SoVoCo wankelt, maar blijft staan m MHC Soest wint duel van de waarheid Dekking van BDC onvoldoende Soest 'overwintert' in beker 1 Bowler gaat geld 'verdienen' ilaardij o.g. )35 -601 61 51 M NVM NVM ikelaardij o.g. ER 2001 035-601 61 51 Volleyballers verslaan concurrent Gemini in topduel: 3-2 [volleybal Dankzij toetreding tot passe-partoutsysteem van loontie ATLETIEK Eva Jansen 3e in nationale korte cross TAFELTENNIS Shot-trio kan niet winnen van Engelaar: 5-5 VOETBAL zondag Inhaalwedstrijd Dakwerken Handballers verliezen voor derde keer onnodig HANDBAL Opnieuw ronde verder na strafschoppenserie s.v. VVZ'49 - DVS'33 Kampioenschap voor hockeyers dichterbij dan ooit HOCKEY PAGINA 20 estraat WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 21 3,-k.k. 3[bOLiv^r2DOO] snking i [ao ma) iij te huren rmakelaardij.nl OG EEN TE KOOP atermakelaardij.nl p gezellig punt in oest-Zuid nabij het inkelcentrum Hartje uid gelegen, een in 1997 gemoderniseerd, vooroorlogs halfvrij- staand woonhuis met garage. Ind.: entree, toilet, woonkamer, luxe keuken, kelder. Verd.: 3 slaapkamers, badka mer, zolder met dakkapel, 6.302,- k.k. 675.000,- De troon van Stam/SoVoCo wankelde. Het was 1-2 in sets en 21-24 voor Gemini dat zaagde aan de stoelpoten van de Soesters en klaar stond om hun koppositie over te nemen. Eén goede service zou vol doende kunnen zijn om de hië rarchie in de regioklasse te ver anderen. Maar in De Bunt wei gerde de thuisploeg de heer schappij over te geven. Op het beslissende moment van de topwedstrijd rechtten de Soesters de ruggen, toonden ze mentaliteit en bogen ze - vooral blokkerend - de stand in de vierde set om in 26- 24 om vervolgens in de vijfde set de wedstrijdzege (3-2) op te eisen. Door dat resultaat liep Stam/ SoVoCo een punt uit op Gemini; dat met een achterstand van drie punten nog steeds tweede staat. 'Gemini is absoluut de sterkste te genstander met een aantal ex-divi- siespelers en veel lengte', stelde Jurjan van Slooten vast. Volgens de trainer/coach is nu wel duide lijk dat zijn ploeg in de rest van het seizoen weinig punten mag verspe len. 'Want ik denk niet dat Gemi ni dat nog zal doen. We zullen steeds met 3-1 of 4-0 moeten win nen.' Vanaf dag 1 bezet Stam/SoVoCo de eerste plaats, maar achterover leunen kan de ambitieuze ploeg niet. Behalve Gemini liggen Odis en AGAVS op de loer. De voor sprong op deze teams bedraagt respectievelijk 5 en 6 punten en die kan dus in één, twee wedstrij den zijn overbrugd. In het eerst volgende competitieduel, zaterdag 8 december, kunnen de Soesters de borst meteen natmaken, want dan moeten ze voor de lokale vol leybalderby naar Soesterberg, waar AGAVS het vuurtje in de Banning- hal ongetwijfeld zal opstoken. Stam/SoVoCo zal dan passend beter uit de verf moeten komen dan zaterdag tegen Gemini. Het was het zwakke punt in het duel dat van meet af aan gekenmerkt werd door spanning en steeds alle kanten had kunnen opgaan. De verschillen waren minimaal: 25- 23, 23-25, 22-25,26-24 en 15-8). 'Puur op knokken en in de verde diging hebben we de wedstrijd ge wonnen. Achteraf mogen we ons gelukkig prijzen met deze 3-2- zege, want het had net zo goed andersom kunnen zijn of nog er ger', besefte Van Slooten. Volgens hem gaf de slotfase van de vierde set de doorslag. 'Doordat wij de matchpoints overleefden en de set wonnen, knakte er denk ik iets bij hen, zodat we de vijfde set vrij eenvoudig wonnen.' Dames Het damesteam verkeert in een fase, waarin het zich laat leiden door voorzichtigheid en er bij tijd en wijle angst in de ploeg sluipt. 'En dat terwijl er eigenlijk hele maal geen aanleiding voor is', al dus trainer/coach Gert Veldhui zen. 'Dat is het bizarre van sport, je krijgt te maken met processen die je niet in de hand hebt.' Na de moeizame 3-2-zege op DOK verloor Stam/SoVoCo met dezelfde cijfers bij Flash dat zich ook heeft gemengd in de strijd om de tweede plaats, wat gezien de suprematie van Donitas het hoogst haalbare lijkt te zijn. 'Ontluisterend' noemde Veldhui zen de eerste set, waarin zijn ploeg een 20-23-voorsprong prijsgaf door vijf fouten opeen te stapelen. Het herstel kwam in de volgende set (21-25), maar Veldhuizen voel de dat het niet goed zat. 'Het was nooit overtuigend. Je zag dat de speelsters bang waren om fouten te maken. Het is moeilijk aan te ge ven, waar dat ineens vandaan komt.' Alleen op karakter trok Stam/ SoVoCo de vierde set naar zich toe, in de beslissende slagenwisse ling haalde het een achterstand op (11-10), maar ging het licht alsnog uit: 15-11. Marcel Swart (links) en Richard van Rouwendaal moeten zich tot het uiterste inspannen om de aan val van Gemini onschadelijk te maken. Het was typerend voor Stam/SoVoCo dat drie match points overleefde en de topper nipt won' Foto: Aldo Allessie Meer vreugde was er over het feit dat de blessures langzamerhand genezen. Hoewel sommige volley- balsters nog trainen 'met de rem erop', zijn steeds meer speelsters fit. Saskia Faber kon zelfs twee, drie weken eerder dan verwacht haar rentree maken na een enkel kwetsuur. Daarnaast ontpopte Ta mara Smit zich in Veendam als een goede middenaanvalster. De Soester Bowling Vereni ging mag na 22 jaar toetre den tot het passe-partoutsys- teem van de gemeente Soest. Voor de competitiewedstrij den betekent dat voor de club een besparing van onge veer 25.000 gulden per jaar. Dat bedrag wordt in het ver volg door de gemeente opge hoest. Tot nu toe betaalde de Soester Bowling Vereniging per speel avond 477 gulden huur aan C- drie. Daarvoor mocht ze drie uur lang de zes banen gebruiken. Aangezien de club elke maan dag- en dinsdagavond de wed strijden in de huisleague af werkt, kostte dat de club op jaarbasis 28.602 gulden. Omge rekend komt dat neer op circa 400 gulden per bowler per sei zoen. Met ingang van 1 januari hoeven de leden van de Soester Bowling Vereniging nog maar 54,55 gul den (exclusief trendmatige ver hoging) per persoon te betalen om een jaar lang op de maandag of de dinsdag te kunnen spelen. Dat is namelijk het tarief van het passe-partoutsysteem, waar on geveer vijftig clubs in Soest van profiteren. Hoewel de club niet professioneel is, 'verdienen' de bowlers straks 350 gulden per jaar. Omdat de bowlingclub voldoet aan de voorwaarden, kan de ge meente niet weigeren haar toe te laten tot dit voor de clubs voor delige systeem. De vereniging is aangesloten bij de Vereniging Sportraad Soest, is in het bezit van statuten en ingeschreven bij de landelijke bond, de Neder landse Bowling Federatie. De Soester Bowling Vereniging mag alleen niet deelnemen aan de landelijke competitie, omdat de banen in C-drie niet voldoen aan de voorgeschreven eisen. Een eenvoudige rekensom leert dat de toelating van de club tot het passe-partoutsysteem voor de gemeente financiële gevolgen heeft. Zij betaalt vanaf volgend jaar de ruim 28 mille aan banep- huur en krijgt daarvoor van de club nog geen 4 mille terug. Er zal dan ook een begrotingswijzi ging moeten worden toegepast binnen het sportbudget van de gemeente. 'Het is duidelijk dat binnen het passe-partoutsysteem de kosten voor de gemeente ho ger zijn dan wat er voor terug komt', aldus een medewerker van de afdeling sport. CeHtMM Tel. 601 33 37 Voor uw heerlijke lunch en diner; geopend van woe. t/m za. vanaf 11.30 uur, Ouur Tel. 603 33 33 Cafetaria open: woe. t/m zo. van 16.00 tot 20.00 uur. Catering verzorgen wij altijd; salades, luxe hapjes, broodjes en warme buffetten etc. Sirkstraat 7 In de eerste cross van het nationaal circuit heeft Eva Janssen de derde plaats bemachtigd. De Soesterse kwam in de Warandaloop in Til burg uit op de korte cross over 2600 meter. Tot haar verbazing lag ze na een snelle start aan kop, la ter kreeg ze gezelschap van Cari- na van Dorp en Annette Bezemer, van wie de laatste er vandoor ging. Met Van Dorp knokte Jansen om de tweede plek en daarbij bleek dat Van Dorp in de sprint over meer snelheid beschikt. Niettemin toonde Jansen zich bijzonder te vreden met haar resultaat. De vol gende korte cross in het nationale circuit loopt ze op 'eigen bodem', want dat is de Sylvestercross in de Lange Duinen, uiteraard op 31 december. Meneer Engelaar van UTTC kan bogen op ervaring in de vaderland se eredivisie en dat etaleerde hij zaterdag in het Orlandogebouw. De tafeltennisser verscheen veel te laat in Soest, maar Shot was zo sportief daarmeè in te stemmen en hem in de gelegenheid te stellen zijn partijen later af te werken. Het werd een ware straf exercitie voor de Soesters, want Erik Merkus, Hans van Gooi en Marcel Jansen legden het af tegen Engelaar die zonder warming-up om zes uur (de wedstrijd was om drie uur be gonnen) achter de tafel ging staan. Bijna achteloos versloeg hij het Soester trio. Daardoor werd een eindstand van 5-5 bereikt en ver speelde Shot een 5-1-voorsprong. Merkus en Van Gooi hadden ge wonnen van zowel Mulder als Bru- nenberg en pakten het dubbel. Jansen legde het in de derde game tegen Brunenberg net af: 19-21. Toen begon Engelaar aan zijn in haalslag. Hissen de bedrijven door verloor Jansen zijn laatste partij tegen Brunenberg. De inhaalwedstrijd KDS-SEC is niet doorgegaan. Voor de tweede keer werd het duel geschrapt. Was het de eerste keer de scheidsrech ter die verstek liet gaan, ditmaal gaf de voetbalbond er de voorkeur aan, dat KDS haar bekerverplich tingen nakwam. Zover bekend zal het competitieduel tussen de Utrechtse en Soester vijfdeklassers op 16 december worden gespeeld. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. &_jj Telefoon (035) - 601 30 14 In de verdediging liet Smeeing/BDC het zaterdaga vond afweten en daardoor moesten de handballers de overwinning afstaan aan Swift: 27-26. 'Individueel kwamen we in de dekking te kort', stelde Paul van den Deijssel die dat vooral weet aan de mentaliteit. 'De verdediging is voor 90 pro cent een kwestie van instelling.' Behalve dat de instelling hier en daar te wensen overliet, kwam de Soester ploeg op het persoonlijke vlak kracht te kort tegen de Arn hemmers. Vooral de bijna twee meter lange linker opbouwer Bram Zewald plaatste Smeeing/BDC voor problemen. Van den Deijssel moest het ant woord schuldig blijven op de vraag die hij zichzelf stelde waar het aan ligt wat betreft de instelling. 'Dat is een collectief ongrijpbaar iets. Hoe we dat boven water krijgen, weet ik niet een, twee, drie. Aan de trainingen kan niet liggen, aan de opkomst ook niet.' Aan de nipte nederlaag zat het smaakje dat er meer had ingeze ten. Net als in de twee voorgaan de wedstrijden tegen de voor naamste titelkandidaten Quintus 2 en Kolping verspeelde Smeeing/ BDC een voorsprong. In de eerste helft gebeurde dat zelfs tweemaal. Binnen tien minuten werd het 3-7 voor de ploeg van Van den Deijs sel, maar Swift sloop weer dichter bij. Na een fase van veel balverlies aan beide zijden nam Smeeing/ BDC weer een voorsprong van vier doelpunten, maar nog voor de pauze vonden de Gelderlanders de aansluiting: 12-14. Daarna probeerden de Soesters het met een mandekking op de gevaar lijke Zewald, maar dat pakte ver keerd uit. Smeeing/BDC miste de individuele kracht om de boom lange handballer af te stoppen en halverwege de tweede helft stond Smeeing/BDC op achterstand: 22-20. Bij 24-21 leek het pleit beslecht, maar ineens toonde Smeeing/ BDC wel bezieling in de verdedi ging en kon Swift niet meer zo ge makkelijk afdrukken. Enkele break-outs later was het weer ge lijk: 24-24. In de slotfase kreeg Smeeing/BDC in de ogen van Van den Deijssel enkele discutabele tijdstraffen en die gooiden roet in het eten. Tienmaal werd een Soes ter voor twee minuten wegge stuurd, Swift ontving slechts twee van dergelijke straffen. Na zeven van de 22 duels bezit Smeeing/BDC zes punten. Dat hadden er minimaal tien kunnen zijn, maar er is nog geen man over boord. Tot dusver werden de wed strijden gewonnen, die Van den Deijssel van te voren had ingecal culeerd. Volgens rijn berekeningen moet zijn ploeg in de komende vier duels van de eerste competi tiehelft zes punten pakken om op schema te blijven. Lukt dat, dan ligt een plaats bij de eerste zeven in het verschiet en is Smeeing/ BDC verzekerd van handhaving in de eerste divisie die volgend sei zoen aanzienlijk wordt afgeslankt. Het betekent dat de Soester hand- balploeg de komende weken meer onder druk komt te staan. In de afgelopen drie speelronden hoefde er niet per se gewonnen te worden en zou ieder wedstrijdpuntje zijn meegenomen. Dat laatste lukte dus niet, ondanks de mogelijkhe den die er waren. In de komende duels met E en O 2 (2 december thuis), Hurry Up (9 december uit), CSV (16 december thuis) en Volendam 2 (23 december uit) kunnen de handballers zich minder puntverlies permitteren. En dus kunnen ze de komende periode laten zien of ze met druk kunnen omgaan. Door opnieuw een strafschop penserie te winnen, is Soest verder doorgedrongen in het bekertoernooi, In De Meern was Robert Hagen, evenals een maand geleden in Culemborg, de grote man. De doelman stopte drie pingels en schoot zelf de beslissende 'elfmeter' binnen. Na negentig minuten voetbal stond het scorebord bij tweedeklasser De Meern op 1-1. Het eerste bordje was verhangen in de eerste helft, toen de spits van de thuisclub Ha gen met een lob het nakijken gaf. Het doelpunt viel na een van de uitvallen van De Meern dat het merendeel van de eerste helft op eigen helft werd teruggedrongen. Soest speelde evenwel te romme lig en met te veel spelers voor de bal, zodat er veel balverlies werd geleden. In de derde bekerronde moest Henk van Asch een elftal samen stellen, waarin om uiteenlopende redenen zes min of meer basis krachten ontbraken. Soest zette na de pauze het vizier nog scherper op het doel van De Meern en in de 65c minuut viel de gelijkmaker. Het was John van Sliedrecht die het doelpunt op rijn naam bracht. Daarna had het er alle schijn van dat Soest het beker duel binnen de reguliere tijd zou beslissen. De mooiste gelegenheid ontstond toen Gerdo Kuenen in het strafschopgebied was gevloerd en Dennis van der Horst, afkom stig van De Meern, plaatsnam ach ter de stip. Het werd een familiai re aangelegenheid, waar de broer van Dennis als winnaar uit de bus kwam. De keeper van De Meern ontpopte zich zondag als de grote plaaggeest voor de Soesters. Maar zijn collega Hagen eiste uiteinde lijk de hoofdrol op. De Meern benutte de eerste straf schop van de beslissende serie, waarna Michel Everts de paal raakte. Vervolgens keerde Hagen twee penalties, zodat Ramon Stof- meel en Dennis van Wijk de tus senstand naar 1-2 konden tillen. De gastheren bleven in de race door gelijk te maken en omdat Van der Horst voor de tweede keer die middag niet scoorde van af elf meter. Daarom ranselde Ha gen de bal nog maar eens weg, om vervolgens dezelfde bal keihard in het dak van het doel en zijn ploeg in de vierde bekerronde te knallen. De Koploper op bezoek, uit gelijk dus thuis winst! Zaterdag 01 december a.s. aan de Eemweg aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: VAN DAM SPORTS Hoofdsponsor: Procar B.V. Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: ASBO Groep B.V. Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport Boutique des Fleurs Scholierenpub The Cardinal Deelen B.V. Makelaars Esso Servicecenter Zaal Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode - Harrie Toonen Assurantiën - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Rob Wilhelm en partners In een zenuwslopende en zeer felle wedstrijd zijn de heren van MHC Soest zondag als win naar uit de bus gekomen tegen Amersfoort (AMHC). De zwaarbevochten 1-2 overwin ning op de aartsrivaal geeft een zeer goed uitgangspunt voor de titel die Soest vorig jaar op een haar na misliep. 'Het is een mooie stap richting het kam pioenschap', aldus coach Ma- tias Slagt. Vanaf het begin was het duidelijk dat beide ploegen alles op alles zetten om de winst te pakken. Over en weer werden spelers re gelmatig onder de grasmat gemof feld en de spuitbus moest meer dan eens aangedragen worden om de pijnlijke en bloedende schaaf wonden te behandelen. Het aange stroomde publiek gooide wat extra kolen op het vuur door opruiende aanmoedigingen en ontmoedigin gen over het veld te strooien. Ze ventig minuten lang wierpen de teams zich vol overgave in de ge- lijkopgaande strijd, waarvan de winnaar een stap dichterbij het kampioenschap zou zijn. Het was Amersfoort dat de meeste druk uitoefende op de achterhoe de van Soest. Na vijftien minuten kwam een uitgespeelde kans. Via een listig een-tweetje verdween de bal in het net van Soest. Maar Soest liet zich niet ontmoedigen, was gebrand op een tegendoelpunt en dat kwam. Nog geen vijf minu ten na de 1-0 was het Garreld Klaucke die met een solo vanaf de middenlijn afstevende op de cirkel. Zonder aarzeling haalde hij uit en liet de keeper kansloos. De ontla ding was groot, maar Soest was duidelijk uit op meer. De ploeg hield goed druk en forceerde in de dertigste minuut een strafcorner. Vla de rebound werd er gescoord, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens een overtreding. Een minuut voor rust was het de keeper van AMHC, die een in schattingsfout maakte. Hij kwam ver uit rijn doel om een tegenstan der te onderscheppen en ging daarbij zo hard het duel in, dat hij de aanvaller van Soest onderuit schoffelde. De scheidsrechter kon niets anders doen dan een straf- push geven, tot ontzetting van de ploeg uit Amersfoort. Maarten Weijburg was zeer gedecideerd en pushte de bal halfhoog rechts van de keeper. Deze zat er wel bij, maar kon de 1-2 voorsprong van Soest niet beletten. Voor rust ont stond er nog een grote kans voor Amersfoort. Een aanvaller omzeil de de keeper en hoefde de bal al leen nog maar in het doel te slaan, maar verdediger Jeroen van Tol stak hier een stokje voor en tikte de bal over de achterlijn. De tweede helft liet een duidelijk feller AMHC zien, dat een aantal kansen creëerde. Maar de verdedi ging van Soest hield stand en hal verwege de tweede helft pakten de gasten de draad weer op. Beide ploegen kreeg nog een aantal straf- corners, maar zonder resultaat. Het verlossende eindsignaal klonk om vijf voor vier. De heren van Soest gingen uit hun dak. Coach Slagt liet zijn mannen vrij voor een ereronde over het veld van de te genstander. De teleurstelling bij de ploeg uit Amersfoort was groot. Enkele sticks werden weggesmeten en scheldkanonnades werden afge vuurd. Koploper 'Het was een lekkere wedstrijd en ik ben zeer tevreden', aldus Slagt. Vorig seizoen speelde Soest nog twee keer gelijk tegen Amersfoort. Van een stijgende lijn is dus zeker sprake. Toch was Slagt niet hele maal tevreden: 'Het aanvalsspel is nog niet voldoende. Technisch ge zien moet er nog wat aan gebeu ren.' Volgend week moet de ploeg nog een keer aan de bak voor de winterstop. De returnwedstrijd te gen Amersfoort vindt plaats op de laatste dag van de competitie op 12 mei. Nu staat het team drie punten los van Amersfoort met een gelijk doelsaldo. Een gelijkspel zal bij de laatste thuiswedstrijd van het seizoen voldoende moeten rijn voor de titel, als de mannen geen steek laten vallen onderweg. Dames De dames van MHC Soest hebben de smaak te pakken. De vrouwen- ploeg won voor de tweede achter eenvolgende maal, nadat ze in de eerste weken van de competitie louter nederlagen had moeten slik ken. De zege kwam tot stand door doelpunten van Lisanne Sud- meyer, die uit een strafcorner raak- schoot, en Marieke Pelt. Nadat de tweede helft met 1-1 was begon nen, scoorde Pelt tien minuten voor tijd de winnende treffer. Foto: Herman van Dam Er werd gestreden en geschoffeld in het tot dusver belangrijkste duel tussen de titelkandidaten Soest en Amersfoort. Op de foto trekt Soest ten aanval en aan het eind trok het aan het langste eind: 1-2.

Soester Courant | 2001 | | pagina 21