Goed gevoel bij dames Stam/SoVoCo Sportfederatie wil subsidie inoni Volleybal op zijden draadjes Kamiel Maase laat Europese race lopen voor Sylvestercross Eemvogels draait mee in top Jelle Brouwers pakt weer medaille op NK langemat PAGINA 20 WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 21 Rustperiode komt als geroepen voor volleybalsters VOLLEYBAL in een van BADMINTON SCHAATSEN Tom Versteeg in schaatszesdaagse BRIDGE Bridgers spelen gewoon tussen stapels oliebollen ZWEMMEN Clubrecord [Zwemdiploma Heren Stam/SoVoCo verspelen eerste plaats VOLLEYBAL Zilveren medaillewinnaar EK naar Soest Gehavend Selby kan titel nu wel op buik schrijven BASKETBAL ATLETIEK VISSEN Koude speelt vissers parten ïetcafé Ceatmai Met de feestdagen moet u de heerlijke salades van Toontje bestellen!!! Basketbalsters met 3e plaats op zak winter in Na goud ditmaal zilver voor Springbok TURNEN WATERPOLO Ook ZPCH te sterk voor heren de Duinkikkers TENNIS 300 Partijen op tennistoernooi LTC Soestdijk Vereniging Sportraad Soest hervormt zich na 10 jaar Korfballers brengen Antilopen nederlaag toe: 15-10 KORFBAL Sanitair Met een 'lekker gevoel' gaan de dames van Stam/SoVoCo drie weken van betrekkelijke rust in. Na een serie tegenvallende resultaten pakten ze zaterdag in een gewijzigde opstelling in Amstelveen de draad op tegen Martinus 2:1:3 (19-25,25-17, 21-25,16-25). Marjorie Borgmeijer verving 2,5 set de allesbehalve fitte spelver- deelster Monique Wismeijer, ter wijl vanwege lichamelijke onge makken van anderen ook Tamara Smit, Judith Rouwenhorst en Floortje Kok veel tot spelen kwa men. Gert Veldhuizen vond dat niet alleen leuk, maar was vooral erg tevreden dat zijn ploeg ditmaal wel in staat was mentaal dieper te n dan in de voorafgaande we- ;M: 6,3 - 6,9/KM/l: 15,9-14,5; COZ EMIS- ken. Het stemde hem voorlopig gerust. 'We moeten van ons afbij ten. Dat ze kunnen volleyballen, dat weet ik wel, maar dat we on der slechte omstandigheden goed Gert Veldhuizen: 'Dit hadden we net even nodig. blijven spelen, dat moet nog groeien.' Over het optreden in Amstelveen kon Veldhuizen louter positief zijn. Dat Stam/SoVoCo toch een set inleverde, kwam hoofdzakelijk door negen foute services die de tegenstander meteen net zo veel punten opleverden. 'Meestal trek je dat niet meer met de huidige telling', aldus de Veenendaalse trainer/coach. Hij had een moeilijkere wedstrijd verwacht in de sporthal waar me nig vaderlandse topper aan het werk is geweest. Martinus 2 staat weliswaar bescheiden geklasseerd, maar zorgt er met name in de thuiswedstrijden voor dat het goed beslagen ten ijs komt. Voor de ere divisieclub is het van belang dat het tweede team in de eerste divi sie blijft, zodat talenten kunnen rij pen. Daarom worden nog wel eens routiniers ingezet die in het verle den op eredivisieniveau acteerden. Stam/SoVoCo liet zich er niet door van de wijs brengen. Goed nieuws kwam er vanuit het iets verderop gelegen Abcoude, waar de gelijknamige nummer elf verrassend Lycurgus het nakijken gaf. Koploper Donitas is schier onaantastbaar eerste, daarachter is de strijd om de tweede plaats los gebarsten. Lycurgus neemt die plek vooralsnog in met 36 punten uit tien duels, Flash heeft 34 pun ten, Stam/SoVoCo 33, dan volgt er een gat van acht punten. 'We hadden dit nodig, we kunnen- - nog tweede worden. Als we nu weer hadden verloren, had ik daar een hard hoofd in gehad', zei Veldhuizen. Een aantal speelsters van zijn se lectie is aan rust toe om te herstel len van lichte tot zwaardere blessu res. Pas op 12 januari moeten de volleybalsters weer voor de com petitie in actie komen. Tom Versteeg van SV Eemland beeft zich knap staande gehouden inde schaatszesdaagse. Tussen de prolrijders, onder wie Erik Hul sbos en Erik Angenent, reed de Marathon A schaatser met de amateurstatus verdienstelijk mee. Hij eindigde in de middenmoot. De eerste vier dagen moesten tel kens honderd ronden (40 kilome ter) worden afgelegd. Dat ging hem gemakkelijk af. De vijfde dag (60 kilometer) had hij last van lichte griep, maar Versteeg had voldoende krachten over om ook de laatste dag in Den Haag 60 ki lometer af te leggen. Bridgeclub Eemland houdt zondag 30 december een oliebollentoer- nooi. In de grote zaal van OC De Klarinet in Overhees is plaats voor tientallen bridgers. De paren spe len zes ronden van vier spellen, al vorens de prijzen worden verdeeld. Voor elke deelnemer is er sowie so een oliebol en een consumptie. Het toernooi begint om 12:30 uur, maar de deur van het ontmoe tingscentrum gaat om 11:45 uur al open. Deelname kost 20 gulden per paar. Opgeven kan tot donder dag 27 december bij mevrouw L. Moonen, 88 6023067. I Het regent de laatste tijd aanhou- 1 dend clubrecords bij de Duinkik- I kers. In de afgelopen week zorgde I Remko Hooft ervoor dat de ge- I schiedschrijver van de zwemvere- Iniging aan het werk kon. Op de 200 meter schoolslag liet hij een Itijd klokken van 2.50.81. Even la- Iter op de 100 meter schoolslag ■lukte het hem niet een persoonlijk [record te realiseren. Tijdens de li- nietwedstrijden behaalde de Duinkikkers overigens acht eerste, [elf tweede en drie derde plaatsen. Geslaagd voor het zwemdiploma jbij de Wieksloot Martijn van Aken; Olav Arnoldus- gen; Anne-Joélle Beugelink; Kyliam Boers; Michèlle Brouwer; Marjolein Eramer; Ester van Eyk; Tijmen Gom- mers; Eva Groen; Nina Hulsman; Bas iOoiman; Frank Kooiman; Kirsten helder; Britt Kramer; Sascha van Me- ,en; Timon Sloos; Kevin Lodder; faarck de Visser; Michèlle van de (Verf; Adan Ffrodo Yspeert. B: Mitchell van Doorn: Bram Ruiten. Ijzingwekkend spannend wordt het in de kopgroep van de promotieklasse. De vier beste teams kleven aan elkaar. De topploegen balanceren op zijden draadjeswaarbij elk setverlies onderscheid kan ma ken. Zo verspeelde Stam/ SoVoCo de eerste plaats aan Gemini 1, door tegen Gemini 2 één van de vijf punten te verlie zen: 3-1. Gemini 1 maakte zelf geen fout. De Soesters hadden het volkomen aan zichzelf te wijten, vond Juijan van Slooten. De eerste anderhalve set, zo constateerde de trainer/ coach, was er geen vuiltje aan de lucht. Geheel volgens het protocol werd de eerste met 25-17 gewon nen en nam Stam/SoVoCo in de tweede een voorsprong van acht punten. Die werd geheel tenietge daan door een serviceserie van de Hilversummers. 'Daarna speelden we mat en ongeïnspireerd, we wa ren steeds een stapje te laat', ver telde Van Slooten. Tot zijn ontzetting gaf zijn ploeg de tweede set weg (24-26). De derde set was van Soester zijde niet veel beter, maar de volleybal lers beleefden een 'narrow-escape' (30-28). Het bleek de beslissing van de wedstrijd te zijn, want daar na werd het vlot 25-16. Bij Stam/SoVoCo ontbraken Mar cel van 't Veer en Johan Pieters en speelden drie spelers met een lich te blessure. Van Slooten, die com plimenten uitdeelde aan Lars An- deweg en Maurice van Vliet, voer de dat niet als excuus op. De stand in de top van de promo tieklasse is nu: 1. Gemini 1 10-41, 2. Stam/SoVoCo 10-40, 3. AGA- VS 10-39, 4. Odis 10-38. Beker Twee dagen voor het treffen met Gemini 2 zorgde Stam/SoVoCo voor een verrassing in het beker toernooi. Keistad 4, dat een klas se hoger op de tweede plaats staat, werd met 2-3 de weg naar de vol gende ronde geblokkeerd. De eer ste twee sets gingen nog kansloos verloren (25-17, 25-18), maar door wat omzettingen draaide Van Slooten de zaken om. Omdat Kei- stad in de verdediging niet zo snel was, werd er na de side-out door het midden aangevallen en speel de Stam/SoVoCo in een eventue le rally via de buitenkanten. Kei- stad kon dat niet bijlopen en ging met 19-25, 24-26 en 9-15 onder uit. De blessure van Jölanda van Cleef heeft zaterdag gevolgen gehad voor Selby. De nummer twee van de ranglijst verloor met 2-6 van Zeewally dat derde staat. De bad mintonners uit Soest kunnen de titel nu wel op hun buik schrijven. Deze week spelen ze de uitwed strijd tegen koploper Inside'82. In Baarn zal Van Cleef niet in actie kunnen komen. De eerste dame werd tegen Zeewally vervangen door Mirjam Castein uit het derde team. Zij kwam tekort in haar en kelspel (11-1,11-4). Met Monique Visser, die eveneens verloor (11-8, 11-4) werd ze in het dubbelspel overklast (15-1, 15-0). Het was jammer voor Selby dat zo goed was begonnen met zeges van Johan Meijer en Harold Topper. In de heren dubbel waren Topper en Herman Scheerhoom ook goed op weg, maar na winst in de eerste set (15-6) werden er fouten gemaakt: 13-15,10-15. Met een 2-3-achterstand ging Sel by de mix-partijen in en dat be loofde weinig goeds. Weliswaar hadden de Soesters de uitwedstrijd tegen Zeewally met 5-3 gewon nen, de mixen moesten destijds worden ingeleverd. Dat was we derom het geval. Met gemengde gevoelens be keek Erik Tolboom de live-uit zending van het Europees kampioenschap cross in Zwit serland. Kamiel Maase, Ne derlands beste crosser van dit moment, pakte er de tweede plaats in een sterk deelnemers veld. Tolboom was blij met de zilveren plak voor de atleet, maar zag zijn kansen om Maase te strikken voor de Sylvestercross slinken. De nega tieve emotie bleek ongegrond, want de vaderlandse topper laat de Great North Cross Country in Ne- wcastle lopen om op 31 december in de Lange Duinen te kunnen starten. Daarmee verzekerde race- director Tolboom zich van een blikvanger in de nationale atletiek- wereld. 'Ik heb ervoor gekozen in Door de koude werd er zaterdag weinig vis gevangen door de Snoekbaars. Tijdens de vierde wedstrijd van de wintercompetitie, die werd gehouden aan de Vecht, deed Willem van der Kraats het nog het best met 4.13 meter. De 21 vissers schepten slechts 104 keer een vis uit het koude water. Ben van Keulen drong zich naar voren met een tweede plaats, gevolgd door Gert van Drie, Erik van der Kraats, Cees Laseur, Cees Looij- sen, Ton van Drie, John Hibbell en anderen. Onze salades zijn rijkgevuld en een vol ledige maaltijd per persoon. U kunt ze bestellen van woensdag t/m zondag tussen 12.00 en 20.00 uur bij Birkstraat7 of tel. 6013337. De Huzaren salade, voor f20,- per persoon, bestaande uit het vol gende: - Huzarensalade (200 gram p.p.). Ham-rolletje met asper ge, Gevuld ei, Rookvlees met augurk, Brie, Cervelaat metzilverui, Pompernikkel, Fricandeau, Ananas en Paté. De zalmsalade, voor f25,- per persoon, bestaande uit het volgen de: -Zalmsalade (200 gram p.p.), Gevuld el, Mosselen, Garnaaltjes, Gerookte Forel, Makreel, Hollandse Haring, Pompernikkel, Gerook te Zalm en Krab. Hors d'oeuvre, luxe salade voor f30,- per persoon, bestaande uit het volgende: - Zalm en Huzarensalade (200 gram p.p.), Brie,X&. vuld ei, Rosbief, Gerookte paling, Fricandeau, Gerookte zalm, Ham-rolletje met asperge, Hollandse Haring, Gevulde tomaat met garnaal, Pompernikkel en Gevulde komkommer met Krab. Birkstraat 7 - Soest - Tel.: 60133 37 Programma 1200 meten 09:30 pupillen B/C jongens 09:35 pupillen B/C meisjes 09:45 pupillen A jongens 09:50 pupillen A meisjes 10:00 junioren D meisjes 2000 nieten 10:05 junioren D jongens 10:15 junioren B/C meisjes 10:25 junioren C jongens 4000 meten 10:35 junioren B jongens 6000 meten 11:00 dames veteranen 8000 meter; 11:00 heren veteranen 11:40 heren senioren 12:25 heren neo-senioren 6000 meter. 12:25 jongens A 3200 meten 13:05 dames korte cross 13:20 heren korte cross 6000 meten 13.40 dames prominenten 13:40 dames senioren 4800 meten 13:40 dames neo-senioren 3600 meter: 13:40 meiges A 10.400 meter: 14.15 heren prominenten 2,4,6, 8 kilometer: 15:00 prestatieloop (Voor kinderen tot en met 12 jaar is er een apart startvak). Soest te lopen. Het is toch wel erg leuk om na mijn tweede plaats op het EK mee te doen aan een mooie klassieker in Nederland. Het scheelt me bovendien weer twee dagen reizen, zo vlak voor het vertrek naar Zuid-Afrika voor drie weken stage', aldus Maase die van het NOC*NSF de A-status heeft gekregen. De rest van het deelnemersveld zal worden gebouwd rond Maase die onlangs zijn parttime baan opzeg de om zich volledig op zijn sport te kunnen richten. Hij krijgt op 31 december in elk geval te kampen met Tom van Hooste, de winnaar van het Belgische crosscircuit. Het startschot van de prominentenloop bij de heren klinkt om 14:15 uur. Dames De dames gaan om 13:40 uur reeds op pad. Sigrid Vanden- bempt, vorig jaar derde van België, zal er niet bij zijn vanwege clubver plichtingen. Wel van de partij zijn onder anderen Erika van de Bilt (winnares in 2000), Viola Kibiwott (wereldkampioen junioren 2001 uit Kenia), Vivian Ruijters (nu op trainingsstage in Kenia), Sonja Deckers (tweevoudig Belgisch kampioene op de halve marathon), Stafania Statkuvienne (tien jaar geleden winnares maar nog steeds niet versleten), Grete Koens en publiekslieveling Irma Heeren. Tolboom stelt verder pogingen in het werk loopsters uit onder meer Ethiopië, Polen, Hongarije en Roemenië te strikken voor het deelnemersveld van de 21e Sylves tercross. Winnen waren de dames van Red Stars aan hun stand verplicht tegen het vierde team van Niels Stensen. En dat deden de basketbalsters dan ook in Utrecht: 44-77. Het was misschien niet de beste wed strijd die de Soesters speelden, al snel werd duidelijk dat Red Stars te sterk was. Tussenstanden na het tweede en derde kwart waren 20- 42 en 30-65. Daarna geloofden de speelsters van Robert Oosterhof het kennelijk wel. De trainer/ coach had zijn eigen wedstrijd hal verwege verlaten om de dames in Utrecht te kunnen gaan coachen. In de vierde periode zag hij de ver moeidheid toeslaan binnen de groep en dat kwam onder meer de passing niet ten goede. Niettemin werd een ruime zege geboekt en gaat Red Stars de winterstop in met de derde plaats op zak. Jelle Brouwers heeft zijn natio nale titel op de langemat niet kunnen prolongeren. Het lid van de Springbokken moest za terdag tijdens de Nederlandse kampioenschappen voor jeugd tot en met 12 jaar genoegen nemen met de tweede plaats. Springtalent Tusla greep terecht goud tijdens de titelstrijd, waar de Soester club nog meer ijzers in het vuur had. De negende nationale medaille in de geschiedenis van de Springbokken kwam op naam van Babak Hadjipour Ahrda. De de butant verraste op de minitrampo- line met de vijfde plaats in een deelnemersveld van 45. Omdat hier de eerste zes een plak omge hangen kregen, mocht Hadjipour Ahrda zich bij de prijsuitreiking melden. Gina Rens besloot haar eerste op treden tijdens de NK met een tien de plaats op de langemat en de 12e stek op de minitrampoline. Regio In de voorronde voor de regio kampioenschappen moeten de Springbokken een inhaalslag doen. Tijdens de eerste wedstrijd ontbra ken ze vanwege de jubileumuitvoe ring in Aqua Indoor. Maar het ze vental Soesters liet zaterdag zien dat ze er straks in de finale wel bij zullen zijn. Tijdens de tweede kwa lificatiewedstrijd werden Daan Beukema, Ramon Sloos, Timon Sloos en Max van Gent eerste in hun groep. Van Gent versloeg zelfs de regerend Nederlands kampioen. Goede vooruitzichten hebben ook Rick Olthof die als tweede eindig de, Merijn Burgers (vierde) en Kevin Bon (vijfde). Bij de gymnasten won Robjn Broekhuis (F4), gevolgd door zijn clubgenoot Martijn Valkenet. Winst in de F3 was er voor Jaap Dirksen. Ook tegen ZPCH is de Duinkik kers er niet in geslaagd de eerste overwinning te boeken. De wed strijd in Hoofddorp resulteerde in een 7-4-nederlaag. De Soesters kwamen na 20 seconden op ach terstand, maar op het volgende doelpunt moest tot in de tweede periode worden gewacht. ZPCH scoorde tweemaal, voordat Vin cent van de Vaart wat terugdeed: 3-1. Deze score werd in het derde kwart verdubbeld. De gastheren profiteerden tweemaal van een numerieke meerderheid, namens de Duinkikkers was Van de Vaart de enige die doel trof. De Soesters probeerden het in de vierde perio de nog even en via Marcel Brittijn en Pieter van Schalkwijk kwamen ze terug tot 6-4. Het laatste woord was echter aan de Hoofddorpers. Een groot aantal mensen uit de plaatselijke tenniswereld ontmoet elkaar volgende week op en rond de vier overdekte banen van LTC Soestdijk. Aan de Schrikslaan vindt van woensdag 26 december (Tweede Kerstdag) tot en met maandag 31 december het tradi tionele oliebollentoernooi plaats. Aan de vijftiende editie van deze speciale en feestelijke slagenwisse- ling wordt meegedaan door circa 300 tennissers van alle verenigin gen en tennisparken uit Soest, maar ook uit de omgeving hebben deelnemers zich aangemeld. Op het programma staan ongeveer 300 partijen (dames-, heren- en gemengd dubbel) in verschillende leeftijdsgroepen en op diverse ni veaus. De organisatie is in handen van LTC Soestdijk. Tijdens de laatste ledenverga dering heeft de Vereniging Sportraad Soest zich zelf opge heven. Het voormalige, burger lijke adviesorgaan van het ge meente gaat echter verder als Sportfederatie die de belangen van sportverenigingen en -in stellingen gaat behartigen. Gepoogd wordt de nieuwe statu ten nog voor het eind van dit jaar de notaris te laten passeren. Voor zitter Paul Lemmen, die politieke ambities heeft en voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen ge deeld lijsttrekker van de PvdA is, heeft zich teruggetrokken. In het overgangsbestuur blijven Marianne van Halen, Cees Ver kerk en Dick Stroband nog even aan, maar per 1 april - en dat is geen grap - zullen zij ook uitstap pen. Dan moet er een nieuw be stuur zijn gevormd. Daarvoor zijn inmiddels vier Soesters aangetre den, van wie de meesten een ver leden hebben in de Sportraad of diens voorganger de sportstichting. Het gaat om Jan Paauw, Piet Mo- ree, Mimi Schneider en Frans van Dillen. De Sportfederatie heeft bij het ge meentebestuur een verzoek inge diend voor een structurele subsidie van 15 duizend gulden. Het Colle ge zou zich waarschijnlijk gisteren over deze aanvraag buigen. Uit de periode van de Sportraad heeft de federatie overigens 80.000 gulden overgehouden door steeds zuinig om te gaan met de jaarlijkse subsidie. Het overschot stamt vooral uit de begin jaren ne gentig, toen de Sportraad 40 mil le per jaar kreeg, voor onder meer ambtelijke ondersteuning. Mede omdat de rekeningen van de ge meente gepeperd waren, zette de Sportraad voor onderzoek en an dere zaken veelal vrijwilligers in. Jaarprogramma Op 14 januari vindt de eerste ver gadering van de Sportfederatie plaats. Het is de bedoeling dat dan een jaarprogramma wordt vastge steld. Doel van het nieuwe orgaan is in elk geval om voorlichting te geven aan de leden, bijvoorbeeld in de vorm van een nieuwsbrief. Verder is het niet ondenkbaar dat de federatie zich gaat inzetten voor de sportstimulering voor jongeren en ouderen. Dat wordt echter de taak van het nieuwe Sportplatform dat het gemeentebestuur in het le ven roept en als nieuw adviesor gaan beschouwt. De Sportfedera tie streeft dan ook een goede sa menwerking na met het Sportplat form en de door de gemeente aan te stellen sportcoördinator. Was de Vereniging Sportraad er alleen voor sportclubs die waren aangesloten bij een nationale bond, bij de Sportfederatie kunnen ook sportorganisaties terecht, zoals bij voorbeeld Budo Ryu (o.m. judo, karate, taekwondo) en langlaufers en rolskiërs. Na tien jaar is een eind gekomen aan de Vereniging Sportraad Soest. Dat is het gevolg van het besluit van het gemeentebestuur om een andere gesprekspartner aan te wij zen. In het kader van de breedtes port wil Soest niet alleen de ge organiseerde sport, maar ook wel zij nsinstellingen en het onderwijs erbij betrekken. Dat is weer inge geven door landelijk beleid. Het ministerie van wvc heeft geld vrij gemaakt voor gemeenten die pro jecten voor de breedtesport opzet ten. Soest krijgt de komende zes jaren in totaal 700 duizend gulden. Daarvan betaalt ze het salaris van de sportcoördinator die het aan bod van sportactiviteiten moet af stemmen op behoeften van de be volking. Ook wordt een bewe gingsconsulent in dienst genomen die onderwijzers uit het basison derwijs gaat ondersteunen bij gym lessen. Verder komt er geld vrij voor ondersteuning aan sportacti viteiten van welzijnsinstellingen, zoals Stichting Balans en Stichting Welzijn Ouderen Soest. In de zaal komt Eemvogels tot dusver goed uit de voeten. Na drie wedstrijden zijn de korf ballers nog ongeslagen. In Aqua Indoor brachten ze zater dagmiddag Antilopen 5 de eer ste nederlaag toe: 15-10. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Een spannende wedstrijd was aan gezegd en met een doelpunt in de eerste helft maakten de Leusder bezoekers duidelijk wat hun inten ties waren. Maar Eemvogels was niet op zijn mondje gevallen en had het antwoord klaar. Daniëlle Ras rondde een doorloopbal af en Ward Steffens scoorde van afstand. Toen al was duidelijk dat Eemvo gels beter combineerde en zodoen de gemakkelijker kon aanleggen. Dat resulteerde in doelpunten van Almar Lijfering en Willem Ode- warris (strafworp). Nadat Antilo pen er 4-2 van had gemaakt, zorg de Kathja Rauch met een afstands schot en een doorloopbal voor een marge van vier doelpunten (6-2) die tot de rust werd geconserveerd (10-6). Na de hervatting waren het weer de gasten die als eersten scoorde, Verbeten duel in Aqua Indoor, waar Eemvogels ongeslagen bleef Foto: Aldo Allessie maar Eemvogels gaf geen krimp en hield afstand van Antilopen. Sterker nog, het liep verder naar 14-7, waarmee de beslissing was geforceerd. De doelpunten in de slotfase hadden niet meer dan sta tistische waarde. Bij Eemvogels was Ras het best op schot. De korfbalster schoot vijfmaal raak. Eemvogels heeft nu drie thuiswed strijden achter de rug en zeven duels voor de boeg. Met vijf van de zeven beschikbare punten gaat het de ploeg voor de wind. Ko mende zaterdag gaan de Soesters op bezoek bij Animo 4, waartegen het anderhalve week geleden gelijk speelde, op 5 januari volgt een vi site bij Antilopen.

Soester Courant | 2001 | | pagina 21