aars VD JDC speelt weer voor Sinterklaas Red Stars steviger in zadel Dubbelslag voor MHC Soest Stellwagen-gemeente: 18-0 landballers verspelen weer ruime voorsprong: 26-26 Ihandbal j? ZITVOLLEYBAL Iarijke Roest genomineerd ZWEMMEN NK-limiet A/let de feestdagen moet u de heerlijke salades van Toontje bestellen!!! f¥f£ê,-/€. 7.94fret ïndtt***. Sportuitslagen j| VISSEN Sjouk Rijksen vangt meeste vis uit de Eem Park Wilgenblik Sportpm^mm^ TAFELTENNIS Shot sluit met tweede plaats competitie af BADMINTON Selby pakt 2e plaats steviger beet na zege BADMINTON Badso kansloos tegen koploper Sportplatform bestaat uit twaalf mensen Loodgieterswerk Winst in spannende streekderby BASKETBAL Concurrent Amersfoort verspeelt weer punten HOCKEY Kandidaat-meester veegt vloer aan met schakers SCHAKEN Tentoonstelling De Vriendschap Soest-Zuid, op (je :straat en de Korte worden gestart met] teristiek kleinschalig! 5n winkels op de partementen en één d. Het pand wordt t de bergingen zulle,, :hikbaar komen voorl Je kelder zullen de re bereikbaar zijn morden de apparte- i complete keuken irzieningen. enten hebben een slijk 82 en 83 m2 (ex] m 10m2 groot, nten behoort een aats in de kelder seft een oppervlakte I over 2 ruime dakter-1 Bij dit penthouse 2 parkeerplaatsen 585.000,- 265.461,-) vrij op naam .475.000,- 669.326,-) i op naam VOENSDAG 5 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 19 'ONHUIS (1927) met fraaie h. ca 280 m3. div. inbouwapp. Royale e kast. 1® Verd.: overloop, met ligbad en 2e toilet, /oor wasm. en droger, met vele oude stijlkenmer- I00,-) jat Eén ding is zeker: tot de komst an de kerstman mag Smeeing/ |JDC geen cadeautjes meer iveggeven. De handballers spe en al een maand lang voor Sin- erklaas en ontpoppen zich tot Be filantroop van de eerste divi sie. Voor de vierde achtereen volgende keer verspeelden ze een voorsprong. drie onnodige nederlagen bochten ze de handen nog dicht knijpen dat ze zondag tegen E en 2 een 'mager' gelijkspel (26-26) jlit het vuur sleepten, maar de te leurstelling had de overhand. Lo- [gisch als je in de rust met 14-7 hebt voorgestaan. Paul van den Ueijssel had niets aan te merken bp over het spel in de eerste helft, (vaarin de dekking agressief was. Maar de trainer/coach hield zijn l wel voor dat er weer met 0- zou worden begonnen. 'Dan inoet je nog dertig minuten knok ken, maar vanaf de eerste minuut keken ze op de klok of het al was afgelopen. Er sloop gemakzucht in en als dat collectief gebeurt, dan is het vechten tegen de bierkaai.' De zo fraai opgebouwde voor sprong verdween in de tweede helft als sneeuw voor de zon. Charles van Kordelaar die in de eerste helft viermaal had gescoord, miste ineens kansen. De verdedi ging van de Soester ploeg leek plotseling op gatenkaas. Het jon ge E en O 2 kreeg een vinger en pakte de hele hand. Vooral Vin cent Schimmel (10 treffers) en Jan Gerad Mulder (9), die beiden ook in de eredivisie spelen, leefden zich uit. 'Het zijn allemaal negentienja rige jongens die zes keer per week trainen. In de tweede helft merk je dat ze vaker trainen dan wij', aldus Van den Deijssel. In de twaalfde minuut was het al weer gelijk (18-18) en daarna zou Smeeing/BDC nog angstige mo menten beleven. Het werd 19-21, maar met name Robert Wijnen hield de Soesters in de race door zijn productie op te voeren naar vier treffers. Minder dan een halve minuut voor het einde leek E en O 2 de zege te pakken (25-26), te meer daar Smeeing/BDC in de laatste aanval geen bres kon slaan. Vier seconden voor tijd mocht Smeeing/BDC nog een vrije worp nemen. Van den Deijssel nam pijlsnel een time- out en nam de tactiek door, waar na Koen Smeeing (vier doelpun ten) in de allerlaatste seconde de gelijkmaker scoorde en zijn team liet ontsnappen uit een serie neder lagen. Harder 'Doodzonde', zei Van den Deijssel over het eindresultaat. Hij had ge rekend op twee wedstrijdpunten, nadat er tijdens diverse besprekin gen in de voorafgaande week har de woorden waren gevallen, niet op een nare, maar op een reële manier. Er was gesproken over onder meer de dekking. 'Daarmee zijn we de goede weg ingeslagen. De trainingen verlopen prima, de omgang onderling gaat steeds be ter, maar met mooi weer behaal je geen punten. Ze moeten elkaar harder aanpakken.' Smeeing/BDC dat zevende moet worden om zich te handhaven, Richard van den Hoef op weg naar het doel van E en O 2. Dat ging in de eerste helft gemakkelijk, maar daarna een stuk moeilijker. Foto: Herman van Dam staat nu negende op de lijst van twaalf ploegen. De achterstand op nummer 4 bedraagt drie punten, de voorsprong op nummer 11 is eveneens drie punten. Groot zijn de verschillen niet en daarom zou Smeeing/BDC de komende drie weken goede zaken kunnen doen. Op het programma staan achter eenvolgens een uitwedstrijd tegen Hurry Up (negende), een thuis wedstrijd tegen CSV (zesde) en een uitwedstrijd tegen Volendam 2 (elfde). Van Volendam werd ruim een maand geleden dik verloren tijdens een bekerduel, maar toen gaf Van den Deijssel een aantal van zijn coryfeeën rust om andere spelers uit te proberen en mogelijk om de Noord-Hollandse opponent zand in de ogen te strooien. Eén ding is zeker: met wedstrijdpunten mag Smeeing/BDC niet meer smijten. vlarijke Roest uit Soest is op koensdag 19 december een van de lasten tijdens het Sportgala 2001. tij maakt deel uit van het nationa- e vrouwen zitvolleybalteam dat is lenomineerd voor de sportploeg piet een beperking van het jaar. Met dit Nederlands team werd Marijke Roest in de zomer in Hon garije Europees kampioen. Het le gerde de ploeg de A-status op, zo- pat ze tijdens het wereldkampioen schap in 2002 de kans krijgt zich kwalificeren voor de Paralym pics van 2004 in Athene. Wanneer «iet WK plaatsvindt, is nog niet lekend. Overigens: Nederland zal |rnaartoe gaan als titelverdediger. Voor het eerst dook Stephanie Epskamp onder de 30 seconden op de 50 meter vrije slag. Daarmee kwalificeerde de zwemster van de Duinkikkers zich voor het NK op deze afstand, dat in juni zal wor den gehouden. Haar tijd (29.58) betekende tevens een verbetering van alle clubrecords op deze af stand. Epskamp leverde de prestatie tij dens een wintersprintwedstrijd in Leusden. Daar werd Brent Ele- mans in zijn categorie eerste op de 50 meter vrije slag in 37.17, wat goed was voor een persoonlijk re cord. Broer Connor scherpte op de 50 meter schoolslag eveneens zijn beste tijd aan (53.56). ietc&ïé '^*3'. CehtMül onze salades zijn rijkgevuld en een vol ledige maaltijd per persoon. U kunt ze bestellen van woensdag t/m zondag tussen 12.00 en 20.00 uur bij Birkstraat 7 of tel. 6013337. De Huzaren salade, voor f20,-per persoon, bestaande uit het vol gende: - Huzarensalade (200 gram p.p.). Ham-rolletje met asper ge, Gevuld ei, Rookvlees met aagark. Brie, cervelaat met zilverui. Pompernikkel, Fricandeau, Ananas en Paté. De zalmsalade, voor f25,- per persoon, bestaande uit het volgen de: - Zalmsalade (200 gram p.p.). Gevuld ei, Mosselen, Garnaaltjes, Gerookte Forel, Makreel, Hollandse Haring, Pompernikkel, Gerook te zalm en krab. Hors d'oeuvre, luxe salade voor f 30,- per persoon, bestaande uit het volgende: - Zalm en Huzarensalade (200 gram p.p.), Brie, Ge vuld ei, Rosbief Gerookte paling. Fricandeau, Gerookte Zalm, Ham-rolletje met asperge, Hollandse Haring, Gevulde tomaat met gar naal, Pompernikkel en Gevulde kom kommer met krab. Birkstraat 7 - Soest - Tel.: 601 33 37 én etc vo&i ttuKW- INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Sepp Fun Dancewedstrijd in Soest. 5C klasse standaard: 1. Walter Koeleweijn en Fleur Eik, 3. Johan Tjeerdsma en Roos Hofman, 5. Henk van de Hoef en Diana Palte; 4C klasse standaard: 2. Mark Sepp en Melissa van Buuren, 5. Johan en Jolanda van Vulpen; open klasse standaard: 1. Patrick en Marcia van de Wens; 5C klasse latin: 1. Johan en Jolanda van Vulpen, 2. Johan Tjeerdsma en Roos Hofman, 6. Henk van de Hoef en Diana Palte; 4e klasse latin: 3. Walter Koelewijn en Fleur Eik; open klasse latin: 2. Patrick en Marcia van de Wens. SCHAATSEN SV Eemland 500 meter: Marco Verburg 50.02, Vin cent Verburg 44.67, Rosella Berghuis 51.80. 1000 meter: Marco Vèrburg 1.43.00, Rosella Berghuis 1.42.96. 1500 meter: Vincent Verburg 2.13.47. De derde viswedstrijd in de winter competitie van de Snoekbaars is gewonnen door Sjouk Rijksen. Met 5.64 meter was hij het meest succesvol aan de Eem in Amers foort. Willem Huntelerslag werd tweede met 5.47 meter, gevolgd door Kik van de Hoef (4.81), Wil lem van Zoeren (3.89) en John Huntelerslag (3.10). Aan de wed strijd deden 24 sportvissers mee, die in totaal 161 keer beet hadden. Het weer zat de deelnemers niet mee. Enkele weken geleden stond in deze krant vermeld dat het gazon bij de rotonde aan de Burgemees ter Grothestraat door de gemeen te zal worden omgetoverd tot park. Dat is niet juist. Park Wilgenblik komt verderop te liggen, bij Wil genblik zelf. Het grasveld bij de rotonde is ei gendom van Residence Souverai- ne. Op dit terrein worden welis waar op korte termijn bomen en struiken geplant, maar de gemeen te is daar niet bij betrokken. Zaterdag 8 december Badminton 12:30 Selby-Eemnes (C-drie) Basketbal 16:45 Red Stars (D)-Bull's (Beu kendal) 20:30 Red Stars (H)-Niels Sten- sen (Beukendal) Voetbal 14:30 Volendam -VVZ'49 (Volendam) 14:30 Hees-Altius (V.O. Utrechtseweg) 14:30 Dalto-SEC (Driebergen) Volleybal 14:30 AGAVS-Stam/SoVoCo (H) (Banninghal) 17:00 Stam/SoVoCo (D)-Alter- no (De Bunt) Zondag 9 december Badminton 13:00 Badso-Gilze (Banninghal) Handbal 15:00 Hurry Up-Smeeing/BDC (H) (Zwartemeer) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-HBS (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Doetin- chem (Bosstraat) Voetbal 14:00 Soest-Argon (Bosstraat- Oost) 14:00 De Vecht-SEC Waterpolo 19:00 Duinkikkers (H)-Reuring (Aqua Indoor) 19:45 Duinkikkers (D)-Albatros (Aqua Indoor) Maandag 10 december Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 19:00 DVS-Adam (Beukendal) 19:55 SEC-De Meern (Beuken dal) GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOESTERftCÖÜRANT Aanmelden: tel. 6014152 Shot is in de herfstcompetitie als tweede geëindigd in de hoofdklas se. De tafeltennissers sloten de se rie van tien wedstrijden af met een 2-8-overwinning op Over 't Net. Shot werd bijgestaan door Robert Huisman die voldoende is hersteld van een knieblessure, maar in de vooijaarscompetitie zal uitkomen voor het Amsterdamse US. Bij zijn rentree bezorgde de kopman van vorig seizoen zijn huidige ploeg drie punten. Ook Erik Merkus scoorde in zijn enkelspelen hon derd procent en won met Marcel Jansen tevens het dubbel, waarin Over 't Net merkwaardig genoeg zijn zwakste schakel Visser opstel de. In het een tegen een duel had Jan sen geen moeite met Visser, maar in de twee andere singles verspeel de hij steeds een voorsprong, waardoor hij het onderspit dolf. Shot was in de competitie niet op gewassen tegen Rega 2 dat promo veert naar de derde divisie. In ja nuari start de voorjaarscompetitie voor de tafeltennissers. Met een 3-5-zege op BC Flevo land heeft Selby de tweede plaats steviger in handen genomen. Toen het 0-5 werd, geloofden de Soes ters het wel en speelden ze op hal ve kracht verder, waardoor de thuisploeg de achterstand kon ver kleinen. Johan Meijer, Harold Topper, Jo landa van Cleef en Monique Vis ser hadden allemaal aan twee ga mes voldoende om hun enkelpar tij te winnen. Spannender was het in het herendubbel, waarin Meijer en Herman Scheerhoorn de eerste game met 15-9 wonnen en de tweede inleverden: 8-15. Daarom was een extra game nodig, waarin het tot 12-12 gelijk op ging. Meijer en Scheerhoorn pakten toen drie punten achtereen en daarmee de game, zodat de wedstrijd was be slist. Het damesdubbel draait wel iswaar met de week beter, maar kwam er ook in Lelystad niet aan te pas. Scheerhoorn en Van Cleef verspeelden vervolgens in de der de game een 10-7-voorsprong en Topper en Visser gingen in twee games onderuit. Weinig tot niets had Badso in te brengen tegen BCO, de koploper van de tweede klasse. In zes van de acht partijen werden de Soester- bergers na drie games 'naar huis gestuurd'. Slechts Peter Lensselink en Myriam de Lange konden een nederlaag in hun enkelspel uitstel len tot in de vierde game. Badso dat onderaan staat, had geen schijn van kans tegen de favoriet voor het kampioenschap en verloor dan ook met 8-0. De samenstelling van het sport platform is rond. Op 10 december komen de twaalf leden voor het eerst bijeen. Dan zal een dagelijks bestuur worden gevormd en een begroting worden opgesteld. Het sportplatform wordt het nieu we adviesorgaan voor het gemeen tebestuur als het gaat om sportza ken. Het platform verdringt daar mee de Vereniging Sportraad Soest (VSS) die zich binnenkort zal omturnen tot belangenbeharti ger van de georganiseerde sport verenigingen. Op de oproep van de gemeente om lid te worden van het sport platform hebben drie Soesters ge reageerd. Het zijn Evert Hooijer, Huub Stammes en Rob Klück. Zij voegen zich bij negen van de elf mensen die sinds ruim een jaar in de klankbordgroep zaten. Dat zijn de dames I. Wildenborg, M. Hof huis, E. te Hasselo, A. Arts en de heren Roel Timmer, Harry Eichholtz, K. Diepstra, J.L. Blaas en Ton Schneider. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. HL—JB Telefoon (035) - 601 30 14 In de streekderby tegen Shoo- ters heeft Red Stars zijn vijfde seizoenzege laten vastleggen. De denkbeeldige handtekenin gen werden gezet in Bunscho ten, waar een spannende slot fase uitmondde in een 73-77 in het voordeel van de Soesters. Red Stars had de eerste twee kwarten voortdurend aan de lei ding gestaan (rust: 34-39), maar in de laatste periode van tien minu ten dreigde het fout te gaan. Cen ter Manfred Dikkers, forward Frank van der Wal en spelverdeler Tommy van Eeten, allen starters in de basis van Dave Batts, zaten met vijf fouten op de bank, net als Dennis van Wijk. Bovendien was de voorsprong van Red Stars door Shooters omgebogen in een ach terstand van zes punten. Volgens Batts kwam dat voorna melijk doordat Red Stars een schotpercentage van hooguit dertig procent hadden. Zelfs simpele lay- ups en pogingen onder het bord vielen niet goed. Daarentegen mik ten de lagergeklasseerde Bunscho- ters veel raak. Red Stars had ech ter verreweg de meeste kansen ge kregen. In de laatste vijf minuten zorgde met name Eelco Dijksma voor de ommekeer. Hij zette de spelverdeler van Shooters dusda nig onder druk, dat hij de bal zelf kon stelen of een slechte pass af dwong, zodat een andere Soester kon onderscheppen. Vervolgens scheurden Dijksma en La Rose naar de overkant en deed Gijs Huuneman, die anders niet veel aan spelen toekomt, een duit in het zakje met twee belangrijke scores in de slotfase. Met nog twee thuiswedstrijden in de eerste competitiehelft tegen Niels Stensen ('zwaar') en Juven- tus ('moet kunnen') kan Red Stars Kerst induiken met maximaal 14 punten, een score die het in het hele vorige seizoen niet haalde. De Soesters lijken bevrijdt van degra datiebasketbal. Trainer/coach Dave Batts gelooft niet dat zijn ploeg dit seizoen nog in de proble men komt en dicht haar zelfs een 'onaantastbare' positie in de mid denmoot, wellicht ietsjes hoger, toe. 'Van de vijf nederlagen waren er drie onnodig. Daarbij zaten twee uitwedstrijden. Ik denk dat we in de tweede helft nog zeker vijf, zes wedstrijden gaan winnen.' Dames Het damesteam boekt dit seizoen riante zeges, maar komt er tegen de andere topploegen nog niet aan te pas. Na Almaar Meer en New Stars zorgde Crackeijacks voor de derde nederlaag van de basketbal- sters: 67-41. Crackeijacks, waar van de laatste jaren niet meer werd gewonnen, sloeg in het derde kwart toe. Na een ruststand van 34-25 wist Red Stars het even niet meer en scoorde het slechts twee Het ziet er in deze donkere da gen zonnig uit voor MHC Soest. De hockeyers ontdeden zich voor de tweede keer dit seizoen van het matige Barne- veld, terwijl concurrent Amers foort niet verder kwam dan een gelijkspel (2-2) bij Arnhem, nummer drie in de derde klas se. De voorsprong op Amersfoort, waarvan een week eerder met 1-2 was gewonnen, groeide daardoor tot vijf wedstrijdpunten. Na een returnwedstrijd lijken de Soesters reeds op rozen te zitten. Op weg naar Barneveld was Ma- tias Slagt een stuk minder gerust op de dingen die komen zouden. 'Vorige week konden we ons maxi maal opladen, dan is het de vraag hoe je daarna het veld opkomt. Barneveld is geen ploeg die tot de verbeelding spreekt.' In de rust was het dan ook nog steeds 0-0, maar daarna gaf de conditie mede de doorslag. De tweede helft was elf minuten oud toen Wouter van Rensen een straf- corner verzilverde. Tien minuten later tikte Rein Jansen de bal bin nen na weer een strafcomer en een minuut of vijf voor het eindsignaal benutte Garreld Klaucke een straf- push, zodat er een 'moeizame' zege kon worden bijgeschreven. Na elf duels bezit MHC Soest over de maximale buit van 33 punten. Nog een duel rest de ploeg van de winterstop, waarin de spelers zich zullen vermaken met de zaalcom petitie en het krachthonk induiken. Slagt zal zich er niet mee be moeien, blijft wel betrokken bij de conditietraining en verwacht dat begin februari iedereen weer fit op het veld staat om zich voor te be reiden op het tweede deel van de competitie dat op 3 maart begint. Soest kan zich daarin een misstap veroorloven, maar weet ook dat het de laatste drie wedstrijden van de competitie de nummers 4, 3 en 2 op bezoek krijgt. Soest heeft maar één doel en dat is zo snel mogelijk de derde klasse achter zich laten. 'Met 2-1 winnen is leu ker dan met 6-0. Als je nu vijf leu ke wedstrijden speelt, is het veel. Voor de rest is het plichtmatig punten ophalen en aftaaien', aldus Slagt. Zondag speelt MHC Soest voor het eerst sinds 28 oktober een thuiswedstrijd, om 14:30 uur tegen Doetinchem. Waarschijnlijk ont boen Justin van de Born (scheur tje in ellebooggewricht) en Erik Hornung (enkel) in het elftal. Dames Tegen USHC kwamen de dames er niet aan te pas. De hockeysters die net twee zeges aan elkaar had den geregen, werden met 5-0 op hun nummer gezet. Soest stond steeds onder druk en kreeg in een scrimmage de eerste treffer te ver werken. UHSC bouwde de voor sprong uit door twee strafcorners te benutten en scoorde na rust nog tweemaal. Daniël Stellwagen heeft op sportieve wijze de vloer aange veegd met onder anderen bur gemeester Koos Janssen en medewerkers van de gemeente. Tijdens een schaaksimultaan in de kantine van het gemeen tehuis won hij alle achttien par tijen. Het veertienjarige talent uit Soest had er anderhalf uur voor nodig. Vorige week dinsdag werd duide lijk dat burgemeester Janssen in deze tak van denksport goed uit de voeten kan. Hij legde als een van de laatsten het loodje in de onge lijke strijd. Insiders hadden niet anders verwacht dan dat Stellwa gen zijn opponenten schaakmat zou zetten of tot opgave zou dwin gen. Iedereen sprak na afloop van een geslaagd evenement dat vol gend jaar zal worden herhaald. De schaaksimultaan is een dank betuiging van de Soestec Schaak- Club aan de gemeente die uit het fonds kleine sportvoorzieningen geld haalde, waarmee de schakers demonstratieborden konden aan schaffen. Voor medewerkers van de ge meente en andere belangstellenden is dat een unieke gelegenheid om het op te nemen tegen Stellwagen die - zo mag worden verwacht - nog veel van zich zal laten horen. De tiener is hard op weg een meester te worden en als zijn ont wikkeling zich voortzet, zou hij binnen enkele jaren wel eens de jongste grootmeester ooit van ons land kunnen zijn. Stellwagen doet de komende maanden mee aan diverse toer- Alle deelnemers kregen een spor tieve afstraffing van het schaakta lent Daniël Stellwagen. Foto: Herman van Dam nooien, zoals het alom bekende Hoogoven Schaaktoernooi. Bij dat soort gelegenheden kan hij de punten bijeensprokkelen om ge staag te klimmen op de ranking. Maar nu richt hij zich op de strijd om het Nederlands kampioen schap. In de tweede ronde van de halve finale zit hij zaterdag en zon dag tegenover grootmeester Karei van de Weide. De Soester acht zichzelf niet kansloos. Zaterdag 8 en zondag 9 december houdt De Vriendschap een ten toonstelling in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg. Beide dagen draait het Rad van Fortuin en op zaterdagavond worden omstreeks half negen de prijzen van de zwar te Belgencompetitie uitgereikt. Op de zondag is er bonnenverkoop van prominente liefhebbers uit de regio. De tentoonstelling van de postdui venvereniging is zaterdag vanaf 20:00 uur toegankelijk en zondag vanaf 11:00 uur.

Soester Courant | 2001 | | pagina 19