m TOSS: Representatief of niet? Soest neemt stelling op TOSS Visser Ben de Bruin 25% korting VË5CE3C Kerstmarkten op 3 locaties 30X- >RING PEN J CORTING j ACTUEEL! In Memoriam René Eijbersen Prettige Kerstdagen en een Gelukkig en Gezond 2002 OLSSON College ziet geen heil in uitgifte van wijkaandelen Reünie jarige Johan van Oldenbarnevelt gymnasium PAGINA 2 MOOISTE ILLECTIE WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT jf/'ota/i eging BRASSERIE KEUZEMENU Afvalkalender 2002 verspreid Fietsverlichting r Toekomstoriëntatie blijft met prangende vraag zitten PAGINA 3 Behoud Molendael en groen voorname punten BOS EN DUIN! Henk, Tiny, Jeroen en Daniëlle rijwiel specialist Alleen tijdens de kerstkoopavonden Verlengen Beek- en Daalselaan in voorjaar klaar Witgoed specialis Service voor alle merken Kees Boerkoel 'ASIEL STEITNER ilEl STEITNER i a p s r u o i o T A P U T L A N O I N K W E O 3 8 o.REMU-TeL 035-6019600 waf 1 januari Eemland. De georganiseerd psvervoer uit i van openbaar van deur tot >ngen u com- bestemming. tot oud, kan oment gebruik jiotaxi. We zijn erust voor het en mensen met aatvervoer dus. kt met speciale ^gekwalificeerd yngekend lage binnenkort van cc es! den van de :ven bellen zijner Idags eelnemen. :n 31 december p i januari ;esloten-, agland :r bad, mogen :ken? Dat doen uke korting, iit en lever 1 en 5 januari SRO-baden maximaal ig van 2,20 ■soon. M/V 39,99/€18,15 Combinatie van zalm en tonijn met Japanse mosterdsaus Assortiment Spaanse tapas Soep van rode peper met chorizo Gegrilde tonijnbiefstuk met tartaarsaus Filet mignon met roquefortsaus Hazenpeper met wildgarnituur Schuimbakje gevuld met warme kersen Flensjes met appel en caramel Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) (Brasserie tester 035 - 603 60 10 Van maandag r/m zaterdag www.soesterduinen.nl In de tweede week van deze maand is de nieuwe afvalkalender van Soest en Soesterberg voor 2002 huis aan huis verspreid. Hier in staat informatie over het aanbie den van huishoudelijk afval. Wie de kalender niet heeft ontvangen, kan hem alsnog aanvragen bij het Reinigingsbedrijf Midden Neder land, 88 6039222. BETAAL IOO,- EN HUUR VOOR 16Q,- NATUURLIJK BIJ: DILLENBUROLAAN 12. SOEST TEL. 015-6012340 WWW.VOORBIJ.NL Vier fietsers hebben donderdag een bekeuring gekregen, omdat de verlichting van hun tweewieler niet in orde was. Ze werden betrapt door de politie tijdens een controle op de A.R Hilhorstweg. C,<*-vo&i+\e> Ivwizy De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 765 AB Soest Tel 035 6037490 j III RVT Fax 035 6037492 c.jagtenberg@wxs.nl Zijn de aanbevelingen over de toekomst van Soest en Soester berg van de bevolking aan het gemeentebestuur representa tief voor hetgeen de burgers daadwerkelijk willen? Dat is de prangende vraag na zeven avonden hardop oriënteren op de toekomst van onze gemeen te. Het antwoord ligt ergens in het midden, maar dichter bij 'nee' dan bij 'ja'. Ga maar na, de zes reguliere TOSS-bijeenkomsten werden be zocht door in totaal iets meer dan 600 mensen. Daarvan kun je een kwart aftrekken aan politici en ambtenaren en tussen de overigen zat een aardig kliekje van mensen die zich in het circuit rond bewe gen. Zeg maar de groupies van de beleidsmakers en -bepalers, die dat zijn geworden uit het oogpunt van het belang van henzelf of de organisatie waarvoor ze staan, of gewoon uit tijdverdrijf, omdat ze het leuk vinden. Grofweg blijven er hooguit 400-450 mensen 'uit de straat' over die de moeite namen een of meer avondjes te 'tossen'. Dat is amper één procent van de lokale bevolking, van wie overi gens nog al wat mensen zich be perkten tot luisteren. Dan was de opkomst in Soesterberg (150) re latief, maar ook in absolute cijfers het hoogst. Feit is dat de Soesters in algemene zin het lieten afweten tijdens deze nieuwe vorm van in directe inspraak, verpakt in zeven sessies van drie uur, waarvoor de gemeente 150.000 gulden uittrok. Tussen juni en vorige week vrijdag mochten ze alles en nog wat zeg gen over wonen en werken, Soesterberg, winkelen en bedrijvig heid, kunst, cultuur en sport, leef baarheid, veiligheid en zorg en mobiliteit. Het maakte niet uit wat er werd geroepen, het ging welis waar om de toekomst van ons dorp, maar het draaide niet alleen om de (mogelijke) realiteit achter de dromen. Een vliegveld in de Lange Duinen? Het werd niet ge opperd, maar het had zomaar ge kund. Natuurlijk waren er vooral ook serieuze ideeën die werden geuit. De stuurgroep TOSS 2015, onder voorzittersschap van burge meester Koos Janssen, verzamelde ze, koos de in haar ogen voor naamste er uit en formuleerde die in 25 stellingen die in een folder huis-aan-huis onder de aandacht van de burgers werden gebracht. Voor circa 35 Soesters was dat aanleiding voor het eerst naar een TOSS-avond te komen. De luxe touringcar die Soest had ingehuurd om Soesterbergers de gelegenheid te geven naar het gemeentehuis te komen, vervoerde vier passagiers. In totaal woonden 150 mensen, inclusief politici en ambtenaren, donderdag de slotavond bij om min of meer te stemmen over de aanbevelingen die volgend jaar aan de gemeenteraadsfracties worden overhandigd. Die moeten er dan maar mee doen wat hen goed dunkt. Afspiegeling Bestudering van het publiek, afge lopen donderdag, leerde dat er in de raadzaal niet bepaald sprake was van een afspiegeling van de plaatselijke samenleving. Jongeren waren er niet, allochtonen ontbra ken, twee bevolkingsgroepen, waarmee het gemeentebestuur en Stichting Balans in 2002 uitgebreid gaan praten. De gemiddelde leeftijd lag zeker boven de 45-50 jaar, wat ook weer viel af te lezen aan de top 5 van stellingen, waarover de zaal het liefst wilde discussiëren. Die gin gen over het behoud van de poli kliniek en betere ambulancevoor ziening (1), de medeverantwoor delijkheid van burgers voor de leefbaarheid en veiligheid van de leefomgeving (2), woon- en zorg voorzieningen waardoor ouderen langer zelfstandig kunnen blijven functioneren (3), het voorkomen van het volbouwen van de laatste stukjes groen binnen de bebouwde kom (4) en behoud van het buiten gebied (5). Over behoud van groen gespro ken: burgemeester Janssen maaide veel gras voor de voeten van het publiek weg met de spelregel dat er niet gediscussieerd mocht wor den over de formulering van de stellingen. Sommigen konden het toch niet laten. De stellingen vormen geen alles omvattende visie. De samenhang kan slechts aangebracht worden door de politiek die (vooralsnog geheel vrijblijvend) desgewenst met de aanbevelingen aan de slag kan gaan. Dat zal niet altijd een voudig zijn, want sommige stellin gen zijn in meer of mindere mate in strijd met elkaar. Bij de politici (en niet de gemeen te) kunnen de 'tossende' burgers straks aankloppen als ze vinden dat de stellingen geweld wordt aangedaan in het beleid voor de komende 15 jaren. De overige 99 procent van de bevolking, die de TOSS links liet liggen, mag ook ageren als ze het ergens mee on eens is. De polikliniek van Molendael aan de Dalweg moet behouden blijven en een ambulancepost in of aan de rand van Soest is een vereiste. Het Soester ge meentebestuur dient zich in elk geval er voor te gaan inspan nen. Dat is de inhoud van de stelling die donderdag tijdens de slotavond van de Toekomst Oriëntatie Soest Soesterberg (TOSS) bovenaan het lijstje van 24 aanbevelingen werd geplaatst. Een polikliniek is een basisvoorziening en de burgers hebben daar recht op, was de una nieme mening van de 150 aanwe zigen, van wie zo'n 80 procent wel eens in de polikliniek of het Baarnse ziekenhuis is behandeld. Vooral voor ouderen is het van belang dat het filiaal van Molen dael in de buurt blijft. Het is voor hen veel te veel gedoe en te tijd rovend om naar een Amersfoorts ziekenhuis te reizen. Verder spra ken sommigen hun angst uit, dat de ambulance vanuit Amersfoort - met name in de spits - te lang nodig heeft om in Soest op de plek des onheils te komen. Leefbaarheid Volgens een aantal Soesters moe ten gemeente en politie beter an ticiperen op reacties van de bur gers over zaken die de leefbaarheid en de veiligheid aangaan. De stel ling dat Soest moet voortbouwen op de bereidheid van wijk- en buurtbewoners om medeverant woordelijkheid te dragen, werd op de tweede plaats gezet. Sommigen vinden dat er nog wel eens onvol doende wordt ingegrepen na signa len van de bevolking over bijvoor beeld rommel (parkje bij Honsber- gen), anderen stelden dat in over leg met de gemeente juist mooie dingen zijn gedaan (verlichting in Smitsveen). Burgemeester Koos Janssen riep de bevolking op in voorkomende gevallen toch voor al te bellen met het Meldpunt Woonomgeving dat volgens hem 'perfect' functioneert. De stelling die op de derde plaats werd gezet, leverde eigenlijk geen discussie op: schep, o.a. door mid del van woon- en zorgvoorzienin gen, voorwaarden dat ouderen zo lang mogelijk kunnen blijven func tioneren in de samenleving. Steun ook initiatieven van ouderen die collectief hun zelfredzaamheid wil len behouden of verlengen. Bouwen Meer ingegaan werd op de stelling op de vierde plaats: voorkom - nu er geen nieuwe wijken meer bijko men - dat elk onbebouwd of vrij komend terrein binnen de kernen wordt volgebouwd. Leg daarover bij plannen vooraf verantwoording af. 'Hoe moet je de bevolkingsgroei dan het hoofd bieden', vroeg ie mand zich af. 'Soest zit vol', zei een ander. De stelling was boven dien in strijd met andere stellingen, bijvoorbeeld, eentje waarin gepleit wordt voor bijvoorbeeld ruimte voor experimentele woningbouw. In weer een andere stelling staat dat uitbreiding van wonen en wer ken in Soesterberg mogelijk moet zijn. En wat te denken van de stelling dat voor starters en doorstromers woningen moeten worden gereali seerd. Als nieuwbouw uit den boze is, wordt het wel moeilijk, tenzij bestaande locaties vrijkomen. Een burger noemde er twee: het Oude Molenschot (voormalig asielzoe kerscentrum) aan de Albert Cuy- plaan en de Mavo Soest (Valeri aanstraat). Op beide percelen heeft Amstelland - die de grond wil kopen - wat de gemeente be treft recht van bouwen. De ge meente zegde dat toe in het kader van de deal rond het Zonnegloren- terrein dat werd teruggegeven aan de natuur. Van Amstelland hoeft niet te worden verwacht dat het op de twee genoemde percelen socia le woningbouw gaat plegen. Flat splitsingen, zoals in de jaren tach tig op kleine schaal al werd gedaan in het Smitsveen, werd als oplos sing aangedragen. Op de vijfde plaats de stelling: blijf u inspannen voor behoud van de kwaliteit van het groene buitenge bied en behoud van het open agra risch karakter van de zuidelijke Eng. Ook daarover leek iedereen het met elkaar eens. Autoluw Geopperd tijdens de TOSS-avond over winkelen en bedrijvigheid was de stelling dat de Van Weedestraat autoluw moet worden gemaakt.. Het publiek in de raadzaal wilde daaraan echter niet de consequen tie verbinden dat er een rondweg moet worden aangelegd. Maar of het reëel is te veronderstellen, dat alle verkeer dan maar via de Ko ningsweg moet rijden? Voorzitter Kees Boerkoel van de Soester Zakenkring, oud-raadslid van de PvdA, probeerde tijdens de slotavond ineens een lans te bre ken voor meer bedrijventerreinen. Bij de Grachten (aan de westzijde van Soest) en bij de Lange Brink- weg (de oostkant) zag hij nog wel mogelijkheden. Daar was bijvoor beeld een bewoner van de Lange Brinkweg het natuurlijk weer niet mee eens. Zo werd er nog meer over en weer geroepen tijdens de slotavond van de TOSS die bij tijd en wijle enigszins chaotisch verliep, doordat er eigenlijk niet meer be togingen mochten worden afgesto ken (wat herhaaldelijk toch ge beurde) en er te veel verschillende punten de revue passeerden. Van de 25 stellingen werd er slechts eentje teruggenomen. Het gaat om stelling 23 uit de folder van de gemeente ('Het behartigen van de belangen van de eigen in woners mag er niet in ontaarden dar de toegang tot natuur, land schap of voorzieningen wordt ont zegd aan mensen van buiten Soest'), die te veel onduidelijkheid opriep. De TOSS-bijeenkomsten zullen door de gemeente worden geëva lueerd. Over de voortgang van de praatsessies zei burgemeester Koos Janssen de deelnemers aan de slot avond: 'daarover zult u nog van ons horen'. Onze plaatsgenoot René Rijk Eijbersen (1940-2001) is op 14 december na een kortstondig ziekbed overleden. Hij werd geboren in Oosterbeek en be gon al tijdens zijn studie niet- westerse sociologie en theologie als schrijvend journalist. Hij werkte bij de Groene Amster dammer en bij Trouw. René Eijbersen kwam in 1969 bij de NCRV in dienst en werd daar de jongste eindredacteur in de televisiegeschiedenis. In 1973 werd hij hoofd van de af deling Actualiteit en maakte in druk met zijn reportages over het Chili van Salvador Allende. Hij was initiatiefnemer van de televisieactie Eén voor Afrika, organisator van het grote me diaproject Drempels Weg en maakte diverse documentaires voor NCRV Dokument. Hij was als presentator van Hier en Nu met zijn markante stem een gezaghebbend en gezichts bepalend boegbeeld van de NCRV. In 1992 verliet hij die omroep met de vut en legde hij zich toe op zijn oude liefde, de theologie. Hij preekte als vrij zinnig predikant voor de NPB te Soest en door het hele land, ondanks zijn oogziekte, (sinds 1997), waardoor hij nagenoeg blind werd. Hij preekte een paar maanden geleden nog in de gereformeerde Wilhelmina- kerk. Hij was korte tijd voorzit ter van het Oogfonds Neder land en deed veel voor de Blin denbibliotheek. Een paar jaar geleden vroeg ik hem als panellid voor het Radio Soest-discussieprogramma De Hangtafel, met Neks Blommers en Eit Algra. Door zijn rijke er varingen in binnen- en buiten land wist hij ons veel interes sante achtergronden van het nieuws te vertellen. Onze laat ste uitzending met hem was op 26 oktober jl. Na de opname in de studio vertelde hij mij in de auto van zijn ongeneeslijke ziekte. Hij vroeg om een band je van het programma, dat ik hem in november thuis aanreik te. Hij stond in de tuin op een trapje een tak van een boom af te zagen. 'Ik moet een beetje in beweging blijven.' In zijn studeerkamer zag ik bo ven zijn bureau op de muur grote foto's uit 1982, van het verkiezingsdebat dat hij leidde tussen Joop den Uyl, Ruud Lubbers en Ed Nijpels, en fo to's van zijn televisieinterview met Dries van Agt. René ken de veel anekdotes uit die tijd. Het is snel gegaan met deze en thousiaste, optimistische man. Te jong om dood te gaan. Namens de medewerkers van Radio Soest wens ik zijn vrouw Monique en hun kinderen veel sterkte toe. Wij zullen hem niet vergeten. Vanmiddag is René begraven aan de Veldweg. Hij ruste in vrede. J.V. CAFE-PARTYCENTRUM BOSSTRAAT 80 - SOEST TELEFOON 035 - 602 23 44 TUINEN wenst U namens alle collega's Prettige Kerstdagen Tel: 035 602 9495 www.olssontuinen.nl VERKOOP 28, 29 EN 31 DECEMBER Beste mensen Het mooiste vuurwerk koopt u natuurlijk bij Ben de Bruin Gallenkamp Pelsweg 1 - Soest (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) Telefoon 035 - 601 28 57 op 20 en 21 december van 19.00 - 21.00 uur op de gehele collectie. .Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Leder-accessoires, Schoenen. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 6024314 In Soest zullen geen wijkaan delen worden uitgegeven aan burgers. Het College vindt het voorstel van de PvdA overbo dig, omdat de inwoners hier al voldoende mogelijkheden heb ben hun mening te uiten en in spraak te plegen. De klankbordgroepen, de wijkbe- heerteams en de wijkavonden wer ken voldoende, stelt het College. Het ziet daarom geen heil in het plannetje dat de PvdA heeft afge keken van Delft. Tijdens de begro tingsbehandeling in oktober dien de fractievoorzitter Wil Stekelen burg een motie in om het aandeel- nouaersscnap in Soest in te voeren. In de Zuid-Hollandse stad zijn bij wijze van experiment wijkaandelen verdeeld onder de inwoners. Iede re bewoner van 12 jaar en ouder krijgt jaarlijks een (gratis) aandeel. Wie uit de wijk verhuist, kan zijn aandelen verkopen aan bijvoor beeld de nieuwe bewoner. Elk aandeel staat voor een stem, zodat de burgers zeggenschap krijgen over planontwikkeling binnen hun wijk. In Delft kunnen de burgers zo hun mening geven over de in richting van een plein. Overigens is het in Delft zo, dat vervolgens als nog de normale inspraakprocedu re conform het bestuursrecht wordt gevolgd. O Uit drie kerstmarkten konden Soesters het afgelopen weekeinde kiezen en menigeen hield het niet bij één. Er werd gependeld tussen A.P. van Doorn aan de Ko ningsweg en tuincentrum 7 Vaarderhoogt aan de Dor- resteinweg waar zaterdag en zondag de kramen waren uitgestald. Op de zaterdag bestond ook nog eens de mogelijkheid in Soest-Zuid een kijkje te nemen, waar de winkeliersvereniging Hartje Zuid had uitgepakt. Het aanbod van activiteiten was gevarieerd en verschil de per locatie, dus iedereen kwam anderhalve week voor Kerst wel aan zijn trekken. Kerstballen, Glüh wein, snert, het was er allemaal, zelfs echte Soester knollen (eerste oogst sinds tientallen jarenwerden aan de man gebracht. Natuurlijk hadden de organisatoren ook aan de kinderen gedacht. Voor hen was er te veel om op te noemen, zoals de stoelendans met ezels en de aansluitende maaltijd voor deze hoefdieren bij Van Doorn. Foto: Herman van Dam De eerste werkzaamheden voor de doortrekking van de Beek en Daalselaan zijn verricht. In ja nuari worden ze hervat. Dan wordt de riolering in de grond gelegd en als het weer een handje helpt, kan in februari of maart met de aanleg van de weg worden begonnen. Verder hoopt de gemeente dat de ro tonde eind maart gereedkomt. Bij ongunstig weer kan het zijn, dat de werkzaamheden pas in april of mei worden afgerond, maar dan is de verbinding tus sen de Burgemeester Gro- thestraat en de Stadhouderslaan een feit. Vanwege de aanleg zal de in gang naar het parkeerterrein begin volgend jaar dichterbij de rotonde op de Burgemeester Grothestraat worden gesi tueerd. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Achtgoed voor wonen en bouwen Gewijzigde openingstijden rondom de feestdagen van het kantoor van Achtgoed Wonen en Bouwen, Laanstraat 84 te Soest. Donderdag 20 december 2001zijn wij vanaf 12.30 uur gesloten. Maandag 24 december 2001zijn wij de gehele dag gesloten. Maandag 31 december 2001is ons kantoor vanaf 16.00 uur gesloten. Woensdag 2 januari 2002 zijn wij vanaf 11.00 uur geopend. De medewerkers van Achtgoed wensen u fijne kerstdagen en een voorspoedig 2002 toe. Zaterdag 12 januari houdt het Stedelijk Gymnasium Johan van Oldenbarnevelt in Amers foort een reünie. De eeuwen oude school ontvangt oud-leer lingen en -docenten tussen 11:30 en 18:00 uur. De ontvangst is in de Joriskerk, waar gastsprekers Klaas van Ber- kel, hoogleraar geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen, en Piet Gerbrandy, classicus en dich ter, het woord voeren. Het Groot Lustrumkoor en orkest treden op en er worden onder meer de be roemde gebakjes van oud-leerling Vicky geserveerd. Daarna brengt de groep een kort bezoek aan het vroegere schoolgebouw aan de Groen van Prinstererlaan. Onder weg komen de deelnemers over de Westsingel, waar de school van 1881 tot 1922 was gevestigd. Vervolgens gaat de oud-leerlingen naar het huidige schoolgebouw aan het Thorbeckeplein, waar fo to's uit vroeger jaren hangen, mu zikale optredens zijn en herinne ringen kunnen worden opgehaald. De huidge leerlingen van het Jo han van Oldenbarneveltgymna- sium geven maandag 14 januari het startsein voor de lustrumvie ring. Begin juni staat Circus Johan op het programma. Dat is een ac tiviteitendag met inzamelingsacties voor goede doelen. Het slotfeest is op 14 juni, voorafgegaan door het toneelstuk Bloed en Liefde van Godfried Bomans, dat docenten zullen opvoeren. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Affe reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Kees Boerkoel (55) is de gevaar lijkste man van Soest, al is hij nog zo aardig. Op 22 november 2001 is hij, zonder tegenkandidaat, in Kontakt der Kontinenten gekozen tot voorzitter van de Soester Za kenkring. Vijftien jaar lang werd dit gezelschap geleid door ver schillende ingetogen kleurloze managers, nu wordt het echt me nens. In beide ogen van de oud politicus twinkelt alleen maar het woordje business en dat zal Soest merken. 'Soest mag onder geen voorwaar de een slaapdorp worden', kopte mijn lijfblad veertien dagen gele den. Net ontwaakt uit een serie TOSS-dromen zal ons nieuwe Kringhoofd het dorp even hart grondig wakker schudden. Soest is relatief nog steeds een fan tastisch aardig dorp om te wonen en te leven. Je hoeft niet drie we ken te wachten om een afspraak te maken met je huisarts, die ook nog tijd heeft om langs te komen, je kunt hier al je boodschappen doen, er zijn hier goede scholen, je kunt overal gratis parkeren en het barst van de natuur en de cultuur. Als dat een slaapdorp heet, laat Soest dan toch maar liever gewoon Soest blijven. Werk is er ook ge noeg. Alleen veiligheid en kleine criminaliteit verdienen de hoogste prioriteit. Voor Kees Boerkoel is 'stilstand achteruitgang'. Een achterhaalde filosofie. Hij wil maar twee din gen: meer bedrijfsterreinen en meer verkeer. Het huidige College doet zijn best bedrijventerreinen (Soestduinen!) terug te geven aan de natuur, Boerkoel wil een splin ternieuw bedrijfsterrein aan de Lange Brinkweg wat de WD ook wil en een rondweg naar Amers foort waar het CDA voor pleit. Daar zullen de bewoners in die omgeving en de Vereniging 'Vrij Polderland' (bestaat die nog?) niet blij mee zijn. Met zijn rampzalige plannen heeft de sociaal-democraat en voorma lige straatvechter uit Utrecht zijn laatste linkse veren afgeschud. De Soester Zakenkring gaat lobbyen bij de Kamer van Koophandel, bij het Gewest Eemland en bij de pro vincie Utrecht (Streekplan!). De voorzitter wil 'duidelijke afspra ken' (convenant) maken met het nieuwe College van B W, vol gend jaar. Wie houdt hem tegen? De salon-socialist wil zelfs wet houder worden in het nieuwe dua listische systeem. Moge Bert, Har- ry en Bart dat verhoeden. Op de nieuwe politieke midden partij 'Soest 2002' hoeven we niet te rekenen. Dat wordt ook een par tij van ondernemers. De naam suggereert dat deze partij al in 2003 weer verouderd is. Voorzit ter Pieter van Berge (691) verge leek zichzelf in de Amersfoortse Courant met Maarten Luther, die in 1517 zijn aanbevelingen op de Slotkerk te Wittenberg spijkerde. Daar zitten we ook niet op te wachten. Kees, houd je in, denk aan je hart, blijf lekker golfen en bemoei je niet met ons slaapdorp. Soest pikt jouw plannen niet en het lukt je nooit. P. S. Zou de burgemeester al maat regelen hebben voorbereid om de onrust op de Tamboerijn in de oudejaarsnacht te beteugelen? Het is al een ramp als het postkantoor tje daar verdwijnt. Welke politieke partij doet daar wat aan? VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur.

Soester Courant | 2001 | | pagina 3