Sint-Nicolaas komt weer terug in 'Hartje-Zuid' 'Leuk voor later vorstelijk kerken in Soestdijk' aruóhocK McGREGOR WENSKAARTEN Artishock: saxofoongeweld met Daphne Balvers In Memoriam Carel Laoüt it meer de weg kwijt met de BECKER TRAFFIC PRO nu voor 3299.- met gratis envelop PAGINA 11 PAGINA^ WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT 'Almost Famous' Gershwin project: lezing en concert Zaterdag 1 december in winkelcentrum Spiritualiteit van het overleven Eerste jazzdiner geslaagd Gratis pantalons bij McGregor Shop Baarn van 21 november t/m 8 december www.tromslager.nl REKKINGEN IN O.A. Cavon 29,95 «O,. iuis in taf 75,- ,D B.V. 35 -601 80 80 Bluesnight met Chilly Willy specialist in All Wheel Drive AWD ricohol SoW Soest-noord geeft boekje uit KALENDER 2002 FOTO 4- KALENDARIUM 30 X 42 CM Uw eigen kleurenfoto of plaat met kalendarium en gelamineerd imillSHtD NEW YORK 19 21 UIT VOORRAAD LEVERBAAR R&B AUTOTRONIC B.V. Weteringpad 66, 3762 EN Soest Tel. (035) 629 45 46, Fax. (035) 629 45 47 E-mail info@autotronic.nl, www.autotronic.nl Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I ISESTEf «NS AV BIJZONDER BES M* OORIÈE BEST. Maandag 26 november Voordat Cameron Crowe films re gisseerde, schreef hij artikelen voor het Amerikaanse muziekblad Rol ling Stone. Voor 'Almost Famous' grijpt hij terug op deze tijd, toen hij faam verwierf als jongste mede werker van het muziekblad. Het script schreef hij al in de jaren tachtig, maar pas eind jaren negen tig vond Crowe dat hij ver genoeg was om het daadwerkelijk te ver filmen. Met deze film overtreft hij zichzelf; het is een intiem en ener verend portret van een jongen die zichzelf vindt tijdens een tournee met een rockband in de jaren ze ventig. De vijftienjarige William Miller heeft het niet makkelijk op de middelbare school, maar hij is gelukkig als hij kan doen waar hij goed in is: schrijven. Zijn stukken Chilly Willy. over allerhande bands blijven niet lang onopgemerkt en hij krijgt zijn eerste journalistieke opdracht: hij moet een stukje schrijven over Black Sabbath. Tijdens het concert weet William na diverse strubbe lingen met de beveiliging, groupies en bandleden, backstage te gera ken en de band te ontmoeten. Ook ontmoet hij een mooi meisje dat zichzelf Penny Lane noemt. De kans van zijn leven krijgt hij ech ter als Rolling Stone Magazine hem de opdracht geeft een artikel te schrijven over de (fictieve) band Stillwater. Niemand weet dat hij pas vijftien jaar oud is en dus gaat hij, gewapend met een taperecor der, pennen en wat notitieblokjes, op tournee door Amerika. Terwijl William van hotel naar hotel reist en de spanningen tussen de band leden observeert, voelt hij zich ein delijk geaccepteerd. Met zijn ont wapenende charme neemt hij ie dereen voor zich in en registreert hij intussen alles wat er om hem heen gebeurt. De legendarische journalist Lester Bangs waar schuwt hem voor het grote gevaar in het bestaan van popjournalist: raak nooit bevriend met rockster ren, ze willen alleen maar dat je lovende recensies schrijft. Uiter aard weet William de professionele afstand niet te bewaren en wordt hij ontmaagd door groupies en ver liefd op Penny Lane, die op haar beurt verliefd is op de gitarist van Stillwater. Cameron Crowe heeft nog geen slechte film op zijn naam staan. Of het nu gaat om moeiza me tienerliefde in het prachtige 'Say Anything' of Tom Cruises zoektocht naar integriteit in 'Jerry Maguire', Crowe weet als geen an der hoe hij op een subtiele manier met romantiek om moet gaan. Nieuwkomer Patrick Fugit is fan tastisch als de schuchtere William Miller. Hoewel hij in vrijwel elke scène te zien is, domineert hij ner gens en wordt hij één met zijn omgeving. Een glansrol is ook weggelegd voor Kate Hudson als groupie Penny Lane. Zelf beschrijft Crowe 'Almost Fa mous' als een liefdesbrief aan de jaren zeventig. En inderdaad, het is een film om hopeloos verliefd op te worden; humoristisch op de juiste momenten, aandoenlijk, enerverend en romantisch. USA 2000 (122 min.). Maandag 26 november, aanvang 20:30 uur. Entree 10,00; CJP/ 65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9:00-13:00 uur, 886019577. Scène uit 'Almost Famous'. Een nieuw hoogtepunt in de no vember jazzmaand in Artishock is een project over Gershwin. Op zondagmiddag 25 november is er een lezing en concert over deze beroemde componist door Henk Meutgeert. Niemand minder dan Francien van Tuinen verzorgt de vocale begeleiding. Gershwin, die begin vorige eeuw leefde, is ondanks het feit dat hij nog geen veertig jaar oud werd, nog steeds beroemd als componist. Wie kent niet zijn prachtige songs uit de musical Lady be Good, uit de opera Porgy and Bess en het orkestwerk Rhapsody in Blue. Kenmerken van zijn muziek zoals de ontwapenende charme, de aan trekkelijke melodieën en de spran kelende humor worden nog steeds breed gewaardeerd. Zijn broer Ira Gershwin schreef de fraaie teksten. Meer dan genoeg materiaal om een prachtig concert te kunnen geven. Voeg daaraan toe de geni ale arrangementen van Henk Meutgeert met zijn geweldige rit mesectie en Artishock heeft weer een unieke middag te bieden. Om het project compleet te maken geeft Henk Meutgeert vooraf een lezing over Gershwin om het beeld van deze componist compleet te maken. De lezing over Gershwin begint zondag 25 november om 15:00 uur. Om 16:00 uur is de aanvang van het concert. De toegang voor de lezing en het concert is 25,00; alleen voor het concert 15,00. Leden van Artishock betalen resp. 22,50 en 12,50. Gezien de gro te belangstelling voor het project is reserveren vooraf noodzakelijk. Dat kan dagelijks op 886012689. Sint-Nicolaas heeft geschreven dat hij zaterdag 1 december a.s. weer in Soest zal zijn. Hij be zoekt dan speciaal winkelcen trum 'Hartje Zuid'. De winke liers zijn al druk doende met de voorbereidingen vóór de ont vangst van de grote kinder vriend en zijn knechten. Om 12:00 uur zal hij aankomen in het winkelcentrum en ontvangen worden voor Slijterij Toon v.d. Linden. Daarna maakt hij een wandeling langs alle winkeliers om met hen te overleggen wat de kin deren dit jaar in hun schoen zullen krijgen. Sint-Nicolaas zal vergezeld worden door zijn bekende Pietenband die zal zorgen voor de vrolijke en lek kere noten. Na de wandeling door het winkelcentrum zal hij plaats nemen op het podium voor Make laar Deelen. Daar zal hij toegezon gen worden en mogen de kinderen bij hem komen om hun tekeningen aan hem te geven. Voor alle kinde ren heeft hij een verrassing. Een hoogtepunt zal zijn de prijs uitreiking door Sint-Nicolaas aan de winnaars van de wedstrijd Taai taai-versieren en de tekenwed strijd. Om 14:30 uur zullen Sint-Nicolaas en zijn Pieten het centrum weer verlaten om elders een bezoek te brengen. De Hulppieten kunnen dagelijks en ook op de koopavon den op maandag 3 december en dinsdag 4 december tot 21:00 uur hun inkopen komen doen. Tel. 035-602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest De beraadsgroep Vorming en Toe rusting van de SoW-gemeente Soest-Noord belegt op donderdag 22 november een bijeenkomst rondom spiritualiteit. Daarbij wordt vertoond de film 'Sterren bewegen'; van de Noorse regisseu se Torum Lian. Maria raakt in een existentiële crisis als haar broertje PeeWee overlijdt aan leukemie. Hoe ga je daar als 11-jarige mee om? Waar is God? Wie is Hij/Zij? Het verwerkingsproces vindt een weg naar hoop. De film bewerk stelligt een symboliseringsproces dat bijdraagt tot een goed gesprek. De indrukken breiden zich uit en het beeld van de film associeert zich met eigen beleving of inter pretatie. Gespreksleider is drs. Jos Boesten, theoloog en filmcriticus van Hervormd Nederland. Hij zal de film en het thema 'Spiritualiteit van het overleven' in- en uitleiden. De bijeenkomst wordt gehouden in Credo (achter de Julianakerk), Julianalaan 19, aanvang 19:30 uur. Het eerste jazzdiner bij Artis hock op zaterdagavond 17 no vember is bijzonder geslaagd. De samenwerking van de werk groepen jazz en eetcafé in het kader van de jazzmaand vraagt om herhaling. Deelnemers, die op tijd waren om een kaartje te bemachtigen, kwa men binnen in een sfeervol aange klede grote zaal van Artishock. Tafels met witte tafelkleden, gede coreerd met lichtjes, herfstbladeren en kastanjes waren gegroepeerd rond de nis waar de band zou op treden. Het Job Helmers Septet begon met spelen tijdens de intro's van het diner. Naarmate de avond vorderde werd het spel meer ge animeerd. Het gezelschap bestond verder uit liefhebbers van jazzmu ziek en culinaire belangstellenden. Beiden kwamen op deze bijzonde re avond aan hun trekken. Hier door ontstonden met name tussen de optredens van de band door boeiende gesprekken. Voor de organisatie was het een bijzondere prestatie om in de pri mitieve keuken van Artishock een dergelijk diner te bereiden en te presenteren voor een dergelijk groot gezelschap. Alle lof voor Ig- nas en Bob en hun medewerkers. Met het hoge niveau van de mu ziek van Job Helmers en zijn band alles bij elkaar een avond om te herhalen. Een enthousiaste gast, die zich voorstelde als Peter, ver woordde namens de aanwezigen de geweldige ervaring en de dank voor de organisatie. Daphne Balvers Het klassieke concert bij Artishock stond op de zondagmiddag 18 no vember ook voor een deel in het teken van de november jazzmaand. Gerrie Jonker zei in haar ope ningswoord dat het programma rekening hield met dit thema. Voor de pauze was er een optreden van het ensemble Saxoholics. Deze groep van elf saxofonisten speelde onder leiding van Daphne Balvers een gevarieerd repertoire van Bach tot Gershwin. Na de pauze speel de het vrouwenkwartet Sax-0-4. Een bijzonder swingende combi natie welke meeslepende muziek speelde uit Zuid Amerika. Na het eerste nummer voegde Daphne Balvers zich als soliste bij het gezelschap. Het publiek in het wederom bomvolle Artishock kon met koude rillingen op de rug ge nieten van de warme Argentijnse tango's. Het kwartet, waarvan de vrouwen allen hebben gestudeerd aan het Conservatorium in Am sterdam heeft een veelzijdig reper toire om de saxofoonmuziek te promoten. Deze middag in Artis hock had men gekozen voor de zeer sfeervolle werken van met name Astor Piazzolla en Carlos Gardel. Het publiek heeft wederom met volle teugen een middag kunnen genieten van een bijzonder sfeer vol klassiek concert bij Artishock. Pianist en componist Henk Meutgeert is vooral bekend als lei der van The Jazz Orchestra of the Concertgebouw. Deze opmerkelij ke en grote formatie in de Neder landse jazz is elke twee weken te horen met gasten in het BimHuis. De overige spelers zijn Jan Menu, saxofoon, Frans van Geest, contra bas en Hans Dekker, slagwerk. Zangeres Francien van Tuinen is een bijzonder talent in de Neder landse jazzwereld. Zij had al op zeer jeugdige leeftijd belangstelling voor jazz. Op haar zestiende zong ze al nummers van Ella Fitzgerald en Billie Holiday. In 1998 studeer de zij met onderscheiding af aan het conservatorium in Groningen. Zij won overtuigend het tweede Nederlands Jazz Vocalisten Con cours. De jury sprak van een na tuurtalent, een geboren jazz-zange- res. .Francien beschikt over een stem met een natuurlijke ritmische souplesse- Met haar lef en perfec te timing een geweldige combina tie met de band van Henk Meutgeert. Bij aankoop vanaf fl. 450, - 204,20) krijgt u een katoenen of corduroy M' Gregorpantalon in marine of beige ter waarde vanfl. 192,80 87,50) GRATIS* zolang de voorraad strekt) MrGregor Shop Baarn Laanstraat 47 tel. 035 -6560171 «1 gtu v TT Op,. 5 vT ,•*- fICS, K£PS allergie reza AALZAAK Nieuweweg 70 Rnpst inclusief inbouw AUTOTRONIC V—'Jt CAR AUÖIO, ALARM, NAVIGATIE en TELECOM SBECKEI7 O inclusief navigatie cd met 13 Europese landen. Z> Verkrijgbaar met rood/amber en blauw display. 4x30 Watt O Dubbele beveiliging (code afneembaar front) 3 Telefoon mute geschiedenis van Soest geïnteres seerd is. Nu is de decembermaand een leu ke maand om een dergelijk boek je aan te schaffen of kado te doen. Helaas wordt het boekje echter pas bij de officiële opening van het nieuwe kerkgebouw in januari ge presenteerd, maar het is mogelijk nu alvast een exemplaar van het boekje 'Leuk voor later' (vorstelijk kerken in Soestdijk) te reserveren door de aanschaf van een boeken- bon die speciaal voor deze uitga ve gemaakt werd. Het wordt een in linnen gebonden boek met omslag, hard cover, liggend A5-formaat, ca. 116 bladzijden. De prijs be draagt tot 1 januari 2002 f 19,95, daarna euro 10,00. De Leuk-voor-Iater-bon is ver krijgbaar op de volgende adressen: Fam. Kinderdijk, Waldeck Pyr- montlaan 22, 886025992; fam. Kooistra, Hartweg 7, 886022995; fam. Van der Boon, Schrikslaan 55, ©6015966; fam. Fransen, Pa trijsgang 19, ©6021946. Dirigent van het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor te Soest van 1962 tot 1983. Op 15 november is in zijn woonplaats Baarn op 87-jarige leeftijd Carel Laoüt overleden. Carel Laoüt werd geboren op 3 juni 1914 te Wadwaay (N.H.) Na zijn opleiding tot koordiri gent aan het conservatorium en aan de kerkmuziekschool te Utrecht werd hij op 23-jarige leeftijd cantor van de Nikolaas- kerk in Baarn. Als groot voor vechter voor gregoriaanse en polyfone liturgische muziek heeft hij deze functie tot 1964 bekleed. In 1946 werd hij aan gesteld bij de Nederlandse Ra dio Unie als dirigent van het Omroepkoor. Van 1962 tot 1983 leidde Carel Laoüt het Nederlands Motet en Madrigaalkoor aan welke periode leden en oud-leden van dit koor goede en dankbare herinneringen bewaren. Tussen dirigent en koorleden ontstond door zijn inspirerende houding een bijzondere band. Zijn lief de voor de koorzang ging zover, dat hij buiten de normale koor repetities om nog koorleden thuis ontving om de zangstuk ken in te studeren en de punt jes op de i te zetten. Onder zijn leiding bereikte het Nederlands Motet- en Madri gaalkoor, dat leden uit de ver re omtrek aantrok, muzikale prestaties van hoog niveau. Hij was een enorme perfectionist en streefde naar een graad van perfectie, waarin niet iedereen hem meteen kon volgen. Zijn grote liefhebberij was niel om verschillende soorten muziek te maken, maar vooral muziek van hoge klasse. Hij stelde hoge ei sen aan het koor en hij maakte met dit koor twee plaatopna men. Met het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor maakte hij ook enkele buitenlandse reizen naar kerken en kathedralen, onder meer in Frankrijk, Engeland, Duitsland en België. In 1983 nam het koor tijdens een con certreis naar Amiens afscheid van hun gevierde dirigent. Nog na zijn afscheid nodigde hij koorleden uit om bij hem thuis te komen luisteren en met hem te genieten van een plaatopna me van zijn geliefde opera 'Car- men' van Bizet. De uitvaart vindt vandaag plaats in de H. Geest kapel te Assel (Hoog Soeren). Zaterdag 24 november Loony Goony The Free Ame rican Indian Hippy Blues Street Fruits. Dat België een goede voedingsbo dem is voor blues mag als alge meen bekend verondersteld wor den. Ieder jaar worden er bij onze Zuiderburen talloze festivals en club optredens verzorgd. Een van de bands die het in dit klimaat erg goed doet is Chilly Willy (etc.). Zij zijn een gevestigde waarde in het Belgische kroegencircuit. Zij zijn als geen ander in staat een kroeg in no-time op zijn kop te zetten en het publiek aan het dansen te krij gen. Covers van onder anderen Sonny Boy Williamson, Muddy Waters, Howlin' Wolf en The Red Devils worden met zeer veel ge voel ten gehore gebracht. Deze covers worden echter wel van een eigen 'smoel' voorzien. Subtiele tempowisselingen en gitaar- en harmonica solo's zwepen het mu zikale geheel op, zonder afbreuk te doen aan het origineel. Chilly Wil ly bestaat uit: Walter Cuyvers (drums), zijn zoon Dirk (gitaar), Roel Celis (bas)? Dirk Pisele (gi taar), Gerry Alaerts (mondharmo nica) en Wim 'Den Huibbe' (zang). Wie van feesten houdt, komt deze avond naar Artishock. Zaterdag 24 november, aanvang 22:00 uur. Entree 15,00; leden 10,00. Zaal open 21:30 uur; zaal dicht 23:30 uur (of eerder als het vol is). Voorverkoop: zaterdag 24 november 15:00 -16:00 uur. door. Zwarte Pieten zijn hovelingen die vroeger bij llieden in de huishouding rte Pieten ook weer niet, >als veel mensen die in het Piet door de schoorsteen art. Dat Sint-Nicolaas niet nooit veel in de zon zit, chts en in Spanje blijft Sint ngt Sint-Nicolaas jaarlijks iditie bestaat daar al vanaf lier niet op een wit paard cht heet Ruppelz. In Italië i in Rusland Baboesjka. Uit /an Myra en Nicolaas van :n onze Sint- Nicolaas ont- werd het in ons land rond teschermheilige van kinde- i het niet zo gek dat er zo- vooral in havensteden. In naar hem genoemd Sint veg is die langs de Sint Ni- ië kennen wij een stad ver- ïrk van de heilige: Sint Ni- ar ook in Frankrijk komen naam van de bisschop uit □est dankt voor hun inzet en rumband at-Nicolaas raat iburg centrum voor Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42 Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 60234 31 De politie heeft in de nacht van [vrijdag op zaterdag alcoholcontro- s uitgevoerd in district Eemland- Noord. Rond kwart over twee con troleerden agenten op de Becke- ringhstraat in Soest. Zij hielden een 24-jarige man aan op het ge bruik van alcohol. Hij bleek bijna jdrie keer de toegestane hoeveel heid gedronken te hebben. De Koester is zijn rijbewijs kwijt. van twee kerkelijke gemeenten in de vorige eeuw. Veel gemeentele den leverden een bijdrage aan het boekje in de vorm van verhalen, foto's en krantenknipsels. Het boek geeft een leuk sfeerbeeld van het leven in de vorige eeuw en is mede daarom niet alleen leuk voor de trouwe kerkgangers van Julianakerk en Emmakerk, maar zeker ook voor iedereen die in de Kerst/Nieuwjaar 2002 1^ KLEURENFOTO WENSTEKST Wij printen uw eigen folo met tekst vanaf 69 ct per kaart. Ook voor APS! Als alles volgens plan verloopt zal op zaterdag 19 januari het compleet vernieuwde kerkge bouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan in gebruik ge nomen worden als kerkelijk centrum van de SoW-gemeente Soest-noord (voorheen de ker kelijke gemeenten Julianakerk en Emmakerk). Deze mijlpaal is aanleiding geweest tot het schrijven van het.boekje 'Leuk voorlater vorstelijk kerken in Soestdijk'. Daarin wordt op anekdotische wij ze de geschiedenis beschreven van de kerkgebouwen Julianakerk en Emmakerk en vooral ook van de mensen die erin 'woonden'. Zo wordt bijv. beschreven hoe in 1887 Jacob de Ruyg de eerste gerefor meerde kerk van Soest startte ?n vervolgens uit de hervormde kerk gezet werd. Dit was het begin van de Julianakerk. De bouw van de Emmakerk in 1931 komt aan bod, de belevenis sen van beide kerken in de oor logsjaren, kortom het wel en wee Een fragment uit het boekje: 'En zo zijn we dan in de jaren 60 be land, een tijd van grote maatschap pelijke veranderingen. Ook het ker kelijk leven veranderde. De eerste vrouwelijke ambtsdragers hadden in de 50-er jaren hun intrede ge daan. Nogal wat 'heilige huisjes' werden omvergeschopt en er werd veel gediscussieerd. Dat het er ook gezellig aan toe ging en dat de ker kenraad ook nog meer deed dan praten alleen, blijkt uit de foto. De gereformeerde kerkenraad uit begin 60-er jaren voetbalde tegen de jeugd. Foto: Soester Courant 1 vvr Ce-KV ic-e- Plein van Zuid 32/34 Tel. 035 6013109 fax 035 6027269 www.willemvanoofcten.nl

Soester Courant | 2001 | | pagina 11