Gemeentebestuur verwacht flinke opkomst op laatste TOSS-sessie (AS Visser 1 llei&em Antieke gietijzeren lichtmasten in de Kerkebuurt terug li --- Openluchttheater krijgt dak 'ET Politici blij met SRO als exploitant van zwembad s Ben de Bruin Utrechts Landschapsbeheer steunt Soest tegen Pronk fl PAGINA 2 T WOENSDAG 12 DECEMBER 2001 r ACHTER WATER SCHAP IEUBERICHT PEKTAKEL JRO-STEMMINGÜ E B.V. SOESTER COURANT PAGINA 3 BRASSERIE KEUZEMENU 'Brasserie 'ster Laatste krant van 2001 op vrijdag de 28* Morgen apotheose van zes bijeenkomsten Service voor olie merken Speciale TOSS-bus voor Soesterbergers op 13 december Bijzonder restauratieproject voltooid specialist in All Wheel Drive AWD WENSKAARTEN met gratis envelop KALENDER 2002 1 wr Ccyv\c^c- Naam: Spleasure Centrum Soest TU Delft maakt ontwerp overkapping podium rP Kruis of munt iishoudwater. En voor indus- Bovendien voorziet Hydron he en milieuverantwoorde activiteiten dragen ertoe bij blijft. onmisbare eigenschappen en-Nederland de ruimte om je ïiten en besteden we aandacht dewerker rekenen op een goed Jen, waaronder een collectieve Tg, een flexibel pensioen, een agen. Idoet? Stuur dan je schriftelijke i standplaats, binnen 14 dagen rk van Noord, P&O-adviseur, lil versturen: pz@)hydron-mn.nl. Zuid contact op met Mijke de e in Regio Noord kun je terecht s gesteld. terieur-en meubelmakerij, ir op maat, voor zowel de markt. n werkplaats vervaardigd uten hart". - Meubelmakers ilaatmateriaal Waterschap Vallei Eem Fokkerstraat 16 postbus 330 3830 AJ Leusden n Hydron Midden-Nederland, ten aat om een project aan de Van rekking op het lozen van grond- Jringsinrichting Soest. an 13 december 2001 tot en n: elke werkdag uitsluitend :hapshuis is gesloten van werkdag van 8.30 uur tot 12.30 tijdens de openingsuren. cm, met APK1340 rara 1.6 0-2000,12.000 km, airco17240 srlingo 1.9 Diesel '-'99,127.500 km, stuurbekr.8.080 anos 1.3 '98,8.600 kmairco7.695 ini Jumbo SDX 18.000 km2250 6.785 1 -'96, schuifdak Grand Move 9-'98,54.000 km, vele extra's9.055 fax 035 6017229 CITROEN ƒ39,99/€18,15 Combinatie van zalm en tonijn met Japanse mosterdsaus Assortiment Spaanse tapas Soep van rode peper met chorizo Gegrilde tonijnbiefstuk met tartaarsaus Filet mignon met roquefortsaus Hazenpeper met wildgarnituur Schuimbakje gevuld met warme kersen Flensjes met appel en caramel Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Het laatste nummer van de Soester Courant van dit jaar verschijnt niet op woensdag 26 december (Tweede Kerstdag), maar op vrijdag 28 december. Het uiterste inievertijdstip voor kopij en advertentiemateriaal verschuift daardoor naar don derdag 27 december, 10:00 uur. Voor sportkopij is de deadline zondag 23 december, 18:00 uur.-Het kaiiitQOr van de Soes ter Courant sluit vrijdag 21 de cember om 12:00 uur en maan dag 24 december om 15:00 uur. Ook de eerste krant van 2002 verschijnt op een ongebruikelij ke dag. In verband met de jaar wisseling valt deze op donder dag 3 januari in de bus. De ui terste inlevertermijn voor zowel kopij als advertenties voor die krant is woensdag 2 januari, 10:00 uur. Het is aan te bevelen het mate riaal voor deze twee edities zo vroeg mogelijk aan te leveren, maar dat geldt eigenlijk in het algemeen. Wij rekenen graag op ieders begrip en medewerking. Nieuwjaarskaartjes Dit jaar krijgen de bezorgers van de Soester Courant op maandag 17 december de tradi tionele nieuwjaarskaartjes mee, die ze vanaf die dag mogen aanbieden aan de abonnees. Om misbruik te voorkomen, wordt de abonnees dringend verzicht de kaartjes daadwerke lijk in ontvangst te nemen. Ze kunnen dan maar één keer wor den aangeboden. Als morgenavond om 19:30 uur het startsein wordt gegeven voor de laatste TOSS-bijeen- komst mag de raadzaal best een beetje uitpuilen, vindt bur gemeester Koos Janssen. Als de zaal helemaal vol is kunnen de belangstellende burgers eventueel ook nog terecht in het restaurant op de tweede verdieping van het gemeente huis, waar ze de discussie dan via een groot tv-scherm kun nen volgen. De burgemeester en ambtenaar Joop van Haaften (zo'n beetje chef-TOSS bij de gemeente) heb ben hooggespannen verwachtingen van deze laatste bijeenkomst, die in zekere zin de apotheose van de zes voorafgaande TOSS-avonden moet worden. Wel is het nadruk kelijk niet de bedoeling dat het een 'herhaling van zetten' wordt of dat de discussie van de afgelopen maanden nog eens dunnetjes wordt overgedaan. Alle opmerkin gen van de vorige sessies - althans zo'n 80 procent van alles wat er genoteerd werd of via internet nog aangeleverd - zijn verzameld in een dik dossier, waaruit Van Haaf ten c.s. 25 concept-aanbevelingen hebben gedestilleerd. Die staan ook al afgedrukt in een speciale 'uitnodigingsfolder', die in de afge lopen week huis-aan-huis in Soest(erberg) is verspreid. Het is de bedoeling dat alle aanbe velingen, als ze morgenavond de finitief zijn vastgesteld, worden gepubliceerd. Ze worden in elk geval opgenomen in een 'pakket' dat in" hét vóoijaar - ria de ge meenteraadsverkiezingen - wordt aangeboden aan de nieuwe raad. Van de laatste TOSS-avond wordt ook een nauwgezet verslag ge maakt, zodat de politiek er haar voordeel mee kan doen. Om de discussie enigszins over zichtelijk te houden wordt het pu bliek verzocht bij binnenkomst de vijf onderwerpen aan te geven die men het interessantst of het be langrijkst vindt. Die worden vlie gensvlug op een computer inge voerd om nog tijdens de bijeen komst de einduitslag te kunnen bepalen. Over de top-vijf wordt dan het langste doorgepraat, hoe wel volgens de burgemeester alle 25 'aanbevelingen aan de toe komst' aan de orde zullen komen. Dat gebeurt in twee plenaire ge spreksrondes en tussendoor houdt Jphn Driedönks van Radio M kor te interviews met een aantal aan wezigen. Er is nu weer een expo sitie ingericht met foto's over de SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Voor de inwoners van Soester- berg die morgenavond (donder dag 13 december) willen deel nemen aan de slotavond van de Toekomst Oriëntatie Soest/ Soesterberg 2015 ('TOSS - 2015') laat de gemeente een speciale bus rijden. De slot avond vindt plaats in het ge meentehuis en duurt van 19:30 tot 22:30 uur. De speciale TOSS-bus staat om 18:45 klaar bij het dorpshuis Burgstede en vertrekt om 19:00 uur precies. Om 22:45 uur vertrekt de bus van het Raadhuisplein voor de terugreis naar het Soesterberg- se Dorpsplein. www.hooijervuurwerk.nl Vrijdagmiddag jl. heeft in de historische Kerkebuurt de op levering plaatsgevonden van een antieke gietijzeren licht mast. Wethouder Bart Krol, portefeuillehouder monumen tenzaken, verrichtte de inge bruikname. De restauratie van 27 gietijzeren lichtmasten in de historische Kerkebuurt is voltooid. De licht masten waren tot 2000 eigendom van en in beheer bij de gemeente Soest. Bij de behandeling van de voorjaarsnota 2000 heeft de ge meenteraad besloten de masten in eigendom over te dragen aan de REMU. Lumineus, de werkmaat schappij waar de REMU het be heer van lichtmasten onderbrengt, heeft in overleg met de gemeente een nieuw verlichtingsplan voor de Kerkebuurt gemaakt. In dat kader werden de masten van nieuwe ar maturen voorzien die voldoen aan de eisen van deze tijd. Veel mas ten werden verplaatst. Lumineus bood aan de kosten voor de noodzakelijke restauratie van de antieke gietijzeren masten voor haar rekening te nemen. De monumentencommissie werd om advies gevraagd over de keuze van de armaturen en de kleurstelling. De vormgeving van de nieuwe ar maturen vertoont een sterke gelij kenis met de oorspronkelijke ar maturen uit de dertiger jaren. Onderdeel van het project was ook de restauratie van de gietijzeren driearmige lantaarn, die de bevol king van Soest in 1906 aan burge- De 'onthullingvan de gietijzeren lantaarnpaal op de parkeerplaats naast de Oude Kerk. Foto Herman van Dam. meester Loten van Doelen Grothe schonk, ter gelegenheid van diens 25-jarig ambtsjubileum. De mast stond vroeger in het rosarium aan de Steenhoffstraat naast het post kantoor, maar nu al vele jaren op de parkeerplaats bij de Oude Kerk aan de zijde van de Neerweg. Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42 Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 60234 31 Het kamerkoor Tourdion - op de foto tijdens een uitvoering in de Oude Kerk - luistert de laatste TOSS-avond op. zes TOSS-thema's, die tot de kerst te bezichtigen is. Aan het begin krijgen de bezoe kers een video-terugblik te zien, waarin flitsen zijn opgenomen van de voorafgaande zes avonden. Het Soester kamerkoor Tourdion ver zorgt - zoals een flink aantal Soes ter organisaties en groepen dat ook tijdens de afgelopen zes bijeen komsten heeft gedaan - een optre den aan het begin van de pauze. Het koor staat onder leiding van Douwe Elderhuis en zingt meer stemmige a capella muziek, van de Middeleeuwen tot heden. Tour dion betrekt het publiek graag bij het optreden door middel van sa menzang en canons, dus dat be looft wat! Naar verwachting is de bijeen komst om 22:30 uur afgelopen. Voor de Soesterbergse deelnemers aan de bijeenkomst rijdt er een speciale bus van en naar Soester berg (zie de Soesterbergse pagina). Kerst/Nieuwjaar 2002 Kerstdagen KLEURENFOTO WENSTEKST Wij printen uw eigen foto met tekst vanaf 69 ct per kaart. Ook voor APS! UIT EIGEN LAB, DUS SNEL KLAAR 'TT/SS F0T0+KALENDARIUM 30 X 42CM Uw eigen kleurenfoto of plaat met kalendarium en gelamineerd Plein van Zuid 32/34 Tel. 035 6013109 fax 035 6027269 www.willemvanoosten.nl digitaal Alle raadsfracties hebben zich positief uitgesproken over het contract met NV SRO, dat de gemeente wil gaan ondertekenen. De in houd van de overeenkomst valt in goede aarde, de be oogd exploitant van het sport- en recreatiecentrum aan de Dalweg eveneens. Nog steeds moeten enkele fi nanciële aspecten worden kort gesloten. Het gaat dan om on der meer de hoogte van de huur die SRO aan de gemeen te moet betalen en de exploita tiebijdrage die Soest overmaakt aan het bedrijf. Deze bedragen kunnen tegen elkaar, worden weggestreept, maar om fiscale redenen vindt nog overleg plaats. Het College zegt dat er vóór donderdag 20 december helderheid zal zijn. Op die dag neemt de gemeenteraad een besluit, zodat daarna de hand tekeningen kunnen worden ge zet onder de overeenkomst met een looptijd van tien jaar. De directie van SRO wil de nieuwe naam van het sportcen trum eigenlijk pas na de hero pening in januari prijsgeven, maar in het raadsvoorstel van het College wordt deze al ge noemd: Spleasure Centrum Soest, afgeleid van sport en het Engelse woord leasure (recrea tie). SRO is van zins de huidige vas te medewerkers van Aqua In- door bv in dienst te nemen en eventueel ook de mensen die er op contractbasis werken. De meeste contracten lopen eind deze maand af. De horeca-af- deling gaat SRO zelf exploite ren, Aqua Indoor besteedde dat altijd uit. Zoals reeds vorige week gemeld gaat SRO voor 2002 en 2003 uit van 200 duizend bezoekers per jaar (is nu ca. 125 duizend) en wil de exploitant daama 300 duizend zwemmers en sporters trekken. Het activiteitenaanbod zal daarom gefaseerd worden uitgebreid. Aan de hand van een marktonderzoek wil SRO zoveel mogelijk inspelen op de wensen van de bevolking. Ook gaat het Amersfoortse bedrijf zelf het onderhoud uitvoeren. Om de drie jaar wordt in over leg met de gemeente een plan ning gemaakt en stort Soest het bijbehorende bedrag in het on- derhoudsfonds. Na drie jaar wordt de rekening opgemaakt. Blijft er geld over, dan delen de gemeente en Soest dat. Aqua Indoor bv zal het sport centrum op zaterdag 22 decem ber sluiten. SRO krijgt 1 januari de sleutel en draait daarmee op maandag 7 januari de deur weer open. Op een nader te bepalen datum, uiterlijk in het tweede weekeinde van januari, houdt de nieuwe exploitant een open dag. 'f* In München probeert Franz Beckenbauer zijn invloed uit te oefenen om met het oog op de WK in 2006 een nieuw voet balstadion van de grond te krij gen. In Soest krijgt het open luchttheater een overkapping die qua vormgeving doet den ken aan de 'glazen tentdoeken' van het 29 jaar oude Olym pisch stadion in de Beierse hoofdstad. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Gallenkamp Pelsweg 1Soest ffy/Y (to. winkelcentrum Soest-Zuid) IJ J Telefoon 035 - 601 28 57 De faculteit Bouwkunde van de TU Delft heeft een ontwerp ge maakt voor de overkapping van (het podium van) het theater. Nog deze zomer moet het 'flexibele dak' zijn gerealiseerd en daarvoor is 230 duizend gulden nodig. De Stichting Coördinatie Kermissen heeft Stichting Cabrio 100 duizend gulden toegezegd en is opdracht gever van het ontwerp. Voor de dekking van de rest van de kosten klopt Cabrio bij potentiële spon sors aan de deur en volgens de ge meente Soest loopt deze 'collecte' naar wens. Om ervoor te zorgen dat de over kapping komende zomer gereed kan zijn, heeft Cabrio de gemeen te om een voorfinanciering ge vraagd en het gemeentebestuur heeft daarmee ingestemd. De overkapping draagt ertoe bij dat voorstellingen kunnen door gaan bij slecht weer. Tot dusver moesten er wel eens optredens worden afgezegd. Het dak van De maquette van de overkapping voor Cabrio naar ontwerp van de faculteit Bouwkunde van de TU Delft. Foto: Soester Courant Cabrio beschermt evenwel alleen het podium, de toeschouwers zul len zich bij neerslag moeten ver schuilen onder paraplu's. Het ont werp van de overkapping is uitge beeld in een maquette die vanmor gen werd gepresenteerd in het ge meentehuis. Het openluchttheater werd ge bouwd in 1938, maar werd in de jaren tachtig en begin jaren negen tig - ondanks zijn unieke karakter - amper nog benut. In 1994 bracht de Stichting Openluchttheater Ca brio daar verandering in. Sindsdien worden er gedurende het voorjaar en de zomer ieder jaar verschillen de uitvoeringen gehouden op het gebied van opera, kamermuziek, toneel, dans en kindertheater. In de strijd tegen minister Jan Pronk heeft de gemeen te Soest er een belangrijke sympathisant bij. Utrechts Landschapsbeheer heeft wethouder Bart Krol laten weten dat het de gemeente steunt in de kwestie van de 96 appartementen op het terrein van Royal Pare Holi- day Inn. Door een bestemmingswijziging mogen de appartementen van projectontwikkelaar Netjes straks permanent worden be woond. In ruil voor deze rege ling incasseerde Soest 5 miljoen gulden, waarmee het voormali ge Zonnegloren-terrein van Amsteliand Vastgoed werd ge kocht. Dat terrein is nu terugge geven aan de natuur. Pronk wil er een stokje voor steken en heeft zijn macht als minister aangewend om de be stemmingswijziging terug te draaien. Soest en de provincie hebben tegen Pronk's besluit inmiddels een beroepschrift in gediend bij de Raad van State die waarschijnlijk ergens in het vooijaar een uitspraak zal doen. Krol voelt zich niet alleen mo reel gesteund door Utrechts Landschapsbeheer. 'Ik denk dat het wel wat zal uitmaken voor de Raad van State dat zo'n or ganisatie het met ons eens is.' Het was Krol die de directeur van Utrechts Landschapsbeheer benaderde over de kwestie. De directie is het er volgens de wethouder meë eens, dat er in de 'deal' meer plussen dan min nen zitten. Krolo is er blij mee en vindt het wel opmerkelijk. Utrechts Landschapsbeheer is immers een 'bondgenoot' van het mi nisterie als het gaat om het be schermen van de natuur. Nu is het zo dat er voor de apparte menten in Soestduinen een on herroepelijke bouwvergunning is. Het enige verschil is dat ze permanent bewoond mogen worden. Utrechts Landschaps beheer vindt het, aldus Krol, echter van meer belang dat dankzij de deal het Zonneglo ren-terrein kon worden terugge ven aan de natuur. Het muziekfestival met Jantje Smit, Vader Abraham en Frans Bauer 'Maak je droom waar' in de Jaarbeurs te Utrecht trok 14.000 verstandelijk en meervoudig ge handicapten met hun begeleiders. De droomsessies in Soest trokken gedurende zes TOSS-avonden ge middeld 70 bezoekers, inclusief hun politieke en ambtelijke bege leiders. Aan de hand van de matige resul taten heeft het gemeentebestuur in de persoon van lijsttrekker Jans sen een eigen verkiezingsprogram ma 'Is dit wat u wenst?' geschre ven. Zijn niéuwe partij 'Soest 2015' publiceerde dit weekeinde een folder niet 25 aanbevelingen, die morgenavond aan het kiezers volk wordt voorgelegd met eèn soort TOP VIJF-quiz. U kunt ook heel modieus meediscussiëren, zonder elkaar in de ogen te kijken, via de gemeentelijke website vww.soest.nl. Zoals elk verkiezingsprogramma wemelt de folder van de open deu ren en platitudes als 'maak moge lijk', 'blijf u inzetten', 'biedt moge lijkheden', 'zorg ervoor', etc. Ge heel nieuw binnen De Kams be stuurlijke vernieuwing is het 'voor af verantwoording afleggen' bij plannen (aanbeveling 3). Een con tradictio in terminis. In aanbeveling 15 voor het toe komstige gemeentebestuur ge biedt de Stuurgroep TOSS 'I'(.)SS over de medeverantwoordelijk heid van wijk- en buurtbewoners: 'Stel daar ook iets tegenover. Vaag, vaag, vaag. In sommige aanbevelingen zegt 'Soest 2015' geld toe, maar een fi nancieel perspectief voor Soest en Soesterberg ontbreekt helaas. Ook geen woord over kunst- en cultuur beleid. Of over bedrijvigheid. Dat laatste biedt de bende-van-Boer- koel (ik kom daar volgende week op terug) alle gelegenheid de ko mende vijftien jaar zijn gang te gaan met plannen, die uw dromen ernstig kunnen verstoren. Geen woord ook over de rondweg, die door Prof. Dr. Van Wee op 3 december de poldergrond werd ingeboord, net als eventuele par- keergelden.- Deze laatste, gezellige TOSS- avond had weer een groot circus gehalte met historische fietsen, een heuse verloting, samenzang, een plaatje en een praatje. Ik gun dicteefanaat Philippe Kessels (nummer 125) van harte zijn ge wonnen vouwfiets. Ik had nummer 127... Plezierig was het optreden van Mirjam (oeps) Winkel, de Drentse spreekstalmeester van de gemeen te: 'Heeft u er nog zin in of zal ik maar gaan?' Clownesk was de uitspraak van goochelaar Harry Witte over de drie mobiliteitdilemma's; 'Ik heb die stellingen niet bedacht. Anders zouden ze er heel anders uitzien'. Het illusionistenduo Janssen Blommers verliet na een half uur snel de piste om boodschappen te doen in Soesterberg. Het 'koor' van Milieudefensie bleek een een voudig dameskwartet te zijn. 'Zo gaat de TOSS naar z 'n eindje toe, Je kunt alleen niet zeggen waar, wanneer en hoe We zijn vergadermoe. Niemand - de meeste aanwezigen waren op de fiets gekomen - had een oplossing voor het mobiliteits probleem in 2015. Het wordt al leen maar erger, voorspelde de professor uit Utrecht. Iemand uit het publiek opperde: 'Het mooie van dromen is, dat je niet de werkelijkheid hoeft te be naderen.' Toch zitten er in de aanbevelingen best ingrediënten, die het de moei te waard maken het wensenlijstje van 'Soest 2015' boven uw bed te hangen. Een uitgeslapen burger kan daar nog wel eens zijn voor deel mee doen. Maar het blijft een gok. Tossen betekent volgens het woor denboek: 'uitmaken wie begint en in welke richting men zal spelen'. Tossen gebeurt doorgaans met een geldstuk. Kruis (CDA) of munt (WD). Dat maakt in Soest geen verschil. U moet morgenavond beslist naar het Raadhuis komen, al is het al leen maar om het prachtige Soes ter Kamerkoor 'Tourdion' te ho renzingen. Daarna kunt u weer rustig slapen. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uwtuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A. 3763 LP Soest Postbus 462, 3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur.

Soester Courant | 2001 | | pagina 3