4 SPOED 20% Saterdag benefiet-kerstconcert f Songs of Innocence' fieuwe cursussen in C-drie tors Soest i 25-50% Mevrouw Lansaat 10.000e gast van Seniorenrestaurant VOS LBV-SOEST i 0 0 0 0 H Rabobank reikt eurokits uit in bejaardencentra Soest pagina 1 •WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 11 2002 "/onderhoud en s-specialist alle merken eulen •'Van Bach tot Gamelan' in C-drie 02 toe mgÊÈsh ion wagon 3.000,00 MUS 992,00 9,- p/mnd. NIEUWE BEZORGERS '0 0 Él Feestelijke kortingen f' Ikidswearl 1 ffmarj tot ziens (uj S//enn/nmM Éf*\\ ireldM/Inkel m ^oax zAM: Motieven in sieraden SCHRAVEMADE B.V. Kerstzangavond Evangeliegemeente Expositie in De Bereklauw WOMENSWEAR Soesterbergsestraat 49A - Soest Meningen van lezers| Exploitatie bank in Klaarwater Juist citeren graag! öioisjs sl.nl, www.vdhengel,n| 035 - 601 29 98 ïet benefiet-kerstconcert pongs of Innocence' vindt plaats op zaterdag 22 decem ber in cultureel centrum C- Irie. Aanvang 19:00 uur. Er is pimte voor 300 bezoekers, kndat de wand tussen het C- irie en de Joanneskerk geo pend wordt. Kaarten kosten |j 25,00; kinderen t/m 6 jaar hebben vrij toegang; tot 12 jaar ƒ15,00. wat is er mooier dan in de kerst ijd iets te doen voor een kinder tehuis in Bali? Zeker als je daar- por alleen maar naar een mooi nilieconcert hoeft. De Soester bpraan Sonja van Lier heeft het pitiatief genomen om, net als vo- jaar, geld in te zamelen voor jat goede doel. Samen met de pia- Èste Mariken Zandvliet geeft ze jfen internationaal kerstliederenre- |tal, bijgestaan door haar man, ombonist Erik van Lier, en Ni Ëetut Wirjani, Balinees danseres m danslerares van de dansgroep ^urnama (Volle Maan). Ook orga- jfist Gert Muts werkt mee, evenals het projectkoor Songs of Innocen- met kinderen uit Huizen, Hil- fersum, Soest, Amersfoort e.o. jiet belooft al met al een heel fepektakel te worden. Songs of Innocence is een echt fa milieconcert, met voor elk wat Wils. Zo is de mooie cantate Haydn geprogrammeerd, maar 'ook Europese carols komen aan bod. De dansen maken het geheel wel heel bijzonder. Het is een echt gerstprogramma met kinderen, |por kinderen en hun ouders, waarvan de opbrengst ook be- ftemd is voor kinderen. Maar er is veel meer. Zo begeleidt Mariken Zandvliet op de piano de kinderzanggroep, die weer gedirigeerd wordt door Sonja van Lier. De Tifagroep, een dolukse familie uit Huizen o.I.v. Irnold Wattilete, kondigt de lie- jeren en gebeurtenissen met trom geroffel aan. Ook de Balinese zan- feeres Ni Ketut Wiijati treedt met laar kinderdansgroep Purnama op. Bali Eonja van Lier heeft gedurende haar vele buitenlandse optredens veel vrienden gemaakt, ook op het öbiland Bali. Daar heeft de Baline- 5 vrouw Dede (zus van de Baline- e danseres Ni Ketut Wiijati) sa men met haar man zich het lot aangetrokken van gevluchte kinde ren uit o.a. Ambon. Zo heeft ze ervoor gezorgd dat een aantal kin deren het eiland Ambon per boot (een reis van twee dagen) kon ont vluchten. Twee kinderen heeft ze in haar eigen huis opgenomen; zij delen hun kamer met haar eigen kinderen. Voor zo'n twaalf ande ren heeft ze in Denpasar (Bali) een huis gehuurd, waar een ook ge vluchte Ambonese vrouw hen lief devol verzorgt. De kinderen zijn in Bali aangekomen met niets anders dan hun trauma's. Dede heeft ech ter overal voor gezorgd; iedereen heeft ze ingeschakeld, zo krijgen de kinderen psychologische bege leiding, gaan naar school, krijgen muziekles en de meisjes krijgen Balinese dansles! Sonja: 'In februari ben ik er ge weest en ik was verrast hoe blij de kinderen leken. Het huis waar ze in wonen is ruim, schoon en vrien delijk. Ook hebben ze nog een tuintje. Er wordt af en aangereden door Dede en haar man, van en naar les etc. Uiteraard kan zij dit allemaal niet zelf bekostigen, voor al ook omdat niemand weet hoe lang de ongeregeldheden nog kun nen duren. Als vriendin van Dede geef ik ook graag gehoor om haar een klein beetje te steunen in de vorm van benefietconcerten, want kinderen horen te kunnen spelen en op te groeien zonder angst! Sonja van Lier Sonja van Lier behaalde haar so listendiploma aan het Utrechts Conservatorium. Daarvoor had zij reeds vier jaar musical-ervaring opgedaan in het buitenland, o.a. in 'My Fair Lady' en 'West Side Sto ry'. Zij studeerde liedrepertoire bij Sonja van Lier. Elly Ameling, Robert Holl, Hans Hotter, Evelyn Lear en pianist Thom Bollen, met wie ze een duo vormt. Ze debuteerde in La Finta Semplice van Mozart bij Opera Forum. Gedurende een groot aan tal jaren zong ze bij het Groot Omroepkoor en het Nederlands Kamerkoor. Sonja specialiseerde zich in kamermuziek en maakte radio-opnamen met o.a. Thom Bollen, Keivin Grout en Mariken Zandvliet. Met het Radio Symfo nie Orkest maakte ze opnamen van Spaanse muziek. In Amster dam (Concertgebouw), Wenen, Parijs, Krakau, Jakarta, Singapore en Kuala Lumpur gaf ze liederen- recitals en de bariton Robert Holl nodigde haar uit voor de Schuber- tiade in Wenen en Rotterdam. Een aantal jaren geleden zong ze tij dens een speciaal concert ter gele genheid van 50 jaar Bevrijding voor leden van het Witte Huis in Washington. Ook is zij reeds 15 jaar actief als soliste bij de Vrien den van het Lied. Naast haar uit voerend werk geeft Sonja van Lier workshops en zanglessen aan pro fessionals en amateurs. prijzen excl. kosten rijklaar en, verwijderingsbijdr., leges geldig op auto's uit voorraad. Aankoop Jee. 2001. Registratie vóór 1 febr. 2002. t/m 31 dec. 2001. Op zondag 23 ei lecernber 1e en 2e kerstdag gesloten, nersfoort donderdag (19.00-21.00 uur), tavond Soest: vrijdag (19.00-21.00 uur). cl. dubbele airbag ABS): 15" fretttm. velgen 195 banden voorruitverwarming dakrailings (alleen wagon): sportieve interieuruitrusting 12 jaar carrosserie-garantie 3 jaar Ford Asststance ooi)42.495,00" I (€19.283,39) I (€1.361,34) In januari gaan in cultureel Centrum C-drie weer een aan- al nieuwe cursussen van start, nschrijving via het inschrijf formulier uit het programma boekje dat is af te halen bij de jeceptie van C-drie/biblio- heek, Willaertstraat 49,3766 ÉP Soest. Nadere informatie of telefonische aanmelding via de cursusadministratie, ©6095839 (13:00-17:00 uur) en bij de receptie. Jeugd Ruimtelijk Vormen voor kinde ren. (6-9 jaar) Docente: Wendy Prnst. We gaan werkstukken ma len die je van alle kanten kunt be dijken. Je maakt bijvoorbeeld een tegel, een portret, een fanta- dier en een 'droomhuis'. Je 'erkt onder andere met materia len als hout, karton, papier en klei. De meeste werkstukken kun je ook beschilderen of op andere manieren versieren. Je werkt met thema's en soms met je eigen on- [erwerp. Zo ontdek je de vele ©gelijkheden van het materiaal en jouw fantasie! We kijken in nstboeken hoe kunstenaars wer- :en en wat ze gemaakt hebben. We sluiten de cursus af met een prachtige expositie. Het kindermu seum van de lopende cursus is te Bezoeken voor iedere geïnteres seerde op 9 januari van 14:30- 15:00 uur in het lokaal ruimtelijk vormen. Start: 16 januari 2002, 13:30- 15:00 uur; 12 lessen. Prijs 155,00/€ 70,34, cursusnummer: 31CN5. Ruimtelijk Vormen voor kinde ren. (9-12 jaar) Docente: Wendy Ernst. Met hout, karton, papier en klei, je handen en wat simpel ge- ïdschap kun je de mooiste din- G AF: <ORTING/ 606,00 (€275,00) TDCI IS rG J 1/450,001 cus v.a. zie rekenvoorbeeld boven) alweg). Tel.: 035-7501820 gen maken. Je leert hoe je een beeld goed opbouwt, zodat het niet in elkaar stort. Dan leer je al lemaal manieren om je werk te ver sieren en te bewerken. Een werk stuk van klei kan als het af is wor den gebakken in een speciale oven en dan verandert het in steen. We kijken in kunstboeken hoe kunste naars werken en wat ze gemaakt hebben. Door opdrachten en the ma's ontdek je de vele mogelijkhe den van het materiaal en jouw fan tasie! We sluiten af met een prach tige expositie, we noemen dit het 'kindermuseum'. Het kindermuseum van de lopen de cursus is te bezoeken voor iede re geïnteresseerde op woensdag 9 januari van 16:00 tot 16:30 uur in het lokaal ruimtelijk vormen. Start: 16 januari 2002 van 15:00 - 16:30 uur; 12 lessen. Prijs: 155,00/€ 70,34, cursusnummer: 31CN6. Streetdance voor 11-12 jaar. Docente: Melanie Wientjes. Spe ciaal voor deze leeftijdsgroep een aparte cursus streetdance. Street dance is een mix van hedendaag se dansstijlen, uitgevonden en ont wikkeld in de straten van New York. Je leert de passen en danst op muziek van nu. De passen in streetdance zijn steeds anders, je leert hier dansen zoals in de vide oclips. En met die passen kun je ook een eigen videodans maken. Met 10 kinderen start de groep. Donderdag: 19:00-20:00 uur; 12 lessen. Prijs: 95,00/€ 43,11. Cursusnummer: 42MW4. Volwassenen Mijn camera kan alles. Docent: Geert van Tol. Een basiscursus fo tografie. Een leuke en leerzame cursus waarin u de mogelijkheden en beperkingen van de camera ontdekt en bewuster leert fotogra- De Soester Courant zoekt per 1 januari 2002 voor diverse wijken. Bartolottilaan, v. Beuningenlaan en omgeving Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. feren. U leert zelf zwart-wit films te ontwikkelen en foto's af te druk ken. Het doel is dat u een eigen stijl van fotograferen ontwikkelt. We behandelen de basistechnieken van de zwart-wit fotografie, de principes van de camera en de ei genschappen van film. We maken het technische gedeelte begrijpelijk aan de hand van praktische voor beelden. Thuis gaat u aan de slag met opdrachten, die we in de eerstvolgende les bespreken. We gaan uitgebreid in op onderwerpen als film- en onderwerpkeuze, op nametechniek. licht en belichting, compositie en scherptediepte, kleurgebruik, contrast en presenta tie. We sluiten af met een over zichtsexpositie van het gemaakte werk. Deze cursus is voor de be ginnende liefhebber die 'kwaliteits foto's' wil maken. Neem de eerste les uw camera mee! Start: 17 januari 2002, 19:00 - 21:30 uur; 12 lessen. Prijs: 235,00/€ 106,64, cursusnr: 43GT5. Fotografie voor gevorderden. Docent: Geert van Tol. Vervolg op de basiscursus of als u elders erva ring heeft opgedaan. U gaat u meer toeleggen op eigen thema's in de fotografie. Voorbeelden zijn landschap, portret, architectuur, stilleven of reportage. Door een aantal gerichte, persoonlijke oefe ningen verdiept u zich in de uit drukkingsmogelijkheden van de fotografische vormgeving en tech niek. Belangrijke vraag is steeds: komt het over wat u met de foto wilt zeggen? Daarnaast bekijken we het werk van beroepsfotografen op fotografische thema's en de manier waarop zij hun ideeën vormgeven. De combinatie van opdrachten en het kijken naar fo to's van anderen helpen u om uw eigen thema's en stijl te vinden. Op het technische vlak gaat de cursus vooral in op betere opna me- en afdruktechnieken. We slui ten af met een overzichtsexpositie van het gemaakte werk. Start: 16 januari 2002, 19:00- 21:30 uur; 12 lessen. Prijs: 235,00/€ 106,64, cursusnr: 33GT4. Dans en conditie. Docente: Me lanie Wientjes. Twaalf lessen waar in u op muziek van nu en wereld muziek aan uw conditie werkt. U krijgt lenigheids- en yoga-oefenin- gen die uw flexibiliteit versterken. Bovenal wordt gewerkt aan uw conditie. Niet alleen door goede oefeningen met muziek op de ach tergrond maar juist ook door swin gend te dansen op de zorgvuldig uitgezochte muziek. Het zijn ver antwoorde en vrolijke lessen waar voor u beslist geen achtergrond op dansgebied nodig hebt. Start: 17 januari 2002 van 21:00- 22:00 uur; 12 lessen. Prijs: 95,00/€ 42,50, cursusnr: 43MW3. Soesterbergsestraat 13 Soest-Zuid (035 - 603 55 46) 0/ Vrijdag 14 december is landelijk het startsein gegeven voor het uitrei ken van de eurokits en de consumentenpakketten. Om te voorkomen dat de senioren aan moesten sluiten op de lange wachtrijen op de bank, heeft de Rabobank Soest-Baarn eurokits en consumentenpakketten uitgereikt in Molenschot, Groot Engendaal en Mariënburg. 'De belangstelling was enorm. De senioren stelden ons bezoek zeer op prijs,aldus adjunct di recteur Theo Oskam. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Bij de zilversmid Dambar in Kath- mandu (Nepal) komen grote or ders binnen van Madat Nepal Handel, de importeur voor Neder land. Dat is heel begrijpelijk, want zijn werk mag zeker gezien wor den. Alle met de hand vervaardig de zilveren sieraden (92Va% zil ver!) worden volgens bepaalde motieven gevormd. Dambar gebruikt zowel Nepalese als moderne motieven om zijn sie raden vorm te geven. Uit de boed dhistische mantra 'Ohm Mani Padme Hum' heeft hij de 'Ohm'- en de 'Hum'-symbolen genomen voor ringen en hangers. Van de acht boeddhistische gelukssymbo- len gebruikt hij vooral het symbool dat duidt op een lang leven: de eindeloze knoop. Daarnaast het Yin-Yang-symbool, de drielingring en puzzelring. De kwaliteit van het zilver wordt aangegeven door het 92,5-stempel van Dambar, dat de hoogste kwa liteit zilver (sterling) aangeeft. Dat wordt gewaarborgd door het offi ciële Nederlandse keurmerk; voor Madat Nepal een rondje met daar in een stupa met de letters M en N. Over vakmanschap en design mag u zelf oordelen - gewoon even in de vitrine van de Wereld winkel komen kijken. Openingstijden: maandag 13:00- 17:30 uur; dinsdag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30- 17:00 uur; en op de extra koopa vonden.; SE6028132. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Burgemeester Janssen heeft vorige week woensdagmiddag mevrouw Lansaat uit Soest ge huldigd als 10.000e bezoeker van het Seniorenrestaurant van het VOS-project. Ze werd tot haar verrassing aardig in het zonnetje gezet. Elke maandag, woensdag en vrij dag is het Seniorenrestaurant in Molenschot open voor oudere Soesters die thuis niet meer zo ge makkelijk aan het eigen potje ko ken toekomen. Het Seniorenres taurant startte in augustus 1999 en is sindsdien niet meer weg te den ken. De burgemeester memoreer de dat er bij de start maar acht deelnemers waren, maar dat aan tal is inmiddels uitgegroeid tot zo'n 140 per week! Speciale aandacht had hij voor de vrijwilligers -in middels 17 in getal - onder wie Denise Costermans en Maaike Lazonder een bijzondere plaats innemen. Over de kwaliteit van de maaltijden - verzorgd door het Molenschot-koksteam onder lei ding van chef-kok Robert Sakkers - was er terecht niets dan lof, stel de de burgemeester vast, sprekend uit eigen ervaring. Hij hoopte dat ook in Soesterberg binnenkort een Seniorenrestaurant van start kon gaan; de wens daartoe leeft vol gens hem sterk. VOS-voorzitter Pieter de Wind had nog wat cijfermateriaal ver- tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 De Evangeliegemeente Soest ver zorgt op kerstavond een spranke lende kerstzangavond in de Julia- nakerk aan de Julianalaan. Tradi tionele en moderne kerstliederen worden afgewisseld met solozang en instrumentale muziek. Jongvol wassenen gaan voor in de samen zang, die wordt begeleid door een combo. Ook is er een korte over denking. De dienst begint om 19:30 uur en duurt iets langer dan een uur. Op eerste kerstdag start om 10:00 uur een feestelijke kerstviering. Het eerste deel van de samen komst is verrassend ingevuld door kinderen. In de pauze wordt kof fie, chocolademelk, koek, cake en taart geserveerd. In het tweede deel is het tijd om samen kerstlie deren te zingen, een meditatie en het voorlezen van een bijzonder gedicht. Op oudejaarsavond is er een spe ciale dienst in zaal Credo. Van 19:30 tot 20:30 uur is er samen zang, gebed en leggen mensen bij zondere getuigenissen af over wat ze het afgelopen jaar hebben mee gemaakt met God. Iedereen is van harte welkom. In de Bereklauw, Steenhoffstraat, zijn vanaf 20 december olieverf schilderijen te zien van Els de Graaf-Hofman (1950) uit Soest. Het thema is: 'Wat we zien is niet altijd wat er is'. In onze wereld hebben wij ieder onze eigen waar heid en beelden. Haar innerlijke werelden worden zichtbaar in deze schilderijen waarin de beschouwer iets van zichzelf kan ontdekken als hij dat wil. 00 ÏK-vm Burgemeester Janssen feliciteert mevrouw Lansaat als 10.000e gast van het Seniorenrestaurant. gaard. In 28 maanden tijd 10.000 bezoekers kwam volgens hem uit op gemiddeld dertig per maaltijd. Hij voorspelde een groei tot 7000 per jaar. Het feit dat de maaitijden nog steeds beneden een tientje kunnen worden aangeboden noemde hij heel bijzonder. Hij zwaaide vooral lof toe aan de be zoekers van het restaurant, maar zette ook initiatiefneemster Mar- göt Bultink in het zonnetje, even als naar vervanger Daan Lazonder, de chauffeurs, de vrijwilligsters en de koks. Daarna brachten allen een toost uit op het Seniorenrestau rant. Laatst bracht ik een bezoek aan het dienstencentrum Klaarwater. Wat mij opviel was de ongedwon gen gezellige kerstsfeer, ik bestel de een heerlijke mok chocolade en nam plaats aan een tafeltje. Ik kwam weldra in gesprek met een mevrouw die voorheen in Baarn had gewoond, de kring werd al snel uitgebreid en een pas aange schoven mevrouw toonde mij trots haar pas geworven euro's. Tevens kwam aan de orde dat het voor de oudere, niet mobiele me debewoners een hele opgave is om een bank in Soest te bezoeken en in de kou buiten te pinnen is zeker voor hen niet aan te bevelen. Daar door zijn deze mensen aangewezen op de bereidwilligheid van buren, kennissen en familieleden. Een kwalijke zaak, want voor deze mensen is het heel belangrijk dat ze de financiële zaken zolang mo gelijk in eigen beheer te houden. Daarom dit voorstel: is er niet een bankinstelling in Soest die mini maal een keer per week een loket in dit wijkdienstencentrum wil openen? Vooral per 1 januari 2002 zijn er heel wat ouderen binnen deze woongemeenschap, die wel wat begeleiding kunnen gebruiken, want deze nood is erg groot bij onze oudere medemens. Bij voorbaat dank, mocht er een bankinstantie zich geroepen voelen om zich voor deze mensen in te zetten, mevr. M.J. van Egdom-Sleurink Op 20 november jl. organiseerde de gemeente een inspraakavond - de tweede om precies te zijn - voor omwonenden en belangstel lenden van het nieuwbouwproject 'Braamduin', dat gerealiseerd gaat worden tussen de Braamweg en de Duinweg. Van dit soort inspraak avonden pleegt de gemeente notu len te maken, en ook van deze avond kregen wij een keurig ver slag in de bus. Bij het nalezen van dit verslag bleek ik die avond tot mijn verba zing echter heel andere dingen ge zegd te hebben dan ik bij mijn we ten daadwerkelijk heb gezegd. De mening die ik volgens de stuk ken van de gemeente verkondig, staat zelfs lijnrecht tegenover mijh werkelijke ideeën, en dat vind ik - op zijn zachtst gezegd - spijtig. Volgens de notulen zou ik geëist hebben dat de ontsluiting, dus dé in- en de uitgang van het bouw plan op de Duinweg komt. Dit is echter door mij in het geheel niet geopperd. Was er op een correcte wijze geno tuleerd, dan zou er vermeld staan dat ik als bewoner van de Braam- weg eis tiat de ingang van het plan aan de Braamweg komt, en de uit gang aan de Duinweg. Dit is door diverse bewoners ook al tijdens de vorige hoorzitting van 15 januari 2001 als eis gesteld. Het is prettig dat er op vergaderin gen en hoorzittingen wordt geno tuleerd. Zo kunnen we immers al les nog eens even rustig nalezen. Ik zou er echter wel prijs op stellen als de spreker dan ook op de juis te wijze worden geciteerd. D.G. Keijzer, Braamweg.

Soester Courant | 2001 | | pagina 11