K ma Soester sporters gehuldigd /ELL Veerkracht redt Smeeing/BDC Sentinck Fonds op de koffie ILDE Zege Buddingh en V.d. Akker Geen alternatief motorcross ^Dogterom 229,- [handbal tSPÖRfj 3AGINA 22 WOENSDAG 19 DECEMBFR 2001 SOESTER COURANT Handballers moeten van heel ver komen: 26-26 PAGINA 23 QIAK Acht teams en 38 individuen krijgen attentie tiel irtrekken sslakens >ORM vell.nl specialist in All Wheel Drive AWD Sportuitslagen^ Bowlers sluiten af met traditioneel kersttoernooi Schakers dwingen koploper Huizen tot capituleren SCHAKEN Kerstavondzang in Molendael BOWLING Defensie beëindigt contract met SALZ MOTORCROSS Na kerst trillen voor strakke billen! Mis van Fux bij Cantate Domino Apollo-concert uitverkocht! Kerstconcert Kerstconcert van NMMK in Baarn Inbreker gepakt de beste, de lekkerste Kinderclub en kerstviering Sportprogramma I Kersttocht te paard met Cheval Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Bridge NVMI )ekwoning ijkruimte ebuurc rollen waren omgedraaid tijdens de thuiswedstrijd tegen CSV. Ditmaal moest Smeeing/ 80C van heel ver komen om langszij te komen. Waar de ploeg in november en decem ber voorsprongen uit handen ïaf, werd zondagmiddag op het laatste moment een nederlaag jigewend: 26-26. Vrijwel de gehele wedstrijd keek Smeeing/BDC tegen een achter- jand aan. Al in de beginfase nam (SV het heft in handen (2-6). Dat jon het doen, omdat de overtui- jjgvan de Soester aanval gestript ïas. De Castricumse keeper moet •ebben gedacht dat zijn tegenstan ders hem aan het inschieten waren. De enige handballer van de thuis- jiib die het op een gegeven mo- <ent wel 'in de gaten' had, was Jos dans. De linkerhoekspeler werkte a het tweede deel van de eerste xlft aan zijn productie die bij vijf jffers zou stoppen. Verder was üt te danken aan de individuele rditeiten van doelman Mare inmaak dat Smeeing/BDC voor ie rust (10-11) de aansluiting tad. Die verdween spoorslags in de soms sensationeel tweede helft. spurtte naar 10-14 en werd Hn|> st.evlB« ln het zadel geholpen door de scheidsrechters die de ene na de andere tijdstraf uitdeelde aan Smeeing/BDC. Op een goed vnt h .r f ?Cgd Slecht moment zat het halve veldteam naast de Va" den De'issel en reter Stoelenga op de bank. Nota bene m de fase dat Smeeing/BDC niet meer dan drie spelers (exclu sief Vermaak) in het veld had staan, scoorde Koen Smeeing een van zijn vijf doelpunten. Niettemin vergrootte CSV de voorsprong ■etsjes en bij 16-21 leken de bezoe- kers op rozen te zitten. Toen was het moment aangebro- ken voor Smeeing/BDC om aan te tonen dat het over veerkracht be schikt. De ploeg begon aan een spectaculaire inhaalslag en vochten zich terug in de wedstrijd. Twee minuten voor tijd was de marge aanzienlijk geslonken: 24-26. Vanaf zeven meter bracht Arjan Roest met zijn zevende doelpunt het verschil terug tot één goal en CSV slaagde er niet in daarna te scoren. Dertig seconden voor tijd bracht Lans de Soester club op gelijke hoogte met de Castricum- mers en daar bleef het bii. Door de puntendeling consolideer den CSV en Smeeing/BDC res pectievelijk hun zesde en zevende plaats op de ranglijst. Deze posities geven nog net voldoende lucht voor handhaving, want door een herindeling vliegen er na dit sei zoen vijf ploegen uit de eerste di visie A. De zeven die het hoofd boven water houden, mogen met de zeven beste uit de andere pou le samen één eerste divisie gaan vormen. Smeeing/BDC heeft nu, na tien van 22 wedstrijden, drie punten voorsprong op E en O 2 dat de achtste plek inneemt. In Volendam kan het Soester team komende zondag meer afstand nemen. Volendam 2 staat tiende met 4 punten en moet in theorie te doen zijn. E en O 2 en Hurry Up (ne gende) ontmoeten in het laatste speelweekeinde van de eerste competitiehelft sterke tegenstan ders, zodat er halverwege de wed strijdenreeks mogelijk een gat van vijf punten gaapt tussen Smeeing/ BDC en de denkbeeldige rode streep. De stand: 1. Kolping 10-16, 2. UDSV 9-15, 3. Quintus 2 10-15, 4. Swift 10-13, 5. Aalsmeer 2 10- 12, 6. CSV 10-12, 7. Smeeing/ BDC 10-10, 8. E en O 2 10-7, 9. Hurry Up 10-6,10. Volendam 2 9- 4,11. Olympia 10-4,12. Actief 10- 4. DEEËN 103 t.nl oest.nl .Vrijdag koopavond. Leden van het Bentinck Fonds zijn zaterdag op de ■Mie gegaan in het Gildehuis. Daar kwamen ze bij- nn voor de jaarlijkse kerstkoffie. De organisatie voor minder valide sporters blikte traditioneel even terug op j kt bijna afgelopen jaar en keek alvast vooruit naar W2. Dat gebeurde in een geanimeerde sfeer. Het Bentinck Fonds werd dertig jaar geleden opgericht. Bijzijn afscheid als burgemeester van Soest gaf wijlen baron mr. S.P. Bentinck aan, dat hij liever geen ca deaus wilde hebben, maar meer prijs stelde op giften. Met het geld werd de aanzet gegeven voor de sportor ganisatie. Foto: Aldo AUessie •w ,a'| fSltMtN OP MAAI 035 6915152. Tel. 035 6030952. In het gemeentehuis zijn vorige week 38 sporters en nog eens acht clubteams gehuldigd van wege het sportieve succes dat ze in 2001 boekten. Wethou der Harry Witte en voorzitter Paul Lemmen van de Vereni ging Sportraad Soest (VSS) hielden de denkbeeldige lam pen vast die op de Soesters wer den gericht. De bijeenkomst werd georgani seerd door de VSS en Radio Soest, |de omroep die er morgen en vol lende week vrijdag (17:00-18:00) uizendingen aan wijdt. Het 'ere- rondje' in de kantine van het ge meentehuis was echter niet com pleet. Op het lijstje ontbraken on- jder meer het eerste mixteam van IV Soest dat kampioen werd en naarde derde klasse promoveerde. |De zaalvoetballers van Firtina'93, Verkam pioen van het district, jWden evenmin een uitnodiging 0-n. De dansparen van Sepp, die goud, zilver en brons op de ^derlandse kampioenschappen padden weggesleept, wisten ook al niets. Het eerste elftal van Hees had weliswaar het recht ver worven om promotiewedstrijden te sPeIen, maar werd als gevolg van nen herindeling direct een klasse "°ger geplaatst. Deze ploeg had jeer wel een invitatie ontvangen. Volgens de VSS hebben alle sport verenigingen de mogelijkheid ge- tad om leden, dan wel teams voor [e dragen. In november hadden ze daarover een brief ontvangen en Verschillende clubs reageerden. Daarnaast had een medewerker van Radio Soest de persberichten Jn dit jaar in de gaten gehouden. 'Net is goed dat sporters worden $iuldigd. Het niveau waarop de ;P°rt wordt beoefend, is daarbij in olcaal kader van ondergeschikt oelang, maar wellicht dienen de I üteria helderder te worden opge ld. Het is prachtig dat bijvoor- f,eld dejeugdploeg van De Duin- .rikkers in het zonnetje werd gezet I la.nwege haar promotie naar de J Dl-klasse, maar waar waren dan I al'e andere Soester jeugdploegen I 'en de lagere teams bij de senio- Mdie een titel in de wacht sleep- len? e Sportraad was en is dus deels a[nankelijk van de respons van de ^ubs. Bovendien ging het de Portraad er tijdens de huldiging ®°cal om de sport in het alge- een te promoten. Hoe dan ook, ze moet vooral doorgaan met de schijnwerpers richten op sporters die iets hebben gepresteerd. Of dat in 2003 weer gebeurt, is niet zeker, omdat de Sportraad wordt omgevormd tot Sportfederatie (zie kader). Terug naar volgende week, toen Witte en Lemmen een leger aan sporters naar voren riepen. In wil lekeurige volgorde hieronder de Soesters die een attentie kregen van de gemeente. Individueel Turnen/gymnastiek De regiokampioenen Jelle Brou wer (tevens Nederlands kampioen langemat in december 2000), Ja- cob Vriend, Susanne van Willigen, Mante Jansma, Veronie van Beek, Babak Hadjipour Ahrda, Madeion van Hal, Jenine Hooft, Tjerk Eg- berts, Eric van Zandwijk, Merijn Burgers en Bas Bons. Zwemmen Mathijs Wijnmalen, zilver op NK met estafetteploeg en tweede tijd op de 100 meter vrije slag bij de jongens (59.15); Monique van der Hoef, Nederlands kampioen to- renspringen (5 meter) en syn- chroonspringen (3 meter). Schaken Daniël Stellwagen (14), inmiddels doorgedrongen tot de laatste acht in de strijd om de vaderlandse ti tel, meesternorm behaald en jong ste deelnemer internationaal toer nooi Wijk aan Zee; Gerrit Muis, districtskampioen; Adriaan de Jongh, kampioen junioren G van de Stichts-Gooische Schaakbond. Atletiek Dick van den Broek, o.m. derde in het nationaal wegcircuit en T in Dam tot Damloop; Eva Janssen, o.m. derde NK indoor 1500 meter, 3« nationaal circuit korte cross; Yvonne van der Kolk, winnares Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42 Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 60234 31 Soester Bowling Vereniging Maandag: Fysio en Fitness - Big Split- ters 4-1, SNS 1 - Flinstones 3-2, Strajk - Briljantjes 3-2, Teamwork - Pinshakers 3-2, Outsiders - Niemand 5-0; dinsdag: BB-tjes - Toverbal 0-5, Guppies - Niemand 4-1, Stalenhoef - de Noten 4-1, Heppie Hoekers - de Kronen 2-3, Inframatica - Niemand 5- 0. SCHAATSEN SV Eemland 500 meter: Bart de Jong 53.44, Rene de Miliano 58.98, Daan van Rhee 58.23, Sonny Berghuis 1.01,48, Wiet- se Koppenaal 1.05,53. 700 meter: Sonny Berghuis 1.27.20, Wietse Koppenaal 1.34.78. 1000 meter: Bart de Jong 1.53.63, Rene de Miliano 2.04.93, Daan van Rhee 2.08.65 nationaal circuit korte cross; Eddy Sevink, liep diverse marathons voor goede doelen; Motorcross Vïctor Roose, 54e in Parijs-Dakar. Schaatsen Henriëtte Kuijt, tweemaal Neder lands kampioen bij senioren B; Roel Hessing, 2e op 200 kilometer in Japan; Carl Verheijen, o.m. Ne derlands kampioen 10.000 meter, 2e wereldbeker 5000 meter. Zitvolleybal Marijke Roest, met nationaal team Europees kampioen. Rolstoeltennis Robin Ammerlaan, o.m. wereld kampioen landenteams en winnaar Czech-Open. Badminton Tim en Ilse Vaessen, districtskam pioen enkel en dubbelspel (Tim tevens in gemengd dubbel); Maureen Kleywegt-Oskam, twee voudig Nederlands kampioen vete ranen (35+); Johan Meyer, 3C landmachtkampioenschappen. Triathlon Dennis Moerman, 3e militaire kampioenschappen; Bea Kend- ziorra, 2e op NK duathlon. Skiën Edwin Vos, o.m. Nederlands kam pioen afdaling en beste junior al pine skiën. Teams Het damesteam van Smeeing/ BDC (promotie naar de 3e divi sie), 1' jeugdteam Selby (districts kampioen), jeugdzwemploeg De Duinkikkers (promotie naar Dl- klasse), lc heren waterpoloteam De Duinkikkers (kampioen en promotie naar le klasse), WZ'49 1 (kampioen en promotie naar V klasse), Hees (promotie naar 4C klasse), DVSB (promotie naar hoofdklasse); 2C jaars pupillen AV Pijnenburg (3e op NK). ZWEMMEN De Duinkikkers 50 meter vrije slag: Ruben de Boer 51.80; Rowie Hooft 52.52; Romy Spij ker 47.31; Martijn Savenije 50.22; Marissa Eggenkamp 47.39; Bo Die- mers 40.64. 100 meter vrije slag: Sven van Zanten 1.24.98; Jos Schimmel 1.13.45; Eline Schoenmaker 1.17.27; Maaike de Boer 1.22.22; Anne Cükier 1.21.59. 100 meter schoolslag: Niels Schimmel 1.49.81; Wendy Spijker 1.47.70; Jolan- da Smeets 2.02.62. 50 meter vlinderslag: Brent Elemans 45.87; Connor Elemans 50.28. 100 meter wisselslag: Nikki Thie 1.49.66; Wendy Spijker 1.41.11. 100 meter schoolslag: Brent Elemans 1.52.41; Connor Elemans 1.59.48. 25 meter vlinderslag: Ruben de Boer 27.63; Romy Spijker 24.93; Rowie Hooft 30.30. 100 meter wisselslag: Bo Diemers 1.40.76; Marissa Eggenkamp 1.47.31. 100 meter rugslag: Sven van Zanten 1.38.43; Jos Schimmel 1.25.86; Anne Cukier 1.35.98; Eline Schoenmaker 1.29.68; Maaike de Boer 1.31.64. 100 meter vrije slag: Niels Schimmel 1.34.12 Jolanda Smeets 2.00.18; Nik ki Thie 1.41.87. Donderdag bracht het eerste achttal van de Soester Schaak club het ongeslagen Huizen de eerste nederlaag in deze com petitie toe. Dat gebeurde nota bene in het hol van de leeuw: 3-5. Soest rekende op een moeilijke avond en deze verwachting leek uit te komen toen kopman Gerrit Muis al snel de koning moest om leggen. Een verkeerde afruil werd hem fataal. Maar daarna kwam Soest op dreef. Hugo van Hengel (2e) scoorde al snel 1-1, toen zijn tegenstander een kwaliteit offerde voor aanval en deze aanval vak kundig werd ontkracht. Roderick Loeber (4e) stond toen al beter ter wijl Harry Wilting (5e) bezig was een stuk te winnen. Ook bij Koen Vegter (7e) leek alles naar wens te gaan. Hij had met wit een pion geofferd en de zwarte stelling stond onder zware druk. Marcel Wijnhof (8e) had een fraaie aan- valsstelling opgebouwd die hij al snel in winst omzette: 2-1. Loeber had evenmin moeite met het realiseren van zijn voordeel en tekende de 3-1 aan. Bijna gelijktij dig scoorde Harry Wilting 4-1. Hij had inderdaad een stuk gewonnen, waarna zijn tegenstander nog wat tegenspartelde, maar kansloos bleek. Huizen deed wat terug en won aan het derde bord. Hier overzag Bram Otto pionverlies in een gelijkstaande stelling (4-2). De wedstrijd werd beslist door Koen Vegter. De witte dreigingen lever den uiteindelijk stukwinst en par tijwinst op en een 5-2 stand. Rene Molenaar (6C) verloor tenslotte door in tijdnood een remisevariant te missen en daarmee was de, toch vrij gemakkelijk behaalde, 5-3 overwinning een feit. www.hooijervuurwerk.ni Zoals al jaren gebruikelijk is in Medisch Centrum Molendael, wordt op de avond voor Kerst, op 24 december a.s. om 19:45 uur een kerstavondzang gehouden. Belangstellenden zingen dan kerst liederen voor de patiënten van Medisch Centrum Molendael. Deze kerstzang is een initiatief van de commissie Ziekenhuispastoraat en trekt ieder jaar zangers en zan geressen uit Soest, Baarn, Bun schoten en Spakenburg. Op elke verpleegafdeling wordt een aantal bekende kerstliederen gezongen, onder begeleiding van een koperensemble uit Baarn. De patiënten waarderen dit kerstge zang enorm. Iedereen is van harte welkom om mee te zingen op maandagavond 24 december, de avond voor Kerst. U wordt om 19:45 uur in de hal van Medisch Centrum Molendael te Baarn ver wacht. Na afloop is er gelegenheid om in het restaurant nog een kop je koffie of thee te drinken. Ad Buddingh en Ries van de Akker hebben het traditionele kersttoernooi van de Soester Bowling Vereniging gewonnen. In een spannende finale hiel den ze onder anderen Bart Breunesse en Ineke ter Beek achter zich. Het verschil was klein. Het win nende duo verzamelde een pinfall van 2305, de nummers twee volg den met 2277. Breunesse en Ter Beek hadden op hun beurt een geringe voorsprong op Ada en Hans Brehler (2267) die er weer alles aan moesten doen om Bart Sukel en Marga Vlek (2253) ach ter zich te laten. Gerard van den Deijssel slaagde erin voor het eerst een finaleplaats af te dwingen. Met Harry Klok kwam hij tot een eindscore van 2237, goed voor de vijfde plaats. Joke Jansen en Jan Kraamwinkel sloten de rij in de eindstrijd met een pinfall van 2203 Aan het kersttoernooi deden 17 De finalisten van de Soester Bowling Vereniging zochten elkaar na afloop nog even op om de prij zen van het traditionele kersttoer nooi met elkaar te vergelijken. Foto: Herman van Dam teams mee, zodat zondagmorgen al moest worden begonnen, de fi nale werd om zeven uur 's avonds afgerond. Bij de dames werd de hoogste score gemaakt door Ria van de Broek (174); bij de heren stond Ries van de Akker garant voor de beste dagscore (192). Het ziet er somber uit voor de motorcrossers van SALZ (Soest, Amersfoort, Leusden, Zeist). Vanaf medio volgend jaar mogen ze niet langer ge bruik maken van de Leusder- heide en is er geen alternatief crossterrein voor ze. De vier gemeenten, waar de leden vandaan komen, en de commissa ris van de koningin in Utrecht, mr. B. Staal, hebben geprobeerd bij het ministerie van defensie een lans te breken voor de motorcrossclub. Ze vroegen de minister het huurcon tract voor onbepaalde tijd te ver lengen in plaats van het stop te zetten. Eventueel zou het crosster rein in noordelijke richting kunnen worden verplaatst en zou SALZ er met steun van de gemeenten een clubhuis kunnen neerzetten. Uit Den Haag is echter afwijzend ge reageerd op het verzoek. Volgens staatssecretaris H.A.L. van Hoof van defensie hebben de motorcrossers dat voor een deel aan zichzelf te wijten. SALZ zou zich, aldus de bewindsman, geen goede huurder hebben getoond. 'Afspraken werden veelvuldig niet nagekomen en het kostte defensie en Domeinen steeds veel tijd en moeite om geconstateerde tekort komingen te herstellen. Gesprek ken leverden veel beloften op, maar lang niet altijd verbeterin gen', aldus de staatssecretaris. Hij wijst er op dat het niet de taak is van defensie om voorwaarden te scheppen voor activiteiten voor motorcrossers. In 1981 besloot het ministerie de gemotoriseerde sporters de hand te reiken. Omdat de omliggende gemeenten klaagden over wiid- crossen in de natuur, vroegen ze het ministerie destijds of een deel van de Leusderheide gebruikt mocht worden. Defensie stelde toen enkele hectaren grond ter be schikking aan SALZ en maakte een jaarcontract op, dat telkens werd verlengd. Na ruim twintig jaar wordt daar definitief een punt achter gezet. Een andere reden daarvoor is dat defensie steeds meer aandacht be steedt aan natuurbeheer op militai re terreinen. Daar komt bij dat het crossterrein in de nabijheid ligt van het Munitie Complex Soesterberg. In de directe omgeving van de op slag wordt geen recreatie meer toe gelaten, in de zone daaromheen mag slechts beperkte dagrecreatie plaatsvinden. Aan de hand van ri sicoanalyses wordt bekeken hoe bijvoorbeeld het crossterrein zich verhoudt tot de veiligheidszone ring. Defensie acht een structure le crossbaan met clubhuis geen duurzame oplossing. De betrokken gemeenten zijn bang, dat het wildcrossen weer gaat plaatsvinden, als het terrein op de Leusderheide gesloten wordt verklaard. Op Soester grondgebied ziet burgemeester Koos Janssen geen alternatieve lo catie. 'Wellicht is die er wel in een van de andere gemeenten, maar veel hoop tot een oplossing is er niet als je ziet hoeveel inspannin gen er getroost zijn.' Nu lekker veel eten. Bel voor een proeftraining: 035-6668151 Kerkstraat 28 Op kerstavond zal het gemengd koor Cantate Domino tijdens de plechtige nachtmis in de parochie kerk van de H. Familie in Soest Zuid de vierstemmige mis van Fux zingen. Op veelvuldig verzoek zal het koor deze mis uitvoeren op het priesterkoor. Vanaf half elf zal het koor een aantal meerstemmige kerstliederen ten gehore brengen. De kerkbezoekers krijgen ruim schoots gelegenheid om kerstlied jes mee te zingen. Een goede gelegenheid om van dichtbij nader kennis te maken met dit al meer dan 62 jaar opereren de kerkkoor. Helaas heeft het koor de laatste tijd te kampen gehad met verlies van een aantal leden door overlijden en verhuizing. Het is dan ook van groot belang dat zich nieuwe leden aanmelden om de kwaliteit van de zang enigszins te waarborgen. Het bestuur van het koor richt zich speciaal tot nieuwe inwoners, die graag hun steentje willen bijdragen aan het opluisteren van vieringen in de kerk. Maar ook anderen die graag zingen zijn van harte welkom. In alle partijen komt het koor mo menteel enkele mensen te kort. Heeft u interesse, neem dan tele fonisch contact op met de secreta ris van het koor, de heer M.J.H. Elissen, Eikenlaan 3, §86025755, of kom eens vrijblijvend kijken tij dens een repetitie, die gehouden wordt op woensdagavond van 19:45 tot 21:30 uur in de kerk van de H. Familie. Mag het bestuur, mag het koor op u rekenen? Het kerstconcert van Apollo, dat op donderdag 20 december in de Open Hof wordt gegeven, is volle dig uitverkocht. Ook aan de zaal zullen helaas geen kaarten meer te verkrijgen zijn. Wel zijn er voor het concert in Baarn nog enkele kaar ten verkrijgbaar. Dat concert wordt gegeven op vrijdag 21 de cember in de Pauluskerk op de Brink; het begint net als in Soest om 20:00 uur. Kaarten voor dit concert a 5,00 zijn te verkrijgen bij de bekende adressen en bij de VVV in Soest en Baarn. Op vrijdag 21 december geeft het Baarns Dameskoor een kerstcon cert in het NPB-kerkje in de Kampstraat. Het koor zingt o.l.v. Paul Delcour en de piano wordt bespeeld door Gijs Braakman, de vaste concertpianist. Medewerking wordt verleend door de bariton Rob van Surksum. Delcour heeft voor dit concert oude nummers een nieuw jasje gegeven, ook heeft hij enkele nieuwe nummers be werkt b.v. Coventry Carol en The Rocking Song. Natuurlijk zingt het koor Stille Nacht uit het Wei- hnachtsoratorium van Müller, The Snow van Elgar en Mary's Boy Child. Het concert begint om 20:00 uur. Kaarten zijn o.a. verkrijgbaar op de avond zelf bij de ingang van het kerkje. De kaarten kosten f 12,50 (Pas 65+/CJP f 10,00), incl. kof fie of thee. Op zondag 23 december om 14:00 uur vindt in de Pauluskerk op de Brink in Baarn een kerstconcert plaats dat wordt gegeven door het Nederlands Motet- en Madrigaal koor. Op het programma staan werken van Praetorius, Melchior Franck, Joh. Seb. Bach, Drake e.a. Het koor staat onder leiding van Hans Leeuwenhage, die tevens so listisch optreedt met enkele 'Wei- hnachtslieder' van Peter Cornelius. Aan het concert wordt medewer king verleend door een instru mentaal ensemble, bestaande uit Margot van Dijk, blokfluit, en Anne Geluk, viool. Beide zijn ta lentvolle leerlingen van de muziek school. Zij worden geaccompag neerd door Annette van Dijk, cel lo, en Henri Brokaar, spinet. De toegang is vrij. De kerk is voor het publiek geopend vanaf 13:30 uur. Na afloop wordt aan de kerkdeur gecollecteerd. Zondagavond heeft de politie een 18-jarige jongeman uit Soest aan gehouden die had ingebroken in een woning aan de Spinet. Een bewoner van die straat zag om streeks half elf het licht van een bewegingsmelder in de tuin aan gaan. Daarna zag hij iemand hard wegrennen uit zijn tuin. De bewo ner zag vervolgens dat er gerom meld was aan het slot van de ach terdeur. Hij waarschuwde direct de jolitie, die een onderzoek instelde n de omgeving. Op het J.H. Ising- serf zag de politie de 18-jarige Soester fietsen. Hij wist echter via een brandgang te ontkomen. Even later zagen de agenten hem weer op de Dorpsstreek rijden, maar toen ze hem wilden aanhouden gooide hij de fiets tegen hen aan, rende weg en verdween in de duis ternis. Na een snelle zoekactie trof de politie hem op de Kornet ach ter een aantal struiken aan, zodat hij alsnog kon worden aangehou den. Voor zover bekend is er uit de woning niets weggenomen. BANKETBAKKERIJ Soestèrbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Komende zaterdagmiddag 22 de cember is er weer kinderclub in de vrijgemaakt gereformeerde kerk! We gaan het natuurlijk hebben over Kerst. Er wordt een verhaal verteld, we gaan zingen en we gaan knutselen. Wat? Dat is nog even een verrassing. Heb je zin om mee te doen? Kom dan langs in het kerkgebouw aan de Parallelweg 1. We beginnen om 14:00 uur. Je kunt je opgeven bij Joke Schutte, SE6033470. Op tweede kerstdag wordt in de zelfde kerk een kerstviering ge houden voor iedereen: voor de grote mensen, maar speciaal ook voor kinderen. Het thema is 'vre de'. Ook daar ben je welkom. We gaan veel zingen en na afloop is er voor ieder kind een cadeautje. Kom je dan langs en wil je ook graag een cadeautje? Bel dan voor zaterdag 22 december even naar Joke Schutte of geef het aan haar door als je op de kinderclub bent. Tot ziens! Vrijdag 21 december Badminton 19:30 Inside'82-Selby (Baarn) Zaterdag 22 december Basketbal 19:00 Red Stars (H)-Juventus (Beukendal) Korfbal 14:35 Animo 4-Eemvogels (Geldermalsen) Zondag 23 december Handbal 14:30 Volendam 2-Smeeing/ BDC (Volendam) Ruiterclub Cheval organiseert aan staande zaterdag (22 december) een kersttocht te paard/koets door Soest. De bereden politie uit Utrecht zal de tocht begeleiden. Bij de start op de Eng om 12:30 uur zullen prijzen worden uitgereikt aan de leukst versierde combina ties. De route is: Julianalaan, Ko- ninginnelaan, Laanstraat, Cle- mensstraat, Turfstreek, Krekel, Di Lassostraat, Dalweg, Nassauplant- soen, Van Weedestraat, Koningin- nelaan. Wie mee wil doen wordt verzocht zich op te geven (vóór vrijdag 21 december) bij Diana la Mark, S86020289. -AJ-Ï. DIERENSPECIAALZAAK OOFDSTAD B.V. Soesterbergsestraat 59. Soest Telefoon 035 - 601 80 80 Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Het cursusprogramma van de Volksuniversiteit voor de maanden januari tot mei is weer verschenen. Een vast onderdeel van dit pro gramma zijn de cursussen bridge. Want er zijn steeds weer mensen die willen starten met deze denk sport of die hun kennis van bridge willen verbeteren of willen uitbrei den. Bridge is een denksport, maar ook een gezelligheidsspel. In januari wordt gestart met de cursus Bridge I en Bridge II. Bridge I is voor echte beginners, de cursus is ook geschikt voor mensen die nooit hebben gekaart. Bridge I start op woensdag 30 ja nuari van 19:00 tot 21:30 uur. De cursusprijs is 100,00. Lesmate riaal is 13,00. Bridge II is uiter aard bedoeld voor mensen die de eerste cursus hebben gevolgd; maar ook voor diegenen die vroe ger bridge hebben gespeeld, maar dit een beetje hebben laten verslof fen. Dus een ideale gelegenheid om oude kennis weer op te frissen* Bridge II start op dinsdag 15 ja nuari van 14:00 tot 16:15 uur. De cursusprijs is 89,00. Het cursus boek kost 10,00. Beide cursussen bestaan uit twaalf lessen. De cursussen worden gege ven op basis van de leermethode die is ontwikkeld door Berry Westra. Het is niet noodzakelijk dat men zich inschrijft met bridge- partner. Voor informatie, inschrijving en het cursusprogramma kan men te recht bij Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, §86022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl, maandag 13:00- 16:00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. In verband met de kerstvakantie is het kantoor gesloten van 24 de cember tot maandag 7 januari 2002.

Soester Courant | 2001 | | pagina 23