OITIAIK Dick Lam «Wilgenblik krijgt fraai park 22,23,24 3 DOLLE DWAZE DAGEN CO Dick Lam: van Belgisch bier naar tuinonderhoud >oest-Zuid voor en tegen speelplekken 249,- Morgen weer 'tossen' GEZONDE LUCHT BIJ EXPERT SCHOEMAKER expert SCHOEMAKER BURG. GROTHESTRAAT 9 - SOEST JL Bejaardencentra krijgen geld voor ontspanning Provincie geeft steun aan fietsboot Eemlijn Hongaren bekijken Eemland PAGINA^ WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 Knotwilgen, rode beuk, rozen, kruiden en meer 1 Èör W\e£ TIJDENS DEZE Service bij Schoemaker AKTIEWEKEN BIJ OTAK voor SCHRAVEMADE B.V. 'Geen dag spijt van overstap' Volière gaat door HOVENIERSBEDRIJF Vlaai van de week KRUIDNOOTJES f16,95/€ 7.69 'Excursie' over ontwikkeling platteland SCHONE LUCHT! BESTE SERVICE RUIME KEUS LAAGSTE PRIJS ing Communicatie .rffv.-.t ir™ insT^r «BtM a" n r - eidingen in het kader nde instellingen zullen aan maatregel van bestuur vol Rail Traffic Contractie latselijke Verordening v00i 6 t/m 49 op het spoortra- tovember 2001) van dit be- an Soest. Tevens kan er een jank. ORDENING 2000 eend van artikel 5.4.2.1id lc aan: gebied de Lange Duinen vandeltocht van 25 kilorae- november 2001) van deze iders van Soest. Tevens e rechtbank. Je terinzage termijn voor de loest duurt van 8 november er 2001 tot en met 5 decem- notwilgen, meerstammige es- ien, rozen, bloemen en krui nen gaan voor een groot deel Ée aanblik bepalen van het jpark dat wordt aangelegd langs Je rotonde op de Burgemees ter Grothestraat. Dat is de gemeente overeengeko- jpen met de verenigingen van eige- laren van Wilgenblik, de daarnaast jerealiseerde woonvorm van Gos- jénburght en de bewonersvereni- JSng Insulinde. ■oor het landschappelijke karakter poeten de knotwilgen en de essen orgen. De rozenbeplanting be paalt het kleurrijk accent en het ïizaaien met akkermengsels en pedaal beheer zal ertoe bijdragen Bat er bloem- en kruidenrijke gras velden zullen ontstaan. Bovendien krijgt het parkje bij Wilgenblik twee blikvangers in de vorm van een rode beuk en een amberboom. Deze solitaire bomen zullen zoda nig worden neergezet, dat ze het zicht van de bewoners op het park niet gaan belemmeren. Volgens de gemeente Soest sluit het plan voor de groeninrichting uitstekend aan bij het omliggend landschap. Van zithoekjes met speelplaatsen achter in het park wordt afgezien om te voorkomen dat daar hang plekken voor jongeren ontstaan. Ter vervanging komen aan het be gin van Wilgenblik twee zitbanken te staan. Bij de gemeente was het verzoek gedeponeerd om ook langs de straatzijde bomen te planten, maar dat is niet mogelijk vanwege inva- De blik op en vanuit Wilgenblik wordt verfraaid door de aanleg van een gevarieerd park. Foto: Soester Courant lideninritten en het feit dat er on dergronds kabels en leidingen lig gen. Net zo min zal de gemeente bij het achterste veld van het park bordjes met 'verboden voor hon den' plaatsen, want die staan al leen in winkelcentra en bij speel plaatsen. In dit verband merkt de gemeente op dat er bij Wilgenblik voor hondenbezitters wel een op- ruimplicht geldt, indien het huis dier er zijn behoefte doet. Als de weersomstandigheden het toelaten, wordt over enkele weken begonnen met het aanbrengen van de beplanting. MUI zijn verleend: benden een gemotiveerd be- moet dat bezwaarschrift wor- 2000, 3760 CA Soest. Het worden ingediend, afdeling Wegen grondzaken 7 NOVEMBER restaurant van het gemeente- ïce wordt georganiseerd door ledewerkers van de gemeente, vonden en dat was een groot impioen, aanwezig zijn. erg die ook graag willen deel- ij het bestuurssecretariaat van mmelden kan tot en met vrij- S GESLOTEN '0 en 11.00 uur is de afdeling giften. ling Publiekszaken 's avonds erband met de invoering van met op oe nencouecm OE HAMEKSHOF, L€USV€N EN STEENHOFFSTKAA T 13, SOEST ♦kt I* ♦k* ♦k* A it 6-11-2001 g 6-11-2001 ;er 6-11-2001 nhuis 8-11-2001 nhuis 7-11-2001 van een woonhuis 6-11-2001 keuken 6-11-2001 ;ing 6-11-2001 trap (wijz. verl. 8-11-2001 :n van een kantoor 6-11-2001 lein 1, afdeling planologie en 30 uur. De speelvoorzieningen in Soest-Zuid zijn gewild, maar ook weer niet. Dat valt te lezen in een tussentijds rapport van de werkgroep die inmiddels jim een jaar bezig is een ge schikte plek te vinden voor een jeelplaats. Dat gebeurt in Iverleg met de wijkverenigin- IHet college van Soest heeft beslo ten af te zien van de inrichting van feen speelplaats. Wel heeft het col lege aangegeven dat er op een aar. tal plaatsen in Soest-Zuid voorzie- hirigen zullen worden geplaatst, •feiermee wordt het advies van de ■Sverkgroep overgenomen, die stelt dat het plaatsen van toestellen op "en van de grasvelden voor de voningen aan de Meidoornweg aiet mogelijk is vanwege de grote Veerstand die dat oproept. Het vinden van een juiste plek leidt continu tot discussie. Aan de ene kant wordt een speelplek toe gejuicht, maar aan de andere kant willen de bewoners de voorzienin gen niet voor hun deur geplaatst zien. Begrijpelijk, maar door deze instelling is er nog steeds geen goe de plek gevonden. De werkgroep stuurt nu aan op kleinere voorzie ningen zodat de kans dat hangjon geren 's avonds naar de plekken gaan, gereduceerd wordt. De locatie voor de woningen aan de Meidoornweg is een geschikte plek voor de voorzieningen. De mensen die direct aan de grasveld jes wonen waren dinsdag 30 okto ber uitgenodigd om mee te den ken. De werkgroep had gehoopt dat de mensen mee zouden den ken. Vooral ook omdat er handte keningen waren van voorstanders uit dat blok woningen. Tijdens de avond bleek dat de bewoners he lemaal niet enthousiast zijn en zelfs fel tegen zijn als de speelvoorzie ningen voor hun eigen deur ko men. Bovendien zijn de bewoners bang dat het hangplekken voor jongeren zullen worden. In de rap portage valt te lezen dat de inwo ners ook niet mee willen denken omdat dat zou kunnen betekenen dat ze er positief tegenover staan. De mogelijkheid om gezamenlijk tot een oplossing te komen is in middels uitgesloten volgens de werkgroep. De kleinere voorzieningen, zoals een duikelrekje, knikkerpotje, een hinkelpark en een bokspringpaal komen op andere plaatsen in de wijken en in de Meidoornweg. Zo wil de gemeente toch voldoen aan de verzoeken van inwoners die graag speelvoorzieningen willen hebben in de wijk. t 8- isje 5- 6- i van een woonhuis 8- isje 5- i van een woonhuis 8- >unt voor mobiele 7- nhuis 5- n van een woonhuis 9 nhuis en vernieuwen 9- i van een woonhuis 5- nhuis 8- 11-2001 11-2001 11-2001 11-2001 11-2001 11-2001 11-2001 11-2001 11-2001 11-2001 11-2001 11-2001 11-2001 ïbbenden een gemotiveerd be- chrift worden gericht aan Bar* ioest. Het bezwaarschrift moet iend. Afdeling Planologie en Boa- uur. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige eparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurerv-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! ex nart Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 De gemeente Soest heeft een bedrag van 25000 beschik baar gesteld voor het ontspan ningsfonds bejaardencentra. Dat gebeurt in het kader van het minimabeleid. Het is in middels het derde jaar dat dit bedrag wordt gegeven. De vijf bejaardencentra krijgen allen een deel van de koek. Dat gebeurt aan de hand van het aan tal bewoners in de centra. Zo ont vangt stichting Zorgcentra Soest het grootste deel van het bedrag. Hieronder valt Groot Engendaal, Molenschot en de Heijbergh. Braamhage en woonzorgcentrum Mariënburg zijn de overige twee stichtingen die geld ontvangen. Het ontspanningsfonds is bedoeld om de senioren in Soest af en toe wat leuke dagen te bezorgen. Zo werd vorig jaar onder andere een Engelse week (met 'high tea') en een verwenmiddag georganiseerd. Ook werd het geld gebruikt voor de aanschaf van een beeldscherm om het WK voetbal in 2000 aan de bewoners te kunnen tonen. In totaal gaat het om 300 personen uit de verschillende bejaardencen tra die onderhouden moeten wor den en waar het extra geld van harte welkom is. vanjiSHJr 112,9 hoogslaper VIKING incl.: trap, gordijn (niet zoals afgebeeld) en uitvalsbeveiliging excl. bedinhoud Soest - Birkstraat 101 - Tel. 035, - 601 34 03 E-mail: info@otak-soest.nl Vorige week namen de provin ciale staten met algemene stemmen een door PvdA en WD ingediende en door CDA en GroenLinks medeonderte kende motie aan, om aan stich ting Eemlijn (i.o.) in Amers foort een bedrag van anderhal ve ton beschikbaar te stellen uit het provinciale ETO-fonds van 2001 en 2002 voor de conti nuering van de fietsboot over de Eem en het Eemmeer. Daarmee geeft de provincie een gedeeltelijke invulling aan het pro vinciale Beleidsprogramma 1999- 2003, waarin is opgenomen dat er een eigentijds recreatiebeleid ge voerd moet worden rond Amers foort en Zeist, door het particulier initiatief, gesteund door de provin cie. Afgelopen zomer organiseerden de initiatiefnemers samen met re derij Tisset uit Almere Haven een succesvol verlopen praktijkproef. Daarmee werd aangetoond dat vele fietsende recreanten in Eem- land een stukje varen over de Eem goed konden inpassen in een fiets tocht door het interessante Eem- landgebied. Daardoor konden zij een groter 'rondje' maken dan an ders: eerst fietsen en terugvaren (de fiets kon mee op de boot), of andersom. In een gastenboek aan boord schreven 320 passagiers hun merendeels zeer positieve ervaring- gen. Velen schreven dat zij hoop ten in het fietsseizoen 2002 weer gebruik te kunnen maken van de fietsboot over de Eem en het Eemmeer. Door dit besluit van de provincie Utrecht komt de vervul ling van die wens een stuk dichter- bij. Het bestuur van stichting Eemlijn i.o. is nog op zoek naar aanvullen de financiële middelen èn naar schippers in het bezit van het groot-vaarbewijs, die willen mee werken aan het realiseren van de fietsboot als niet-commercieel ini tiatief van vrijwilligers. Vrijwilli gers kunnen zich melden bij de secretaris van stichting Eemlijn i.o., Han Gerlings, ®033- 4799412. tandtechnisch laboratorium Voor a! uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 602 0249 De vijfde TOSS-avond ligt weer in het verschiet. Morgen, don derdag 22 november, kunnen burgers weer meedenken en dromen over de toekomst van Soest. Op deze avond staat leefbaarheid, veiligheid en zorg centraal. Mevrouw Acton, districtschef van de politie, zal een kort intermezzo houden, waarbij zij zich op onge bruikelijke wijze presenteert. Let- tinga, commandant van de brand weer, zal een gechargeerde versie van zichzelf geven. Burgemeester Koos Janssen wilden hier verder weinig over kwijt, want het moet een verrassing blijven. Verder wordt er een videofilm getoond over wijk- en buurtbeheer. De ex positie zal deze avond voor het eerst te zien zijn. Wethouder Bart Krol van ruimte lijke ordening zal de aanwezigen een aantal dilemma's voorleggen, dat ter sprake komt. Zo wordt met net oog op de actualiteit de posi tie van het ziekenhuis in Baani aangestipt. Hoe erg vinden Soes- ters het dat ze naar Amersfoort moeten voor de zorg? Verder zal in het kader van de veiligheid de vraag worden gesteld of mensen zich daadwerkelijk onveilig voelen in Soest. 'Voelen mensen zich wel veilig, dan moeten we als gemeen te het beleid daar op afstemmen', aldus Krol. Ook zal ingegaan wor den op de samenwerking tussen verschillende instanties zoals de politie en stichting Balans) op het gebied van overlast in de wijken. Als portefeuillehouder van ruimte lijke ordening zal de wethouder de relatie met betrekking tot de veilig heid in de wijken bespreken. Krol: 'We moeten het binnenstedelijk groen niet opsouperen. Dan komt de leefbaarheid in het geding. Dat is iets wat we wel geleerd hebben.' Genoeg stof voor discussie dus deze avond, waarbij oplossingen gezocht moeten worden voor de toekomst van 2015. Er is onlangs wat verwarring ontstaan door het bericht dat de hoveniers Frank Spijker en Dirk Lam zich als Hoveniers bedrijf Spijker hadden losge maakt van Asbo. Dat bericht klopte wel, maar er zijn in Soest twee hoveniers met nage noeg dezelfde naam: Dirk Lam en Dick Lam. Het zijn overi gens neven van elkaar. Om alle misverstanden te voorko men: het is niet waar dat hovenier Dick Lam (dus met de c in zijn naam) in de firma Spijker is opge nomen. Zijn hoveniersbedrijf, ge vestigd aan de Ereprijsstraat 26, bestaat sinds 1 januari van het vo rig jaar. Dick nam toen het bedrijf over van zijn vader Gerrit Lam, die ziek geworden was en vorig De bouw van een volière (vogel- verblijf) aan de Molenstraat 102 gaat toch door. Ondanks een brief aam de gemeente kon de buur vrouw het tij niet keren. De eige naar mag tegen het bestemmings plan in de bouw voortzetten. Vol gens de gemeente is het houden van een huisdier inherent aan de woonfunctie. Zolang de 'last' van huisdieren niet overgaat in 'over last', is er geen sprake van een zwaarwegend belang. De buurvrouw is bang dat er ge luidshinder ontstaat, vooral wan neer er krijsende vogels in gehou den worden. Eventueel aanwezige katten in de buurt zouden de vo gels wellicht tot nog meer herrie kunnen aanzetten. De gemeente stelt in deze zaak de belangen van de aanvrager boven de belangen van de andere partij, in dit geval de buurvrouw. jaar overleed. Eerder had Dick al een carrière opgebouwd in de ver tegenwoordiging van Belgische bieren. 'Inderdaad, een hele overstap,' be aamt Dick. 'Maar ik heb er nog geen dag spijt van gehad. Het is echt super.' Hij vindt het prima om zijn werk in de buitenlucht te kun nen doen. 'Dan hoef ik niet binnen te zitten'. Hij heeft de nodige cur sussen gevolgd en alle vereiste pa pieren gehaald om een zelfstandig hoveniersbedrijf te runnen. Hij doet dat met assistentie van zijn partner Michelle Leijs, die de ad ministratie voor haar rekening neemt, en van zijn vaste medewer ker Stephan van Zeiand. Onderhoud Hovenier Dick Lam richt zich voornamelijk op het onderhoud van tuinen. Hij heeft een grote kring van vaste klanten, ook buiten Soest, waar hij op gezette tijden de tuin 'onder handen neemt'. Dat kan variëren van één keer per jaar Hovenier Dick Lam. Foto: Soester Courant tot bijvoorbeeld twee keer per maand. De piek ligt altijd in het voorjaar en het najaar. In de zo mer- en/of wintermaanden heeft hij dan in het algemeen wat meer tijd om zich met de tuinaanleg en o.a. sierbestrating bezig te houden, want ook dat laatste zit in het 'pak ket'. Dick Lam omschrijft zijn onderne ming als een klein bedrijf, dat graag rekening houdt met de wen sen van de opdrachtgevers. 'Al te grote klussen neem ik niet zo gauw aan; je hebt nu eenmaal je ver plichtingen tegenover de klanten, en die moeten uiteraard niet in het gedrang komen. Vaste klanten hebben een streepje voor, maar nieuwe zijn natuurlijk altijd wel kom.' Hovenier Dick Lam is te bereiken aan de Ereprijsstraat 26, SB 6011890 (of 06-15166787). Ereprijsstraat 26, 3765 AK Soest tel./fax 035-601 1 890 Mobiel 06-1 51 66787 27 cm 0 altijd goed voor 10 royale punten een heerlijke puddingbodem met kaneelbavaroise en Sint Nicofaaskruidnooljes van fl 8,95/€8.60 nu slechts Let op: maandag zijn wij al va. 9.00 uur open. Zuidpromenade 7A, Soest-Zuid Tel. 035-6029198-Fax 035-6223192 www.supervlaai.nl Een groepje van negen Honga ren vooral ambtenaren - heeft de afgelopen dagen een bezoek gebracht aan Eemland en daarbij ook Soest 'aange daan'. Ze kwamen zich met name op de hoogte stellen van de ontwikkeling van het platte land in de provincie Utrecht. Het gezelschap kwam donderdag aan op Schiphol en werd die dag ook ontvangen op de Eemland- hoeve in Bunschoten. Vrijdag stond een uitstapje naar de Alblas- serwaard op het programma, 's avonds vervolgd door een bijeen komst in het Soesterbergse Kontakt der Kontinenten, waar ze een lezing kregen van de bekende Soester ecoloog Peter Veen. Zaterdag werden de Hongaren ontvangen op het gemeentehuis van Soest, waar ze hartelijk werden verwelkomd door burgemeester Janssen. In een serie voordrachten kwamen o.a. de gemeentelijke ta ken en projecten in het buitenge bied aan de orde, evenals de ma nier waarop de burgers daarin par ticiperen. Ook de lunch werd in het gemeentehuis gebruikt, waarna de delegatie nog een kijkje nam in het Soester buitengebied onder lei ding van bosbaas Jan Tupker. Ver der stond er een bezoekje aan de boerderij van Pieter Kuijer (A.P. Hilhorstweg) op het programma, dat tenslotte werd afgesloten met een pannenkoekenmaaltijd. Zon dag ging het gezelschap nog naar de Oostvaardersplassen en Lely stad en maandag waren de Honga ren te gast bij de provincie, 's Mid dags vlogen ze terug naar Honga rije. Lucht kan veel verontreinigende stoffen bevatten zoals huisstof, stofmeel, rook en allergenen. Met een luchtreiniger kunt u deze stoffen en geuren verwijderen. Voor een droge of vochtige woon- of werkomgeving is het gebruik van een luchtontvochtiger of -bevochtiger een aanrader. Laat u informeren door een var» onze verkopers voor de beste oplossing. DELOIUGHI LUCHTONTVOCHTIGER Verrijdbare compacte ont- vochtiger voor het afvoeren van grote hoeveelheden vocht (maximaal 25 liter per dag). Twee ventilatiesnelheden. BIONAIRE LUCHTBEVOCHTIGER Geschikt voor ruimtes tot 60 m2. Tankinhoud van 7,5 liter. Met 2 standen en digitaal display. LAAGSTE PRIJS GARANTIE LAAGSTE PRIJS GARANTIE PHILIPS LUCHTREINIGER Voor het verwijderen van geur, rook en stof. 3-voudig filtersysteem. Voor ruimtes tot 100 m3. TELEFOON 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2001 | | pagina 5