■a Grotere nadruk op brandpreventie m koninklijke onderscheiding 'oor J.H. van den Bremer J Kerstfeest in Jongbloedlaan Bijzonder verjaardagsfeest: tweeling Vos negentig jaar! WÈ Bestuur muziekvereniging Odeon is weer voltallig - rasHH ÜraMj Twee vrouwen bij korps Soesterberg WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 /oor vele verdiensten voor St. Carolusschool Snuffelmarkt in de Banninghal KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Trabant Club luidt het jaar uit in Soesterberg Kerstnachtdienst in de Vredekerk DE WD TELT AF: Parkeerbonnen Muziek en receptie in De Drie Eiken g£Mj|jS SOESTERBERGSElUcOURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 lOnidat het beleid erop gericht meer te gaan doen aan [brandpreventie en de handha ving ervan en hier de komende [jaren meer personeel op inge zet zal worden, zijn naar de mening van postcommandant [Jan Udo van het korps Soester berg in de toekomst niet meer branden te venvachten. Hij zet dit op de jaarlijkse korpsavond I in de kazerne aan de Koppen onder anderen bijge woond door burgemeester drs. [j.J.L.M. Janssen en echtgeno- j te. Hij nam het officiële gedeel- te voor zijn rekening, waaron der het uitreiken van de akte ,an aanstelling aan vier nieuwe [leden, van wie twee vrouwen. Volgens Udo beleeft de brandweer [een hectische periode. Veel zaken pjn in ontwikkeling, zoals de har monisatie tussen de regionale [brandweren Eemland en Utrecht, [die samen één regionale brand weer gaan vormen. De samenwer king tussen de brandweren van Kaam, Eemnes en Soest is stopge- jet. De burgemeester haakte hier- mp later in door te zeggen 'dat we piisschien toch op ons zelf moeten Inlijven rekenen en niet op de bu ien, en eens goed te kijken wat we Jelf op een goede manier kunnen jegelen. En daar schoppen wij 't [heel ver mee.' pet zijn voorbeelden van zaken waarbij de vrijwilliger eigenlijk niet Wil stilstaan: 'Wij willen gewoon [Óns werk doen en dat is toch in Jerste instantie oefenen en uitruk- tten,' aldus Udo. 'Oefenen is iets waar we sterk in zijn en dat kun- [nen we ook goed regelen. Om dat te ondersteunen wordt het be- Jtaande oefenbeleid tegen het licht Behouden en op plaatsen waar dat nodig is vernieuwd of aange scherpt.' Udo stelde vast dat het steeds moeilijker wordt om vrijwilligers te krijgen. Tegenover de vier die er bij gekomen zijn, staat het vertrek van drie leden. Doordat twee vrij willigers, Gerrit van Ginkel en Otto Pranger, een jaar dispensatie hebben gekregen, kan het korps Soesterberg toch op de minimaal vereiste sterkte blijven. De post commandant bedankte ten slotte de partners van de vrijwilligers en bood hun een presentje aan. Na mens allen nam Marion van Gin kel het als eerste in ontvangst. Drukjaar Burgemeester Janssen herinnerde aan de vele rampen en calamitei ten in korte tijd, waarvan er som mige nog steeds nadenderen. 'Soms voel je je daar heel dicht bij als je je afvraagt: wat betekent dit nu voor ons professionele brand- weerwerk. In ieder geval dat het vak nooit stilstaat, maar altijd weer verder ontwikkeld moet worden. Oefenen, onderhoud van materi aal, veel voorbereiden: er is dit jaar weer veel inzet gepleegd om de vaardigheden op peil te houden en te verbeteren. Het is wat dat be treft een druk jaar geweest.' Dat gold trouwens ook voor de uitruk ken, dit jaar tot nu toe zo'n 150, al waren er ook veel loze meldingen bij. Namens het gemeentebestuur bedankte hij de vrijwilligers voor hun inzet, motivatie en gedreven heid, 'werk dat u het liefst doet met zo min mogelijk afleidingsma noeuvres van het bestuur of aller lei andere ontwikkelingen.' Diploma's Gerrita Holtrust en Sohret Tosun komen als vrouw het korps verster ken, samen met Harry van Dijk en John van de Watervoort. Vincent de Nooyer, Danny Stevens en Mike Vermeulen verlieten het korps. De burgemeester reikte ver volgens diploma's en certificaten beschikbaar gesteld ten behoeve van een plantenkas. Hierin kregen de kinderen dan ook de 'biologie les' van Van den Berg. Éénmaal per jaar, vóór de kerstvakantie, bereidde hij zelf voor alle kinderen en personeel een maaltijd van boe renkool uit de schooltuin; met rookworst, die nogal eens bij een bekend warenhuis werd 'losgepin- geld'. Gedurende zo'n vijftien jaar begon hij al in september met de voorbe reidingen voor het maken van kerststukjes. De kinderen van de groepen 7 en 8 maakten in de les handenarbeid arrensleetjes, boe renkarren en kruiwagentjes. De kerststukjes waren bestemd voor de kinderen zelf, de teamleden en de leden van de Ouderraad, het bestuur, de medezeggenschapsraad en de hulpouders. Dit heeft hij ongeveer 15 jaar gedaan. Op feestavonden maakte hij zich verdienstelijk door het maken van grote saladeschotels en gevulde ei tjes van de eigen kippen. Beroemd waren zijn 'echte vleeskroketten'. Ook ging Van den Bremer elk jaar mee als kok op het vierdaagse schoolkamp in Valkenburg. Daar kookte hij alles vers. Dan stond hij 's morgens om half zes op, ook toen hij al 80 was. Hij zette thee, de tafels werden mooi gedekt met op elk bord enkele opgespoten toefjes boter. Hiermee gaf de bur gemeester aan dat Van den Bre mer echt alle zorg wilde besteden aan die maaltijden. Oud papier Elke dinsdag, tien jaar lang, tot z'n 75c, was hij ook nog suppoost bij het Spoorwegmuseum. Hiervoor had hij zich terdege voorbereid door het lezen van veel materiaal hierover. Bij voorkeur werd hem gevraagd groepen rond te leiden. De burgemeester vermeldde nog apart de 'oud-papier-periode', die is te splitsen in twee fasen: van De heer J.H. van den Bremerin Soesterberg beter bekend als Ome Jan, krijgt de koninklijke onder scheiding opgespeld door burge meester drs. J.J.L.M. Janssen. Foto: Soester Courant [)mdat hij gedurende een lange eeks van jaren voor de kinde en en het team van de Sint Ca- olusschool aan de Chr. Huij- enslaan in Soesterberg zoveel eeft betekend en nog bete- ent, is de heer J.H. van den Bremer ('Ome Jan') uit Soest gistermorgen koninklijk on derscheiden door zijn benoe ming tot Lid in de Orde van branje Nassau. Burgemeester drs. J.J.LM. Janssen maakte dit op school bekend in het bij zijn van leerlingen, personeel en familie van de heer Van den Ere burgemeester wees erop dat de [|er Van den Bremer zich na zijn nsionering, dus vanaf z'n 65e, op tzonderlijke wijze heeft ingezet or de r.k. basisschool St. Caro- lus, in het bijzonder voor de leer- ~Wen. 'Nu bent u inmiddels 92 iar oud en u vond dat de tijd was Jcomen om met uw 'werk' te ppen. U bent 27 jaar dagelijks pr deze school bezig geweest. U pst de kinderen voor u te winnen daardoor ook de kinderen te fotiveren. U dwingt op een be- ïlde manier respect af en heeft Irdoor ook grote invloed. U was bent 'Ome Jan' van de school en u wordt in Soesterberg ook zo g|noemd. Iedereen weet wie be doeld wordt. Als iemand in Soesterberg zou worden aangewe zen met een voorbeeldfunctie, dan komt u hiervoor ais eerste in aan merking.' Ruim 60 jaar geleden was Van den Berg bakker bij bakkerij Van de Berg in Soesterberg. Later werd hij kok bij het opleidingscentrum van de KLM (in het Officiers Casino) in Soesterberg en vervolgens chef kok in het restaurant van Schiphol. Vanaf 1955 tot zijn pensionering was hij beheerder van het Katho liek Militair Tehuis in Huis ter Heide. Daarna brak zijn 'school- carrière' aan. Burgemeester Jans sen noemde die bijzonder. De bezigheden van Van den Bre mer bestonden voornamelijk uit het verzorgen van de dieren (er waren veel kippen en konijnen) en van de groente-, bloemen- en pmntentuinen van de kinderen. é&geveer 22 uur per week was hij fffldie jaren belangeloos voor de school bezig, ook in de vakantie Om na afspraken met de kinderen [«oogsten in de schooltuinen. Veel groentesoorten waren juist in die période volgroeid. 'piologieles' Hij gaf de kinderen aan de hand van instructietekeningen onder- pht over het groeiproces. Elke jêek kwamen de kinderen vanaf oep 5 in hun tuin kijken naar de Brderingen. In eerste instantie [aren het individuele tuintjes, la- r ging alles groepsgewijs. Er was bor een inwoonster van Soester- ferg bij haar overlijden een 1989 tot 1996 werd het oud papier op school verzameld vanuit het wooncomplex De Drie Eiken. Van daar nam Van den Bremer tw'ee- maal per dag oud papier mee op de fiets. Hij zou geen rit naar school maken zonder ladinkje ach terop. Ook de onderwijzers moes ten dan nog minstens éénmaal per week naar De Drie Eiken om het restant oud papier op te halen. Vanaf 1996 tot 2000 was het aan bod aan oud papier zó groot, dat dit niet meer op de normale ma nier vervoerd kon worden. Toen regelde hij elke maand een contai ner. Dit was een financieel succes voor de Carolusschool en beteken de minder sleepwerk voor hemzelf en de leerkrachten. Deze gehele oud-papier-actie bracht in de goe de tijd wel 400 gulden per maand op. Ook memoreerde burgemeester Janssen het verzet in de oorlog. Rond 4 mei vertelde hij groep 7 en 8 altijd over de oorlog in Soester berg en omgeving en daaraan werd dan een hele middag besteed. 'Dit lijkt lang maar u hield de aandacht van de kinderen gevangen tot aan het eind. U kon hierover natuurlijk veel vertellen vanwege uw eigen verzetsverleden. U vertelde de kin deren op een reële manier over de oorlogssituatie en de ontwikkelin gen daarna. U kon dit alles op een leuke manier naar de kinderen toe overbrengen.' Voor de vele verdiensten van de heer Van den Bremer, zijn werk voor zoveel mensen, vooral kinde ren, reikte de burgemeester hem ten slotte de koninklijke onder scheiding uit met de woorden: 'We zijn allemaal trots op u!' Burgemeester Janssen samen met het gezelschap van nieuwelingen, gediplomeerden en jubilarissen van het brandweerkorps Soesterberg tij dens de jaarlijkse korpsavond in de kazerne aan de Koppenlaan. Foto: Eemland Pers. uit aan Bert Bloemsma, Jan Bos, Johann van Dijk (tevens bevorderd tot brandwacht eerste klas), John van Domburg, Koen Franssen, Rob Huisman, Ben Luinge, Maar ten van de Ruit en Peter Wijnalda. De burgemeester zette ook zever, jubilarissen in het zonnetje en speldde de daarbij behorende ver sierselen op. Gerrit van Ginkel is 35 jaar lid van het korps, Bert Jo- link en Harry Tammer beiden 25 jaar, Ad Tammer en Jan Udo ieder 20 jaar en Rolf van Dee en Rene Roke 12V2 jaar. Namens de vere niging bood voorzitter Peter Wijn alda de partners van de jubilarissen bloemen aan. Met een favoriet spel van de burgemeester, bingo, werd de avond verder gevuld. Op woensdag 26 december, twee de kerstdag, staat de Banninghal aan de Banningstraat in Soester berg in het teken van een grote vlooien- en antiekmarkt. Van 10:00 tot 17:00 uur hebben 110 deelnemers hun overtollige spullen uitgestald op deze 'snuffelmarkt'. Er zijn kramen met onder meer boeken, glaswerk, speelgoed, cu riosa en gereedschap. Verder wor den meubels te koop aangeboden, evenals kleine antieke voorwerpen. Voor de kinderen loopt er een kerstman over de markt. Hij deelt presentjes uit. ELKE WEEK EEN SOESTERiCÖURAMT X. IN DE BUS? Neem een abonnement: f 17,50/€ 7,94 per halfjaar! tel. (035) 6014X52 Zondag 23 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 aalm. R. v.d. Vring; cantores Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; dameskoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. T. Zijlstra World Outreach Church (info locatie: ®0346-350458) 10:30 Mark Six Maandag 24 december (kerstavond) Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 19:00 aalm. R. v.d. Vring (Heybergh) 19:30 aalm. J. Schutte; herdertjesviering 22:30 pr. P. van Hooijdonk; nachtmis; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 23:00 ds. R. Zandstra; barbershopchoir 'Lake District Sound' Dinsdag 25 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 10:30 pr. P. van Hooijdonk en aalm. J. Schutte; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 15:00 ds. H. Henstra; koor- en muziekgroep Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, 320346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 32352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 32033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Het bestuur van de muziekver eniging Odeon in Soesterberg is weer compleet. Tijdens een buitengewone algemene leden vergadering in het verenigings gebouw aan de Rademaker straat werden enkele nieuwe le den welkom geheten in het be stuur. Odeon is de laatste maanden hard op zoek geweest naar nieuwe be stuursleden. De vereniging had namelijk geen voorzitter en pen ningmeester meer. Gelukkig zijn er een aantal ervaren mensen bereid gevonden om het bestuur van de muziekvereniging te komen ver sterken. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: Karei van Geet - voorzitter, Radboud Brouwer - penningmeester, Irene Sontrop - eerste secretaris, André Verheus - tweede secretaris, en Mare Noter- manns, Ria Blommestein en Ingrid Stomp algemene bestuursleden. Aan het eind van de avond stond de leden van Odeon nog een ver rassing te wachten. Ter gelegen heid van het 75-jarig jubileum bood Ger van der Linden, CEO van WhizZ E-media, Odeon haar eigen website ter waarde van 10.000,- aan. Op die website staat allerlei informatie over de muziekvereniging. Tevens is er sponsorruimte voor bedrijven. De website is te vinden op internet adres: odeon.freeservers.com en het e-mailadres is odeon@whizz.nl Nu kan Odeon met frisse en goe de moed haar 75-jarig jubileum in gaan. In dit jubileumjaar zullen zowel het jaarlijkse voorjaarscon cert (18 mei, Pinksteren) en na jaarsconcert (16 november) een extra feestelijk tintje krijgen. Daar naast komen de muziekvrienden van Odeon, Musikverein Hofbie- ber uit Biebertal, met Pinksteren naar Soesterberg om samen het jubileumjaar te vieren. Ook zal er rond de oprichtingsdatum (27 maart) een jubileumreceptie wor den gehouden om met alle leden, oud-leden en collega-verenigingen dit jubileum te vieren. Odeon zal de komende tijd dan ook nog veel van zich laten horen! Het was zondagmiddag een niet alledaags gezicht op het parkeer terrein van restaurant De Stoeterij aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Daar waren zo'n der tig auto's van het Oost-Duitse merk Trabant te bewonderen. De Trabant Club Nederland (TCN), de me'rkenclub met zo'n tweehon derd leden, hield hier de traditio nele eindejaarsbijeenkomst. Ze- Het was afgelopen zaterdag morgen al vroeg druk in de Jongbloedlaan. Een tiental be woners van deze straat verza melde zich om voor de traditio nele kerstviering in de straat de boom op te halen in het bos van Staatsbosbeheer tussen Austerlitz en Soesterberg. Dit was mede mogelijk gemaakt door Speciaaldrukkerij TOF uit Soest. Met vereende krach ten werd de acht meter hoge boom uit het bos gesleept en op de aanhanger vastgesjord. Bij aankomst in de Jongbloedlaan stond de koffie klaar en weldra kwamen de anekdotes van voor gaande jaren over tafel. Want het was alweer voor de elfde keer dat deze traditie, gezamenlijk de kerst boom inwijden, werd gevierd. Na een glaasje kruidenbitter, geschon ken door Rob Brouwer, werd de boom van lampjes en versiering voorzien en met mankracht op z'n plaats gezet. Zodra het donker was, verzamelden alle buurtbewo ners zich in twee partytenten, voor deze gelegenheid feestelijk ver sierd. Dankzij de drie sfeervolle vuurpotten was het er redelijk be haaglijk. Toen de eerste kerstliederen wer den gespeeld door een ensemble van de Koninklijke Zeister Har monie onder leiding van Guus. Ketzer, verscheen de Kerstman. Ook dit jaar had hij presentjes voor de kinderen uit de straat. Voor alle buurtbewoners liet de Kerstman het afgelopen jaar nog eens de revue passeren. Er bleek weer heel wat in de Jongbloedlaan gebeurd te zijn wat niet aan de aandacht van de Kerstman was ontsnapt. Na iedereen een geluk kig en gezond Kerstfeest en Nieuwjaar te hebben gewenst ver trok de Kerstman. Zijn vrolijke 'HoHoHo' klonk nog lang na. De Jongbloedlaners deden zich Nijvere handen van Jongbloed laan-bewoners versierden bij het vuur (en in de rook) van vuurpot ten de acht meter hoge kerstboom voor het traditionele kerstfeest in de laan. Foto: Eemland Pers nog tegoed aan soep met brood en een glaasje glühwein. Het was een gezellig samenzijn. Om half acht was het kerstfeest ten einde en werd er nog even onder de prach tige kerstboom nagepraat over een zeer gezellig en geslaagd Kerstfeest in de Jongbloedlaan. Herman Vos en zus Janna Roos- Vos vieren deze week als tweeling hun negentigste verjaardag. Foto: Eemland Pers Het is voor de twee-eiige twee ling Herman Vos in Soester berg en Janna Roos-Vos in Soest een bijzonder verjaar dagsfeest op vrijdag 21 decem ber, want dan vieren ze, uiter aard samen, hun negentigste verjaardag! Alleen de leeftijd is bijzonder, niet het feit dat ze tweeling zijn, want die komen in de familie meer voor. Moe der had een tweelingzus, oma was de helft van een tweeling, een broer heeft een tweeling en ook een kleinzoon heeft sinds twee jaar een tweeling. Janna is de oudste van de twee. Zij kwam als achtste van de tien kin deren in Odijk een klein kwartier tje eerder op de wereld dan broer Herman. Zij groeiden op in hun geboortedorp totdat Herman in 1932 naar Soesterberg verhuisde. Hij werd inwonend knecht bij Bos huizen aan de Schoolweg (later Sterrenbergweg, nu Versteeghlaan) die een melk- en brandstoffenhan- del had. Vos trouwde met Janna Middag uit Bunnik. Het echtpaar kreeg vier kinderen, van wie zoon Herman is overleden. Ook in 1932 kwam Janna in Soest in contact met Piet Roos. Hij kwam bij haar oudste zuster die aan de Troelstrastraat woonde met groeten aan de deur. Die ontmoe tingen leidden tot een huwelijk in 1937, vier maanden nadat haar tweelingbroer was getrouwd. Ze kregen vier kinderen. De enige zoon overleed door een ongeluk. Eerst woonden ze aan de Korte Brinkweg, later verhuisden ze naar de Steenhoffstraat 42. Daar had Piet Roos tot zijn overlijden bijna zestien jaar geleden een bloeiende groothandel in groenten en fruit. Aanvankelijk was er ook een win kel bij de zaak, maar na de oorlog was die combinatie niet meer toe gestaan. Roos koos voor de groot handel. Na zijn overlijden namen schoonzoon Theo van Schalkwijk en diens zoon Pieter de zaak over. Drie jaar geleden ging de groot handel over naar Hoefrijn in Amersfoort, waar beide Schalkwij ken nu in dienst zijn. In 1937 nam Herman Vos de zaak van Boshuizen in Soesterberg over. Hij herinnert zich de 'gouden tijd' van de voormobilisatie toen er veel brandstof werd verkocht aan de militaire veldkeuken. Na de oorlog werden achtereenvolgens de trans portfiets, de bakfiets en de 'ijzeren hond' vervangen door eerst een, later twee winkelwagens waarmee de klanten aan huis werden be zocht. Ze waren goed voor zo'n 18.000 liter in de week! Toen de melkhandel steeds verder terugliep doordat de supermarkten verpak te melk gingen verkopen, stopte zoon Cees, die de zaak inmiddels had overgenomen, er in 1987 mee. Hij werd bedrijfsleider bij een su permarkt in Bussum. Vos is in de Soesterbergse gemeen schap een bekende figuur. Ieder een kent de man, die wat moeilijk ter been is en zich daarom met een scootmobiel verplaatst. Iedere woensdag is hij op de markt om een visje te halen en de dinsdag is zijn vaste kaartavond bij de brand weer, waarvan hij van 1937 tot 1977 actief lid was en het tot on dercommandant bracht. Bij zijn afscheid werd hij benoemd tot ere lid. Hij was veertig jaar bestuurs lid van de VW Soest-Soesterberg, bestuurslid van de middenstapds- vereniging en voorzitter van de plaatselijke melkhandel. Voor al zijn activiteiten kreeg hij een ko ninklijke onderscheiding. Vos woont nog steeds zelfstandig in de woning waar hij ooit als knecht inwonend was. 'Dat heb ik te danken aan mijn hulp, Carla. Als ik die niet had, zou ik hier niet kunnen blijven. Een heerlijke vrouw!', zegt hij. Ook voor de hulp van vooral zus Henneke en haar man Jan is hij dankbaar. Dat geldt ook voor die van de heer Slob, die hem iedere zondag ophaalt voor zijn wekelijkse kerkgang naar de Vredekerk. Janna Roos woont nu drie jaar op Molenschot. 'Het is hier geweldig,' zegt ze, 'wat de mensen niet alle maal doen...' Ze heeft uitzicht op de Dalweg, een voor haar beken de weg want ze heeft 32 jaar op de hoek met de Steenhoffstraat ge woond, in de boerderij die op de nominatie staat om te worden ge restaureerd. Op de plaats waar de groothandel was gevestigd, zijn woningen gekomen. Ze heeft op de achtergrond altijd in de zaak meegewerkt en hield zich daar naast vooral bezig met breien en handwerk en het bijhouden van de tuin. Herman en Janna Roos hebben altijd een hechte band gehad. 'We zijn heel erg 'op elkaar' geweest,' zegt haar broer. 'We gingen vaak samen op vakantie en we belden elkaar zondags op en vroegen: 'Wat doen we vandaag?' 'Die vraag hoeven ze op 23 december, de dag dat ze samen hun veijaar- dag vieren, niet te stellen ventig leden gaven acte de presen- ce. Het programma bestond uit de jaarvergadering en mededelingen van de evenementencoördinator over het jaarplan 2002. De bezoekers kwamen uit heel Nederland, van Groningen tot Zeeland. Zelfs uit België waren Trabant-rijders aanwezig. Aan de bijeenkomst, waarbij de erwten soep niet uitbrak, was een onder- delenbeurs verbonden. Hier ver huisde menig onderdeel van eige naar. De volgende Trabant-bijeen- komst is op 24 februari 2002, op nieuw bij De Stoeterij. Aan de vooravond van eerste kerstdag wordt op maandag 24 december in de Vredekerk aan de Generaal Winkelmanstraat in Soesterberg de traditionele kerst nachtdienst gehouden. Aanvang 23:00 uur. Dominee Bas Nawijn leidt de dienst. Medewerking aan deze viering verlenen het Barbers- hopkoor Lake District Sound uit Maarssen onder leiding van me vrouw Riet Kosterman; Joop Lijf- togt op het orgel, en mevrouw Prousen, fluit. Vanaf kwart voor elf is er muziek en zang. Iedereen is welkom. Folkert S. Haisma De jongste (40) kandidaat voor de WD. Sinds 1995 woonachtig te Soesterberg. Getrouwd met Hannemieke, twee zonen. Jelle (4) en Ruben (1). Soesterberg is een fantastisch dorp en verdient daarom alleen al alle aandacht te krijgen van zowel de politiek als van de maatschappij. Binnen Soesterberg ben ik actief in de SOW Vredekerk en de ouderraad van de PC basisschool De Postiljon. Via het liberale platform "de derde kamer" probeer ik Soesterberg keer op keer onder de politieke aandacht te krijgen. Vier dagen in de week werk ik als financial controller bij KPMG Corporate Finance (fusies en overnames) in Amsterdam. Het dorp Soesterberg, vorming en scholing, het verenigingsleven, financiën en economie zijn mijn primaire aandachtsgebieden. Mijn advies: laat zien waar je voor staat en laat je stem niet verloren gaan. Stem WD. Op de Rademakerstraat zijn tien bekeuringen uitgeschreven voor het niet gebruiken van de parkeer- schijf. Dat gebeurde binnen de blauwe zone, waar de politie don derdagmorgen controleerde. Het muziekensemble Klezier on der leiding van Piet Creutzberg verzorgt op zondag 23, december een uitvoering van volksmuziek in het ontmoetingscentrum De Drie Eiken. Vocale medewerking ver leent Kim Brouwer. De uitvoering begint om 14:00 uur. Toegangs kaartjes zijn vanaf vandaag ver krijgbaar in het ontmoetingscen trum. Op woensdag 2 januari is er van 10:00 tot 12:00 uur in het ontmoe tingscentrum de traditionele nieuwjaarsreceptie. Deze wordt gehouden in samenwerking met de plaatselijke ouderenbonden. Alle senioren van Soesterberg zijn hier welkom.

Soester Courant | 2001 | | pagina 19