SRO onderhoudt sportcomplex zelf KERSTSHOW f HOOIJER VUURWER m Visser KERSTPRACHT ster lat RS *GERS Nieuwe politieke partij geboren uit onvrede Ans Mann lijsttrekker GroenLinks in Soest Laatste postagentschap Soest heeft ook de langste tijd gehad Harry Witte krijgt vlinders in de buik van exploitant SRO VE3GE3C (m/v) MTB.V. Ji enen? 1 ACTUEEL Zwembad 2 weken dicht Rijk steunt breedtesport met 700 duizend gulden PAGINA 2 lesor- (omen 94 ERS M/V WOENSDAG 5 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 Nieuwe naam nog even geheim Wethouder Harry Witte: 'Geen onduidelijkheden meer' u:- BRASSERIE KEUZEMENU 3? Witgoed specialis Service voor alle merken 'Brief als laatste redmiddel' soesterScourant OPENINGSTIJDEN HOOIJER VUURWERKHAL Nel Koster icentrum o.a.: ilades - en fondue lelijk derne st team leid. ng heeft in oorwaarde. ede ken. afimedia CAO. ijf op C.V. richten t. ERSFOORT onferentiecentrum met e keuken, een bar en 'de (voormalig kloos- een drie sterren- internationale keuken, tioneel inzetbaar is. wij op zoek naar een »ts bieden plaats aan :ken van tafels, het maaltijden die in de i de conferentiezalen speciale bijeenkomsten Nederlandse taal goed jespreekbaar. Werktij- s avonds. Volgens een erkt worden. informatie wilt hebben, tel. (0346) 35 17 55. cilitaire diensten, nog enkele in Soest, irger. nformatie. Het huidige Aqua Indoor zal vanaf 22 december ruim twee weken gesloten blijven. Reden daarvan is de wisse ling van de exploitant. Aqua Indoor bv krijgt tot het einde van het jaar de gelegen heid het complex 'schoon' ach ter te laten, op 2 januari krijgt NV SRO de sleutel van het sportcomplex aan de Dalweg. Vijf dagen later, maandag 7 ja nuari, opent ze de deuren voor het publiek. De nieuwe naam zal dan nog even geheim wor den gehouden. De nieuwe ex ploitant houdt uiterlijk de twee de zaterdag van januari, indien mogelijk eerder, een open dag voor de bevolking. Pas daarna wordt de nieuwe naam bekend gemaakt. De directie van SRO beseft dat het sportcentrum in de volks mond nog wel een poosje Aqua Indoor genoemd zal worden. Door de naam iets later bekend te maken, hoopt ze op een tweede publiciteitsgolf, waar door de naamsbekendheid toe neemt. Vervolg van pagina 1 gemeentebestuur tegenover bij voorbeeld de ondernemersplannen in Soesterberg (van de VOS), is 'Soest 2002' een doorn in het oog. Maar er zijn meer terreinen waar op de nieuwe politieke partij zich zal laten horen, zoals de gezond heidszorg ('nu een wanhoop'), waar de investeringen in het Baarnse ziekenhuis en de polikli niek in Soest met een pennen streek kennelijk ongedaan gemaakt kunnen worden. Ook de sluiting van de postagentschappen is, met name voor de ouderen, een treuri ge ontwikkeling. Dat de voorbeel den niet specifiek Soesters zijn maakt volgens Van Berge niet zo veel uit. 'Er is een grote mate van onvrede bij de mensen over alles wat boven hun hoofd wordt beslo ten. Daar gaat het ons om. Wij zijn hervormers: ontevreden men sen die het niet langer slikken,' zo omschrijft hij de aanhang van de nieuwe partij. Van Berge ziet, getuige de begro- tingsverhalen, nauwelijks onder scheid tussen de grote partijen in de Soester raad. 'Ze zijn eigenlijk allemaal hetzelfde...' 'Soest 2002' streeft er uiteindelijk naar om niet te blijven bestaan, legt de voorzit ter uit. Het gaat de initiatiefnemers vooral om een verandering van de politieke cultuur. 'Dat is niet in een paar woorden te preciseren, maar het gaat ons vooral om de achte loosheid waarmee het gemeente bestuur geld uitgeeft en het gemak waarmee het opeens weer een paar miljoen aantreft. 'Dat is toch gods onmogelijk! Er wordt maar ge schoven met bedragen. Je weet op den duur niet meer waar het geld vandaan komt en waaraan het wordt uitgegeven...' Ziekenhuis Ook de terughoudendheid van het GroenLinks/Progressief Soest heeft Ans Mann unaniem ge kozen als lijsttrekker voor de komende gemeenteraadsver kiezingen op 6 maart 2002. Dat gebeurde vorige week woensdag op de goedbezochte ledenvergadering in 'De Praat paal' De huidige GroenLinks/Progres- sief-fractievoorzitter Ans Mann is Ans Mann. MTINEtOTE* VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). voor de tweede keer lijstaanvoer der. Het tweede zittende raadslid Olga Duijm is gekozen voor plaats twee en fractieassistent Jos Tak is derde, Guus Kruis werd gekozen voor de vierde plek. Jan Nuijten, een van de twee huidige fractieas sistenten, is door drukke werk zaamheden op eigen verzoek lager op de lijst geplaatst. Nieuwkomers op de GroenLinks- lijst zijn Bam von Barthold, Rosan Coppes, Rob van Es, Hüseyin Önal en Anna Wagenmakers. De volgens GroenLinks 'zeer verdien stelijke' leden Gerard Snijdelaar en Eit Algra zijn nu de lijstduwers, zoals Leidje Tomassen en Jan Vis ser dat in 1998 waren. De volledige lijst: 1. Ans Mann, 2. Olga Duijm, 3. Jos Tak, 4. Guus Kruis, 5. Hüseyin önal, 6. Anna Wagenmakers, 7. Rosan Coppes, 8. Jan Nuijten, 9. Maarten Schaafsma, 10. Elly van Ziel, 11. John van der Drift, 12. Ammy Langenbach, 13. Rob van Es, 14. Hilda van der Wal, 15. Janny Westdijk, 16. Bam von Barthold, 17. Gerard Snijdelaar, 18. Eit Algra. Zoals al eerder door de ledenver gaderingen van GroenLinks en Progressief Soest is besloten, zijn de partijen opgegaan in Groen Links, afdeling Soest/Soesterberg. Ook is afgesproken dat ter wille van de duidelijkheid de huidige naam blijft bestaan tot 2002 en daf de partij vervolgens de verkiezin gen ingaat als GroenLinks. Vervolg van pagina 1 Alle onduidelijkheden over het onderhoud, die er waren tus sen de gemeente en Aqua In door bv, zijn gladgestreken in het (tienjarig) contract met de nieuwe exploitant NV SRO. Dat heeft een meer dan tevre den wethouder Harry Witte vo rige week laten weten. SRO, dat over een eigen bouwafde- ling beschikt, gaat zelf het on derhoud uitvoeren. Dat gebeurt in overleg met de ge meente die de rekening gepresen teerd krijgt van de werkzaamheden aan de accommodatie-onderdelen die haar eigendom zijn. SRO draagt voor het onderhoud inte grale verantwoordelijkheid. Om de zoveel jaar stelt de gemeente in overleg met SRO een taakstellend budget vast voor het onderhoud. Blijven de kosten onder dat be drag, dan wordt het 'overschot' tussen beide partijen gedeeld. Deze regeling moet een prikkel zijn voor SRO om het onderhoud zo goed en voordelig mogelijk uit te voeren. In 2002 zal in elk geval het groot onderhoud worden gepleegd, dat afgelopen zomer in afwachting van de ontwikkelingen rond de exploi tatie werd uitgesteld. Het betreft onder meer schilderwerk en de vervanging van de kozijnen. Mede door deze klussen kost het sport complex de gemeente volgend jaar 2,5 miljoen gulden. Voor de jaren daarna houdt Soest, na aftrek van de baten, rekening met uitgaven van 1,6 tot 1,7 miljoen gulden per jaar. Bijdrage De gemeente blijft eigenaar van de accommodatie. Hoeveel huur de nieuwe exploitant gaat betalen, is nog niet bekend. Zeker is dat Soest hetzelfde bedrag zal overma ken aan NV SRO als bijdrage in de exploitatiekosten. De hoogte ervan wordt bepaald, zodra duidelijk is wat fiscaal het meest aantrekkelijk is. Beide partijen zijn in overleg met de Inspecteur der Belastingen. In de huidige situatie is het zo dat Aqua Indoor bv huur betaalt aan de gemeente die op haar beurt een bepaald aantal uren het zwembad en de sporthal huurt voor sportver enigingen en scholen. Volgens fi nancieel topambtenaar Rien van Vliet verandert er per saldo voor de gemeente niets. Met de exploitatiebijdrage neemt de gemeente, aldus SRO-directeur Leo Steyn, haar maatschappelijke verantwoordelijkheid op zich. Im mers, op die manier maakt de ge meente de exploitatie van het sportcentrum mogelijk. Steyn wijst erop dat een zwembad alleen ren dabel is in relatie tot andere acti viteiten, zoals zwemles, nevenacti viteiten en de horeca. NV SRO beheert meerdere zwem baden in onder meer Amersfoort en Bunschoten en sportparken en -hallen in de regio. In totaal gaat het om meer dan 200 objecten. Het bedrijf was tot 1997 een afde ling van de gemeente Amersfoort, maar is sindsdien een zelfstandige nv. SRO wil in een straal van 20 kilo meter rond Amersfoort aan de weg blijven timmeren. Volgens di recteur Leo Steyn past Soest uit stekend in deze visie. Door schaal vergroting kan veel efficiënter wor den gewerkt en krijgt de kwaliteit een impuls. Ook op het gebied van inkoop en marketing kan economi scher worden gewerkt en kan het personeel van de diverse accom modaties desgewenst worden uit gewisseld. De huidige vaste medewerkers van Aqua Indoor blijven op één na (hij gaat met Aqua Indoor mee naar Ede) werkzaam in Soest. De ove rige personeelsleden werken er nu op contractbasis en nogal wat con tracten lopen aan het eind van dit jaar af. Met hen wil SRO zo snel mogelijk om de tafel gaan zitten. De exploitatie van de horeca, die Gaat er iets stuk in het zwembad of waar dan ook in het complex, SRO repareert het zelf. nu berust bij Rinus Valk en Vin cent Klarenbeek, zal SRO zelf in handen nemen. Gespreksplatform Ook met de vaste gebruikers, de sportverenigingen en de scholen, wil SRO communiceren. Daarom richt ze een gespreksplatform op. 'Om de ambities van SRO en de wensen van de gebruikers in elkaar te vlechten', aldus Steyn. Met elke vereniging worden een keer per jaar de ontwikkelingen en eventue le knelpunten besproken. Voor het schoolzwemmen vindt apart over leg plaats met de schoolbesturen. Daarnaast is SRO van plan drie, vier keer per jaar een nieuwsbrief uit te geven voor de gebruikers. Steyn: 'Onze slogan is: exploiteren is communiceren.' Trekt u er maar flink wat tijd voor uit, want tle Vaarderhoogt Kerstshow 2001 staat bol van de oogverblindend mooie kerstartikelen. Van bal tot boom, van tal tot verlichting, van decoratie tot opgemaakte stukken. Alles wat kerst zo mooi en sfeervol kan maken in een enorm groot assortiment en talloze variaties. AGENDA: 14 DECEMBER 15 DECEMBER 16 DECEMBER KERSTMARKT TUIN ADVIES CENTRUM DORRESTEINWEG 72b SOEST 035 6012883 39,99/€18,15 Pastrami op linzensalade met mosterd- Salade met gebakken bospaddestoelen, spek en geconfijte paprika Pompoensoep met peperroom Gebakken sliptong met ritroenboter Gegrilde rumpsteak met dragonsaus Hertengoulash met wildgarnituur Warme apfelstrudel met vanille-ijs Geglaceerde verse ananas met koffiemousse Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie tester V* 035 - 603 60 10 Var. maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl De gemeente krijgt van het rijk 700.000 gulden om de sportbeoefening in Soest te stimuleren. Van het geld kan de komende zes jaar (een deel van) de salarissen wor den betaald van een sport- coördinator, een bewegings consulent en iemand die welzijnsorganisaties gaat ondersteunen bij sport- en bewegingsactiviteiten. Volgend jaar maakt het minis terie van volksgezondheid, wel zijn en sport 184.000 gulden voor het project 'Breedtesport Gemeente Soest' over, vervol gens neemt de bijdrage ieder jaar af tot 25 mille in 2007. Dat heeft de staatssecretaris per brief laten weten. Het geld vloeit voort uit de stimulerings regeling breedtesport. Gemeen ten kunnen subsidie aanvragen voor projecten die daarop ge stoeld zijn. Het project van Soest is nu goedgekeurd. Om deelname aan sport te sti muleren,- wil de gemeente een impuls geven aan de ongeorga niseerde sport. Het gaat daarbij dus niet om sportverenigingen, maar om gymlessen op basis scholen en op zich staande sportactiviteiten. Zo zal er een consulent worden aangesteld, die een professio neel plan moet gaan opstellen voor bewegingsonderwijs aan basisscholieren. De consulent gaat ook de leerkrachten van de scholen ondersteunen. Een sportcoördinator moet een schakel gaan vormen tussen aanvragers en aanbieders van sport. Een voorbeeld: in een buurt willen bewoners een vol leybaltoernooi houden. Ze kun nen dat melden bij de sport coördinator die de organisatie op zich neemt, voor materialen zorgt en wellicht leden van de plaatselijke volleybalvereniging erbij betrekt. Op deze manier organiseert de gemeente niet zomaar sportactiviteiten, maar springt ze in op wensen op dat gebied uit de bevolking. Uitein delijk doel is dat mensen meer gaan sporten, al dan niet bij een club. Voor zowel de bewegingscon sulent als de sportcoördinator start de gemeente binnenkort een sollicitatieprocedure. De derde pijler in het project breedtesport is de ondersteu ning voor welzijnsorganisaties, zoals de Stichting Welzijn Ouderen Soest en de Stichting Balans. Wanneer zij sport- of bewegingsactiviteiten organise ren, kunnen ze ondersteuning krijgen van de gemeente. Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462, 3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fa* 035-6026894 www.hooijervcs.nl-inlo@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30- 17.00 uur. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Het postagentschap in winkel centrum de Tamboerijn in de wijk Overhees heeft aan de noodbel getrokken. Eigenares J, de Beer vreest dat haar post agentschap binnenkort opge doekt gaat worden. En niet zonder reden: ook elders in het land verdwijnen de agent schappen als sneeuw voor de zon. De gemeente maakt zich sterk om het laatste postagent schap van Soest te behouden. Bij tabakszaak J. de Beer is een apart loket ingericht voor geld transacties, zoals geld ophalen, stortingen en het betalen van reke ningen. Ook handelingen als het kopen van postzegels en het ver sturen van aangetekende poststuk- GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 ken worden verricht bij Primera de Beer. Vooral de geldtransacties zijn van essentieel belang voor het postagentschap. Met name de ouderen van Soest maken hier ge bruik van. 'Ik durf te zeggen dat twee derde van alie inwoners naar ons komen'. Het alternatief, het postkantoor aan de Steenhoff- straat, is te ver weg. Halverwege de jaren '90 verdween het postagentschap op de Wiardi Beckmanstraat. De gemeente heeft geprobeerd sluiting te voorkomen, maar tevergeefs. Vorig jaar sloot het postagentschap in de Evange lische boekhandel in Soest-Zuid haar deuren. De gemeente Soest wil nu alles op alles zetten om het laatste postagentschap te behou den. Wethouder Neks Blommers heeft inmiddels een brief geschre ven naar de Postkantoren bv, waar in op het belang van het post agentschap gewezen wordt. Als belangrijkste argumenten wordt aangegeven dat de ouderen van Soest de dupe zijn en dat het post kantoor aan de Steenhoffstraat geen goed alternatief is (ligt drie kilometer verderop). Een platte grond is 'bijgevoegd om het argu ment kracht bij te zetten. 'Ik zie de brief van de gemeente als laatste redmiddel', aldus eigenares J. de Beer. In een eventuele hand- tekeningenactie ziet zij weinig heil. 'Mensen vragen me wel of ze wat kunnen doen, maar ik geloof er niet meer zo in'. Vijf jaar geleden werd het contract op het nippertje verlengd mede door een groot scheepse handtekeningenactie. Lichtpuntje is dat de gemeenten Rijswijk en Leiden een soortgelij ke brief hebben geschreven en met succes de postagentschappen kon den behouden. Wanneer de gemeente Soest toch nul op het rekest krijgt, dan zal bij tabakszaak de Beer slechts een minimale service kunnen worden verleend, zoals het kopen van postzegels en het versturen van poststukken. De geldtransacties vervallen dan in zijn geheel. J. de Beer: 'Nu hebben we nog een rij tje pincodes in de kast staan voor ouderen die deze niet kunnen ont houden. De meeste weten niet hoe ze moeten pinnen. Waar moeten deze mensen dan heen?' Maar Postkantoren bv heeft een heel andere drijfveer: bezuinigingen. Foto: Soester Courant Een flinke rij bij het loket in post agentschap de Beer in winkelcen trum de Tamboerijn. Wellicht is het binnenkort niet meer mogelijk om geldtransacties uit te voeren. 'Hallo Leo' (directeur Steyn van SRO), 'Dag Harry' (wet houder Witte). De betrokke nen tutoyeren elkaar alsof ze vroeger samen in de klas heb ben gezeten. Net als Rien (ambtenaar Van Vliet), Henk (diens collega Gerth) van de gemeente en Daan (exploita tie-beheerder Van Westen) en Rob (vestigingsmanager) van SRO. Harry voelt zich gelukkig, laat hij weten bij aanvang van de perscon ferentie die in de kleine trouwzaal van het gemeentehuis is belegd, maar qua sfeer net zo goed bij wij ze van spreken in een lokale kroeg onder het genot van een alcoholi sche versnapering in plaats van koffie/thee had kunnen plaatsvin den. Harry (GGS) is na Günther Plomp (WD), Ries van Logten- stein, Jan Menne (beiden CDA) en Pieter ten Hove (PvdA) de vijfde wethouder van sportzaken sinds de opening van Aqua Indoor in de zomer van 1991. Met zijn neus heeft hij boven op het laatste jaar van een decennium relatieproble men met de zwembadexploitant gezeten. Dat was een verhouding met veel haat en weinig liefde; een onverkwikkelijke burenruzie, waar aan juristen en rechters een goede boterham verdienden; een zakelijk huwelijk dat - nadat de gemeente een zak met 655.000 gulden op tafel legde - per 31 december zal worden ontbonden. Nog voordat Soest en Aqua In door bv officieel zijn gescheiden van 'zwembad en sporthal' heeft Harry Witte alweer vlinders in de buik. 'Dit is een niet onaanzienlijk lichtpunt. We hebben de afgelopen weken intensief onderhandeld. Ik heb het idee dat we met SRO een exploitant krijgen met het ambitie niveau dat de gemeente wil.' De gevoelens zijn wederzijds, maakt Steyn kenbaar: 'de onder handelingen verliepen uiterst con structief, met een 'open mind' en zakelijk. We zijn daar zeer positief over.' Hij is blij dat Soest kan wor den toegevoegd aan het reeds bre de pakket van het bedrijf dat hij leidt. Voor het contract moeten nog wat puntjes op de i worden gezet. Door de tijdsdruk was afgelopen donderdag nog niet alles geregeld. 'Een aantal zaken zal nog goed doorgesproken worden, zodat we niet in valkuilen trappen, maar het zal wel goed komen', aldus Witte die zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken steekt. Als Steyn enkele nieuwe activiteiten voor het sportcentrum opsomt, voegt de wethouder er vrolijk 'en house par ty's' aan toe. Morgen moet het concept-contract klaar zijn, want dan buigt de com missie sport, onderwijs en welzijn zich erover. Het is dezelfde com missie die het College de opdracht gaf de onderhandelingen met SRO te starten. Vanwege de ambitieuze plannen kreeg de Amersfoortse organisatie de voorkeur boven de andere, overgebleven gegadigde. In beginsel waren er elf serieuze kandidaten. De handtekeningen onder het con tract kunnen worden gezet na de gemeenteraadsvergadering van donderdag 20 december. Dan spreekt de raad zich uit over de overeenkomst met de nieuwe buur en kunnen Harry, Leo, Daan, Rien, Rob, Henk en alle anderen daadwerkelijk het glas heffen. Start voorverkoop: Zaterdag 15december 10.00-17.00 uur Maandag 17 t/m vrijdag 21 december 10.00-12.30 uur 13.30-18.00 uur Vrijdag 21 december koopavond tot 21.00 uur I Zaterdag 22 december 09.00-17.00 uur I Maandag 24 december 08.00-18.00 uur I Donderdag 27 december 08.00-21.00 uur I I Afhalen bestellingen en directe verkoop: Vrijdag 28 december 08.00-21.00 uur I Zaterdag 29 december 08.00-21.00 uur I Maandag 31 december 08.00-18.00 uur I Bestellen voor kerst 10% korting I SPECIALE VUURWERKHAL I Soesterbergsestraat 4 - achter Soest Tel. (035) 588 06 44 iXX 30 JAAR Laten we, geachte columnlezers, onder het Nederlandse sinter klaas - en kerstgeweld toch vooral Nel Koster niet vergeten in Zam bia. Zij was ooit raadslid in Soest en thans als vrijwilligster werk zaam in 'City of Hope' te Lusaka. In haar vierde rondzendbrief ver zucht ze dat ze zich af en toe moe deloos voelt door de impact van HIV/AIDS op haar omgeving: 'Wie ben ik om mannen en vrou wen hier op andere gedachten te brengen, dat er ook nog een ander leven mogelijk is? Dachten Aagje Deken en andere vrouwenvoor vechtsters in Nederland in de vori ge eeuw ook zo? Gesprekken en gedachten hierover beheersen een groot deel van mijn leven hier.' Ja Nel, wij hier in het progressieve Holland zijn volgens het decem bernummer van 'Opzij' (ik ken mijn klassieken) al aan een tweede seksuele revolutie toe. Nel Koster heeft nu een eigen minikliniek/ dispensary/First Aids-post inge richt in één van de klaslokaaltjes op haar school in het meisjesdorp 'City of Hope'. Ze verzorgt daar maandelijks gemiddeld 5 tot 7 pa tiënten per dag. De meeste kinde ren komen er binnen via een soort sociale dienst of het Rode Kruis. Af en toe komt er onverwachts eentje binnen lopen. Zoals Ntum- ba van 10 jaar met haar broertje Kali van anderhalf op haar rug. Óf zoals Memory en Mwansa, beiden op straat levend. Memory (mooie naam trouwens) is ongeveer 11 jaar en leefde sinds haar vierde op straat. Mwansa is haar vriendin. Inmiddels zijn ze samen weer weg gelopen. Niemand weet waar ze zijn, schijft Nel. Nel geeft veel sekslessen over HIV/AIDS en 'reproductive health', waar op school nooit aan dacht voor was. En ze organiseert voor haar pupillen zwemlessen in het zwembad van een internatio nale school, twee kilometer(!) ver derop. 'Ik sta langs de kant "voor, wijd, sluit" te roepen en zwem mee, soms met drie kinderen aan mij hangend. Dolle pret dus.' Tot nu toe kreeg Nel Koster 9000 gulden binnen uit Nederland voor haar voedselproject en voor schoolschriften, pennen, toiletpa pier, papierbakken, etc. Ze is er erg blij mee. Vorige week kreeg ik een rijk geïllustreerd kalendertje met 'Best wishes for 2002' van haar in de bus, met de hartelijke groeten. Op één van de foto's bij juni 2002 haar portret bij een gro te pan Thobwa-pap en de tekst 'Nel, together with the girls prepa re something nourishing for the children who come to school'. Het is nu zomer (35 graden) in Zambia. Lijkt me niks om sinter klaas en kerstmis te vieren. Dit kwartaal kreeg ze twee nieuwe Ne derlandse vrijwilligsters op be zoek: de vriendin van Matthias (haar jongste zoon) en haar vrien din, die er drie maanden kwamen werken. Ook haar zoon Peter is een weekje langs geweest. Ze eindigt haar rondzendbrief met: 'Ik groet allen en wees gerust, ik blijf hier nog wel even. Heel veel liefs.' Nel Koster. City of Hope. P.O.Box 31151. Lusaka, Zambia. Gironummer 5608662 o.v.v. Melk voor Nel(k), P.C.H. Koster, Van Broeckhuijsenstraat 15, Benne- kom. Adreswijzigingen voor de rond zendbrief graag doorgeven aan haar zus Joke Akkerman-Koster, Van Broeckhuijsenstraat 15,6721 TC Bennekom. Ook voor vragen kun je bij haar terecht: telefoon 0318-415655. Ik wens Nel Koster niet al te hete kerstdagen toe, veel geld voor haar meisjes, veel post en e-mailtjes en liefs uit Soest. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKl-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82

Soester Courant | 2001 | | pagina 3