterink die het onderhoud met minister Borst als 'plezierig en constructief omschreef. De minister, die Medisch Centrum Molendael in december 1996 opende, refereerde in het gesprek aan de afspraken tussen het minis terie en het ziekenhuis bij die start. Tevens gaf ze duidelijk blijk van haar betrokkenheid bij het zieken huis voor Soest, Baarn, Bunscho ten en Eemnes en de problematiek die momenteel speelt. In het geval van veranderingen hecht Els Borst aan goed overleg tussen alle betrokkenen, ook op lokaal en regionaal niveau. De ge meente Baarn is door de minister uitdrukkelijk genoemd als betrok ken partij. De minister betreurt de spannin gen die momenteel in het proces zijn ontstaan. Naar haar mening dienen alle betrokkenen bij het proces op één lijn komen. Het gaat daarbij om onder meer de Raad van Toezicht van MC Molendael, de gemeente Baarn, de Stichting Behoud Molendael, de werkgroep Houd Molendael gezond en de eerstelijns zorginstellingen. We weten nu dat we namens velen spreken als het gaat om het behoud van Medisch Cen trum Molendael', zo sprak Frans Vlek, voorzitter van de stichting, op de persconferen tie die maandag werd gehou den in het gemeentehuis van Baarn. De actie leverde in to taal 38.300 adhesiebetuigin gen op van inwoners uit Soest, Baarn, Eemdijk, Bunschoten en Spakenburg. Tijdens de commissievergadering algemene bestuurszaken van maandag 29 oktober werd de eer ste handtekening voor de gemeen te Soest gezet door burgemeester Koos Janssen. Vervolgens gingen 15 vrijwilligers aan de slag om handtekeningen te verzamelen. Veel inwoners maakten de gang naar het gemeentehuis om daar hun handtekening te zetten. Ook de Turkse en Marokkaanse ge meenschap bleek zeer betrokken te zijn bij het onderwerp en hielp mee aan de actie. De stichting vindt de handtekenin genactie zeer geslaagd. 'Het feit dat zoveel mensen in een kort tijdsbestek hun steun hebben be tuigd, geeft aan dat het behoud van Molendael als volwaardig ba sisziekenhuis breed gedragen wordt door de bevolking', aldus Vlek. Het vervolg van deze actie is op donderdag 29 november, wan neer de steunbetuigingen worden aangeboden aan de Vaste Kamer commissie Volksgezondheid, Wel zijn en Sport. De commissie be spreekt op die dag de positie van de kleinere ziekenhuizen in Neder land met minister Borst van Volks gezondheid. Op dezelfde dag dat de stichting naar Den Haag afreist zal een pro testactie plaatsvinden. Deze wordt gehouden in het kader van de lan delijke actie 'Zorg voor Iedereen'. Het doel is om de zorg voor ieder een toegankelijk te maken. Want dat het probleem Molendael niet op zich staat is duidelijk. Ook in plaatsen als Sittard, Oldenzaal en Vlaardingen zijn ziekenhuizen aan fusies onderhevig, waarbij de klei nere ziekenhuizen onderge sneeuwd raken. Met de landelijke actie moet voorkomen worden dat de burgers hiervan de dupe raken. Alternatief pian De stichting wil wederopbouw van het brede basisziekenhuis. Voor waarde is dat de afdeling gynaeco logie de basis wordt van het zie kenhuis. In een alternatief plan dat de stichting zal opstellen, komt dit punt aan de orde. Het plan 'Houdt Molendael gezond' zal eind no vember gepresenteerd worden. De stichting wil hiermee met alterna tieven aankomen voor het Medisch Centrum Molendael en niet alleen tegen de gang van zaken ingaan, maar ook vraaggericht bezig zijn. Voorzitter Vlek wilde verder niets kwijt over wat het alternatieve plan nu precies inhoudt. Oproep De stichting roept alle inwoners van Soest, Baarn, Eemdijk, Bun schoten en Spakenburg op om mee te gaan naar Den Haag op donder dag 29 november om tijdens de landelijke actiedag aanwezig te zijn op het Binnenhof in Den Haag. Bij voldoende animo zullen bussen worden ingezet. 'We hopen en ver wachten dat er zich zo'n honderd mensen zullen aanmelden', meldt Vlek voorzichtig. Mensen die hun betrokkenheid willen tonen kun nen zich opgeven via het emaila dres van Stichting Behoud Molen dael (behoudmolendael@baarn.nl) of via postbus 1003, 3740 BA Baarn. Ook het asfalt van de Ossendam weg en de Vondellaan en een deel van de Soesterbergsestraat krijgen een geluidsarme deklaag. Foto: Soester Courant 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61 - TEL 035 - 601 32 8 De kraaksters van een woning Daarnaast verweet hij he De kraaksters van een woning aan de Korte Brinkweg in Soest hoeven de woning voorlopig niet te verlaten. Dat besloot de Utrechtse kort-geding-rechter dinsdag in de zaak die de eige nares van de woning tegen de krakers aanspande. De eigenares, een 78-jarige Soes- terse, moest vorig jaar wegens ge zondheidsproblemen worden op genomen in een verpleeghuis. Daarom verliet zij haar woning. In augustus werd het huis gekraakt door twee vrouwen. Volgens de schoonzoon van de ei genares komt de vrouw wellicht weer naar huis. Voor die tijd moet het huis worden opgeknapt en aangepast. Dat kan nu niet, omdat de kraaksters er in zitten. Boven dien, stelde de schoonzoon, maken zij een puinhoop van de woning. Daarnaast verweet hij hen dat zij inbreuk maken op de privacy van zijn schoonmoeder, omdat haar persoonlijke spullen nog in de wo ning zijn. De rechter bleek het met de eigenares en haar familie eens dat de kraaksters geen enkel recht hebben om in de woning te verblij ven. In principe zou de woning dan ook kunnen worden ontruimd. Maar de wet vereist wel dat daarvoor een 'spoedeisend belang' aanwezig is. En dat is er in dit geval niet, constateerde de rechter. Want er is geen uitzicht op een spoedige te rugkeer van de eigenares. Ook de werkzaamheden aan de woning zouden volgens de schoon zoon pas worden verricht als dui delijk is dat zijn schoonmoeder daadwerkelijk naar huis komt. Aangezien daar - nog - geen sprake van is, is er geen spoedei send belang, aldus de rechter. Hoewel het voor de brandweer Soest een hectisch jaar is ge weest, waarin tal van niet echt brandweereigen onderwerpen aan de orde waren, heeft de kwaliteit van het korps er niet onder geleden. Dat wordt dui delijk uit de bereidheid van de korpsleden om cursussen te volgen. Zaterdag werd dat tijdens de geza menlijke najaarsavond van korps en vereniging van Brandweer Soest onderstreept door de uitreiking van diploma's aan geslaagden, on der wie enkelen die een zware risk, fire and safety-cursus in Engeland hebben gevolgd. Ook werden vier bevorderingen bekendgemaakt en zeven jubilarissen gehuldigd. Er zijn veel zaken in ontwikkeling. De top van de organisatie is niet meer geheel intact, zelfs bijna he lemaal gewijzigd en zaken liepen niet zoals verwacht, stelde waarne-. mend commandant Ron Lettinga vast. Met enkele voorbeelden gaf hij aan 'dat alles vergankelijk is en dat we eigenlijk meer aandacht aan elkaar moeten schenken. Aandacht voor de belastbaarheid van de vrij willigers in relatie tot alle ontwik kelingen, zoals het uitruksysteem, nieuw beleid, de samenwerking tussen de brandweer van Baarn, Eemnes en Soest en de harmoni satie. Geen echt brandweereigen onderwerpen. De mannen willen oefenen en uitrukken. Ook dat betekent meer inspanning. Aan de andere kant doet de werkgever soms moeilijk, en wie werkt er nu nog in Soest?' De vraag bij al deze ontwikkelin gen is 'hoe we de mannen kunnen ontlasten van alle ballast en kun nen belasten met de leuke en goe de zaken. Dit vraagt nog even een inspanning van ons allen, maar dan moet het maar weer leuk worden,' aldus Lettinga. Overigens voorziet hij voor de toekomst niet veel meer branden 'aangezien wij meer aan preventie gaan doen. Meer oefenen, goede procedures en pro tocollen en meer maatgericht uit rukken zijn de doelstellingen voor het komend jaar.' Lettinga besloot met het aanbieden van een blijk van waardering aan de echtgenotes van de vrijwilligers 'voor al die momenten dat wij te weinig aan dacht schenken aan het thuisfront'. Balanceren Burgemeester Koos Janssen stelde vast dat recente rampen duidelijk hebben gemaakt 'dat bij de orga nisatie van grote evenementen de brandweer er bovenop moet zitten om die te begeleiden. Het is als brandweerman en -vrouw altijd goed nadenken: hoe krijg je iets geregeld zoals het moet zonder ruzie te krijgen met de samenle- 'ving. Dat betekent goed balance ren op gelijk hebben en proberen gelijk te krijgen.' De burgemeester reikte vervolgens drie nieuwe leden de officiële aan stelling uit, maakte vier bevorde ringen bekend en reikte vier diplo ma's uit. De brandweer nam af scheid van vier leden, waarna ze ven jubilarissen in het zonnetje werden gezet. Oud-commandant Tom Bakker, 35 jaar in brandweer dienst werd benoemd tot erelid. Henk van de Baan voor 30 jaar, Zes van de zeven jubilarissen (Henk Diemers moest verstek laten gaan) met burgemeester Koos Jans sen (tweede van rechts) en links naast hem oud-commandant Tom Bakker die tot erelid werd be noemd. Foto: Eemland Pers Arie van de Baan voor 25 jaar, Gerrit Schuurs, Henk Lensink en Henk Diemers ieder voor 20 jaar en Ton Boulonois voor 12,5 jaar kregen door de burgemeester de bijbehorende medaille opgespeld, waarna de voorzitter van de Ver eniging Vrijwillige Brandweer van Soest, Martin Onwezen, hen na mens de vereniging een cadeau aanbood. De echtgenotes van de jubilarissen kregen bloemen. Het officiële gedeelte, waarin en kele ogenblikken stilte in acht wer den genomen voor twee overleden leden, Teus Ruiter en Erik Groart, werd besloten met de overdracht door een vertegenwoordiger van garage Smeeing van drie nieuwe personenauto's in brandweerstri- ping. Deze zijn bestemd voor de chauffeurs van dienst. Daarna be gon het najaarsfeest waarbij De Onderlinge voor de muzikale be geleiding zorgde. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Eén van de vele aanwezigen op de TOSS-avond over Kunst, Cultuur, Sport en Recreatie merkte op dat het Gemeentebestuur vaak van die 'halfbakken beslissingen' neemt, iets realiseert dat het 'net niet' is. Als voorbeelden noemde hij C- drie als theater en de Turf destijds als zwembad. Mijns inziens was de TOSS-avond zelf het ook net niet. Het was een halfbakken menge ling van 'Stuif es in' en 'Vinger aan de pols' met Ria Bremer, die al 35 jaar in Soest woont. Of je houdt een gezellig feest met muziek en dans, öf je organiseert een degelijk voorbereide discussie over de toekomst van bovenge noemde beleidsvelden. Maar een combinatie van die twee leidt tot niets. Wethouder Harry Witte liet blijken geen visie te hebben over de spelende mens en verschool zich achter plastic taalgebruik. Plastic taal, heb ik geleerd van Kees Schuyt, is 'een taal die voor namelijk gebruik maakt van woor den en begrippen die overal op passen en nergens op slaan. Het zijn gemaakte, onnatuurlijke en onechte woorden.' Witte had niets te melden voor 2015, inspireerde niet, maakte geen bevlogen indruk en deed zijn praatje af met holle frasen en bekende slogans. 'Het publiek moet het maar uitmaken', dicteerde de GGS-er. Dat publiek, opgezadeld met één open vraag, één dilemma en één gewone vraag, bleef steken in de meest rare dromen en oprispin gen. Dat varieerde van water in de Soester Duinen tot aan een multi functioneel zalencentrum. Van C- drie op wieltjes achter het Ge meentehuis tot aan een cultuurpa leis voor televisieproducties. Van een golfbaan in de polder tot aan stukjes braakliggend terrein voor kinderspelletjes. Ook de heer Machiels uit Amers foort, 'zeg maar' (nieuw stop woordje tegenwoordig) beleidsad- viseur sport en recreatie, kon geen vonk doen overspringen. Hij be diende zich van enkele sheets met losse begrippen en kernwoorden, wat tegenwoordig erg populair is op congressen en bij spreekbeur ten. Dan haak ik meteen af. Ronduit gênant was vraag 3: 'Wenst u voor de toekomst ver schuivingen in de verhoudingen tussen onderstaande uitgaven? Zo ja, hoe en waarom?' Onder het motto verdeel en heers wil het ge meentebestuur de taakvelden blijkbaar tegen elkaar uitspelen. Onder vraag 3 een cirkeldiagram, dat in percentages aangeeft hoe de begroting 2002 verspreid ligt over de diverse beleidsterreinen. Ga daar maar eens onvoorbereid aan staan op een feestelijke avond van loslopende mensen. Dat vergt meer tijd en studie dan twintig mi nuten. Het was wel gezellig op de culture le minimarkt in de hal van het Ge meentehuis. Beter dan die afschu welijke Seizoenmarkt op 29 sep tember in de sporthal van Soester- berg. Een belangrijk aandeel, vori ge week dinsdag, in het succes van deze avond had Artishock, dat vol gend jaar 35 jaar bestaat en in dit dorp baanbrekend werk verricht(te) op het gebied van jazz, blues, film, literatuur, klassieke muziek, exposities, schilderen, te kenen, eetcultuur en jeugdopvang. Pijnlijk is daarom de uitspraak van iemand in het Gemeentehuis, 'dat ze eerst maar eens hun be staansrecht moeten bewijzen...' Over vijfjaar zal een nieuw dualis tisch gemeentebestuur opnieuw tonnen voteren voor weer een toe komstoriëntatie 2020. Zo blijft de spelende mens lekker bezig. 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uwtuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462, 3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. MAANDAG 19 NOVEMBER DINSDAG 20 NOVEMBER SESAMWIT OF SESAMBRUIN ELKE WOENSDAG ELKE DONDERDAG SCHOUDERHAM GEBRADEN GEHAKT FIJNE SNIJWORST LEVERKAAS BLIK BOTERHAMWORST RUNDER GEHAKT €0.45

Soester Courant | 2001 | | pagina 3