Reparatie A28 weer met beton ïeen eigen accommodatie oor jeugdvoetbalclub Ichaatsliefhebbers laten het bij oorverkoop en ruilbeurs afweten kneutercabaret niet zo kneuterig Reuzentaart voor Odeon Sirenemast verhuist 10 meter naar oorspronkelijke plek Jubileum bij Caroluskoor "dij o.g. S® PAGINA Stemlokaal van Officiers Casino naar Banninghal Viering Cenakel op televisie KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING JAN van ZAL B Ir. Gezellige avond toegewenst, namens Van Zal Autoschade Specialist. Met lpk over de daken! FOCWA GARANTIEBEDRIJF Irenelaan Waldeck Pyrmontlaan Van Goyenlaan Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 tag gelegen perfect amerappartement et berging in de on kosten 280,- per gang, vernieuwde (met douchecabine traat toilet, woonka- invloeren ophoging iet laminaatvloer. een met Bosch-appara- net aansluiting was- en 1 ruime slaapka- ig en heeft vrij uitzicht )00,-/ 126.151,-k.k. raven van Hallhof .000,-/188.319,-k.k. Fazantpad voonwijk gelegen uit- louden patiowoning ging. ee, hal met plavuizen Donkamer met parket ten met inbouwappa- fpui naar patio, ruime ler (met toegang tot pa- adkamer (2000) voor- lecabine, wastafelcombi- i radiator. Verdieping: Dkamer met dakkapel, ?t bergruimte, bergruim- telling en aansluiting its van de bergruimte ibele beglazing. Aan- '8.000,-/ 216.907,-k.k. commentaar van Mark van Vusse, voorlichter bij kswaterstaat, op de vraag de Vereniging Soesterbergs lang (VSB) over de werk- miheden aan de A28 is voor VSB-bestuur voldoende re- om onvermoeid door te in met het gerealiseerd krij- van een stillere weg. De >r Rijkswaterstaat aange- idigde werkzaamheden ble- i namelijk niet meer in te uden dan hier en daar een iaratie. Zonder veel zichtbaar resultaat tracht de VSB al bijna twee jaar om alle neuzen ten aanziep van de overlast door de A28 in één rich ting te krijgen. Bij zowel de ge meente Soest als de provincie Utrecht is dat aardig gelukt, maar Rijkswaterstaat houdt de boot nog steeds af. Een teleurstellende erva ring voor het VSB-bestuur, dat, informerend naar de aard van de werkzaamheden, het volgende ant woord van Van der Vusse kreeg: 'De gebruikelijke inspectie door kantonniers heeft aan het licht ge bracht dat sommige van de beton platen van vijf bij vier meter niet meer vlak lagen en enkele platen licht of zwaar beschadigd waren. Er zijn platen hersteld, er zijn pla ten vervangen en er zijn platen herlegd.' Over de keuze van beton in plaats van een normale asfaltweg schrijft Van der Vusse: 'De keuze van be tonplaten destijds (1986) is een fi- nancieel-technische geweest: ooit was een autoweg altijd van beton, later werd beton ten opzichte van bitumenproducten relatief duur der. Op de Heuvelrug was beton financieel wel haalbaar gezien de stevige ondergrond. En om de be- tontechniekervaring te bewaren is er weer eens beton gebruikt. Het verhaal over de A28 als uitwijk reservebaan voor de vliegbasis Soesterberg duikt zo eens in de vijf jaar op, maar moet telkens weer naar het rijk der fabelen worden verwezen'. Over de toekomstplannen laat Van der Vusse niet meer los dan dat Rijkswaterstaat aan meer spitsstro- ken denkt en men op de hoogte is van de verkeersopstoppingen en de geluidsproblematiek van de A28. Het VSB-bestuur legt zich hierbij niet meer en blijft zich inzetten voor het verkrijgen van een stille re snelweg. dit moment willen burge ester en wethouders het ver- M ek van de jeugdvoetbalclub oprichting 't Vliegdorp om n voetbalaccommodatie be- likbaar te stellen niet bono en. Zij hebben het bestuur en weten 'dat stapsgewijs ge- ken moet worden om tot ont- kkeling van voetbal in esterberg te komen.' t bestuur van 't Vliegdorp heeft /raagd een voetbalaccommoda- met bijbehorende voorzienin- ter beschikking te stellen in het ortpark Kerklaan op de plaats ar het noodgebouw van de Ca- usschool heeft gestaan. De club eft momenteel veertig leden. >or de training op woensdagmid- g maken ze gebruik van de ac- mmodatie van de Korfbal Vere ring Oranje (KVO). Hierover bben beide clubs afspraken ge maakt, onder meer dat aan het eind van het seizoen 2001-2002 het verloop van de afspraken over het gezamenlijk gebruik zal wor den besproken. Op dit moment doen drie Soester- bergse jeugdteams mee aan de competitie van de KNVB. De wedstrijden spelen ze onder de vlag van de voetbalvereniging Zeist en op de velden van Zeist. De gebruikers van het sportpark Kerklaan, de korfbalvereniging, de lawn tennisvereniging, de Ski Ver eniging en nu ook de voetbalvere niging in oprichting zijn op dit moment met elkaar in gesprek om te bekijken hoe het sportpark op timaal kan worden benut. De ver wachting van de voetbalclub is dat het samenwerkingstraject nog wel enkele jaren nodig kan hebben. Daarom heeft het bestuur de ge meente verzocht een tijdelijke voorziening (veld en kleed-clubac- commodatie) aan te leggen op de plaats waar de noodschool heeft bestaan. Met ingang van het sei zoen 2002-2003 zou de vereniging dan officieel van start kunnen gaan. Burgemeester en wethouders wij zen erop dat de eerste stap van de gemeente een bijdrage uit het fonds kleine sportvoorzieningen was. Deze maakte het mogelijk om accommodatie te huren van Abro- na (Sterrenberg) en materialen aan te schaffen om te kunnen voetbal len. Later volgde verhuizing naar de Kerklaan. Nu is de volgende stap het gesprek tussen de hoofd gebruikers van het sportpark over het optimaal benutten hiervan. Op dit moment is er volgens burge meester en wethouders nog geen enkel inzicht over de uitkomst van deze besprekingen. Zodra hierover meer bekend is, kan worden afge wogen een volgende stap in het proces te zetten. Vanwege een grote verbouwing van het Officiers Casino aan de Kampweg zal het gebouw voor de komende verkiezingen in 2002 niet gebruikt worden. Het stemlo kaal zal dan onderdak vinden in sporthal De Banninghal aan de Banningstraat 3a. Een dag voor de verkiezingen zullen de nodige aan passingen aangebracht worden, zodat ook mindervaliden terecht kunnen in de sporthal om hun stem uit te brengen. Zondag 9 december (tweede zon dag van de Advent) om 10:00 uur is er een eucharistieviering vanuit het Cenakel te Soesterberg. De viering wordt uitgezonden op tele visie (Nederland 1). Voorgangers zijn de mediapastores Peter Den- neman en Ben Verberne. De zang wordt verzorgd door de Schola van het Cenakel o.l.v. Herman Rouw. •45.000,-/ 247.310,-k.k. Mercury en zonnig gelegen mo- bungalow -verkeert in it van onderhoud- met tur en een besloten tuin op iet optimale privacy. itree, ruime hal, toilet, woonkamer ca. 32 m2 met ar terras, luxe open keu- rlei inbouwapparatuur, "ners met kastenwanden, iet douche en wastafel, n gas c.v. en optimaal geï- ivaarding in overleg. 665.000,-/301.764,-k.k. ■li groot deel van schaatsmin- nd Soesterberg heeft vrijdag- nd de kans laten liggen om een voordelige manier aan in abonnement voor de voor- lelde schaatsperiode ('al wil daar de zegsman niet van In,' zegt voorzitter Ab Blok- jl van de ijs- en skeelervereni- g Soesterberg) door weg te ijven bij de voorverkoop in trpshuis Burgstede. Wie on- r anderen wel kwam, was evrouw Jolanda Rijpert, die eerste een gezinsabonne- ent en een abonnement voor ons Tim (11) en Kevin (14) cht. :t voltallige bestuur van de ijs- skeelervereniging was voor de mnementenverkoop naar het rpshuis gekomen. De abonne- nten werden ter plaatse ge- akt door ze uit de computer uit draaien. Het waren er met een itigtal minder dan andere jaren, aarom viel het ons een beetje Waarschijnlijk komt het doordat er een paar jaar niet echt geschaatst kon worden. Daarom hadden we vorig jaar bedacht de mensen tegemoet te komen door het invoeren van een knipkaart. Hoeveel er toen verkocht zijn, weet ik niet. In ieder geval heel veel. Maar toen konden ze die ko pen als er ijs was. Vorig jaar was dat maar vier dagen. Toen hadden we de baan van hoek tot hoek vol.' 'De prognoses van deskundigen zijn dat we dit jaar een goede win ter krijgen wat schaatsen betreft. Als dat zo is en er zijn veel men sen die dan nog een abonnement willen kopen, dan zijn ze zoveel duurder uit. Dat is voor de ijsver- eniging wel goed, maar we zijn een klein dorp en ik vind dat we niet alleen naar onszelf moeten kijken. We willen de mensen toch een beetje tegemoet komen,' zegt Blokzijl. Tegelijk met de voorverkoop was er een schaatsenruilbeurs in het dorpshuis. Daar kwam een hand jevol belangstellenden op af, maar veel 'zaken' werden er niet gedaan. Slechts een paar schaatsen verwis selde van eigenaar. Verkocht werd er al helemaal niet. 'Het moet na tuurlijk allemaal maar passen ook.' Dat de ruilbeurs een beetje tegen viel, is voor de vereniging niet zo erg, zegt Blokzijl, als wel voor de mensen zelf. Dat geldt ook voor de voorverkoop: 'Degenen die niet gekomen zijn, moeten er straks duurder aan als er wel geschaatst kan worden.' 'Meestal is het ontzettend druk, dus ik dacht: laat ik op tijd gaan, maar nu bleek ik de eerste te zijn.' Ze zegt te verwachten dat er een winter aankomt waarin geschaatst kan worden. 'Maar kunnen we niet schaatsen, dan steunen we toch de ijsvereniging.' Mevrouw Rijpert koopt altijd een abonnement voor de baan in Soesterberg. Het vorig jaar eenmalig ingevoerde systeem van de knipkaart zag ze niet zo zit ten. 'Ik vind een abonnement ge woon prettiger. De kinderen ma ken er het meest gebruik van. Vroeger schaatste ik zelf ook wel, maar öp het moment heb ik zoiets van: als ik val, ben ik bang om wat te breken. Het is ook het leukst voor de kinderen om met een stel vrienden-na schooltijd of 's avonds te kunnen gaan schaatsen.' Ergens anders schaatsen de Rijperts niet. De baan in Soesterberg ligt vlak bij huis en het is er bovendien gezel lig knus, dus er is geen enkele re den om het schaatsplezier buiten het dorp te zoeken. Mevrouw Jolanda Rijpert was de allereerste in Soesterberg die abon nementen kocht voor het komende schaatsseizoen. Zaterdag 8 december zondag 9 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 themagroep MOV; cantores Zondag 10:30 pr. R van Hooijdonk; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn; doopdienst Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: @0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: EP. Prause, Oude Tempellaan 6, @351517. Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, @0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, @352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, @033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: @0900-8844; alarmnummer: @1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, @035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, @351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, @352391. Grof vuil, @035-6093666. Er zit nog een klein kansje in dat de sirenemast die aan de Anthonie van Leeuwenhoek laan in Soesterberg is geplaatst, naar een andere dan de oor spronkelijk geplande plek in de buurt wordt verplaatst. Ver plaatsing gebeurt sowieso want de mast is in eerste instantie al niet op de juiste plaats neerge zet. Over de plek van de mast hadden buurtbewoners ge klaagd. In antwoord op een brief van bur gemeester drs. J.J.L.M. Janssen laat het ministerie van binnenland se zaken en koninkrijksrelaties (BZK) weten dat onderzoek door het projectbureau Waarschuwings stelsel van het ministerie inderdaad heeft aangetoond dat de bewuste sirene niet op de overeengekomen locatie is neergezet maar tien me ter verderop. Hierover heeft geen overleg met de gemeente plaatsge vonden. Het werk op een iets an dere plek is door medewerkers van hoofdaannemer Siemens 'spon taan' uitgevoerd. Dit is dus niet volgens afspraak. Het ministerie biedt hiervoor zijn verontschuldi gingen aan. Inmiddels is er een gesprek ge weest tussen een vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur en van het projectbureau Waarschu wingsstelsel. BKZ heeft hierin la ten weten op zijn kosten de sirene alsnog naar de overeengekomen locatie te verplaatsen. Op de sug gestie van de gemeente om de mast op een heel andere plek neer te zetten, kan BKZ niet ingaan. 'De doelstelling van het 'verdich ten' van het waarschuwingsstelsel is dat de bijgeplaatste sirenes de 'witte plekken' binnen het dek kingsplan van de gemeente afdek ken. Dat is juist de reden dat de Regionale Brandweer Eemland in nauw overleg met de gemeente voor de locatie Anthonie van Leeuwenhoeklaan heeft gekozen,' aldus BKZ. Het jaarlijkse St. Caeciliafeest van het gemengd koor van de Soester- bergse St. Carolus Borromeus-pa- rochie vond dit jaar op 24 novem ber plaats. Tijdens het feest mocht voorzitter mevrouw Bep Smit de jubilerende heer Cees Jongeling, namens de St. Gregoriusvereni- ging, de eremedaille in zilver op spelden en de bijbehorende oor konde aan hem overhandigen. Ook mevrouw Jongeling deelde in het eerbetoon en werd met een prachtig boeket bloemen verrast. Mevrouw Smit dankte in haar toe spraak de heer Jongeling voor zijn trouw aan het koor en daarmee zijn inzet voor de parochiegemeen schap gedurende de afgelopen 25 jaar. Zij sprak tevens de hoop uit nog vele jaren op de trouwe inzet van de jubilaris te mogen rekenen. AUTOSCHADESPECIALIST BIJ VAN ZAL ZIT JE OKÉ! www.vanzal.nl Beckeringhstraat 11, 3762 EV Soest, tel. 035-6011018, fax. 035-6026672 095.000,-/ 496.889,-k.k. Tel. 035 - 6030025 ,nl r mee. laar ;en fel is de tweede keer dat we r. soort cabaret uitvoeren, [et was denk ik wel te zien dat van de vorige keer geleerd hebben. Althans de reacties in de bezoekers waren vol :n stralende Anneke Pley stond iterdagavond in ontmoetingscen- fum De Drie Eiken de compli- lentjes van de ongeveer 150 be kkers in ontvangst te nemen, lerecht, want het Soesterbergse neutercabaret had een daverende rond gegeven. Een half uur voor bet begin was de uitverkochte zaal al bijna vol en wachtte men gedul dig op de openingsdans door zes showgirls en twee showboys. De zaal stond direct al op z'n kop bij het zien van voor hen bekende dorpsgenoten in bijzondere outfit. Het decor, bestaande uit een breed podium, technische ruimte en een soort balkon, was het kunstig werk van Thijs van Dijk die dit helaas voor de laatste keer had gemaakt. In een snel tempo werden de acht tien onderdelen voor deze avond voor het voetlicht gebracht, onder ling op een humoristische wijze aan elkaar gebreid door The Muppet-mannetjes Co Haring en Frank Legierse. De vier kinderen Merel, Maud, Tim en Chris vertolkten de smur- In de rechtbank ging het chao tisch en daardoor juist hilarisch toe. Scene uit een onderdeel van het ge slaagde Kneutercabaret. Foto: Eemland Pers fen en gaven een staaltje playback weg. Vervolgens Willy die zonder begeleiding een gezongen levens verhaal ten gehore bracht en terug keek op de tijd van hoffelijkheid. De Moiden was een gesprek tus sen twee West-Friese dames die hun visie op alles en nog wat ga ven. De zaal bulderde van het la chen op de soms pittige uitspra ken. 'De was hang, dus ik doch an de reet maid' was onder andere een uitspraak die goed werd ver staan. Als men al geen Sinterklaas liedjes kende, dan toch wel na deze avond. Carolien en Marilly, twee jonge dames verkleed als hulppie ten, brachten de aanwezigen alvast in de 5 december stemming. De Sound of Music werd uitstekend geplaybackt en uitgevoerd onder leiding van Loes de Groot. Vol gens de Muppet-heren hadden ze rokken aan die voorheen gordijnen waren die voor de ramen van De Drie Eiken hingen. Het Chris Vroonland-kwartet bracht een stuk bezinning in enkele songs uit het verleden en het ver re westen. Ondanks een toene mende warmte in de propvolle zaal was hun door twee gitaren begelei de optreden een succes. Een live op de vingers gefloten Droomland kende even een technische hape ring, maar daarna wist Ger Kenter dit nummer goed uit te voeren. De uitsmijter voor de pauze waren de zeemansliederen van Co, Frank, Bert, Joop, Wim -en Cees. Een item waarin ze de aanwezigen meesleepten via de klok van Arne- muiden tot op de sluizen van IJ- muiden. Na de pauze kwamen als eersten Co Haring en Frank Legierse als twee Soesterbergse oude heertjes op het toneel. Het werd muziek, amusement en een seksonderwerp in een notendop, maar zodanig gebracht dat de aanwezigen soms bulderden van het lachen. Het be kende nummer Meat Loaf werd uitstekend vertolkt door Marie- Jose en Richard, een optreden dat veel waardering oogstte. De recht bank gaf een staaltje van groot per soonlijk talent. Een strenge rechter moest een zootje ongeregeld onder invloed veroordelen met een advo caat die soms ook eens aan de rol ging. Stuk voor stuk werden ze naar hun naam gevraagd en dat werd weer gekoppeld aan een lied zoals Kleine Greetje uit de polder. Een item dat de zaal uitdaagde om mee te doen en dat gebeurde ook. De West-Friese dame Mien Wa genaar vertelde op rijm haar le vensverhaal dat regelmatig werd onderbroken door lachsalvo's. Sinds haar man was overleden had ze nogal last van 'kolle bienen'. Ze besloot dan pok met de oproep dat ze graag een kerel wilde hebben die haar 's nachts van die koude benen kon verlossen. 'Roll another one' was een playbacktafereel be staande uit kloosterzuster en - broeders met centraal daarin Dinie van de Hoed. Een uitstekend ver tolkt stuk vol humor zonder ge weld te doen aan bestaande religie. Jenny en Paula brachten een stuk satire. Twee heerlijk roddelende dames die stekelige onderwerpen naar voren brachten. Dat bepaalde meningen door de aanwezigen werden gedeeld was te merken aan het spontane applaus. Some Times was een heerlijk optreden van de jeugdige Maud Brouwer. Ondanks het al late uur wist zij de aanwezi gen te boeien in playback en bewe ging. Heel bijzonder was het live optre den van de vijftienjarige Petra Creutzberg. Een meisje met een prachtige stem die zowel de zeer hoge als de lage tonen nu reeds goed beheerst en voor de vuist Never feit this way ten gehore bracht. Een talent dat bestemd lijkt voor veel grotere podia. Dat de zaal dit ook begreep bleek uit het daverend applaus dat volgde. De avond werd ruim na elven besloten met In the mood van de show- en dansgroep. Het Kneutercabaret, georganiseerd en gerealiseerd door Anneke Pley en uitgevoerd door puur amateurs van eigen bodem, beleefde zijn tweede jaargang, en afgaande op het succes zeer zeker niet de laat ste! Helemaal in de stijl van het Sinterklaasfeest klopte wethouder Neks Blommers maandagavond op de deur, stapte als eerste het repetitielokaal van de muziekver eniging Odeon aan de Rademakerstraat binnen en kondigde vervolgens aan: 'De burgemeester!' Samen met de wethouders Blommers en Bart Krol was burge meester drs. J. J. L. M. Janssen naar Soesterberg ge komen om Odeon te huldigen voor een grootse pres tatie van het harmonie-orkest: het behalen van de eer ste prijs met lof van de jury en de daaraan verbonden promotie naar de superieure afdeling. Een enorme taart was de waardering van het gemeentebestuur. De gemeentelijke delegatie had even de TOSS-bijeen- komst in het gemeentehuis verlaten om het harmonie orkest onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd te huldigen. De burgemeester zei grote bewondering te hebben voorde prestatie van Odeon en wenste het or kest alle succes voor de toekomst. Hoewel hij veronder stelde dat de musici op het succes al menig taartje had den gehad, wilde hij op deze repetitie-avond het feest nog even verlengen door het aanbieden van een reu zentaart van bakker Jan Dogterom. Een daverend ap plaus bewees dat deze geste van het gemeentebestuur zeer op prijs werd gesteld. Aan het slot van de avond van het Kneutercabaret kregen de artiesten een daverend applaus, evenals Lex Vier- sen, de onmisbare man voor muziek en geluid.

Soester Courant | 2001 | | pagina 17