D66: 'Bruggen bouwen tussen zorg en welzijn in Soest' 1981-2001: twintig jaar Dima Vrijdag en zaterdag EKO-voedingsmiddelen in de supermarkt Nieuwe gezichten bij Soester traiteur 'Le Saladier' T)ogterom LS 6; VAh k.00tlH Driesprong mag nieuwe school en huizen bouwen Goed gezien in woord en beeld (17) ïummer 25 -PAGjNA: WOENSDAG 12 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 9 - ^'Csiil®§ I. I f//?nwi®Ë - -- i 1 Sf^ i§§ - liCir 1 E»Tnr Kerststol bereid met roomboter en zuivere amandelspijs van 8,95 dit weekend voor. 95 Onderzoek Milieudefensie ook in Soest Kapsal wenst iedereen fijne feestdagen en een goed verzorgd 2002. Andere eigenaar en chef-kok aan F.C. Kuyperstraat de bestede lekkerste Hestef'n paar heer fij!(e rustige feestdagen. (&alaclM Parkeren in laadhavens Lambertus v.d. Kooy Metamorfose van een kikker l worden dan bent u een !r met uw woonbon I en juist ingevulde woonbon^ ideld. Bovendien wordt gecontm. tn alle voorwaarden voldoet n rbij alles klopt, wordt in volgoj* .tarters geldt de leeftijd en o! tatschappelijke of economische regio Eemland." ers geldt de periode dat mee Dp het huidig adres, e criteria bovenaan de kandidaten- en uw persoonlijke gegevens zoals samenstelling en woonduur gecon- e gegevens uit de Gemeentelijke atie Persoonsgegevens. 2ijn de dan wordt de woning door de mrder aangeboden. Accepteert u n krijgt u via de gemeente een armee u de leges ad 9355 een huisvestingsvergunning kunt daat ;eerd voor een woning, dan wordt u gen na het verstrijken van de benaderd door de verhuurder, nbiedingsbrief is het niet mogelijk binnen te bekijken. Het heeft geen e informeren naar uw kansen ALS ANMERKING BENT GEKOMEN VONING ONTVANGT U GEEN ningtoewijzing an de woningtoewijzingen worden n een overzicht. Daarbij wordt ieveel reacties er op een woning an of de woning aan een starter 0! oegewezen. Ook wordt de leeftijd, Ie eventuele maatschappelijke of inding en het daarbij behorende irmeld. Op die manier kunt u een en van uw kansen op een dergelijk an eventueel uw woonwensen gzoekenden vallen is het mogelijk om op sociale gronden een urgentie- erkrijgen. Slechts in een gevallen zal een dergelijke echts van toepassing is voor een len verstrekt. Informatie hierover n bij de afdeling Publiekszaken :e, onderdeel huisvesting. oopt een serieuze klacht mocht woningtoewijzing, dan kunt u die inen bij de gemeente Soest, e Woonruimteverdeling, Postbus SOEST. tgen heeft over het toewijzings- it u daarvoor terecht bij Achtgoed iwen, bij SCW of de afdeling an de gemeente Soest. Ook zijn Iders beschikbaar. rmatie kunt u ook vinden op oest.nl, bouwen en wonen, deling). mland bestaat uit de gemeenten rn, Bunschoten, Eemnes, Leus- audenberg. D66 kiest voor de vorm van di recte democratie, wat wil zeg gen dat de overheid en de ge meenten tot taak hebben de posities en verantwoordelijk heden van verleners, vragers en financiers vast te leggen en mede vorm te geven. Zelfstu ring door de burger vraagt om een constant zoeken naar die vormgeving van posities en re laties die evenwicht brengt. Centraal staan de verschillende processen die meer of minder geïntegreerd zijn. 1. dienstverle ning; 2. bekostiging; 3. regelge ving. Versterking van de positie en invloed van de burger dient uit gangspunt van beleid te zijn. Meer 'vrijheid' voor mensen om zelf te kunnen bepalen. Meer 'invloed' van mensen op de 'inhoud'. Gelet op deze uitgangspunten acht D66 het van belang dat er een algemeen gezondheidszorg beleid wordt ont wikkeld waarin de verschillende en specifieke doelgroepen zich kun nen vinden. Een specifieke doel groep als speerpunt achten wij niet wenselijk. Eén loket of zorgloket waar de burger alle informatie en hulp kan krijgen, zoals momenteel in Soest het geval is, past niet in het demo cratisch model van D66. Op deze wijze wordt een passieve houding van de burger gestimuleerd. Op het moment dat er iets nodig is kan er gebeld worden naar een lo ket en verwacht de burger ook dat er direct iets geregeld wordt. Het gevolg is grote onvrede wanneer de burger niet krijgt wat hij/zij verlangt. Wanneer de burger meer eigen verantwoordelijkheid draagt ten aanzien van informatie ophalen en zich voorbereiden op eventuele calamiteiten (een brandverzekering enz. wordt toch ook vooraf door de burger zelf geregeld), wordt de verwachting van wat wel en niet kan in een reëler perspectief ge plaatst. 1. Een goede voorlichting over alle voorzieningen die er zijn, bijv. via een aparte folder of gemeentegids waar de burger zelf zijn weg kan vinden, houdt het bovengenoemde evenwicht in stand. Voor een ge zonde verhouding/evenwicht is het wenselijk dat de burger zelf gaat informeren naar de mogelijk heden die er zijn, regelen moet en kan de burger zelf. 2. Uiteraard moet er een aparte voorziening getroffen worden voor die burgers die deze eigen verant woordelijkheid niet meer op zich kunnen nemen. Te denken valt aan begeleiding van onafhankelijke zorgmakelaars vanuit het zorgkan toor of gemeente. Uitgangspunt en voorwaarden moet steeds zijn 'evenwicht in in vloedsposities'. Op deze wijze wordt de positie van de burger maximaal versterkt. Aan de ene kant zie je dat mensen, ouderen en jongeren, meer keuzevrijheid ver langen. Aan de andere kant moet de solidariteit daarbij natuurlijk niet uit het oog worden verloren. Deze twee grootheden hoeven el kaar niet per definitie te bijten. Solidariteit is de bodem van een beschaving, zowel tussen genera ties (oud en jong) als binnen gene raties (ziek en gezond, minder en meer verdienenden). Op welk ni veau die solidariteit precies ligt, is moeilijk aan te geven en door de tijd verandert dat niveau ook. Het is de 'kunst' om hier steeds weer een nieuwe balans in te vinden. Dat is wat D66 in het Gemeente Soest wil bewerkstelligen én bewa ken. Een gemeente zal dienen te onder zoeken: A. Op welke terreinen haar ver antwoordelijkheden nu liggen en in de toekomst komen te liggen. Wat is voor de gemeente, wat moet re gionaal afgesproken worden en HOE, wat is de taak van de Over heid hierin. *B. Een gemeentevisie ontwikkelen die een zo groot mogelijke plaats moet kunnen innemen in de regio visie (en dus niet andersom). C. In kaart brengen wat de behoef te is van haar burgers op dit ter rein. D. In kaart brengen wat het aan bod is in Soest. E. Omschreven moet worden hoe de kwaliteit, continuïteit en volle digheid van de voorzieningen eruit moet zien en op welke wijze deze bewaakt wordt. F. Ziekenhuis Molendael, welke positie heeft Soest daarin en wat is de inzet van de gemeente Soest. D66 is bijzonder nieuwsgierig naar het echte plan, gezien de wel zeer verschillende uitlatingen die de laatste tijd in de krant te lezen is. De mensvisie van D66 is dat men sen worden gezien als mondige burgers, in staat verantwoordelijk heid te dragen voor zichzelf en de gemeenschap waarin zij leven. De innerlijke tegenstelling die bestaat tussen individuele vrijheid en col lectieve samenleving kan in even wicht gehouden worden door soli dariteit. Solidariteit doet vrije mensen beperkingen van hun vrij heden aanvaarden en geeft uit drukking aan de zorgen de verant woordelijkheid die mensen voor elkaar behoren te hebben. Solida riteit is een houding uit respect voor de evenwaardige burger. Ria van Boven (Ria van Boven is als gezondheidswe tenschapper lid van de Werkgroep Volksgezondheid van het Wetenschap pelijk bureau van D66 en actief in de steunfractie voor D66 van Soest). •"5r">o - J lad door de desbe- igevulde bonnen of te n. n verhuurder. >etrokken verhuurder. b.datum: b.datum: 0 onder de 18 jaar nr: ats: werk: ge woning: irtner tum invullen) arstromer zie spelregels) nland. óten periode van ïdraagt uw enkele e* tel: oeve van een gehandi- !n behorende persoon lima, de bekende speciaal zaak voor tafelen, koken en ca- leauartikelen, bestaat twintig jaar en dat wordt gevierd tot het ïinde van het jaar met diverse irachtige aanbiedingen. In kort bestek volgt hieronder een stukje geschiedenis van deze [opmerkelijke winkel. In 1981 vestigde Dima zich in Hui zen. Tijdens een wandeling door "Huizen liep de familie Dieleman bver de Lindenlaan en ontdekte een zeer geschikt pand. Na lang pnderhandelen werd overeenstem ming bereikt over de huur en na een grondige verbouwing, waarbij liet interieur grotendeels zelf werd verbouwd, ging Dima van start. Aanvankelijk was het een huishou delijk assortiment, met de nadruk bp kwaliteit en de spreekwoorde lijke 'Dima-service'. De zaak liep erg goed en al heel snel hadden [veel ingezetenen van Huizen de weg naar Dima gevonden. In die jaren was Huizen groeige- neente en door het toenemend jaantal inwoners kwamen er ook winkelvoorzieningen bij. Dat noodzaakte Dima zich te gaan spe cialiseren en zo kwamen er merken bij als Keltum-bestek, Villeroy Boch-serviezen en de wereldbe- oemde Fissler-pannen. Deze for- nule werkte goed en er kwamen look meer klanten uit de regio. Het pand bleek algauw te klein en uit breidingsmogelijkheden waren er niet. De uitbreiding werd daarom gezocht in meer zaken. Zo volgde in 1987 de 'speciaalzaak' in Soest, zonder huishoudelijke artikelen, i'maar met een totaal nieuwe for mule, waarbij het zwaartepunt lag lop tafelen en koken en mooie ca- f deau- en designartikelen. Een for- mule die heel erg succesvol bleek. Het pand in Huizen werd in 1989 van top tot teen gerenoveerd en voorzien van een eigentijds interi eur door WSB uit Scherpenzeel. Deze winkelbouwer had in Soest een prachtig interieur geleverd en wist ook Huizen om te toveren tot een prachtige winkel. Op de nieu we locatie werd ook gekozen voor de winkelformule van Soest. Het huishoudelijk assortiment maakte plaats voor een royale kookwinkel, een uitgebreide serviezen-bestek en kristalafdeling op de eerste ver dieping en afdelingen met moder ne en klassieke cadeaus. Dima concentreerde zich op Hui zen en Soest. De start op het Ouderaadhuisplein in Huizen was heel goed en door de mooie loca tie werd Dima nog bekender en kwamen er ook steeds meer men sen uit de regio bij Dima hun aan kopen doen. Totdat in de nacht van 20 juli 1991 het pand volledig uitbrandde. Naar later bleek was het brandstichting, toen de dader bij een andere brand gegrepen werd en ook de brand bij Dima be kende. Bij de pakken neerzitten is Dima echter onbekend, dus werd heel snel het pand aan de overzij de, dat toen leeg stond, gehuurd en met de hulp van heel veel vrien den, bekenden, collega's en zelfs een aantal klanten ingericht en na een week geopend. Vaste klanten De opening was spectaculair: 'Door het vuur verkopen wij niet duur' was het motto en alle restan ten en magazijnpartijen gingen weg voor de halve prijs. Het succes was zo groot dat er dranghekken aan te pas moesten komen om de men senmassa in toom te houden. Na zes weken werd een noodwinkel opgericht. De vaste klantenkring bleef Dima absoluut trouw. Dima betrok eind oktober 1992 weer het volledig nieuwe pand. Zo kreeg Dima de beschikking over meer vierkante meters, waren de vloeren van beton i.p.v. hout, kwamen er een airco-installatie en een goede renlift en werd de eerste verdieping door een royale trap met de bega ne grond verbonden. Vanaf dat moment had Dima twee zaken die beide een regionale functie begonnen te krijgen. Soest liep heel goed en Huizen ontwik kelde zich ook steeds beter. In Soest werd uitgekeken naar een grotere locatie. Die werd gevonden in een markant pand van begin 1900, waar voorheen een super markt in gevestigd was. Het oude karakter van het pand werd weer hersteld en na een volledige reno vatie werd deze modernste en te vens grootste speciaalzaak van de regio in november 1998 geopend. Op ruim 300 M2 vindt men eigen lijk een aantal kleine winkeltjes ÊÊmÈ De Dima-winkel aan de Van Weedestraat. Foto: Soester Courant. onder één dak. Zo is er een ruim opgezette kookwinkel, diverse af delingen met serviezen en bestek ken en staan alle moderne produc ten in de designshop. Speciaalzaak In de afgelopen 20 jaar is Dima uitgegroeid van een kleine huis- houdzaak in Huizen naar de spe ciaalzaak die het nu is met vesti gingen in Huizen en Soest. Van achterover leunen en consolideren is echter geen sprake. De ontwik kelingen in de detailhandel gaan heel hard en Dima blijft dus ook regelmatig de bakens verzetten. Niet alleen de producten zijn be langrijk bij Dima, ook de prijzen dienen goed te zijn. Was vroeger 'service' het belangrijkste argu ment, nu zijn ook voorraad en vaak een scherpe prijs belangrijk. Dima speelt hierop in door groot in te kopen, rechtstreeks van de fabrikant, en zelf te importeren. Hierdoor kan Dima ook leveren voor zeer scherpe prijzen. Het van de daken schreeuwen dat ze de goedkoopste zijn ligt Dima niet, maar ze garanderen wel dat de producten die men bij Dima koopt nergens anders goedkoper zijn. Voor de business-to-business- klanten (een groeiend aantal) zijn er ook heel bijzondere acties in samenwerking met diverse part ners. Het twintigjarig jubileum zal ge vierd worden vanaf oktober tot het einde van het jaar. In deze perio de zullen er bij Dima tal van acti viteiten plaatsvinden. Er vinden diverse demonstraties plaats met allerhande apparaten, een kaas- proeverij, een wijnproeverij enz. Uiteraard hebben wij, in samen werking met onze fabrikanten, ex clusieve aanbiedingen in petto die echt alleen bij Dima verkrijgbaar zijn. Verder bent u natuurlijk al tijd welkom om bij ons op de kof fie te komen en willen wij graag, via een enquête, uw mening over ons bedrijf weten zodat we u ook de komende jaren weer optimaal kunnen bedienen. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Het College van B. en W. staat positief tegenover het verzoek van het bestuur van de r.k. dal- tonschool De Driesprong (Sint Theresiastraat). Dat wil op de zelfde plek een nieuwe school (10 klassen plus speellokaal) bouwen en twee of drie wonin gen. De woningen zijn nodig om d fi nanciering van de nieuwbouw rond te krijgen. Aanvankelijk had het schoolbestuur gedacht aan vijf ge schakelde woningen, maar dat vindt de gemeente te veel voor het beschikbare terreinoppervlak. Vol gens het bestemmingsplan is het perceel aangewezen voor 'bijzon dere doeleinden'; daar passen dus geen woningen op. Het plan moet overigens nog worden uitgewerkt, maar de gemeente is in beginsel wel bereid daarvoor een artikel 19- procedure te starten om de wo ningbouw mogelijk te maken. Het hangt er nog even van af hoe groot de school gaat worden of het plan ruimte laat voor twee of voor drie huizen. De woningen moeten volgens het College in elk geval 'goed aanslui ten op de bestaande bebouwing en een open, niet-geïsoleerde ligging van de school'. Ruimtelijk en ste denbouwkundig zijn er, gezien de ruime opzet van de wijk, overigens geen negatieve effecten te ver wachten van enige 'verdichting' op de omgeving, aldus de gemeente. BAR, GRILL. RESTAURANT Ons fantastische kerst-keuze menu? Onze alomberoemde 't Luykje specialiteiten? Het blijft genieten, wij zijn op maandag 24 dec., maandag 31 dec., dinsdag 1 jan. en woensdag 2 jan. gesloten. STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl Net als vorig jaar hebben vrij willigers van Milieudefensie en Greenpeace een groot aantal supermarkten onderzocht op aantallen EKO-voedingsmid delen. Intussen zijn de uitsla gen bekend geworden en heeft Albert Heijn, met name met z'n filialen in Haarlem en Oss, de beste resultaten te zien gege ven. Allebei hadden ze 178 bio logische producten in huis. Ook in Soest is nagegaan of er sinds het onderzoek van vorig jaar veel verbeterd was, maar net als in de rest van het land was er over 't algemeen geen duidelijke vooruit gang. Nog steeds blijft Nederland ver achter bij ketens in bv. Dene marken, Frankrijk en Duitsland; zo vindt men in de winkels van Tegut zo'n 1000 biologische producten, goed voor 7 procent van de omzet. Ook Engeland, België, Zwitser land en Zweden presteren veel be ter. Albert Heijn was ook in Soest de beste met 167 artikelen, tegen 103 vorig jaar. Dat was dus wel een veel beter resultaat. De Soester werkgroep van Milieudefensie had op 2 november een voorlichtings stand in supermarkt Hoogvliet. Het publiek was redelijk geïnteres seerd in het aanbod van EKO-ar- tikelen en aan het eind van de dag bleek dat er vooral uit de schappen van zuivel, met name de biologi sche melk, zoveel in de winkelwa gentjes was beland dat de voorraad was uitgeput, net als de aardappe len en een paar groentesoorten. Toch blijft het moeilijk verklaar baar hoe het komt dat het Neder landse publiek niet meer geïnteres seerd is in het biologische aanbod. Ons land is nog steeds welvarend, kijk maar naar de weer forse beste dingen bv. voor Sinterklaas, om nog maar niet te spreken van de grote hoeveelheden etenswaren die we schijnen weg te gooien. Toch blijven we op zoek naar koopjes, ook wanneer het ons voedsel be treft. Gelukkig zijn er alweer nieuwe ini tiatieven om de productie verder te stimuleren. Zo gaat het Ministerie van Landbouw van start met een subsidieregeling voor varkensboe- ren die gaan omschakelen, en wel 30 procent van de kosten die ze daarvoor extra moeten maken. Dat vlees ligt dus nog niet meteen in de winkel, vooralsnog is er een toe zegging van een paar grootwinkel bedrijven dat ze vaste hoeveelhe den gaan afnemen voor een vast gestelde prijs. Wij in Soest kunnen bovendien, behalve in de nu al redelijk voor ziene schappen in onze super markten, voor rundvlees ook heel goed terecht bij onze eigen biolo gische boeren, t.w. de Charlotte- hoeve aan de Biltseweg achter het Spiehuis en bij het bedrijf van de fam. Wantenaar aan de Birkstraat, naast de kaasboerderij. Makkelijk dichtbij, en we houden ook nog bedrijven in stand die ervoor zor gen dat ons boerenlandschap met zorg in stand gehouden wordt. Steenhoffstraat 62 - Soest - Tel.: 035 - 601 99 91 i Sinds kort staat 'Le Saladier', de bekende Soester traiteur aan de F.C. Kuyperstraat, on der nieuwe leiding. Het is Ivon- ne Rozendaal, die de zaak heeft overgenomen van Jan en Jacqueline Vooren, die het be drijf 15 jaar geleden startten. Rob van Schaik is de nieuwe chef-kok. Elke dag - behalve woensdag - kan men bij 'Le Saladier' terecht voor de lekkerste maaltijden, per persoon afgemeten, in magnetron- of ovenverpakking. In een hand omdraai tovert men thuis een heer lijke maaltijd op tafel, variërend van de bekende Hollandse pot tot de Franse haute cuisine. Er zijn ook wekelijks wisselende menu suggesties van de chef-kok en weekspecials, passend bij de tijd van het jaar. Ook voor een 'feest op maat' is de traiteur het aange wezen adres om er een succes van te maken, zowel voor particulieren als bedrijven. Voor de komende feestdagen heeft 'Le Saladier' natuurlijk ook het nodige in petto. Voor een kerstdi ner in de gezellig sfeer van thuis hoeft men in elk geval niet ver te zoeken. De traiteur levert comple te diners en buffetten voor Kerst en Oud Nieuw, van verfijnde visgerechten en wild tot overheer lijke vegetarische gerechten. Goede traditie Het nieuwe Saladier-team zet de goede tradities van Jan en Jacque line Vooren graag voort en han teert dezelfde beproefde aanpak: originele gerechten van een top kok; alles op-en-top vers uit eigen keuken; alle gerechten zó gekozen en bereid dat ze moeiteloos in oven of magnetron te verwarmen zijn; kundig advies over menu's of buffetten en de juiste wijnkeuze. De bestellingen kunnen kort van tevoren worden afgehaald, maar worden tegen een geringe meer prijs ook thuisbezorgd. Eventueel regelt de traiteur ook de bediening. Chef-kok Rob van Schaik heeft al een indrukwekkende horecacar- rière achter de rug. Hij werkte o.a. in Hotel 1'Europe, het Novotel en het Mariotthotel in Amsterdam en was daarna chef-kok bij diverse gerenommeerde bedrijven. Hij deed o.a. mee aan de wedstrijden om de zilveren koksmuts en heeft uitgebreide ervaring met het 'keu ken- en partygebeuren' Zelf heeft hij als SHV-leermeester meer dan 20 leerlingkoks opgeleid. Zijn grootste hobby is... koken! Hij is als all-round kok vertrouwd met patisserie, de koude, de warme en de buitenlandse keuken, maar ook de dieetkeuken - noem maar op - en alles is bij Le Saladier te verkrij gen. Le Saladier heeft voor de komen de gelegenheden weer een prach- BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 tige eindejaarskaart samengesteld: buffetten, salades, verfijnde hapjes, complete diners - alles in de top klasse die men van de Soester trai teur gewend is. Ook met de ver zorging van nieuwjaarsrecepties weet Le Saladier raad. Daarbij komt de prettige zekerheid van kwaliteit en gastvrijheid voor niet al te veel geld. Directeur Ivonne Rozendaal maakt graag een af spraak om in een vroeg stadium mee te denken over de 'aankle ding' van het evenement. Tijdig bestellen is natuurlijk van harte aanbevolen, want het zal rond de komende feestdagen ongetwijfeld bijzonder druk worden. Ma Internet (www.lesaladier.nl) kan men heel gemakkelijk bestel len: klik op 'menu'; het dan ver schijnende bestelformulier kan men uitprinten en met een aanbe taling van 25% in de winkel be spreken. Le Saladier biedt ook nog een paar aantrekkelijke voordeel tjes: bij een kerstbestelling van minimaal 100,- krijgt men een doosje handgemaakte bonbons ca- Ivonne Rozendaal en Rob van Schaik: de nieuwe gezichten van 'Le Saladier'. Foto Herman van Dam. deau; bij een bestelling van 100,00 of meer voor Oud Nieuw ontvangt men 1/5 staatslot. Afscheid Zoals gezegd: Ivonne Rozendaal en chef-kok Rob van Schaik zijn de opvolgers van Jan en Jacqueli ne Vooren, die om gezondheidsre denen vrij plotseling moesten stop pen met de zaak. Zij bedanken langs deze weg graag alle klanten die hen al die 15 jaar trouw zijn geweest. Door de snelle overname was er geen goede gelegenheid meer om van iedereen afscheid te nemen. 'Le Saladier', F.C. Kuyperstraat 3, 3761 EG Soest; tel/fax (035) 6024664; (www.lesaladier.nl); openingstijden: maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag en zaterdag 11:30-20:00 uur; zondag 16:00- 20:00 uur; woensdag gesloten. Trek in 'n paar heerlijke rustige dagen? Die kunnen wij voor u verzorgen met onze keukenbrigade. Een fantastisch kerstdiner bijvoorbeeld. Maar ook hapjes of m een buffet voor Oud Nieuw. Loop even binnen of bel voor onze menukaart, dan sturen wij hem direct op. TRAIT EURCATERING ^gT F.C. Kuyperstraat 3, 3761 EG Soest Telefoon/fax 035 - 6024664. www.lesaladier.nl De meeste laad- en loshavens in de Van Weedestraat en de Burge meester Grothestraat zijn te kort om de vrachtwagencombinaties plaats te bieden. Vandaar dat de chauffeurs van transportbedrijven hun gevaarte op de rijbaan zetten, meestal met opstoppingen als ge volg. Dat neemt niet weg dat de laad- en loshavens tussen 9:00 en 11:00 uur verboden terrein zijn voor per sonenauto's. Dat niet elke automo bilist zich aan die bepaling houdt, bleek vorige week tijdens een con trole van de politie. Zeven auto's stonden binnen de genoemde tij den in een laad- en loshaven ge parkeerd. Vandaar dat de politie een bekeuring onder de ruitenwis sers van deze wagens bevestigde. Begonnen in het water als een beetje kikkerdril kregen zij het niet kado net als iedere embryo Groeiden heel voorspoedig in een brede sloot spelen, zwemmen met veel spatjes zijn hèt echte donderpadjes Leerden heel ver springen en zwemmen als de beste veel behoeven zij daar niet voor te doen zij zijn de ware kampioen Sierlijk kunnen zij ook duiken kopij onder en weer boven en men moet zich niet vergissen de natuur kan ze niet missen

Soester Courant | 2001 | | pagina 9