ernieuwde Emmakerk bijna gereed! Bewoners de Eng maken plan voor toekomst wijk inde aan 'scharrigheid' op tondes in Soest Geslaagd jubileum Julianakoor Sabrina Langerak promoot 'alternatieve' cadeaus 05 05. A.P. van Doorn: 25 jaar Kerstmarkt: arrensledeshow, ezels en schapen drijven 'OENSDAG WENSKAARTEN met gratis envelop PEKTAKEL O-STEMMINGÜ PAGINA 13 1 w r ^e-rvioe- Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Icoonschilderen Lage opkomst, veel discussie PAGÏNaÏ^ Gciscmderfmdi KALENDER 2002 aomi Campbell en Blue Angel in Soest 'Om de boom heen blijven draaien' Kerstviering bij 'Passage' Dierencatalogus 1 december gereed SOESTER COURANT Bij A.P. van Doorn 15 en 16 december 28 NOVEMBER 2001 i waar U wilt, jk van anderen proefrit; ige garantie; :n inruil. meerite 'kleurt de zalmoranje roos rost teveel geld en dus is voor deze niers en s 1.3 .600km!!, airco lumbo SDX )0km 'oio Variant JOkm.sluurbekr. TITANS UIT EIGEN LAG, DUS SNEL KLAAG Onkruid vergaat niet, maar als liet aan de gemeente Soest ligt Jvel. Met een budget van 1155.000 gulden wil het college grier markante plekken van Soest onkruidvrij maken. Niet Hoor het spul weg te branden, haar door de aanleg van exoti sche perkplanten. Bovendien |aan de naden tussen de tegels Bichtgekit worden. Nog dit plantseizoen vinden de werk zaamheden plaats. be rotondes Koningsweg/Dorres- fieinweg, Burgemeester Gro- hestraat, Birkstraat/Soesterberg- lestraat/Kerkstraat en het kruis punt Birkstraat/Vondellaan zijn de plekken waar het college de bezem doorheen gaat halen. 'We moeten niet in de zelfstandige kracht van pe natuur geloven', aldus wethou- Jler Neks Blommers. De bedoeling I is dat de bestaande beplanting Ivordt aangevuld met sterke perk planten die het onkruid minder zichtbaar maken. Maar ook zal het wervelende gewas bestreden wor den door de naden tussen de tegels picht te kitten. Het wegbranden van het onkruid rigoureuze oplossing gekozen. Een bijkomstig voordeel is dat de ro tondes en het kruispunt er wat ge zelliger bijliggen en dat geeft weer een mooi visitekaartje af aan de bezoekers van Soest. Volgens Blommers hebben de mensen min der de neiging om rotzooi te ma ken wanneer de straten schoon gehouden worden: 'Is het al een rotzooi dan denken mensen, dan kan mijn zooi er ook nog wel bij.' Nog dit seizoen wordt er begonnen met de aanpak van de 'scharrig- heid' (slordige armoede) van de markante plekjes. Naomi Campbell Het grootste deel van het budget zal opgaan aan het verwijderen van het split en de onderlaag om de beplanting te kunnen realiseren. De planten zelf zijn de grootste kostenpost van het project. Zo zal de beplanting op de rotonde Ko ningsweg bijna 15.000 gulden gaan kosten. Deze rotonde zal rozen krijgen genaamd 'Rosa Hockey'. Deze roos wordt in het vak midden op de rotonde en op de wangen rondom de rotonde geplant. Ver der zal er wat gras komen in een aantal vakken. Volgens de ge- De rotonde Birkstraat/Kerk straat, die binnenkort gevuld wordt met exotische planten en voor een deel bestraat wordt om het onkruid tegen te gaan. Foto: Soester Courant mooi met de omringende bebou wing.' Voordeeltje: het onderhoud is laag vanwege de compacte groeiwijze. De andere twee roton des komen er evenmin karig van af. De blauwgroene glanzende huls luisterend naar de naam 'Blue Angel' zal het aanzicht van de Bur gemeester Grothestraat drastisch doen veranderen. De weigelia 'Naomi Campbell' met haar paars bruine kleur is binnenkort te be wonderen in de wangen van de ro tonde Kerkstraat/Birkstraat. Het kruispunt aan de Birkstraat wordt voorzien van dwergkwee. Het resterende budget wordt ge spendeerd aan schone grond, dichtstraten en dichtkitten en het aanbrengen van de beplanting dat door medewerkers van de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest zal worden uitgevoerd. Het onderhoud van het middengedeel te van de rotonde Birkstraat wordt uitgevoerd door Hosman Hove- 11.8 Break 2.000 km, LM wielen11825 C5 V6 Exclusieve automaat 7500 km, LM, met leer36280 FOTO KALENDARIUM 30*42CM Uw eigen kleurenfoto of plant met kalendarium en gelamineerd Plein van Zuid 32/34 Tel. 035 6013109 fax 035 6027269 www.willemvanoosten.nl Di Lassostaat 65", tel. 6022195 De Volksuniversiteit Soest start op dinsdag 8 januari een heel bijzon dere cursus, namelijk Icoonschil deren. Het schilderen van iconen is traditioneel gebonden aan regels, vastgesteld door de oosters ortho doxe kerken. Die regels gelden voor de voorstellingen en de uit beelding. In deze cursus worden de grondbeginselen van het icoon schilderen volgens de oude Russi sche technieken aangeleerd. Gedu rende de (beperkte) cursustijd schildert de cursist al een eenvou dige icoon. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een met krijt en lijm geprepareerde plank waarop wordt geschilderd met een verf, bestaan de uit pigmenten gemengd met ei geel. Enige ervaring in schilderen of tekenen is wenselijk. De cursus bestaat uit twaalf les- avonden van 19:00-22:00 uur. De cursusprijs is 465,00 211,00). Het meeste materiaal voor de cur sus, zoals de geprepareerde plank, verfstoffen en penselen, kan bij de docent worden aangeschaft. De kosten hiervan zijn ongeveer 90,00 (€40,85). Het vooij aarsprogramma van de Volksuniversiteit verschijnt begin december. Voor informatie, in schrijving en aanvragen van dit voorjaarsprogramma kan men te recht bij Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, S56022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. De openingstijden zijn: maandag 13:00-16:00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag van 10:00-13:00 uur. 'Vanavond gaan we een verdie pingsslag beginnen. Alle idee ën en wensen van de wijkbewo ners moeten nu een stukje ge concretiseerd worden. Elkaar ontmoeten en verbinden, daar gaat het om.' Zo startte Marjo lein Bekkers, projectleider van het wijkperspectief, de vervolg- bijeenkomst over de toekomst van de wijk de Eng. Twintig buurtbewoners (vorige keer waren nog 80 bewoners op komen dagen) moesten aan de hand van de plattegrond van hun wijk aangeven wat ze waar wilden hebben en hoe. Met plaatjes van gebouwen en stiften om dat deel te omcirkelen wat veranderd moest worden gingen ze in groepen van drie aan de slag. De opgave bleek nog niet zo gemakkelijk te zijn. De meeste opmerkingen waren nog vrij algemeen en weinig concreet. Toch passeerden enkele ideeën de revue. Het oude Asielzoekerscentrum (AZC) moet opgeknapt worden om gebruikt te worden als huur woningen voor starters op de wo ningmarkt. 'Dan kunnen ze op hun gemak settelen. Jongeren moeten een betaalbaar dak boven hun hoofd hebben', aldus een bewoon ster. De discussie kwam al snel op gang over de haalbaarheid van zo'n project. Marjolein dekkers verzocht de aanwezigen dwingend om vooral met concrete plannen te komen. De volgende stap in het project is de haalbaarheid. Of het financieel mogelijk is en of het in overeenstemming is met het be stemmingsplan. Voor de school aan de Soestereng- weg kwamen ook een aantal con crete plannen op tafel. Zo kwam het voorstel van een bewoner om een horecagelegenheid uit de grond te stampen. 'Ik schaam me soms dat er niets is waar je een biertje kan drinken, ook na twaal ven. Ergens waar je met vrienden kan zitten', zo meldt een bewoner. Ook aan de jeugd werd gedacht voor deze locatie. Een cineac, waar films voor de jeugd te zien zijn, leek voor de aanwezigen een goed alternatief op het zwalken op straat. Een ander kwam met het idee voor een bijzondere woon vorm, waar ouders met een gehan dicapt kind terechtkunnen. Een vierde voorstel was het pand te gebruiken als een 'shopcentrum', waar een kapper en andere zaken gevestigd kunnen worden. In een andere groep ontstond een geheel andere discussie, namelijk over de tweedeling in de wijk. Vol gens een bewoner zullen de idee ën en voorstellen nooit overeenko men, omdat de wijk uit verschil lende culturen bestaat. Een voor beeld hierbij was een ontmoetings centrum te bouwen in de wijk. Een bewoner stelde duidelijk dat de Turkse en Marokkaanse gemeen schap daar geen gebruik van zou den maken, dus dat zo'n centrum geen optie was. Ook het huisafval bracht een verhitte discussie op gang. 'We moeten elkaar erop at tent maken dat het afval niet zo maar ergens gedumpt kan worden. Misschien is er wel een taak voor 'ons' weggelegd om 'ze' op te voe den en de leefgewoontes bij te brengen'. Marjolein Bekkers redu ceerde dit vraagstuk tot een wat concreter voorstel: Het is een mogelijkheid om vuilcontainers neer te zetten bij de blinde muur bij de berging van de flats.' Hier werd instemmend op gereageerd. Tijdens deze bewonersavond bleek dat het nog niet zo makkelijk is om alle ideeën en opmerkingen om te zetten in concrete plannen, maar er is weer een aanzet gemaakt. De bedoeling is dat deze avond mee genomen wordt in de uiteindelijke visie. Komend voorjaar moet dan een concreet plan op tafel liggen voor de toekomst van de wijk. Wethouder Bart Krol, aanwezig tij dens de avond, gaf aan dat het plan belangrijk is voor de gemeen te om zo aan de wensen van de burger tegemoet te kunnen komen. Kerst/Nieuwjaar 2002 Prettige KetsWoqen Gelukkig 2002 al) KLEURENFOTO WENSTEKST Wij printen uw e vanaf 69 ct per kaart. Ook voor APS! De verbouwing van het kerkge bouw nadert zijn voltooiing. Foto: Soester Courant voor!', zeggen Gerrit Woertman en Rob Blom van de bouwcommissie. De opening van de vernieuwde Emmakerk is op zaterdagmiddag 19 januari 2002. (Het hele bouw proces is via internet te volgen via http: www.kerkpleinsoest.nh. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSELbv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens /--fcgwügw— Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035-601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Zakken vulde hij niet open haardhout om die vervol gens bij onder meer pomp stations te slijten. Nu heeft hij een tuinhouthandel, een verwerkingsbedrijf voor groenafval, kapt en snoeit hij bomen en legt hij mane- gebodems. A.P. (Toon) van Doorn is in 25 jaar uitge groeid tot een nationaal opererende ondernemer. De handel in open haardhout heeft hij reeds geruime tijd te rug verkocht. 'Vroeger moest ieder huis een open haard heb ben, maar die tijd is geweest, dat zag ik al aankomen. Op dit moment is hout verbranden wel weer aan de orde, maar dan om het om te zetten in energie. Wat dat betreft zijn we om de boom blijven heen draaien', zegt de jubilerende Toon van Doorn. Bosonderhoud pleegt hij even min meer. 'Tachtig procent van de bossen is in bezit van Staats bosbeheer, Natuurmonumenten en landschapsbeheer. Die plaat sen een hekwerk om hun ter rein en zetten in het bos Schot se Hooglanders en schapen uit, die zorgen voor het evenwicht in de natuur.' Vandaag de dag komen uit de timmerwerkplaats van A.R van Doorn tuinschermen, picknick tafels, tuinmeubelen en speel toestellen die hoofdzakelijk worden afgezet bij gemeenten en scholen. In heel Nederland zijn mede werkers van het bedrijf bezig om bomen te kappen en te snoeien. Het houtafval wordt direct afgevoerd of meegeno men naar Soest voor de verwer king. Verder wordt veel houtaf val naar de Koningsweg ge bracht, bijvoorbeeld door de gemeente Soest. Daarnaast rijden dagelijks twee vrachtwagens door het land om ergens bodems aan te leggen voor paardensport. Dat is een vak apart. Van Doorn begon er destijds aan als liefhebber van paarden en ontwikkelde zich tot een specialist. Momenteel telt het bedrijf twin tig vaste fulltime medewerkers. 'Groter wil ik niet worden, die keus heb ik een poos terug al bewust genomen', aldus Van Doorn. De afdeling Soestdijk van Passage hoopt op donderdag 13 december haar jaarlijkse kerstviering te hou den in de Emmakerk. Drs. N.H. Koers, die werkzaam is geweest bij het Catharijneconvent/Nationaal Museum voor religieuze kunst, komt spreken over 'Rondom Kerst'. Verhalen, legenden, beel dende kunst over de geboorte van Jezus zijn soms anders dan in het Lucas-evangelie beschreven staat. Veel kerstvoorstellingen zijn beter te begrijpen wanneer men deze le genden kent. Aan de orde komen vragen als: 'Waar komen os en ezel vandaan? Hoe komt de traditie erbij dat de wijzen die het kind aanbidden drie koningen zijn?' Tij dens de lezing worden dia's ver toond. Aanvang 20:00 uur. Loca tie: Emmakerk, Regentesselaan 2. Belangstellenden zijn van harte welkom. Entree: 5,00. Met een feestelijke bijeen komst in Partycentrum De Weegbree sloot het Juliana koor j.1. zaterdag zijn 70-jarig jubileum af. Bij die gelegen heid zette de voorzitter, Nel van de Kemp, maar liefst tien mensen in het zonnetje die meer dan 25 of 40 jaar lid van het koor zijn, terwijl zij zelf ook jubileerde (25 jaar koorlid). Mevrouw Truus Schippers werd tot erelid benoemd wegens 50 jaar trouw lidmaatschap en heeft het zo naar haar zin, dat zij nog een tijd je wil blijven zingen. Helaas moest er ook afscheid genomen worden van een viertal leden die het koor node moeten verlaten, alsmede van de dirigente, Miriam West geest. Zij kreeg als afscheidsca deau een broodmachine en be dankte de koorleden voor hun gro te inzet en enthousiasme, waarbij ze tevens refereerde aan het ge slaagde concert van 16 november j.1., dat door circa 175 toehoorders werd bezocht. Vooral het Gloria van Vivaldi en de Missa brevis in G (KV 140) van Mozart vielen bijzonder in de smaak van het publiek, al corres pondeerde het orgel soms niet he lemaal met het strijkkwartet en hobo. Maar ook voor de pauze konden de concertbezoekers ge nieten van enkele liederen, die a capella werden gezongen, van een selectie uit Schuberts Rosamunde en van het optreden van de vier solisten. Helaas moest de tenor, Paul Hörmann, twee aangekondig de stukken laten vervallen, maar harmonieerde heel mooi met de sopraan Astrid Lammers in het duet 'Tórnami adir' uit Don Pas- quale van Donizetti. Astrid zelf zong 'Oh luce di q'uest anima' uit Linda di Chamonix, eveneens van Donizetti, waarbij het publiek ademloos luisterde, terwijl de bas Gijs Nijkamp grote bijval oogstte met zijn vertolking van 'O Isis und Osiris' (Die Zauberflöte) en 'Sol- che hergeiaufne Laffen' (Die Ent- führung aus dem Serail) van Mo zart, evenals in het solokwartet uit Fidelio van Beethoven met de drie andere solisten. Het geheel werd op leuke wijze toegelicht door de alt Mariëtte Nollen, geen onbekende in Soest (zij trad onlangs nog op in het huisconcert bij Jacques van de Griendt), en begeleid door de pia niste Annemieke Jussen, die ook zondag j.1. het Oecumenisch Avondgebed in de Oude Kerk heeft begeleid. Van het concert is overigens een cd al2 euro bij de koorleden te bestellen. Al met al kan er van een bijzonder geslaagd jubileum en concert ge sproken worden, waarbij het Julia nakoor de ingeslagen weg graag wil vervolgen. Het koor bevindt zich in muzikale zin in opgaande lijn en kan die enkel maar conti nueren als er zich nieuwe leden aankondigen, met name alt- en mannenstemmen. M.i.v. december zal het kerkgebouw van De Open Hof aan de Veenbesstraat de nieu we repetitieruimte worden (elke woensdag van 20:00 tot 22:00 uur), terwijl het bestuur in onder handeling is met een nieuwe diri gent, de heer Han Siertsema. Op de nieuwe locatie en met een nieu we dirigent hoopt het koor tevens nieuwe leden aan te kunnen trek ken, ongeacht gezindte of levens beschouwing: het samen zingen staat voorop. Inlichtingen zijn te verkrijgen op het postadres: Spi-net 94, 3766 ZH Soest, 88(035) 6011515 De 23-jarige Sabrina Lange rak, voormalig bloemiste bij en dochter van de eigenaresse van - Het Blauwe Druifje in Soest, roept iedereen in Soest en omgeving op om elkaar in december te verrassen met al ternatieve cadeaus. Nadat zij haar studie communica tie had afgerond vond zij een baan als communicatie coördinator bij stichting Heifer Nederland in Putte (NB). Deze organisatie steunt boe ren in ontwikkelingslanden bij het opbouwen van een zelfstandig be staan. Vanaf zaterdag 1 december is de tweede dierencatalogus van stichting Heifer Nederland gereed. Met de feestmaand december in het vooruitzicht biedt de stichting uit Putte (NB) mensen de gelegen heid om een dier, training en na zorg te schenken aan minder be deelde boerengezinnen. 'Steeds meer mensen kiezen voor deze nieuwe manier van cadeaus geven. De commercie en het 'pak jes uitwisselen' die met de feestda gen gepaard gaan stuit hen tegen de borst. Veel mensen geven of ontvangen liever een geschenk in de vorm van steun aan een goed doel,' aldus Sabrina Langerak. De dierencatalogus biedt cadeautips voor ieder budget: van koeien, gei ten en varkens tot kippen, konij nen en zelfs honingbijen. Stichting Heifer Nederland is lid van een internationaal netwerk dat in bijna vijftig landen actief is. Hei fer Nederland is met name werk zaam in Afrika en in Centraal-/ Oost Europa, waar de agrarische Een kramenmarkt, een fancy fair, een arrensledeshow, scha pen drijven, een ezeldag en tal van activiteiten voor kinderen vormen de ingrediënten voor de zevende kerstmarkt bij A.P. van Doorn. Het terrein aan de Koningsweg is zaterdag 15 en zondag 16 december openge steld voor belangstellenden. Particulieren kunnen bij Toon van Doorn voor 40 gulden per dag een kraam (uitsluitend voor aan Kerst gerelateerde spullen) huren langs de oprijlaan. Van de vijftig plekken zijn er nog een stuk of tien vrij. Wie belangstelling heeft kan con tact opnemen met de Soester, 6010167. Tijdens de markt zijn ook de leden van het Soester Vrouwengilde aan wezig. Zij houden een eigen kerst- fancyfair om geld te verdienen voor het jubileumfeest dat ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan in januari volgend jaar zal worden gevierd. Wie spullen voor de fan- cyfair wil afstaan, kan bellen met Marian de Bruin, 88 6021256, Ria Holhorst, 88 601856 of Martha van den Breemer, 88 6022429. Wie meer wil zien dan kerstbo men, pieken, ballen, engelenhaar en zelfgemaakte stukjes komt ook aan zijn trekken. Zaterdag wordt er een arrensledeshow met aanspan ningen gehouden. De deelnemers daaraan tuigen hun authentieke voertuigen op, zoals dat vroeger in de winter gebruikelijk was, bijvoor beeld met brandhout of knollen. De eigenaar van de fraaiste arrens- lede ontvangt een prijs. Bezoekers kunnen zich gratis per arrenslede over de kerstmarkt la ten rondrijden en kinderen mogen een kosteloos ritje op de ezel ma ken, terwijl ze in de werkplaats van het Soester bedrijf gratis een eigen kerststukje kunnen maken of een kerststal in elkaar mogen timme ren. 'Hout zat', aldus Van Doorn die zich reeds verheugt op de markt. Beide dagen is er een schapendrij ver op zijn terein, uiteraard met hond, om doorlopend demonstra ties te geven. Op beide dagen is er tevens live muziek in de bedrijfs hal. Zondag is tevens ezeldag. Met 25 ezels mogen kinderen een stoelen dans doen en daarna aanschuiven aan een 20 meter lange tafel voor een gezamenlijke maaltijd van deze hoefdieren. Het is de bedoe ling dat de kinderen de groenten in hapklare brokken snijden. De ezels worden uiteindelijk ook nog op uiterlijk, vachtconditie, stap en draf gekeurd door twee paar des kundige ogen. De kerstmarkt bij A.P. van Doorn is zaterdag 15 december van 10:00 tot 17:00 uur, de dag erna van 11:00 tot 17:00 uur. VAN WEEDESTRAAT 46c SOEST-ZU1D projecten een eenvoudige, concre te manier van gemeenschapsont wikkeling vormen. Lokale boeren groepen verhogen hun levensstan daard doordat zij leren hoe zij dier vriendelijk en duurzaam kunnen boeren zonder het milieu daarbij te schaden. Als zij voldoende voor bereidingen hebben getroffen, ont vangt ieder gezin een dier dat het meest geschikt is voor lokale be hoeften en ecologische omstandig heden. Een dier betekent onder andere gezonde voeding, wol, trek kracht, mest voor gewassen en een wèlkome aanvulling op het gezin sinkomen (door vermarkten van producten en nakomelingen). Een dier is geen gift, maar een Levende Lening. Het ontvangende boerengezin tekent een Contract, waardoor het zich verplicht de eer ste nakomeling en de verworven kennis door te geven aan een vol gend gezin. Op deze manier blijft het goede resultaat zich steeds weer herhalen. Het belangrijkste doel van deze vorm van hulp is het groepsproces: arme gezinnen dra gen verantwoording af aan elkaar, igo 1.9 Diesel 127.500 km, stuurbekr.8.080 035 6017229 van de kerkzaal. Inmiddels is een deel verdwenen achter een isolatie deken met gipsplaten, maar de ka rakteristieke balken zijn in het zicht gebleven en voorzien van een blauwe kleur. Blauw is trouwens een kleur die men veel zal tegenkomen in het vernieuwde kerkgebouw en zalen complex, met (ter compensatie) in één zaal als verrassing een andere kleur. Inmiddels heeft het bouwbe drijf de kerk op 19 oktober jl. op geleverd en moeten in de komen de weken nog enkele punten wor den afgerond. Het schilderwerk is bijna gereed, het podium is af (klasse!) en de binnenverlichting is bijna aangesloten. Er is volop schoongemaakt ('Wat een stof!'). De kelder is bijna gereed. De kerk banken zijn geplaatst, zodat ook de kerkzaal bijna gereed is. Er moeten nog enkele onderdelen geschilderd worden en her en der moet er nog verlichting aange bracht worden. Verder moet er nog op enkele plaatsen tapijt gelegd worden. Binnen worden de kasten afgemaakt, elke ruimte heeft zijn vaste kasten. Verder moeten er nog 200 jassenhaken bevestigd worden! Er staan nog 60 stoelen om bekleed te worden en voor het Kerkelijk Bureau SoW Soest (voor geheel Soest) worden de meubels binnenkort geleverd. Naast dit alles zijn er nog veel vrij willigers bezig met klussen als schilderen, verhuizen, schoonma ken, timmeren, afhangen, sloten monteren, vuil afvoeren etc. etc. 'We zijn vast en zeker iets verge ten, maar dat is logisch als je ziet hoeveel vrijwilligers de laatste maanden hebben gewerkt in deze (ver)bouw. Fantastisch om te zien, en mee te maken. Zonder hen was het niet gelukt, onze dank daar- ZU1DPROMENADE 2 terwijl zij samen aan een zelfstan dige toekomst werken. Door middel van een eerste pro ject leren de boerengezinnen in hun levensonderhoud te voorzien. Vaak wordt een eerste project op gevolgd en ondersteund door een tweede project. Thema's van een dergelijk project zijn bijvoorbeeld: het verwerken en vermarkten van producten, veterinaire zorg op ba sis van lokale planten of een mi cro-krediet project waardoor de boeren hun bedrijf kunnen uitbrei den of diversificeren. Al met al wordt een groep minimaal vijf tot zeven jaar gesteund voordat ze compleet op eigen benen staat. Wie de catalogus nog niet per post krijgt thuisgestuurd, kan een gratis exemplaar aanvragen bij de stich ting Heifer Nederland, Putseweg 48,4645 RK Putte (NB), ®0164- 606164, fax: 0164-606163, e-mail: info@heifer.nl of kijk op www.heifer.nl 2.1 Turbo Diesel 154.000 km, vele opties19285 CITROEN Op zondag 2 december zal de eerste kerkdienst gehouden worden in de vernieuwde Em- nakerk. Tot de echte opening en overdracht moeten er nog veel zaken afgewikkeld wor den. Want dan moet het echt gereed zijn! In de maand de cember moeten er nog een aan tal klussen worden afgerond en de puntjes op de i gezet! Na een selectieprocedure zijn ar chitectenbureau Valk en bouwbe drijf Van den Hengel, beide uit 'Soest, uitgekozen om samen met de bouwcommissie Noord te zor gen voor de (ver)bouw. Op 7 fe- "bruari is het bouwbedrijf begonnen t:met het sloopwerk, waarna men in Mmaart begon met de (ver)bouw: de ■kelder en de fundering van de «nieuwbouw. In deze fase was de bouw voornamelijk in handen van ie professionals. Op 12 mei was de eerstesteenleg ging door drie kerkleden uit Noord die op deze dag jarig waren; me vrouw H.J. Elshof-Berfelo, me vrouw M. v. Barneveld-Knol en (Francjan Koole. De eerstesteenleg ging werd bezocht door veel ge meenteleden uit Soest en er waren toen al veel positieve reacties over de eerste vormen en het mooie weer, een positief teken voor de daaropvolgende maanden. Tot na de vakantie werd er druk gewerkt door het bouwbedrijf, maar gelei delijk aan kwamen er steeds meer werkzaamheden voor vrijwilligers. Op 8 september was er een kijk- ochtend en zeer veel belangstellen den hebben die gelegenheid ge bruikt om de I (ver)bouwvorderingen van nabij te bekijken. Zichtbaar was toen de dakconstructie, inclusief de balken Sabrina Langerak in feeststem ming met de nieuwe Heifer dieren catalogus. D R I j F >EST BV Soest i 64

Soester Courant | 2001 | | pagina 13