U Nederlaag past in leerproces BDC Soest komt niet uit spiraal Stellwagen in eindronde NK Achterhoede WZ'49 op orde SoVoCo morst op slechte dag lij o.g. SS Aart Bosman gekozen tot nieuwe voorzitter WZ'49 5INA ?81 WOE^^DAG NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 19 iCUSl ^errass^n^ *n s^°^ase afgewend door titelfavoriet Kolping ENDBAL Z Nieuwe koploper Hollandia wint met 5-1 VOETBAL zondag BADMINTON Landmacht VOETBAL zaterdag Van Rouwendaal trekt schoenen zelf weer aan TAFELTENNIS Shot maakt in 3 uur korte metten met Quick: 10-0 HOCKEY Tweede zege voor vrouwenteam van MHC Soest: 1-0 Gerrit Muis in halve finale uitgeschakeld SCHAKEN Na zege nu een punt voor eersteklasser VOETBAL Zowel heren als dames winnen moeizaam VOLLEYBAL >enslaan 20.252.-k.k. ioyenlaan 1 i heeft vrij 6.151,- k.k. van Hallhof 201.932,-k.k. Fazantpad de bergruimte eglazing. Aan- ,-/€216.907,-k.k. Weydenstraat ij winkels, scholen noderne midden- en een fraai aan- het zuidwesten. ang, toilet, meter- pandige berging, amer met schuifpui *uken. Verdieping: ikamers, zeer luxe k-whirlpool-bad, >mbinatie en toilet, der met slaapkamer je). Voorzien van 0.-/€ 225.000,- k.k. Irenelaan 000,-/€247.310,-k.k. Mercuryj i zonnig gelegen mo- ngalow -verkeert in in onderhoud- met en een besloten tuin op optimale privacy. ;e, ruime hal, toilet, >onkamer ca. 32 m2 met erras, luxe open keu- inbouwapparatuur, rs met kastenwanden, douche en wastafel, as c.v. en optimaal geï- arding in overleg. 5.000,-/€301.764,-k.k. rel. 035 - 6030025 Hd leerproces van Snieeing/ jflC verloopt met vallen en oplaan. Dat had niet beter ^laleerd kunnen worden dan üjdens de thuiswedstrijd tegen tóping. De favoriet uit St. ftncras hing meermaals aan ren zijden draadje, maar kwam inde slotminuten met de schrik (rij; 28-31. Voor de tweede achtereenvolgende maal vergat Smeeing/BDC tegen een titel kandidaat de overwinning bin nen te halen. De Soester ploeg had zich zo goed voorbereid op de ambitieuze gas ten die vier tot vijf keer per week trainen en staan te trappelen om de eredivisie binnen te stappen. Smeeing/BDC moet zich bij de zeven beste ploegen rangschikken, omdat het anders als gevolg van een herindeling en een eenmalige, verzwaarde degradatieregeling naar de tweede divisie afzakt. Het liep op z'n tenen, hapte naar adem, bokste tegen een moordend tempo, kon zich geen fout veroor loven, maar vond verschillende keren de veerkracht om Kolping aan het wankelen te brengen. Na dat de bezoekers de flitsende start van Smeeing/BDC (4-1) te boven waren gekomen (5-4), namen de Soesters wederom het initiatief. Jos Lans kwam telkens door in de lin ker hoèk, Arjan Roest benutte de strafworpen en Charles van Kor- delaar had het vizier op scherp. Toen het scorebord op 13-8 sprong waren er nog zes minuten te spe len en bleek dat Kolping nooit zal opgeven. Klantenbinding De druk ging omhoog, Smeeing/ BDC leed tweemaal achtereen bal verlies en het werd 14-12, voordat Justin Haleber ondanks een loop- fout de ruststand op 15-12 bepaal de. Terwijl Smeeing/BDC aan de zuurstoffles lag, rook Kolping bloed en probeerde het luidruchti ge publiek de sensatie die in de hal hing, op te snuiven. Het nestelde zich op het puntje van de tribune- banken voor de tweede helft, waarin handbalpromotie en klan tenbinding als een rode draad de soms zinderende spelmomenten aan elkaar knoopten. De openingsfase van de tweede helft was bijna een kopie van het slot van het eerste deel. Smeeing/ BDC liep zich stuk tegen de offen sieve verdediging van Kolping, le verde de bal driemaal in en kwam in de 37e minuut voor het eerst op achterstand: 17-18. Met een op het oog laatste stuiptrekking klampten de Soesters zich vast, maar toen de handige Lans driemaal achter el kaar vanuit de vrije hoek miste en halverwege het verschil op twee doelpunten (21-23) werd gebracht, zag het er meer dan somber uit, te meer daar Smeeing/BDC twee tijdstraffen moest uitzitten. Reserves Nog één keer tastte de thuisploeg in de reserves en nota bene met twee spelers minder in het veld zorgde Haleber voor de verrassen de aansluiting en Koen Smeeing voor de gelijkmaker. Het maakte niet eens uit dat Smeeing, de laat ste die uit de jeugd doorstroomde en inmiddels een vaste keus is ge worden, een strafworp miste (Ar jan Roest benutte de vijf andere zeven meter worpen). Het was na melijk de fase, waarin het sterke Kolping de kluts kwijtraakte en de bal keer op keer weggooide of Mare Vermaak op zijn weg vond. Het werd 26-23 en 27-24 en er waren nog zeven minuten te spe len. 'Je weet dat ze blijven komen', zei trainer/coach Paul van den Deijssel na afloop over de slotfa se, waarin Kolping onder leiding van de uiterst behendige en levens gevaarlijke Jitse Blommestein (vo rig seizoen topscorer van de eerste divisie, zondag goed voor 13 tref fers en na elk doelpunt nog even uitbundig) het scoreverloop op zijn kop zette. Smeeing/BDC dat de hele wedstrijd het gas erop had ge houden, was niet bij machte het spel te temporiseren. Zelfs Arjan Roest, de meest geroutineerde Soester, speelde de bal (ogen schijnlijk) kinderlijk eenvoudig in de handen van de tegenstanders die binnen zes minuten het murw geslagen Smeeing/BDC het nakij ken gaf: 27-30 en uiteindelijk 28- 31. Net als een week eerder tegen Quintus 2 had Smeeing/BDC ver zuimd zichzelf twee wedstrijdpun- ten cadeau te doen. Nu ontvingen de handballers niet meer dan een ferme schouderklop en oprechte complimenten van Van den Deijs sel. Rechter hoekspeler Koen Smeeing, goed voor zes treffers, zoekt een opening in de offensieve dekking van KolpingRechts van hem staat opbouwer Charles van Kordelaar vrij. Foto: Herman van Dam Mogelijkheden 'Ze hebben de opdrachten goed uitgevoerd. Ik had verwacht dat we vaker balverlies (21 keer, tegen Kolping 19 maal-red.) zouden lij den tegen de offensieve dekking van Kolping.' De manier waarop verloren werd, hoort bij het leer proces, vond ook Van den Deijs sel. 'Er zitten mogelijkheden in deze ploeg, maar de automatismen ontbreken nog. Je ziet vandaag dat we niet vanaf de cirkel scoren, aan de andere kant kwamen de hoeken wel goed door. Het balverlies was dodelijk en we hebben natuurlijk nog een paar beste kansen gemist. Jammer, we zijn er heel dichtbij geweest.' De trainer/coach is blij dat het spelpeil terug is. 'Na de goede voorbereiding hadden we een piek in de eerste wedstrijd (verrassen de zege op Aalsmeer 2-red.), daar na kregen we een dipje (Van den Deijssel was toen zelf weg-red.). Sommige jongens moeten bij ons harder trainen dan ze bij hun vo rige club gewend waren, dan is het logisch dat je een terugslag krijgt. Sommigen hebben nog te weinig echte divisie-ervaring, maar de laatste twee duels zie je een stij gende lijn. Met zes uit zes is er bij ons geen paniek. Het is alleen jam mer dat je jezelf weer niet beloont.' Het is geen schande om tegen een topploeg als Hollandia te verliezen. Doordat Kranen burg thuis tegen Argon uit gleed, namen de Hoornaars de toppositie over. Zij maakten geen fout tegen hekkensluiter Soest. Met 5-1 werd de kloof 'an dertien punten op de rang lijst uitgedrukt. Het was alweer de zevende opeenvolgende en 'n totaal negende nederlaag 'an de blauwwitten. Misschien dat Hollandia, in elk geval in dit stadium, geen juiste graadmeter is voor de mannen van Henk van Asch, maar na elf van de 26 wedstrijden is er geen reden tot lachen in het Soester kamp. Vier schamele puntjes, bijeen ge sprokkeld in het derde en vierde duel, een doelsaldo van 12-29 en een flinke achterstand op de ande re degradatiekandidaten, stemmen n'et vrolijk. Op een steenworp afstand van het dsselmeer bood Soest twintig mi nuten goed partij. Het was de fase, waarin de bal nooit ver van de middenlijn kwam en beide doel mannen niet op de proef werden gesteld. Daarna ging het mis in de defensie van Soest. Het gevolg was "at het in de 37' minuut al 2-0 stond voor de gastheren. Eerst scoorde Raymond Meijer, nadat memand van Soest erin slaagde de bal weg te werken, daarna kon Hollandia de bal panklaar leggen v"or Rijkhoff. Pascal Wissink die al geel had ge- ton, werd nog voor rust gewisseld yoor spits Gerdo Kuenen. Het was duidelijk dat Van Asch nog meer °P de aanval wilde gooien, maar daar kwam in de praktijk niet bijs ter veel van terecht. Soest kwam nauwelijks in de buurt van de Hol- 'andia-keeper en was nooit echt gevaarlijk. 'n de rust mocht Hendrin Khan- Han zich gaan douchen en zette yan Asch Johnnie van Sliedrecht in. De invaller volgde al rap het voorbeeld van Wissink en Marco Lam die voor rust geel hadden ge zien. Later zou ook Michel Everts een kaart krijgen. Een fikse tegenvaller was dat Hol landia meteen na de pauze de stand opvoerde naar 3-0. Soest zakte vervolgens als een kaarten huis in elkaar. Dat Hollandia de ene na de andere kans kreeg (en verprutste) was meer het gevolg van de slechte organisatie bij Soest dan dat het iets zei over de kracht van de lijstaanvoerder in de hoofd klasse. Toch zou de voorsprong verder worden uitgebouwd. De 4-0 werd ingeleid door balverlies op het middenveld, waarna niemand van Soest de fout probeerde te corrige ren. Het duurde niet lang of num mer vijf lag in de touwen. Van Asch paste tien minuten voor tijd nog een derde wissel toe door Wresh Koroglu in de ploeg te brengen voor Peter Schrump. Dat Soest enkele minuten voor tijd via Guy Dekker de eer redde, had geen enkele waarde. Competitieverplichtingen met Sel- by hadden ze niet, maar Herman Scheerhoorn en Johan Meijer kwa men wel in actie. Ze deden mee aan de kampioenschappen van de Koninklijke Landmacht en speel den uiteindelijk tegen elkaar om de derde plaats. Deze strijd met een extra tintje werd beslist in het voordeel van de 53-jarige Meijer. Hij had, volgens de nieuwe telling, drie games no dig om zijn acht jaar jongere club genoot terug te wijzen: 7-4,7-3,8- 6. Een nederlaag kon hij niet meer afwenden, maar Ruud van Rou wendaal stapte zaterdag zelf in de voetbalschoenen om met SEC-za- terdag mee te doen. In de laatste 25 minuten had de ploeg een elf de man nodig, iemand anders was er niet. De Soester maakte zijn opmerke lijke debuut nota bene tegen ASV'65, een vorige club waar hij trainer was. Op het moment dat Van Rouwendaal inviel, stond het 2-0 voor de Ankeveners. In de 75ste minuut maakte Juanito da Costa er 2-1 van, maar verder kwam de hekkensluiter van de vijf de klasse niet. Niet meer dan drie uur had Shot nodig om korte metten te maken met Quick'32. De Soesters haal den de maximale winst uit het duel: 10-0. De Hilversummers, die onderaan staan, waren met een in valler naar het Orlandogebouw ge komen. Genade toonde Shot niet. Het zag de ontmoeting als de ideale kans om eens flink uit te halen. Quick'32 had geen schijn van kans en kon akelig snel de tassen weer pakken. Slechts één partij werd pas na drie games beslist. Martin Fransen ver loor zijn tweede game tegen Sa- bouhi, maar stelde met goede ser vices en goede spinballen orde op zaken. Sabouhi was de enige Hil versummer die soms serieuze te genstand kon bieden. Marcel Jan sen kwam tegen hem een keer met de schrik vrij: 25-23. Erik Merkus had geen problemen met deze opponent en versloeg vervolgens invaller Voorn eenmaal met 21-7. De overmacht tegen Louwerse was bijna gênant. Eén doelpunt was voor het vrou wenteam van MHC Soest vol doende om de tweede zege van het seizoen te boeken. Op het eigen veld aan de Bosstraat hadden de hockeysters niet bijzonder veel moeite met Vanen dat de vijfde plaats op de toonladder van de tweede klasse bezette. De enige treffer van de wedstrijd viel een kwartier voor tijd. Britt Dorrestein verzilverde toen een str'afcorner. Overigens is bekend geworden dat het damesteam op zoek moet naar een andere trai ner/coach. Voor Peter Weisscher is de afstand tussen woonplaats en Soest te groot geworden. Hij blijft nog aan tot de winterstop aan breekt. Gerrit Muis en Daniël Stellwa gen hebben zich geplaatst voor de eindronde van het Neder lands kampioenschap schaken. Nooit eerder drongen leden van de Soester Schaakclub door tot de titelstrijd bij de se nioren. Stellwagen heeft inmid dels de laatste 16 bereikt, Muis werd in de eerste ronde van de halve finale uitgeschakeld. Stellwagen had zijn deelname te danken aan de uitstekende resulta ten tijdens diverse toernooien. De vice-wereldkampioen bij de jeugd moest het zaterdag en zondag in Leeuwarden opnemen tegen de in ternationale meester Erik van Heester. Het principe was eenvou dig: de winnaar gaat door, de ver liezer mag naar huis. In de eerste partij ging de jonge Soester langs afgronden en leek een nederlaag onafwendbaar. Maar Stellwagen's tactische kwali teiten zijn inmiddels bekend en toen zijn tegenstander even aarzel de kon de Soester afwikkelen naar remise. In de tweede partij kreeg Stellwa gen, met wit spelend, de beruchte drakenvariant te bestrijden. Niet verstandig van zwart, want Stell wagen kent deze variant als geen ander. Dat bleek ook nu, zwart kreeg de mindere stelling en werd opgerold: 1,5-0,5 en Stellwagen kan zich gaan opmaken voor de volgende ronde. Muis, kopman van het eerste acht tal van de club, verdiende zijn plaatsbewijs door kampioen van de regio te worden. Hij moest in het weekeinde in Leeuwarden ech ter zijn meerdere erkennen in de kersverse internationale meester Jan Werle. Zaterdag bleef remise lang binnen handbereik, maar de eindspeltech niek van Werle bleek toch iets be ter en na zestig zetten moest de Soester de vlag strijken. Zondag ging het sneller, Werle kreeg al snel de betere stelling en wikkelde be kwaam af naar winst: 2-0. Competitie Vrijdag trad het eerste achttal van de Soester Schaakclub aan voor een thuiswedstrijd tegen het Utrechtse Vegtlust. Een 3,5-4,5- nederlaag was het resultaat. Daar leek het aanvankelijk niet op. Aan de topborden profiteerden Muis en Hugo van Hengel al snel van be tere stellingen. Koen Vegter had toen de 3-0 moeten scoren. De Soester nestor offerde een paard voor een koningsaanval en leek recht op de winst af te stevenen. Nog één zet was nodig en juist deze zag Vegter niet. Een acuut geval van schaakblindheid. Zwart kon daarna de aanval afslaan waar na de winst met een stuk voor niet moeilijk was. Marcel Wijnhof won overtuigend aan het 7' bord en met een 3-1- voorsprong leek er niets aan de hand. Maar toen ging het fout. Dat invaller Erik Smedema (8e) verloor was te verwachten. De jeugdspeler moest voor het eerst op dit niveau aantreden, maar ook Harry Wil- ting (4e) verloor, waar een remise voor de hand lag. Met de stand 3- 3 lag de beslissing bij Bram Otto (3e) en René Molenaar (5e). Otto stond beter, maar net niet goed genoeg en moest berusten in remi se. Molenaar had drie pionnen voor een stuk en speelde dit spel niet goed. De opmars van de pion nen werd gestopt en een nederlaag was het resultaat. VOETBAL zaterdag Al ruim twee weken heeft WZ'49 niet meer een compe titiewedstrijd verloren. Het klinkt een beetje wrang, maar na een serie tegenvallende re sultaten is de prestatiecurve omhoog gebogen. Op de over winning op Zwaluwen volgde zaterdag een gelijkspel (1-1) tegen Veensche Boys. Het duel werd gekenmerkt door een hoog baltempo, waarbij beide elftallen kozen voor opportunis tisch voetbal. Vaak werd de bal dan ook door de lucht getransfor meerd. WZ'49 had aanvankelijk het betere spel, maar Veensche Boys kreeg de mooiste kansen. Kort voor en na rust kregen de Soesters aan de Eemweg tegenval lers te incasseren. Eerst werd Joep Akkerman met een rode kaart heengezonden, nadat hij een over treding had begaan. Steef van der Oosterkamp, die Alendar Kurt en Wobbe-Jan Reistma moest missen wegens een schorsing van één duel, koos er voor in de rust geen wissels toe te passen en stuurde de tien overge bleven groenwitten weer het veld in. Zij kwamen vervolgens snel op achterstand. Een schot van Veen sche Boys kreeg Eddy van der Heijden niet onder controle. Hij liet de bal los die in de rebound werd binnengeschoten. Gelukkig voor WZ'49 liet de ge lijkmaker niet lang op zich wach ten, zes minuten om precies te zijn. Tegen zijn vorige club vond Ro nald de Rooij het de hoogste tijd het doelpunt in te leiden. Bij de tweede paal vond hij Gijs Schaap die de bal vanuit de lucht ineens binnenschoot. Daama had het alle kanten kunnen op gaan. Veensche Boys wist niet hoe het de numerieke meerderheid kon uitbuiten. Aan beide zijden ontstonden kleine kansen, maar gescoord werd er niet meer. En dat vonden ze vooral bij WZ'49 pret tig, want de voorgaande weken had de ploeg het achterin niet al tijd op orde, ditmaal wel. Tijdens de wedstrijd liepen Gerrit van der Roest, Hidde Reitsma, Gerard Becker en Jordie Brouwer tegen een gele kaart aan. Voor het viertal heeft die nog geen conse quentie. De ledenvergadering van WZ'49 heeft eergisteren Aart Bosman als nieuwe voorzitter gekozen. Eventjes was er dis cussie over de 'dubbele pet' van de Soester die ook preses is van de Stichting Eemmotie die de sponsorbelangen van de club behartigt, vervolgens was de benoeming een feit. Bosman volgt Marcel Kramer op. 'Er hebben wel vaker mensen met meer taken in het bestuur gezeten', zegt Antonio van den Hengel. 'De Stichting Eemmotie en WZ'49 staan los van elkaar, alle bestuurs leden hebben evenveel zeggen schap, maar iedereen heeft maar één doel voor ogen: de club. Het probleem zie ik dus niet.' Van den Hengel trad maandag avond zelf ook toe tot het bestuur. Hij zal zich gaan bezighouden met het horecagedeelte van WZ'49. Ries Brouwer blijft het beheer van de accommodatie voor zijn reke ning nemen. Als penningmeester is ook Gerard Bosboom nieuw in het bestuur dat wordt gecompleteerd door secretaris Jan Reitsma, Wim Hospes (technische zaken) en Frans Davelaar (jeugd). Het nieuwe bestuur zal zakelijker gaan optreden, voorspelt Van den Hengel. 'De club groeit uit zijn jas je, dan is een zakelijker benadering noodzakelijk. Je kunt het er niet zomaar even bij blijven doen.' Overigens gingen de 66 stemge rechtigde leden van WZ'49 ook over tot benoeming van de bouw commissie. Voorzitter daarvan is Henk Strietman, in de jaren zeven tig ook al voorzitter van de bouw commissie die de huidige accom modatie aan de Eemweg begeleid de. De commissie zal de uitbrei ding en verbouwing verder voor bereiden en komt in januari terug naar de ledenvergadering met het definitieve plan. Dan zal bekend zijn hoeveel sponsorgelden er bin nen zijn en hoeveel de leden even tueel in de vorm van acties nog moeten zien te vergaren. Voor de verbouw en uitbreiding van het clubgebouw krijgt WZ'49 ruim 5 ton van de gemeente. De totale kosten zijn geraamd op bijna 9 ton. 'We hadden een slechte dag te gen een hele getalenteerde ploeg die onbevangen volley balde.' Aldus vatte Gert Veld huizen het duel van de dames van Stam/SoVoCo met DOK samen. De Soester club won weliswaar met 3-2, maar liet daardoor wel twee punten lig gen. In De Bunt werd in de eerste set reeds duidelijk dat Stam/SoVoCo het normale niveau niet haalde. Aan de werklust ontbrak het met, maar de volleybalsters slaagden er niet in speltechnisch het maxima le eruit te halen. De achterstand in de eerste set (18-23) leek, zoals wel vaker dit seizoen, te worden weggepoetst, maar op 23-23 ging het alsnog fout: 23-25. Daarna lukte het wel een negatie ve marge (10-16) om te buigen in setwinst (25-21) en leek Stam/ SoVoCo, zij het moeizaam, de weg naar de eindzege te hebben gevon den. Via 25-22 werd de tussen stand 2-1 in het voordeel van de Soester vereniging, maar DOK haalde er toch een tweede set uit, door andermaal met 23-25 te win nen, waarna Stam/SoVoCo in de beslissende set een nederlaag af wendde: 15-12. Veldhuizen: 'In zo'n duel moet je top zijn en dat waren we niet. Dan komt het op werken aan en die wil is er wel. Misschien waren we niet scherp genoeg, misschien was dat er ingeslopen. Ik ben niet tevreden CenthMl Tel. 601 33 37 voor uw heerlijke lunch en diner; geopend van woe. t/m za. vanaf 11.30 uur, op zondag vanaf 16.00 uur Tel. 603 33 33 Cafetaria open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Catering verzorgen wij altijd; salades, luxe hapjes, broodjes en warme buffetten etc. Birkstraat 7 over het spel, wel over de ploeg. Kampioen worden is niet ons doel, wel willen we de beste van de rest zijn. Tot nu toe liggen de ploegen op de tweede tot en met de vier de plaats dicht bij elkaar. We zijn er nog niet, maar er zit muziek in deze groep.' Heren Ook de heren verspeelden twee punten. Tegen Forza in Amers foort werd tot nu toe de slechtste wedstrijd van de competitie ge speeld en haalden de volleyballers de overwinning met de grootste moeite binnen: 2-3. De eerste twee sets konden de Soesters het verbloemen, doordat de bal tel kens goed viel (16-25, 19-25), daarna was het twee sets niet best wat het team van Juijan van Sloot- en liet zien. 'Het was slap en on geconcentreerd, maar in de vijfde set hebben we met vechtlust en op karakter gewonnen.' Stam/SoVoCo behoudt nog wel een voorsprong op naaste achter volger Gemini die komende zater dag om 17:00 uur in De Bunt gaat proberen de koploper van zijn troon te stoten. Foto: Al do Allessie Floortje Kok probeert de blokke ring van DOK te omzeilen.

Soester Courant | 2001 | | pagina 19