Een enkeling blijft onder de 30 km Veel deelnemers en bezoekers creatiefmarkt Soesterberg Kelder verwijderen of ingang maken vanuit de woning Kaartjes Kneutercabaret in anderhalve dag verkocht ^es stil /M afwezig I Odeon promoveert naar superieure afdeling! PAGINA 18 ,udieke snelheidscontrole met lasergun bij scholen chrijving In ontmoetingscentrum De Drie Eiken P. Creutzberg WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Topprestatie harmonie-orkest Vrijdagavond voorverkoop voor schaatsseizoen Nieuwe club Groep Lichte Vliegtuigen Zaterdagavond in De Drie Eiken echt ijk de ■7/aj/ff/ 'E HOOGE VUURSCHE SOESTERBERGSE MAKELAAR de erfgenamen van bergsestraat te Soest, lummer 4467, ierna ook te noemen: edeelte van het perceel aan de akte houdende jrwaarden, op 5 november mr. J. Jager, gehechte belast met een persoonlijk udende het recht voor jren 13-02-1972 en je eigendom waren van verband met de door de velk recht is geëindigd lede deels is belast met eter. toorJager Bokdam derdag 6 december 2001 Soesterbergsestraat 18 :oepassing de Algemene 'an het recht van beraad, i de hoogste bieder, zulks i) die het registergoed niet de deze periode aan de Dnlijke toedeling van het bod. Bijzondere Voorwaarden bij: Van Weedestraat 2 3761 CE Soest Tel.: 035-603 98 39 Fax; 035-602 14 60 E-mail: j.jager@jbv.knb.nl mm mogelijk over- t overige verkeer. ikbranche wordt omgezet. De bran ie motor van de ankzij wegtransport Jgsmiddelen in de nis opgehaald, en ant. Je zou kunnen sn logistiekbranche and alles op rolle tje verontschuldigingen waren niet erg origineel. Eigenlijk bad niemand haast, 'maar je let niet zo op de teller en boven de JO kilometer zit je zo.' 'Je let meer op de weg dan op je voet.' ■Ik heb het bord niet gezien', •Voor m'n gevoel ging ik hele maal niet zo hard' en meer van julke excuses voerden automo bilisten gistermorgen op de Generaal Winkelmanstraat jan tijdens een door de politie uitgevoerde alternatieve en te gelijk ludieke snelheidscontro le in het 30 km-gebied ter ïoogte van de protestants- jiristelijke basisschool De postiljon. In plaats van een be keuring, afhankelijk van de (irelheid variërend van 60 tot 200 gulden, konden de aange houden bestuurders ook kie len voor een gesprekje met leerlingen van De Postiljon. Het zal niemand verbazen dat ie- Jereen voor het gesprekje koos, nat een omstander de opmerking ontlokte 'dat ze er zo wel lekker soepel van afkomen.' De scholie ren stelden de overtreders vragen als 'Hebt u zelf kinderen?' 'Weet u dit een 30 km-gebied is?' en 'Waarom reed u te hard?' Opval lend was dat er bij de overtreders veel vrouwen waren en ook men sen die de kinderen naar school brachten... Verder viel op dat in de loop van de morgen de snelheid van de auto's opliep. In aanwezigheid van onderwijs- en verkeerswethouder Harry Witte, gemeentelijk verkeerskundige Ad van Wanroij en verkeersouders S. Verheus (De Postiljon), Sylvia van de Craats (Carolusschool) en Ani- ta Vroonland (Wethouder De Haanschool) bediende Fred Leive van de politie Eemland-noord de lasergun. Dit apparaat heeft de vorm van een videocamera. Het meet de snelheid van een auto al op 300 meter afstand. De kinderen die de overtreders vragen stelden, werden daarin begeleid door wijk agent Evert Oosterman. Hij hoopt dat het effect van de actie is 'dat er bij de mensen iets blijft hangen; dat ze straks weten als ze deze plek weer passeren: hier was die actie, dit is een 30 km.-gebied, hier mag ik niet harder dan 30 kilometer.' Anne Plekkepoel, Ferdinand Ver- heus en Joris Vroonland van de drie basisscholen in Soesterberg stelden de vragen aan de overtre ders. Ze vroegen hun vooral 'met klem' om zich voortaan aan de snelheidslimiet te houden en uiter aard beloofde iedereen dat. 'Nu maar hopen dat het ook gebeurt', zegt Willeke Feenstra van Traffic Test, het bureau dat door de ge meente is ingeschakeld om de 30 km-campagne te begeleiden. 'Het verkeersgedrag van de mensen ver anderen is erg moeilijk, maar er is al veel gewonnen als de mensen zich meer bewust zijn van de snel heid waarmee ze in zulke gebieden rijden en die vaak hoger ligt dan 30 km.' De reacties van de mensen, aange houden of niet, op de actie waren zonder uitzondering positief. Ove rigens viel het een belangstellende op: 'Soesterberg is maar een klein dorp, maar het lijkt wel of ieder kind met de auto naar school Wijkagent Evert Oosterman heeft een voorbereidend gesprek met een snelheidsovertreder, terwijl van links naar rechts Ferdinand Ver- heus, Joris Vroonland en Anne Plekkepoel staan te popelen om vragen te stellen. Foto: Eemland Pers. wordt gebracht.' En een ander viel op: 'Er zijn mensen die soms ver der moeten (om)rijden dan het stuk dat ze hadden kunnen lopen!' Hoewel ze in allerijl affiches moest maken omdat er in het traject van de aankondiging buiten haar schuld iets mis was gegaan, kan Irmgard Lehsink met voldoening terugzien op de door haar georganiseerde demonstratie- en verkoop- creatiefmarkt die zaterdag in de grote zaal en de gang van het ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg werd gehouden. Niet alleen wat het aantal deel nemers betrof was de markt een groot succes, ook bezoe kers waren er volop. Eén van de deelnemers was de 74- jarige J.J. Daniëls uit Soesterberg. Hij stond er met zelfgebouwde modelauto's. Alleen om te laten tien, niet om te verkopen: 'Ik kan er geen afstand van doen, daar door ben ik er te zeer emotioneel j)ij betrokken,' zegt hij. Hij komt lorspronkelijk uit Appingedam Jvaar zijn vader een bodedienst had in verhuizingen en veevervoer. n de oorlog werd het bedrijf door jle Duitsers gevorderd. Zij waren er uiteindelijk voor verantwoorde lijk dat zowel de gebouwen als het yagenpark geheel verloren gingen. Boewel zoon J. J. voorbestemd was het bedrijf over te nemen, kon Jat niet doorgaan. Wel bouwde hij |p schaal het wagenpark van thuis pa. Alle auto's waren op de crea- jefmarkt te zien. Baniëls werd carrosseriebouwer. In 1958 kwam hij als militair naar ^oesterberg, waar hij op de vlieg- asis kraanmachinist werd. In die tijd reisde hij veel met de bussen van Tensen. 'Ik was altijd al gek van bussen. Daarom heb ik er een nagebouwd. In Soesterberg kreeg ik ook een foto in handen van een oude touringcar van Jan Leguit en dat nagebouwde schaalmodel staat hier ook', zegt Daniëls die vooral ook voor de gezelligheid is geko men. Mevrouw J.G. Oostema deed voor de eerste keer mee. Ze was al wel als bezoekster op de markt ge weest 'en nu wil ik ook eens mee doen'. Ze is altijd creatief bezig met uiteenlopende dingen, zoals het beschilderen van dakpannen en {bloempotten, het maken van kaar tten, kerstballen en torso's. 'Op een regeven moment heb je zoveel ge naakt, dan heb je overal genoeg |an. Daarom sta ik nu hier en ik Tind het erg gezellig,' zegt ze. De organisator van de markt, Irm gard Lensink, is tevreden over de belangstelling. In het begin had ze er nog een hard hoofd in, maar uit eindelijk blijkt het allemaal mee te vallen, 'Ik heb het wel vreselijk ■druk gehad. Het was moeilijk om f iedereen te plaatsen. Het is heel HUISARTS wegens vakantie van 3 t/m 7 december De collega's nemen waar. jammer, maar ik heb zelfs twee mensen moeten teleurstellen en er zijn er twee door ziekte afgevallen, anders zou ik ze bij wijze van spre ken hebben moeten opstapelen!' Dat was, mede door het aan de kant schuiven van het biljart, niet nodig. Alle 28 deelnemers aan de markt, een nieuw record, kregen een plaats, al was de doorgang soms wel erg nauw. Ze kwamen uit de hele regio, maar ook van daar buiten. 'Iedereen is altijd erg en thousiast en wil graag laten zien wat je met een hobby allemaal kunt bereiken.' De bezoekers van de twaalfde creatiefmarkt in successie konden onder meer kennismaken met be ren en knuffelbeestjes maken, na- tuurkransen vlechten, betonnen tuinbeelden maken, houtsnijwerk, boekbinden, modelbouw, sieraden en kaarten maken en zijde beschil deren. 'Het zijn allemaal echte hobbyisten, mensen die thuis crea tief bezig zijn en die op de markt naar buiten komen om te laten zien hoeveel plezier zij aan hun hobby beleven en zo anderen mis schien op een idee te brengen of aan te sporen ook creatief bezig te gaan.' Wie geïnteresseerd was in de crea tieve producten van de deelne mers, kon deze ook kopen. Hoe wel met de 28 deelnemers wel het maximum is bereikt, is mevrouw Lensink verheugd dat haar initia tief nog steeds aanslaat. 'Het zijn Mevrouw Oostema uit Soester berg deed voor de eerste keer mee aan de creatiefmarkt en vond het erg gezellig. Foto: Eemland Pers. niet alleen de vertrouwde gezich ten die komen, er waren ook weer een paar nieuwe deelnemers bij.' Foto: Eemland Pers. De heer Daniëls uit Soesterberg was met zelfgebouwde modelauto 's aanwezig, zoals met een oude tou ringcar (links van Leguit en een bus van Tensen. COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 1 december zondag 2 december Rooms-katholiek, Caroiuskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 aalm. J. Schutte; cantores Zondag 10:30 aalm. J. Schutte; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra (Radio Soest) Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: ©0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, 030-2293100. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, ©0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baam Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) VeJdm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer: ©1.1.2. Vrijwiüigershulp Centraal Meldpunt Vrijwiüigershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. Grof vuil, ©035-6093666. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soest er Onderlinge Het harmonie-orkest van mu ziekvereniging Odeon uit Soesterberg onder leiding van Gerrit de Weerd heeft zaterdag in Veldhoven, waar een groot concours voor fanfare- en har monieorkesten werd gehou den, opnieuw een overweldi gend resultaat behaald: een eerste prijs met promotie naar de superieure afdeling en lof van de jury! De superieure af deling is de hoogste muziekaf deling. Het harmonie-orkest deed in 1997 voor het laatst mee aan een groot concours. Het sleepte toen een eerste prijs met promotie naar de ere-afdeling in de wacht. Ook nu waren vele maanden van repeteren en veel oefenen voorafgegaan aan zaterdag de 24e. Vooral de laatste weken hebben zowel dirigent Ger rit de Weerd als de muzikanten veel tijd en energie in de muziek gestoken om de laatste puntjes op de i's te zetten. Het concours werd gehouden in theater De Schalm in het Brabant se Veldhoven, waar twaalf orkes ten deelnamen. Drie ervan kwa men in de ere-afdeling uit. De or kesten werden beoordeeld door een professionele, landelijke jury. Deze lette onder andere op zuiver heid, techniek, samenspel, dyna miek en muzikale uitvoering. Voordat het orkest officieel aan het verplichte werk kon 'beginnen, werd het prachtige inspeelwerk 'Jupiter Hymn' van Gustav Holst ten gehore gebracht. Voor het or kest was dit de gelegenheid om aan de akoestiek van de zaal te wennen. Daarna gaf de jury een teken dat het orkest kon beginnen met het verplichte werk 'Reminis- cencia Gitana', gecomponeerd door André Waignein. Dit karak tervolle werk bestond uit een aan tal in elkaar overgaande afwisse lende elementen waaronder melo die, virtuositeit en natuurlijk het 'Gitana'-zigeunerkarakter. Óp het moment dat dirigent Gerrit de Omdat de heer Mok zonder bouwvergunning en binnen de bestemming 'tuin' een kelder bouwt achter zijn woning aan de Laan Blussé van Oud Al- blas, moet hij deze op straffe van een dwangsom van 30.000 gulden verwijderen. Alleen als de kelder vanuit de woning be reikbaar is, bestaat de moge lijkheid tot het verkrijgen van vrijstelling. Het gemeentebe stuur heeft dit schriftelijk aan de heer Mok meegedeeld. De illegale bouw binnen het be stemmingsplan Amersfoortsestraat kwam aan het licht tijdens een bui tencontrole door een medewerker van de gemeentelijke afdeling Pla nologie en Bouwen. De oppervlak te van de kelder, die van buitenaf bereikbaar is, bedraagt 80 vierkan te meter. Een vrijliggende kelder, zoals in dit geval, moet worden beschouwd als een bijgebouw en moet dan ook voldoen aan de voorschriften die gelden voor bij gebouwen. In Soest is gebruikelijk dat hiervoor niet meer dan in to taal 64 vierkante meter per woning Schaatsliefhebbers kunnen op vrij dag 30 november van 19:30 tot 21:30 uur in de hal van het Dorps huis Burgstede terecht voor de voorverkoop. Dan is er ook gele genheid om schaatsen te ruilen tij dens de ruilbeurs. Omdat de ijsvereniging geen ge meentelijke subsidie krijgt, is ze helemaal aangewezen op inkom sten uit voorverkoop, entreegeld en de verkoop van koek en zopie. Om over voldoende financiële middelen te beschikken, heeft het bestuur besloten opnieuw voor verkoop te houden en af te stap pen van het experiment met een knipkaart. Die inkomsten zijn noodzakelijk voor de uitvoering van enkele plannen. Een gezinsabonnement voor ouders kost in de voorverkoop, dus uitsluitend op vrijdagavond 30 november, 25 gulden, daarna 35 gulden. Kinderen van 4 tot en met 15 jaar betalen voor een (bij)kaart fl. 7,50 in de voorverkoop, daarna fl. 12,50. Voor 16 jaar en ouder zijn deze bedragen resp. 15 en 20 gulden. Een individuele kaart kost een 4- tot 16-jarige 15 gulden, vanaf 1 december 20 gulden; voor 16 jaar en ouder bedraagt de prijs resp. 20 en 25 gulden. Donateurs betalen zowel voor als na 1 decem ber 25 gulden. In de losse verkoop kost een kaartje tot 17:00 uur fl. 2,75 en vanaf 18:00 uur fl. 3,30. wordt toegestaan. Bij de woning staat al een bijgebouw van 24 vier kante meter, waarvoor de gemeen te wel een bouwvergunning heeft verleend. De heer Mok heeft van de ge meente de gelegenheid gekregen zijn zienswijze kenbaar te maken. Hij zei naar aanleiding van een gesprek met een medewerker van Planologie en Bouwen (P. en B.) de conclusie te hebben getrokken dat de bouw van een kelder onder de woning zonder bouwvergun ning was toegestaan. Volgens P. en B. is de heer Mok in overweging gegeven om een verzoek in te die nen. Dat heeft hij nagelaten. De gemeente stelt dat de heer Mok, die een bedrijf in Soester berg heeft, reeds geruime tijd in Nederland woont. Voor het bedrijf zijn ook verbouwingen uitgevoerd via de gebruikelijke weg van ver gunningverlening. Van de heer Mok mag daarom een betere ken nis van de algemene voorschriften worden verwacht, aldus de ge meente. Overigens heeft de bouw van de kelder ruimtelijk gezien niet veel invloed. De heer Mok wil de kel der uitsluitend voor opslag gebrui ken en bovendien is bij onder grondse bouw geen massa aan be bouwing te zien. Dit neemt niet weg dat het in stand laten van de kelder een precedentwerking tot gevolg heeft, reden voor de ge meente om de heer Mok aan te schrijven de kelder binnen drie maanden te laten verwijderen on der oplegging van een dwangsom van 30.000 gulden. Dit geldt niet als de heer Mok alsnog legalisering tracht te krijgen en door het indie nen van een bouwaanvraag een vrijstellingsprocedure in gang zet. In dat geval moet de kelder wel van binnenuit bereikbaar zijn. Weerd de eerste noten van het muziekstuk inzette, was iedereen uiterst geconcentreerd. Met dit meesterwerk wist het orkest de aandacht van het publiek en de jury tot de laatste noot op te eisen. Daarna was het tijd voor het door Odeon gekozen vrije werk 'Third Suite for Band' van Alfred Reed. Dit werk dat uit vier delen bestaat en een weergave is van diverse dansvormen, werd door het har monie-orkest op een bijzondere wijze vertolkt. Na afloop waren zowel de dirigent als de muzikan ten behoorlijk tevreden over hun optreden. Een spannende periode volgde totdat de uitslag van de jury bekend werd gemaakt. Het totaal aantal punten dat Odeon kreeg, bedroeg 95 punten (342 punten oude telling), wat naast een eerste prijs én promotie naar de superieure afdeling ook goed was voor lof van de jury! Bij het horen van deze uitslag klonk er meteen gejuich en gejoel door de zaal, waarbij sommige muzikanten hun emoties de vrije loop lieten. Het juryrapport was zeer lovend, enkele citaten: 'De vertolkingen zijn subliem, kamer-muziekachtig, beheerst, meeslepend. Zeer vol wassen in klank, prima in balans. Het was genieten van dit prachtig ensemble en deze bijzondere mu zikale uitvoeringen. Een beleving, waarvoor dank. Complimenten.' De cijfers die de jury gaf waren gemiddeld 9,5 per onderdeel, waarbij muzikale uitvoering en techniek gewaardeerd werden met een 10. Op de terugweg naar Soesterberg was de stemming dan ook opperbest. Na afloop was er een gezellig samenzijn in het ver enigingsgebouw, waarbij zowel di rigent als voorzitter hun lof en dank uitspraken voor de geleverde prestatie. Als gevolg van het behaalde resul taat is Odeon uitgenodigd door de regionale bond om deel te nemen aan de Nederlandse Kampioen schappen, die op 19 en 20 januari 2002 gehouden zullen worden te Hilversum. De vereniging Omnia Cernens is op zoek naar zowel militaire als burgermedewerkers die hebben gediend bij de Groep Lichte Vliegtuigen, Nr. 6 Dutch Auster Squadron en Nr. 6 ArVa Squa dron. De vereniging bestaat sinds september van dit jaar en heeft tot doel contacten te leggen en te on derhouden met degenen die lid zijn. Leden kunnen worden actie ve en post-actieve medewerkers van alle krijgsmachtonderdelen die hebben gediend bij de genoemde afdelingen van de Groep Lichte Vliegtuigen. Zij kunnen zich aan melden bij Omnia Cernens, Vlieg basis Soesterberg, Postbus 160, 3769 ZK Soesterberg. Wie eerst meer informatie wil, kan bellen met B. Petersen, ©033-4720894, of M. v.d. Wijst, ©0346-352008. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Wie veronderstelt dat de naam een belemmering is om eraan mee te doen, heeft het mis: het Kneutercabaret in Soesterberg brengt zaterdag zoveel ama teur-artiesten uit het dorp op de been dat het een avondvul lend programma verzorgt in het ontmoetingscentrum van De Drie Eiken. 'Iedereen die eraan meedoet is even enthou siast,' zegt initiatiefneemster Anneke Pleij. 'Niet alleen de mensen die optreden, maar ook de vrijwilligers achter de schermen, zoals decorbouwer- toneelmeester Thijs van Dijk en Lex Viersen, die alle om lijstende muziek verzorgt.' Het gevarieerde programma begint om half acht. Vorig jaar kwam Anneke Pleij naar aanleiding van gesprekken met inwoners op het idee om een soort amateur-parade voor de oudere inwoners van Soesterberg te houden. Het was die eerste keer min of meer een vrijblijvend ge beuren, waaraan niettemin een grote groep enthousiaste Soester- bergers meedeed. De bezoekers vonden het zo'n geslaagd initiatief -al schreef de krant ook dat het allemaal wat kneuterig was; van daar nu de naam Kneutercabaret- dat Anneke Pleij ook dit jaar po gingen deed om zo'n avond te or ganiseren. Met succes. Zaterdaga vond is het dan zover en het staat nu al vast dat degenen die optre den dat voor een volle zaal doen, want alle kaartjes waren in ander halve dag verkocht! Hoe het programma het best om schreven kan worden? 'Revue-ach- tig of cabaret. Eigenlijk is het van alles niks,' zegt Anneke Pleij. 'Maar dat maakt het juist zo dorps-leuk. Dat hebben we bij de generale repetitie al gemerkt. Ik zal niet zeggen dat het gladjes verliep, maar het gaf toch moed dat we er zaterdag goed uitkomen.' Anneke Pleij is dankbaar voor de medewerking van zovelen. 'Samen met Diny van den Hoed heb ik mensen benaderd met de vraag of ze wilden meedoen. Er waren trouwens ook mensen die vorig jaar meegedaan hadden en zelf al vroegen of er dit jaar ook weer zoiets op het programma stond. Daarnaast zijn er ook nieuwelin gen bij die over vorig jaar gehoord hadden en spontaan zeiden dat ze ook wel iets wilden doen. Je moet je niet voorstellen dat alles echt georganiseerd is. Zoiets ontstaat gewoon door praten bij een bakje koffie en zo.' Programma Een greep uit het programma: De opening bestaat uit een dans, The- re's no business like showbusiness. Kinderen brengen een Smurfenact. Willy van Soest zingt 'Nostalgie', er zijn enkele Westfriese acts, een muzikaal duo speelt op dwarsfluit en gitaar Sinterklaasliedjes, er wordt een selectie uit The Sound of Music ten gehore gebracht, en zanger Chris Vroonland begeleidt zichzelf op de gitaar en zingt met anderen a capella. Kunstfluiter Ger Kenter brengt 'Droomland' van John Woodhouse. Een aantal mannelijke leden van het Carolus- koor, versterkt met enkele even eens goedgestemde Soesterber- gers, zingt enkele zeemansliederen. Co Haring en Frank Legierse brengen een verrassingsact ('wat dat is, weet ik zelf ook niet', zegt Anneke Pleij). Zij zijn trouwens ook de twee bejaarde Muppets die op het balkon zitten, de nummers aan elkaar praten en tijdens de wisseling van het toneel ook van commentaar voorzien. Marie-Jose Pleij en Richard Kenter treden op als Meatloaf. Voor een bulderende lach zorgt ongetwijfeld de gezon gen sketch in een rechtszaal. Het door 'nonnen' uitgevoerde nummer 'Roll another one' van Jasperine de Jong is ronduit hila risch. De satire wordt gevormd door het op humoristische wijze op de korrel nemen van gebeurte nissen in Soesterberg, met name ook in De Drie Eiken. De elfjari ge Maud Brouwer zingt 'Someti- mes' van Britney Spears en Petra Creutzberg zingt twee nummers. Het slotnummer is 'In the mood', gebracht door dezelfde dansgroep die ook voor de opening tekent. 'Dan is het inmiddels half twaalf, twaalf uur en dan hopen we dat de' mensen een leuke avond hebben gehad,' zegt Anneke Pleij. tiek Nederland

Soester Courant | 2001 | | pagina 19