SPOED Doorstart van kinderparadijs aruöhocK Piet per ongeluk in verhuiskrat Kerstconcert Soester Kinderkoor met Zeister Mannenkoor )EBÉE Themaclubs Vrije Teugel .964,- NIEUWE BEZORGERS DEMONSTRATIE duSOH De enige stofzuiger met behoud van zuigkracht, de schoonste uitblaaslucht, permanent f ilter. BKPert SCHOEMAKER PAGINA 22 WOENSDAG 12 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 23 Vanaf januari draait instelling weer op volle toeren ruimte. Blub, ik ben een vis' Vertelvoorstelling Tori's' Knutselen, toneel, kunst, tuinieren Vrijdagavond in H. Familiekerk herborgen wijsheid 'an sprookjes Film: 'Mariken' Waarnemingen Abrona verkoopt kerstbomen op Sterrenberg Kerstsamenzang in Soesterberg Folkloreavond 'Alles danst' expert (g) SCHOEMAKER ZATERDAG VAN 11.00 TOT 16.00 UUR stofzuiger zonder stofzak! Burg. Grothestraat 9-Soest Tel. 035-601 03 44 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 maat niet jk 10 uur. 'an Breukelen 2 67 6 25 i@worldonline.nl eren deister 'erd of geschuurd arden geschuurd inden en plafonds ukdekkersbedrijl s- en waterleiding d- en zinkwerk iken- en badsanitair cbedekking auwaanleg en nische installaties. Cultureel Centrum Wllaertstraat 49, tel. 609 58 21 (Voensdag 12 december 'ijdens een middagje vissen ont lekken Fly, Stella en Chuck het nysterieuze laboratorium van de onderlinge professor Makreel. De irofessor heeft een toverdrank uit- revonden, waardoor mensen on- er water kunnen leven. Fly's zusje tella drinkt per ongeluk van het irankje, verandert in een zeester n verdwijnt in de golven. De twee ongens nemen ieder ook een slok in gaan achter Stella aan; Fly als 'is en Chuck als kwal. Als ze het egengif niet binnen 48 uur vinden, uilen ze voor altijd een vis blijven, let tegengif is in handen gevallen fan de kwade vis Joe, die belust is >p meer macht. Het tegengif maakt vissen namelijk intelligent, oe's nieuw verworven gave stelt ïem in staat om heer en meester ran de onderwaterwereld te wor- len. Met hulp van Haai, zijn body- >uard, onderwerpt hij heel het vis- lenvolk aan zijn bewind. Stella's ïieuwe vriendje, het zeepaardje Sasha, sluit zich bij het drietal aan. •let z'n vieren beleven ze een pannend en sprookjesachtig avon- uur onder water. Zal het hun luk- ;en om samen Joe's duistere plan nen te dwarsbomen en het tegen gif op tijd in te nemen? -ilmkeuring: alle leeftijden. Neder- ands gesproken. Aanvang: 14:30 uur. Entree: 7,50/10,00 (volwas- lenen). Reserveren bij de theater kassa, S86095829, ma-vr 10:00- 18:00 uur, Willaertstraat 49. bondag 16 december !*ori is Surinaams voor verhaal. In iet nieuwe theaterprogramma van iVijnand Stomp zitten verschillen- Ie tori's. Zo ontmoeten we >tomps alter ego 'Mister Anansi', Ie slimme, listige en hebzuchtige pinnenman die telkens weer ver- trikt raakt in zijn eigen spinsels. )ok beleven we de avonturen van Lisa de Bruine Prins' op het :iland groot Caribië. iVijnand Stomp is één van de be- :endste theatrale vertellers die Nederland rijk is. Met humor, aan- tekelijke ondeugd en een tikkeltje 'ijsheid weet Stomp jong en oud raken. Door zijn soepele, wend- iare stem en zijn vermogen moei- ;loos van het ene stemmetje in het mdere te schieten hebben zijn oorden een sterk beeldend effect, .onder dat je daar erg in hebt •peelt er een film af in je hoofd. Is de slang van zijn vertelling be te kronkelen, waan je je even een andere wereld. 'heatrale vertellingen voor ieder- :en vanaf zes jaar en ouder(s). .anvang: 15:30 uur. Toegang: ,50/10,00 (volwassenen). Kaar- in reserveren bij de Theaterkassa, 'illaertstraat 49, SS6095829; aandag-vrijdag 10:00-18:00 uur. Wijnand Stomp in Stomps 10 h's. Foto: Jean van Lingen. Kinderparadijs De Vrije Teu gel heeft een periode van ver bouwingen afgesloten. Visueel is er niet zo gek veel veranderd, maar er zijn bijvoorbeeld wel extra nooduitgangen gereali seerd en andere aanpassingen doorgevoerd in het kader van de brandveiligheidsvoorschrif ten. Verder werd de stro- en hooiopslag vernieuwd. De welzijnsinstelling voor kinderen heeft ook op het organisatorische vlak veranderingen ondergaan. In het voorjaar volgde Barbara Hie- stand de eerder ontslagen directeur Leo van den Berg op. De Amers- foortse is nu manager, nadat De Vrije Teugel per 1 juli fuseerde met de Stichting Balans. Boven dien moest de instelling tijdens de MKZ-crisis het hek sluiten en mocht alleen de dierenverzorgster het terrein op. Door alle beslommeringen en werkzaamheden, hebben het laat ste half jaar aanzienlijk minder kinderen «het terrein aan het Vede- laarpad bezocht. Maar nu breekt een nieuwe fase aan en Barbara Hiestand is ervan overtuigd, dat het aantal bezoekers snel zal toe nemen. De inloopmiddag op woensdag vond de afgelopen maanden wel iswaar plaats, maar de kinderen moesten dan buiten bezig worden gehouden. Binnen was er ruimte voor maximaal 25 deelnemertjes. Deze wekelijkse inloopmiddag blijft op het programma staan. Voor 2,50 euro (5,50 gulden) kun nen kinderen van 4 tot en met 12 jaar meedoen aan onder meer knutselen, poppenkast, sport en spel, speurtochten, een kabouter middag, carnaval, dieren verzorgen en schapen scheren. Verjaardagsfeestjes Sinds juni werden geen verjaar dagsfeestjes meer gehouden, maar De Vrije Teugel pakt de draad weer op, zij het in een andere for mule. 'Voorheen werden soms drie partijtjes tegelijkertijd gevierd, voortaan worden die apart gehou den', zegt de manager die de eer ste boekingen reeds binnen heeft. De Vrije Teugel heeft speciale the- makisten samengesteld voor de verjaardagsfeestjes. Die kunnen worden gehuurd en thuis of elders worden gebruikt. Barbara Hie stand: 'Neem bijvoorbeeld het the ma piraten. In de kist zitten spel letjes, maar verder onder meer een speurtocht die de ouders met de kinderen kunnen gaan doen.' Het huren van een themakist, voor tien kinderen, kost 3U euro (oo gulden); twee kisten, voor 20 kin deren, komen op 50 euro (110 gul den). Desgewenst kunnen ouders voor hun jarig kind een kist én de zolderruimte huren. Dan betalen ze 60 euro (132 gulden) per 10 kinderen of 75 euro (165 gulden) per 20 feestgangers. Ook bestaat de mogelijkheid een verjaardags feest te laten organiseren door De Vrije Teugel. Hiervan bedragen de kosten 90 euro (200 gulden) per 10 kinderen. Naast de speciale clubactiviteiten (zie kader) zal er met enige regel maat een disco voor de jonge be zoekers worden georganiseerd. De entree daarvan bedraagt 7 euro (15,50 gulden), voor de vakantie activiteiten wordt per keer een bij drage van 2,50 euro (5,50 gulden) gevraagd. Voor een ritje met de huifkar (maximaal 15 passagiers) gaat het kinderparadijs ook een prijs in rekening brengen. Een tocht van een kwartiertje kost 12,50 euro (27,50 gulden), voor een half uur betaalt men het dub bele. Ook de peuter- en ouderoch tend op dinsdag (9:30-11:00 uur) wordt vervolgd, te beginnen op 16 januari (3 euro). Zoals eerder ge meld zullen de schoolreisjes niet meer worden georganiseerd. Vol gens Barbara Hiestand trokken die een te zware wissel op de mede werkers. De manager wordt momenteel bij gestaan door drie beroepskrachten, drie stagiaires en tien vrijwilligers. Daarnaast zijn er drie zogenoem de ID-'ers werkzaam. Dat zijn mensen die via een financiële rege ling van het rijk aan een baan wor den geholpen, in de hoop dat ze daarmee vaste voet krijgen in de maatschappij. Barbara Hiestand is blij dat het kinderparadijs weer op volle toe ren kan gaan draaien. Als 'bazin' van het kinderparadijs maakt de 31-jarige Amersfoortse tevens deel uit van het managementteam van Balans. In die hoedanigheid denkt en praat ze mee over het Breed Educatief Centrum (BEC) dat over enkele jaren aan de Smitsweg moet verrijzen, de buitenschoolse opvang (BSO) en andere zaken. Haar prioriteit ligt natuurlijk bij De Vrije Teugel die na een periode van betrekkelijke rust een door start maakt. Beloofd is beloofd en dus start De Vrije Teugel na de jaarwisseling met een groot aantal nieuwe, dan wel aan gepaste activiteiten. Er wor den verschillende clubs op gericht. Voordat het zover is houdt het kinderparadijs op woensdag 9 januari een open middag, waarop het programma voor volgend jaar nog eens uit de doeken wordt gedaan. Zoals de Boeren Buiten Boel Club voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Wie groene vingers heeft of tuinieren gewoon leuk vindt, kan helpen om maïs en wortelen, maar ook andere lek kernijen te zaaien en oogsten voor de dieren. Deze club komt 25 keer bij elkaar, steeds op dinsdag van 15:45 tot 17:45 uur. Deelname kost 114 euro (250 gulden). Op acht dinsdagmiddagen komt de toneelclub bijeen, de eerste keer reeds op 8 januari, van 15:45 tot 17:15 uur. De kinderen (8-10 jaar) gaan een toneelstuk instuderen, dat ze na acht lessen voor publiek zullen opvoeren in het theater van De Vrije Teugel. Deelname kost 45 euro (99 gulden). De Kinder Knutsel Club (4-8 jaar) begint vrijdag 11 januari en bestaat uit vier bijeenkom sten, telkens van 13:30 tot 15:00 uur. De deelnemers ma ken een muizenholletje met muizen, een windgong van schelpen, een cd-houder en een poppenkastpop. Kosten: 30 euro (66 gulden). Voorts is op dinsdag 19 maart de eerste van vier middagen van de Kinder Kunst Club (8- 12 jaar), waarbij spiegelmozaïe- ken, draadpop kleien, naam bordje en houten dier ontwer pen op het programma staan. Deelname kost 35 euro (77 gul den). Voor informatie over en opga ve voor de activiteiten kan con tact worden opgenomen met kinderparadijs De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad. Het is op werkdagen bereikbaar van 9:00 tot 11:00 uur, 88 6018136. rmleuningen en 3 (Ford Assistance) 950,-) excl. BTW 2.- per maand jlkssprookjes zijn kleine docu- entjes van wijsheid. Zij stammen uit de tijd dat mensen nog niet konden lezen en schrijven. Verha len uit de bijbel hoorde je in de ;rk, sprookjes werden bij het vuur jrteld. In die tijd kenden veel -aensen de verhalen uit het hoofd en kon men gevoelsmatig de in houd begrijpen. Het waren steun- |es in de rug voor mensen die met rallen en opstaan hun weg door let leven probeerden te zoeken, 'lp zondagmiddag 16 december iaat het sprookje van 'De wachtel- ioom' centraal. Alice Woutersen- tan Weerden, verhalenvertelster, ieemt de bezoekers mee naar iprookjesland. De symboliek en norele betekenis wordt door haar langegeven met duidelijke verwij dingen naar betekenissen, rituelen, ,iormen en waarden die van alle tijden zijn. Mevrouw Woutersen is schrijfster van een aantal sprook jesboeken. De bijeenkomst wordt georgani seerd door de Beraadsgroep Vor ming en Toerusting van de SOW- kerk Soest-Noord en vindt plaats in de Emmakerk, Park Vredehof 2 (hoek Regentesselaan).Aanvang: 15:30 uur. Op vrijdag 14 december geeft het Soester Kinderkoor samen met het Zeister Mannenkoor een kerstconcert in de H. Fami liekerk aan de St. Willibrordus- straat. Beide koren staan onder leiding van dirigent Arie Perk. Het Soester Kinderkoor is een al gemeen kinderkoor voor jongens en meisjes van 6 tot 13 jaar. Het koor telt 60 leden en is ruim vier jaar geleden opgericht. Ter gele genheid van het eerste lustrum gaf het kinderkoor in september jl. een spetterend jubileumconcert, waar aan ook het duo Custers Co meewerkte. Het repertoire van het kinderkoor is zeer gevarieerd en regelmatig worden nieuwe liedjes toegevoegd. Iedere maandagmid dag repeteert het koor in het Gil- dehuis aan de Steenhoffstraat in Soest. Het Zeister Mannenkoor bestaat al bijna 110 jaar en telt 75 leden. Het koor heeft zowel binnen als buiten de regio grote bekendheid verwor ven door op kwalitatief hoog staand peil gevarieerde muziek werken ten gehore te brengen. Het repertoire omvat werken van de grootste componisten ter wereld (Poulenc, Fauré, Dvorak, Wagner, Verdi etc.). Er wordt in verschil lende talen gezongen. Tijdens het kerstconcert zingen beide koren elk hun eigen kerstre pertoire. Ook zal een aantal liede ren samen worden gezongen. Mu zikale medewerking wordt ver leend door Jan Paul Grijpink op de piano en Erna van Hees op de dwarsfluit. Het concert begint om 19:45 uur, de deuren gaan om 19:15 uur open. De toegang be draagt 10 gulden voor volwassenen en 2,50 voor kinderen t/m 12 jaar. Kaarten zijn telefonisch te reserve ren bij Monique van den Hoek (S80346-350442 na 20:00 uur) en bij Christien Baan (S8035- 6025261). De gereserveerde kaar- Dirigent Arie Perk. De Soester Courant zoekt per 1 januari 2002 voor diverse wijken. B. Grothestraat en omgeving en Bartolottilaan, v. Beuningenlaan enz. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. Maandag 17 december 'Mariken' is een middeleeuws sprookje, gebaseerd op het gelijk namige bekroonde jeugdboek van Peter van Gestel. De film is ge schikt voor jong en oud: de jeugd kan genieten van het avontuurlijke verhaal en volwassenen zien de diepere betekenis van dit wonder lijke verhaal. Sinds hij de stad werd uitgejaagd leeft de oude, zonder linge Archibald samen met zijn geit Softe als een kluizenaar in het Waanwoud. Op een dag vindt hij de baby Mariken en besluit voor dit meisje te zorgen. Mariken en Archibald leven afgezonderd van de bewoonde wereld. Mariken haalt al haar kennis uit het boek 'De Mensheid is een Klucht'. In dat boek leest ze over al de dingen die zich buiten het Waanwoud af spelen. Als op een dag Sofie sterft gaat de inmiddels twaalfjarige Mariken op zoek naar een nieuwe geit. Tijdens haar zoektocht komt Mariken in contact met alles waar ze tot nu toe alleen nog maar over gelezen heeft, maar ook met din gen waarvan ze het bestaan niet kende. Op de jaarmarkt komt Ma riken in contact met wagenspeler Joachim. Joachim ontfermt zich over het meisje en ze wordt opge nomen in zijn rondreizende thea tergroep. Als de wagenspelers op het kasteel van de kille, kinderlo ze Gravin optreden, raakt de Gra vin geïntrigeerd door het vreemde meisje. De Gravin besluit Mariken bij zich te houden en haar op te voeden als haar eigen dochter. De wagenspelers worden het kasteel uitgezet maar de vrouw van Joachim, Isabella, is inmiddels aan Mariken gehecht. Zij is dan ook vastbesloten het kind terug te krij gen. De personages in 'Mariken' zijn sterk neergezet door regisseur André van Duren. Het is zijn eer ste echte bioscoopfilm. Hiervoor maakte hij onder meer de be kroonde korte films 'Het verhaal van Kees' en 'Richting Engeland'. Acteurs: Laurien van den Broeck, Jan Decleir, Willeke van Ammel- rooy, Kim van Kooten, Johanna ter Steege. Nederland 2000, 93 min. Maandag 17 december, aanvang 20:30 uur. Entree 10,00; CJP/ 65+7,00. ten kunnen vrijdagavond tegen contante betaling afgehaald wor den bij de ingang van de kerk. Op 21 december zal het kerstcon cert nogmaals worden uitgevoerd in de Broeder Gemeente Kerk te Zeist. Kaarten voor dat concert kan men tot en met woensdag 19 december bestellen bij Christien Baan (SB035-6025261). PASO krijgt maandag 17 decem ber Jan Stuivenberg op bezoek. Hij gaat zandlezen tijdens de laatste bijeenkomst van dit jaar. De bij eenkomst van PASO vindt plaats in het clubgebouw van De Vriend schap aan de Nachtegaalweg en begint om 20:00 uur. De entree bedraagt 2,50 gulden voor leden en 7,50 gulden voor anderen. Het Sinterklaasfeest is weer achter de rug. De Sint en zijn Pieten hebben het erg druk ge had, niet alleen niet alle bezoe ken en het uitdelen van pre sentjes, maar ook met het vol doen aan de vele verzoeken om een ludieke aankomst. In Soesterberg bijvoorbeeld op de basisschool Sint Carolus in een verhuiswagen. Het was maar goed dat hij niet zo'n verre rit had hoeven te maken, want bij het inladen van de auto was één van de Pieten per ongeluk in een verhuiskrat opgesloten... De kinderen van de Carolusschool waren pas verhuisd van de nood- school naar het nieuwe, moderne gebouw aan de Chr. Huygenslaan. Bij het overhuizen van alle spulle tjes was kennelijk iets niet hele maal goed gegaan, want ze misten er een paar. Om die weer terug te krijgen, hadden ze de hulp van Sint en zijn Pieten ingeroepen. Een slimme oplossing, want zo kregen ze hun spulletjes weer terug. Alle schoolkinderen, het onderwij zend personeel en een aantal be langstellende ouders stonden op 5 december op het schoolplein uit volle borst Sinterklaasliedjes te zingen in de hoop dat de Sint ook inderdaad zou komen. Gelukkig werd hun inspanning beloond, al was niet direct duidelijk dat de grote verhuiswagen die de straat inreed het Spaanse gezelschap ver voerde. Groot was de verbazing van Sint en de ene Piet dat de tweede knecht nergens te beken nen was, maar dat raadsel werd snel opgelost. Aanhoudend geklop uit een verhuiskrat maakte duide lijk dat er bij het inladen iets ver keerd was gegaan en dat de twee de Piet per ongeluk opgesloten had gezeten. Nog een geluk dat de Sint niet al op de terugweg naar Spanje was... Nadat Piet 2 was bevrijd, konden de vermiste schoolspullen worden uitgeladen en natuurlijk ook de ca deautjes, zodat het voor de kinde ren van de Carolusschool een extra bijzonder feest werd. Het moment waarop de verloren gewaande Piet bij de Sint Carolus school uit de verhuiskrat stapt waarin hij per ongeluk opgesloten had gezeten. <tekst8>(Foto Eem- land Pers). De kracht van de reclame ligt in de herhaling Op donderdag 13 december zijn er tussen 8:30 uur en 16:30 uur weer kerstbomen te koop bij de plant soenendienst Abrona, locatie Ster renberg aan de Amersfoortseweg. De kerstbomen tot 2.00 meter hoog kosten 15 gulden, zonder kluit. De Abbiesspar (tot 2.00 meter) kost 30 gulden, zonder kluit. De plantsoenendienst bevindt zich achter op het terrein van locatie Sterrenberg, bij de plantenkas en het voetbalveld. Abrona is een organisatie voor dienstverlening aan mensen met een verstandelijke beperking. GEVRAAGD r VASTE BEZORGERS i in Soest voor de SOESTERiScOURANT Aanmelden: tel. 6014152 In de Vredekerk aan de Generaal Winkelmanstraat wordt zondag 16 december een Kerstsamenzang gehouden, georganiseerd door de Raad ban Kerken Soesterberg. Aanvang 19:00 uur. Medewerking verlenen Muziekvereniging Odeon onder leiding van Gerrit de Weerd en het gemengd koor van de Ca- roluskerk onder leiding van Jan de Groot. De voorganger is dominee B. Nawijn. Welkom U allen die graag meezingt. Het programma bestaat uit beken de advents- en kerstliederen. Het tekstboekje ontvangt u bij de ingang van de kerk. Tijdens de samenzang wordt ge collecteerd voor een goed doel. U wordt verzocht om 18:45 uur in de kerk aanwezig te zijn. Op vrijdag 14 december organise ren het Folklore Dansemble Amersfoort en de volksdansvere niging Terpsichoré een feestelijke folkloredans- en voorstellings avond met live orkest 'Overstag'. Het FDA demonstreert dansen uit Nederland, Hongarije (Dravamen- tie), Rusland en Bulgarije. De nieuwe Bulgaarse choreografie van Eddy Thijssen gaat in première. De dansleiding voor de instuif is in handen van Marcelle Boersma. De avond begint om 20:00 uur in de gymzaal aan 't Spinetpad (in de wijk Zielhorst in Amersfoort). Toegang voor niet-leden: 10,00. Geen buitenschoenen. Informatie: Ellen Diels, 88033-4616187, of Henny Kentie 880346-352637. PRIJS GARANTIE LAAGSTE

Soester Courant | 2001 | | pagina 23