'De Groenconciërge' houdt tuinen bij voor oudere Soesters Boete vc van grof Dumpt Molendael blijft voor alle vakgroepen polikliniek Wijkkrani en de Eng Nieuwjaaj receptie vie: Café KlinW, WOENSDAG 5 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 4 Project van Lasenbergschool, Balans en SWOS Wie vergelijkt leest de Soester Courant (f~~C) tandtechnisch laboratorium SCHRAVEMADE B.V. Overdag ook operaties in Baarn WOENSDAG 5 DECEMBER 2001 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN DEGEMEENTE SOEST WOENSDAG 5 I Speciale bor Praktijk voor fysiotherapie afgewezen Elke maand, als het weer het enigszins toelaat, komt 'De Groenconciërge' langs bij een inmiddels flink aantal oudere SoesterS. Die komen zelf niet meer zo toe aan het onderhoud van hun tuin en besteden dat dan ook graag uit. Maandelijks worden er zo 40 tuinen 'onder handen genomen'. De tuinen worden verzorgd door leerlingen van De Lasenberg, de school op het Van Arkelterrein aan de Hellingweg, voor leerlingen die moeilijk leren en/of gedragspro blemen hebben, en door een aan tal cliënten van de stichting Balans, die tot dusver moeilijk aan werk geholpen konden worden. Ze zit ten in wat men het project 'socia le activering' noemt; dit staat on der leiding van Jaap Suvaal. In groepjes van twee - meestal één Lasenberger en één Balans-cliënt - gaan ze op dinsdag (Soest en Soesterberg) en woensdag (alleen Soest) op stap, mét een bakfiets en allerlei tuingereedschap, om een voudig tuinonderhoud te verrich ten, zoals gras maaien, onkruid wieden, snoeien en schoffelen. Het Balans-team bestaat momenteel uit Lex van Ooijen, Dick Lelieveld en Mohammed El Yousfi. Van de Lasenberg doen Jasper Peters, Klaas Hop, Jeffrey Pool en Marcel van Duivenbode mee. Voor de oudere tuinbezitters is 'De Groenconciërge' een ware uit komst. In gemiddeld zo'n ander half uur neemt het Groenconciër- ge-team ze het werk uit handen dat ze vroeger nog makkelijk zelf konden doen, maar dat bij het klimmen der jaren toch wel ver moeiend blijkt. Momenteel zijn er vier leerlingen van de Lasenberg en drie cliënten van Balans actief als 'Groenconciërges'. Ze beschik ken over twee fraaie bakfietsen en er is eventueel ook een busje be schikbaar. Lasenberg-docent Ab Hooijer houdt doorgaans een oog je in het zeil en steekt, als dat zo te pas komt, ook zelf graag de han den uit de mouwen. Hij is zowel stagebegeleider als docent arbeids- training en zeer enthousiast over het project. 'Het is een gigantisch succes,' ver telt Ab Hooijer. De oudere tuinbe zitters zijn ook zeer enthousiast; er zijn nu 40 deelnemers (32 in Soest, 8 in Soesterberg) en er staat in middels een flink aantal belang stellenden op de wachtlijst bij de SWOS. Het is ook niet duur: de deelnemers betalen 180 per jaar voor 18 uur tuinhulp, een tientje per uur dus. Van concurrentie voor de beroepshoveniers is geen spra ke, zegt Hooijer. 'Die komen aan dit eenvoudige onderhoudswerk niet toe.' Hij hoopt dat het project in de toekomst een structurele op zet krijgt. 'Er blijkt grote behoefte aan te bestaan.' Volgens hem kun nen veel jongeren op deze manier leren hoe ze moeten werken. 'Ze kunnen met de opgedane ervaring vaak makkelijker het bedrijfsleven in.' De opzet van het project is heel praktisch, legt hij uit. 'Het gaat erom dat we de cliënten van Ba lans aan werkervaring helpen, wat ze op den duur wellicht zal helpen om een baan te vinden.' Voor de Lasenberg-leerlingen geldt onge veer hetzelfde: ook zij doen op deze 'stageplaats' werkervaring op en leren tegelijk een aantal sociale vaardigheden aan. De gemeente Soest steunt het project o.a. met de verstrekking van kleding en schoei sel. >ncierqe Lex van Ooijen (l.) en Marcel van Duivenbode, samen als de 'Groenconciërge' aan het werk in een van de Soester tuinen. Foto Soester Courant. Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 De operatiekamers van het dagziekenhuis Molendael in Soest gaan weliswaar dicht, maar werden al lang niet meer gebruikt. In dat opzicht veran dert er dus niets. De locatie aan het Dalplein blijft een polikli niek, net als nu het geval is, zegt voorlichter J. Hurkens van het ziekenhuis. De operatiekamer werd in het ver leden wel tijdelijk gebruikt voor staaroperaties. Dat was in de tijd dat er extra geld van het rijk kwam om de wachtlijsten van dit soort patiënten weg te werken. Verder was het altijd economisch onhaal baar om een compleet operatie team klaar te hebben staan voor één operatiekamer. Volgens Hurkens stonden er meer onjuistheden in het artikel 'Opera tiekamer weg uit dagziekenhuis' dat twee weken geleden in deze krant werd afgedrukt. De indruk werd gewekt dat de afdeling car diologie in Baarn wordt gesloten, maar Molendael heeft die afdeling in de nieuwe situatie nooit gehad, net zo min als een intensive care. Nu is het al zo dat patiënten met complexe aandoeningen die le vensbedreigend kunnen zijn, naar Amersfoort worden gebracht, om dat daar de deskundigheid en fa cilitaire voorwaarden aanwezig zijn. In de nieuwe situatie zal Molen dael Baam een 'kantoorziekenhuis' zijn. Dat betekent dat er in de drie OK's vooral planbare operaties worden uitgevoerd, zeg maar tus sen 9 en 5. Hetgeen niet betekent dat er daarna geen zorg meer is voor de patiënten die in het zie kenhuis moeten blijven. Voor een goede personele invulling voor de medium-care in Baarn voeren de vakgroepen momenteel overleg met elkaar. In Baarn blijft overdag ook ruimte voor eventuele acute gevallen, waarbij geldt dat com plexe gevallen naar ziekenhuis Eemland gaan. Hurkens zegt dat buiten kantoortijden urgente ge vallen toch al naar Amersfoort gingen, omdat het ziekenhuis daar over meer specialisten en appara tuur beschikt. Het Baamse ziekenhuis blijft even wel overdag voor alle vakgroepen een polikliniek. De maatschappen van Molendael en Eemland gaan fuseren en dat is volgens Hurkens alleen maar in het voordeel van de patiënt. Dankzij de grotere maat schappen heb je binnen zo'n vak groep meer gespecialiseerde spe cialisten. Zij zijn allemaal bereid diensten te draaien in Baarn. HOOGT Uitgaver Gemeente Soest/Afdeling Communicatie Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 609 34 55 Internet: www.soest.nl E-mail: info@soest.nl BESLUITEN B&W d.d. 27 NOVEMBER 2001 BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND ONDERWERP Aanvraag subsidie voor brandmeld- installatie Don Bosco Aanschrijven in verband met dum pen grofvuil Bedrijfsnoodplan voor Keune Hair- cosmetics, Koningsweg 15 Verzoek ingebruikname gedeelte van het bedrijfsplan als fysiotherapie- ruimte aan de Den Blieklaan 35 in Soest Voorstel wethouder RVO over het bezwaarschrift van de heer Stout te gen de geweigerde dakopbouw aan de Stadhouderslaan 19 (reg.nr. 010402) Zienswijzen tegen voornemen toe passing artikel 19 lidl WRO half open rijkbak, Birkstraat 146b te Soest (regnr. 10448) Gebruik logiesgebouw Birkstraat 131, bouwplannen Bestemmingsplannen Landelijke Gebied 1994, toepassing wijzigings bevoegdheid ten behoeve van Gro te Melmweg 8-10 Kapvergunning Hartmanlaan 35 te Soest Verzoek tot het beschikbaar stellen van een voetbalaccommodatie aan w 't Vliegdorp i.o. Plaatsing sirene Anthonie van Leeu wenhoeklaan BESLISSING - Akkoord gaan met het principe toekennen van maximaal 4.750,00 2.155,46) voor de aan schaf en aanleg van een brandmeldinstallatie. - Dit betrekken bij de voorjaarsnota en te dekken uit het overschot 2001. - De commissie SOWM van dit besluit op de hoogte stellen. Het conceptverslag aan de schoolbesturen toezen den en hen in de gelegenheid stellen om voor 14 december 2001 op- of aanmerkingen kenbaar te maken. Dader aanschrijven in verband met illegaal dum pen grofvuil en gemaakte kosten in rekening bren gen. Het bedrijfsnoodplan van Keune Haircosmetics goedkeuren en bedrijf overeenkomstig berichten. 1. Geen medewerking met vrijstellingsprocedure ex artikel 19 lid 3 WRO en niet instemmen met verzoek. 2. Mevrouw Basten-Kries berichten. 1. De bezwaren van de heer T.Th. Stout ontvan kelijk verklaren. De bezwaren gegrond te verklaren. In heroverweging besloten om alsnog in prin cipe medewerking te willen verlenen aan de aanvraag voor een dakopbouw aan de Stad houderslaan 19 te Soest (reg. nr. 010402) door toepassing te geven aan een vrijstellings procedure als bedoeld in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening onder de voorwaarden dat vóór de vereiste ter inzage legging (artikel 19a lid 4 Wet op de Ruimtelij ke Ordening) door de heer Stout een plan- schade-overeenkomst wordt ondertekend. 1. De zienswijzen van de heer Houtveen onge grond verklaren. 2. De bereidheid om toepassing te geven aan een vrijstellingsprocedure ex artikel 19 lid 1 WRO in stand laten. 3. De besluiten onder de punten 1 en 2, conform afspraken met de gemeenteraad, gedurende 10 dagen ter inzage leggen voor de commissie RVO. Intrekken beroepsprocedure voor kennisgeving aangenomen. Principe medewerking verlenen aan de bouw van een erker en aan de bouw van een wacht-/toilet ruimte aangebouwd aan de binnenmanage. Wijzigingsprocedure starten na ontvangst van het verzoek om een andere milieuvergunning; com missie RVO in kennis stellen. Bezwaren van mevrouw Verdouw, Hartmanlaan 35 te Soest, gedeeltelijk gegrond en gedeeltelijk ongegrond verklaren en kapvergunning verlenen voor het kappen van 1 blauwe den Hartmanlaan 35 te Soest. Het verzoek van de voetbalvereniging i.o. 't Vlieg dorp om een tijdelijke voorziening (voetbalveld kleed/clubaccommodatie) op de plaats van de noodschool in het sportpark Kerklaan te Soester berg op dit moment niet honoreren. Kennis wordt genomen van mededeling burge meester dat nog overleg gaande is over nieuwe geschikte plaats. Bonifaciusstraat 12 Den Blieklaan 19-21 Ereprijsstraat 21 Felix Orttlaantje 8 Koninginnelaan 68 Oostergracht 1 Park Vredehof 9 Park Vredehof 9 Pelikaanweg 23 Stadhouderslaan 19b 010752 010748 010747 010745 010751 000920 010742 010126 010753 010754 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 22-11-2001 verbouwen/uitbreiden van een dubbel woonhuis bouwen van een dakopbouw 21-: 21-: -11-2001 -11-2001 verbouwen/uitbreiden van een berging 19-11-2001 22-11-2001 23-11-2001 16-11-2001 22-11-2001 23-11-2001 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 23-11-2001 bouwen van een dakopbouw bouwen van een bedrijfshal bouwen van een afrastering/hekwerk bouwen van een landhuis uitbreiden van een woonhuis Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN veranderen van de gevel 19-11-2001 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en een garage/berging 19-11-2001 verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 19-11-2001 uitbreiden van een woonhuis 21-11-2001 uitbreiden van een woonhuis (wijz. verl. verg. nr. 10380) 19-11-2001 plaatsen van 2 rolluiken 19-11-2001 vernieuwen/veranderen van een hooischuur en een autostalling 21-11-2001 bouwen van een dubbel woonhuis met inpandige Beukenlaan 44 010714 Den Blieklaan 62 010503 Insingerstraat 32 010637 Klaarwaterweg 45 010624 Stadhouderslaan 32 010706 Tamboerijn 17-19 010697 Wieksloterweg W.Z. 27 010642 Zwarte Wegje (ong.) 010239 garage 23-11-2001 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 23 november 2001 tot en met 29 november 2001 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Kerkpad zz 27 Valeriaanstraat 84 Van Mecklenburglaan 1 Valeriaanstraat 205 Foekenlaan 1 Heideweg 50 Prunuslaan 26 Betreft: 14 coniferen (heg tussen Kerkpad zz 27 en 29) 1 conifeer 3 beuken, 1 eik en 3x abies 1 boom 1 lariks 1 berk 1 den GEMEENTEGIDS SOEST 2002 De gemeentegids Soest 2002 wordt volgend jaar april huis-aan-huis in Soest en Soesterberg bezorgd. Medewerkers van de uitgever van deze gids Wegener Suurland Falkplan BV) be naderen op dit moment telefonisch verenigingen/instellingen en bedrijven met de vraag of de gegevens zoals ze in de gids Soest 2001 vermeld staan nog juist zijn. Helaas blijkt vaak dat de telefoonnummers en adressen niet meer kloppen. Wanneer Wegener Suurland Falkplan B.V. deze verenigingen/instellingen en bedrijven niet meer kan bereiken en ook geen adreswijziging heeft ontvangen, wordt het adres niet meer ver meld in de gemeentegids Soest 2002. Eventuele wijzigingen en aanvullingen voor de gemeentegids Soest 2002 kan men vóór vrij dag 28 december a.s. sturen naar: Wegener/Suurland Falkplan BV Afdeling Redactie Soest Postbus 9510 5602 LM Eindhoven VerraSid naam, adres, postcode, secretaris en de rubriek waarin u geplaatst wenst te worden. Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnum mer 035-6093643. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 23 november 2001 tot en met 29 november 2001 Datum verzending: 30 november 2001 Perceel: Kerkpad zz 41 Turfstreek 27 Van Lenneplaan 39 Regentesselaan 7 Braamweg 88 Fazantpad 3 Kerkpad zz 80 Middenlaan 2 Julianalaan 6 Kerkpad zz 97 Beatrixlaan 41 Vredehofstraat 20 Betreft: 1 berk en 2 esdoorns 1 esdoorn, 1 conifeer en 1 spar 1 berk, 1 eik en 1 esdoorn 1 lariks 1 vogelkers 1 boom 1 den 1 acacia, 2 inl. eiken, 2 beuken, 2 berken, 1 pruimenboom en 1 grove den 1 berk, 1 abies 1 abeel 1 spar 3 coniferen Aan de gemeente Soest verleende kapvergunning: Gemeenteplantsoen naast T. Brandsmastraat 44 2 bomen Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN Commissie Sport, Onderwijs, Welzijnszaken, Milieu De commissie Sport, Onderwijs, Welzijnszaken en Milieu houdt op donderdag .6 december om 20.30 uur een extra vergadering in de kantine van het gemeentehuis. Agenda o.a.: Indexering krediet uitbreiding Griftland College; Tijdelijke huisvestingsvoorziening 3C Van der Huchtschool; Aanbesteding zwem-/sportcomplex Dalweg; Commissie Financiën De commissie financiën vergadert donderdag 6 december (gewijzigde datum) om 19.30 uur in het gemeentehuis. Agenda o.a.: Stand van zaken invoering Euro (wordt mondeling toegelicht) Aanpassing verordeningen aan Euro Sociale activering Oprichting SIJWI bedrijfsverzamelgebouw Soest Aankoop eerste deel Kodak-lokatie Aankoop grond op de Eng Grondruil bij Beek en Daalselaan Verhuur Duinweg 21 Verpachting agrarische gronden Planschade Uitgifte bedrijventerrein Oostergracht Selectie accountantsbureau Vaststellen treasurystatuut en treasuryparagraaf 2002 Agenda's en bijbehorende stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum hal gemeen tehuis) PUBLIEK KAN MEEPRATEN SPREEKRECHT Vanaf een kwartier voor en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris melden voor het stellen van vragen of het ge ven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 mi nuten. RECHT VAN REACTIE 1. Sprekers kunnen voorafgaand aan de commissievergadering spreken over alle onderwer pen het gemeentelijk beleid betreffende. 2. Sprekers kunnen zich voorafgaand aan de vergadering bij de voorzitter of secretaris aan melden. 3. De spreektijd voor alle sprekers gezamenlijk duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 4. Tijdens de vergadering zal de commissie indien mogelijk reageren op het door de spreker behandelde; is dit niet mogelijk dan zal zo spoedig mogelijk na de vergadering een reactie aan de inspreker gegeven worden. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp zal behandeld worden in een van boven genoemde commissies, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. 035 - 60 93 728). BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1*. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Gemini 64; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 4 van de Woningwet) 2. het bouwen van een dubbel woonhuis met garages, Koninginnelaan 47; (artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het aanbouwen van een bijkeuken, Koninginnelaan 119; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 4. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Koninginnelaan 135; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 5. verbouwen/uitbreiden van een woonhuis (begane grond en verdieping), Smitsweg 23. (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 6 december 2001 tot en met woensdag 2 ja nuari 2002 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 tc Soesterberg, geopend donderdag van 9.30 - 12.30 uur. ONTHEFFING Algemene Plaatselijke Verordening Gemeente Soest 2000 Burgemeester en wethouders maken bekend dat aan mw. M. van der Horst, Van Weedestraat 211 ontheffing is verleend van artikel 2.4.17 lid lb van de Algemene Plaatselijke Verorde ning gemeente Soest 2000 voor het hondenverbod winkelgebied Van Weedestraat te Soest. Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na bekendmaking van dit besluit (27 november 2001) een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Soest. Tevens kan er e&n verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. J Bewoners van Smitsvee Eng kunnen 15 decem eerste wijkkrant van d< mat rapen. Het nieuwe een idee van de wijk! teams van beide woon en wordt financieel gc door de gemeente die d kosten voor haar rc neemt. De redactie van de kran gevormd door inwoners vi Een bewoonster van de weg heeft op woensdag; november overtollig hi (grof vuil) bij de verzan tainers voor restafval ge De overtreding is beb< 300 gulden. De gemee deze strafmaat aanl voor soortgelijke ovei gen in het Smitsveen. De vrouw verzuimde om op de aangewezen dag voc guliere grofvuilronde van c aan te bieden. De bewoons het vuil de volgende dag bi zamelcontainers. Zij sloeg de informatie van de huis in de wind die de week c de vrouw had ingelicht manier waarop het grof v Honderd gulden (eun riskeert voortaan dej papier-, glas- en anc neerzet bij milieue zonder het in de daar stemde containers te ren. Volgens de gemee het steeds vaker voor voorbeeld lege flessei zen met kranten achtel den achtergelaten. Het verzoek om een pral fysiotherapie aan de Den te mogen vestigen is doi meente afgewezen. De e se wilde het bijgebouw in gebruiken voor dat doele argumenten gaf zij aan d gebouw in uitstekende keert en dat er geen sf zijn van verkeersoverla straat. In het bestemming de gemeente staat verme praktijkruimte mogelijk dat er dan wel een v moet bestaan tussen het bouw en het bijgebouw niet aanwezig. Ook vin meente dat de functie va: ruimte niet past binnen e omgeving, waar geen gevestigd zijn. De omg dan teveel belast wordei Reserveer de hele uw eigen bruin c« nodig al uw vrienc kennissen uit voo onvergetelijk fe Diverse arrangerr beschikbaai Origineel Amsterdamse; uit de jaren '9 Soesterbergsestr Soest 035 - 603 60

Soester Courant | 2001 | | pagina 4