UITNODIGING Visser Volgend jaar herinrichting van Beukenlaan-Beckeringhstraat 'Er zit geen luchtje aan' VE3CE=K Ziekenhuis en brandweer over ontruimingsoefening tevreden PvdA-Soest distantieert zich van oproep tot bommenstop v Desmond Tutu bedankt Soest V.d Huchtschool breidt uit WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 BRASSERIE KEUZEMENU Brasserie ""ster Evaluatie over herinrichting Nieuweweg Kruising bij Dalweg wordt rotonde Raad krijgt EKO-producten van Milieudefensie Deel Noorderweg afgesloten tijdens werk aan riolering ji'üi a»rl Schutting te hoog Wij nodigen u uit voor de PROEVERIJ die wij as. zondag 25 november houden in onze slijterij-wijnhandel aan de Soesterbergsestraat te Soest U kunt deelnemen aan deze proeverij tussen 13.30 en 16.30 uur. Oneens met brief Vredesplatform ra SOEST Service voor alle merken Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Meningen van lezersj Bombardementen Meningen van lezers! Woningen 39,9918,15 Pastrami op linzensalade met mosterd vinaigrettedressing Salade met gebakken bospaddestoelen, spek en geconfïjte paprika Pompoensoep met peperroom Gebakken sliptong met citroenboter Gegrilde rumpsteak met dragonsaus Hertengoulash met wildgarnituur Warme apfelstrudel met vanille-ijs Geglaceerde verse ananas met koffiemousse Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Bewoners van de Nieuweweg (en het aangrenzend deel van de Beukenlaan tot de kruising met de Dalweg) kunnen hun bevindingen en ervaringen ui ten over de nieuwe inrichting van hun weg. De gemeente heeft ze schriftelijk benaderd om te reageren, zodat de herin richting van 1999 kan worden geëvalueerd. 'Om te kijken of we de problemen toen echt hebben opgelost', aldus een woordvoerder van de gemeen te. Eén klacht is al bekend: het paaltje bij de 'knik' in de weg nabij de Eigendomweg. Die steekt zo ver uit, dat menige automobilist er tegen is gebotst. GL/PS en D66 pleitten daarom dat er iets aan wordt gedaan, al is het maar in de vorm van re flectoren die na zonsondergang het paaltje zichtbaar maken. De gemeente zal de evaluatie tevens benutten om er even tueel lering uit te trekken voor dat wordt begonnen met de herinrichting van het traject Beukenlaan-Beckeringhstraat. De Beukenlaan, Laanstraat en Beckeringhstraat zijn aan de beurt om te worden heringe richt en Soest zou Soest niet meer zijn als de burgers daar over niet zouden mogen mee praten. Op woensdag 19 de cember is er een informatie avond in het gemeentehuis, daarna wordt een klankbord groep van (belanghebbende) Soester inwoners gevormd. Zij mogen zich de eerste maanden van 2002 gaan beraden over voor zetten aan het gemeentebestuur. Mede aan de hand daarvan wordt de herinrichting civieltechnisch uit gewerkt, waarna het College bij de gemeenteraad zal aankloppen om het licht op groen te laten zetten én om het benodigde geld te vragen. Naar verwachting zal dat laatste in september gebeuren, zodat op zijn vroegst in de tweede helft van vol gend jaar kan worden begonnen met de uitvoering. Afhankelijk van het uiteindelijke plan is het denk baar dat de herinrichting in twee ën wordt gesplitst (eind 2002 en begin 2003) of in zijn geheel naar 2003 wordt getild. Over de wijze van herinrichting staat nog niets vast. Wel mag ervan worden uitgegaan dat de fietsver- binding voor met name scholieren (Vrijheidsweg-Beetzlaan) aan dacht krijgt, evenals het parkeren langs de rijbaan en het uitzicht vanaf uitritten. Waarschijnlijk ont komt de gemeente er niet aan het wegdek tussen de Dalweg en de Wijnand Toplaan te vervangen. Nu ligt daar nog een fundering van betonplaten, wat allesbehalve comfortabel is en in combinatie met verkeer veel geluidsoverlast veroorzaakt. Verder is bekend dat nogal wat bewoners klagen dat er te hard wordt gereden. Geld is er nog niet gereserveerd voor de herinrichting, maar na glo bale schattingen houdt de gemeen te rekening met een kostenpost van 3 miljoen gulden (1,36 miljoen euro). De hoogte van het krediet zal vanzelfsprekend afhankelijk zijn van het uiteindelijke plan. De gemeenteraad stelde donderdag alvast een bedrag van 115.000 gul den beschikbaar. Dat geld is nodig om de voorbereidingen (onder meer bestek en klankbordgroep) te kunnen betalen. Rotonde Van dit bedrag is 35 duizend gul den nodig voor de voorbereidingen voor de aanleg van een rotonde op de kruising Nieuweweg-Dalweg. Vast staat dat de huidige kruising met verkeerslichten zal worden gereconstrueerd, wat voor een be tere doorstroming moet gaan zor gen. De nog te vormen klankbord groep krijgt dan ook de rotonde als een van de uitgangspunten mee in de verdere nlanvormine. De kosten van de rotonde zelf be dragen ongeveer 3,5 tot 5 ton, daarbij komen de kosten van het Naar aanleiding van de 70s,e verjaardag van aartsbisschop Desmond Tutu stuurde de ge meente Soest een kaartje met felicitaties naar Kaapstad. Be gin deze maand ontving burge meester Koos Janssen een be dankbrief van Desmond Tutu. De tekst ging als volgt: 'Edelacht bare, dank u voor de hartverwar mende felicitaties voor mijn 70s,c verjaardag- wat een mooie kaart! Ik heb genoten van de vele gewel dige feesten. Veel mensen hebben me verwend en ik ben zeer geraakt door alle uitingen van liefde en steun. Bedankt voor uw aandeel.' Was getekend Desmond Tutu, aartsbisschoD emeritus. De gemeente heeft een speciale band met de emeritus aangezien hij in 1990 een bezoek bracht aan de school die zijn naam draagt. Mede op aandringen van de toen malige directeur van de school, Ans Mann, kwam de aartsbisschop van de Anglicaanse Kerk van Zuid-Afrika anderhalve dag naar Nederland, waarbij hij de school bezocht. Sindsdien onderhoudt de gemeente Soest contact met hem en persoonlijke felicitaties voor zijn verjaardag konden dan ook niet uitblijven. Burgemeester Jans sen toverde tijdens de wekelijkse persbijeenkomst een glimlach op zijn gezicht en was zichtbaar ver eerd met het schrijven van Des mond Tutu. De raadsleden van Soest kon den vorige week een aantal le vensmiddelen van hun bood- schappenlijstje schrappen. Ma- caroni, appelsap, gevulde koe ken en andere proviand had den ze reeds in huis, nadat ze donderdagavond, voorafgaan de aan de maandelijkse raads vergadering, allemaal een EKO-pakketje hadden gekre gen van Milieudefensie. De 27 plaatselijke politici behoren tot de 150.000 Nederlanders die deze maand een doosje met biolo gische producten krijgen toege stopt. Het is een initiatief van de landelijke Vereniging Milieudefen sie die daarmee een lans wil bre ken voor levensmiddelen waaraan AUTOBEDRIJF 1 compleet SUZUKl-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKl's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 geen bestrijdingsmiddel of ander milieuonvriendelijk goedje aan te pas is gekomen. 'In de huidige maatschappij is stront ten onrechte een vies woord geworden', sprak voorzitter Eit Algra van Milieudefensie Soest de raadsleden toe. Eeuwenlang was oerdegelijke stront goed genoeg om de vruchtbaarheid van de grond'te bevorderen, maar 'kouwe' kunstmest en verdelgingsmiddelen deden hun intrede in de voort schrijdende samenleving, om over genetisch gemanipuleerde produc ten niet te spreken. Bekend zijn de beelden op de televisie van dieren die op elkaar zijn gestouwd. Kort om, er is van alles misgegaan in de voedselketen. De gevolgen voor het milieu, maar ook voor mens en dier zijn niet te overzien. Vandaar dat steeds meer boeren kiezen voor een biologische be drijfsvoering. Ze wieden weer in plaats van de spuit te hanteren. Dat is arbeidsintensiever en dus duurder, maar ook gezonder voor de consument. De EKO-produc ten zijn weliswaar in de winkels verkrijgbaar, maar het marktaan deel van ongeveer twee procent is veel te laag, vindt Milieudefensie. 'De producten zijn in de handel, maar je moet er hier en daar wel naar zoeken', aldus Algra. Vandaar dat de vereniging een grootschalige campagne opzette en Eit Algra van Milieudefensie Soest overhandigt burgemeester Koos Janssen als eerste een pakket met biologische levensmiddelen. Foto: Herman van Dam omleggen van kabels en leidingen van de Nutsbedrijven, waarvan de omvang nu nog niet duidelijk is. Gerekend kan worden op een to tale uitgave van 6 tot 7 ton die niet zijn meegerekend in de eerderge noemde 3 miljoen gulden. Tweede deel De reconstructie van de kruising en de herinrichting van het traject Beukenlaan-Beckeringhstraat is het logische en geplande vervolg op de herinrichting van de Nieu weweg en een deel van de Beuken laan (tot de kruising met de Dal weg) in 1999. De route Nieuweweg-Becke- ringhstraat vormde de westgrens van Soest, totdat in de jaren zestig en zeventig de wijken Smitsveen en Klaarwater verrezen. Later volgde de bouw van Overhees (I tot en met IV) en de Boerenstreek, waar inmiddels zo'n tweeduizend mensen wonen, maar aannemers de komende jaren nog druk in de weer zijn om het project af te slui ten. In de laatste decennia zijn de Nieuweweg, de Beukenlaan, de Laanstraat en de Beckeringhstraat hoofdzakelijk belangrijk voor de ontsluiting van de wijken Smits veen, Klaarwater, Soestdijk en in beperkte mate het industrieterrein Soestdijk. Vandaar ook dat er nog steeds 50 kilometer per uur mag worden gereden. Doorgaand ver keer is er nauwelijks meer na de voltooiing van de Koningsweg, zo bleek tijdens een kentekenonder- zoek in 1995. Met gemiddeld 10 duizend motorvoertuigen per dag is het gedeelte Nieuweweg-Beu- kenlaan aanzienlijk drukker bere den dan bijvoorbeeld de Becke ringhstraat. Tussen de Nieuwstraat en de Koninginnelaan reden er bij de laatste telling dagelijks 2 tot 3 duizend motorvoertuigen. overal in het land pakketjes met biologisch eten en drinken uitdeelt. Zodat de ontvangers er kennis van kunnen nemen en ze kunnen proe ven en leren waarderen. Algra: 'En natuurlijk om er meer bekendheid aan te geven en eventueel uw angst voor EKO-producten te overwin nen. U zult merken dat er geen luchtje aan zit.' VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uwtuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462, 3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. Van 26 tot en met 30 november worden rioleringswerkzaamheden verricht in de Noorderweg. Tussen de Dr. de Voslaan en Heuvelweg zal deze weg daarom in deze pe riode voor alle verkeer zijn afgeslo ten. Dat betekent tevens dat er geen verkeer vanuit de Dr. de Vos- laan, Dr. Rupertlaan en de Heu velweg naar de Noorderweg moge lijk is. De percelen aan de even zij de van de Noorderweg zijn niet per auto bereikbaar. Dat geldt van af maandag 26 november, 12:00 uur, tot en met 30 november. De uitvoering van de werkzaamheden is afhankelijk van de weersomstan digheden. Piet Ftoor en Nicotette Versloot - Makelaars/Taxateurs O.G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (035) 4014 824 www.devtijtmakelaardij.nl - devlijtmakelaardij@hetnet De gemeente Soest heeft zich positief uitgesproken over de uitbreiding van de lc Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan 13. Wel moet nog een vrijstellingsprocedure ge start worden aangezien de bouw in strijd is met het be stemmingsplan. Het perceel waar de school op staat is onderdeel van het bestem mingsplan 'Soestdijk 1997' met als bestemming 'bijzondere doelein den'. Dat betekent dat er alleen mag worden gebouwd binnen de bebouwingsgrens van zes meter. Het plan voor uitbreiding van de school behelst 7,5 meter en de grens wordt dus met 1,5 meter overschreden. De bedoeling is dat de aanbouw aan de zijkant van de school plaats gaat vinden om een extra speel- en leerlokaal te kun nen realiseren. Volgens de gemeente heeft de aan bouw geen negatieve effecten voor het straatbeeld en de indeling van de straat. Hierbij heeft de gemeen te gelet op de bestaande bebou wing in de straat. Bovendien zal er nog voldoende ruimte overblijven aan de straatzijde. Omdat er geen bezwaren zijn wijkt de gemeente af van het bestemmingsplan. Voor een toekomstig bestemmingsplan zal de gehele bouwgrens tot de nieuwe hoogte worden opgescho ven. De kruising van de Dalweg en de Beukenlaan zal worden omgelegd tot rotonde, het traject daarachter tot de Foto: Soester Courant Koninginnelaan ondergaat een herinrichting. Ziekenhuis Eemland en brand weer zijn tevreden over de ont ruimingsoefening die vorige week dinsdag in het Ainers- foortse ziekenhuis werd gehou den. Alsof er brand woedde, werden enkele verpleegafde- ling leeggehaald. 'Natuurlijk waren er punten die onze aandacht vragen en verbeterd kunnen worden, maar daar doe je zo'n oefening ook voor,' aldus Harry Lip, hoofd van de bedrijfs hulpverlening (BHV). De ontrui ming verliep volgens plan en bin nen de tijd die daarvoor was inge schat. Ook de communicatie tus sen BHV en brandweer gaf geen grote problemen. Daarmee zijn de twee belangrijkste doelen voor de oefening gehaald: informatie over het ontruimen van een afdeling met gecompliceerde, immobiele, patiënten en het testen van de sa menwerking tussen BHV en brandweer. Aanleiding voor de oefening 'Vei lig Huis' was de actualisering van de ontruimingsplannen in Zieken huis Eemland. De aandachtspun ten die de oefening opleverde kun nen daar goed voor gebruikt wor den. Er is nu een realistisch beeld van de problemen die kunnen ont staan bij een brand op één of meerdere afdelingen in het zieken huis en de belangrijke rol die de BHV daarbij kan en moet spelen. Op de ontruimde afdelingen lagen ten tijde van de oefening geen (echte) patiënten meer. Met be hulp van zogenoemde Lotus- slachtoffers was er sprake van een realistische oefening. De 'patiën ten' werden vakkundig, zorgvuldig en beheerst via evacuatiestoelen en matrassen naar lager gelegen ver diepingen vervoerd. De ladderwa gen van de brandweer moest er aan te pas komen om twee mensen van het balkon op de vijfde verdie ping naar beneden te halen. Zij konden door de hevige rookont wikkeling niet meer naar binnen. De gemeentelijke brandweer Amersfoort gebruikt de resultaten van de oefening voor een adequa te invulling van het rampenbestrij dingsplan voor Ziekenhuis Eem land. Het opstellen van dit ram penbestrijdingsplan maakt deel uit van de inhaalslag die de brandweer momenteel maakt om zich beter voor te bereiden op grootschalige incidenten. Het plan wordt in op dracht van het lokale brandweer korps gemaakt door de regionale brandweer Eemland in samenwer king met een multidisciplinaire werkgroep met vertegenwoordi gers van brandweer, gemeente, politie en GHOR (Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen). Patiënten op de omliggende afde lingen waren tevoren goed geïnfor meerd over de oefening, evenals bezoekers, medewerkers en direct omwonenden. Zij hebben, aldus de directie van het ziekenhuis, geen hinder ondervonden van de oefening. De hoogte van een schutting aan het Veenpad overschrijdt het wet telijk toegestane maximum van 1 meter. Daarmee is de eigenaar in overtreding. De schutting moet verlaagd of verwijderd worden binnen zes weken. Mocht de eige naar daar niet aan voldoen dan ris keert hij een boete van 500 met een maximum van 7000. De houten schutting loopt in hoogte trapsgewijs af richting de openbare weg. Tot 2,5 meter van af de garage is de schutting ver- gunningvrij. Het resterende deel van de schutting ligt voor deze voorgevelrooilijn en is gedeeltelijk hoger dan de toegestane 1 meter. Hiermee wordt de wet overtreden. Bovendien is het vanuit steden bouwkundig oogpunt niet accepta bel, aangezien het straatbeeld door de schutting aan de voorzijde van de woning wordt aangetast. Slijterij Wijnhandel Toon van der Linden Soesterbergsestraat 49 - Soest Tel. 035 - 601 24 90 - Fax 035 - 601 45 76 info@slijterij-toonvanderlinden.nl P.S. Een telefoontje met 035-6012490 is voldoende om uw komst te bevestigen. PvdA-bestuurslid Jeannette van Geuns is boos op het Vre desplatform Soest. En dan vooral over de recente brief van deze organisatie aan de Ameri kaanse ambassadeur, waarin gepleit werd voor het stopzet ten van de bombardementen op Afghanistan vóór de rama dan. Die brief had niet namens de PvdA verstuurd mogen wor den, vindt ze. Jeannette van Geuns zit namens het afdelingsbestuur van de PvdA in het Vredesplatform Soest. Ze schrok zich vorige week een hoed je van het feit dat de brief was ge publiceerd in de Soester Courant, waarbij ook expliciet de PvdA ver meld werd als een van de deelne mende organisaties in het samen werkingsverband van diverse loka le groepen en partijen. Ze haastte zich vervolgens om de redactie mee te delen dat de PvdA zich 'absoluut' distantieert van het schrijven. De brief was toen echter al in de krant verschenen. 'Lande lijk steunt de PvdA het beleid van premier Wim Kok, die zich achter de bombardementen heeft ge schaard. Er kan natuurlijk geen sprake van zijn dat we daar, via de omweg van het Vredesplatform in Soest, afstand van zouden willen Van Geuns zegt dat ze formeel wel geraadpleegd is over de brief, maar dat ze de precieze inhoud niet ken de. 'Ik heb de notulen gehad, maar de tekst van de brief niet.' Toen bleek dat de brief desondanks mede namens haar partij verstuurd was heeft ze het Soester PvdA-be- stuur op 'de hoogte gesteld. 'Dat was het helemaal met me eens.' Concepten Eit Algra, voorzitter van het Vre desplatform, omschrijft de kwestie als 'een beetje lullig'. Volgens hem heeft Jeannette van Geuns tot tweemaal een concepttekst van de brief in de bus gehad, juist om daarop te reageren. De tweede keer betrof het een enigszins aan gepaste versie, op verzoek van an dere deelnemers in het platform. 'Ze heeft er dus tijdig kennis van Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. kunnen nemen, maar ze heeft - ondanks het expliciete verzoek daartoe - niet gereageerd. Als je slagvaardig wilt zijn kun je daar niet op blijven wachten.' Algra noemt het feit dat Van Geuns niet op de voorafgaande vergadering van het Vredesplat form aanwezig was een 'complice rende factor'. Hij wijt de kwestie verder aan 'een kennelijke achter stand in de correspondentie' van het PvdA-bestuurslid. Op 8 november jl. heeft het Vre desplatform Soest een brief gericht aan de Ambassadeur van de VS waarin gevraagd wordt om een pauze in de bombardementen met het oog op de ramadan. De PvdA Soest maakt deel uit van het Vre desplatform Soest, maar distanti eert zich van het verzoek dat ge daan wordt in de brief. De PvdA Soest wil niet van het landelijk standpunt afwijken en onder streept het belang van steun aan de coalitie gevormd door de VS, ook in moeilijkere tijden. Inmiddels is de situatie in Afghanistan al dus danig veranderd dat het verzoek niet meer actueel is. Toch vinden wij het nodig om aan te geven waar wij staan in deze discussie. Jeannette van Geuns Lid van de PvdA te Soest PVDA Het is toch niet te geloven, dat een partij met zo'n rijk verleden in Soest nauwelijks kandidaten kan vinden om de sociaal-democratie nog te verdedigen op een bevol king van 45.000 zielen. Het meest legendarische PVDA-raadslid vlak na de oorlog was natuurlijk de befaamde bioloog/auteur Rin- ke Tolman. Deze bijzondere man zou zich op de Eng in zijn graf om draaien als hij zag hoe zijn nazaten omgaan met zijn erfgoed en hij zou zich meteen aanmelden als lid van Gemeentebelangen Groen Soest. Een echte socialist was wij len Klaas de Haan, wethouder van 1946 tot 1975. Nog steeds actief voor minder bedeelden is Piet(je) Pieren, prominent PVDA-raadslid van 1953 tot 1973. Deze Soester- berger is al lang geen lid meer van de partij. Wim de Kam interview de hem onlangs voor het Monde ling Archief van de Historische Vereniging. Ik kijk daar met be langstelling naar uit. Pieren (79) pleitte pas nog in de Soester Cou rant voor een lijstverbinding met andere 'progressieve' partijen. Maar niet één wil dat blijkbaar. Andere eenvoudige coryfeeën met een roos-in-de-vuist waren des tijds mevrouw Polet, de huisschil der/vakbondsman Piet Grift en de tegelzetter/duivenmelker Joop v.d. Brakel. Allen rasarbeiders. Maar arbeiders bestaan niet meer bij ons op Soest. Er wonen hier al leen nog werknemers en werkge vers. Een PVDA-persoonlijkheid in de zeventigerjaren was Klaas de Wilde. Een felle tegenstander van de onverzadelijken binnen de WD en het CDA. Een democraat in hart en nieren. Een prima don na was ook wethouder/statenlid Milly van Stiphout. Zij is inmid dels in Amsterdam voorzitter van Stichting Het Parool en door Quote' vijfde geplaatst op een lijst van de vijftig machtigste mediaty- coons in ons land, meldde de Volkskrant. Sluipenderwijs ging het mis. Frans Kingma wist van 1982 tot 1994 de Partij van de Ar beid nog inhoud te geven. Maar langzaam trokken de salonsocia listen zich terug in hun hobby's: Stekelenburg in de Kamer van Koophandel met haar wijkaande- len, de zeiler Raymond van Gel der in Spullenhulp, de bankdirec teur Armand Trippaers achter de bridgetafel en de constructeur Cees Boerkoel op de golfbaan. De laatste wil in 2002 wel wethouder worden, maar met politiek kenne lijk niets meer te maken hebben. Tk wil anderen niet in de weg lo pen', liet hij altijd vrolijk weten, Niet zo moeilijk, lijkt mij, als er nog maar twee kandidaten over blijven. Over ex-wethouder/ raadslid J.O.P. ten Hove zal ik geen woord meer schrijven. Lijst 4 begint nu weer gelukkig vol te lo pen met nieuwe gezichten. Ik ben benieuwd. Tijdens de laatste be sloten ledenvergadering werd weer eens gelachen, schreef Vrouw Holle van het Kerkpad aan de 155 leden waarvan er 35 aanwezig wa ren. Voorzitter Rob Risseeuw ver telde voor Radio Soest, dat toe komstige PVDA-raadsleden hoogstens acht uur per week voor het raadswerk mogen reser veren. 'Daar houden we ons aan. We kiezen onze prioriteiten. Som mige onderwerpen laten we ge woon liggen. Alleen over zaken die voor ons van belang zijn praten we mee De partij moet zich concen treren op hoofdzaken. Over bijza ken hebben we geen mening.' Wat een onzin. Bijzaken in de politiek bestaan niet. En raadslid ben je 24 uur per dag. Het lijkt me van be lang voor de kiezers bekend te maken welke zaken de PVDA van plan is te laten liggen. Graag vóór 6 maart 2002. Na het lezen van de Soester Cou rant werd ik er niet vrolijker op. De foto met alle neergehaalde bo men was een triest gezicht, want er moéten zo nodig 16 luxe apparte menten komen. De nieuwe inwoners van Soest die welkom waren op het gemeente huis moesten wel goed in hun slap pe was zitten om in Soest een wo ning te kunnen kopen, aldus de Handelspost van 15 november. Hoe verdrietig vond ik het inge zonden stukje van een echtpaar dat informeerde naar een flat (huur: 1500 gulden, servicekosten: 590 gulden en parkeerplaats auto: 50 gulden). Het kon dat niet op brengen. Niet allemaal zijn wij managers die in vier jaar 39 procent meer kre gen, terwijl de vakbonden moeten vechten om 2,25 procent er door te krijgen. Wij wonen op Colenso, de huur is betaalbaar, maar er is geen lift en dan is drie hoog, als je beiden 80 bent, niet eenvoudig. Toen ik daar over een formulier invulde, kreeg ik van de gemeente één regel te rug: 'Dan gaat u maar naar Ma- riënburg.' Toen ik in de Volkskrant las dat drie miljard mensen 700 dollar per jaar verdienen en over 25 jaar er nog eens twee miljard mensen meer zijn, dacht ik: dan moeten we maar blij zijn met wat we hebben en hopen nog een paar jaar de trappen te kunnen trotseren. Want betaalbare woningen voor bejaar den, vergeet het maar. Mw. C. de Keijzer:van Ede

Soester Courant | 2001 | | pagina 3