«MMüIncê 30 KORTING 20 KORTING UITVERKOOP WINTERCOLLECTIE HU-TON annuuai VVD vreest 'Soest 2002' niet PvdA: alleen nieuwe gezichten RUUD SMIT visspecialiteiten Dierenbescherming: 10% verhoging lidmaatschap Cj&Mi euluiaikê 4e SLAS-poëzieconcert in Soester raadzaal 'Onderwijsmarkt' op donderdag 17 januari PAGINA 4 rmatie WOENSDAG 12 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 Nieuw bij uw COMBI FOTO Dealer Uitgebreide Demonstratie Windows XP Beleef digitale-foto en video oj een geheel nieuwe manier kom zelf kijken op 13 december naar de uitgebreide demonstratie Vogelexpositie De Kwekerij ook op 16 december Liberale kandidaten gepresenteerd Eric Bervoets en Paul Lemmen 'duo-lijsttrekkers' Gouden Oliebol: stemmen tot 15 december Wij zorgen ervoor! MENU Eet-Villa Van Den Brink Woensdag 19 december, 16:00 uur Van der Goen Verliefd GEVRAAGD VASTEBEZORGERS SOeSTER^COUKANT Service bij Schoemaker iar 25 het Holland Show uk voor stuk profes- ers. in Event Centre vindt iedere vrij- aterdag voor het lats van 18.15 uur uur. De toegangs- naf 75,- per per- afhankelijk van dat u kiest en de in het Broadway e toegangsprijs is et bezoek aan de cafés, terrasjes, Broadway Theater otspektakel in de Alle kosten voor drinken (Hollands it) zijn bij de toe inbegrepen. Op ekse dagen kun- jven en organisa- avond 'Barcelona' i of de locatie tre Aalsmeer en al liteiten benutten >orbeeld een pro- luctie, congres of <elijk evenement, matie en reserve- "it u bellen met De lijn, tel. 0900 - (99 cpm) of kijk 3arcelona.nl. Wen- s produceert naast a' onder andere 'innerShow of the in Studio 21 ACTUEEL BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en het plaatsen van een tuinhuisje, Julianalaan 60; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het aanbouwen van een erker (voorgevel), Schoutenkampweg 47. (artikel 8 lid 6 voorschriften bestemmingsplan Soest-Zuid 1995) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 13 december 2001 tot en met woensdag 9 januari 2002 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeen tehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuis plein 1, ter inzage. Beleef en ervaar het nieuwe Zuidpromenade 15 - Soest. Telefoon 035 - 601 28 74 Combi maakt het onvergetelijk Het lidmaatschap van de Soes- ter afdeling van de Dierenbe scherming gaat omhoog. Het lokale bestuur meldt dat dit wordt veroorzaakt door een hogere afdracht aan de lande- Jlijke Dierenbescherming. Een volwassen lid gaat volgend jaar 44 gulden in plaats van 39,50 gulden betalen. Het lidmaatschap voor een 65-plusser gaat van 25 naar 27,50 gulden en het dona teurschap wordt verhoogd van 22,50 tot 25,50 gulden. De stijgin gen komen neer op ongeveer 10 procent. Van de kalender voor 2002 zijn nog exemplaren verkrijgbaar, tegen betaling van 7,50 gulden. Ze kun nen worden opgehaald bij onder meer De Paardenkamp aan de Birkstraat, het Dierentehuis aan de Eemweg en het steunpunt aan de BloemheuveJ 79 in Soesterberg. Leden die de jaarvergadering van de Dierenbescherming Soest/ Soesterberg willen bijwonen, kun nen maandag 25 maart alvast in hun agenda (of op de kalender) aankruisen. De bijeenkomst begint om 19:30 uur in De Rank aan de Soesterbergsestraat. Bouwbedrijf Peter van Asch v.o.f. Grote Melmweg 7B - 3764 AZ Soest Telefoon: 035 - 6024060 - Fax: 035 - 6020640 Milieu educatief centrum De Kwe kerij aan de Molenstraat is zondag 16 december extra geopend. Be langstellenden kunnen dan een kijkje komen nemen bij de ten toonstelling Vogels (Identified Flying Objects). Deze expositie loopt al geruime tijd, maar is woensdag 19 decem ber voor het laatst te zien. Op zon dag 16 december zijn in de Kwe kerij vrijwilligers van Vogelopvang Soest en de vrijwillige weidevogel- vereniging De Wulp van IVN Eemland aanwezig om vragen te beantwoorden en extra toelichting te geven op de tentoonstelling. De extra opening op zondag is van 13:00 tot 16:30 uur. Verder is het centrum elke dins dag, woensdag en donderdag op dezelfde uren toegankelijk voor publiek. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Johan Simons, S8 6093202. Van Weedestraat 4/8/9 - Soest In opperbeste stemming heeft de VVD-Soest(erberg) maan dagavond haar kandidatenlijst en programma voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen gepresenteerd. De liberalen gaan opgewekt de stembus te gemoet en mikken op z'n minst op 'stabiliteit': acht zetels, net zoveel als nu. Dat liet althans fractievoorzitter, lijsttrekker en beoogd wethouder Bert Krijger weten, die niet bang is dat zijn partij straks stemmen kwijtraakt aan de nieuwe partij 'Soest 2002', hoewel die nieuwe groepering volgens sympathisanten ook voornamelijk bestaat uit 'rechtse zakenlui die altijd wat te mopperen hebben'. Volgens Krij ger maakt 'Soest 2002' geen over tuigende indruk. 'Met Gemeente belangen Groen Soest was dat des tijds toch anders...' Hij riep alle WD-kandidaten op nummer af en omschreef ze als 'een goeie ploeg, die allemaal be reid zijn om mee te werken in het team'. De nummer 14 - Gert Be- ij en - was helaas verhinderd om dat hij die ochtend bij een onfor tuinlijke val licht gewond was ge raakt. Krijger stond opmerkelijk genoeg nog even extra stil bij Beijëns kandidatuur; hij was de af gelopen jaren in liberale kring nog al omstreden maar is inmiddels weer in genade aangenomen en als een soort verloren zoon in de plaatselijke partijgelederen terug gekeerd. Krijger vond de bekering van het 'enfant terrible van de WD' juist een onderstreping van de liberale flexibliteit. Oma Blommers Eerder had afdelingsvoorzitter Harry Snel al laten weten dat het bestuur trots was op de lijst, die maar liefst 21 namen telt, met de huidige wethouder Neks Blom mers als 'lijstduwster' Voor Blom mers waren er trouwens speciaal bloemen omdat ze diezelfde dag voor de tweede keer oma was ge worden. Volgens Snel waren de kandidaten vooral geselecteerd op hun bestuurlijke potentie. De WD verwacht immers niet alleen en wethouder (misschien zelfs twee) te moeten leveren, maar wil ook goede commissievoorzitters (straks geen wethouders meer) le veren en natuurlijk ook een be kwame leiding in de fractie hou den. De WD kan met deze lijst op alle manieren uit de voeten, betoogde Snel: als kleine fractie, als middel grote, maar ook als grote fractie. Hij had in elk geval alle vertrou wen en dat gold ook voor Krijger, die vond dat hij met deze ploeg niet steeds achterom hoefde te kij ken of ze hem nog wel volgden- Hij vond het wel jammer dat er niet al te veel vrouwen op de lijst staan. Wat de lijst zelf betreft valt het op dat het zittende raadslid Ellen Huberts naar de tweede plaats is bevorderd, voor vice-fractievoor- zitter Karei van Geet. Volgens Krijger zijn ze overigens alledrie 'wethouderiabel'. Hij voelt in elk geval vooralsnog niet voor het aan trekken van wethouders-van-bui ten, waartoe de wet straks wel de mogelijkheden biedt. Krijger ziet vooral problemen opdoemen met de controle van de antecedenten van dergelijke 'buitenstaanders'. Verder is Peter Hoebee de enige 'nieuwkomer' in het gezelschap, uitgaande van hetzelfde aantal ze tels (8) als in de huidige raad. 'Niet al te bindend' De WD presenteerde tegelijk ook het nieuwe verkiezingsprogramma 'De Omslag', dat volgens voorzit ter Harry Snel vooral een 'richting' wil aangeven, dus voldoende ruim- De verzamelde VVD-kandidaten tijdens de presentatie in restaurant Fusions. Foto Soester Courant. te overlaat voor vruchtbare samen werking met de coalitie die na de verkiezingen van maart aantreedt en daarom niet al te 'bindend' is. Volgens Krijger is het WD-plei- dooi voor een 'Nieuwe Brinkweg' (als alternatief voor de Van Weedestraat), direct buiten de be bouwde kom en aansluitend op de Beek en Daalselaan, een van de programmapunten die de aandacht verdienen, al ziet hij realisering daarvan pas gebeuren in de perio de na 2006. De WD denkt ook aan woningbouw op het 'industrie gebiedje' aan de Grote Melmweg. Dat is geen aanslag op de polder, vond hij, want ook de WD wil de groene lucht' in Soest behouden. Verder hamert de WD ('haring of kuit', aldus Krijger) op een tunnel bij Soest-Zuid, met een nieuw bus station aan de andere kant van het spoor. De definitieve kandidatenlijst van de WD ziet er als volgt uit. 1. Bert Krijger 2. Ellen Huberts 3. Karei van Geet 4. Peter van der Torre 5. Reinier Bordewijk 6. Joke Mulder 7. Peter Hoebee 8. Peter van der Weij 9. Paul Frijling 10. Steef Klarenbeek 11. Henk Gerth 12. Folkert Haisma 13. Robert-Jan Roos 14. Gert Beijen 15. Diana Mulder 16. Hans Gerretsen 17. Fred Heidinga 18. Saddy de Koning 19. Marian Dubourq-Lette 20. Pauline Krom-Suidgeest 21. Neks Blommers-Biezeno De ledenvergadering van de Soester(bergse) PvdA heeft maandagavond haar goedkeu ring gehecht aan een kandida tenlijst waarop uitsluitend 'nieuwe gezichten' worden aan getroffen. Geen van de zittende PvdA-raadsleden - Wil Steke lenburg, Pieter ten Hove, Ab- bas Naseri keert terug. De Soester sociaal-democraten zijn er, na de alarmerende berich ten van enige tijd geleden dat er slechts twee kandidaten bereid waren, dan toch in geslaagd een GroenLinks maakt op dinsdag 18 december bekend wie van de ge nomineerde zeven groepen van vrijwilligers winnaar van de Gou den Oliebol 2001 is. Het is tradi tie dat de Oliebol, die in januari voor de zestiende keer zal worden uitgereikt tijdens een feestelijke nieuwjaarsreceptie, wordt toege kend na een stemming waaraan alle inwoners van de gemeente Soest kunnen deelnemen. De zeven zijn, in willekeurige volg orde: Thuisbezorgers Maaltijden van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS); Vrijwilligers Brandweer Soest/Soesterberg; Stichting Herbouw Stellingkoren molen De Windhond; Scouting groep De Fakkeldraagsters, Soest; Vredesplatform Soest; Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS); Vrijwilligers voetbalvere niging i.o. 't Vliegdorp, Soester berg. Wie een stem wil uitbrengen op een van de genomineerde organi saties kan dit doen tot uiterlijk za terdag 15 december bij de contact personen Olga Duijm, S8(035) 6025369, e-mail: duijo@soest.nl. of Jos Tak, ®(035) 6015612, e- mail: takjg@soest.nl. Dit jaar is het voor het eerst ook mogelijk te stemmen via de speciale Gouden Oliebol-pagina van de website www.groenlinkssoest.nl. kandidatenlijst van behoorlijke omvang samen te stellen. Die wordt aangevoerd door de vrijwel onbekende Eric Bervoets (30), so ciaal wetenschapper/bestuurskun dige en in het dagelijks leven do cent aan de politieacademie in Apeldoorn, met als specialisatie 'openbare orde en crisismanage ment'. Dat belooft dus wat. Hij gaat wegens tijdgebrek het lijst trekkerschap delen - een novum voor de Soester politiek - met de nummer 2: Paul Lemmen (56), oud-directeur van Divosa (direc- teurenoverleg sociale diensten), die in Soest bekendheid geniet als voorzitter van de sportraad. Op de derde plaats staat Jan de Gruijl (55), oud-Soesterberger, tot voor kort directeur van Mavo Soest en nu doende met voortijdige school verlaters. Deze 'top-drie' van de lijst repre senteert de gewenste vernieuwing, aldus het PvdA-afdelingsbestuur. De nummer 1 staat voor de ver jonging, de nummer 2 voor de be stuurlijke ervaring en de nummer 3 heeft kijk op 'jong' en 'besturen' beide. Het driemanschap heeft ook gezamenlijk het verkiezingspro gramma samengesteld: 'Soest is voor iedereen', dat opvalt door zijn heldere, leesbare en overzichtelij ke stijl en vormgeving. Pas in ja nuari wordt het programma defini tief beklonken. De lijst, die in totaal elf zowel be kende als minder bekende namen telt, vormt verder 'een prettige mix van vernieuwing en bestuurlij ke ervaring', aldus het bestuur. De volledige lijst ziet er als volgt uit. 1 Eric Bervoets 2. Paul Lemmen 3. Jan de Gruijl 4. Els Brienesse 5. Marijke Kingma 6. Fred de Leede 7. Caroline Bonekamp 8. Arie Olthof 9. Saskia ten Hove 10. Han van Marwijk 11. Cees Verkerk www.hooijervuurwerk.nl van weedestraat 149 soest tel. 035 - 601 52 88 GEZELLIG MET DE KERST THUIS UIT ETEN In ongeveer 15 min., een heel kerstmenu van 4 gangen geserveerd. Alle producten zijn vers en 4 dagen te bewaren in de koelkast. Prijs Aantal 15,00 15,00 Bestellen voor 17 december2001. Afhalen op 24 december lussen 15.00 en 18.00 uur. Wij verzoek u de codenummers van de door u bestelde gerechten aan te kruizen en de gewenste hoeveelheid in te vullen op de onderstaande antwoordkaart. Na inzending of c-mail krijgt u telefonisch bericht. KEUZEMENU: Voorgerecht VI Groene salade met gerookte heilbot en pestodressing V2 Salade van Gandaham en mosterddressing Tussengerecht T3 Lichtgcbonden kerriesoep met vulling van black venus rijst en peterselie f 10,00 T4 Tilapiafilet met saffraanrisotto en tomatensaus f 12,50 Hoofdgerecht H5 Gebakken zalm met groenteratatouille, aardappelpuree en dillesaus f 30,00 H6 Fazantenborstfilet met zuurkool, aardappelpurre en vossebessensaus f 35,00 Nagerecht N7 Grand dessert f 15,00 Woonplaats Invullen in blokletters s.v.p. Naam Adres Postcode Tel. nummer Afhaaldag 24 december tussen 15.00 en 18.00 uur. Handtekening Retour sturen naar: Eet-Villa Van den Brink, Antwoordnummer 41, 3760 WD Soest. Voor meer informatie en bestellen kunt u ook terecht op onze website www.eetvilla.nl Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 E-mail vdbrink@eetvilla.nl Internet www.eetvilla.nl fr-ir-tr-ü-tr-tr-ir-tr-tr-trir-tr'tr-ii'tc-tr-tr-tr-ir-tr'trir Het laatste SLAS-poëziecon- cert van dit jaar in de raadzaal van hef Soester gemeenetehuis wordt verzorgd door de 21-jari- ge Erik Bosgraaf, die verschil lende blokfluiten bespeelt, en door ds. Ruud Bartlema, die gedichten leest van Hans Aridreus. Erik Bosgraaf van de Stichting Jeugd Concerteert speelt compo sities van jonkheer Jacob van Eyck (1590-1657), Igor Strawinsky (1881-1972) en van Johann Sebas- tian Bach (1685-1750). Hij is der dejaars student aan het Conserva torium van Amsterdam en heeft als tweede studie musicologie aan de Universiteit van Amsterdam. Hij begon op tienjarige leeftijd met blokfluitlessen, was laureaat van het Prinses Christina Concours 1998 en het Nationaal Concours SJMN 1999. Hij heeft masterclas- ses gevolgd bij Pedro Memelsdorff, Mathias Maute, Paul van Loey, Theo Olof, Sebastien Marq, Re- becca Steward en Peter Heyghen. D. Ruud Bartlema (57) is sinds deze maand de nieuwe hervormde predikant van de Oude Kerk in Soest. Hij is afkomstig van de oe cumenische gemeente in Peize (Drente) en heeft ook naam ge maakt als kunstschilder. Van de Nederlandse dichter Hans Andreus (1926-1977) verschenen in maart zijn 'Verzamelde Gedich ten' bij Prometeus. Zijn biografie werd geschreven door de neerlan dicus Van der Vegt. Erik Bosgraaf. Radio Soest zendt dit poëziecon- cert, dat een uur duurt, recht streeks uit. Presentatie: Karin de Lange. Techniek: Jaap Pastijn. De toegang is vrij, de thee is gratis. Piet Floor en Nicolette Versloot - Makelaars/Taxateurs O.G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (035) 6016 824 www.devüjtmakelaardij nl - devlijtmakelaardij@lietnet Het basis- en voortgezet onder wijs uit Soest, Baarn en Amers foort organiseren op donder dag 17 januari een onderwijs markt in de aula van Het Baarnsch Lyceum, Torenlaan 77, Baarn. Om het de leerlin gen uit groep 8 en hun ouders wat eenvoudiger te maken een (zo goed als volledige) indruk te krijgen van de scholen in de regio (Amersfoort, Baarn, Bilt- hoven, Soest), verzamelen bijna alle scholen voor voortge zet onderwijs zich daar. De vertegenwoordigers van de ver schillende scholen verstrekken voorlichtingsmateriaal over hun school en geven mondelinge toe lichting. Op die manier krijgen ouders en leerlingen een eerste in druk en komen ze wellicht tot een voorlopige selectie. In de meeste gevallen wordt de definitieve keu ze pas later gemaakt, wanneer de scholen op hun open dag of open avond worden bezocht. In de regio Baarn/Soest is een gro te variëteit aan scholen voor voort gezet onderwijs. De scholen die zich op 17 januari (van 19:00 tot 21:00 uur) presenteren zijn: Het Baarnsch Lyceum (havo- atheneum-gymnasium) uii Baarn; Mavo Waldheim (mavo) uit Baarn; Griftland College (mavo-havo- vwo) uit Soest; Wellantcollege: IVO (mbo) uit Amersfoort; Meridiaan College uit Amers foort: Het Nieuwe Eemland (vmbo-havo-vwo); 't Hooghe Landt (havo-vwo); Het Stro menland (vmbo); Meerwegen College uit Amers foort: Keistad College (praktijk onderwijs, vmbo); Farel College (vmbo-havo-atheneum); Corde- rius College (vmbo havo, athe neum, gymnasium); De Amersfoortse Berg (vmbo theoretisch, havo, atheneum) uit Amersfoort; De Boogschutter (vmbo) uit Amersfoort; Stedelijk gymnasium Johan van Oldenbamevelt (gymnasium) uit Amersfoort; Vallei College 't Atrium (vmbo gemengd en theoretisch, havo, atheneum, tweetalig atheneum) uit Amersfoort; Werkplaats Kindergemeenschap (mavo, havo, atheneum, gymna sium) uit Bilthoven; Groot Goylant (vmbo) uit Hil- 'Mijn vrouw is een jihad tegen mij begonnen,zei de cliënt die tegen over mr. Just zat, 'maar ze krijgt geen cent. Bontema en zijn vrouw dreven sa men een importzaak in cadeau-ar tikelen, gevestigd in een kapitaal pand waarin ze ook woonden. Nu ze uit elkaar gingen moest er heel wat gescheiden en gedeeld worden en mr. Just had er zijn handen vol aan. De onderneming en het onroe rend goed zouden verkocht worden en de opbrengst verdeeld. Dit was voor ieder van hen meer dan ge noeg om van te levenals hij ali mentatie bedoelde had Bontema gelijk: hiervoor hoefde hij geen cent te betalen. Des te verbetener werd er gestreden om de waarde van de goederen die ieder mee wilde ne men en aan de ander moest vergoe den. Maar eindelijk was alles in kannen en kruiken. Nog éénmaal verscheen Bontema bij mr. Just op kantoor om hem te bedanken en te vertellen dat hij op reis ging. Eigen lijk had hij als hardwerkende zelf standige nooit echt vakantie geno men. Nu moest het er maar eens van komen: hij vertrok voor een paar maanden naar Portugal. En misschien zou hij er een huis kopen en voorgoed wegblijven. Het zag er dus naar uit dat hij Bontema niet meer zou zien. Het leek dus een af scheid, maar het zou anders lopen. 'Meneer Bontema voor u in de wachtkamer,meldde zijn secreta resse een paar maanden later. Het stormde en de regen kletterde tegen de ramen. Bontema? Ze moest zich vergissen. Die zat toch zeker hoog en droog in het zonnige zuiden Maar zijn secretaresse had zich niet vergist: het was Bontema. Maar hoewel gebruind door de zon, zag hij er ouder uit. Voordat hij begon, zuchtte hij diep en begreep mr. Just al dat er iets helemaal misgegaan moest zijn-. In de bar van het hotel had hij haar de eerste avond al ontmoet en het was liefde op het eerste gezicht ge weest. Van beide kanten, ja. Ook al was ze nogal wat jonger. Dat leek een probleem. Maar zij had zijn bezwaren weggewuifd. Hij was voorgesteld aan haar familie en er was zelfs sprake van een huwelijk. Omdat ze in die landen nog zo zijn, stond ze erop dat hij niet bij haar overnachtte. Om toch zo dicht mo gelijk bij elkaar te zijn had hij voor haar een appartement gekocht, vlak naast zijn hotel. Ze was nog niet goed en wel geïnstalleerd of ze had den ruzie gekregen, hij wist niet meer waarom. Toen hij weer aan belde had ze geroepen dat ze hem nooit meer wilde zien. Wat hem nog het meest gegriefd had was dat ze al zijn bezittingen in zijn badjas had gedumpt, deze had samenge knoopt en de trap had afgesmeten. En daarmee al zijn illusies.... 'Hoeveel heeft u haar gegeven, alles bij elkaar?' vroeg mr. Just. 'Ze vond het beter alles op haar naam te zetten. Mr. Just knikte en hij begreep dat zijn voorheen zo welgestelde cliënt nu ridder te voet was. Hij belde met een confrère in Lissabon. Zijn ver moeden was juist: ook in Portugal stond in de wet dat giften ter zake van het huwelijk konden worden teruggevorderd. Maar dat was een lange weg.... 'Hoe heb ik zo stom kunnen zijn, zuchtte Bontema.Ik heb altijd gro te zaken gedaan, dat weet u wel. Maar nu.... ziet u, nu was ik ver liefd. in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurert-tv, telefoon of I.5.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2001 | | pagina 5