Werkwinkel voor werkzoekenden of mensen die een andere baan willen 'g Belangrijke wijzigingen dienstregeling busvervoer Bepaal mee de toekomst van Soest en Soesterberg! Ook in onze gemeente: nomineer de vrijwilliger van de maand Gemeente Soest wijst horecaondernemers op verantwoordelijkheden CWI hart bedrijfsverzamelgebouw Morgenavond half acht in het gemeentehuis aanslag igifte Veiligheid kerstversiering PAGINA 2 tfË^SDAG 12 DECEMBER 2001 OP 'T HOOGT PAGINA 3 Werkgevers 2001: Het Internationaal Jaar van Vrijwilligers Twee keer geen avondopenstelling gemeentehuis Speciale buslijn Soest-Soesterberg-Soest Milieucentrum De Kwekerij dicht in kerstvakantie Zwembad twee weken dicht Vuurwerkverkoop Mijn vraag... >an een gebiedsgericht het heeft aan de voor- keken wordt of het ge- ïgeving past. Ook kijkt naar de oriëntatie van Centraal daarbij staan r richt het gebouw zich het gebouw naar de :en 'gezicht'. en van een ander teria dwingen de aan- bouwvergunning ver- dan zijn of haar eigen nvrager moet ook naar kijken. Hij of zij moet laar gebouw vooraf te )gen van een ander. criteria werden in het gehanteerd, maar toen over details gesproken, van de kozijnen en de e voordeur. Resultaat het gebouw niet in de 'elstandscriteria kleine 'n Beeldkwaliteitskaart ge in het gemeentehuis ember. Tot 9 januari reen commentaar hier- an het college van bur- wethouders. Hel Bedrijfsverzamelgebouw of het Centrum voor Werk en Inkomen jjeuvve stijl wordt een werkwinkel", jjdus wethouder Blommers van werk eenheid. "Iedereen, of hij nu een iitkering heeft of een betaalde baan, jog nooit heeft gewerkt, of er een poosje tussenuit is geweest, krijgt hier je kans om te zien of er werk voor Itni is. Juist in deze tijd, waarin de Konomie onder druk staat, is het joed dat we in Soest een breed en op jnze regio afgestemd banenaanbod jebben om mensen te helpen bij het inden van een (andere) baan." Het huidige Centrum voor Werk en fokomen (CWI) van de gemeenten Soest, Baarn en Eemnes verdwijnt jtde centrale hal van het gemeente- :uis in Soest en verhuist naar een inder gedeelte op de begane grond, vaar het een eigen ingang krijgt. |Het 'oude' CWI hielp mensen bij het joeken naar werk. Als dit geen re- iultaat opleverde, werd bekeken of Je aanvrager voor een uitkering in ïanmerking kwam. Het CWI werd destijds als één van de eerste in Ne- Jerland als experiment opgezet door ie drie gemeenten, samen met het arbeidsbureau en de bedrijfsvereni gingen. Deze verschillende bedrijfs- verenigingen worden in de nieuwe jpzet vanaf 1 januari 2002 in één or gaan samengevoegd, het Uitvoerings- nstituut Werknemers Verzekeringen ;UWV). Het CWI heeft volgens wethouder Wethouder Blommers Blommers zijn bestaansrecht inmid dels zodanig bewezen dat het niet meer weg te denken is. "Het heeft een duidelijke functie als het gaat om werk en inkomen." Daarom blijft de sociale dienst ook nauw samenwer ken met het CWI-nieuwe stijl, omdat er wat werk en inkomen betreft veel raakvlakken zijn. Blommers: "Het CWI levert de gemeente de gegevens die nodig zijn voor het eventueel ver strekken van een uitkering. Maar het doel blijft ervoor te zorgen dat men sen, als het maar enigszins kan, niet van een uitkering gebruik hoeven te maken. Daarom komt er dus een soort winkel met het CWI als hart. Om dat hart zit een schil van extra producten om mensen aan het werk te helpen. Het CWI is er ook voor mensen die graag een andere baan willen, of voor mensen die zeggen: ik heb een tijdje niet gewerkt en zou nu graag weer aan de slag willen. Daar voor moeten ze misschien een oplei ding volgen of een omscholingscur sus. We krijgen in Soest een totaal aanbod op het gebied van werk en inkomen." Het nieuwe Centrum voor Werk en Inkomen is niet alleen belangrijk voor werkzoekenden. Het is ook een aan spreekpunt om de vraag van werkge vers in beeld te krijgen. Het Bedrijfs verzamelgebouw vervult een onder steunende rol, ook bij de eventueel benodigde scholing en financiële rege lingen. Het CWI maakt gebruik van de mo dernste technieken. Het wordt bij voorbeeld aangesloten bij de Nationa le Vacaturebank voor werkzoeken den en op allerlei informatiesystemen, zoals die van de Kamer van Koop handel. Werkgevers hebben hierdoor toegang tot de meest actuele stand van zaken op de arbeidsmarkt. Bereikbaarheid Gedurende de openingstijden (gelijk aan die van het gemeentehuis) kan iedereen binnenlopen. Ook kan een afspraak worden gemaakt. Vanzelf sprekend is veel informatie via inter net beschikbaar. Naam Adres Woonplaats Ik draag de volgende persoon c.q. personen voor in het kader van Vrijwilliger van de maand: Naam Adres., Woonplaats De reden voor deze nominatie in de sector religie de volgende: Inzenden voor 1 januari 2002 Het jaar 2001 is door de Vere nigde Naties uitgeroepen tot het Internationaal Jaar van Vrijwilli gers. Het gehele jaar wordt we reldwijd aandacht besteed aan vrijwilligers en vrijwilligersorga nisaties. Ook de gemeente Soest wilt graag aandacht vestigen op de vele vrijwilligers en het werk dat zij doen. Elke maand wordt daarom de vrij williger van de maand gekozen. Maandelijks is er een sector of doel groep waarvoor u een nominatie kunt indienen: December Religie De vrijwilliger van de maand wordt bepaald door loting uit genomineer den door notaris mr. J. Jager van Ja ger, Bokdam en de Visser. Nomineren Iedereen in Soest en Soesterberg kan de nominatie, met een korte toelich ting, inzenden aan: Gemeente Soest, Vrijwilliger van de maand, Ant woordnummer 120, 3760 VB Soest. E-mailen kan ook, het adres is: ekerg@soest.nl. De nominatie moet voor 1 januari 2002 worden inge diend. De nieuwe dienstregeling van de bus- tervoermaatschappij Connexxion die op 1 januari 2002 ingaat, heeft gro- legevolgen voor de busreizigers in Soest. Een aantal lijnen vervalt, zoals de verbinding Soest - Soesterberg (lijn 74) en de oostelijke route (Kerkebuurt-Albert Cuyplaan naar Eemnes (lijn 73). Alle wijzigingen iiorden vastgelegd in de nieuwe schrif telijke dienstregeling die nog dit jaar lutkomt en voor iedereen beschikbaar lim 70. de doorgaande lijn Amers- liwrt-Soest-Hilversum, blijft overdag Donderdag 20 december en donder dag 27 december is de afdeling Pu- Miekszaken rijbewijzen, paspoor ten enz.) 's avonds gesloten. met dezelfde frequentie als nu rijden. In de avonduren vervalt de halfuur verbinding en doet de bus enkel op het hele uur Soest-Zuid aan, om via Soestdijk-Noord naar Hilversum te rijden. In de andere richting vertrekt de bus om 17 minuten over het hele uur vanaf Soestdijk-Noord. Deze is dus op het halve uur bij Soest-Zuid om verder door te rijden naar Amersfoort. Lijn 71 die door Smitsveen gaat en het bedrijventerrein bedient, rijdt voortaan alleen nog in de ochtend en de avondspits en niet langer via de Koninginnelaan maar via het bedrij venterrein Soestdijk en de Nieuw- straat naar Soestdijk-Noord. Lijn 73 komt te vervallen. Deze lijn rijdt nu nog de oostelijke route langs de Kerkebuurt en de Albert Cuyplaan naar Soestdijk-Noord. Deze lijn heeft niet alleen een functie bin nen Soest, maar verzorgt ook de ver binding met Eemnes. Met het verval len van lijn 73 komt ook hieraan per 1 januari een eind. Lijn 74. de verbinding met Soester berg, verdwijnt eveneens. De combi natie van lijn 74 en lijn 72 binnen Soest blijft bestaan, zij het alleen overdag. Deze dienst rijdt in de nieu we opzet met het lijnnummer 72 vanaf Soest-Zuid via het gemeente huis in dezelfde halfuur-frequentie als nu naar Soestdijk-Noord. Lijn 75 begint in Soestdijk-Noord en rijdt via Baarn (medisch centrum Molendael) naar Bunschoten. Het is op dit moment nog niet duidelijk wat de toekomst van deze lijn is. Hier over worden nog onderhandelingen gevoerd. Zaterdag en zondag Op zaterdag rijden de lijnen 70 en 72 zoals op werkdagen. Op zondag rijdt uitsluitend nog buslijn 70, ook weer volgens hetzelfde patroon als op werkdagen. Lijn 71 rijdt in het week end niet. De gemeente Soest legt zich niet neer bij het verdwijnen van de buslijn Soest-Soesterberg. Daar om gaat de gemeente een con tract met de firma Klomp sluiten om in de spitsuren een busje te laten rijden tussen station Soest- Zuid en Soesterberg. Het betreft een 9-persoonsbusje dat vanaf 7 januari 2002 zal rijden volgens de route van de huidige buslijn en ook zoveel mogelijk de bestaan de haltes aandoet. Het busje rijdt elk half uur tussen 7.00 en 9.00 uur, van 12.00 tot 13.00 uur en van 15.00 tot 18.00 uur. In on derling overleg met de reizigers kunnen deze tijden nog worden aangepast. Om met het busje mee te kunnen rijden, is een pas je nodig. Nadere informatie over het verkrijgen van dit pasje en de tarieven volgt zo spoedig moge lijk. Voorlopig gaat het om een proef van drie maanden. Daarna wordt bekeken of het busje blijft rijden. Dat is mede afhankelijk van het aantal reizigers. Meer informatie: afdeling Wegen, Grondzaken en Verkeer van de ge meente Soest, telefoon (035) 609 36 29 of (035) 609 36 84 of (035) 609 36 34. Bij het meldpunt woonomgeving - telefoon (035) 609 36 66 - kunt u terecht met vragen en meldingen over het onderhoud van uw woon omgeving. Meestal gaat het om problemen die binnen redelijke tijd kunnen worden opgelost, soms zelfs binnen 24 uur. Belt u op werkdagen tussen 9.00 en 13.00 uur het meldpunt, dan krijgt u Ed Glas, Joke van Ernst of Sabine de Coo aan de telefoon. Belt u buiten die uren, dan kunt u een bandje inspreken op het antwoordappa raat. Laat altijd uw naam, adres en telefoonnummer achter. Uw gegevens worden vertrouwelijk be handeld. Anonieme meldingen neemt de gemeente niet in behan deling. De gemeente probeert het probleem zo snel mogelijk op te lossen, het liefst binnen 24 uur. Kost het oplossen meer tijd, dan krijgt u bericht. Voor gevaarlijke situaties, bijvoorbeeld een gat in het wegdek of wateroverlast, moet de politie of brandweer worden ingeschakeld. Zij kunnen direct maatregelen treffen. Kapotte straatlantaarn Nu de herfst bijna ten einde is en de winter voor de deur staat, zijn de da gen steeds korter. Dit betekent dat de straatverlichting vroeger aangaat. Waarschijnlijk valt het hierdoor eer der op wanneer een lantaarn niet brandt. Het energiebedrijf Remu lost dit probleem op. Ziet u een niet brandende straatlantaarn, dan kunt u het beste niet de Remu bellen, tele foon (035) 609 44 77. Het is belangrijk «dat u het nummer onthoudt dat op ooghoogte op de paal is aangebracht. De Remu wil dit nummer weten om de lantaarnpaal te traceren. Als er geen nummer op staat, gaat het bijna nooit om een paal van Remu, maar betreft het ver lichting van een bedrijf of particulier. In die gevallen kan de gemeente of Remu niets doen. Het komt ook voor dat er zoveel tak ken voor de armatuur van een lan taarnpaal hangen, dat de verlichting nauwelijks nog effect heeft. Voor het verwijderen van de takken moet u niet bij Remu zijn, maar bij het meld punt woonomgeving. Voor bijvoor beeld losgeraakte bedrading van een lantaarnpaal moet u de Remu waar schuwen. Vooral in deze tijd komt het voor dat mensen bepaalde plekken erg donker vinden en daarom graag een (extra) lichtpunt willen hebben geplaatst. Hiervoor is het meldpunt niet het juiste adres. Voor het aanvragen van extra verlichting schrijft u een offici eel verzoek aan het college van bur gemeester en wethouders. Dependance Publiekszaken 20 en 27 december gesloten De dependance Publiekszaken in Soesterberg is donderdag 20 en don derdag 27 december gesloten. Inwo ners van Soesterberg kunnen op die dagen wel terecht in het gemeente huis te Soest, geopend van 08.30 tot 16.30 uur. Vanaf donderdag 3 januari 2002 kan men weer bij de dependance Pu bliekszaken terecht op de gebruikelij ke openingstijd: iedere donderdag ochtend van 9.30 tot 12.30 uur. :ven bij de gemeen- ;n aangifte honden- igde bedrag. taanden 54,60 euro istreerd bij de Raad Ltalen 274,20 euro. 5) 609 35 Eind vorige week kregen ongeveer 18.300 huishoudens in Soest en Soesterberg een gele folder in de brie venbus met boven de vraag "Is dit wat il vvenst?" Uit het voorwoord van bur gemeester Janssen blijkt dat het gaat °m 25 concept-Aanbevelingen aan ■Ie Toekomst, die zijn voortgekomen uil de zes, dit jaar gehouden TOSS- bijeenkomsten (TOSS staat voor Toekomst Oriëntatie Soest Soester berg). Namens het gemeentebestuur nodigt de burgemeester iedere inwo ner van harte uit morgenavond om 19.30 uur mee te komen praten over deze 25 concept-Aanbevelingen. De gemeente heeft deze concept- Aanbevelingen als 'rode draad' ge haald uit wat op die avonden door de bezoekers naar voren is gebracht. Op zich staat dat resultaat 'als een huis', en het is natuurlijk niet de bedoeling dat op de slotavond allemaal nog eens dunnetjes over te doen. Wel heeft de gemeente er behoefte aan om het ge heel nog een keer in deze ingedikte vorm in discussie te brengen en zo te toetsen wat de inwoners van het ge meentebestuur verwachten voor de toekomst van Soest en Soesterberg tot pakweg 2015. Het zou kunnen zijn dat sommige aanbevelingen op de slotavond worden gewijzigd. Mis schien komen er wel twee bij of gaat er één af. i Als u morgenavond mee komt pra- len' neem dan s.v.p. de gele folder metdaamp ingevuld uw persoonlijke Top- Vijf mee naar het gemeentehuis. U mag uw naam en adres daaronder invullen, maar dat is niet verplicht. Bij de entree worden alle ingevulde TOP-5-folders van de bezoekers in ontvangst genomen, waarna deze in de computer worden verwerkt om snel de algehele Top-Vijf te kunnen bepalen. Als u er prijs op stelt een folder te bewaren, dan pakt u ge woon een nieuwe folder mee om te bewaren. Ze liggen er klaar voor! In twee plenaire gespreksrondes wor den onder leiding van burgemeester Janssen over elke concept-aanbeve ling een conclusie getrokken. Bij de algehele Top-Vijf-aanbevelingen, zal radiojournalist John Driedonks voor afgaand enkele bezoekers daarover interviewen. Programma Vanaf 19.00 uur staat koffie, thee en fris klaar. Om halfacht precies begint de slotbijeenkomst in de raadzaal. Mochten erg veel bezoekers komen, dan is daarop geanticipeerd met een televisieverbinding naar de bedrijfs kantine. Na het welkomstwoord van de burgemeester wordt via een kor te videovertoning een sfeerbeeld te ruggeroepen van de zes gehouden themabijeenkomsten. Aan het eind van de eerste plenaire gespreksronde brengt het Soester ka merkoor 'Tourdion' enkele liederen ten gehoor. Na de pauze volgt de tweede plenaire ronde. Om 22.30 uur sluit de burgemeester. De avond af. De definitieve 'Aanbevelingen aan de Toekomst' worden vervolgens aangeboden aan de lokale politieke partijen en aan de nieuwe gemeente raad, die na de verkiezingen op 6 maart 2002 aantreedt. Speciale TOSS-bus voor Soesferbergers Omdat passend openbaar vervoer ontbreekt, laat de gemeente voor Soesterbergers die de slotavond wil- Het Milieucentrum De Kwekerij aan de Molenstraat in Soest is van 24 december tot 7 januari gesloten in verband met de kerstvakantie. Het zwem- en sportcomplex aan de Dal weg in Soest is van 22 december tot 7 januari gesloten. Reden daar van is de wisseling van de exploi tant. NV SRO neemt het roer over van Aqua Indoor. Dit jaar mag vuurwerk verkocht wor den op vrijdag 28, zaterdag 29 en maandag 31 december. len bezoeken een speciale touringcar rijden. Deze staat om 18.45 uur klaar bij dorpshuis 'Burgstede' en ver trekt om 19.00 uur precies. De bus vertrekt om 22.45 uur voor de terug reis naar het Soesterbergse Dorps plein. Meer informatie over TOSS 2015: Joop van Haaften, telefoon (035) 609 35 12. In verband met de komende feestda gen voorzien veel horecaondernemers hun gelegenheden van versieringen. Net als in de voorgaande jaren vraagt de gemeente Soest aandacht voor mogelijk gevaar als gevolg van die versieringen. Naar aanleiding van de gebeurtenis sen in Volendam is inmiddels bij ie dereen bekend dat de versieringen le vensbedreigende situaties kunnen op leveren. De gemeente Soest wijst ho recaondernemers nadrukkelijk op hun verantwoordelijkheden met be- Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór vrijdag 21 december aan Communicatie, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). trekking tot de veiligheid van de gas ten, het personeel, de eigendommen en de omgeving. De stoffering en versiering van ver blijf ruimtes en vluchtwegen mogen niet gemakkelijk ontvlambaar zijn, geen druppelvorming veroorzaken en mogen bij brand niet veel rook of gif tige gassen ontwikkelen. Bovendien moet tussen het vloeroppervlak en de aangebrachte versiering een vrije ruimte van minimaal 2,5 meter over blijven. Kersttakken zijn ongeschikt als plafond- en wandversiering. An dere versieringen moeten door im pregneren 'moeilijk brandbaar' zijn gemaakt. Indien bij controle blijkt dat in de horecagelegenheid sprake is van een gevaarlijke situatie en hieraan op aan wijzingen van de controleurs niet on middellijk veranderingen worden aan gebracht, treft de gemeente Soest nadere maatregelen. Het geheel of gedeeltelijk sluiten van de gelegenheid of het opleggen van een dwangsom behoort dan tot de mogelijkheden. Horecaondernemers kunnen met vragen of voor tips contact opnemen met de heer H. Tolboom van de brandweer, telefoonnummer (035) 609 33 93 of de heer S. Meeusen van de afdeling Planologie en Bouwen van de gemeente Soest, telefoonnum mer (035) 609 37 08. Ook kunnen ze terecht op de informatieve websi te van Horeca Nederland www.horeca.org/nieuw/bezoek htm

Soester Courant | 2001 | | pagina 35