'Windhond Actiejaar 200V s T)ogterom Zwemmen voor water in Niger Boeiende Ghana-avond DWG Proefdictee 'zoals het moest' RESULTATEN WONINGAANBOD Even ter herinnering: hier gaat het over Dagboek november Groot Soester Dictee 2001 telt 20 deelnemers Het Soester Proefdictee nader beschouwd Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Soest en zijn geschiedenis Wenskaarten WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 9 immer 23 de beste, de lekkerste Negen basisscholen doen mee aan sponsoractie 'Spel-spel' op 21 november Muziek in Utrecht '<3? Ruim 23 mille voor Diabetes Ovatie voor zangers/dansers Joe Baiden Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Drs. W.P. de Kam zal op dinsdag 20 november voor de Volksuniver siteit Soest een lezing verzorgen over de geschiedenis van Soest. De Kam, in het dagelijks leven ge meentesecretaris van Soest, is voorzitter van de Historische Ver eniging Soest/Soesterberg. Hoe is Soest ontstaan? Wanneer is Soest ontstaan? Hoe is het daarna uitge groeid tot wat het nu is? Zomaar een aantal vragen over de histori sche ontwikkeling van Soest (in clusief Soesterberg en Soestdui- nen). De Kam zal in zijn inleiding eerst stilstaan bij de ontstaansge schiedenis van Soest in de periode waarover nog geen schriftelijke bronnen bestaan. Daarna zal hij de periode belichten tussen 800 en 1550. Tevens zal hij ingaan op de ontwikkeling van Soest gedurende de laatste eeuwen. De lezing begint om 20:00 uur in gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Kosten: 15,00. Aanmelding bij de Volksuniversiteit: maandag 13:00-16:00 uur; dinsdag, woens dag en donderdag 10:00-13:00 uur, of telefonisch op SS6022195. Stickeractie Winnares van de stickeractie deze maand is mevrouw M. de Jong. Ze was echt verbaasd dat een sticker op het raam beloond werd met een dinerbon, aangeboden door pan nenkoekenboerderij 'De Smickel'. Mevrouw de Jong: 'Natuurlijk moet De Windhond terug. Dan krijgen wij in Soest een stukje landsschap terug dat er ooit was.' Expositie 4Wind' Op woensdag 31 oktober heeft Koos Postema de fotowedstrijd/ expositie 'Wind' geopend op de eerste etage van C-drie. Een vak kundige jury, onder meer bestaan de uit twee Soester fotografen en de voorzitter van de fotoclub Sta tief, heeft uit de ruim 70 inzendin gen vier prijswinnaars gekozen. Eén van de gelukkigen blijkt een in Venhuizen woonachtige nazaat te zijn van het bekende Soester mo lenaarsgeslacht Smits. Onze dank aan de Soester fotohandelaren: Fotografie Van Oosten, Foto Vi deo Combi Soest, Fotografie Loek van Walsem, Fotoplus Swager en Astra fotohandel voor het mede organiseren van de wedstrijd en het ter beschikking stellen van het prijzenpakket. De tentoonstelling is de hele maand november tijdens de openingstijden in C-drie te be zichtigen. Verre vrienden Helen en Sonja, twee Engelse da mes op vakantie in Soest, hebben een donatie gegeven aan De Windhond. Waarom? Sonja heeft een poos in Nederland gewoond en kent nog goed Nederlands: 'Toen ik in Nederland woonde heb ik veel van het land gezien, maar in Soest was ik nooit geweest. Ik moet zeggen, ik ben echt gechar meerd van Soest. Het ligt in een prachtige omgeving en is een ont zettend leuk dorp met een heel gezellige sfeer, maar geen molen. Dat verbaast mij. Een molen past bij Soest. Ik wil graag terugkomen en ik hoop volgende keer wel een windmolen in Soest te vinden.' Helen, die verschillende keren in Soest is geweest, is het daar hele maal mee eens. Begin 2001 is er een Windhond kunstwedstrijd gehouden op de Soester basisscholen. Acht inzen dingen zijn uitgekozen voor wens kaarten. Sets daarvan zijn te zien en te koop bij Provak Ceelen, Vindt U ook dat4 de Windhond' rond moet? Wilt u donateur of begunstiger worden? Of op andere wijze hel pen, bijvoorbeeld als vrijwilli ger? Neem dan contact met ons op. Bel 035-6014841, of schrijf (zonder postzegel) naar Stich ting 'De Windhond', Antwoord nummer 7006, 3760 TA Soest, of kijk op www.windhond.nl orden dan bent u een starter. r met uw woonbon 3n juist ingevulde woonbonnen 3ld. Bovendien wordt gecontro- alle voorwaarden voldoet. De ij alles klopt, wordt in volgorde irters geldt de leeftijd en de schappelijke of economische egio Eemland." s geldt de periode dat men het huidig adres. criteria bovenaan de kandidaten- en uw persoonlijke gegevens zinssamenstelling en woonduur et de gegevens uit de Gemeen- ministratie Persoonsgegevens. s juist dan wordt de woning door luurder aangeboden. Accepteert n krijgt u via de gemeente een rmee u de leges ad 93,50 en huisvestingsvergunning kunt idaat ierd voor een woning, dan wordt u en na het verstrijken van de jenaderd door de verhuurder, biedingsbrief is het niet mogelijk innen te bekijken. Het heeft geen i informeren naar uw kansen. ALS iNMERKING BENT GEKOMEN 'ONING ONTVANGT U GEEN oningtoewijzing in de woningtoewijzingen worden i een overzicht. Daarbij wordt eveel reacties er op een woning in of de woning aan een starter of oegewezen. Ook wordt de leeftijd, e eventuele maatschappelijke of inding en het daarbij behorende irmeld. Op die manier kunt u een ken van uw kansen op een voning en eventueel uw woon- sen. ingzoekenden vallen is het mogelijk om op sociale gronden een urgentie- 'erkrijgen. Slechts in een zeer gevallen zal een dergelijke lechts van toepassing is voor een jen verstrekt. Informatie hierover sn bij de afdeling Publiekszaken te, onderdeel huisvesting. loopt een serieuze klacht mocht woningtoewijzing, dan kunt u die enen bij de gemeente Soest, iie Woonruimteverdeling, Postbus SOEST. agen heeft over het toewijzings- nt u daarvoor terecht bij Achtgoed uwen, bij SCW of de afdeling van de gemeente Soest. Ook zijn olders beschikbaar. ormatie kunt u ook vinden op soest.nl, bouwen en wonen, rdeling). emland bestaat uit de gemeenten arn, Bunschoten, Eemnes, Leus- Voudenberg. blad door de desbe- ingevulde bonnen of te en. en verhuurder. betrokken verhuurder. ieb.datum:. ieb.datum:. 3n) onder de 18 jaar nr: laats: i werk: dige woning:/. partner datum invullen) loorstromer zie spelregels) iemland. 9sloten periode van Bedraagt uw enkele nee* tel: ehoeve van een gehandi- iden behorende persoon Dicteemoeheid? Te moeilijk? Wie zal het zeggen. In ieder ge val was het aantal ingezonden proefdictees voor het Groot Soester Dictee dat op 21 no vember traditiegetrouw in het gemeentehuis in Soest zal wor den gehouden aanzienlijk min der dan verleden jaar (31 tegen 49). Een en ander zal een even spannende als ontspannende avond niet in de weg staan. Nu eerst even wat cijfers voor de statistici onder de lezers. Van de 31 inzenders van het proefdictee waren er 15 van het mannelijke en 16 van het vrouwelijke geslacht. Bij de mannen was de gemiddelde leeftijd ruim 57 jaar, bij de vrou wen 49 jaar. Opvallend was ook dit jaar weer de bijna totale afwe zigheid van jongeren. Voor spellers begint het leven kennelijk bij 40, want van de tieners, twintigers en dertigers dong er maar één per categorie mee naar een plaats in de raadzaal. Slechts één persoon slaagde erin een foutloze oplossing in te sturen en meer dan de helft (17) maakte tien fouten of meer. Ik moet dus wellicht voorzichtig concluderen dat de proefronde aan de pittige kant was. Vooral 'Dutrouxs misda den' ging vrijwel bij iedereen fout. Men heeft hier over het hoofd ge zien dat 'Dutroux' in de uitspraak niet op een s- of z-klank eindigt, zoals bij 'Merckx' overwinning', maar op een oe-klank. De tweede- naamvals-s hoort er dus gewoon aan vast, zonder apostrof. Denk aan: 'Mammeloes appeltaart'. Ook 'tai-ji', de Chinese bewegings leer, werd vaak verkeerd aange streept. In het Groene Boekje ont breekt het woord, maar Van Dale geeft toch echt maar één mogelijk heid: 'tai-ji'. De sjiieten, die we tegenwoordig bijna dagelijks in de krant tegenko men, krijgen heel vaak niet de spelling waar ze volgens het Groe ne Boekje recht op hebben. Dat verklaart de vele foute antwoor den. 'Geë-maild' heeft wellicht een wat vreemd woordbeeld, maar is niet temin volledig 'logisch' gevormd: 'ge-' is een voorvoegsel en omdat de twee klinkers botsen, krijgt de tweede een trema (zoals, bijvoor beeld, in 'geëvenaard'); 'e' is de afkorting van 'electronic', en het koppelteken onderscheidt 'e-mail' van 'email' (pannen van email). De muezzin, de man die vanaf de minaret tot het gebed oproept, had bijna iedereen goed (opgezocht). Van Dale houdt het overigens op 'moëddzin'. Het bijvoeglijk naamwoord 'tripar tiet' had in mijn oorspronkelijke reactie adres aant. type netto pnt aantal starter of leeftijd/woonduur/ no. kam. woning huurreacties doorstromer binding c.q. doorstromer 1.158 Vermeerlaan 50 4 portiekwoning 776,- 51 34 starter 41/-/10 1.190 Krommeweg 30 4 eengezinswoning 1106,- 14 53 doorstromer /07/07 1.197 Schaepmanstraat 81 4 eengezinswoning 783,- 11 31 doorstromer /04/07 1.202 Hazepad 171 3 bovenwoning 764,- 72 76 doorstromer 53/12/7 1.203 Hazepad 43 3 bovenwoning 770,- 58 79 doorstromer 46/-5/07 1.218 Smitsweg 141 4 galerijwoning 629,- 32 11 starter 22/-/10 1.221 Smitsweg 367 4 galerijwoning 611,- 40 21 starter 31 /-/09 1.223 Weegbreestraat 27 4 galerijwoning 841,- 56 15 starter 46/-/10 1.226 Bilderdijklaan 17 5 eengezinswoning 1083,- 9 32 doorstromer /02/07 1.227 Alb. Cuyplaan 26 4 galerijwoning 1033,- 62 13 starter 52/-/10 1.237 Schaepmanstraat 5 4 eengezinswoning 817,- 11 13 doorstromer /04/07 3.084 Wiardi Beckmanstraat 29 2 seniorenwoning 834,- 133 2 doorstromer 79/47/7 3.087 Burg. Grothestraat 82/302 2 seniorenwoning 929,- 93 5 starter 83/-/10 3.089 Turfstreek 134 3 bovenwoning 836,- 48 32 starter 38/-/10 3.092 Klarinet 163 3 seniorenwoning 1061,- 77 6 starter 77/-/- 3.093 Klarinet 149 3 seniorenwoing 1077,- 78 4 starter 68/—/10 3.094 Klarinet 71 2 seniorenwoning 989,- 74 2 starter 64//10 3.096 Sim. Stevinlaan 41 2 portiekflat 494,- 45 19 starter 36/-/09 3.099 Lisdodde 10 4 eengezinswoning 976,- 15 29 doorstromer /08/07 3.101 Wiardi Beckmanstraat 33 2 seniorenwoning 879,- 127 5 doorstromer 75/45/7 BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 De jaarlijkse info-avond van de Derde Wereldgroep Soest stond afgelopen vrijdag in het teken van een project in Gha na. De avond in het Griftland Eollege werd zeer goed be- ocht. Behalve informatie en feen foto-expositie werd de be oekers ook een wervelend op- eden van de Ghanese mu- siek- en dansgroep van Joe Baiden aangeboden. De belangstellenden werden bij het betreden van het Griftland direct Geboeid door een serie foto's in de fexpositie 'Mensen van Ghana' door de Rotterdamse fotograaf, journalist en bouwkundige Hein Biezeman. De foto's geven een prachtig, maar ook indringend beeld van het leven in het moder ne en ook traditionele Ghana. Bie zeman fotografeerde onder meer lelangrijke sociaal-maatschappelij ke gebeurtenissen in het dagelijk se leven in de steden en ook in af gelegen, dikwijls moeilijk te berei ken dorpen. Deze tentoonstelling zal vanaf 27 november gedurende een maand ook te zien zijn in het Soester cultureel centrum C-drie in de Willaertstraat. Na het welkomstwoord van DWG- voorzitter Ans Mann namen drie ontwikkelingswerkers - Henk en Joa Bosch en Evelien van Beek - gekleed in Ghanese kleding, de zaal verbaal mee naar Ghana. Zo vertelden ze onder andere dat de naam van Kofi Annan, de Ghane se secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, vrij vertaald 'Vrij dag, het negende kind van zijn moeder' betekent. Aldus kregen in Ghana kinderen hun naam. Ook de animistische godsdienst, waar het project van de Ghanese vrou wenorganisatie Universal Peace for Humanity en de DWG nauw mee te maken heeft, werd besproken. Dat project helpt vrouwen en Joe Baidens Ghanese zangers en dansers luisterden de DWG-avond in het Griftland op. meisjes, die ooit door hun ouders aan de goden waren afgestaan na een ingrijpende gebeurtenis in de familie, weer in de maatschappij te komen door het geven van scho ling en het leren van een vak. De avond werd besloten door Joe Baidens Ghanese zang-, dans- en trommelmuziekgroep, die ook nog een modeshow van Ghanese kle ding verzorgde. Dat het optreden werd gewaardeerd, bewees menig open doekje en de staande ovatie aan het slot. Voor bijdragen aan het genoemde project, waar op dit moment ruim 500 vrouwen aan meedoen, staat girorekening 56 34 327 t.n.v. de penningmeester van de Derde Wereldgroep Soest open, onder vermelding van 'Ghana'. Volgende week woensdag 21 november - worden de eer biedwaardige zetels van de ge meenteraad van Soest ingeno men door een bont gezelschap: de deelnemers aan het Groot Soester Dictee der Nederland se Taal. Voor de zesde keer wordt dit evenement het spel- spel, zo men wil - georgani seerd in de raadzaal van het ge meentehuis. Het getal der deelnemers is kleiner dan in de afgelopen jaren, waarin doorgaans 25 spellers tegen elkaar in het strijdperk traden, soms aan gevuld met nog wat 'vip's'. Maar aan het proefdictee in deze krant deden dit jaar ook niet al te veel mensen mee en bovendien kon dicteesamensteller Bert Jansen - die de taak heeft overgenomen van 'good old' Tpn Majoor - de scheidslijn tussen meedoen-of-niet na 20 deelnemers vaststellen op elf fouten. Als hij de 'lat' hoger had gelegd hadden er veel meer men sen mee kunnen doen, want het aantal inzenders met 14 fouten in het proefdictee was opvallend hoog en dan was het lastig selec teren geworden. Bert Jansen tekent dit jaar ook voor het Grote Dictee op 21 no vember, 'het échte werk', zoge zegd. Zijn echtgenote Christl Kop - in vorige jaren ook zeer verdien stelijk deelneemster - zal het Dic tee voorlezen. Ook dit jaar voeren de deelnemers zelf de correctie uit, althans: ze laten die uitvoeren door de buurman/vrouw. Daarna trekt de jury zich onder leiding van Bert terug en controleert de tien beste spellers, waaruit dan de winnaar tevoorschijn komt. De twintig geselecteerden zijn (in alfabetische volgorde): De dames J.H. van Haeringen, Soest o Marijke Hofhuis, Soest Netta van Hulzen, Soest Eva Janssen, Soest Karin de Lange, Soest Zaterdag 17 november, Domkerk: 'Magnificat' van Johann Sebastian Bach, door Christine Jansen (so praan), Peter de Groot (alt), Jos van der Velde (tenor), Evert Jan Nagtegaal (bas) en koor en orkest van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij. Christl Kop presenteert op 21 no vember het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal 2001. M. Niewenhuis-van Beynum, Soest G. Pasman-Sakkers, Soest C.A. Verduijn-Majoor, Soest Simone Wijnands, Soest en de heren Bob Boersema, Ermelo Willem v.d. Broek, Diemen D.R. de Haan, Soest Philippe Kessels, Soest Dick Koblens, Soest Ton Majoor, Soest Hans v.d. Pijpekamp, Soester berg Arie Treur, Soesterberg A. van Veen, Soest Frans de Vroege, Soest H.K. de Wilde, Soest In de rijen der deelnemers komen nogal wat bekende namen voor, zoals oud-samensteller Ton Ma joor, die de uitdaging heeft aange nomen en nu zelf meedoet, en Bob Boersema, die zowel in 1996 als in 2000 de 'titel' in de wacht sleep te. De collecte voor het Diabetes Fonds heeft in Soest 23.239 gul den en 75 cent opgeleverd. Vrij willigers gingen in de week van 28 oktober tot en met 3 november langs de deur en zeker niet tever geefs, getuige de fraaie opbrengst. Het geld wordt besteed aan weten schappelijk onderzoek naar de ziekte die in Nederland jaarlijks 60.000 nieuwe patiënten vergt. Wie de collectant heeft gemist, maar een financiële bijdrage wil leveren, kan een bedrag storten op girorekening 5766 t.n.v. Diabetes Fonds te Amersfoort. De Windhond, niet lang voordat hij werd afgebroken. Soesterbergsestraat 4, en De Bere- klauw, Steenhoffstraat 63. Een set bestaat uit acht kaarten en kost f 16,00 7,26). eerlingen van negen scholen uiken deze week in het water om geld te verdienen voor Fos- ter Parents Plan. Onder het motto 'zwemmen voor water' proberen ze veel baantjes te trekken, zodat ze daarna bij hun sponsors de hand kunnen ophouden. Het geld wordt door Foster Pa- nts Plan gebruikt om een drink- raterproject in Niger te financie- en. In de regio Dosso regent het naar een keer per jaar en daarom is water er schaars. Het project voorziet er in om een goed func tionerende watervoorziening te realiseren, waarvan dertien dorpen met in totaal 25.000 inwoners ge bruik kunnen maken. Het zal in samenwerking met de plaatselijke bevolking worden uitgevoerd. Om de twee jaar houdt Foster Pa rents Plan de actie 'zwemmen voor water'. Twee jaar geleden werd in Nederland 1,9 miljoen gulden door de basisscholieren bijeenge bracht en daarvan kon een drink waterproject in Senegal worden opgezet. Leerlingen van De Bron zwom men maandagmorgen geld bij el kaar. Foto: Herman van Dam In Soest doen de drie Van der Huchtscholen, De Bron, De Wer veling, De Buut, De Driesprong, Da Costaschool en de Montesso rischool mee aan de sponsoractie. Gisteren, eergisteren en vandaag werd al gebruik gemaakt van het bad in Aqua Indoor. Morgen en overmorgen gebeurt dat wederom. b. rozenkruizer c. rozekruiser 11 a. AIDS-test b. aidstest Het proefdictee 2001, het 'op- b. poppendeintje stapje' naar het Groot Soester c. poppendijntje Dictee der Nederlandse Taal 10 a. rozenkruiser op woensdag 21 november, was ook nu weer verdeeld over twee opgaven: eerst een meer- keuzetoets met 20 'hersenbre- c. rid s-test kerfjes' en daarna een tiental 12 i. deklasseren zinnen waarin de fouten moes- b. declasseren ten worden aangestreept en c. déclasseren ook het aantal fouten moest 13 a. terzijdestaan worden vermeld. b. ter zijde staan c. terzijde staan Opgave 1. 14 a. solfègiëren De juiste spelling, rekening hou- b. solfegieren dende met het Groene Boekje, is c. solfegiëren onderstreept. 15 a. horeca-etablissement b. horecaetablissement 1 a. Dutroux's misdaden c. horecaetablisement b. Dutrouxs misdaden 16 a. tripartite c. Dutroux' misdaden b. tripartiete a. 65+er c. triepartite b. 65+'er 17 a. langoustine- en langoesten c. 65+-er gerechten a. ge-emaild b. langoustinen- en langoes- b. geëmaild tengerechten c. geë-maild c. langoestine- en Iangous- a. sji-ieten tengerechten b. sji'iten 18 a. publicrelationsbureau c. sjiieten b. public-relationsbureau a. muezzin c. public relationsbureau b. moëdzin 19 a. sirenegeloei en sirenezang c. muëdzin b. sirenegeloei en sirenenzang a. décolleté c. sirenengeloei en sirenenzang b. decolletee 20 a. dessa c. decolleté b. dessah a. tai-ji c. desa b. tai-chi -* c. taiji Opgave 2. a. anti-slipcursus Bij de tweede toets ging het, zoals b. antislip-cursus gezegd, om tien volledige zinnen c. antislipcursus waarin de fout gespelde woorden a. poppedeintje moesten worden onderstreept en versie een zelfstandig naamwoord bij zich: 'tripartiet overleg'. 'Tripar tite' komt namelijk óók voor, zij het alleen als zelfstandig naam woord. Als zodanig staat het niet in het Groene Boekje, wél in Van Dale (13e uitgave). Het zetduivel- tje speelde mij hier parten. Géén zetduiveltje was in het spel bij zin 8, maar een typisch geval van een ingedommelde Homerus. Het was Ton Majoor (wie anders?) die mij ruw wekte en attent maakte op het feit dat de 'moedjahedien' (volgens Van Dale, 13e uitgave) een meervoud is en dus ook een meervoudige persoonsvorm vraagt. In diezelfde zin werd de fout 'lid teken' nogal eens over het hoofd gezien. Het eerste deel heeft ech ter niets met een 'lid' te maken; aanvankelijk was het iicteken', een teken in het lijk, lichaam. Door assimilatie (zoals we die ook zien in 'pollepel' uit 'potlepel') is die 'c' een 't geworden. In 'likdoorn' zien we een (nog) ongeassimileerde sa menstelling met 'lic'. In negen van de tien gevallen ging het mis in zin 5. Het 'u' in 'kleedt u maar meteen uit', had men ten onrechte voor een onderwerp aan gezien. De versie mét onderwerp: 'kleedt u u (zich) maar meteen uit', krijgt wél een 't'. Het lijkt mij aardig te besluiten met rattenkruit. In zuiver linguïs tische zin althans. Het is óf 'ratten kruit' óf 'rattekruid' (Van Dale kiest hier voor 'rattenkruid'), maar in de onderhavige context was na tuurlijk 'rattenkruit' bedoeld, dat voor mens en muis zo ongezonde witte poeder. Voor rattekruid in de foeyonghai zal immers geen res tauranthouder in de boeien gesla gen worden. Bert Jansen het totaal aantal fouten per zin moest worden ingevuld. Het juis te aantal foute woorden is onder de zin vermeld, evenals de correcte spelling. 1. Maar liefst achtien sjerpa's be geleidden de multimiljonair die coüte-que-coüte op moccasins de top wilde bereiken. 4 fouten; correcte spelling: acht tien, sherpa 's, coüte que coüte, mo cassins. 2. Bij gebrek aan travellercheques moest de amateur handbalvereni ging haar geplande week afgelas ten. 0 fouten. 3. Na het overlijden van de exen- trieke kluizenaar aasten zijn nich ten op zijn excorbitante nalaten schap. 3 fouten; correcte spelling: excen trieke, aasden, exorbitante. 4. Op de patio staat een grill waar op garnalen, shi-take en frikan- dellen worden gegrilld op zomer se avonden. 4 fouten; correcte spelling: waarop, shii-take, frikadellen, gegrild. 5. 'Kleedt u maar meteen uit', zei de allesbehalve gelante gyneco- loog tegen de anorectische prosti- tuée. 4 fouten; correcte spelling: kleed, galante, gynaecoloog, prostituee. 6. De reeds tandenloze, gepen- sionneerde bibliothecaresse reiste voor haar in-vitrofertilisatie naar een Toscaanse cliniek. 4 fouten; correcte spelling: tandelo ze, gepensioneerde, reisde, kliniek. 7. De chinese restaurant-eigenaar werd gevangkelijk weggevoerd na dat men rattekruit in zijn foeyong hai had aangetroffen. 4 fouten; correcte spelling: Chine se, restauranteigenaar, gevankelijk, rattenkruit. 8. De moedjahedien met het licht- rose lidteken op zijn behaarde rechter arm zwaaide dreigend met zijn kalasjnikov. 3 fouten; correcte spelling: lichtro ze, litteken, rechterarm. 9. De timide associé betrapte zijn stagaire met de elektriciën tussen de tuya's. 3 fouten; correcte spelling: sta giaire, elektricien, thuya's. 10. De meeste lange-afstandslo- pers bereikten de finish, sommige van hen zelfs in recordtijd. 2 fouten; correcte spelling: langeaf- standslopers, sommigen.

Soester Courant | 2001 | | pagina 9