►arok/kerstconcert in Oude Kerk Fakkelwake Amnesty-Soest: 'coalitie voor mensenrechten' Actie Zonnebloem groot succes T)ogteï6m Feestelijk 'Alles danst' bij FDA en Terpsichore Dr. Willem Glaudemans in Spirituele Kring Soest VOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 15 i t d i o Eemlaint luziekkring Eemland en Artishock-Klassiek LNajaarscampagne [van Unicef Muziek in Utrecht Politieauto geraakt Natuur Nabij I Korte Duinen Thuiszorg dicht op 29 november Boete Folkloredans op vrijdag 14 december: Oudercursus 'Opvoeden: zó!' Met de Seniorenbus naar kerstshow SCHRAVEMADE B.V. Eindredacteur 'A course in miracles' VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 Twee inleverdata pakketten Polen Zaterdag 8 december, Soest-Zuid 'Blub, ik ben een vis' Wie vergelijkt leest de Soester Courant de beste, de lekkerste Muziekmiddag bij humanisten Activiteiten Klaarwater Fries toneel Cabaret met een knipoog naar de goede oude tijd Dronkeman rijdt tegen boom op Voedseldief 1*! Secretariaat: Illegaal Scheldpartij Liedjes over leven van zeelieden sbestverwijderlng oopwerken rond-, weg. en waterbouw Milieutechniek Terreinbepfo^ 5 - 609 90 00 «vww.asbooro,. entrale verwarming sche installatie efoon 035 - 601 24 72 w TECHNIEK B.V. elefoon 035 - 601 1137] istraat 2A est 5 - 601 26 32 oest@vbw-groenplein.nl Birkstraat 93 - Soest 1 Tel. 601 23 54 Èm Beukenlaan 46 - Soest J Tel. 601 20 65 ÏRIJ Van Weedestraat 46A Soest - Tel. 601 38 77 Burg. Grothestraat 35 - Soest Tel. (035) 601 60 33 Fax (035) 601 37 05 E-mail: info@dejongaccountants.nl www.dejongaccountants.nl >1 Witgoed Service 2parades van alle merken 'eparaties onder garantie s service 6 dagen in de week elefoon 035 - 602 49 61 sboorn 35- 3766EK Soest 'eweg 70 - 3765 GG Soest ilefoon (035) 60160 30 a- Telefoon 035 - 602 93 60 't, voorde beste keuze!" 1 uw dranken! •35 - 601 24 90 heidsweg Noord 65 PK Amersfoort 33 - 464 34 24 sier/Jeep dealer Eemland en Vallei ERKEND ELEKTROTECHNISCH waarborginstallateur IX Soest. Tel. 035 602 45 20 N BOUWADVIES B.V. :hnische keuringen o.g. geleiding st- Tel. 035 -602 31 13 eau voor telecommunicatie tation voor mobiele communicatie uweweg 27-29a, Soest 30 - Telefax 035 - 6091009 avanhaltelecom.nl ■urius Golfkarton ',sweg 26 -3762EC Soest >n 035 - 609 53 00 035 - 609 53 11 UWKARTON I DISPLAYS arsfoort - Tel. 033-4643060 - Fax 033-44561683 ï>ng Familiebedrijf sinds 1938 ■/- Otien (3e generatie) het gebied van •zekeringen belt u ons gerust. Soesterbcrg Dag en nacht bereikbaar: t nl 0346 - 351223 Dp zaterdagavond 8 december vindt in de Oude Kerk een bij lzonder concert plaats. De Stichting Muziekkring Eem- Jland en Artishock-Klassiek or- ganiseren samen een sfeervol barok- en kerstconcert, waar aan wordt meegewerkt door het Apollo Ensemble uit Am sterdam en het Soester kinder koor 'De Spetters' o.l.v. Wilma jen Liesbeth van den Akker. Set Apollo Ensemble, opgericht |l992, is een barokensembie met ials basisbezetting blokfluit, fagot ten clavecimbel. Het repertoire omvat composities uit de renais- [sance, barok en de vroeg klassie ke periode. Tevens worden heden- jdaagse composities voor barok in strumenten gespeeld, waaronder komposities speciaal voor dit en- Isemble gecomponeerd. Het en- [semble onderscheidt zich door de [vele bijzondere projecten die ze jgebracht hebben naast de regulie- |re concerten in de basisbezetting. ?Tot op heden verschenen er zes |cd's van het Apollo Ensemble. Dver Het Apollo Ensemble [schreef het NRC op 29 mei 2001; ■"Vertrouwd klinken de capricieu- Ize barokmelodieën die kundig worden uitgevoerd door een wisse- llend bezet ensemble authentieke ■instrumenten". ■Soester kinderkoor 'De Spetters' is 18 jaar geleden opgericht, destijds ■onder leiding van Jetty Jonker en ■Elly Zuiderveld. Het werkte mee laan diverse cd-, radio- en tv-opna- Imen o.a. met Hans Vermeulen, I Dianne Marshall eb Elly Rikkert |(o.a. voor hun laatste cd ■'Spiksplinternieuw' die eind sep- I tember van dit jaar uitkwam). Het I koor zingt behalve in kerken, zalen I en sporthallen, ook voor instellin- Igen en ouöerencentra. Het koor I maakt onderdeel uit van de 'Foun- Itain-koren', waar ook het tiener- ■De najaarscampagne van Unicef, ■het Kinderfonds van de Verenigde I Naties, is gericht op de wederop- Ibouw van Zuid-Sudan. Op de zon- dagen in november en december l kan men om 19:00 uur op RTL-4 itien kinderen volgen die symbool staan voor alle kinderen in Zuid- Sudan. I, Unicef wil met deze najaarscam- k pagne zoveel mogelijk nieuwe do nateurs werven. Met de opbrengst van de nieuwe donateurs wil het j. Kinderfonds ervoor zorgen dat ruim 800.000 mensen in Zuid-Su dan worden voorzien van schoon drinkwater, voedsel, onderwijs en gezondheidszorg, en dat ze bege leiding krijgen bij het verwerken van hun oorlogstrauma's, j Een Sudan-special is verkrijgbaar in de Unicef-winkel, Lange Brink- weg 62. Het gironummer van Uni cef is 121 (Den Haag). LZaterdag 1 december, Domkerk: [.Mariavespers van Claudio Monte- verdi door Christine Jansen en Natascha Morsink (sopranen), Ria I Frowijn (alt), Kevin Doss en Jules Schaap (tenoren), Evert Jan Nag- I tegaal en Bas Kuilenburg (bassen) en koor en orkest van de Domcan torij o.l.v. Remco de Graas. Aan vang 15:30 uur. Toegang vrij. Een dronken bestuurder uit Soest l is afgelopen vrijdag aangehouden door de politie. Na eerst het stop- teken genegeerd te hebben op de '^"Dalweg, ontkwam hij op de Tal- lalaan niet meer aan zijn lot. De 41-jarige bestuurder raakte tijdens het inparkeren de rechtervoorzijde van de surveillanceauto. De man •erd aangesproken op zijn rijge- rag. Na de blaastest, waaruit >leek dat hij te veel had gedron- ;en, kon de man met een rijverbod luiswaarts keren. Bovendien was hij na dit ritje 900 gulden armer. koor Friends onder valt. Voor de pauze zullen prachtige barokwerken ten gehore worden gebracht, waaronder het sfeervol le Weihnachts-konzert van Philipp Friedrich Böddecker en de Kerst cantate van Georg Philipp Tele- mann, waarna het kinderkoor De Spetters o.l.v. Wilma en Liesbeth van den Akker, samen met het Apollo Ensemble, enige mooie kerstliederen ten gehore zal bren gen. Na de pauze vervolgt het Apollo Ensemble zijn concert met barokwerken van Michel Corrette, Josef Hahn, Matthias Maute en Telemann, waarna gezamenlijk met het kinderkoor wordt afgeslo- Het Apollo Ensenble met Anne- lies Schraa, Marion Boshuizen en Thomas Oltheten. ten met enkele sfeervolle kerstlie deren. Gezien het bijzondere karakter van deze avond wordt een grote op komst verwacht en is het verstan dig om tijdig kaarten a 15,00 te bestellen. Men kan daarvoor van af heden contact opnemen met de Klassieke Vakhandel De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15, 886012132. Het concert vindt op zaterdaga vond 8 december plaats in De Oude Kerk en start om 20:00 uur. In en rond de Korte Duinen houdt IVN Eemland op zondag 9 de cember een natuurwandeling. Ge start wordt om 14:00 uur vanaf de parkeerplaats bij restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat. Overwintering en bodemvorming zijn de punten van aandacht tijdens de tocht die wordt geleid door een gids. Opvallend op dit deel van de Utrechtse Heuvelrug zijn de ver schillende landschappen die elkaar snel afwisselen. Vooral de scherpe afscheiding van weiland en duinen is opmerkelijk. De wandeling voert de deelnemers langs de weilanden van de Eem- vallei, door het bos en uiteraard door het 521 ha grote stuifzandge- bied. De Korte en de Lange Dui nen werden in 1995 benoemd tot aardkundig monument. Voor meer informatie over de na tuurwandeling, §8 6018565. ook voor APS Het Maatschappelijk Werk van de Stichting Thuiszorg Eemland is donderdag 29 november gesloten in verband met een werkconferen tie. Voor spoedeisende gevallen kan men echter wel telefonisch contact opnemen met deze hulp verlening, 88 6036800. Een 59-jarige automobilist uit Soesterberg is maandagochtend gecontroleerd op de Biltseweg. Onderzoek wees uit dat de man alcohol had gedronken. Hij blies 0,8 promille. Hij ontving een boete van 400 gulden voor het rijden onder invloed. Het Folklore Dansensemble Amersfoort en de volksdans- T vereniging Terpsichore organi- seren in de sfeervolle decem- j bermaand tussen 'Klaas' en Kerst een feestelijke folklore- dans- en voorstellingsavond j met het live orkest 'Overstag'. Dat gebeurt op vrijdagavond 14 december. Het FDA zal dansen laten zien uit Nederland, Honga- j rije (Dravamentie), Rusland en Bulgarije. De nieuwe Bulgaarse choreografie van Eddy Thijssen gaat in première. De dansleiding voor de instuif is in handen van Marcelle Boersma. Het evenement begint om 20:00 uur en eindigt om ongeveer 23:30 uur. Het adres is de gymzaal aan het Spinetpad in de wijk Zielhorst in Amersfoort. De toegangsprijs bedraagt voor niet-leden een tien- informatie kan men terecht bij: tje. De dansers mogen geen bui- Ellen Diels, ®033-4616187, of tenschoenen dragen. Voor verder Henny Kentie, 380346-352637. Vanaf maandag 14 januari 2002 verzorgt de GGD Eemland de cur sus 'Opvoeden: Zó!' in Soest. Deze oudercursus bestaat uit vijf bijeenkomsten over opvoeding voor ouders en verzorgers van kin deren van 4 tot 10 jaar. De bijeen komsten vinden plaats op vijf ach tereenvolgende maandagavonden, met uitzondering van de maandag in de vooijaarsvakantie. De cursus duurt van 20:00 tot 21:45 uur. De kosten bedragen 23,00 (f 50,00) voor één ouder/verzorger en 30,00 (f 65,00) voor een ouder paar. Wie zich wil aanmelden kan bellen: 88033-4600046. Daarna krijgt men schriftelijk bericht, met daarin de exacte cursusdata en cursuslocatie. In de cursus 'Opvoeden: Zó!' ziet men op video hoe ouders hun kin deren prijzen, verbieden en straf fen en wat het effect hiervan is. Men kan met andere ouders pra ten over opvoeden en ervaren dat men niet de enige is die zich soms onzeker voelt als ouder. De deel nemers krijgen tips over belonen en straffen en ze krijgen folders mee waarin alles nog eens op een rijtje staat. Opvoeden leer je door het te doen. Ook op deze bijeen komsten. 'Opvoeden: Zó!' is daar om vooral een doe-cursus, waarin veel praktijk en weinig theorie zit. Vandaar dat men het geleerde de dag daarop meteen kan gebruiken binnen de eigen gezinssituatie. Meer informatie over de cursus 'Opvoeden: Zó!': 88033-4600046. Ook dit jaar organiseert de Senio renbus voor 55-plussers in Soest/ Soesterberg een speciale rit naar de kerstshow van Tuincentrum Overvecht te Utrecht. Wie de kerstversiering wil vernieuwen of aanvullen of gewoon eens gezellig wil rondkijken en de kerstsfeer proeven kan mee met de Senioren bus en wel op woensdag 12 de cember a.s. Heenreis om 9:00 uur en terug om 12:00 uur. De prijs bedraagt f 7,50 (koffie etc. voor eigen rekening). Gezien de verwachte belangstel ling wordt belangstellenden aange raden zo snel mogelijk te reserve ren. Als een afspraak voor deze tocht niet doorgaat, laat dit ons dan a.u.b. weten. Een ander die graag mee zou willen kan dan een plaatsje in de bus krijgen. Voor alle informatie en reserveringen kan men terecht bij de Seniorenbus, 88(035) 6019190. tandtechnisch laboratorium Voor a! uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 Innerlijke vrede is iets wat we allemaal willen, maar hoe doe je dat? 'Ik verlang de vrede van God. Deze woorden uitspreken is niets. Maar deze woorden menen is alles.' Zo begint les 185 uit 'Een cursus in wonderen'. Kennelijk gaat de cursus ervan uit dat we niet precies weten wat we willen als we zeggen dat innerlijke vrede ons doel is. We zijn ook misschien niet eenduidig genoeg in wat we willen. We wil len wel innerlijke vrede - wie niet? - maar liefst nadat we andere verlangens hebben bevredigd, of nadat we eerst onze eigen manie ren om vrede te vinden hebben beproefd. We weten immers zelf het beste wat ons vrede kan bezor gen, zo menen we. We zoeken dus eerst buiten ons: als de omstandig heden nu maar anders waren, als de mensen om ons heen nu maar aardiger waren, als het nu maar eens ophield met regenen, als ik de staatsloterij zou winnen, als mijn kinderen weer veilig thuis zijn, als ik die felbegeerde baan krijg, dan zou ik gelukkig en in vrede kunnen zijn, dan pas kan ik rustig ademha len en mijn denken tot stilstand brengen. Maar buiten ons zoeken zal ons geen 'innerlijke' vrede brengen, die zullen we in onszelf moeten vinden, zoals het woord al zegt. Maar hoe doe je dat? Eigenlijk heel eenvoudig: je vindt innerlijke vrede als je niets anders meer wilt, wanneer je het totaal meent wanneer je zegt: 'Ik verlang de vrede van God.' Maar wie kan zeggen dat vrede alles is dat hij wenst? Als de cursus het zo stelt, voelen we ons lichtelijk ongemak kelijk worden, omdat we gaan be seffen dat er iets van ons wordt gevraagd. We vrezen dat we iets moeten opgeven. En dat is ook zo. Ons wordt gevraagd eerst al onze eigen ideeën en plannen op te ge ven over hoe wij denken gelukkig te kunnen zijn. Kortom: ons gelijk over ons geluk. Dat betekent dat we moeten leren onderscheid te maken tussen onze eigen dromen en wat God voor ons wil, tussen wat werkelijk waardevol is en waar wij alleen maar onze waarde aan hechten. En dat doen we door ons bewust te worden van onze egopa tronen. Wanneer we gaan inzien dat onze innerlijke vrede de prijs is die we telkens betalen wanneer we kiezen voor oordelen, beschuldigingen, angsten, verdriet en pijn, dan gaan we ons opnieuw beraden over onze keuze en over de waarde die we hechten aan wat ons ego ons aan geschenken voorhoudt. In het juiste perspectief gezien, wordt de keuze steeds eenvoudiger. We worden steeds helderder in onze keuze: we geven eigenlijk niets op wanneer we afstand doen van een egopatroon dat onze vrede in de weg staat. De cursus reikt ons oe feningen aan om hiermee ver trouwd te raken en steeds makke lijker te kiezen voor wat ons wer kelijk helpt: vrede. Willem Glaudemans (1954) was eindredacteur van het team dat 'A Course in Miracles' in het Neder lands vertaalde, 'Een cursus in wonderen'. Sinds 1986 werkt hij met de Cursus en ziet dat de prin cipes ervan steeds weer toepasbaar blijven in zijn leven. Regelmatig publiceert hij over de cursus en geeft hij lezingen, trainingen, cur sussen en workshops. Van zijn hand verscheen ook 'Het nacht blauwe boek', twee sprookjes die het gedachtegoed van de cursus op speelse wijze vormgeven, en een gedichtenbundel 'Kortstondig be stendig'. Met Jacob Slavenburg vertaalde hij de 'Nag Hammadi Geschriften' (twee delen). Hij pu bliceerde ook over de gnosis. Mo menteel werkt hij aan een boek over vergeving dat in mei 2002 zal verschijnen. Belangstellenden zijn vanaf 15:00 uur van harte welkom in het histo risch ontmoetingscentrum "De Deel". (Achter de Oude Kerk in Soest aan de Kerkstraat) Er wordt bij aankomst gezorgd voor een kopje koffie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samenzijn, waarbij nog een glaasje kan worden ge dronken. De bijdrage in de onkos ten bedraagt f 15,00 (incl. con sumpties). Op de bijeenkomst op 9 december zullen de programma brochures voor het nieuwe seizoen klaarliggen. De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor ieder die zich met zingeving, spiritualiteit en levensvraagstukken bezighoudt in een besef van wederzijdse gelijk waardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Ieder een is van harte welkom en kan gewoon als belangstellende bin nenlopen. Voor nadere informatie kan men bellen met een van de initiatiefneemsters: Marijke Smit: 88 035-6019815. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Zowel op zaterdag 1 december als op zaterdag 8 december is er weer gelegenheid om pakketten voor fa milie en vrienden in Polen in te le veren bij de fam. De Groot, Di Lassostraat 40, tussen 9:00 en 12:00 uur. De pakketten worden in Polen aan huis afgeleverd. Voor alle informatie: 886024377. De pakketten moeten goed ver pakt zijn, bij voorkeur in een ste vige kartonnen doos, met plak band dichtgeplakt en met een ste vig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzender die nen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven, tijdschrif ten e.d. bevatten, echter géén geld. In verband met het mond- en klauwzeervirus mogen geen vlees waren naar Polen gestuurd wor den. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 7,50 per pakket plus 2,75 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebe wijs te tonen. DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Zaterdag 1 december Tijdens een middagje vissen ont dekken Fly, Stella en Chuck het mysterieuze laboratorium van de zonderlinge professor Makreel. De professor heeft een toverdrank uit gevonden, waardoor mensen on der water kunnen leven. Fly's zusje Stella drinkt per ongeluk van het drankje, verandert in een zeester en verdwijnt in de golven. De twee jongens nemen ieder ook een slok en gaan achter Stella aan; Fly als vis en Chuck als kwal. Als ze het tegengif niet binnen 48 uur vinden, zullen ze voor altijd een vis blijven. Het tegengif is in handen gevallen van de kwade vis Joe, die belust is op meer macht. Het tegengif maakt vissen namelijk intelligent. Joe's nieuw verworven gave stelt hem in staat om heer en meester van de onderwaterwereld te wor den. Met hulp van Haai, zijn body guard, onderwerpt hij heel het vis- senvolk aan zijn bewind. Stella's nieuwe vriendje, het zeepaardje Sasha, sluit zich bij het drietal aan. Met z'n vieren beleven ze een spannend en sprookjesachtig avon tuur onder water. Zal het hun luk ken om samen Joe's duistere plan nen te dwarsbomen en het tegen gif op tijd in te nemen? De soundtrack van 'Blub, ik ben een vis' is niet van de minste, want om de zeer hitgevoelige titelsong te vertolken werd op niemand minder dan K3 een beroep ge daan. De meisjes van K3 waren in de wolken met dit aanbod, beves tigden onmiddellijk hun medewer king en brengen dit nummer uit op single. Samen met de titelsong is ook een fantastische videoclip op genomen die vanaf de zomer op tv zal te zien zijn. Verder krijgen we ook prachtige vertolkingen van Laura Vlasblom, Peter Van Laet (Mama's Jasje en Betty die heel verrassend uit de hoek komt met haar Nederlandstalige versie van 'Do U believe In Magie'. Zoals je ziet een soundtrack vol verrassin gen, die zowel jong als oud zal aanspreken. Verder nog vertolkin gen van andere internationale ar tiesten als Lou Bega en Patricia Kaes. Filmkeuring: alle leeftijden. Neder lands gesproken. Aanvang: 14:30 uur. Entree: f 7,50/10,00 (volwassenen). Re serveren bij de theaterkassa, 886095829, ma-vr 10:00-18:00 uur, Willaertstraat 49. Op zaterdag 8 december orga niseert de werkgroep van Am- nesty International Soest een stille fakkelwake. Deze vindt plaats van 16:00 tot 16.30 uur in het winkelcentrum Soest- Zuid, op het plein naast boek handel Van de Ven. Fakkels zijn daar te verkrijgen voor ƒ2,50. De fakkelwake heeft ditmaal als thema: 'Teken voor de coalitie voor mensenrechten'. Amnesty In ternational wil op deze manier de wereldleiders en regeringen oproe pen om, ook in de terechte strijd tegen terrorisme, de mensenrech ten te (blijven) handhaven. Dinsdag 11 september 2001. Niet alleen de VS, maar de hele wereld werd met de aanslagen in Was hington en New York in het hart getroffen. Dinsdag 28 september 2001. Resolutie nr. 1373 van de VN-veiligheidsraad heeft staten uitgebreide bevoegdheden gegeven om acties tegen terrorisme te on dernemen. De resolutie bevat ech ter nauwelijks regels voor het handhaven van de mensenrechten. Direct of indirect kan dit leiden tot het schenden van mensenrechten. Direct doordat bij de bombarde menten de burgerbevolking niet wordt ontzien: het gebruik van clusterbommen tegen burgerdoe len; Vluchtelingen vanuit Afghanis tan die de grenzen van de buurlan den gesloten vinden. En niet te vergeten hele bevolkingsgroepen die slachtoffer dreigen te worden van discriminatie en stigmatisering. Indirect doordat staten de ruime bevoegdheden tot terrorismebe strijding gaan misbruiken om be paalde individuen of groepen in de samenleving harder aan te pakken. De coalitie tegen terrorisme bevat landen die mensenrechten schen den of geschonden hebben. Om bovenstaande redenen vraagt AI aan regeringen en parlementen zich niet te beperken tot de 'coa litie tegen terrorisme', maar deze uit te breiden met een 'coalitie voor mensenrechten'. Tussen 25 november en 31 december pro beert Amnesty hiervoor zoveel mogelijk handtekeningen te verza melen; deze zullen aangeboden worden aan regering en parlement. De 'coalitie voor de mensenrech ten' houdt verder in dat in de ac ties tegen terrorisme de mensen rechten en het internationaal hu manitaire recht in acht worden ge nomen; dat er geen wapens wor den geleverd aan legers die zich schuldig maken aan schendingen van de mensenrechten; dat mensen die hun land ontvluchten worden opgevangen; dat maatregelen wor den genomen om mensenrechten schendingen tegen te gaan en te bestraffen. Van 12 tot en met 16 november hield de Nationale Vereniging De Zonnebloem een telefoni sche ledenwerfactie, o.a. voor de afdeling Soest. Het resultaat heeft alle verwachtingen over troffen. Het ondersteunende ledenbestand is met bijna 60% toegenomen tot circa 2200 leden. Bovendien heb ben zich 22 belangstellende Soes- rers gemeld voor vrijwilligerswerk. Binnenkort zullen zij een uitnodi ging ontvangen om nader met het Zonnebloem-werk kennis te ma ken. De actieweek werd afgesloten in Mariënburg met een goed bezoch te en zeer succesvolle verkoping van mooie handwerken, gemaakt op de welfare-middagen in Hons- bergen, Molenschot en Mariën burg. Wat de opbrengst van de ver koop en de loterij betreft werd ook hier eeri record gebroken. De Zonnebloem Soest is heel blij met de extra financiële ondersteu ning door toename van het leden bestand en de opbrengst van ver koop en loterij, evenals met de toename van het aantal medewer kers, want tijdens de actie hebben zich ook al weer ruim 20 mensen aangemeld die graag van het (bezoek)werk gebruik zouden wil len maken. En dat kan alleen met voldoende medewerkers. Soest, bedankt! Foto: Ankie Siddré. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Tijdens de donkere dagen in de maand december verzorgt het Hu manistisch Verbond afd. Eemland een midwinterbijeenkomst met musicoloog Joost van Leeuwen. Uitgangspunt is 'Liederen over de dood' van o.a. Schubert, Brahms en Moessorgski. Deze mooie mu ziek hoeft niet somber te zijn. De bijeenkomst vindt plaats op zon dag 2 december in de Buiningzaal van museum Flehite, Westsingel 50 in Amersfoort. Aanvang 14:30 uur. Toegang vrij. Ontmoetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat 475 heeft een aantal nieuwe activiteiten gepland voor de feestmaand de cember. Deze zijn bedoeld voor alle 55-plussers van Soest. Op woensdag 5 december wordt een middag met muziek en zang ge houden. Het duo 'Wilde Orchidee' zal de muziek verzorgen onder de titel 'Klanken van Toen'. De toe gang is gratis en de feestmiddag begint om 14:00 uur. Op maandag 10 december kunnen belangstel lenden zich opgeven voor het kerstdiner op tweede kerstdag. De Friese vereniging 'Frysk en Frij' (Gooi/Eemland) organiseert op vrijdag 14 december een Frie se avond in zorgcentrum Zuider- heide, Diependaalselaan 337, Hil versum. Aanvang 19:30 uur voor leden. Om 20:00 uur begint de toneelvoorstelling ik Heft yn Han- nen', een kluchtig blijspel, ver zorgd door de zusterverenigingen uit Utrecht en Zeist. Er zijn ook weer 'diskes' met Friese speciali teiten, een eenmalige collectie boe ken en een verrassend aanbod aan presentjes voor onder de kerst boom. Toegang: leden 7,50; niet-leden/ 15,00. In ontmoetingscentrum De Klari net is dinsdag 4 december een ca baretvoorstelling te zien van de Amsterdamse groep De Schakel. Met een knipoog naar de 'goede oude tijd' worden liedjes van de Jantjes, uit de Jordaan en de rest van Amsterdam gezongen. De werkgroep De Klarinet heeft de middag georganiseerd voor alle 55-plussers van Soest en de toe gang is gratis, net als een kopje koffie of thee. De voorstelling be gint om 14:00 uur. Een 25-jarige man uit Baarn is za terdagochtend op de Amersfoort- sestraatweg aangehouden wegens rijden onder invloed. De man was tegen een boom aangereden en bleek bij nader onderzoek een al coholpromillage te hebben van 0,95 promille. De man kreeg een tijdelijke rijontzegging en een pro cesverbaal aari zijn broek. Een 44-jarige man uit Utrecht is vrijdagmiddag aangehouden door de politie op de Wiardi Beckman straat. Hij werd op heterdaad be trapt toen hij zonder te betalen met levensmiddelen de winkel wil de verlaten. De man verzette zich heftig tegen zijn aanhouding. De verdachte werd voor verhoor mee genomen naar het politiebureau. Daar is procesverbaal tegen de Utrechter opgemaakt. De Soester Kring I J/ Albert Cuyplaan 136 I •SOES* T 035-6017001 De politie heeft tijdens een contro le vorige week een man uit Ede aangehouden die illegaal in Neder land verbleef. De controle werd uitgevoerd bij een winkel aan de Beukenlaan. Omstreeks zes uur trof de politie een 21-jarige man aan zonder legitimatie. Hij werd aangehouden en meegenomen voor verhoor. Uit onderzoek bleek dat de verdachte een valse naam had opgegeven en illegaal in Ne derland verbleef. Hij is overgedra gen aan de vreemdelingenpolitie. De politie heeft vorige week woensdag een controle uitgevoerd op de laad- en loshavens op de Van Weedestraat. Dat gebeurde naar aanleiding van klachten uit de buurt. Zeven bestuurders hebben een bekeuring gekregen voor het onterecht gebruik maken van de havens. Een bestuurder raakte der mate oververhit door de bekeuring dat hij begon te schelden tegen de agenten. De man werd aangehou den en voor verhoor overgebracht naar het politiebureau. Hartverscheurende ballades over scheepsrampen en aan de wal ach tergebleven vrouwen, meerstem mige werkliederen en stevige songs over het leven aan boord maken deel uit van het repertoire van The Foo Foo Band. Deze treedt woens dag 5 december op voor de Soes ter Kring. De vijfkoppige formatie komt daarvoor naar de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan (ingang Pieter de Hooghlaan) en begint om 10:00 uur te spelen. Zoals bij vrijwel alle activiteiten van de Soester Kring bedraagt de entree 5 gulden. In het verleden heette een instant- scheepsorkest vaak een Foo Foo Band. Iedereen die en alles wat maar geluid kon maken, werd daarbij ingezet. De Amsterdamse band speelt in de volgende bezet ting: Bert Aalbers (zang, accordeon, concertina), Peter van Rijsbergen (basgitaar, zang), Baukje Asma (zang, percussie, tin-whistle), Peter Koene (gitaar, mandoline, zang) en Christel van Noort (viool).

Soester Courant | 2001 | | pagina 15