LGAVS bezorgt SoVoCo le nederlaag r f Volleybalsters geven niet thuis ,_r tam 12 DEC Steeds meer toppers melden zich aan voor Sylvestercross WZ'49 ontdekt klassenverschil Middenstip Soest uitgegraven Daniël Stellwagen bij laatste acht op NK O 99 Hees pakt draad op met flinke zege (5-1) op Altius Vierde achtereenvolgende nederlaag werpt SEC terug M -Ë^OlN/WO! ENSDAG 12 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 15 5 januari 2002 ïster heren na eerste set onder niveau in Soesterberg AANMELDEN; TEL. 035-6014152 |i [jOLLEYBAL ShowView Videorecorder Stam/SoVoCo stort in elkaar tegen Alterno: 1-3 Dames- Ég' pantoffels Q98/€4.s pantoffels. OLLEYBAL Chianti C0CG '98 O 98 W 0 €4.m SCHAKEN rersele en T ^0€l.36 Shampoo Met de feestdagen moet u de heerlijke salades van Toontje bestellen!!! ZAALVOETBAL Zegereeks van DVS duurt nu al vijf wedstrijden KORFBAL Eemvogels buigt achterstand om in gelijkspel VOETBAL zaterdag Ongelijke strijd voor SEC tegen koploper Dalto Edwin Vos beste Junior op de ski's ATLETIEK Ook Volendam brengt Soesters ruime nederlaag toe: 5-0 VOETBAL zaterdag Vernielingen aan veld, doel en tribune £ait§lliiSS«b VOETBAL zondag w' W. of witte winter krijgen, want aal. Kom dus naar het einde rdag 13 december 2001 tot en ijkstraat 40-42, ten de gemeentegrenzen, j maar in een uitwedstrijd, zijn Beneren van Stam/SoVoCo te- ïn hun eerste nederlaag opge- ipen. Het was nota bene 'klei ne broer' AGAVS dat een einde maakte aan de succesvolle reeks van acht overwinningen. Dè Soesterbergers trokken in eigen huis de spannende wed strijd naar zich toe: 3-2. Dat de twee teams aan elkaar wa ren gewaagd, was terug te vinden in de setstanden. Alleen in de eer ste .slagenwisselingen was Stam/ SoVoCo heer en meester. Dat kwam doordat de Soesters bijna perfect serveerden en daarvoor rij kelijk werden uitbetaald: 15-25. Daarna waren de verschillen mini maal: 25-21, 23-25, 26-24,15-13. In de vierde set kreeg Stam/SoVo- Co één matchpoint, maar AGAVS weigerde zich over te geven en hield aan het duel drie punten over, Stam/SoVoCo 'slechts' twee. Het gevolg is dat de volleyballers uit Soest nu het eerste team van Gemini naast zich moeten dulden op de eerste plaats. Bij Stam/SoVoCo zakte de servi ce in de tweede set naar een be denkelijk niveau. Daardoor kon AGAVS, dat tegenwoordig repe teert onder leiding van SoVoCo's vorige trainer Ali Moghadassian, beter in het spel komen en kregen de Soesterbergse aanvallers de kans zich met hun taken bezig te houden. En aanvallen kunnen ze in Soesterberg, weet ook Juijan van Slooten. De oefenmeester van Stam/SoVo- Co vond dat de scheidsrechter op cruciale momenten in de vierde set zijn ploeg had benadeeld, maar weigerde dat als excuus aan te ha len. 'AGAVS speelde gewoon een goede wedstrijd en bij ons was het over de hele linie teveel onder het niveau', aldus Van Slooten die een uitzondering maakte voor het aan- valsspel van Sander van Ginkel. Over het verlies op zich was de trainer/coach niet eens overdreven teleurgesteld. 'Het moest er een keer van komen, erger vind ik het dat we onze afspraken ineens niet meer nakwamen. We zullen weer scherper moeten gaan trainen, op Alle hens aan dek bij Stam/ SoVoCo tijdens het Soes ter onder onsje met AGAVS. De Soesterber gers maakten in een spannende vijfsetter een eind aan de ongesla gen status van de Soester volleybal lers. In de Banninghal werd het 3- 2 voor de thuisploeg. Foto: Aldo Allessie dat vlak zag je het de laatste we ken teruglopen.' Stam/SoVoCo dat zo graag naar de regioklasse wil promoveren, kan vanavond ruiken aan dat niveau. In de tweede bekerronde stuiten de Soesters om 20:45 uur op het vier de team van Keistad dat tweede in deze klasse staat. Zaterdag spelen ze hun laatste competitiewedstrijd van dit seizoen, om 17:00 uur in De Bunt tegen Gemini 2. programmaplaatsen hyperband kabe '°tel| longplay voor een dubbele band weergave met 6 logelijkheden aansluiting Maten: 36 t/m 41 i OR /-C/fl /m 45 Het leek een vluggertje te wor den in De Bunt. Serverend voerde Stam/SoVoCo de op drachten perfect uit en terwijl de scheidsrechter net lekker op zijn hoge stoel zat, was de eer ste set alweer geschiedenis: 25- 10. Zo voortvarend als de Soes ter ploeg was begonnen, zo dramatisch stortte ze in elkaar, jen uur later likten de volley- ilsters hun wonden. det wissels en aanwijzingen pro eerde Gert Veldhuizen zijn team op het juiste spoor te houden, maar het mocht niet baten. De eindstand van de tweede set (21- 25) zag er nog acceptabel uit, maar het spel leek nergens meer op. In het eigen vertrouwde sportzaaltje aan de Oude Utrechtseweg kreeg Stam/SoVoCo een afstraffing die hard aankwam in het Soester kamp. Van mentale weerbaarheid was niets terug te vinden in het team dat de competitie zo zelfver zekerd was begonnen. 'In de eerste set kwamen we niet in ons ritme, omdat er bijna geen bal terugkwam. Altemo nam daarna enorm veel risico in- de service. Het speelde vrijuit, met risico en veel plezier, want dat heb je als het dan goed gaat. Dat geeft de ver- Dieprode Italiaanse wijn uit Tostane met een oranjegele nuante Past uitstekend bij o.a. wildgerechten en kaas Hes: 750 ml. rend, bos en nokt van 'teriaal '5 °C voor droog, gepermanent of gekleurd haar voor normaal, beschadigd of fijn haar anti-roos ÏèV Inhoud: 300 ml. =g0.59 In de halve finale van het Nederlands kampioenschap schaken is Daniël Stellwa gen doorgedrongen tot de laatste acht. Het veertienja rig talent uit Soest versloeg in twee partijen de interna tionale meester Karei van der Weide: 1,5-0,5. In de eerste partij kwam Stell wagen, met zwart spelend, za terdag geen moment in gevaar. Na een Franse opening kon wit de zwarte stelling wel bedrei gen, maar niet in problemen brengen en was remise het lo gisch resultaat. Een dag later in de tweede par tij, een Siciliaan, bereikte Stell wagen een eindspel, waarin hij beschikte over een betere pion- nenstelling. Winst leek ver weg, maar Stellwagen toonde op nieuw aan over een uitstekende eindspeltechniek te beschikken. Met subtiele manoeuvres bracht hij zijn tegenstander steeds ver der in het nauw en dwong deze op de 37e zet tot overgave. ietcafé CeutMül 'tikelen zijn lijdelijk in ons assortiment, i mee wont de voorraad is beperkf °°rt, Rietzangerstraat 1 Hamersveldseweg 22 an Weedestraat 141 n Reenenweg 151-153 ft,» 1 Adv./50_G1 DJ M ij 'B»t artikelen verkopen wij tijdeljk. 1 MotklH ig ondanks zorgvuldig» ploimog M 1» nel zijg oitverkedit, dan vragen wij JA hiervoor begrip. De verpnkking van de afgebeelde nrtin- gjj^H Ie» Ineen ofwgkeo. M drakfooteo zga voorbehoeden Onze salades zijn rijkgevuld en een vol ledige maaltijd per persoon. U kuntze bestellen van woensdag t/m zondag tussen 12.00 en 20.00 uur bij Birkstraat7 of tel. 6013337. De Huzaren Salade, voor f20,- per persoon, bestaande uit het vol gende: - Huzarensalade (200 gram p.p.), Ham-rolletje met asper ge, Gevuld ei, Rookvlees met augurk, Brie, Cervelaat metzilverui, Pompernikkel, Fricandeau, Ananas en Paté. De zalmsalade, voor f 25,- per persoon, bestaande uit het volgen de: -Zalmsalade (200 gram p.p.), Gevuld ei, Mosselen, Garnaaltjes, Gerookte Forel, Makreel, Hollandse Haring, Pompernikkel, Gerook te Zalm en Krab. Hors d'oeuvre, luxe salade voor f30,- per persoon, bestaande uit het volgende: - Zalm en Huzarensalade (200 gram p.p.), Brie, Ge vuld ei, Rosbief, Gerookte paling, Fricandeau, Gerookte Zalm, Ham-rolletje met asperge, Hollandse Haring, Gevulde tomaat met garnaal, Pompernikkel en Gevulde komkommer met Krab. Birkstraat 7 - Soest-Tel.: 60133 37 houdingen van zaterdag wel weer', aldus Veldhuizen die zijn teleur stelling niet onder stoelen of ban ken stak. De trainer/coach baalde vooral van het gebrek aan veerkracht. 'Als je zoveel kwaliteit hebt als wij, mag je verwachten dat we het kun nen ombuigen.' In de malaise bleef in zijn ogen Floortje Kok als eni ge overeind, maar dat was onvol doende om aanspraak te kunnen maken op de winst. Passing 'Het begint met de onzekerheid in de passing. Onze middenspeelsters zijn top, maar dan ben je afhanke lijk van een heel goede pass. Daar om kwam er meer gewicht op de buitenaanval, maar Albertine de Haan is nog niet fit. Ze mag van haar fysiotherapeut hooguit een keer per week trainen.' Er zijn meer speelsters die fysieke klachten hebben, zoals spelver- deelster Monique Wismeijer die weer veel last had van de blessure en van wie het de vraag is of ze op tijd klaar is om zaterdag in actie te komen. Lichamelijke problemen kunnen psychische gevolgen heb ben, weet Veldhuizen. 'Meiden gaan zich soms schuldig voelen, omdat ze niet genoeg brengen. Dat is niet helemaal terecht. Er zijn zoveel kleine dingen die meespe len, we gaan proberen die op te lossen.' Of dat lukt voor de uitwedstrijd tegen Martinus 2 van komend weekeinde, zal moeten blijken. Feit is dat de drie competitievrije we ken daarna als geroepen komen. Niet alleen om het lichaam de ge legenheid te geven te herstellen, maar ook om de knop om te draaien. Stam/SoVoCo dat aan vankelijk alleen van Donitas ver loor, stond rotsvast op de tweede plaats, maar verspeelde in de drie laatste wedstrijden negen van de vijftien punten. Vorig jaar stond Stam/SoVoCo met Kerst boven aan en kreeg het daarna een dip. 'Kwaliteit mag zich niet verlooche nen, dus het zal wel weer goed komen. Volgende week gaan we het evalueren, aldus Veldhuizen. uja waar is om zateraag in acue re net evalueren, aiaus veianuizen. weinig trainen, VOETBAL zaterdag In de eerste officiële wedstrijd sinds vier weken haalde Hees uit. Altius, waarvan uit met 1-4 was gewonnen, werd zaterdag aan de Verlengde Oude Utrechtseweg met 5-1 aan de kant geschoven. In het elftal ontbraken de geschorste Peter de Jong en Roel Roest. De Hilversummers verslikten zich in de gewijzigde tactiek van Ron Daselaar. Hij had gekozen voor drie in plaats van twee aanvallers en in het middendeel van de eer ste helft was er sprake van een Soester kwartiertje. Na 12 minuten brak Jeffrey Dorrestein de ban en drie minuten later zorgde Danny Brandenburg voor 2-0. Met een hard schot zette dezelfde aanvaller in de 27e minuut ook zijn handte kening onder de derde treffer. Omdat Hees verslapt aan de twee de helft begon en een grote dek- kingsfout maakte, kon Altius iets terug doen. De wakker geschrok ken Soesters trokken het spel ver volgens naar zich toe en verzuim den alleen een hoge score neer te zetten. John Walen (streep vanaf 25 meter) en Dorrestein waren nog wel succesvol. Daselaar was blij dat zijn ploeg het laatste verplichte nummer voor de Kerst goed doorstond. 'We hebben drie weken geen competitie ge speeld en mochten de laatste tijd weinig trainen, omdat het veld werd afgekeurd. Dat merkte je donderdag op de training. De bal behandeling was toen zeer slecht', aldus de voetbaltrainer die tot zijn vreugde zaterdag een team aan het werk zag dat collectief sterk voor de dag kwam. DVS heeft maandag de vijfde ach tereenvolgende overwinning be haald in de eerste klasse. De Soes ters wonnen in Beukendal met 9- 6 van Adam. In het doelpuntrijke duel leidde DVS halverwege met 3-1, nadat het daarvoor met 1-0 was achtergekomen. Michel Vlas winkel, Remco Dorrestein en Ra- mon Heijnen gaven antwoord. Meteen na de hervatting brachten de Hilversummers de spanning te rug. Marco Martens en Marcel van Essen tilden de stand naar 5-2 en vervolgens duurde het tot de laat ste twaalf minuten alvorens de doelpunten als rijpe appels van de boom vielen. Beide ploegen scoor den in die fase om en om vier tref fers. Namens de Soesters bracht Vlaswinkel ze op zijn conto. Door hard te werken heeft Eem vogels een gelijkspel uit het vuur gesleept in de inhaalwedstrijd te gen Animo. De gasten, die een week eerder niet waren komen opdagen, namen in de eerste helft een 2-6-voorsprong, maar moes ten uiteindelijk genoegen nemen met een puntendeling: 10-10. Animo kwam fris uit de startblok ken en scoorde meteen tweemaal. Pas na 10 minuten scoorde Eem vogels tegen. Vanaf 2-3 ging het een poosje mis en liep Animo uit. Vlak voor rust bracht Kathja Rauch de achterstand terug tot 3-6. Daarna ontspon zich een aantrek kelijke wedstrijd en vierde Sjoerd Lub zijn rentree met drie treffers. Mede daardoor kwam Eemvogels op 9-9. Vlak voor tijd kwam Ani mo weer op voorsprong, maar Aukje Merema forceerde nog een strafworp die door Willem Ol- dewarris werd verzilverd. Tegen koploper Dalto had SEC weinig in de melk te brokkelen. De ploeg van Ruud van Rouwendaal weigerde echter alles op de verde diging te richten, zodat een doel puntrijk duel ontstond: 8-3. Met 1-0 of 2-0 verliezen en alleen maar verdedigen of gewoon lekker voet ballen, SEC koos voor het laatste en nam de grote nederlaag voor lief. In het eerste kwart van de wed strijd was SEC niet eens slechter en hadden Dave Leijenhorst en Maarten Smedema hun ploeg op voorsprong kunnen zetten. Maar het was Rein Westra die de eerste treffer maakte, zij het in eigen doel. Tien minuten later mocht een speler uit Driebergen vanaf de middenlijn oprukken en er 2-0 van maken. Juanito da Costa maakte vlak voor rust 2-1, maar nog voor de pauze had Dalto alweer gerea geerd: 3-1. Na de hervatting werd het snel 6- 1, alvorens Leijenhorst (straf schop) en Da Costa iets terugde den voor de Soester hekkensluiter. De gedoodverfde kampioen, die tot dusver slechts twee punten ver speelde, had evenwel het laatste woord in de ongelijke strijd. 'Ik wil niet zeggen dat we onver diend verloren hebben, maar we hadden ook kunnen winnen', aldus Hans Brons namens de Soesters. Het gevolg van de nederlaag in Loenen was dat De Vecht de vier de plaats overnam van SEC. De zieke Balthus Burgman knapte niet bepaald op tijdens de wedstrijd die SEC bij De Vecht afwerkte. Binnen tien minuten was het 2-0 voor de ploeg uit Loenen en die tik kwamen de Soesters niet meer te boven. Door een afstandsschot van Mike van de Laan kwamen de groenwit- ten weliswaar na 20 minuten terug tot 2-1, maar daar bleef het verder bij. SEC hield de gastheren de rest van de wedstrijd onder druk, kwam zelf niet meer in gevaar, maar kon geen potten meer bre ken. Het merendeel van de tijd was SEC in balbezit, uitgespeelde kansen bleven achterwege. Vooral omdat de laatste pass vrijwel nooit aankwam en er geen uitgespeelde kansen ontstonden. Edwin Vos is Nederlands kam pioen alpineskiën bij de junioren geworden. De zeventienjarige Soester eindigde als derde, achter twee senioren. De Nederlandse kampioenschappen vonden plaats bij De Wolfskamer in Huizen. Met vijf medailles op de NK in Oosten rijk en tal van eerste plaatsen in andere wedstrijden sloot Vos dit kalendeijaar af met een nieuwe ti tel. Eerder behaalde hij ook al het diploma Landesskilehrer. Het deelnemersveld van de Syl vestercross bij de dames begint aardig vol te lopen met topatle tes. Van de partij is in ieder ge val Erika van de Bilt die vorig jaar als eerste finishte. Ze krijgt concurrentie van onder ande ren Vivian Ruijters, toen twee de, en Sonja Deckers, tweevou dig Belgisch kampioene op de halve marathon. Na een afwezigheid van tien jaar keert Stefania Statkuvienne terug naar de Lange Duinen. De Russi sche winnares uit 1991 is weliswaar niet meer zo 'piep', met name op de cross komt ze nog goed uit de voeten. Hetzelfde geldt uiteraard voor pu bliekslieveling Irma Heeren, Gre- ta Koens (achtste in de Waranda loop), Suzanne Wietsema, Miran da Boonstra (Nederlands record houdster op de steeple chase), Sandra ter Horst (vorig jaar verras send vijfde) en laatbloeister Con- ny van den Ouwehand. Onzeker is nog de komst van Si- grid Vandenbempt die vorig jaar derde werd op het Belgisch cross kampioenschap en zal deelnemen aan het EK. Vlak voor de Sylves tercross heeft ze clubverplichtin gen, waar ze nu onderuit probeert te komen. Of de voormalige Rus sische Nadja Weijenberg meedoet, hangt af van het herstel van haar blessure. Racedirector Erik Tolboom is ver der nog in onderhandeling met loopsters uit Ethiopië, Kenia, Po len, Hongarije en Roemenië. De Soester hoopt deze week duidelijk heid te krijgen of ze al dan niet op 31 december in Soest zullen star ten. Heren Bij de heren krijgt de Sylvester cross concurrentie van het Euro pees circuit, waarvan overigens niet zeker is of het doorgaat. De organisatie van Soest is aan het praten met Global Sport Commu- nication dat de belangen van Kam- iel Maasse behartigt. Hem zien ze in Newcastle graag starten in de Europese cross, maar Tolboom legt zich daar niet zo maar bij neer. Van de zuiderburen is al wel een sterke delegatie te verwachten. Vijf atleten die België op het EK in het Zwitserse Thun zullen vertegen woordigen, hebben toegezegd het jaar in Soest af te sluiten. Dat er een boeiend deelnemers veld bij zowel de dames als de he ren aan de start zal verschijnen, daaraan twijfelt Tolboom niet. De Sylvestercross op de laatste dag van 2001 is de tweede cross die deel uitmaakt van het vaderland se circuit. Behalve de prominen- tenloop voor dames (13:40 uur) en heren (14:15 uur) is er een korte cross en zijn er lopen voor de jeugd, (neo)senioren, veteranen en recreanten. Er wordt 's ochtends al om 9:30 uur begonnen met de B- en C-pupillen. Tegen verschillende ploegen in de eerste klasse komt WZ'49 voetbaltechnisch te kort. En als dat niet kan worden gecom penseerd op inzet, gaat het mis. Zo ook tegen Volendam dat de bezoekers uit Soest in de laat ste competitiewedstrijd van dit jaar met 5-0 afstrafte. Het niveau van de tweede klasse is toch beduidend lager dan dat van de eerste klasse. VVZ'49 onder vond het twee jaar geleden, toen het na een glorieus seizoen in de tweede meteen weer afscheid moest nemen van de eersteklas sers. Vorig seizoen ging het WZ'49 weer voor de wind en bleef alleen Zuidvogels moeilijk doen in de race om het kampioen schap die uiteindelijk in een extra wedstrijd werd beslist. De titelhou der van de tweede klasse heeft het nu weer een stuk lastiger en loopt regelmatig tegen een grote neder laag op. 'Er zijn veel ploegen die er veel geld tegenaan gooien om goede spelers aan te trekken. Bovendien trainen ze drie keer per week, in elk geval tweemaal verplicht, nou dat merk je dus op zaterdag', aldus Mare Brouwer. De oud-doelman die in het voorjaar afscheid nam als speler, is sinds kort elftalleider en zit er dus elke week dicht op. Het vonnis over WZ'49 werd za terdag al in de eerste helft gete kend. Tussen de 20e en 30e minuut moest Brouwers opvolger Eddy van der Heijden driemaal de 'klas sieke' treurige gang naar het net maken. WZ'49 kon daar aanval lend niets tegenoverstellen. Pas in de tweede helft ontstonden er kansen voor de groenwitten, maar dat kwam volgens Brouwer eerder doordat Volendam gas te rugnam dan dat het de verdienste was van WZ'49. Hoe dan ook, de voetballers van WZ'49 wisten zich geen raad met de kansrijke si tuaties. Vandaar dat Volendam het nog maar even twee keer voor deed en net onder het dozijn doel punten bleef steken. In de tweede helft was er geen sprake meer van enige organisatie binnen de gelederen van WZ'49. Spelers verlieten hun linie om el ders te blijven hangen. Bovendien miste WZ'49 om verschillende redenen vier spelers. Gijs Schaap was geblesseerd, Gerard Becker lag ziek thuis en Hidde Reitsma en Joep Akkerman waren geschorst. De laatste kreeg drie duels aan zijn broek voor de rode kaart die hij enkele weken geleden opliep en moet ook de eerste twee duels van 2002 aan de kant blijven. Reitsma is nu weer speelgerechtigd. 5S?Ï# '-Jiyxr Zonder dat er een bal was ge trapt, is het hoofdveld van S.O. Soest omgeploegd. Vandalen takelden de grasmat van de hoofdklasser en de netten van de doelen dusdanig toe, dat de consul van de gemeente niets anders kon doen dan de thuis wedstrijd tegen Argon af te ge lasten. Ook werden ruiten van de zittribune ingegooid. Op en rond de middenstip gaapte een gat van een bij anderhalve me ter. Ongeveer een spa diep was de kuil die de vernielers hadden ach tergelaten. De kluiten bevroren aarde hadden ze om zich heen ge worpen. Verderop was het veld eveneens met een schop bewerkt. Spelen bleek onmogelijk. Toen de consul en de penningmeester van de voetbalclub het veld keurden, was de grond nog keihard. Het in geschakelde bedrijf De Ridder kon 's morgens daarom niets betekenen voor de gedupeerden. Herstel op korte termijn was onmogelijk. De gemeente Soest deed bij de politie aangifte van vernieling, ook van het trainingsveld; de club Soest deed hetzelfde vanwege het stukgesneden doelnet en de vier plexiglas ruiten van de tribune waar een steen door heen ging. 'Ik hou het maar op kwajongens- gedrag', reageerde Paul Smit. De voorzitter van de club had tot gis termorgen nog geen aanwijzingen, die in de richting van de daders zou kunnen wijzen. Hij denkt dat de vandalen in de late avond of de vroege nacht hebben toegeslagen, omdat er geen voetafdrukken te zien waren. 'Het moet dus zijn ge- Het hoofdveld van Soest had meer weg van een crosstërrein. Foto: Herman van Dam beurd voordat de vorst zijn intre de deed.' Het hoofdveld van Soest zou gis teren worden hersteld door de fir ma De Ridder. Het duel met Ar gon wordt aanstaande zondag, ijs en weder dienende, ingehaald. Aanvang op de Bosstraat-Oost is 14:00 uur. Installatiebedrijf j^'S! j. cornelisse bv. T.<. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 2001 | | pagina 15