Boerkoel: 'Soest mag onder geen voorwaarde slaapdorp worden' Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Tossen: samen is niet alleen? 'Soest nog niet veilig genoeg!' Van Breukelen -- 1 Vast-goed Assurantiën PAGINA 4 WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 Service bij Schoemaker Vlaai van de week KRUIDNOOTJES f 16,95/€7.69 EÏ3 li Oud-PvdA-politicus nu voorzitter Soester Zakenkring Verleden, heden en toekomst passeren de revue www.tromslager.nl "VI T i «y voor verkoopinformatie: VVD-discussieavond De Derde Kamer g Communicatie Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurerv-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! ëHRËit Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 i 27 cm 0 altijd goed voor 10 royale punten een heerlijke puddingbodem met kaneel bavaroise en SintNicotaaskruidnoo^es van f 18,95 8.60 nu slechts Let op: maandag zijn wij al va. 9.00 uur open. Zuidpromenade 7A, Soest-Zuid Tel. 035-6029198 - Fax 035-6223192 www.supervlaai.nl Piet Floar en Nicalette Versloot - Makelaars/Taxateurs O.G. Van Weedeshsat 3 - Soest - Telefoon 1035} 60 U 824 www.devtijtmakelaardij nl - devtijtmaketaardij@hetnet Tijdens de algemene ledenver gadering, afgelopen donder dag in het Kontakt der Kontin enten, heeft de Soester Zaken- kring afscheid genomen van haar voorzitter Dick van Loon. Als zijn opvolger kozen de le den Kees Boerkoel, vooral be kend als oud-politicus voor de PvdA. Tegenkandidaten waren er niet. Boerkoel zwaaide zijn voorganger uiteraard alle lof toe en stelde ver volgens het nieuwe bestuur aan de leden voor. Hij maakte daarbij duidelijk dat de Zakenkring meer dan tot nu toe een 'paraplu' wordt voor de besturen van de verschil lende bedrijventerreinen in Soest en Soesterberg en als hun verte genwoordiger optreedt bij andere instanties, zoals de gemeente, de Kamer van Koophandel etc. Óver de precieze vorm gaat het bestuur zich nog met de leden buigen. De nieuwe voorzitter kondigde ook aan dat hij afspraken wil maken met het College van B. en W. (mo gelijk in de vorm van een conve nant) en dat hij in de aanloop naar de verkiezingen de politieke par tijen zal informeren over de wen sen van de Zakenkring. 'We ne men aan dat ook de politiek het belangrijk vindt dat de economie, de werkgelegenheid en de maat schappelijke impact van het be drijfsleven in Soest(erberg) blijven voortbestaan en dat zelfs uitbrei ding van de bedrijventerreinen noodzakelijk is,' aldus Boerkoel. Hij rekende daarvoor op ruime aandacht in het nieuwe beleidspro gramma 2002-2006. Boerkoel hoopte de Zakenkring in de ko mende jaren te zien groeien. Hij gaf tijdens zijn speech het woord aan drie bestuursleden van de bedrijventerreinen - Wico Bunskoek voor Soesterberg, Jan van Zal voor Soestdijk en Henk van Asch voor De Grachten - en kondigde aan dat het bestuur de komende tijd veel aandacht zal schenken aan 'netwerken'. Bij de Kamer van Koophandel zal de Soester Zakenkring meepraten over de lobby voor de Oostflank studie, de herstructurering van de Eemlandse bedrijventerreinen, de provinciale streekplannen, even tuele uitbreiding van het bedrijven terrein bij het knooppunt Eemnes (ook voor Soest interessant) en tal van andere onderwerpen, zoals het plan voor een samenhangende in frastructuur in het gebied tussen Al, A28, Vathorst en de West tangent en de opzet van een 'regio naal-economische kennisbank'. Boerkoel sprak in dit verband van een 'ambitieus activiteiten- en bu sinessplan'. ventuele vergunning kun- ;ing kenbaar maken bij de I CA Soest, telefoonnum- uur in het gemeentehuis. 15 oktober 2001 en 17 ok- aan het Nieuwerhoekplein met betrekking tot de toe- igraaf 2002. het pompgemaal Dorre- llege. Soest, ticipatie. Ier Huchtschool hal gemeentehuis) igt 30 minuten. Het inspre kende agendapunt plaats en n: opening, vaststelling van t benoeming van personen, /oor reeds eerder in de t spreekrecht aldaar gebruik iarbij ons college een gewij- heeft verzonden op de ont- n betrekking op de wijzigin- jk 12.00 uur op de dag waar- van de burgemeester schrif- Leefbaarheid, veiligheid en zorg waren de drie kernbegrip pen op de vijfde Tossavond. Een brede paraplu, waar de aanwezige Soesters met gemak onder pasten. Want drukbe zocht was deze avond niet, zo'n 30 bewoners zochten hun heil in de raadzaal op een gure en natte herfstavond. En dromen? Dat wordt liever in bed gedaan bleek uit de weinig fantasievol le voorstellen voor de toekomst van Soest. Maar er waren zeker uitzonderingen op de regel. Burgemeester Koos Janssen trap te de avond af met een bijna voor uitziende blik. Hij vertelde dat be grippen als leefbaarheid en veilig-, heid veelomvattend zijn. 'Het is een gevoel. Het zit bijna op je huid.- Daardoor wordt dromen hierover moeilijk', aldus Janssen. De aanwezige burgers wilden aan deze gedachtegang van de burger vader ondersteuning bieden door het dromen die avond achterwege te laten. Ja, de polikliniek moet blijven, we moeten aiiemaai onze verantwoordelijkheden kennen en de jongeren moeten iets voor zich zelf, een sporthal bijvoorbeeld. Maar wat over 15 jaar? Het denken over de toekomst gat aanleiding tot reflectie. De gedach ten gingen terug naar vroeger toen alles nog goed en leuk was. Veel groen, lieve kinderen en een hech te gemeenschap. Zaken die vol gens velen weer in het beeld voor de toekomst moeten passen. 'Doe mij maar een agrarisch dorp, zoals vroeger. Veel groen en geen indus trie. Want dat is slecht voor de mens', meldt een dromende bewo ner. Verder moet een halt toege roepen worden aan de individua lisering van de mens. Zo vond een bewoner dat er weer tasje gedra gen moeten worden voor ouderen. Uit de zaal klonk het verweer dat dat wel eens verkeerd opgevat kon worden (niet dragen maar gewoon afpakken). 'Dan maar tien keer een blauwtje lopen, dan komt het wel', vond de bewoner. Ook het sociale gedrag van de Soester mens werd onder de loep genomen. De conclusie was dat er weer 'goedendag' tegen elkaar ge zegd moet worden. Met elkaar ko kende buren was een oplossing voor het integratieprobleem in de wijken. En de kinderen van Soest? Die moeten weer eigen speelgoed gaan maken, zoals vroeger. Maar dat ze brutaler zijn geworden dat viel wel mee. 'Het enig verschil is dat ze nu een brommer hebben, in 2015 waarschijnlijk een auto', al dus een bewoner. Hier kwam ook het verleden om de hoek kijken. De Molensoos, de hangplek voor jongeren in vroegere tijden, was kennelijk ook niet alles. 'Als ze naar huis gingen, pisten ze ook gewoon door de brievenbus heen', was een opmerking uit de zaal. De oplossing werd al snel aangedra gen. 'Jongeren moeten gewoon verkering krijgen, dan zijn ze wel stil en 'Als het regent en vriest zie je de jongeren ook nooit op straat'. Dus veel verkering en een klimaat verandering helpt om de hangjon geren weer gewoon jongeren te kunnen noemen. Voor de zorg waren ook oplossingen vanuit de zaal. Zo moet de polikliniek gewoon blij ven, desnoods doordat alle inwo ners van Soest voor de deur gaan liggen. De buren moeten meer op ouderen gaan letten en mensen moeten zelf uitmaken welke zorg ze willen. De wachtlijst in de thuis zorg was ook een probleem. Dat mensen in ellende oud zullen wor den was een nachtmerrie van een aanwezige bewoner. 'De gemeen te moet een nestje bouwen, dan vliegen de vogels er vanzelf in' was de poëtische aanvulling vanuit de zaai over de gezondheidscentra. De plicht ligt bij de gemeente en Lettinga, commandant van de brandweer, liet zich op de tossavond van een geheel andere kant zien tij dens een kort intermezzo. Bewa pend met poederpost en helm beeldde hij op een gechargeerde manier het beroep van brandweer uit. Foto: Soester Courant de instanties, maar de verantwoor delijkheid ligt bij de burger. Daar gaat het om bij leefbaarheid, vei ligheid en zorg. Geen belerende, delegerende en controlerende overheid meer, maar een verant woordelijke overheid die de burger betrekt in de beleidsvoering. Zo was de algemeen duidende conclu sie over leefbaarheid en veiligheid in de woonomgeving. Openheid in discussie en geen geheime afspra ken achter gesloten deuren. Maar niets is zo makkelijk als dat. Bur gers zelf vallen voor de geheimzin nigheid en achterkamertjespolitiek. Dat bleek wel toen een bewoner wel heel geheimzinnig deed over 'dingen die gaan gebeuren, maar dat merken jullie wel'. Burgemees ter Janssen greep in en vertelde dat het ging om de burgerwerkgroep die sinds een jaar in conclaaf is met de gemeente om tot een goe de samenwerking te komen. Hoe kunnen we het beter doen, com municatie van gemeente naar bur ger en signalering door de samen leving naar de gemeente. Rond de jaarwisseling komt de werkgroep met aanbevelingen. Het ligt in het verlengde van het wijkbeheerteam en het wijkperspectiefplan. Sa menwerken, samen delen en sa men doen. Samen is niet alleen. Het toekomstbeeld: gezapige wijk jes, boerenkool maken voor de hele straat, opruimen met z'n allen en elkaar vooral veel begroeten, dan wordt het een stuk leefbaarder in Soest. Andere zaken die de Zakenkring zeer ter harte (blijven) gaan zijn de aansluiting Koningsweg-BiJtseweg ('nu een ware ramp'), waarvoor mogelijkheden opdoemen nu de boerderij (van het paleis) te koop staat; de rotonde bij Den Dolder ('die het verkeer niet alleen remt maar ook stremt') en de steeds vaker voorkomende opstoppingen op de provinciale wegen, zeker als de Al, de A27 en de A28 steeds verder dichtlopen, 'Rijkswaterstaat is niet makkelijk in beweging te krijgen,' aldus Boerkoel, 'maar we moeten het met z'n allen blijven proberen.' Daarnaast noemde hij de (toekomstige) bedrijventerrei nen Richelleweg en het Kamp van Zeist. 'Dat moeten geen Schotse Hooglanden worden waar alleen maar schapen grazen...' Boerkoel onderstreepte verder het belang van contact met het gewest. 'Je hoeft niet altijd bij de provin cie langs te gaan. Ook dicht bij huis moeten bestuurders weten dat Soest onder geen voorwaarde een slaapdorp mag worden. Stilstand is achteruitgang.' Hij liet weten dat hij uit het 'zoemen' op het ge meentehuis opmaakte dat de coa litie van WD, CDA en GGS ook na de verkiezingen wordt voortge zet. Dan wil hij direct niet-vrijblij- vende afspraken maken met de beleidsmakers, bijvoorbeeld dat het verplaatsen van bedrijven ten behoeve van woningbouw niet ten koste mag gaan van de schaarse bedrijvengrond. 'Het probleem in de woningbouw mag geen pro bleem veroorzaken in de uitbrei dingsmogelijkheden van de bedrij ven in Soest.' Lange Brink De Soester Zakenkring streeft voor de komende periode dan ook naar uitbreiding van de bedrijventerrei nen achter de Lange Brink (Boer koel: 'bij de CDA-rondweg naast de spoorlijn'), waarmee ook het verkeer van en naar Amersfoort beter te regelen is, eventueel met Dick van Loon (l), de scheiden de voorzitter van de Zakenkring, wenst zijn opvolger Kees Boerkoel succes. Foto: Herman van Dam een busbaan naast de Birkstraat; maar ook naar een oplossing voor de 'bottleneck' Ossendamweg- Vöndellaan. 'Een tunnel lijkt van de baan en een deel van Soest er voor slopen ook,' aldus Boerkoel. Hij noemde verder nog dat wonin gen niet te dicht op bedrijfsterrei nen gebouwd moeten worden (kip/ei-probleem), dat er aan de Oostergracht nog wat bedrijfs ruimte over is ('College, het ten nispark kun je maar één keer ko pen!') en zwaaide lof toe aan het nieuwe gemeentelijke huisvestings plan, dat jonge mensen de kans wil geven om in Soest te blijven wo nen. 'Een potentieel aan arbeids krachten wordt daardoor zomaar aangeboden'). De Zakenkring gaat zich ook' inzetten voor de toe komstvisie van de VOS (Soester berg) met meer woningen (ca. 300) en meer mogelijkheden voor kantoren en bedrijfsterrein. Vol gens Boerkoel gaat de Zakenkring 'op een redelijke manier en met een positieve instelling' de vele wensen gerealiseerd krijgen. O *«HSVV UIT VOORRAAD LEVERBAAR Tel. 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest NOG GEEN FOTO BESCHIKBAAR Gevraagde koopsom 1.350.000.- k.k. De Genestetlaan SOEST-ZUID Aan één van de mooiste lanen van Soest-Zuid gel. halfvrijst. villa met ruime garage (2 auto's), wijnkelder en aangelegde vrije zonnige tuin met loggia. Ind. beg. grond: ruime L-vormi- ge woonkm. (ca. 45 m2) met erker, parketvl. en open haard, mod. keuk. met inbouwapp. o.a. oven, koelk. en ker. kookpl., roy. hal met vide, garderobe, toil. met font. 1e Verd.: overl., ouderslaapkm. met opensl. deuren naar balkon, 2 slaapkm. met inb.kasten waarvan één met balkon. Vaste kast met aan- sl. wasm./droger. Luxe badkm. met bubbelbad, douchecabi ne, toil. en wastafel. 2e Verd.: voorzolder, c.v.-ruimte en hob- bykm., ruime 4e slaapkm. met dakkapel. Alg.: de villa is per fect onderhouden en vrijgel. door bebost perceel aan achter zijde. De villa biedt veel ruim te en comfort. Willem de Zwijgerlaan SOEST In het centrum van Soest aan rustige kindvriendelijke laan gelegen, royale hoekwoning met garage en zonnige tuin (215 m2, zuidligging). Ind.: hal, k.k., toil. met fontein, keuken, ruime woon-eetkm. met open haard. Verd.: overl., douchecel met 2e toilet en 3 ruime slaapkm. Zolder: met vaste trap en mog. voor 4e slaapkm. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 645.000.- k.k. Dolderseweg SOEST Midden in het natuurgebied "De Soester Duinen" op chalet park "Boslust" gel. ruim chalet op ca. 180 m2 eigen grond. Ind. chalet: hal, woonkm., 2 sl.km., douche en toil. Alg.: de afm. van het chalet bedr. ca. 11 m x 3,7 m. Het chalet verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is optim. geïsol., o.a. vloerisol. en dub. glas. Het chalet is aangesloten op riolering, eigen gas-, water- en elektrameter. Gevraagde koopsom 179.000.- k.k. Nog 1 maisonnette te koop (ca. 145 m2) NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe mai- sonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom 598.000,- v.o.n. Gevraagde koopsom 310.000,- k.k. Colenso 18 SOEST Schitterend gelei^ y met berging, T\J^ ^^OV^-«**tïerhoekappartenient tifevvrijetuin mertoprit (90 m2). Voor meer informatie; kijk op: www.huisplein.nl vboTJa Koninginnelaan 40 Soest Tel.; (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel^vorJdonline.nl De voortvarende wijze waarop de gemeente Soest na de ram pen in Enschede en Volendam de controle en handhaving van de afgegeven vergunningen ter hand heeft genomen dreigt te verzanden in de bureaucrati sche regelgeving, onderbezet ting en een cultuur van gedo gen en het afschuiven van ver antwoordelijkheden. Dat kan de conclusie zijn van de discussieavond van de VVD over veiligheid in Soest, warmee de li beralen naar eigen zeggen 'de vin ger op de pijnlijke plek weten te leggen'. Het gevoel van veiligheid onder de burgers neemt steeds ver der af doordat het vertrouwen in overheidsinstanties keer op keer wordt geschaad. In het politiek praatcafé van de WD, 'De Derde Kamer', dat iedere derde dinsdag avond in rëstaurant Fusions bijeen komt, verzamelde zich vorige week dinsdag een bont gezelschap van burgers, fractieleden en deskundi gen om te praten over het gevoel van veiligheid in Soest. De directe aanleiding voor deze discussie is het verschijnen van het rapport 'Gebiedsmonitor Leef baarheid en Veiligheid gemeente Soest'. In dit rapport wordt gecon stateerd dat de burgers van Soest zich de afgelopen jaren niet veili ger zijn gaan voelen. In tegendeel zelfs, 33% van de burgers voelt zich in meer of mindere mate on veilig in Soest. 'Een verontrustend aantal' stelt Ad Sanders, voorma lig districtschef van politie voor de Heuvelrug, vast. 'Het is duidelijk dat meten van de onveiligheid twee kanten kent. Ten eerste de objectieve en dus meetbare kant van veiligheid, waarbij gekeken wordt naar het aantal misdrijven dat per jaar wordt gepleegd en waarvan wij zien dat dit aantal de afgelopen jaren aanzienlijk is afge nomen. Ten tweede, de subjectie ve kant van veiligheid waarbij het gevoel om de hoek komt kijken. Om de een of andere reden lopen deze twee uiteen'. Sinds het idee van een integrale aanpak in de jaren negentig post heeft gevat is de veiligheid niet al leen maar een zaak van politie en brandweer. Ook burgers en bedrij ven zijn verantwoordelijk voor een stuk eigen, maar ook maatschap pelijke veiligheid. De vraag is ech ter gerechtvaardigd hoever die ver antwoordelijkheid gaat. De huidi ge tendens waarbij van de burger wordt verwacht dat zij hun huis en eigendommen steeds beter gaan beveiligen voert ons steeds verder af van het rechtsbeginsel dat iede re burger recht geeft op bescher ming van zijn/haar eigendommen door de overheid. 'Het eigen- schuld-dikke-bult-principe, dat nu al vaak door verzekeringsmaat schappijen wordt gehanteerd in dien de woning niet voorzien is van gecertificeerd hang- en sluit werk, is natuurlijk de omgekeerde wereld,' betoogde één van de aan wezigen. 'Als je deze lijn doortrekt zie ik straks nog dat bewoners ver antwoordelijk worden gemaakt voor hun straat en buurt. Hekken rond een wijk en bewaking bij de poort, dergelijke situaties zijn in Amerika al heel gewoon'. Normhandhaving Alle aanwezigen waren het met elkaar eens dat een dergelijke ont wikkeling onwenselijk, zelfs onac ceptabel is. Ad Sanders: 'Bij over heden en dus ook bij de politie is doorgedrongen dat normhandha ving belangrijk is en dat zie je dan ook terug in de aanzienlijke stij ging van het aantal bekeuringen. Het moet voor iedereen (weer) duidelijk worden dat regels regels zijn en dat iedereen zich eraan moet houden'. Ook de brandweer kampt met de regels. Brandweercommandant Ron Lettinga constateerde dat mede door het enorme aantal re gels en de complexiteit van de materie er een enorme druk op zijn organisatie van slechts 6 man ligt. Na de ramp in Enschede is een inventarisatie gemaakt van ri- sicobedrijven in de gemeente Soest. Op deze lijst staan zo'n 80 bedrijven waarbij sprake is van een verhoogd risico bijvoorbeeld in verband met de verwerking van gevaarlijke stoffen. Van deze be drijven zijn er tot nu toe slechts 17 gecontroleerd. 'Maar dan wel tot op het bot', aldus Lettinga. 'Daar naast zijn er nog 400 andere be drijven die vergund zijn maar waar wij niet toekomen aan controle laat staan handhaving'. Hiermee wordt de bal teruggelegd bij de gemeen te en indirect bij de politiek. Burgers WD-fractievoorzitter Bert Krijger erkende dat vergunningen vaak worden verleend zonder dat de consequenties voor het controle- en handhavingsapparaat zijn te overzien. Datzelfde geldt voor veel verordeningen en maatregelen. 'We willen nu eenmaal erg veel met elkaar, maar wij hebben daar bij echt de hulp van de burgers nodig. Zonder hen is ieder idee en iedere maatregel gedoemd om te mislukken'. Zo is voor de burger volgens de Leefbaarheids en Vei ligheidsmonitor het te hard rijden één van de belangrijkste ergernis sen in de buurt. Toch wordt dit vaak vergeten als men zelf achter het stuur zit. Verantwoordelijkheid voor zijn/haar leefomgeving ligt ook bij de burger. Aan de andere kant moet deze burger ook op de overheid kunnen rekenen. Zo moet hij er vanuit kunnen gaan dat bij een bezoek aan bijvoorbeeld een uitgaansgele genheid deze veilig is, en dat de overheid hierop toeziet. Mede door de ervaringen rond Volen dam zou naar mening van de aan wezigen, bij overtreding van de in de vergunning vermelde veilig heidsvoorschriften direct ingegre pen moeten worden, met als uiter ste consequentie het sluiten van de 'tent'. Toch kunnen politie en brandweer slechts weinig doen in dien geconstateerd wordt dat er sprake is van het overtreden van de vergunning. Mocht toevalliger wijs geconstateerd worden - want actief wordt hier niet op gecontro leerd - dat in een uitgaansgelegen heid te veel mensen aanwezig zijn, dan moet de afweging worden ge maakt tussen een veiligheidspro bleem en een openbare orde-pro bleem. 'Dat laatste ontstaat geheid indien een groot deel van de be zoekers het pand onder dwang moet verlaten', aldus Lettinga. Consequent Zowel politie als brandweer ziet zichzelf niet als de aangewezen in stantie om in dit voorbeeld het voortouw te nemen. Hierdoor ge beurt er in de praktijk bitter wei nig en blijft het vaak bij een waar schuwing aan het adres van de ei genaar. De burgemeester is, als hoofd van politie en brandweer en dus verantwoordelijk voor de vei ligheid en de openbare orde, de aangewezen persoon die hierin een duidelijk maar vooral een conse quent beleid moet voeren. In de praktijk wordt slechts zelden tot (tijdelijke) sluiting overgegaan en dit dan alleen maar na vele over tredingen en even zovele waar schuwingen. Op de vraag aan brandweercom mandant Lettinga tot hoe groot zijn organisatie moet groeien om alle afgegeven vergunningen te controleren en te handhaven ant woordt hij zonder enig voorbe houd hiervoor 14 man nodig te hebben. Met een huidige bezetting van 6 en een reeds toegezegde uit breiding van 1,5 mankracht moet hij het echter voorlopig doen. Uit besteding van controletaken aan private ondernemingen is een mo gelijkheid, maar daar hangt wel een prijskaartje aan. Het idee om bijvoorbeeld via de Soester Zaken kring bedrijven te bewegen de con trole en handhaving zelf ter hand te (laten) nemen, zoals dat nu ook gebeurt met het kwaliteitskeur merk ISO9001, werd door de aan wezigen positief ontvangen. Daar mee betrekt men bedrijven bij hun maatschappelijke verantwoorde lijkheid van veiligheid en de brandweer hoeft alleen die bedrij ven te controleren die geen veilig heidscertificaat kunnen overleg gen. Gevoel Blijft het veiligheidsgevoel van de burgers dat de aanwezigen op deze VVD bijeenkomst bezighoudt. Uit het onderliggende rapport blijkt dat alleen meer 'blauw op straat' niet het veiligheidsgevoel ver hoogt. Met dit blauw zal ook wat moeten gebeuren in de zin van het oplossen van misdrijven, het op pakken van vandalen en het snel ter plaatse zijn indien de burger daar om vraagt. 'Hieraan wordt wel degelijk gewerkt. Het is zelfs zo dat in 97% van de gevallen de politie binnen 10 minuten aanwe zig is', aldus Ad Sanders. Ook de beslissing van de politiek om het politiebureau ook 's avonds en in het weekend weer te bemannen, moet hét gevoel van veiligheid ver hogen. De aanwezigen zijn het eens met deze maatregel, hoewel geconstateerd wordt dat de inzet op straat wellicht effectiever zou zijn. Het opnieuw leven inblazen van het fenomeen wijkagent is ui termate succesvol en moet dan ook worden voortgezet. Tot slot sloot de voorzitter voor deze discussieavond, Paul Frijling, de discussie met de conclusie dat de WD gelukkig ook zonder ramp een kritische houding aan neemt jegens het veiligheidsbeleid van de gemeente Soest en zich pro-actief wil opstellen om de ge signaleerde problemen op te lossen en de burger zich veilig te laten voelen in zijn/haar eigen Soest- Soesterberg.

Soester Courant | 2001 | | pagina 5